De grenskwestie Katwijk-Noordwijk komt donderdag weer in de Katwijkse raad Gemeente wil verzoek tot de Kroon richten BIERMAN'S AUTOMOBIEL BEDRIJF N.V. SIMCA DEALER nu ook in KATWIJK VOORRANGSREGELS LIJKEN MOEILIJK Wat de Katwrkse raad verder te behandelen krijgt WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 in Noordwestelijke richting, het tra cé van de VGravendiJkse weg vol gend tot aan de Zwarte weg, vervol- gens het tracé van de Zwarte weg Over het aanhangig maken van een woonbebouwing. Het verdient nog in zuidwestelijke richting volgend tot 'arasoök aan de Kroon inrake wiiri- vermelding. dat sedert 134.1 reeds oor, de zuidelijke rens van net ter- verzoek aan de Kroon inzake wijzi- vermelding, dat sedert 1945 reeds ging van de gemeentegrens met 85.2 ha cultuurgrond aan zijn be- rein van de Dr. Mr Willem van den Noordwtlk zeggen b. en w. van Kat- stemming is onttrokken ten dienste Berghstichting 'en vandaar in weste- wijk: „Een en ander maal lichtten wij van de volkshuisvesting. uw college in met betrekking tot de stand van zaken inzake ons voorne- BODEMGEBRUIK men om u een voorstel aan te bieden tot het aanhangig uiaken van een Resumerende is het huidige bo- Met uitzondering"van'"enkele"tuin- verzoek aan de Kroon teneinde te ko- demgebruik der gemeente Katwijk, derswoningen waarin slechts een ge- men tot een wijziging van de eren. nog te verduidelijken door de vol- ring aantal personen is gehuisvest zen tussen deze gemeente en de ge- gende cijfers: Bebouwde oppervlakte (25) en de gebouwen behorende tot meente Noordwijk. Met betrekking woningbouw 280 ha is 23 pet, idem de munitieopslagplaats „de Krom" is tot het voorstel van Noordwtlk tot industrie 25 ha 2 pet, Waterwinga- het instellen van een onderzoek zijn bied 449 ha 36 pot, Militaire terreinen b. en w. van mening dat rulks van 18 ha 1 pet, Zeewering en recreatie de hand moet worden gewezen. In 64 ha 5 pet, Cultuurgronden, blijvend ons memorandum hebben wij om- 221 ha 18 pet, Cultuurgronden be- standig de redenen uiteengezet welke stemd voor dorpsuitbreiding 85 ha 7 moet zoeken voor in totaal 10.000 wo- de gemeente KatwUk er toe nopen pet, wegen, water, parken, plantsoe- ningen, welke ruimte voor ongeveer reeds thans bef verzoek tot de Kroon nen 62 ha 5 pet, Bouwrijpe gronden 6300 woningen gevonden zal moeten te richten bij de Skaten-Generaal een 38 ha 3 pet is totaal 1242 ha is 100 worden buiten haar huidige grenzen, voorstel van de wet aanhangig te pet. De agrarische gronden in „Cleyn betekent zulks, dat naar de tegen- wfllen maken tot wüziging van eer- Duin", die juist van hoogwaardige woordige normen voor de bouw van der bedoelde grenzen". gehalte zijn, doch gelet op hun lig- laatst bedoeld aantal woningen, een Indien de raad de stukken hierover voor de afronding var, de woon- oppervlakte nodig zal zijn van 9an kan onderschrijven, stellen b. en w. bebouwing onmisbaar zijn, zullen voor a: tot vaststelling van het aan- toch aa" de volkshuisvesting ten of- geboden consept-reouest en het daar- vallen al zal dit tot het laatst bii behorende memorandum over te worden uitgesteld, gaan. b. het gemeentebestuur van VOORGESTELDE GRENSVERLOOP lijke richting een lijn volgend, lood recht op de kust, Hierdoor zal een oppervlakte van 287 ha grond tot het territoir van Katwijk gaan behoren. dit een geheel onbebouwd gebied. 10.000 WONINGEN Aangezien de gemeente Katwijk, tot omstreeks het jaar 2000 ruimte Op 24 september openen wij ons nieuwe zeer moderne automobielbedrijf In de Koningin Wilhelminastraat 16. Om U niet alleen met ons nieuwe bedrijf maar oojc met de complete collectie Simca automobielen te laten kennismaken organiseren wij een SIMCA SHOW op 24, 25 en 26 september openingstijden van 10-22 uur Blarman'a Automobielbedrijf N.V. KATWIJK AAN ZES KONINGIN WILHELMINASTR. 