Voorlopigen maakten weinig indruk tegen Holland Sport Zoet en Karstens volgend jaar in ploeg Pellenaars OLYMPISCH ALLERLEI WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 12 Ondanks 5-2 overwinning Bondscoach Dennis Neville heeft gisteravond In het Haagse Zuiderpark de oefenwedstrijd tegen Holland Sport zeker met gemengde gevoelens aangezien. Na Nijmegen was de opstelling grondig gewijzigd. De vragen, die toen gerezen zijn, zijn zo mogelijk nog groter geworden. Een elftal in deze vorm is zeker niet bij machte om een sterke partij tegen de Belgen of de Albanezen te spelen. De in het rood spelende „voorlopigen" hadden in feite geen partij aan de eerste divisieclub Holland Sport. Enkele goed opgebouwde aanvallen waren voldoende om de Haagse verdediging open te breken. Maar toch hebben we de eenheid, het klasse-voetbal van een nationaal elftal gemist. JACQ. VERNOOY IN NED. JEUGDPLOEG ONZEKER Ongetwijfeld het beste spel werd geleverd door de Fortuna-speler W. Quadackers, mede-backs Kemper en Veldhoen (2de helft) imponeerden minder. Een prachtige wedstrijd speelde ook De Kort (Telstar), die als spil zijn plaats waard toonde. De voorhoede rammelde aan alle kanten. Theunissen was te langzaam en Berg- holtz voelde zich op de linksbuiten plaats in het geheel niet op zijn plaats. Maar toen hij in de tweede helft als rechtsbuiten stond opgesteld waren zijn prestaties niet veel beter. Een kwartier voor het einde nam Heijnen zijn plaats in, zonder veel succes ove rigens. De sterke mannen in de voorhoede waren Krui ver en Bouwmeester (in de eerste helft linksbinnen, in de tweede helft linksbuiten). Geutjes (linksbinnen) heeft niet veel indruk kunnen maken. GEBLESSEERD Pieters Graafland werd even na het begin van de tweede helft bij een aanval van Esveld in zijn nek ge wond. Van Leeuwen (GVAV) nam zijn plaats in en verrichtte vaak knap werk, maar kon toch niet verhinde ren, dat hij tweemaal werd gepas seerd. In het begin leidde een aktieve Clavan de aanval tegen de „voorlo pigen", die een minder zekere indruk maakten dan de eerste divisie-spelers. In de 24ste minuut maakte Verhoe ven het eerste doelpunt. Kruiver scoorde in de 37ste minuut: 20. Vlak voor de rust zag Theunissen kans om door te breken: 30. Nadat Pieters Graafland vervan gen was door Van Leeuwen sloeg Trommel (45ste minuut) toe en maakte het eerste tegen punt: 31. Daarna bracht Muller de stand op 41. Holland Sport in het geheel niet gedeprimeerd door de grote achter- Volgend jaar zullen Gerben Karstens en Bart Zoet als professional rijden i nöe Televizier-ploeg van Kees Pel lenaars. Dezer dagen hebben de ren ners uit „het Leidse" een definitief besluit genomen, aldus heeft Kees Pellenaars meegedeeld. Tiemen Groen van wie ook sprake was, dat hij pro- fesional zou worden, heeft te kennen gegeven, dat hij nog amateur blijft. Kees Pellenaars zal volgend jaar misschien ook kunnen beschikken over Peter Post. Het bedrag, dat Te- levizier biedt, staat de Amstelvener wel aan, doch zijn beslissing zal af hankelijk zijn van de hoogte van het bedrag, dat hij aan de Nederlandse fiscus zal moeten betalen. Bij het Belgische merk Flandria, waarvoor Post op het ogenblik rijdt, betaalt hij minder belasting dan wanneer hij voor een Nederlands merk zou rij den. Wielrennen. De Spanjaard Ro bert Morales heeft de derde etappe van de ronde van Catalonie, van Ca- lella naar Lloret de Mar (191 km) ge wonnen en daardoor tevens beslag gelegd op de gele leiderstrui. Piet Rentmeester staat 43 en Dick Ent hoven 61e in het algemeen klasse ment stand trok opnieuw ten aanval met succes, want Fransz passeerde Van Leeuwen 42. Tien minuten voor het eindsignaal scoorde Bouwmees ter en maakte daarmee de eind stand: 52. Opstellingen: „Voorlopigen": Pieters Graafland (T. van Leeuwen); Quadackers, Kem per (Veldhoen); Verhoeven, De Kort, Muller; Coenen (Bergholtz, Heijnen), Theunissen, Kruiver, Bouwmeester, (Geutjes), Bergholtz (Bouwmeester). Holland Sport: Pothoff (Kuttering) Teske, T, Valkenhof f, Fransz, An- deriessen, H. de Visser, Van Wouw, Valkenhoff, Trommel, Clavan, Hup. Scheidsrechter