Weer acht jaar geëist tegen arbeider die zijn vrouw vermoordde meer werk, minder winst Twee boerderijen CNV wil nauwer samenwerken afgebrand Buitenlandse arbeiders voor de mijnen RTV-Parool in beroep bij de Kroon .Marcello" zwakke stee visie teievisie KIND GEDOOD DOOR SCHOMMEL WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1984 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Met voorbedachte rade of emotionele opwelling Gisteren heeft de rechtbank in Arnhem zich voor de tweede maal bezig gehouden met de Edese moord, nadat de zaak tegen de 44-jarige fa brieksarbeider C. E. H. B., die er van beschuldigd werd op 19 juli van het vorige jaar zijn echtgenote met mes steken van het leven te hebben be roofd, op 11 augustus jJ. in eerste instantie was behandeld. Vorige maand eiste de Officier van Justitie, mr. J. J. R. Bakker, een ge vangenisstraf van acht Jaar met af trek en onvoorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering tegen B, die zijn daad had gepleegd in de huiskamer van een bevriend echt paar, waarbij de vrouw was inge trokken toen ze van haar man was weggelopen. Toen zijn vrouw weigerde met hem mee te gaan, had B. haar met een mes m borst en rug gestoken. Wa6 Electrolasch De directie van de N.V. Neder- landsche Electrolasch Maatschappij te Leiden deelt mede, dat de omvang der orderportefeuille belangrijk gro ter is dan vorig jaar. Gedurende de eerste 8 maanden van dit jaar zijn belangrijke opdrach ten ontvangen, waaronder enige gro te indampinstallaties, alsmede het in stalleren van aardgasvelden. De fabrieken en montageafdelin gen zijn hierdoor voor de rest van 1964 volledig en voor het eerste kwartaal 1965 goed bezet. Evenwel wordit niet verwacht, dat de resultaten over 1964 die van het boekjaar 1963 zullen overtreffen, deels door enige onderbezetting in de eerste helft van dit jaar en de sterk gestegen loonkosten sinds ja nuari, deels door het feit, dat ver scheidene grote opdrachten eerst in 1965 tot ontwikkeling zullen komen. De heer H. rfofman zal im verband met zijn benoeming .tot directeur van een op te richten nieuwbouw n.v. der Kon. Zout-Ketjen groep met ingang van 1 januari 1965 als directeur af treden. De raad van commissarissen zal in een buitengewone vergadering van aandeelhouders voorstellen met in gang van 1 januari 1965 de beide adjunct-directeuren, de heren ir. J. H. Dickhoff en P S. Stokman tot directeuren en de heer H. Hofman tot commissaris te benoemen. Tenslotte zij vermeld dat ter uit breiding van de activiteiten, vooral in de noordelijke provincies, een fa briek te Scheemda (Groningen) werd overgenomen. het doodslag na k&Lm beraad en rus tig overleg? Mr. Bakker meent van wel. Gezien bijvoorbeeld enkele voor bereidingen, zoals het slapen van zijn meseen een deg vóór de moord. Raadsman mr. D. Beek Schouten daarentegen zag de moord als een emotionele daad, gepleegd tijdens een tijdelijke «tering van de geest vermogens van zijn dient. GESPREK MET SLACHTOFFER Bij het getuigenverhoor werd dan ook het accent gelegd op het gesprek, dat verdachte vóór de moord had met zijn vrouw. De vrouw des huizes en een maatschappelijk werkster waren hierbij aanwezig. Beiden verklaar den, dat B. geen opgewonden, eerder 'n onderdanige indruk had gemaakt. Van een mogelijke toestand van ra zernij hadden se niets bemerkt. Ze dachten dat B. zijn vrouw een af scheidszoen zou geven, maar ln plaats daarvan trok hij een mes, waarmee hij haar stak. Bij zijn eerste verhoor had B. verklaard, dat hij reeds en kele dagen het plan had gehad zijn vrouw te doden. Twee Edese recher cheurs kwamen dit gistermorgen be vestigen. Verdachte had deze