VAN en OVER DE KLUBS Waarom katholieke sport beoefening in eigen verband Bona Stars nemen met 10 teams deel aan competitie Hr. m.s. „Poolster" in dienst gesteld DB LI1D3B COURANT PAGINA 12 UVS De opstelling van UVS te gen TSC, voor zondag a.s. is als volgt: doel Hol; achter: Van der Berg en Balkhoven; midden: Koren, v. Ko peren en Witteman; voor: Veefkind, Zuma, Teske, Van der Starp en Van Schoten. Lugdunum In de uitwedstrijd tegen Blauw-Zwart komt Lugdunum zondag a.s. als volgt uit: Kerkvliet; Van As, Van Mey ga arden; T eeuwen, Bavelaar, Crama, Redel, Leget, Bek kering, Collé, De Cler. Meerburg Het eerste volledige oompetitieprogramma hrengit zeven elftallen van Meerburg in het veld en evenzovele uitwedstrijden omdait het Meerbuirgtenrean, in verband met de restauratie van de grasmat, nog niet bespeeld mag worden. Zaterdag speelt Meerburg cl op terrein 6 aan de Boshuizerkade. Vertrek 2.15 uur per fiets vanaf de Meerbuirgeirbrug. Leider C. Janmaat. Meerburg b2 speelt in de Kikkerpolder. Vertrek per fiets 3.45 uur vanaf die Meerbur- gerbrug. Leider J. Veerman. Zondag: Meerburg a2 vertrekt 11 uur per bromfiets (ieder een passa gier) naar Roelofarendsveen. Start vanaf het Mee:(burgterrein. Leider G. v. d. Hoorn. Meerburg al vertrekt per fiets of bromfiets om 1.15 uur vanaf het Meerburgterrein naar Voorscho ten. Leider P. Graafmans. Meerburg 4 speelt in afwijking van het op het convocaat vermelde, op het nieuwe Roodenburgterrein aohter De Kooi Vertrek 1.30 uur vanaf de Rijnegom- merstraat Meerburg 3 speelt op ter rein nr. 5 aan de Boshuizerkade. Ver trek 11.15 uur vanaf de Rijnegom- merstmaat, leider W. v. d. Geyn. Meer burg 1 speelt op terrein nr. 6 aan de Boshuizerkade, leider J. v. d. Putten. Opstelling: doel: H. v. d. Hoeven, achter: A. de Vrind en P. Zandlbergen, modden: A. Voondouw, G. v. Wetten en J. Straathof; vooir: J. Westerhof, P. v. d. Hulst, D. de Gunst, N. Zwet sloot. J. v. d. Wexff. Voor de eerste elftalspelers en reserves is er zondag morgen 11 uur een bijeenkomst in café Rijnegom. Doe os Zondag speelt Docos z'n eerste competitiewedstrijd tegen Rijs wijk. Aanvang der wedstrijd om 14.30 uqr op het sportpark Irene aan de Sohaapweg in Rijswijk. De opstelling is: G. Dubbeldeman, P. Braskar, A. Paardekooper, H. Stuifzand, R. Kamphues, J. van Polanen, A. van Dinten, Joost van Marwijk, J. Krom, M. v. d. Brqek en Jan van Marwijk. Vertrek per'bus vanaf het Staitions- plein om 13 uur. Docos 7 gaat op eigen gelegenheid naar 't Wanmutnda- terrein. Op zondag spelen 3 junioren- elftallen, waarvan Docos a2 om kwart vaar elf onder leiding van de heer Van Zijp naar Lisse vertrekt. Op zaterdagmiddag gaan 3 Doooselftallen naar Katwijk. Docos b2. vertrekt om half twee per fiets vanaf de Boer- haavelaan met de heer Pr. v. d. Hey- den. Docos b4 en Docos cl vertrekken om half vier per fiets onder leiding van de heren G. Noordtman en J. Prins eveneens vanaf de Boerhaave- laan. Het pupillenprogrammia is iets gewijzigd. Docos b-pupillen spelen tegen Docos c3 adspiranten en de Docos-nieuwelingen komen in 't veld tegen de nieuwelingen van L. Boys. Bedde wedstrijden vangen om één uur aan op de Docos-terreinen. SJC In het weekend komen 6 senioren- en 12 i eugdelftallen in het veld. De opstelling van het eerste elftal dart thuis speelt tegen WSB is: A. de Lange, W. Caspers, Jac. van Kesteren, N. de Ridder, G. v. d. Berg, H. v. Bohemen, Fr. v. d. Berg, A. Weijers, L. v. d. Zalm, L. v. Houten, Q. Caspers. De vertrektijden voor