Bogaarts. Toeschou wers 9.000. Algemene jaarvergadering L.F.C. De Leidse voetbalvereniging LFC hield vrijdagavond in 't clubgebouw haar alg. jaarvergadering, waarvoor van de zijde der leden weer een vrij grote belangstelling bestond. In zijn openingswoord memoreer de de voorzitter, de heer F. v. Wa- veren, de goede onderlinge samen werking, die in het afgelopen club jaar weer tussen het bestuur en de onderscheidene commissies had plaats gevonden. Hoewel hij tot zijn genoegen wat betreft de samenwer king met en tussen de zustervereni gingen een grote verbetering had ge constateerd, zullen de besturen van de Leidse voetbalverenigingen, aldus spr., nog meer begrip voor eikaars standpunten moeten krijgen wil de onderlinge samenwerking de gewens te vruchten afwerpen. Wat betreft de bouwplannen vau LFC kon spreker nog wijzen op de medeweriking die zowel b. en w. als de Sportstichting voor zover in hun vermogen lag reeds hadden gegeven, hetgeen helaas niet kan worden ge zegd van de centrale overheid in Den Haag, die ui dit opzicht ook nu weer heel lang op zich laat wachten. Hierna brachten zowel de secre taris, de heer A. Missaar jr, de pen ningmeester, de heer J. Selier als de onderscheiden commissies hun jaar verslagen uit, die alle werden goed gekeurd en waarvoor de betreffende functionarissen een dankwoord van de voorzitter in ontvangst mochten nemen. De bestuursverkiezing hierna le verde geen moeilijkheden op daar de periodiek aftredende heren Missaar (lste secr.), H. F. Duffels (2e penn.) en H. Holswilder (alg. adj.) bij ac clamatie werden herkozen. Behou dens de elftalcommissies ondergin gen de onderscheidene commissies geen veranderingen. Aan de elftalcommissie werden ter uitbreiding ervan toegevoegd de he ren Zandvliet sr., Zweistra, Van der Heiden en Blom. Hierna werd nog enige tijd stil gestaan bij het komende 60-jairig be staan in 1967 en werd uit de verga dering een jubileumcommissie be noemd, die t.z.t. het bestuur bepaalde plannen inzake de jubileumviering zal voorleggen. Nadat de heer Duffels namens de toto-commissies een bedrag onder couvert had overhandigd aan de bouwcommissie t.b.v. de bouw van de toekomstige overdekte tribune, volgde nog een korte rondvraag en een opwekkend slotwoord van de voorzitter. Jack Vernooy, de jeugdige lange- afatandcrack van de Lissese atletiek vereniging „De Spartaan", is door de N.T.C. opgesteld in de Ned. Scho- lierenploeg, welke a.s. zondag te Haarlem uitkomt tegen Mittelrhein Toen Warmerdam, vorig jaar ook een van de succesvolle jeugdige lo pers uit de „langeafstandstal" van „De Spartaan", is door zijn verblijf in Luxemburg dit jaar met veel in het nieuws geweest. Naar alle waar schijnlijkheid zal hij medio novem ber weer in Lisse terugkeren en de Spartaangelederen weer komen ver sterken, aldus meldt ons voorzitter A. Paardekooper. Nederlandse dames tegen Oost-Duitsland De Nederlandse dames-atletiek- ploeg die zondag in Oost-Berlijn te gen Oost-Duitsland uitkomt, is als volgt samengesteld: 100 meter: Joke Bijleveld (Cele bes) en Ellen Joacim—Ort (Atmodee). 200 meter: Lia Hinten (K. en K.) en Ellen JoacimOrt. 400 meter: Tilly van der Zwaard en Hilde van Doorn (Sagitta). 800 meter: Gerda Kraan (Bataven) en Janny van Eijck—Vos (GAC). 800 meter: Lia Hinten en Toos Mutter (Sagitta). Vèrspringen: Joke Bijleveld en Cor- rie Bakker (Atleta). Hoogspringen; Maria Thomas (DEM) en Libert-a Lansink (Mem phis). Speerwerpen: Wil Hulshof van Montfoort (Bataven) en Jannie van Eijck-r-Vos (GAC). Discuswerpen: Loes Boling (Sagit ta), Corrie Roovers van den Bosch (Sprint). Kogelstoten: Corrie van Wijk (DEM) en Loes Boling. 