16 TEL.: 01718 - 4299 LEIDEN OUDE SINGEL 66 TEL.: 01710 - 34403 en 34594 Wijzijn In Katwijk nietverdar van U verwijderd dan: tel,01718-4299 DR. J. DE MAN LECTOR IN DE SUBMICROSCOPISCHE PATHOLOGIE Bij K. B. Is dr. J. C, H. de Man benoemd tot gewoon lector in de fa culteit der geneeskunde, om onder wijs te geven in de submicroscopische pathologie. Dr. de Man, die in 1924 is geboren, studeerde medicijnen aan de Leidse universiteit, waar hij In 1951 tot arts werd bevorderd. Drie jaren later had zijn promotie tot doctor in de genees kunde plaats, na verdediging van 'n proefschrift getiteld: „De mitose ac tiviteit der embryonale bijnierschors na adrenectomie bij het moederdier". Met een onderbreking van onge veer anderhalf jaar, toen hij in Haar lem werkzaam was, is dr, De Man sedert 1951 verbonden aan de Leidse universiteit; van wetenschappelijk hoofdambtenaar A, met een leerop dracht in de bijzondere ziektekun dige ontleedkunde. De nieuwbenoemde 'leobor, die yer- schillende studiereizen heeft gemaakt o.a, 'naar Frankrijk en de Verenigde Staten, heeft behalve z'n proefschrift veel gepubliceerd, onder meer in tijd schriften als „Journal of the National Cancer Institute" en het „Zeitschrift für ZeUforschung und Mikro9kopi- sche Anatomie", Noordwlik onder mededeling van de beweegredenen, waarom men van mening is niet on zün vnorsfel te kunnen inraan. met het besluit kennis te stellen. ha, juist voldoende voor de gevraag de oppervlakte, Nadat vrijwel de laatste hand was gelegd aan het voorbereidend werk tot het doen van de officiële stap ter bevordering van deze grenswijzi- f. ging ontving het college van B. en De door Katwijk gevraagde grens- W. de mededeling dat de regering 'rknnn' v»™, H. besloten had eeri gebied tussen Kat- VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER verkoop: vanaf de grens met de ge- VVIOOC11 meente Rijnsburg, ter hoogte van de wijk en Noordwijk aan te wijzen In genoemd memorandum wijzen *\an Zwanenbrug, in westelijke rich- voor eventuele vestiging van het la- B. en w er od dat het waterwinee- vn8 de Rijnsburgerweg volgend tot boratorium voor ruimtetechnologie bi^d van de Leidse Duinwater Maat- de aansluiting aan de 's Gravendlik- (Estec) (Bedoelde vestiging vereist schannü. een oppervlakte van 449 h.a. ®e we® aan de Provinciale weg no. een gebied van 40 ha, gelegen tussen onder Katwiik, vanwege de volksge- waarna eerst m Noordelijke, later de Zwarte Weg en de duinen), zondheid niet voor bebouwing aanmerking mag komen. Voorts be vindt zich binnen het territoir der gemeente een comnlex gronden in februik als. „militair terein'L Tn het Zuidoostelijk deel, doorgaand tot binnen de gemeenten Valkenburg en Wassenaar, bevindt zich n.l, bet Ma- rine-vliePkamn. Ook dit comnlex ter grootte van 18 ha, biedt derhalve krachtens ziin bes+emming geen mo gelijkheid voor het uitleggen van Het merendeel van de verdachten, dat gisteren voor de Leidse kanton rechter, mr. W. de Koning, ver scheen, had zich bezondigd aan een overtreding van de voorrangregels. Dit gaf de officier, mr. N. J. Out, weer eens een gerede aanleiding om in zijn requisitoir erop te wijzen, dat de voorrangregels de voornaam ste pijlers zijn, waarop het veilig verkeer rust. Vuurwapen of niet GRONDRUIL ONTVANGST PASTOOR A. J. H. DROST de art. 29 en 38 van de algemene bijstandswet. Krachtens het bepaalde - Het aangaan