de uitspelende elftalen zijn: 4e per fiets vanaf Lindenplein 1.30 uur, 5e op eigen gelegenheid 1.15 uur vanaf Lin denplein, jeugdelftadlen (zondag) Al om 11 uur, A3 om 1.30 uur, BI en Cl om 11 uur; jeugdelftallen (zaterdag) C4 om 3.30 uur. Vanaf heden is de -training van senioren groep A en B weer gewoon van 8.15 tot 9.30 uur. Deze groepen worden verzocht niet eerder dian 8 uur op het veld te ko men. Het bestuur wil ei- op wijzen, dat voor de wedstrijden er niet ge voetbald mag worden in de doelen. Wil men toch even een bal trappen, doe dit dian op het middenveld. Altior Vertrektijden voor zater dag en zondag. Zaterdag: Altior- bl perfiets om 1.30, c2 per fiets om 1.30, a pup. per fiets om 9.15, aa-pup, per fiets om 10 uur. Alle elftallen ver trekken va-n het parochiehuis. Zon dag: Altior 3 met C. Lek om 1.30 uur; Altior 5 om 1.30 per eigen gelegen heid, Altior 6 met C. Lek om 11 uur en Altior A2-jun. per eigen gelegen heid om 11 uur, ook wear allen van het parochiehuis. Roodenburg De opstelling van Roodenburg voor de uitwedstrijd tegen Velo is als volgt: doel: Keere- weer, achter: Wiggers en B. de Jonge, midden: Van Roiien. Hensen en Van Weerlee: voor: Klinkhamer, Den Os, De Klerk, Van Leeuwen en E. de Jonge. Foreholte De eerste competitie- wedstriid HBS-Foreholte wordt om 2 uur in Den Haag gespeeld, terrein Houtrust achter Hoky. De opstelling is: D. van Dijk, P. van Dijk. P. van Werkhoven, J. van Wouw, CW ar- merdam, P van Wouw, J. Martts, F. v. d. Bent, H. Koppe, M. van Dijk en A. Uliee. St Bernardus Zondagmiddag om half dTie treedt hot eerste elftal in het sportoark in Voorschoten aan tegen SVLV. De opstelling van oran- jewitten luidt: doel: H. Zandvliet, achter: H. Vertegaal en G. Oseevoort; midden: N Menken, H. v. d. Zwaan en P. van Wetten: voor: Jack Wont man, Th. van Wetten, H. die Boer, J. Penninss en C. Francken. Haz. Boys Zaterdagmiddag speelt hert eerste elftal in Bodegraven tegen de club van dde naam. De opstelling luidt: doel: P. van Arkel, achiter: Kaaphorst en Priem; midden: De Gel der, Tor en Loomansvoor: Raap horst, Vos, De Waiter, De Haas en Pos. UDO De opstelling van 't eerste elftal tegen VTL is: doel: H. Heems kerk; achter: C. v. d. Star en J. Werkhoven; midden: P. Kniest, A. v. d. Voort en H. van Haasteren; voor: C. v. d_ Klaauw, G. Oudshoam, J. Bremmer, P. Bogaamds en H. Swaaik. Res.: H. Rooyakkars, Th. Wildenburg en D. Duindam. Vertrektijden zater dag: UDOa vanaf Kerklaan naar Lei den, Bl jun. vertrekken bij goed weer per fiets om 3.30 uur per fiets naar Rijp wetering. Bij sleohit weer om 2.15 uur vanaf de Kerklaan naar bus sta tion Leiden. Zondag: UDO 4 gaat op eigen gelegenheid naar Docos 6. VNL De pupillen cc, die spelen tegen ASC vetrekken 9.15 vanaf het station per fiets. De opstelling van het eerste elftal dat speelt tegen Meerburg is als volgt: H. v. d_ Hoe gen, W. Habraken, Ch. Devilee, A. v. d. Velde, J. v. d. Hoogen, H. A. Strijk, D. Melet, H. v. d. Berg, J. Bree dte velt, A. Dubbeldeman en J. ter Beek. Res. W. Verhoeven en C. Bos. SVLV De opstelling voor de thuiswedstrijd tegen St. Bernardus is als volg: L. van Bemmelen, Th. v. d. Meer, C. Witteman, J. Meyer, H. van Veen, L. den Elzen, A. Stikvoart, H. Kooyman, A. vap Veen, Th. v. d. Geest, H. Lobel. Res. W. Spiegeler, G. Niersman, R. George. ASC Voor de thuiswedstrijd te gen Duindorp is het eerste elftal als volgt samengesteld: J. Wurzer, J. Bekkering, A. Zwanenburg, C. v. d. Waals. W. Spiering, G. Hoope, H. de Goey, J. Staal, G. Spiering, Th. v. d. Broek en J. Raaphonst. Res. L, v. 4. Ven en C. Dietz. Rijpwetering Twee elftallen spelen zondag uitwedstrijden. 