Djenghis Khan maakt kans bij Produktendraverij Vicus Orientis verrast door HKV 2 DAHLIASTROOM BLIJFT IN HAARLEM VLOEIEN UVS tevreden over kas en prestaties Crescendo tenonder in grof geweld DINSDAG 22 SEPTEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA t In de revanche van de Produkten draverij kan Djenghis Khan woens dagmiddag nog eens laten zien hoe hij ook weer wegliep van het hele veld in de Produktendraverij zelf. Hij kan het best weer doen, maar tweejarigen zijn in het algemeen geen paarden om huizen op te bouwen. Diomedea, de supersnelle Diana R, de vrij onbe trouwbare zoon van Hairos II: Darling Hollandia, dat zijn allemaal paarden die als het wiel van pech en fortuin ronddraait ook nog wel eens spoedig boven zullen komen. De andere draverijen zijn aardig en goed bezet. Genoeg sprinters bijvoor beeld in de eerste triokoers om een gesloten aankomst te krijgen in de 2000 meter met autostart. Annemarie d'Aster kan wel het hardst, maar zij neemt de start soms niet. Bonaire en Blido zijn ook spurters van start af, als Annemarie op een of andere ma nier de reis niet haalt, nemen zij het graag over. De tweede triokoers komt misschien op een ren en wel die voor amatrices en amateurs. Erg geslaagd is dat niet, want het enthousiasme voor de ren nen is niet zo groot en dat wordt nog minder bij steeds kleine veldjes. Het programma begint om half drie en luidt: Polonaiseprijs (2120 m.): Catherine Mac, Brutus, Comet Volann, Outsider: Caesar Julia. Tweede afdeling: Arizona, Corina Z., Gaptain Kinley. Walsprijs (2000 m. meet met trio): Annemarie d'Aster, Bonaire, Anasta- sia Hanover. Outsider: Blido. Quallaprijs (ren, 1350 m.): Stal Sie- Slotermeer verraste in Bona Stars-toernooi Het jaarlijkse Bona Stars-toernooi gaf ondanks de zegen toch nog aan trekkelijk spel te zien en zelfs een verrassing. Die verrassing was het Amsterdamse Slotermeer, dat in grootse vorm een onverwachte twee de plaats bemachtigde. The Bona Stars, lijdend onder een uit vorm zijnde Kees Pley, stelde wel teleur. In de eerste wedstrijd tegen Agon was er nog geen reden tot klagen. Een lang en goed verdedigende Stars team, met als uitblinker Hans Ka per, een aan winst uit ROVS, speel de een aantrekkelijke wedstrijd en bracht het publiek in verrukking. De floaring-verdediging was hier de basis voor de overwinning. Met de ruststand van 178 was het al be keken voor de Stars. De tweede helft werd op dezelfde voet gespeeld als de eerste en bracht de Stars een mooie eindstand toe van 4023. De tweede wedstrijd tegen Sloter meer, waarvan reeds driemaal ge wonnen werd, eindigde in een grote teleurstelling voor de Stars. Reeds in de eerste minuten keken de Stars te gen een achterstand aan- van 6 pun ten, die bijna niet weg te werken was. Een zeer fel op de bal spelend Slotermeer bracht de Stars tot pa niekerig spel. Ruststand 1516. De tweede helft was een nek aan nek race vol ondragelijke spanning. Telkens de kop overnemend moest de Stars de laatste 5 minuten, we gens een inzinking Slotermeer laten gaan. De Stars misten van de 10 straf- worpen niet minder dan 8 keer. Slo termeer maakte mooi gebruik van deze inzinking en won net met 34 33. De laatste wedstrijd tegen Punch was bij voorbaat al verloren. Punch was op zijn sterkst gekomen en speelde een aardig oefenpartijtje. Een ruststand van 265 zegt al genoeg. In de tweede helft liep Punch nog meer uit en won onbedreigd met 52—13. Eindstand toernooi: 1 Punch 6 pnt.; 2 Slotermeer 4 pnt.; 3 The Bona Stars 2 pnt.; 4 Agon 0 pnt. Na de