van een grondtrans- uitvoering van rfcf actie aan de Princestraat met de hr. de Algemene BHstaiS'wS h!iJrr N. v. d. Meü betreft voornamelijk 'n 5! ruiling van grond, welk voorstel wel hiistand J j/ aanvragen om geen bezwaar zal nnleveren aanee- ölJstand e.n da behandeling van be- zien deze aangelegenheid al meerdere voorzitter eif'n ""h eB" malen In de raad is geweest. He. be- d^oóm^'v^' ale zaken gaat hiermede akkoord, benoemen: tot leden de heren A. A De St. Martinusparochie zal haar stuur van de Hervormde scholen te en ae commissie voor so- nieuwe herder op 2 oktober ontvan- katwijk vraagtmedewerking van 't v~ zaKen ®aat hiermede akkoord, gen op de gebruikelijke feestelijke gemeentebestuur voor de stichting nL leden de heren A wijze. Des avonds om 7 uur heeft de van een Hervormde Kleuterschool in Duy,n ei? D. installatie van pastoor A. J. H. Drost de Hoornespolder. In overleg met de ^•rert> L)e wethouder van sociale plaats door deken Van den Bosch kerkvoogdij is het gelukt aan de Ken zal a'tó voorzitter fungeren, van Noordwijk. noodkerk een zodanige vorm te geven wnnncrnnni Pastoor Drost werd 5 augustus 1913 d«'L deze dan kan worden gebruikt wuuDbLHOOL te Rotterdam geboren. Op 23 decern- voor het geven van kleuteronder- ber priester gewijd, zal hij zijn 25- wijs. Daarbij zal aan de eisen van ue houten nooddokalen in de Hoor- jarig jubileum in december a.s. in het bouwbesluit kleuteronderwijs uespoider zullen met het oog op een zijn nieuwe parochie vieren. Hij was worden voldaan. Dan het aangaan zo vlot mogelijke afwikkeling door van januari 1940 tot aug. 1943 kape- van een geldlening met de N.V Bank oe gemeente gebruiksklaar ter be- laan te Wormerveer, van augustus van Nederl. gemeenten tot een be- sctukking worden gesteld van het 1943 tot augustus 1946 in Bodegraven draS van 1 millioen gulden. Koers onderwijs. Voor enkele nog uit te en daarna kapelaan te 's Heerenkerk 99^%, looptijd 25 jaar, rente 5 7/8 voeren werkzaamheden zijn nog cre- in Zeeland om daarna vanaf 1951 tot procent halfjaarlijks te voldoen. Op- heden werkzaam te zijn geweest in de n®ming 10 november 1964. parochie van de H. H. Bngelbewaar- .Dan is er een voorstel tot wijzi- an~„. A ders te Den Haag £inS van de verplaatsmgskostenrege- gen b. en w. aan de raad vragen. De jeugd heeft'zijn grote belang- linR waarmede b en w. zich maar stelling als adviseur van verschil- V00F een gedeelte kunnen verenigen, lende verenigingen en organisaties. op f.®P bepaald Punt een onge- huwde gelijkgesteld wordt met een Geboren: z. van W. P. M. Nijssen; gehuwde, z. van P. W. Ruigrok en J. H. Lange- Voor de uitbreiding van het gas- veld; d. van J. T. Sistermans en C. en waterleidingnet in de Hoornes- M. Veelenturf; d. van J. T. Sister- polder vragen b. en w. een krediet mans en C. M. Veelenturf; d. van P. van f 190.000 en van 155.000.-. Deze - - -- - kredieten zullen toereikend zijn tot 1 januari 1965. dieten nodig n.l. voor een drieklas- sige school 11.275.- en voor een vierklassige 14.454.- welke bedra- VOORSCHOTEN LEIDSE STUDENT OP AMERIKAANSE JONGEREN- CONFERENTIE Op de „Conferentie voor het Ame rika van morgen", deze zomer ge- De woning Rijnstraat 64, bewoond houden op Mackinse Island, Michi- door de familie C. Zwanenburg kan ^as da Leidse student in de ge- van der Zwaard en L. G. M. Tas; z. van F. Bijwaard en C. van der Loo; d. van J. B. Suykerland en M. van der Ploeg. uuui uc muuiic V. uwancuuui5 aan T1_ov Ondertrouwd: A. Bertelink en J. nog niet ontruimd worden. De ter- ^^Iderla^dse'aenwérit.n "rl?" M. van Rooden; R. T. M. Visser en 's «hter inmiddels