2 ver trekt om 11.20 voor de wedstrijd te gen VNL 2 in Leiden en Rijpwetering 4 vertrekt om 1.15 naar Alphen om daar uit te komen tegen Alphen 4. Weteringse Boys Voor de thuis wedstrijd tegen KRV speelt Wet. Boys in de volgende opstelling: doel; G. de Rijk, achter: John l'Ami en P. Bouwmeester, midden: H. Schoo, C, Boere en E. van Es, voor: Jos Wolken, J. v. d. Meer, P. v. d. Bosch, H. Zwaan en C. Mollens. Res. A. de Rijk. Wet. Boys speelt in wit shirt. De A-pupil len spelen njet zoals aangegeven om 10 uur tegen DQSR a maar om 1 uur. RKAVV Zondag begint de nieu we oompefcitie met een thuiswedstrijd tegen Verburoh 1, dat na de vorige competitie na-ar de derde klasse pro moveerde. Het eerste elftal van RK AW is als volgt samengesteld: doel; S. van Br-eoht, aohter P. v. d. Voort en B. de Koning, midden: J. v. Leeu wen, N. v. d. Valk en J. Demeijer. voor: R. Ruivenkamp (die van VUC is teruggekomen). S. Bolleboom, J. van Benten, J. Bolleboom en N. Gahr- man. Aanvans half drie^ Verdere se nioren wedstrijden: 12 uur VUC 2- RKAW 2. 12 uur RKAW 3-Tonegi, do 2, 12 uur Toneeido 3-RKAW 4, 12 uur RKAW 5-Tonegido 4. 14 uur BTC 5-RKAW 6. 12 uur BVC 9-RK AW 7. 13.45 RKAW 8-Poetailia 6 DOSR Zondag speelt DOSR 1 zijn eerste com petitie wedstrijd Met twee extra bussen vertrekken zij te 12.30 uur naar VIaardingen, waar zij op het sportpark Thuer Lede aan de Parkweg te 2 uur «uilen aantreden tegen Excelsior HANDBAL Foreholte De senioren spelen zondag uit tegen DEO, aanvang 12 uur, vertrek 10.45 vanaf de kerk. Op stelling: doel Ans Turnhout, achter: Thea Huü't* en Carrie v. Werkhoven; midden: Gerda Floor, Diny v. d. Berg, Agnes Turnhout; voor: Cilia v. d. Beng, Ellens v. d. Poll, Neitrty Blom, Rda Wolvens, Hamny van Dijk. Reserves: Riet vam Schooten en Dor- ry Koster. Leider C. Bakker. De ju nioren spelen beidien thuis. Het le om 11 uur tegen Athene, leider G. v. Bemmelen, hert 2e om 12 uur tegen WSB 2, leider C. Heemskerk; adsp. 13.00 uur Foreholite 1-MMO, leider G. van Bemmelen; 13.00 uur MSV- Foreholte 2, leidster mevr. v. Bemme len, vertrek 12.15 uur vanaf de kerk. MM O Zondag a.s. speelt MMO zijn eerste oompetitiitewedstrijd en wel om 14.00 uur in Den Haag teeen Turnlust 2. Vertrek per fiets om 12.30 uur. Opstelling: doel: Margriet Moor- ren; achter: Greet Lieverse en Riet de Vette; midd'en: Truus Mooren, Reis Lieverse, Corrtie Lieverse; voor: Ria Lieverse, Carrie Barst, Lemie v. d. Salm, Tna Koetsier en Oorrie v. d. Post, Res Nel Zwetsloot, Annie Lie verse en Truus v. d. Salm. De adispi- raniten spelen om 13.00 uur uit tegen Foreholte 2. Vertrek om 11.45 uur per fiets bij v. d. Eng. De opstelling wordt ter plaatse bekend gemaakt. SVLV Zaterdag: M adsp. SVLV- HVS, 15.30 uur. Zondag: senioren SVLV-Minerva, 12 uur S.v.p. gaarne een kwartier voor de wedstrijd aan wezig. NÏO Zondag spelen de senioren tegen Quinitus 2 in Wateringen, aan vang 15.55, vertrek 14.80. Opstelling zoals voriee week. De junioren spe len tegen HVP in Den Haag, aanvang 15.20 uur. Alle junioren gaan mee Vertrek 13.30 uut vanaf viaduct. De adsojranten snel en .in Noordwijker- hout tegen WSB 2, aanvang 14 00 uur, vertrek met de bus 12 uur Op stelling: C. Dmeldoro. M Beeten. A. Brugman, W Pouw, M v. d Star, A. Strijk, S. van Emmerik. Res. A. Borst. Eigenlijk zou de titel van dit arti kel moeten zyn: Waarom sportbeoe