Verkoud heid PIERROT Vier gegadigden voor eerste prijs (V)KAJ, DISTRIKT LEIDEN, STARTTE NIEUWE SEIZOEN Weerbericht Het weer in Europa WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 KONINKLIJK BRONS voor C. VERVER GEM. AANKONDIGING - 40 jaar bij Touwfabrieken - Dinsdag j.l. was het wederom feest WJ de N.V. Vereenigde Touwfabrie- ken. Dit keer verwelkomden de maat schappelijk werkster, mej. mr. H. G. A, Streeder en de personeelschef, de heer J. H. F, v. d. Berg, de heer Verver en diens echtgenote met een smaakvol opgemaakt boeket anjers, alvorens de veertig-jarige jubilaris door de directie bij wie zich ook burgemeester mr. R. M. Gallas had gevoegd werd ontvangen. Na zijn toespraak waarin de burge meester uitvoerig de kwaliteiten van de jubilaris had belicht, speldde hij hem de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op, Wleke plechtige gebeurtenis hij ver gezeld liet gaan van een hartelijke felicitatie. De bedrijfsleider der Vezelafdelin gen, de hee<r I. Vogelenzang, liet de schijnwerper het volle licht werpen op die betrouwbaarheid van de jubi laris in zijn werk. Ongetwijfeld een ndet te onderschatten karaktereigen schap! Hoofdingenieur D. J. v. d. Moortel, bedrijfsleider der Staalka- beliabriek, bood vervolgens de ju bilaris en diens familie zijn geluk wensen aan. De afdelingschef, de heer J. H. Witkamp, die ruim dertig jaren met de heer Verver heeft samengewerkt, getuigde van het alleszins vermel denswaardige feit, dat aan de rij van 40-jarige jubilarissen in zijn afdeling de heer Verver zich nu had aange sloten. Hiermee wilde hij maar zeg gen, dat de sfeer in de Hekelarij niet slecht te noemen is! Tot sdot van zijn met humor door spekte toespraak bood de heer Wit kamp namens alle hekelaars de ju bilaris een kist feestsigaren en mevr. Verver een fruitmand aan. De jongste uit de afdeling, C. J. F. Schuiling Jr. bood een fraai boeket chrysanten aan. De heer Jac. Stouten, deed namens de Jubileumcommissie zijn geluk wensen vergezeld gaan van een ka merlamp, waarbij de heer A. Bey mevrouw Vecrver nog eens in de bloe metjes zette. De jubilaris verkreeg tenslotte zelf het woord. Hij had voor iedere spre ker afzonderlijk woorden van dank; dank voor de koninklijke onderschei ding, de ontvangen cadeaus en van veel waardering getuigende woorden, maar ook dank voor de prettige samenwerking, welke hij steeds van zijn chefs, bazen en collega's in de afdeling had mogen ondervinden. Tijdens de „receptie," diie daarna volgde, is er dan ook wel niemand van de Hekelarij geweest, dtie de ju bilerende Kees niet zijn gelukwen sen is komen aanbieden, evenais dit vele leden van het kantoor- en tech nisch personeel kwamen doen. Ook thuis mocht de jubilaris nog vele gelukwensen in ontvangst nemen. K ft O deze winter naar uitgezochte films lid worden van k o, plantsoen 25. (Advertentie) KIJK UW KAMER EENS ROND Die open plek daar is die niet bij uitstek geschikt voor een passende KLOF Wij hebben een keur voor elk interieur I Zoek eens op uw gemak bij ons uit. U weet het JUWELIER - HORLOGEE adviseert U goed. MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN TELEF. 