verstreken »^N«erl»ndse ^nwerigem Twee- H. C. van der Linden; H. Elderbroek weshalve b. en w. de raad verzoeken b °nJfn' "®nf ™enL?enïï,m en M. van Riiswiik: L C. M. Pieterse deze ternujn met nog 6 maanden te ,"e™enM„1,"1f e"c;A' C on V0Vervolgens stellen b. en w. voor scho°W om verantwoordeIÜitheid°te J. M6 vanWDam'en A. van tam™; Vïee/De^'ouTl, «n v» L. A. Warmerdam en P. M. Vesseur. U «Igb ojbjw^. fork.., die ^oop voor Morele Herbewapening ge- IJSSE HOE DE DUIVEN VLOGEN woning en niet door het Zbrong.n ""«onodigd twee van verbeteringen in een bewoon- girt?n in.? rnfj1 ?n bare staat zijn te brengen, omdat dit ?i'J De Postduivenvereniging „De Oude technisch en economisch niet verant- - twaalf personen, die Blauwband" hield de laatste navlucht woord zou zijn. vanaf Mons (205 km.) met 60 duiven in concours. De uitslag was als volgt: WOONRUIMTECOMMISSIE M. van Stein 1; K. Ippel 2; C. Schip pers 3, 5, 8; R. Schaap 4, 14; A. van Ingevolge art. 8 van de wooniruim- der Poel 6, 13; M. van der Ploeg tewet 1947 moeten de leden van de Zin. 7, 12, 15; J. Feleüs 9, 10. De commissie van advies voor de vor- snelste prijsduif vloog met een snel- dering van woonruimte jaarlijks wor- heid van 1573 meter per minuut, de den benoemd. De aftredende leden laatste 1264 meter per minuut. Voor zijn: H. A. Dijksman, H. J. Grimber- deze vliegers is het nu afgelopen gen, J. C. de Krijger, J. N. Ouwehand voor dit seizoen. Th. van der Ploeg en A. Verdoes. _r. Zn. werd 1ste Gen. Kampioen; C. Met het gereedkomen van de Kon. de Sterovita Melkproducten (Albert deelnamen aan een radioprogramma van een half uur, gewijd aan de con ferentie. Dit programma werd vanuit Miami üitgezonden naar Cuba en het noordelijk deel van Zuid-Amerjka. FUSIE NEDERLANDSE MELK-UNIE/ STEROVITA MELKPRODUCTEN Naar wij vernemen, hebben de n.v. Nederlandse Melk-Unie (N.M.U.) en Zuidhoek neemt de tweede plaats in. Juddanalaan en de verlengde In- Heyn), ten einde de rentabiliteit van Ofschoon de duiven van Van der dustrieweg is de betekenis van de "un ondernemingen te vergroten, be- Ploeg de 1ste Generale kampioenen Jan Evertsenlaan als verbinding van sl°ten tot een fusie, der Laatste jaren waren, hebben ze van de Industrieweg met de Zeeweg dit jaar toch niet zó daverend ge vlo- komen te vervallen. De Jan Evertsen- LEIDEN gen als vorig jaar, maar dat geldt Laan is dus van zeer lokale betekenis voor alle kampioenen. geworden. In verband hiermede komt Door de „Luchtklievers" werd een het b. en w. gewenst voor de aan- navlucht gehouden vanaf St. Chis- sluiting van de Jan Evertsenlaan op lain (9210 km) waarvan de uitslag de Zeeweg te laten vervallen waar- als volgt was: Chr. de Bruin 1, 5, 12: mee enerzijds de verkeersveiligheid Jac. van Es 2, 10; H. van Diest 3; H. is gediend en anderzijds het - vooral Dahli^veren^gin^*Joh,an, tote^^en van Kesteren 4, 7, 16, ttoodenburg- tijdens het badseizoen intensieve de Amateur-fruitteeltclub Prof ir, Doeswijk 6, 9, 17, 19; De Haas-Schoo- verkeer doelbewust wordt geleid over Sprenger" in het clubgebouw van 8. De snelste duif vloog met 1324 de daarop berekende Kon. Juliana- meter per minuut, de laatste prijsduif laan. 1195 meter per minuut. Nu nog één vlucht, de z.g. „kermis- SUBSIDIE vlucht" vanaf Essen en het is ook KRUISVERENIGINGEN voor deze vliegers gebeurd. Had eerst H. van Ddest de leiding, tot Bordeaux, Naar verhouding van het aantal dingen" weer. door ""een deskundige toen werd het M. de Vreugd en nu is Katwijkse leden wordt voorgesteld: jury worden beoordeeld en a£n en- Jac. van Es de lachende derde! Hij aan Het Groene Kruis 