verkla ringen echter tijdens de vorige zit ting herroepen. Mr, Bakker bleek door de verkla ringen van deze getuigen te zijn ge sterkt im zijn overtuiging dat hier van voorbedachten rade sprake was. Hij zag dan ook geen noodzaak om iets aan zijn eis van vorige maand acht jaar met aftrek en onvoorwaar delijke terbeschikkingstelling te veranderen. OOSTERSE MENTALITEIT Mr. Beek Schouten ging im zijn pleidooi opnieuw nader in< op de oosterse mentaliteit van deze uit In donesië afkomstige verdachte. Het bleef volgens hem de vraag, wat er zich in de geest van verdachte heeft afgespeeld op het moment van de daad. Uiterlijk wees niets op een toe stand van razernij, maar het is des ondanks zeer wel mogelijk dat zijn gevoelens hem de baas zijn gewor den. Het gevoelsleven vam deze men sen is voor ons vaak een raadsel, aldus pleiter. Deze geestesgesteldheid, die in de oosterse wereld niet als abnormaal wordt aangevoeld, kun nen we moeilijk volgens onze wes terse normen beoordelen. Uitspraak over veertien dagen. Gistermiddag zijn in de gemeente met twee andere vakbonden Echteld in de Betuwe twee boerde rijen door brand verwoest. De scha- Er van uitgaande dat het goed moeten hebben, kon de heer v. Ei- de wordt op minstens 500.000 guldon reoht van het CNV om over bepaol. bergen nog niet zeggen, „al is er 10- geschat. Het vuur ontstond in de de zaken een eigen principieel ge- schuur van de boerderij van de ta- luid te laten horen, wordt gerespec. op milie Weijman, waar hooi was op- teerd, is de christelijke vakbeweging ken een ontwikkeling aan ae gang, geslagen. De asbestplaten, waarmee bereid tot de nauwst mogelijke sa- die wijst in de richting van 'n nau- de schuur was afgedekt, vlogen in 't menwerking met de twee andere vak- wer samengaan". In het mandement rond en kwamen op het met stro ge- centralen. Dit verklaarde de voorzit- 10KA „...j, dekte dak van de boerderij van d§ ter van het Christelijk Nationaal van. de kisschoPP®n van 195 w dt gebroeders Van Rooijen op 150 me- Vakverbond, de heer J. v. Eibergen, weliswaar de nadruk gelegd op de ter afstand terecht. Deze boerderij gisteren desgevraagd. Hij zei o.m,, dat noodsaak van katholieke organisaties, ging geheel in vlammen op. De brand- het niet bij voorbaat uitgesloten is maar er wordt niets in gezegd over weren van Echteld en Tiel bestre- dat er een basis te vinden moet zijn mat „PntpSt9n den met vele stralen het vuur. Al- voor een gezamenlijk actieprogram de samenwerking met de p leen een gedeelte van de woning van en dat het CNV zo'n gezamenlijk ten. de familie Weijman kon worden ge- program dan ook zeker niet bij voor red. baat zal afwijzen. De wervingscommissie van de ge zamenlijke steenkoolmijnen in Lim burg heeft van de Griekse autoritei ten toestemming gekregen 50 Griek se arbeiders aan te trekken voor werk in de chemische bedrijven van de Staatsmijnen. De werving is reeds begonnen. Het Joegoslavische arbeidsbureau in Zagreb heeft de wervingscommis sie toegestaan een tweede contingent Joegoslavische arbeiders te werven. 't helpt en »t Is lekker (Advertent) Hoewel een werkelijke eenheid tussen NKV en CNV vooralsnog niet Over een meer intensieve samen- mogelijk is, vroeg de heer v. Eiber werking tussen de drie wil de heer 8en zich toch af, waarom dat in an- Van Eibergen graag nog eens een dere landen dan wel het geval is. open gesprek hebben met de zuster- Het argument van de historische organisaties. Hij verwacht, dat een achtergronden is maar betrekkelijk: dergelijk gesprek binnen een niet al ..Als je teruggaat in de geschiedenis Leven od het land eesDrek t. lang. termijn nog wal een, op de vmdje ze Nederland ook samen- gtlWSIjveB op keUand, gesprek. agenda van hat centraal overlegor- realiMert de heer v E1. 