20778 PASTOORS- EN RECTORENVERGADERING Alle pastoors en rectoren van het dekenaat Leiden worden herinnerd aan de vergadering die morgen, don derdag 24 september, te half 11, ge houden wordt aan de pastorie van de deken. TUINMAN AANGEHOUDEN De politie te Leiden heeft een 57- jarige tuinman uit Leiden gearres teerd. De man heeft bekend een tweetal fietsen te hebben ontvreemd Zijn werkwijze was uiterst eenvou dig. Hij ging de huizen langs en vroeg, of hij misschien een tuin mocht opknappen. Waneer er dan een „losse" fiets stond, nam hij deze mee naar huis. De man heeft bekend, dat hij de twee gevallen, die aan de politie bekend waren, heeft veroor zaakt. Het is niet bekend, of hij deze practijken meer heeft toegepast. Gistermiddag omstreeks 4 uur vond er een aanrijding plaats in de Verdamstraat ter hoogte van de uit gang van de Kernstraatschool. Een 6-jarige scholier verliet met zijn fiets de school en reed zonder uit te kij ken de Verdamstraat op. Hij werd gegrepen door een auto, komende uit de richting Hoge Rijndijk. Met een zware hersenschudding, een diepe wonde aan het voorhoofd en schaaf wonden aan hoofd en knieën werd hij door de EHD naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd. Door geen voorrang te verle nen ontstond er gisteren een botsing op het kruispunt Vijf Meilaan-Gerrit Kasteinstraat. Een personenwagen, komende uit de G. Kasteinstraat, kreeg geen voorrang en werd door een auto, die op de Vijf Meilaan reed in de linkerzijkant gegrepen, de wa gen sloeg hierdoor over de kop en kwam op zijn dak te liggen in de middenberm. De bestuurder liep ogenschijnlijk geen 'letsel op. L.P.C. Wedvlucht vanaf St. Ghis- lain H. op 20 sept. '64. Gelost te 7.30 uur met W. tot Z.W. wind. Nulpunt 196.819 km. Eerste prijswinnende duif 9.57.40, laatste prijswinnende duif 10.10.26. De prijzen werden ge wonnen door D. v. d. Nieuwendijk. Concert door Leidsch Politie Muziekgezelschap Het Leidsch Politie Muziek Gezel schap zal, onder leiding van haar dirigent, de heer Dick Anderson, op donderdag 24 september a.s. 'n ge meente-concert geven op het 5 Mei plein te Leiden, aanvangende te 20.00 uur. De te spelen nummers zijn als volgt: Roll away Bet, Black Diamond, Boadicea, Entree de Concours, In the Lime-tree Avenue, The Fairest of the Fair, San Remo, B.B. C.F.; Our Director, The Standard of St. George, Castell Coch, Montreal, Mars der Me dici, Eendracht, Arnhem, Nationaal Emblem, Mont la Ville, Trafalgar, Military Escort, Punjaub. Dierenkeuring na verzoening Voor het eerst sedert 1952 hebben de leden van de Leldse Pluimvee- en Konijnensportvereniging en van de Leidse Pluimveever. „De Oude Leidsche" zaterdag in het Leonar- dushuis weer een gecombineerde jonge dierenkeuring georganiseerd en zodoende duidelijk blijk gegeven, dat „de strijdbijl" is begraven. Daar de gecombineerde jonge dierenkeu- ringsdag alleszins geslaagd kan wor den genoemd, zullen verdere plannen tot samenwerking nader worden uit gewerkt. De voornaamste uitslagen waren: Afd. grote hoenders: le en 2e prijs J. A. Otten met Hollandse hoenders, 3e pr. P. v. d. Leek met zilver Brac- kel; 4e pr. W. Gijsman met Orping- tonjafd. dwerghoenders: le pr. F. v. d. Mark met Hollandse Kriel; 2e en 3e pr. J. J. Binnekamp met Java- kriel; 4e pr. W. Handgraaff met Sa- belpootkriel; 5e pr. E. Quist met Sussex; 6e pr. W. Hanselaar met Plymouth Rock. Afd. konijnen, A-klasse: le pr. P. v. d. Kwaak met Pool-roodoog; 2e pr. D. Ba velaar met Franse Hangoor; B-klasse: le t/m 3e pr. R. Jansen met Poolroodoog. Afd. sierduiven, A-klasse: le pr. P. v. d. Kwaak met Vinkduif; 2e pr. dr. D. Smeenk met Wener Tuimelaar; B-klass: le pr. P. v. d. Leek met Hoogvlieger; 2e pr. E. Quist met Oud-Hol 1. Meeuw; Cavia's: le pr. N Zonneveld; 2e pr. J. de Mooy. Fraaiste nest konijnen: D. van Duyn met Havana's. LEIDERDORP Voorrang op vijf wegsplitsingen De omlegiginig van de Van der Valk Boumanweg en de opening van de nieuwe Leideirdo-rpse brug hebben tot