uitschieter van 160 tegen Sportlust heeft Vicus Oriëntis onder vonden, dat haar mede-debutante m de overgangsklasse HKV 2 heel wat sterker is en dus met een nederlaag van 75 genoegen moeten nemen. Ruststand 32 (doelpunten van Sjar- din en Sommeling). Na rust scoor den van Vicus-zijde nog Kriek en mej. Penseel. Die Haghe 2Vicus O. 44; Swift 2Vicus O. 3 82; Vicus O. ADe Algemene 3 39; Vicus O. 5Zui derkwartier 4 5—4. SWIFT—FLUKS 4—2 Fluks heeft tegen de vrij hard spelende Zeeuwse zaterdagclub Swift een nederlaag van 42 gele den en op haar beurt ondervonden, dat de verre vermoeiende reis naar Walcheren allerminst in het voordeel van de bezoekende partij is. Aanvan kelijk hielden de Leidenaars goed stand en konden Betcke en Selier de ruststand zelf op 12 brenigen. Na de rust brak Swift echter elke te genstand en scoorde nog driemaal. Fluks 2Zuiderkwartier 2 69; Fluks 3Deetos 4 56; Fluks 5 Vitesse 2 16. SPERWERS—ZUIDERKWARTIER 10—5 Zuiderkwartier speelde tegen Sper wers een door de bank genomen zeer slechte wedstrijd en verloor dan ook met dubbele cijfers. Ruststand 52 (doelpunten van Gressie en Van mens (Paladijn en Magister), Funny Face, Toumando. Valetaprijs (2120 m.): Stal Oosting (Cindy en Aga Khan), Caty Hollandia en Anja Kitty. Outsider: Zolombine T. Revanche der Produktendraverij (1500 m. van meet): Djenghis Khan, Diomedea, Dirk de V. Outsider: Dar ling Hollandia. Korthals van Schooten Memoriaal (ren, 1800 m. voor amatrices en ama teurs, met trio): Stal Coebergh van Velze (Nina en Mambo), Kohinoor, Antonio Tatti. Outsider: Eletrified. Foxtrotprijs (2000 m. van meet): Brouwny H., Bella Marieza, Baro nes Julia. Boleroprijs (2100 m.): Zippora, Pigh Life, IJsloper. Outsider: Zanto. Tangoprijs (2120 m.): Be Happy, Yonker Aster, Yellowbird v. Miramus. (Advertentie) De jaarvergadering van UVS, die gis teren in de kantine van de Kikker- polder werd gehouden, werd geken merkt door tevredenheid, zowel van het bestuur als van de leden. Wat zou men eigenlijk nog meer willen wensen. Voorzitter J. Wondergem gaf 'n opsomming van de voornaam ste feiten uit het afgelopen vereni gingsjaar. Het gouden feest en het veroverde kampioenschap en de pro motie van het eerste elftal naar de eerste klas, met alle daaraan ver bonden festiviteiten, waren de hoofd moot van de inleidingsrede van de voorzitter. Hoewel er danig is feestgevierd bij UVS heeft de financiële positie van de vereniging daar niet onder ge leden. Integendeel, de heer Wonder gem noemde haar kerngezond. Er was zelfs nog een batig saldo van 1.192,43. Dit batig saldo zal overi gens te dankën zijn aan het feit, dat alle festiviteiten niet ten laste kwa men aan de verenigingskas, die pen ningmeester J. Ouwerkerk beheert. De jubileumcommissie had namelijk met verschillende acties niet minder dan 11.524,82 bjj elkaar weten te garen. De balans geeft een bedrag van 21.614,10 aan. De verlies- en winstrekening sloot op een bedrag van 54.695,73. De wedstrijden in het afgelopen seizoen waren ook finan cieel bijzonder gunstig. Uit de thuis wedstrijden had UVS 25.355,49 aan inkomsten. De kampioenswedstrijd tegen Neptunus leverde 5.662,15 op. De tweede wedstrijd was de wedstrijd tegen LFC, die 3.602,67 in het laad- je bracht. VERKIEZINGEN Bij het punt bestuursverkiezing wer den de heren J. Ouwerkerk (penning meester), J. Franken (2e secr.) en A. J. den Hollander (voorz. jeugdafd.) allen herkozen. De heren W. Polane, H. de Graaf, W. Wiessenberg en J. A. Visser werden herbenoemd in de sec tie amateur voetbal. In de