4 x 100 meter estafette: Joke Bij leveld, Ellen Joacim—Ort, Corrie Bakker en Lia Hinten. WANDELSPORT Rumoerige vergadering van LZC De Leidsche Zwemclub had maandag avond in haar clubhuis een buiten gewone ledenvergadering belegd, in verband met het aftreden van de voorzitter, drs. J. P. van der Reyden. Zover is het echter niet gekomen. In een rumoerige vergadering, waarbij het grootste punt van discussie een buitenlandse trip was, waaraan nog al wat haken en ogen zaten, werd de verkiezing van een nieuw bestuurs lid, c.q. de herkiezing van de schei dende voorzitter, aangehouden tot 'n nog nader te bepalen datum, zodra alles over de buitenlandse reis be kend zal zijn. Wel werd overgegaan tot het in het leven roepen van een achttal com missies, welke de taak van het over belaste bestuur zal verlichten. Ver der werd ook' de tak van de hand balsport en nog eventueel later te gaan beoefenen sporten, in de statu ten vastgelegd. Tot slot werd namens de vergade ring een dankwoord gesproken tot mevrouw Van der Reyden-Binsber- gen, die wegens gezondheidsredenen helaas haar functie van penningmees- teresse moest neerleggen. VOLLEYBAL Holland SportNederlands voorlopig team. Een spel moment uit deze strijd tijdens een aanval van het voor lopig Nederlands elftal. Theunissen (links) belaagt Pot hoff. Geheel rechts Piet Kruiver. MASHIN, een van de hoogste, zo niet de hoogste sportautoriteit in Rusland, heeft op een pers conferentie in Moskou meegedeeld, dat de Russen erop rekenen bij de Olym pische Spelen in Tokio 40 a 50 gouden medailles te winnen en dat het Russi sche team er alles aan zal doen om de vier jaar gele den in Rome op Amerika verkregen voorsprong niet alleen te handhaven, maar zelfs te vergroten. Tot de belangrijkste concurrenten rekent Mashin ook Duits land en Japan. De Russi sche Olympische ploeg telt totaal 341 leden, waarvan 273 heren en 68 dames, ver deeld over twintig takken van sport. De duizend journalisten dife in Tokio verwacht wor den, zullen worden onder gebracht in een zes etages tellend flatgebouw, waar in 196 kamers (met radio en telefoon) ter beschik king zijn. Hiervan zijn er 168 met elk vier bedden, zeven met zes bedden en 21 met acht bedden, bij welke laatste men beter kan spreken van zalen dan van kamers HET JACHTj waarmee de Griekse koning Konstan- tijn in 1960 te Napels Olympische kampioen in de Drakenklasse werd, is in Japan aangekomen. Of schoon de jonge Griekse koning nog niet weet, of hij naar Japan komt, zeker is wel, dat hij niet zal deel nemen aan de Olympische zeilwedstrijden. De Griek se koninklijke draak 099 Duitse kampioenschap mo derne vijfkamp verstek moesten laten gaan. Voorts zijn tal van atleten na de inenting sterk in vorm achteruitgegaan. DINSDAG werd het Olym- fiische dorp, waar 8000 at- eten en officials tijdens de spelen een onderkomen zullen vinden, plechtig ge- RUSSEN REKENEN OP 40 a 50 MEDAILLES zal door 'n landgenoot van de koning worden gevaren. In West-Duitsland is ern stige kritiek geuit over het feit, dat tal van deelne mers en deelneemsters aan de Spelen zich nu pas heb ben laten inenten. Het ge volg daarvan is o.a., dat de fameuze Ratzeburger acht kort voor de Spelen de training heeft moeten onderbreken, dat enkele atleten niet beschikbaar waren voor de landenwed- strijd tegen Polen en dat twee deelnemers aan het opend ten aanschouwe van ruim 1000 personen. Van nu af aan wapperen boven de Washington Hills de vlaggen van 98 landen, die voor de 18de Spelen hebben ingeschreven. Het dorp, met een oppervlakte van zeven hectare, is het grootste uit de geschiede nis, zoals ook de Spelen dat zijn. De sportlieden zijn ondergebracht in ver scheidene kleine gebou wen, aismede ten dele in dertien flatgebouwen van vier verdiepingen. Het Olympisch dorp is met reëht een stad in een- stad. Het heeft een eigen postkantoor, een bank, een kliniek en zelfs een eigen brandweer. Voorts bevat het drie restaurants. Voor onbevoegden zal 't bijzon der moeilijk zijn binnen te komen. Bijna duizend poli- tie-agenten zullen er zorg voor moeten dragen, dat de deelnemers niet onnodig gestoord worden. De politie van de Ja panse hoofdstad heeft een eigen Olympisch centrum ingericht met 55 tolken, die „vreemdelingen-in- nood" kunnen helpen. Een buitenlander, die hulp no dig heeft, behoeft slechts nummer 110 te draaien. Hij krijgt dan door een speciaal telefoonsysteem 'n politie-inspecteur, en een tolk aan de lijn, wie hij (of zij) zijn of haar moeilijk heden kan voorleggen. Het is dan slechts een kwestie van tijd de 