12.33 Deze week, lezing en berichten, gaan zal worden geplaatst. Over een ,pJe^ V'£' 13.00 Nws. 13.15 Klass. gram. 13.45 jaartje kunnen we wel weer wat ver- bergen zich zeer goed, ctat de oe vrouw 1415 Rondsdae van de der kijkenstaande verhoudingen in Nederland a- vrouw\ ïe.io eonasaag van ae niet zo maar zijn gegroeid en dat ze Bond van Ned. Herv. Vrouwenvere- wel degelijk ons typische volkska- nigjngen op Geref. grondslag. 15.00 rakter weerspiegelen. Het respecte- kichte gram. 15.15 Mod. kamermuz. ren van elkanders recht over bepaal- (gr.). 15.45 Clavecimbelrecital: klass. de zaken een eigen principiële me- *™z. (gr.). 16.00 Bijbeloverdenking, ning te hebben en ook uit te dragen, Klass. gram. 16-45 V. d. jeugd. Welke vorm een nieuwe en nog noemde h„ echter de be.teg.nnt» iHLÜ2& TOrTlA OPEN GESPREK WELKE VORM meer effectieve samenwerking zou voor een goede samenwerking. 'J** r'W"1"""" op De stichting Radio Omroep en Te levisiezender Het Parool is vandaag in beroep gegaan bij de Kroon tegen een afwijzende beschikking op haar verzoek om zendmachtiging in de ag- Het VARA-programma startte gis- glomeratie Amsterdam, aldus 'n me- t6rav0nd om haif acht met het eerste teenagers. 18.15 Sportrubr. 18.30 Licht orkest en zangsol. 18.50 Soc. perspek- tief, lezing. 19.00 Nws. en weerpraat- je. 19.10 Geestelijke liederen (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte gram. 20.00 Lichte muz. (opn.). 20.50 Zet- Pé: licht progr. 21.10 Radiokamerork. het Niepws"-r,edactie niet misstaan, en sol.: mod. muz. 22.00 Kerkorgel- Wij kunnen het met de strekking concert. 22.30 Nws. 22.40 Avondover- van de bezwaren eens zijn, maar de denking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Klass. toon. waarop de kritiek werd geuit, gram. 23.30 Tot ziens in Jeruzalem, was wel iets te fel. Bijbelquiz. 23-55-24.00 Nws. „Marcell-o zoekt een meisje" was 'n pretentieloos ndemandalletje, waar in Marcello over redelijke en het meisje over in het geheel geen zang kwaliteiten bleek te beschikken. De regie was zwak, met als resultaat een onbenullige tijdvulling. HILVERSUM II, 298 m. AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Lichte gram. 7.50 Dagopening. 8.00 ,,-nr.nne.nr nA/,mn,»™.,nr Nws. 8.15 Lichte gram. 9.00 Ochtend - VERZORGDE DOCUMENTAIRE gymn. 9.10 De groenteman. 9.15 Klass. gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Ar- „De Lange Strijd een filmdocu- beidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de Leidse Binscoopprogram ma's De films in de week van 17-23 september zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: A cause, a cause d'une fem me (volw Dagelijks 2.30. 7 00 en 9 15 uur. Zondag: 2.30, 4 45, 7.00 en 9 15 uur Lido: De verleiders van de Rivièra (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7 00 en 9.15 uur Luxor: Geef er de brui(d) aan a.l. Dagelijks: 2.30, 7 00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4 45, 7 00 en 9.15 uur Studio: Freud (18 jaar) Dagelijks: 2.30. 7 00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4 45, 7 00 en 9.15 uur Trianon: Irma la Douce (str. volw.). Geprolongeerd Dagelijks: 2 en 8 uur. Zondag; 2, 5 en 8 uur. Rex: Zo'n soort meisje (volw.). Dagelijks: 2 30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Militair op overweg door trein gedood De 33-jarige wachtmeester W. Krijt van de School voor Reserve-Officieren van de Cavalerie in Amersfoort is gisteravond op een niet-beveiligde overweg tussen Amersfoort en Hoe velaken door een trein aangereden en zo ernstig gewond, dat