fening in eigen katholiek verband? Dat klinkt in een tijd van oecume nische gedacht mogelijk wat vreemd. Soms immers wordit de opmerking wel eens gemaakt: Waarom niet één sportvereniging, zonder ad die hek jes? Is het wel juist, dat er in deze tijd nog gesproken dient te worden van eigen katholieke sportverenigin gen? Daarover zou lang en breed gediscussieerd kunnen worden. En dan zou je toch tot de slotconclusie komen, dat het voorkeur verdient, dat er eigen katholieke sportvereni gingen bestaan. Het gaat bij sport allereerst niet om tot bepaalde resultaten te komen. Het is niet zo, dat iemand een be paalde tak van sport gaart beoefenen met hert vooropgezette doel tot een zodanige prestatie te komen, dat die spant alleen maar gezien moet wor den als het enige middel om een be paalde roem te behalen. Spoort is op de allereerste plaats een vorm van spel, of dat nu voetbal is of atletiek. En juist omdat sport op de allereerste plaats spel is, moet dat spelelement ook tot uitdrukking komen. Het kan dus nooit de bedoeling zijn sport alleen maar te beoefenen om de sport, louter en alleen om prestaties te be halen. Natuurlijk wil daar helemaal niet mee gezegd wonden, dat het pres tatie-element moet worden uitge schakeld. Dat zou zeer onverstandig zijn en bovendien het spel tot een volkomen futloos geheel maken. Wanneer nu sportbeoefening aller eerst gezien moet worden als een vorm van spel, don volgt daar met een uit, dat voor het beoefenen van dat spel bepaalde spelregels zijn. Afijn, dat kunt u bekijken bij het voetbalspel. Op een bepaald moment kan een speler buitenspel staan. Dan overtreedt hij een bepaalde spelregel, waardoor hij zich buiten het spel plaatst. Juist het feilt, dat sportbeoefening van welke tak van sport dan ook, gebonden is aan een aantal spelregels, vraagt tyxt van de speler een bepaal de houtfng. Hij moet het vermogen bezitten zich aan te passen en de be reidheid om die spelregels ook na te komen. Wij zouden dat willen zien als een bepaalde gemeenschapszin. Een speler die zich thuis, op zijn werk of waar dan ook zich steeds buiten de gemeenschap stalit, zo iemand kan onmogelijk zich thuis voelen in een sportvereniging, omdat het gemeen schapselement, hert met anderen op trekken, een wezenselement is van elke sportvereniging. Een sportver eniging waar de leden allemaal op zich zelf staande inddviduën zijn zon der zin voor gemeenschap, zo'n sport vereniging is gedoemd spoedig tfe verdwijnen. Dit ligt als het ware er zo dik op, dat daarover nauwelijks vender uitgeweid dient te wonden. En omdat 'sportbeoefening zonder gemeenschapszin ondenkbaar is en bovendien ieder een bepaalde hou ding aanneemt tegenover de wereld waarin hij geplaatst is, ligt het voor de hand, dait hij dan in zijn ontspan ningsleven cq. bij zijn sportbeoefe ning mensen uitkiest die gelijk ge richt zijn, m.a.w. die eenzelfde kijk hebben op het leven zoals hij. Dat die kijk verschillend is, behoeven we niet nader te verklaren, dat kun je in het dagelijks leven op allerlei terrein elke dag constateren. De kijk, die wij ep het oog hebben is de christelijke. Wij gaan van de houding uit, dart het leven niet aards gebonden is, maar verder reikt naar het hiernamaals. Daarop is onze hou ding gericht. En die gerichtheid daar op brengt bepaalde consequenties met zich mee, hier reeds in het onder maanse. Die gelijkgerichtheid zoekt naar eigen verbanden. Maar met die drang naar eigen verbanden aan vaardt men ook de gevolgen daarvan. Die