sectie jeugdvoetbal nemen de heren J. Was senaar, J. Koopmans en M. Holl open gevallen plaateen in en de heren H. van Bovene B. Vonk brachten de commissie op volle sterkte. Als plaats vervangende leden van de kascom- missie werden benoemd de heren H. Vermeer en Th. Maaskant. VAN NISPEN-VOC Er is na twee wedstrijden nog wei nig te voorspellen, maar dat van Nis pen hard met de neus op de feiten werd gedrukt, door een dapper strij den^ VOC valt niet te ontkennen. Het was een teleurstellende wed strijd, van enig techniek mag nauwe lijks worden gesproken, indien na 2 wedstrijden het spel niet op een hoger niveau komt mogen wij gerust zeggen dat dit zorgen baart. Na een blanco stand met de rust kon VOC een kwartier voor het einde het winnende doelpunt scoren en ver diend, met dit doelpunt is ook alles vermeld van deze wedstrijd, nog ver voor dat het eindsignaal had geklon ken was reeds het meeste publiek huiswaarts gegaan of dit nu kwam door het onaantrekkelijke weer of dat de wedstrijd niet het aanzien meer waard was laten wij aan de bezoekers over, dit te beoordelen. Clubkampioenschap van Nederland Aan de Nederlandse Clubkampioen schappen, die a.s. donderdag in Wijk bij Duurstede worden gehouden wordt ook door Swift deelgenomen. Aan de start van de B-ploeg ver schijnen om 14.20 uur: Bart Zoet, G. Karstens, A. Kloosterman en J. van Amsterdam. Reserves zijn K. van Amsterdam, J. v. Diemen. De afstand bedraagt 73.750 meter. In de nieuwelingenploeg C starten op de afstand 27 km.: Ton van de Valk, Joop Zoetemelk, Henny van Goosen en Wil Solleveld. Reserve: A. Ravensbergen. Bij de veteranen start het Swiftlid Barend Kruit om 9.45 u. over 27 km. Leeuwen). Na rust scoorden Devilee, Zirkzee en Van Leeuwen. Zuiderkwartier 2Fluks 2 96; Zuiderkwartier 3De Danaïden 3 1 5; Vicus O. 5Zuiderkwartier 4 43. De eerste twaalftallen van De Al gemene, De Danaïden en KNS had den vrijaf. De voornaamste wed&trij duitslagen van de overige twaalftallen zagen er alls volgt uit: De Algemene 2Eure ka 2 210; Vicus O. 4De Algemene 3 39; Olympiaan 2De Danaiden 2 00; Zuiderkwartier 3De Danai den 3 15; De Danaiden 4Noor derkwartier 2 80; Rozenburg 3 HOCKEY SISEO START GOED Zowel dames I, dames II als heren I hebben gisteren met opvallend suc ces de spits van de nieuwe competi tie afgebeten. Dames I stuurde name lijk Rijswijk II met een nederlaag van 62 naar huis, dames II liet in Rotterdam een visitekaartje achter waarop een overwinning van niet minder dan 06 op Hillegersberg II stond genoteerd en heren I zag kans om in Den Haag het sterke als toe komstig kampioen getipte - VCL I een gelijkspel van 33 af te dwin gen. Vijftien doelpunten op de eerste competitiedag. Geen wonder, dat men van Siceo-zijde „niet ontevre den" was. Dames IRijswijk H 62. Dames I startte met een vrijwel geheel nieuwe opstelling en het was van meet af duidelijk merkbaar, dat er in de Qfgelopen zomermaanden hard werd getraind. Zowel in tech nisch als tactisch opzicht waren de Siseo-dames dan ook verreweg de meerderen van hun Rijswijkse tegen standsters. De Leidse doelpunten werden gescoord door Joke de Vrind (2), Mieke Aalders (2) en Els de Vrind (2). VCL ISiseo I 33 (heren). Daar het pas gedegradeerde VCL I het vaste voornemen heeft weer in de tweede klas terug te keren, heb ben de Siseo-heren op het fraaie nieuwe VCL-veld hard moeten strij den om een zeker schijnende neder laag in een gelijkspel om te zetten. Daar de Haagse ploeg vrij snel was en over een uitstekende stick- vaardigheid bleek te beschikken werd