8294,20, kele van de meest succesvollè ama- staat vrij stevig aan de leiding. Van 10.009,04 Christelijke Wijkverple- Es9en moet in de prijzen draaien dan ging, 2595.74 Wit-Gele Kruis. is hij lste Gen. Kampioen. Altijd was Bij besluit vam die raad zal een o Jac. van Es de tweede, maar nu dan kleine wijziging worden aangebracht 19 uur en zondag van 10 tot 19 uur waarschijnlijk de eerste! in de verordening tot uitvoering van geopend. „Ons Buiten" (ingang aan de Abra ham Crijnssenstraat) weer hun jaar lijkse gecombineerde tentoonstelling van zelfgekweekte bloemen en fruit houden. Traditiegetrouw zullen de inzen- teur-kwekers prijzen w.o. énkele wisselbekers worden toegekend. De expositie is zaterdag van 16 tot De zaak tegen een 41-jarige koop man uit Wassenaar, die terecht moest staan wegens „een overtreding van de vuurwapenwet" trok de grootste aandacht. Temeer omdat achter de in strikt ambtelijke be woordingen gestelde ten laste leg ging zo het een en ander schuil ging en dan ook ter zitting nog eens uit voerig ter sprake kwam. Hieruit bleek vooreerst, dat de Leidse Po litie op 20 mei j.l: om assistentie werd gevraagd, omdat verdachte in het gebouw van de Dienst van So ciale Zaken tegen een. maatschappe lijk werkster aldaar had gezegd: „Als ik m'n steun niet krijg, vallen er doden". Hoewel hij in het midden liet op welke wijze er „doden zou den vallen", haalde hij vier patronen uit zijn portemonnaie en toonde deze aan genoemde ambtenaresse. Deze nam geen risico en waarschuwde de politie, voor wie verdachte geen on bekende was. Dit bleek onder meer uit het feit, dat hij wegens onenig heid met zijn buren in het Leidse woonwagenkamp waarbij de po litie nogal eens ter assistentie was geroepen met zijn woonwagen naar Wassenaar was getrokken. Bij nader onderzoek vond de politie in verdachtes auto een flobertgeweer, waarvan het kaliber overeenstemde met dat van de vier patronen. In zijn pleidooi ontkende verdach te categorisch elk feit. Ook daar waar zowel de getuigen, de toedracht als het corpus delicti elke twijfel uit sloten. „Ik heb die dreiging niet ge uit en alleen om m'n rechtmatige steun gevraagd", zo verzekerde ver dachte. „Waarom bezat a dan dat geweer en die patronen?", infor meerde de kantonrechter met na druk. „Die patronen vond ik kort daarvoor op de achterbank van m'n auto en van dat geweer onder de voorbank wist lk niet af. Dat heeft de een of ander daar natuurlijk ver stopt om mij bij de politie verdacht te maken", probeerde verdachte zijn onsehuid in deze aan de kantonrech ter te slijten. „Hoe kan Ik", viel hij even later weer uit", die dame nu hebben bedreigd, want tk had toch geen geweer bij me". Waarop de kantonrechter hem weer moest wijzen op het feit, dat hij hier niet terecht stond wegens bedreiging, doch het verboden bezit van een vuurwapen. „Dat was niet van mij, dus bezat ik het ook niet" hield verdachte vol. Toen de officier uiteindelijk aan zijn requisitoir toe was, legde hij hierin uit, dat verdachte al eens eer der veroordeeld was wegens het be zit van verboden wapens en dus, ge noemde bedreiging nog buiten be schouwing latende, in dit opzicht geen „beste naam" had. Daar hij ook nu en dus bij herhaling het ten laste gelegde feit wettelijk en overtuigend bewezen achtte, eiste hij naast een geldboete van 75 subs. 15 dagen, twee weken voorwaardelijke hechte- nisstraf met een proeftijd van 2 jaar. „Dat is niet mis vooral omdat ik onschuldig ben", hield de koopman voet bij stuk. „Inzake het in uw bezit hebben van dat geweer en die patronen is u wel terdege schuldig bevonden en voor die bedreiging