gevolgen zijn, dart het een chris telijk verband moet zijn m.a.w. dat een katholieke sportvereniging inder daad ook een zodanig stempel draagt, dat met ere gezegd kan worden, dat de geest een christelijke geest ademt. Daar is geen verruwing, daar staat het spel op de eerste plaats. Daar is een gemeenschapszin waardoor de verhouding onderling een verhouding is van vriendschap en wel zodanig dat men graag lid is van die vereni ging. Juist die gesteldheid biedt de waarborg, dat sportbeoefening een sociale functie uitoefent, waardoor de leden van die vereniging opgevoed wonden tot mensen die daarmee hun voordeel kunnen doen in de grote gemeenschap waarvan wij allen een deel uitmaken. Op die mander heeft het zin eigen katholieke verbanden te hebben op 't terrein van de sportbeoefening. En waar een goede geest heerst *al door het spel ook resultaten worden be haald, waardoor het uitgesloten is dart per se de resultaten minder moeten zijn dan in andere sportverbanden. Daarnaast blijft hert gebiedende eis na te gaan of mogelijk in eigen ver band een en ander herzien moet wor den en of niet nog meer dan ooit te voren de tijd is aangebroken aan de vernieuwing van de geest een en ander te doen. Nu de Nederlandse Katholieke Sportbond zondag alle aandacht vraagt voor de sportbeoefening in katholiek verband, lijkt het qns, dat bezin nine op dit vraagstuk alleszins gewenst is. Pastoor N. J. COMMANDEUR SPOORWEGONGELUK IN MECHELEN Donderdagochtend heeft zich in het spoorwegstation van Mechelen een spoorwegongeluk voorgedaan, waarbij achttien personen werden gewond. De toestand van twee van hen is zeer ernstig. Een elektrische trein van de lijn Antwerpen - Mechelen was, met een vertraging van twintig minuten, uit het Antwerpse Centraal Station ver trokken. Toen de trein het station van Mechelen binnenreed, ontspoor de de laatste wagon, om vervolgens in botsing te komen met een trein die pp een naburig spoor stond. OBLIGATIELENING BANK VOOR NEDERLANDSCHE GEMEENTEN STERK OVERTEKEND De N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten deelt mede, dat op de 5 3A procent 25-jarige obligatielening 1964 groot f 100 min tot de koers van 99 procent, waarop gisteren de inschrij ving openstond, tot een zodanig to taal bedrag is ingeschreven, dat de toewijzing zeer gering zal zijn. BEZINNING OP DE NIEUWE LITURGIE In Noord wij kerhout wordt voor een groep dames en heren ook religieuzen een weekend gehouden van 31 okto ber ('s avonds 7 uur) tot 3 novem ber ('a middags na het diner) over het onderwerp „Vernieuwing van de Kerk door de liturgie". Het gaat erom meer inzicht in en belangstelling voor liturgie te ge ven en in gezamenlijke dialoog de stand en de kansen van de huidige liturgie te bespreken. Belangstellenden kunnen zich op geven bij Directie Retraitehuis Noordwijkerhout, tel. 025332207. In de West-Franse stad Dreux is donderdag het kerkelijk huwelijk vol trokken tussen de Duitse graaf Frederik Karl von Schoenborn Buchheim en de 32-jarige prinses Isabelle van Frankrijk tussen wie woensdag in Louveciennes reeds het burgerlijk huwelijk was gesloten. Foto: graaf Frederik schuift de ring aan de vinger van zijn bruid. Er wachit dirt iaar een groots seizoen voor de Stars. Niet minder dan 5 se nioren-, 3 junioren- en 2 damesteams zullen aan de komende competitie deelnemen De verwachtingen zijn hoog gestegen. The Bona Stars 1 zal zeker een gooi kunnen doen naar een eerste plaats in de landelijke klasse evenals The Bona Stars 