de verdediging van Siseo zeer vaak op de proef gesteld. Dat Siseo toch nog een punt veroverde is op de eer ste plaats te danken aan de verde- diging en aan doelpunten van Pim Doove (2) en Chris Malmberg. KORFBAL Ook in de tweede wedstrijd van de nieuwe competitie heeft Crescendo de punten niet binnen kunnen halen. Degenen, die de wedstrijd in Rotter dam hebben bijgewoond zullen dit de Leidse dames en heren echter niet kwalijk kunnen nemen. Al in de eer ste minuten werd het hen namelijk reeds overduidelijk op welke wijze de Overkanters tot succes wilden ko men, t.w. door uitermate grof spel en lichamelijk geweld. De physiek min dere Leidenaars konden hier weinig tegenover stellen en streden reeds di rect een practisch verloren strijd. Direct al na het beginsignaal druk ten de Overkanters zichtbaar flink door en konden door grof spel, dat door de zwak leidende scheidsrechter niet werd bestraft, al vrij spoedig de openingstreffer plaatsen. Crescendo slaagde er hierna weliswaar in om langzaam maar zeker vrij sterk te genspel te krijgen, doch de Leidse aanval had weinig geluk het schie ten en aan doorlopen kon niet wor den gedacht. Men werd onherroepe lijk tegen de grond gelopen of „ge mangeld" en dit alles onder het oog van een officiële Bondsscheidsrech- ter. Na 20 minuten werd de achter stand 20. Hoewel Crescendo ook hierna in speltechnisch opzicht dui delijk sterker bleef, konden de Leidse aanvallers stersom meer genoemde Er komt kennelijk geen eind aan de dahlia-stortvloed. Ook gisteren kon men op keuring in Haarlem weer tal van prominente aanwinsten be wonderen. De kwaliteit was over het geheel genomen prima.. Een mooi groepje zagen o.m. van de Leidse dahliakwekers Ballego en Zn. Daar glorieerden o.m. de fijn getinte grote decoratieve Showman's Delight, geel met rode gloed overtogen, de mid delgrote Brunette, zalmkleurig van tint en fraai van vorm, de lichtoran- je semicactns Smarty, de grootbloe- mige purperen pompon Florence Ver- non en tenslotte Maitre Royer, die in Sassenheim de beker voor de beste dahlia van buitenlandse oorsprong in de wacht sleepte. Uit Sassenheim kwam de fa. van Veel en met de opvallende Schweiz, een witte decoratieve met rode stre pen de prachtige gekleurde decora tieve Torchlight en Derby, een zeer opvallend gekleurde dahlia: rose met heldergeel centrum. Ook van de fa. Lammers uit Vijfhuizen zag men best materiaal. Een greep: de purperen pompon Rocco, de rode pompon Bell Boy, de lichtzalmkleurige semicactus Border Princess, de grillig gevorm de cactus Salmon Perfection en nog diverse andere variëteiten. In de groep van de Heemsteedse dahlia kweker C. Geerlings was de prach tige rode decoratieve Deutschland een der blikvangers. In dit genre had de fa. Geerlings n.l. diverse uitstekende aanwinsten: de rode decoratieve World Champion en Frau Louise Hoffmann onder meer. Heel goed was ook de gele de coratieve Moonshine. Prachtige groe- penwaren er verder van Bruidegom uit Baarn en Maarse uit Aalsmeer. reden niet tot scoren komen en „mochten" de Overkanters daarente gen de ruststand op 30 forceren. Toen Wim Mulder kort na de her vatting de stand op 31 had ge bracht werd de wedstrijd van Rot terdamse zijde een ware gooi- en smijtpartij waarin de arbiter door zijn passieve houding als 13e Rotter dammer fungeerde en waarin de korfbalsport een ware aanfluiting werd. Dat in dit gevecht nog tweemaal werd gescoord moet slechts volledig heidshalve worden vermeld. Hopen- lijk zal de KNKB tegen dit „korfbal- vandalisme" de geijkte