staat u hier niet terecht", begrensde de kantonrech ter nog eens nauwkeurig het ter zake dienende alvorens vonnis te wijzen. Het vonnis werd uiteindelijk twee weken voorwaardelijke hechtenis- straf, proeftijd 2 jaar, 40 boete subs. 8 dagen en de verbeurdver klaring van het in beslaggenomen geweer met bijbehorende munitie. Of en zo ja in hoeverre het (drei- gings) muisje voor de koopman nog een staartje zal hebben kwam in de onderhavige zaak uiteraard niet ter sprake. R eactievermogen verminderd „Voelt u zich nog wel in staat om een auto te besturen?". Oh ja hoor, ik rijd al vanaf 1920". Vermelde vraag van de kantonrechter klonk niet vreemd, daar verdachte bijna 80 jaar was en niet bepaald de indruk vestigde, dat zijn reactievermogen „de tand des tijds" met succes had getrotseerd. De bijna 80-jarige auto mobilist uit Voorhout stond terecht, omdat hij met zijn auto op de afrit van Rijksweg 4 onder Sassenheim achterop een voorligger was gereden. De voorligger moest stoppen om verkeer van rechts voorrang te ge ven. „Hij kon het verkeer van rechts door de bocht eerder zien dan ik en toen hij stopte remde ik wel degelijk af, maar m'n auto gleed nog iets door", verklaarde verdachte zijn overtreding. Hij ging overigens allesbehalve akkoord met het schadebedrag, dat de eigenaar van de belaagde auto hem in rekening had gebracht. „Er zaten aan de achterkant maar een paar deukjes en die reparatie kan dus nooit ruim 200 hebben gekost", vond hij. Waarop de kantonrechter reageerde met: „Het was een zeer duur merk en de reparatiekosten zijn dus waarschijnlijk navenant". „Nou ja ik heb ze maar betaald om van de zaak af te wezen", zei verdachte. In verband hiermede vroeg hij dan ook uiterste clementie toen de eis 35 subs. 7 dagen bleek te zijn. Hij kreeg 5 korting en informeerde meteen waar hij die 30 boete kon afreke nen. „Ik heb geen schuld Een 61-jarige damwerker uit Kat wijk verleende vanaf de afrit van Rijksweg 4A met zijn auto geen voorrang, welk feit een nog al scha delijke botsing opleverde. De over treding op zich behoort tot de veel voorkomende en zou inzake de be rechting niet veel tijd in beslag heb ben genomen, ware het niet, dat de damwerker al of niet opzettelijk blijk gaf van de voorrangregels geen notie te hebben. Zijn vrij uitvoerig en op vele pun ten niets ter zake doende verweer kwam hier op neer: „Ik zag hem weliswaar niet aankomen, maar hij zag mij ook niet en reed daarom stug door, dus ligt de schuld van de botsing grotendeels bij hem". Ook nadat de kantonrechter hier op scherp had gerepliceerd met: „Hij had u dus wel moeten zien aanko men en u hem niet", vond verdach te dat „die andere automobilist door niet goed uit te kijken een grove fout had gemaakt". Daar het op nieuw repeteren van het „voorrang lesje", met deze verdachte kennelijk toch maar verloren tijd was, waren de officier en de kantonrechter het over het uiteindelijke vonnis t.w. 50 subs. 10 dagen opvallend snel. eens. HAZERSWOITDE Dezer dagen in de bouw van de Christus Koning Uloschool, die zal verrijzen naar een ontwerp van het Lissese architectenbureau Paardekoo- per aan het Helene Swarthplantsoen in Rhynenburch aanbesteed. Zes aan nemersbedrijven schreven op uitno diging hiervoor in. De enige deelne mende Hazerswoudse aannemings maatschappij F. de Boer was de laag ste inschrijver. Stichting „Ratiobouw" binnenkort in aktie in plan Zuid Omstreeks de tweede helft van de maand november zal in Hazerswou- des uitbreidingsplan Zuid II worden begonnen met d ebouw van 24 wo ningwet- en 24 premiewoningen. De werkzaamheden zullen plaats vin den in