gevolg gehad, dat de verkeersintensi teit op de Aoacialaan de laatste tijd in belangrijke mate is toegenomen Zolang de Persant Snoep weg nog niet op de Hoogmadeseweg is aan gesloten kan geen verlichting ver wacht worden. Op advies van de groepscomman dant van de Rijkspolitie stelt het ge meentebestuur van Leiderdorp voor aan de gemeenteraad voor een aantal kruisingen op de Acacialaan aan te wijzen als voorrangskruisingen, met dien verstande, dat het verkeer over de Acacialaan, resp. Ericalaan voor rang heeft. Splitsingen, dlie genoemd worden in dit voorstel zijn: Lindelaan - Aca cialaan; Burg. Brugplein - Acacia laan; Berkenkade (zuidwestelijk deel) - Acacialaam; Groenendijkstr. Ericalaan en Van Geerstraat-Erica laan. De Rijnkllevers Op 20 septem ber was er een wedvlucht vanaf St. Ghislain H., afstand 197 km., in con cours waren 177 duiven. M. Jonge leen 1, 5; Chr. v. d. Pluym 2, 8; D. de Ridder 3; Gebr. Kok 4, 7; J. v. d. Wal 6; A. v. d. Dop 9; H. v. d. Vecht 10. OPENSTELLING GEMEENTELIJKE DIENSTEN OP 3 OKTOBER Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, dat op zaterdag 3 oktober a.s. het bureau van de burgerlijke stand, voor het doen van aangifte van ge boorten en overlijden, geopend zal zijn van 9 tot 10 uur v.m. Het Stedelijk Museum „De Laken hal" zal die dag geopend zijn van 10 tot 12 uur v.m. (Advertentie) Twee jubilarissen bij de N.E.M. Vrijdag 18 september jl. was het 25 jaar geleden, dat de heren Th. N. de Bie (voorman ketelmaker) en J. Neuteboom (electrisch lasser) bij de Nederlandse Electrolasch Mij. n.v. in dienst traden. Beide jubilarissen werden met hun echtgenote ontvan gen in de conferentiekamer van de n.v., des middags om vier uur, waar bij de directie en de jubileumcom missie aanwezig waren. Als eerste spreker sprak de direc teur, de heer H. Hofman, enkele woorden van waardering en bood de iubilarissen de gebruikelijke enve lop met inhoud aan. Verder spraken de heer ir. L. W. Provoost als be drijfsleider, de heer Van Groningen als baas van de ketelmakerij, de heer J. Selier jr., de heer De Graaf van de DSB (personeelsvereniging) en ten slotte de heer Derogee als voorzitter van de jubileumcommissie, die de jubilarissen ook een geschenk onder oouvert aanbood. Na afloop om vijf uur was er voor iedereen gelegenheid om de jubila rissen met hun echtgenote persoon lijk de hand te drukken. Hierna werd aan de jubilarissen een diner aange boden. DE SPORTTOTO Van de 605.140 deelnemers aan de sporttoto van afgelopen week meld den zich er vier voor de eerste prijs 127.740,80). Zij ontvangen bruto 31.935,20. Voor de tweede prijs van 68.676,80 meldden zich 125 liefheb bers, die bruto 557 krijgen. Voor de derde prijs van 34.138,40 waren 896 gegadigden, die elk netto 39,- ontvangen. Voor de goaltips, waaraan 194.978 personen deelnamen, kwam voor prijzen beschikbaar: 51.759. Omdat er geen meldingen met 6 punten wa ren, wordt de prijs verdeeld over de tweede en derde prijs. Dertien 2de prijswinnaars ontvangen bruto 1990. De 2001 derde prijswinnaars van wie 6 met 2, krijgen per goede kolom netto 11.70 uitgekeerd. Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: Bij K. B. is dr. R. B. C. Huygens, leraar aan het Johan van Oldenbar- neveltgymnasium te Amersfoort be noemd tot lector In de faculteit der letteren, om onderwijs te geven In het Middeleeuws Latijn. Dr. R. B. C. Huygens, die in 1931 te 's-Gravenhage is geboren, studeer de klassieke letteren aan de Leidse Universiteit, alwaar hij in 1960 pro moveerde tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op een proefschrift getiteld: „Lettres de Jacpues de Vi- try, évêque de Saint Jean d'Arc". Vóór en na zijn promotie kon de nieuwbenoemde lector verscheidene studiereizen in en buiten Europa ondernemen, mede dank zij de steun van de Nederlandse Organisatie voor Zuiver-Wetenschappelijk Onderzoek (ZWO) en het Centre National de la Recherche Scientifique te Parijs. Sedert september 1962 is dr. Huy gens, die behalve zijn proefschrift vele studies heeft gepubliceerd, werkzaam als leraar aan het Johan van Oldenbarneveltgymnasium te Amersfoort. DRS. D. BOER BUITENGEWOON LECTOR IN DE TOXICOLOGIE Bij K. B. is drs. D. D. Boer, als apo theker verbonden aan het laborato rium van het ministerie van justitie in Den Haag, benoemd tot buitenge woon lector in de facnlteit der wïs- en natuurkunde om onderwijs te ge ven in de toxicologie. Drs. Boer werd in 1916 geboren en studeerde farmacie te Amsterdam en Leiden. In 1948 legde hij het docto rale examen af met bijvak toxicologie en in 1949 het apothekersexamen. Drs Boer was enkele jaren assistent van mej. prof. dr. A. J. Steenhauer, waar na hij zich ongeveer tien jaren ge leden verbond aan het bovenvermeld laboratorium. De nieuwbenoemde lector heeft verschillende studies in binnen- en buitenlandse vakbladen gepubliceerd. Bij K. B. is dr. H. H. van Gelderen benoemd tot lector in de geneeskun de, om onderwijs te geven in de kin dergeneeskunde. Dr H H. van Gelderen, die in 1924 is geboren, legde in 1942 het eind examen gymnasium te Bandoeng af. Hij studeerde vervolgens geneeskunde te Leiden en Amsterdam, alwaar hij in 1951 het artsdiploma verwierf. In 1955 had zijn promotie tot doc tor in de geneeskunde plaats, na ver dediging van een proefschrift geti teld: „Pre-school child mortality in the Netherlands". Het jaar tevoren was de nieuwbenoemde lector opge nomen in de staf van de universi- teitskinderkliniek te Leiden, waar hij thans als wetenschappelijk hoofd ambtenaar A werkzaam is. Dr. van Gelderen heeft behalve zijn proefschrift verscheidene publi caties het licht doen zien op het ter rein dat zijn bijzondere belangstel ling heeft. Leidse Agenda WOENSDAG 23 SEPTEMBER Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd Leiden Donateurs-propaganda- avond in het St. Antonius Clubhuis, aanvang 8 uur. DONDERDAG 24 SEPTEMBER Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Eerste vervolgcursusavond, aanvang 8 uur, gebouw GGenGD, Roodenburgstraat la. TENTOONSTELLINGEN De heer Joh. G. Wertheim, beeld houwer in Laren, zal vrijdagavond 25 september in het museum „De Lakenhal" een tentoonstelling ope nen van schilderijen en tekeningen van Theo Lohmann. Zaterdagmiddag 3 okt. om 2 uur wordt in „De Ruif", Jan Vossensteeg 59, een tentoonstelling geopend van tekeningen, etsen en schilderijen van Maronier. Zaterdag 19 september startte de (Y)KAJ distrikt Leiden het nieuwe seizoen 1964-1965. 's Avonds om 19.00 uur was er een H. Mis in de Leonarduskerk, opgedragen door een pater van het Bonaventura-lyceum. Na de H. Mis kwamen de aanwezi gen bijeen in het Leonardushuis waar een soupeetje gereed stond. Van de diocesane KAJ en VKAJ wa ren Toos Joosten en Gerard Teunis- sen aanwezig. Rond half negen kreeg Toos Joos ten gelegenheid om enkele toepasse lijke woorden te zeggen. Ze gaf een terugblik op het afgelopen jaar en ze begon met de Jong-VKAJ. Deze is het afgelopen jaar iets achteruit gegaan en ze spoorde de aanwezigen aan weer hun volle aandacht hier aan te besteden. De jongeren moe ten kunnen zien dat-de ouderen voor ze openstaan. Ze sprak