maatregelen nemen. De overige Crescendo-resultaten waren: Crescendo 2KNS 3 3-5; Cres cendo 3Madjoe 1 5-2; KNS 4—Cres- ce ndo 4 03.'Adspiranten: Vicus O. ACrescendo A 1-3; Vitesse ACres cendo B 0-10; Crescendo ,.CNoor derkwartier C 0-0. HANDBAL VELO 2-FOREHOLTE Foreholte heeft in deze ontmoe ting de punten aan de gastvrouwe moeten laten. Het beginsignaal van de scheidsrechter was al gegaan toen de Foreholte-keepster haar doel nog niet had bereikt en de Velo-dames startten met een snelle aanval waar door de bal in het doel verdween nog wanhopig nagedoken door de totaal verraste Foreholte-keepster 10. Deze tegenslag moesten de Fo- reholte-dames even verwerken en lange tijd bleef de stand 10. De strijd ging gelijk op maar de Fore- holte-dames waren iets meer in de aanval. Na vele malen net naats gescho ten te hebben was het eindelijk raak 11. Weer kwam Velo opzetten en de stand was weer spoedig 21, toen een hoge bal in de hoek verdween, waarbij de keepster gehinderd werd door de felle zon. Nog vóór rust wist Foreholte de stand weer in even wicht te brengen 22. Na rust had het weer een heel an dere wending gekregen. De scherpe zon was verdwenen zodat de Velo- keepster wel wat bevoorrecht werd. De Foreholte-keepster daarentegen stond tot tweemaal toe verkeerd op gesteld wat ook twee Velo-treffers tot gevolg had en zo keek Foreholte na rust al gauw tegen een 42 ach terstand op. Deze tegenslag kon Fo reholte niet verwerken en toen de regen het veld en de bal ging bein- vloeden was er van handbal weinig sprake meer. Glijdend en missend werden de laatste 10 minuten volge- maakt maar in de stand kwam geen wijziging meer. Het was de eerste nederlaag voor Foreholte en de eer ste winstpunten voor Velo. Junioren: Foreholte I-HMS I 13-2; Minerva II-Foreholte II 2-6; aspiran ten: Foreholte II-Foreholte I 0-11. Om diohter by huis te blijven: de fa. A. Kops uit Hillegom etaleerde best materiaal van de middelgrote rode semicactus Reforma, van de rose se micactus Rosalie, van de witte White Perfection en van de rose semicac tus Souvenir. IRISSEN En dan zagen we Hollandse irisen ten tonele gevoerd door het Labora torium voor Bloembollenonderzoek te Lisse. Excellent van kwaliteit. De bloemen waren getrokken uit gerem de bollen, die men op 20 juli j.l. had geplant. Van september af kreeg het gewas een temperatuur van dertig graden. We zagen o.m. de diepblau we Prof. Blaauw, de zacht blauwe H. C. van Vliet, de witte White Ex celsior en White Superior en diver se andere variëteiten. Stuk voor stuk uitstekend. LELIES Van Til-Hartman uit Hillegom liet weer lelies zien: de fris oranje Maximowiczii Akatsuki, die er heel goed uitzag en verder de lilium spe- siosum Uchida, niet zwaar van tak. Deze Japanse lelie moet het o.i. af leggen tegen de prachtige lilium spe- ciosum, die men in de buurt van Akersloot weet te kweken. Wonder lijk mooi was weer lilium Enchant ment van de Amerikaanse kwekerij De Graaff, wiens voorvaderen des tijds in Leiden een bloembollenkwe kerij hadden en zich later associeer den met de Noordwijkse kwekerij S. A. van Konijnenburg Co. Jonge musici speelden voor jongeren in buitencentrum „Korte Vliet /"VNDER HET MOTTO „Jonge Mu- sicispelen voor U" gaf, onder de auspiciën van de Stichting Leidse Jeugd Actie, een kwartet bestaande uit leerlingen van het Brabants Con servatorium zondagmiddag een con cert. Het kwartet bestaat uit de vol gende musici: Huub Mathijsen le vi ool, Gerrit Oldeman, altviool, Lidewij Scheifes, cello en onze stadgenoot Rien de