het kader van- een woning bouwplan van de Stichting „Ratio bouw". De N.V Eigen Dak te Gouda kan een van de promotors worden genoemd van 'n gecombineerd wo ningbouwplan van de gemeenten Hazerswoude en Stolwijk. Na besprekingen van gemeentebe sturen, de N.V. Eigen Dak en aan nemersbedrijf om tot de verwezen lijking van het arbeidersbesparende plan te komen, ligt het plan van de Stichting „Ratiobouw" er thans zo bij dat in beide gemeenten samen in totaal 288 woningen, waaronder woningwet-, premie- en vrije-sector- woningen, zullen worden gebouwd. In Hazerswoudes uitbreidingsplan Zuid II zullen 144 woningen, naar het idee van „Ratiobouw" worden op getrokken. Een groot gedeelte van de bouwvergunningen hiervoor is reeds afgekomen. De start van het gecombineerde woningbouwplan van de gemeenten Hazerswoude en Stolwijk vindt op 5 oktober aanstaande plaats. Dan zal in laatstgenoemde plaats onder de rook van Gouda de eerste paal wor den geheid voor de bouw van de eer ste 48 woningen aldaar. Alle 288 wo ningen zullen worden gebouwd door het onlangs in het leven geroe pen aannemingsbedrijf EGBO, een naamloze vennootschap die is ont staan door samenwerking van de aan nemersbedrijven Jac. van Egdom uit Bodegraven en J. J. Boers uit Ha- zerswoude-Rijndljk. „Wanneer alles meezit, zullen de. 288 huizen in beide gemeenten over ongeveer twee-en-een-half jaar ge reed zijn", aldus aannemer Boers. VOORHOUT Raadsagenda Vrijdag 25 sep tember a.s. komt de gemeenteraad van Voorhout in openbare vergade ring bijeen 's avonds 8 uur ten ge meentehuize. Een voorstel komt ter tafel om van de heer A. C. Pennings een perceel grond aan te kopen. Een krediet van f 500.- is nodig voor het uitdiepen en het herstellen van de glooiing van een gedeelte van de Mottigervaart. De heer L. P. M. van Velzen wil men aanstellen als werk man le klasse op arbeidsovereen komst. Voorgesteld wordt om aan het gemeentepersoneel over het jaar '64 een uitkering ineens te verlenen. Het vaststellen van een nieuwe verorde ning op de heffing van rechten ten behoeve van de keuringsdienst voor vee en vlees in de keuringskring Lis- se komt ter tafel. Er zullen wederom leden benoemd worden van de com missie van advies en ai'tikel 8 der Woonruimtewet 1947. LEinSUHENTMM Geboren: Arjan z.v. M. Groene- velt en J. Warnaar; Martinus Petrus Maria z.v. A. F. M. Luk en M. W. G. Bakker; Marlon Suzanne d.v. A. G. F. Lindeijer en C. B. C. Smorenburg; Gerardus Johannes z.v. L. J. v. d. Kraan en C. J. Poortvliet; Jacoba Cornelia d.v. J. v. Rijn en C. v. d Bent; Gerardus Petrus Johannes z.v. P W. v. Haaster en A. T. M. Ver hagen. Ondertrouwd; B. B. Oort en R. H. Hartstra te Den Haag; G. Kraan te Den Haag en J. C. Thierry; G. H. Hermans en C. H. M. Lossooij; W. Boomsma te Dokkum en S. Treebus. Getrouwd: A. W. Oostdam te Noord wij kerhout en W. M. v. Vliet; N Buurman te Eindhoven en F. v. Langevelde; J. D. Stouthart te Bos koop en A. M. Haagen; J. v. d. Veen en J. G. Vermeer; H. Roskam en C. P. Flink; L. B. Knijnenburg te Voor schoten en F. de Vreede; J. Visser te Voorburg en M. B. Koelman; H. D. Hummel te Den Haag en E. M. Berg hout. Roode Kruis-medaille Mevr. G Buss Meyer-Burger en de heren K H, Neukirchen en Chr. Stehman heb ben vanwege het Ned. Roode Kruis de medaille ontvangen voor 10 jaar trouwe dienst voor de afdeling Leid- schendam. ZILVEREN AMBTENAAR De heer A. G. Meijer, hoofd van de afdeling bevolking, burgerlijke stand, militaire zaken en huisvesting heefl gisteren in stilte herdacht dat hij 25 jaar in dienst van de gemeente is.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5