ook over de aktie overgang school-werk die dit jaar weer onder de leerlingen van de Don Bosco school is gehouden. Uit dit kontakt moeten we weer mensen zien te krijgen. Het jaarplan van 1963-1964 stond in het teken van het arbeidsonder- zoek en de Euro-rally. Naar aanlei ding van dit onderzoek is er een sta tuut samengesteld dat door 2000 ge delegeerden uit heel Europa in Straatsburg is besproken tijdens het grote studiecongres van 29 juli tot 1 augustus j.l. Hiermee in verband stond de Euro-rally. Een ontmoeting van 30.000 jongeren voor degenen, die geweest zijn, een machtige er varing is geweest. „Maar nu staan we", aldus Toos Joosten, „voor een nieuw jaar. Een jaar waarin we moeten starten met drie nieuwe groepen en waarvoor de volgende maand dan ook een lei derscursus zal worden gehouden, om nieuwe leiders 'te vormen. Nu het arbeidsonderzoek en de rally ge weest zijn begint het pas. De resul taten uit het onderzoek zullen moe ten worden gebruikt. Het blijkt b.v. dat er heel weinig wordt gedaan MEJ. DR. E. FREDERIKS LECTOR PLASTISCHE CHIRURGIE Bij K. B. is mej. dr. E. Frederiks benoemd tot lector in de faculteit der geneeskunde om onderwijs te geven In de plastische chirurgie. Mej. dr. E. Frederiks, die in Den Haag in 1923 is geboren, studeerde met een onderbvekingsperiode van 19431945 aan de Leidse universiteit alwaar zij in 1951 het artsexamen af legde. Na enkele jaren als assistente bij prof. dr. Suermondt werkzaam te zijn geweest, werkte zij voor haar oplei ding tot plastisch-chirurge o.m. in het Middlesex Hospital te Londen. In de loop van 1957 werd zij erkend als specialist voor plastische chirur gie. Een jaar later volgde haar aan stelling ais wetenschappelijk ambte naar bij de heelkundige kliniek te Leiden. In 1961 werd mej. dr. E. Fre deriks, die intussen wetenschappelijk hoofdambtenaar was geworden, be vorderd tot doctor in de eeneeskunde op een proefschrift getiteld" „Over de vroege ontwikkeling van het vaat- patroon in het embryonale gelaats- gebied". Dr Frederiks. die naast haar proef schrift ook andere 9tudies het licht heeft doen zien, is 9edert 1962 belast met het secretariaat vam de Neder landse Vereniging voor Plastische Chirurgie. Burgerlijke Stand Geboren: Nicolaas Henricus zn v. H. J. M- Duivenvoorden en S. W. M. van der Holst. Charles Eugene René zn van W. U. van Mnurik en J. M. Phoopahurrij. Robert Jacobus zn van A. van der Holst en A. C. M. de Haas. Johannes Theodorus Cornelis zn van C. C. van der Ploeg en Q. J. T. van der Meer. Matthijs Leonard zn van A. van der Stelt en J. H. Groothedde. Ingrid Elisabeth dr van P. A. Kerkvliet en E. T. M. Mulder. Brigitte Barbara dr van J. E. de Bruijn en A. I. Sprangers. Antonie zn van G. Kanselaar en J. J. Slinger land. Roland zn van J. van Veen en W. P. Marinissen. Caroline Cobi dr van C. M. Horikx en A. A. M. C. Ja cobs. Elsje Johanna Sophia dr van J. Wijbenga en K. C. Mooij. Kenneth Armand zn van A. F. S. A. Tjon- Tam-Pau en I. L. Eights. Gehuwd: A. M. Schiphorst en L. C. de Kok. S. M. de Mile en C. H. Verver. H. van Klaveren en I. J. M. Wolters. H. J. Bosman en W. F. Moo- nen. Overleden: P. Laterveer 90 jr, man W. ten Haken 65 jr, man. J. de Jong 84 jr, wed. v. J. Schimmel. M. Ver hoog 59 jr, man. J. H. Velthuijzen. 