Reede, fluit. Het uitvoeren van kwartetten stelt hoge eisen aan de spelers. Het vraagt homogeniteit in de opvatting van 'n muziekwerk, een uiterst correct sa menspel en een volmaakte techniek. N is de techniek van het spel tegen woordig zo hoog opgevoerd, dat wer ken, die in vroegere jaren geen solist bijna op zijn program durfde te zet ten, thans door jonge mensen, die het conservatorium met vrucht hebben doorlopen, met als vanzelfsprekend gemak worden gespeeld. Waar het om meer gaat dan techniek alleen, hoe ernstig deze jon ge mensen werken uitvoeren, misten wij toch wel iets, waardoor Mozart b.v. Mozart wordt. Ook de inzetten waren niet altijd correct en op elkaar afgestemd. Maar we hebben toch met heel veel genoegen geluisterd te samen mei al de jonge luisteraars, die deze middag naar de oude en pitoreske boerderij waren getrokken. RECEPTIE lO JARIG BESTAAN „DE BURCHT Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van het Leids jeugdorkest „De Burcht" heeft het bestuur van deze populaire musicerende jeugd gemeenschap zaterdagmiddag in het St. Ant. Clubhuis een zeer druk be zochte receptie gehouden. Naast vele bloemstukken en schriftelijke geluk wensen, kwamen naar schatting ruim 200 receptiegangers met een hand druk en een hartelijk woord per soonlijk van hun gevoelens voor de jubilaresse uitdrukking geven. Onder hen waren: wethouder S. Menken, de heren mr. P. J. de Ruij- ter de Wildt en J. Brouwer, resp. voorzitter en bestuurslid van de 3 Oktobervereniging, de heer J. C. J. Lambermont, afgevaardigde van de Vereniging „Koninginnedag", hoofd- insp. van politie L. G. E. Nooijens, die mede de commissaris vertegen woordigde, de heren Herman Stenz namens K&O., de heren H. Zunder- mann en A. Versnel, afgevaardigden van resp. de L.J.A. en de gemeente lijke commissie voor jeugd- en sport zaken, de voorzitter van de ouder commissie van de Dr. Voorthuysen- school, de heer A. Heetveld, de drie bescherm (burcht)heren van het ju bilerende orkest t.w. de heren G. W. Borgemeester, J. C. J. M. v. Assem en W. M. Noordman, de oud-dirigent en mede-oprichter van „De Burcht" de heer J. Scheffers, de afgevaardig den van het Chr. Tamboer- en Pij perkorps „Kunst en Genoegen", de heren H. Rijnsburger en A. J. Truij- ers, alsmede de afgevaardigden van het Leidse Politiemuziekgezelschap de Leidse harmoniekorpsen „Werk- mans Wilskracht" en „Concordia" en enkele Leidse speeltuinverenigingen. Na de officiële receptie kwamen de ruim 100 jeugdige leden van het or kest en de drumband hun bestuur met het tweede lustrum gelukwensen en volgde nog een gezellig samen zijn. HET CONCERT begon met een pre" tentieloos kwartet van Carl Friede- rich Abel, een Duits viola-da-gamba en clavicimbelspelen (1723-1787). De ze muziek is reeds zeer verwant aan de Mannheimer school. In dit fluit- kwartet (G. dur) was De Reede iets te dominerend. Het Allegretto klonk heerlijk fris en werd in goed tempo gespeeld. Een heel mooi fluitkwartet in A groot werd voortreffelijk geblazen en gestreken. De Reede beschikt over een gedegen techniek en adembe- heersing, alsmede een mooie toon. Het menuetto miste wat tempo betrof net het juiste rythme. Het Rondo daaren tegen kreeg een heel mooie en juiste vertolking. Voor de strijkers mogen we wel een iets lossere toon horen. Alles bleef te veel gebonden. Een „Pastorale" voor fluitkwartet van de Hongaar Matyas György Sei- ber (die in 1905 werd geboren en in 1960 bij een auto-ongeluk in Zuid- Afrika om het leven kwam) verplaat ste ons plotseling in het