hij op weg naar een ziekenhuis is overleden. Volgens de machinist naderde de jeep, waarin K. als bijrijder zat, zo snel de overweg dat hij ging afrem men. De bestuurder van de jeep ging ook langzamer rijden, maar gaf, juist toen de machinist weer vaart meer derde, vol gas en schoot vlak voor de trein langs. K., die uit de jeep was gesprongen, toen die de overweg op reed, werd door de trein geraakt en in een sloot geslingerd. De machi nist heeft van het ongeluk niets ge merkt. De zesjarige Hans v. d. Broek uit Assendelft is gistermiddag in 't Wil- helminagasthuis te Amsterdam over leden aan een schedelbasisfractuur, die hfj opliep toen hij in de speel tuin naast de lagere school in zijn woonplaats een schommel tegen het hoofd kreeg. Het kind was enige weken gele den voor het eerst naar school ge gaan. In het speelkwartier spelen de kinderen soms in de speeltuin. van'd*8 ifaiIehadaï?ft' pirnld flfd' deel van een reeks P®rtretteA van mentaire van de BBC over ontstaan kleuters" n 00 Nws 1102 Huishou- mac h Uai n ga an ge vra ar dvoor radt Nederlanders. Anthonie van en groei ïan de welvaartsstaat i„ ^zien Sng lUÖ Radio- erf televisie iiT h" stadsgebied win Leeuwenhoek, onderwerp van deze Engeland was niet alleen wat de Filh. ork.: Mod. muz 12.00 Dansork. Amsterdam De radio^mroenmeen eersteling, werd in heldere lijnen en tekst betrett goed. ook visueel was en zangsoi. i2.30 Meded. t.b.v. land de Het Parool zonder reclame-in- met j£n1^ 3 J". deze documentaire uitstekend ver- en tuinbouw. 12.33 Orkestenparade komsten te kunnen financieren. geschilderd. Dft de kUker J® aorgd. (opn 13.00 Nws. 13.15 Meded, evt. geen twintig minuten tijds een vrij ac^ 0f gram. 13.25 Beursber. 13.30 Voor wat de televisie betreft werd goed a,Seronde kennismaking heeft Tot slot van de avond zorg Marth Zang en piano. 14.00 Hedendaagse in de aanvrage gezegd dat reclame beleefd met de grote natuurkundige, Flowers, die wij al kenden van de Franse kamermuz. (gr.). 14.45 Voor op bescheiden schaal noodzakelijk is een levensgroot compliment. __i~i c, zou zijn voor een verantwoorde fi nanciële basis. Op 24 augustus ant woordden ministers van onderwijs, kunsten en wetenschappen en van verkeer en waterstaat dat zij de ge vraagde machtiging niet konden en wilden verlenen. Tegen die beschik- ONBEHEERSTE TIRADE „Achter het Nieuws" bracht nog maals de weggelden ter sprake, ver toonde een nietszeggend filmpje over een bijzondere broodwinning in het Aetherklanken king is de stichting thans in beroep Mexicaanse Acapulo en ging op nogal DONDERDAG 24 SEPTEMBER gegaan. schokkende wijze tekeer tegen het „Comité gesahenk Princes Irene". Vooral een van de voormannen van het comité, die volgens „Achter het Nieuws" in oorlogstijd een minder NCRV. sympathieke rol zou hebben gespeeld, musioal West Side Story, verrassend dracht. 15.00 Populaire gram. 16.00 knap een aria uit de opera Le Nozze Nws. 16.02 Chansons. 16.27 Kap en di Figaro en enkele negro-spirituals. bellen, progr. over narren en konin- gen in de literatuur van W.-Europa. 17.00 V. d. jeugd. 17.55 Kasba 64, ge sproken brief uit Marokko. 18.00 Nws. 18.15 Evt. act. 18.20 Uitz. v. d. ARP. Tot U spreekt: mr. W. R. v. d. Sluis, sekr. v. d. ARP. 18.30 Lichte gram. 19.00 Gesproken brief. 19.05 Sportparade. 19.30 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Bayreuther Festspiele '64: 14.15-24,00 Tannhauser, romantische opera. 21.10 Bondig bulletin: wekelijkse kunstno- tities. 21.10 Bayreuther Festspiele: HILVERSUM, 402m. 7.00 KRO. 11.45 VPRO. De Franse regering heeft de mi- moest het ontgelden. Het heeft hier 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Tannhauser (2e acte). 