parijse mode I (1) „Fripon", een klassiek beige wollen tailleur van Ferreras. Het korte jasje heeft een dubbele sluiting met vier knopen. Kraag en mouwen zijn afgezet met beverbont. Een beige kapje, zwarte schoenen en handschoenen completeren het ge- heel. (2) „Fou a Lier", een aparte mantel van Jean Patou. Als materiaal is lichtgroene wol ge bruikt. Door het overbloezen in de taille wordt het effect van een tweedelig ensemble gesug gereerd. De kraag en onderzijde zijn doorge stikt. (3) „Hambourg", een combinatie, bestaande uit eenvoudige japon en jasje, uit de collectie van Jeanne Lanvin. De zwierige das is evenals het ensemble van gele wol. (4) „Achille", een pakje waarvoor Pierre Bal- main beige tweed gebruikte. De kameelharige blouse heeft een hoge polokraag. Het hele ont werp is eenvoudig gehouden. (5) „A mon tour", een namiddag-ensemble door Jean Patou gecreëerd. Als stof is beige wol ge bruikt. Het ontwerp geeft het idee tweedelig te zijn. De das van hetzelfde materiaal maakt het geheel zwierig. Hoedje en sierknoop zijn van panterbont. (7) „Gstaad", een ensemble van beige en zwarte wol naar een ontwerp van Jeanne Lanvin. De driekwart jas wordt over een knie-pantalon tuniek gedragen. Lage zwarte schoenen, zwarte kousen, beige handschoenen en een zwart/beige geruit hoedje completeren de zonderlinge crea tie. (8) Dit is model ,,223J' uit de collectie van Jean Desses. Het is een zwart, grijs, wit-gestreepte mantel van geruwde wollen stof met raglan- mouwen, ongetaïlleerd en zonder zichtbare slui ting en ceintuur. Bij dit gemakkelijk te dragen kledingstuk wordt een toque in grijsbever van Jean Barthet gedragen. (9) „Anatole", een exotische creatie van Jacques Heim. Het tweedelige ensemble, bestaande uit jasje 6en kniepantalon (Engelse schooljongen), is gemaakt van zebra. Kraag en mouwranden zijn afgezet met astrakan. De zwarte kousen reiken net onder de knie. Het geheel wordt ge completeerd door astrakanhoedje, zwarte schoentjes en handschoenen.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 8