expressionis me. Maar door de melodische lijn van de fluitpartij stoorde deze overgang niet. Hier was Rien de Reede op z'n best. En hoe goed volgen hier de strijkers. De jeugd schijnt toch wel „Anklang" te hebben voor de mo dernen. GROTE BEWONDERING hadden we voor Lidewij Scheifes, die het zich niet gemakkelijk had gemaakt met de uitvoering van de 3e Suite in C voor cello-solo. Hoewel een van de moeilijkste opgaven uit de cello-litteratuur en schijnbaar weg gelegd voor de heel groten onder de cellisten, heeft zij deze suite ge heel „par coeur" met een zeer per soonlijke en accepteerbare stijl voor gedragen. Deze Suite is een opvol gende reeks van oude dansen. Zij heeft het gepresteerd van deze dan sen werkelijk dansen te maken. Wij danken b.v. aan Bourrée I en de Gi- gue. Hoe geladen en in de dans óp- gaande werden deze delen gespeeld. Maar ook welk een ontroering wist zij reeds te leggen in de prachtige Sarabanda. Wat wij echter nog bij haar miste was de gave van de inner lijke beleving. En Bach vraagt dit in de eerste plaats. Maar na meerde re rijpheid ligt een grote toekomst vóór haar. Het was een concert met een milde frisheid in een mooie landelijke om geving en dank past aan de „Leidse Jeugd Actie", die dit concert voor de jongeren mogelijk maakte. THEO TEN HOOVEN ARME HUMPHREY De democratische kandidaat voor het Amerikaanse vice- presidentschap, senator Hu- bert Humphrey, is verreweg de minst gefortuneerde van de vier mannen, die in november naar de twee hoogste rege ringsposten zullen dingen. VoD gens een publikatie van een accountantskantoor in Minnea polis bezit Humphrey precies 171.396 dollar (een kleine 600.000 gulden). President Johnson en zijn tegenstander, Goldwater, zijn beide miljo nair, terwijl de republikeinse kandidaat voor het vice-presi- dentschap, William Miller, een vermogen bezit van naar schatting verscheidene hon derdduizenden dollars. Smidje Verholen en de s port- computer 20. Brigadier Piet en smidje Ver holen zetten juist voet op de eerste tree van de trap, toen die daverende knal weerklonk. „Naar 'bpven!" riep de brigges. „Er wordt geschoten! Als we maar niet te laat zijn!" Maar de twee redders-in-de-nood hoefden al niet meer naar boven, want daar kwam Kille Bill van boven af aange- suisd. Zonder het zich te beseffen kegelde hij de smid en de brigges omver en het drietal belandde op de harde stenen vloer van de onderaard se gang. Met een krakende slag sloeg Kille Bills kaak tegen de plavuizen en voorlopig kon hij er geen woord van navertellen. Daarom zullen wij dat maar doen. Volkomen toevallig had dr. Yokito de misdadiger tegen de geheime deur aangesmeten, die 't kostbare vertrek met de onderaardse gang verbondIntussen was de donderende knal van Kille Bills schot ook niet onopgemerkt gebleven voor de stompzinnige Jonathan, die bezig was de hakbijl te slijpen. „Hu. Lijkt wel een schot overpeinsde hij moeizaam. „Schoot Bill nou zellef? Hij weet toch, dat ik graag schiet! Ik gaat kijkeü" Drei gend zwaaiend met zijn hakbijl stoof Jonathan toen naar het vertrek toe, waar hij Yokito onder de hoede van Kille Bill had achtergelaten. „Leef jij nog. zuchtte hij kwaad, maar opgelucht. „Hèhè ik dacht al, dat Bill jou de kaars had uitgeblaze! Zal ikke het dan nou maar doen? Je mag kieze! Hakke of knalle? Wat zal het zijn?" „Geen van beide....," antwoordde dr. Yokito minzaam, en hij besloot Jonathan in de acht- en-dertigste obosai te nemen, wat 'n zéér effectieve greep is

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9