Minister ziet geen heil in beschermende maatregelen voor de kleine middenstand REM-wet naar Eerste Kamer Hebt u in die landarbeider ergens uzelf herkend Wat doet een landarbeider bij Hoogovens HOOGOVENS IJMUIDEN Twee slachtoffers van kolendamp Nederlander ver dacht van moord op vrouw en zoontje Spel met lucifers kost drie huizen WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAG1..A 7 Subsidie voor goede voorlichting Hoewel het midden- en kleinbe drijf zonder twijfel in belangrijke mate van de aanhoudende hoogcon junctuur profijt trekt, is er volgens de minister van Economische Zaken, dr. J. E. Andriessen, in een deel van deze sector een zekere vertraging of zelfs stagnatie van de groei te con stateren. Dit blijkt uit zijn toelich ting op de begroting 1965. Het achterblijven van de groei ziet hij overwegend als gevolg van technische ontwikkeling en verschui ving van de vraag. Van beschermende maatregelen valt dan ook op den duur geen verbetering te verwachten. Der gelijke maatregelen zouden trouwens niet verantwoord zijn, noch voor de volkshuishouding als geheel, noch voor het midden- en kleinbedrijf in het bijzonder. Hij streeft naar een structureel ver antwoorde opbouw van het midden- en kleinbedrijf, waarbij de onder nemer de nodige bewegingsvrijheid heeft om snel op veranderde om standigheden te reageren en waarbij een zodanig gerichte overheidshulp wordt gegeven, diat voor een groot aantal ondernemingen mogelijkheden worden geschapen tot grotere effi- ciëncy en tot expansie te komen. In het bijzonder zal bij de bepaling van het beleid aandacht worden geschon ken aan de moeilijkheden van de kleine ondernemingen. Minister Andriessen acht een ze kere centralisatie van de bedrijfs economische voorlichting voor het gehele midden- en kleinbedrijf ge wenst. Vooruitlopend op een effi ciënte organisatie van de individuele voorlichting zal in het komende jaar bij wijze van overgangsmaatregel een begin worden gemaakt met de sub sidiëring van op dit terrein werk zame organisaties. Het de vorige week door de Twee de Kamer aanvaarde wetsontwerp „Installaties Noordzee", het z.g. Anti- Remwetje, is gezonden naar de af delingen in de Eerste Kamer. Dit heeft mr. J. A. Jonkman, voorzitter van de senaat, vanmiddag meege deeld. Het ontwerp van wet is gesteld in handen van een commissie van rap porteurs, bestaande uit de Eerste- Kamerleden, mr. W. E. Siegmann (KVP), dr. I. Samkalden (Arb.), prof. mr. dr. I. A. Diepenhorst (ARP), mr. J. de Wilde (VVD) en jhr. mr. L. E. de Geer van Oudegein (CHU). Wanneer dit wetsontwerp door de Eerste Kamer in openbare behande ling zal genomen worden is thans nog niet bekend. Een Agusta-Bell helikopter van de Marine-Luchtvaart Dienst heeft gistermiddag omstreeks half een een n oodlanding moeten maken in de omgeving van Knollendam. Het hef- schroefvliegtuig maakte met een tweepersoons bemanning een oefen- vlucht in de omgeving van IJmuiden. Naar de Marine Voorlichting Dienst bij informatie mede deelde hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. (G. de Boer, bedieningsman In de afdeling koudbandwalserij zie ook elders op deze pagina) Bent u, net als hij indertijd, ook uit op meer mogelijkheden voor de toekomst? Met andere woordenhebt u ook het gevoel dat u meer kimt bereiken als u maar de kans krijgt? Misschien heeft deze landarbeider u dan op een idee gebracht. Want de kans is heel groot dat u bij Hoogovens wèl helemaal uit de voetenkomtzoalsudateigenlijkalzolangwilt.Hoogovenshééftdoorzijnomvang en opbouw de mogelijkheden. En u zou allicht eens een visje kunnen uitgooien. Denk daar eens over na en praat er thuis eens over. Als u met vragen zit, kunt u altijd bellen, schrijven of even langskomen bij de afd. personeelszaken, ge bouw „Buitenhof", Staalstraat in Velsen-Noord. Elke maandag t/m