22.30 Nws, nimumlonen met ingang van 1 okto- geen zin een principiële discussie op Lichte gram. 7.55 Overweging. 8.00 22.55 Bayreuther Festspiele '64: Tann- ber a.s. met 2.5 procent verhoogd, te bouwen over het al of niet geoor- Nws. 8.15 Conciliejourn. 8.25 Lichte hauser (3e acte). 23.55-24.00 Nws. Tussen 160.000 en 180.000 arbeiders loofd zijn van het optreden van deze gram. 8.50 Moeders wil is wet, progr. zullen hiervan profijt trekken. Het mam in het Irene-comité, maar o.i. v d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 School- minimumloon geldt als richtlijn voor zou een beetje meer bescheidenheid radio. 10.00 V. d. kleuters. 11.00 V. d. andere loonschalen in Frankrijk. en vergevingsgezindheid de „Achter zieken. 11.45 Metropole-ork. en zang- TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 15.00-15.45 V. d. vrouw. 16.00-16.15 V. d. kleuters. 19.30 Zwit sers zelfportret: Reportage over de Expo 64 te Lausanne. NTS: 20.00 Journ. VARA: 20.20 Achter 't nieuws. 20 45 Uit, licht progr. NTS: 21.10 De Physici, TV-spel. 22.55-23.00 Journ. TV-Noordzee heden- en morgenavond WOENSDAG 23 SEPTEMBER 18.30 „De kostbare kat (Beaver- serie); pl.m. 19.00 Gevar. progr., waarin o.m. „Les Grand Seigneurs (De grote potentaten); pl.m. 19.20 „Strijd tegen het Geweld". Pauze 22.00 „Gevaarlijke romance"; pl.m. 23.00 Einde. DONDERDAG 24 SEPTEMBER 18.30 „De Vertegenwoordiger"; pl.m. 19.00 Gevar. progr., waarin o.m „Wist U dat pl.m. 19.20 „De breuk hersteld" (Victory at Sea-se- rie). Pauze 22.00 „The Jean Le- bec Story"; pl.m. 23.00 Einde. 3 Bij de volgende hoek stak hij de straat over en liep beslist op het huis toe. De rijpoort stond open. Hij bleef even staan om een cige- ret aan te steken. Intussen bekeek hü het huis eens goed. Hij voelde zich avontuurlijk ge stemd. Het was onzin! Iets, wat hij beter gedaan kon hebben, toen hij twintig was! Dwaasheid voor een man van vijfendertig! Hij deed beter naar zijn taxi terug te keren en naar huis te gaan. En op het zelfde ogenblik be sloot hjj dat niet te doen. Hij wilde doorzeten en zien, wat er van kwam! Hij vergewiste zich er van, dat de re volver voor onmiddellijk gebruik in orde was. In zijn hand had hij 't tasje. Toen hij dat goed wist, liep hij de oprijlaan in. Hij kon zodoende vrij dicht bij het huis komen, zonder in het maanlicht te lopen. Hij liep ge ruisloos en hield zich voor alles ge reed. Tegenover de brede veranda gekomen, bleef hij achter een bosje staan wachten. Er scheen nergens in het huis, noch in de garage licht te branden. Het huis leek wel uitgestor ven. „Hm! Misschien een vals adres schoolmeisjesgrilof iets dergelijks!" Doch opeens zag hij iets wits achter een venster. Hij keek nauwkeuriger toe en zag, dat het raam, laag bij de grond open was. En nu zag hij ook dat het geen wit gordijn was, dat in tocht wapperde, maar een witte japon. Hij wandelde een paar passen ver der. Er viel niet aan te twijfelen, daar stond een vrouw voor het raam en naderbij gekomen zag hij in 't maan licht dat zü het meisje was dat hjj in het theater had gezien. Hij ging in het maanlicht staan, zo dat ze hem kon zien. Zij wenkte hem. „Nu zullen we 'zien, wat het is", mompelde hij. Hij liep met vlugge tred het grasperk over. Hij werd niet aangevallen. Er blafte zelfs geen hond. Hij sloop langs het huis naar het venster. Hij keek omhoog naar het meisje, dat zich uit het raam naar hem toeboog. „Ik ben uw gouden tasje komen terugkomen,"zei hij, zijn hoed afne mend. „Oh! Ik ik wist wel, dat u ko men zou U zag er uit als iemand die me wel zou helpen!" „Op welke manier kan ik u van dienst