51 jr. echtg. van P. J. Sinteur. J. Gij- zenij 85 jr, wed. v. J. A. v. Haarlem A. Hoogeveen, 65 jr, echtg. v. W Mulder. D. W. Klein 77 jr, man. W. J. van der Meij, 2 jr, zoon. P. G. Fles 55 jr, man. voor de groep boven de 20 jaar. Dit zal een van de punten van het jaar plan 1964-1965 zijn. Ook betere kon takten met de collega's, misschien komen er bedrijfsgroepen". Hierna werd de avond verder gezellig door gebracht. Inlichtingen. Wilt u iets meer weten wendt u dan voor de wijk Petrus-Lodewijk tot Harry Castelein, Buys Ballot straat 71, Piet de Winter, Alexander- straat 19 of Dinie Kop, Spanjaards laan 6. Voor de wijk Antonius tot Hennie de Jeu, Haarlemmerstraat 138 of Koos Vogelezang, van Hogendorp- straat 82 of Jos Hogenboom, Swee- lincklaan 15. Voor de wijk Herensingel tot Toos Vogelezang, van Hogendorpstraat 82 of Koos van Zijp, van der Duyn- straat 16. TAFELTENNIS Samenstelling van DOCOS-teams De KTC heeft thans de teams sa mengesteld voor de komende com petitie. Het le herenteam, dat op nieuw in de hoofdklasse uitkomt, zal ongeveer van gelijke sterkte zijn als vorig seizoen. Gezien de kwalitatief sterke indeling zal het drietal J. v. Veen, W. v. Steenbergen en G. Brouwer met volle inzet moeten strijden voor een redelijke klasse ring. Opstelling overige teams: Docos 2 (le klasse): J. Vreeburg, S. v. Iterson, M. Zeilstra; Docos 3 (le klasse): G. v. d. Klaauw, P. Brouwer, W. Vreeburg; Docos 4 (2e klasse): N. v. Cassel, C. Kreffer, J. Brouwer; Docos 5 (2e klasse): P. Bik, F. Bracke, C. v. Zijp; Docos 6 (3e klasse): B. de Roo, T. de Roo, F. Heuzen; Docos 7 (3e klasse): J. Ver hoogt, J. Rodenburg, J. v. d. Klaauw; Docos 8 (3e klasse): P. v. d. Staak, H. Goldenberg, J. v. Oudheusden; Docos 9 (4e klasse): W. Verhoef, H. Rijsbergen, P. Brasker; Docos 10 (4e klasse): J. v. Deventer, A. Gij- bels, J. Uiterdijk en K. v. Zijp; Do cos 11 (4e klasse): J. v .Dijk, J. v. Kempen, J. Aalders; Docos 12 (4e klasse): R. Devilee, H. v. Zonneveld, R. Goldenberg. Res.: H. Heemskerk, J. v. Steen bergen, B. v. Steenbergen. Dames: Docos 1 (2e klasse): A. v. Cassel, R. Verhoogt, H. Heuzen; Docos 2 (3 klasse): L. Kok, L. Hal vemaan, T. Ludlage, R. Wansink. Res.: R. v. Cassel, A. v. Steenber gen. Junioren: jongens: Docos 1 (2e klasse): C. v. Steenbergen ,P. Roden burg, M. Ouwerkerk. Meisjes: Docos 1 (le klasse): L. Rodenburg, M. v. Kempen, G. v. Steenbergen. Res. jongens: H. Rodenburg. BËÜRSÖVÊRZ1CHT Stemming internationals viel mee AMSTERDAM, 23-9. Niettegen staande de Philipswaarden vanmid dag enig terrein hebben moeten prijsgeven, viel de stemming voor de hoofdfondsen niet tegen, ten opzich te van de laagste noteringen gedu rende de niet-officiële ochtendhan- del. Nadat in de Philipshoek vanmid dag was ingezet op f 159.90, tegen gisteren als slotprijs f 161.30, steeg de koers snel tot f 160.30. Dit als gevolg van lokale vraag, terwijl daarnaast Zwitserland belangstelling voor de Philipswaarden toonde. Ook voor Unilever bestond enige vraag voor Zwitserse rekening. Mede hierdoor verbeterde dit fonds van f 149 tot f 149.40 (f 148.90). Verder lag Kon. Olie goed in de markt op f 159, na een opening op f 158.60 (f 158.60). Hoogovens werd een half puntje la ger op 614 geadviseerd. De verkoop druk in AKU van hoofdzakelijk één zijde bleef ook vandaag aanhouden. Hoewel deze verkoper zijn verkoop opdracht blijkbaar „zonder forceren" moet uitvoeren, wordt de weg naar een hogere koers in de AKU-hoek erdoor afgesneden. Zoals gezegd wa ren er wat kooporders voor de inter nationale waarden van het publiek. De activiteiten van de arbitrage ble ven tot een minimum beperkt. Voor deze groep waren de marges te ge ring om internationaal tot zaken te kunnen komen. Later op de middag daalde Philips bij gebrek aan verdere kooplust tot 160.