'Japanners spreken binnen één mi nuut of met een politie wagen komt de „reddende engel". In de Olympische organisatie zijn ook 29 niet-Japanse tolken opge nomen, die elk tenminste drie vreemde talen be heersen. BASKETBAL De Nederlandse B-volleybalploeg zal zaterdag deelnemen aan het toer nooi om de coupe Jean Claude ear lier dat in Tourcoing wordt gehouden. De ploeg is als volgt samengesteld: Hand Lodder (Oranje Nassau), Henny Blankenstein (SDO, Utrecht), Steven Tel (Oranje Nasau), Richard Onnes (Olhaco), Ruud Vorsellaar (Odul- phus), Hans Valenburg (Ekkerveld), Henk Aarts (Zwaluwen), Bert Ver meulen en Eduard Mondriaan (bei den HNL). Trainer-coach: Boukes. Twee finaleplaatsen voor Bona Stars Enigszins verstijfd door een 3 uur lange busreis bereikten de Stars zon dag JJ. het Diekmanstadion te En schede met de hoop een 3e of 4e plaats te behalen in het districten- toernooi. Dit zou echter anders uit pakken. De junioren verrasten in de eerste wedstrijd al door een sterk Haarlem te verslaan met 42-34. Een werkelijk grandioos spelend Starsteam, met als grote uitblinker P. de Jong, die de helft van de score voor zijn rekening nam, joeg Haarlem met de rag tegen de muur. Vooral nu de rust, die in ging met 12-8, werd fantastisch spel vertoond. De tweede wedstrijd tegen Oost- Brabant eindigde wederom in een 42-36 overwinning van de Stars. De derde weds .rijd tegen Twente, nummer 2 uit de andere poule, mag wel de spannendste genoemd wor den. Een krijsend publiek en aarze lende scheidsrechters zweepten de spelers op. Gelukkig legden de jeug dige Stars-spelers een grote zelfbe heersing aan de dag. Eindstand 44-42. De laatste wedstrijd, tevens finale, togen het sterkste jeugdteam van Ne derland, n.l. Herly uit Amsterdam, was bij voorbaat verloren. De scho (vaardigheid en het grotere uithoudingsvermogen van dit prach tige Amsterdamse jeugdteam was te veel voor de duidelijk vermoeide Lei- denaren.. Alleen B. v. Cleef en A. Hug kwamen tot redelijke prestaties, het geen Herly echter niet van een grote overwinning kon afhouden. Eindstand 70-34. SENIOREN COME BACK Het seniorenteam met de come back van L. v. d. Meel en F. v. Kins die hun plaats bij de Stars weer bewe zen hebben, verraste eveneens. De eerste -edstrijd tegen Slotermeer, waarvan zaterdagavond in oefenver- band reeds gewonnen was met 60-44, werd gemakkelijk door de Stars ge wonnen. De tweede wedsrtijd tegen Oost-Brabant, dat verzwakt opgeko men was, werd wederom gewonnen met 28-25. De derde wedstrijd tegen Gronin- Het elftal van Fenerbahce heeft dinsdagmiddag op een van de bijvelden van het Olympisch stadion te Am- genj nurrimer twee uit de andere pou sterdam de spieren losgemaakt. Op de foto zien we v.l.n.r. A. Ihsan, Nedim, Aydin, Yildirim, Ziya, Huseyin, werd een harde strijd, waarin het Binol, Osman, Sereff, Ismail, Ali en Sukru. technisch veel betere Starsteam met moeite de winst kon behalen. Eind stand 31-23. De finalewedstrijd tegen Twente, versterkt met international Siebe Melis, werd een conditieaangelegen heid. Een moe gespeeld Starsteam moest halverwege de tweede helft de winst prijsgeven. Eindstand 36-25 voor Twente. Dit succes en vooral de wijze waar op de beide teams van The Bona Stars twee finaleplaatsen behaalden, duidt zeker op een veelbelovende klasse ring in de komende competitie. De heer Tony Anthony, een 42-jarige voormalige officier van het Britse leger, die met zijn 45-jarige vrouw Anne een zestiende-eeuws café heeft in Bridgenorth, Shropshir heeft een groot probleem; hij kan niet slapen met een dak boven zijn hoofd. De oplossing, die hij heeft gevonden met vier dekens en een kampeerbed in de achtertuin van de herberg, moge handig zijn in de zomer, des winters lijkt het ons niets. De heer Tony zegt er van: om mijn vrouw niet te hinderen en heerlijk te slapen breng ik ook de winternachten in de tuin door. Als het regent zet ik mijn bed onder een poortje, als het koud is leg ik een dekentje erbij. Op de achtergrond kijkt mevrouw Anthony uit het raam van haar eenzame slaapkamer.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 12