zijn?" vroeg hij, „Dus u wilt me helpen?" „Dat ligt eraan," antwoordde War wik zakelijk. „Wat scheelt eraan?" „Ik Maar u moet daar niet blij ven staan! Iemand mocht u eens zien. En dan „Weet u er iets beters op?" „Als u binn wilde „Goed, ik zal naar de voordeur „Nee, dat niet, Dan zouden ze het bemerken! Als u door het raam" „Door dit raam?" „Ja". „En wat zal ik daar aantreffen, als ik dat doe? Iemand, die me een revol ver voorhoudt? Dieven, die me willen plunderen?" „U u moet me vertrouwen," zei ze. „Ik vertrouw u ook. Ik zag u in de schouwburg en u leek me een man, die betrouwbaar is voor een vrouw. Er is hier in de kamer niemand, dan alleen ik heus!" „Hm!" bromde Warwik. „Als u dan een eindje teruggaat Het meisje ging opzij. Warwik keek rond, of niemand hem zag. Hij wilde niet graag in een val lopen. Hij nam de revolver in zijn rechterhand. Met zijn linker greep hij de vensterbank beet en klom langzaam omhoog. Op gelijke hoogte met het raam geko men, tuurde hij naar binnen. In het maanlicht kon hij zien, dat er nie mand anders anders dan het meisje in de kamer was. Met een sprong was hij binnen en ging tegen de wand aan staan. „Ik heb u verzekerd begon het meisje. „Voorzichtigheid kan nooit kwaad," antwoordde h^j, „U moet beseffen, dat deze manier van doen een beetje vreemd is. Hier is uw tasje. Ik heb er in gezocht naar een adres en dat papiertje gevonden. Waarom heeft u dit geschreven?" „Omdat ik in gevaar verkeer", fluis terde ze gejaagd. „Ik moest iemands hulp inroepen en u leek me een eer lijk mens." „Dank u. En wat voor moeilijk heden heeft u? Heeft die man die ik in uw gezelschap zag, er iets mee te maken?" „Ja. Heeft u dat al geraden? O, als u me maar wilt helpen!" „Als u me eens wat meer ver telde over wat u van me verlangt? „Ik woon hier met mijn oom. Hij is ook in gevaar. Ik wist er geen an dere manier op, Als u me helpen wilt en niet bang bent .- „Bang ben ik in geen geval En als u iets weet, wat de saaiheid van mijn alledaags leven kan breken, zal ik u dankbaar zyn". „Dus u wilt eens met mijn oom pra ten?" „Kunt u me de zaak niet uitleggen?" „Hij kan het veel beter dan ik en er valt geen tijd te verliezen," „Waar is u.\y oom?" „Op zijn kamer boven. Ik zal u voor gaan. Maar zachtjes astublieft!" „U bedoelt, dat die andere man die ik in de schouwburg heb gezien, ook in huis is?" „Ja, hij' en nog een paar anderen. Ze mogen ons niet horen." „Ik wed, dat u ze met iemand, van wie u niets hebben moet, willen laten trouwen, om uw geld in handen te krijgen. Is dat zo? Niet? Zo, dan is het tenminste iets nieuws!" „Toe, komt u nu mee", zei ze dich terbij hem komend. „Of als u me niet helpen wil. gaat dan dadelijk weg. Bedankt voor het tasje," Hij kon haar gezicht in het maan licht duidelijk zien. Ze had niets weg van 'n avonturierster. Ze scheen geen bedriegster „Gaat u voor, Miss Rodney," zei hij „Zo heet u immers? Dank u" Geruisloos verlieten ze de kamer en gingen de gang op. Warwik had, zodra hij gezien had, dat ze alleen in de kamer was, de revolver in zijn zak gestoken, maar nu haalde hij hem tevoorschijn en hield zijn vinger om de trekker. Ze sloot de deur achter zich. Daarna greep ze hem bij zijn linkerhand en trok hem mee. „Voorzichtig," fluisterde ze. „We zijn bij de trap." Hem steeds bij de hand houdend ging ze de trap op. Zp scheen nog steeds angstig. Bovenaan de trap ge komen geleidde ze hem langzaam door een gang. Hij had niet het min ste geluid gehoord.. Hij voelde dat hij aan het einde van zijn tocht gekomen was en omklemde de revolver vaster. Ze gingen een hoek om en daar bleef ze staan.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2