-, Undlever tot 149.10 en Kon. Olie tot 158.80. In aandelen Cen trale Suiker Maatschappij werd circa de 411 gehandeld, tegen gisteren als middenkoers 417. De VAT-aandeel- tjes deden 19.25 tot f 19.50 20.-). Nadat WaLl Street dinsdag aanvan kelijk de vaste stemming van maan dag had voortgezet, gingen de be haalde koerswinsten er later weer Verwachting, medegedeeld door het KNML geldig van woensdag avond tot donderdagavond, opge maakt te 11.15 uur. ZONNIG EN WARM Heldere nacht. Morgen zonnig en warm weer. Aanvankelijk zwakke, later overwegend matige zuidooste lijke wind. AMSTERDAM onbew. 17 7 HELSINKI zw. bew. 13 ^0 STOCKHOLM geh. bew. 14 4 OSLO geh. bew. 11 9 KOPENHAGEN geh. bew. 15 12 ABERDEEN zw. bew. IT 14 LONDEN mist 20 9 LUXEMBURG onbew. 14 4 PARIJS onbew. 19 6 BORDEAUX onbew. 25 8 QRENOBLE onbew. 19 5 NICE onbew. 23 14 BERLIJN 1. bew. 15 5 FRANKFORT onbew. 16 2 MüN'CHEN onbew. 12 0 ZüRICH onbew. 15 2 GENèVE onbew. 16 9 LOCARNO onbew. 21 2 INNSBRUCK mist 14 —2 ROME onbew. 23 4 BARCELONA zw. bew. 24 17 MADRID onbew. 29 15 LISSABON h. bew. 32 20 PUNT Wees eens eerlijk, Erna, is er een ander?..,. verloren, behalve voor de spoorweg aandelen, die sloten vast. Van de Ne derlandse hoofdfondsen lagen Phi lips en KLM er gemakkelijker in de markt. In de scheepvaartsector viel weinig te beleven. De stemming was er prijshoudend zonder meer. Van de leidende cultures werden aandelen Amsterdam Rubber een puntje hoger afgedaan op 111. De staatsfondsen- hoek was eerder iets gemakkelijker met weinig zaken. Claims Van Om meren werdenop 105 geadiviseerd tegen gisteren ais een gedane prijs op 112. Het aanbod van deze claims werkt koersdrukkend op de aande len van deze maatschappij. Op maan dag 5 oktober kan met claimrecht worden ingeschreven, tot de koers van 185 pet, op 4.772.000 aandelen Thomsen's verenigide bedrijven. De claimhandel begint vrijdag 25 sep tember. De nieuwe rentespaarbrie- ven werden onveranderd op 100 ge adviseerd. VOORSCHOTEN BRAND IN SCHUUR Gistermiddag om 3 uur werd de brandweer van Voorschoten gealar meerd voor een brand in een schuur aan de Peppellaan. Het was 'n schuur van de heer P. G. v. d. Berg met al lerlei bloemistengereedschappen en pootgoed. Men vermoedt, dat een brandende kachel de brand heeft veroorzaakt. De brandweer bestreed het vuur met de nevelspuit en de babyspuit. Aan pootgoed ging onge veer voor een waarde van f 1000.- verloren. De totale schade wordt ge raamd op f2000.-. Schuur noch in boedel waren verzekerd. Het verkeer op de vrijdagavondmarkt De groepscommandant van de Rijkspolitie heeft in opdracht van de burgemeester gedurende een vrijdag avond de situatie doen controleren en zich ter plaatse persoonlijk op de hoogte gesteld van samenscholingen van scooter- en bromfietsberijders in de School- en Tramstraat. Strafbare feiten deden zich niet voor. Wel staan er jongens met bovengenoem de voertuigen bij elkaar in genoem de straten of te wel bij een markt kraam, doch van overlast kan niet worden gesproken. Genoemde stra ten zouden kunnen worden afgeslo ten, doch dan worden de bonafide marktbezoekers, die per fiets of bromfietsen komen, gedupeerd. Voor alsnog zijn geen termen aanwezig om maatregelen te nemen. Getracht zal worden een gelegenheid te schep pen om fietsen te plaatsen, zodat dit niet langer in de Tramstraat zal be hoeven te geschieden en de doorgang aldaar op de vrijdagavonden wordt verbeterd. Marktberichten WOERDEN, 23 sept., kaas Aan voer 75 partijen. Prijzen: le kwal. 2.89-2.95, 2e kwal. 2.78-2.88. Extra kwal. tot 3.30. Handel kalm.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3