vrijdag, van 8.30 tot 17.00 uur, bent u welkom. Telefoon: 02550-6611, toestel 1111. Meneer de Boer wilde op een gegeven ogenblik vast werk met vaste werktijden en met een vast inkomen. En het liefst bij een bedrijf waar hij zijn capaciteiten op de juiste plaats èn zo voordelig mogelijk kon benutten. Met andere woorden: een bedrijf dat werkzaam is op allerlei gebieden en op allerlei manieren. Daarom koos bij Hoogovens. Want daar wordt staal ge maakt voor b.v. scheepsplaat en blik, maar ook cement en ook kunstmest, om maar een paar voorbeelden te geven. Landarbeider de Boer is nu bedieningsman in de koud bandwalserij van Hoogovens, met alle kans om het nog verder te brengen. Bovendien ging ook een andere wens van hem in vervullinghij kreeg een woning. Zelf zegt hij nu: „In het begin was het met de aanpassing niet altijd even gemakkelijk, maar de ploeg helpt je daar wel doorheen. En met de mensen van personeelszaken valt altijd te praten". Meneer de Boer heeft het kennelijk gevonden in IJmuiden. HOOGOVENS IJMUIDEN (Advertentie) Dinsdagavond zijn de 76-jarige W. van Zwieten en zijn 75-jarige echt genote H. A. van ZwietenBlonk in hun woning aan de Margrietlaan te Bennekom door kolendampvergifti ging om het leven gekomen. Het on geval werd door een dochter ontdekt. De schoorsteen van het huis was in juni geveegd. De heer Van Zwieten had de kachel aangemaakt, maar de kachelpijp was nog niet gemonteerd. Drama in Sydney De 32-jarige Nederlandse emi grant John Heilbloem wonende in de voorstad Blacktown in Sydney, is vandaag in Sydney voor de rechter gebracht onder verdenking van moord op zijn vrouw de 28-jarige Elsie Ellen Heilbloem, en zijn 3-jarig zoontje Robert Heilbloem. Deze moord zou omstreeks 21 september zijn gepleegd. Heilbloem droeg ver band om beide polsen. De moorden zouden zijn gepleegd met een bijl. De politierechter beval Heilbloem tot 7 oktober in voorlopige hechtenis te houden en hem medisch en psy chisch onderzoek te doe -1, ondergaan. De verdachte stelde geen prijs op in vrijheidsstelling onder borgtocht. Jeugdige agenten voor Amsterdam Begin oktober krijgt Amsterdam in het stadionkwartier een politiepost huis, waarvan de bezetting voor 50 procent zal bestaan uit 18-jarige agenten met volledige politiebe- voegdheid. Het zijn jongelui, die na de MULO een theoretische politie opleiding van een jaar hebben ge kregen en nu een jaar de praktijk ingaan, tot zij in militaire dienst moeten. Het gaat hier om negen jeugdige agenten als ze tenminste alle sla gen voor het examen die als men tor een hoofdagent krijgen, die ook aan dit posthuis dienst gaat doen. Het is een experiment. Voorzover bij de Amde rdamse politie bekend, is dit nog nergens in ons land eerder gedaan. De jeugdige agenten zullen hetzelfde werk doen als verricht wordt door een agent van een afde lingsbureau. Het posthuis, dat onder leiding staat van een kaderlid, res sorteert onder een afdelingsbureau. Eén moment van onoplettendheid heeft drie gezinnen in de Korenstraat te Oss dakloos gemaakt. Toen hun moeder namelijk even weg was, heb ben twee kinderen van de familie Knot met lucifers gespeeld. Dit had dermate ernstige gevolgen, dat bin nen korte tijd het gehele huis af brandde. De twee belendende huizen brandden weliswaar niet uit, maar liepen toch zoveel schade op, dat zij zullen moeten worden afgebroken. De bisschop van Mallorca, dr. Je sus Enciso Viana, is maandag op 58- jarige leeftijd in Palma overleden. Contra-gewicht van Provinciale brug in Waddinxveen gebroken Paus Paulus VI heeft de Spaanse troonpretendent prins Juan Carlos on prinses Sophie in audiëntie ontvangen. Ben overzicht ven d« ravage op de brug te Waddinx veen, waarvan hedenmorgen de contragewichten zijn afgebroken. (Zie ook pag. 1).

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7