2, dat alleen Punch 2 als zeer moeilijke tegenstander zal vinden op de weg naar een eventueel kampioenschap. Ter oefening voor de komende com petitie heeft een combinatie van Bo na Stars 12 reeds een oefenwed strijd gespeeld tegen een nieuw Punch, verrijkt met mannen als De Haan (Wolves), Bruin (Landlust) en Ruerda (Arrows). De wedstrijd werd door de Stars eervol verloren met 9650. Voor combinatie 12 staat wederom een oefenwedstrijd op het Op een week na precies twee jaar geleden nadat zijn kiel was gelegd, is gistermiddag de jongste aanwinst van de Koninklijke Marine, het be voorradingsschip hr. ms. „Poolster" ip dienst gesteld. Dat gebeurde bij de werf van de „Rotterdamsche Droogdok Maatschappij" in Rotter dam, door de voor dit schip aange wezen commandant, kapitein ter zee W. P. Coolhaas. Overdracht en indienststelling van deze grootste, ooit door een Neder landse werf voor de marine gebouw die oorlogsbodem geschiedde in aan wezigheid van onder andere de staats secretaris voor marine, de heer A. van Es, mevrouw Visser, echtgenote van de vroegere minister van de fensie ir. S. H. Visser (die het schip op 16 oktober van het vorige jaar te water Met en doopte), de bevel hebber der zeestri jdkraentenvice- adnMraal mr. A. N. baron De Vos van Steen wijk, en de vlagofficier materieel, schout-bij-nacht P. Cool. Smidje Verholen en de sport- computer 11. „Natuurlijk is hij dood!" plofte commissaris Borgers. „Als Wladimir Kotsov en Kid Sucksov zich ermee bemoeien, dan vallen de dooien altijd bij bosjes! Het zijn de meest bloed dorstige geheime agenten, die ik ken" „Maar zij hebben er ditmaal niks mee te maken!" riep brigadier Piet uit. „Het was Platvink - Jantje, die hem naar binnentrok in die smerige Boksbeugeldwursstraat!" „Wat !J riep smidje Verholen uit. „Wie zei U, dat hem naar binnentrok?" „Plat vink-Jantje, een heel berucht boef!" antwoordde de brigadier. „Maar die ken ik heel goed antwoordde smidje Verholen verbaasd. „Is die hier ook al bij betrokken?" „AhaaalJI De zaak is rond!" brulde commissaris Borgers. Hij trok een levensgrote re- vorver en richte deze trillend op de smid. „Handen omhoog!!" „Doe niet zo belachelijk," riep smidje Verho len giftig. „Wat heb ik er nu weer mee te maken?" „Snap je dat niet? Dan zal ik je dat dan wel eens even gauw uitleggen", antwoordde de com missaris. „Punt één: jij wilde dr. Yokiti bezoeken, maar je kreeg toen contact met Wladimir Sucksov en Kid Kotser! Dat is verdacht, want het zijn geheime agenten! En zojuist gaf je zelf toe, dat je Platvink-Jantje kende! Dat is nog veel verdachter! Je bent erbij, mannetje! Je kwam na tuurlijk hier om na te gaan wat de politie wist, hè? Haha! De politie weet alles! Je komt me trouwens erg bekend voor! Je lelijke facie heeft zeker al vaak in de krant gestaan!" „O ja, héél vaak! Elke dag!" sneer de smid. „Je naam!" brulde de com missaris. „Smidje Verholen lachte de smid. „Verhip! Da's die vent uit de strip!!' rijmde brigadier Piet. „Ach zo zei de commis saris zelfgenoegzaam. „Smidje Ver holen dus, hè? Ja ja, brigges! Zo zie je alweer wat een goed geheugen voor gezichten waard is. Binnen 5 minuten had ik eruit, dat hij smidje Verholen was! Neem daar een voor beeld aan, dan zul het ver brengen bij de politie!" (wordt vervolgd) programma nl. tegen het Amsterdam se Sloterroeer op zaterdag a.s. Op stelling: K. Pley, Th. Bark, P. de Jong, A. de Jong, C. de Hollander, H. van Haver, M. v. Mameren en L. v. d. Meel. Zonda? zullen de junioren en senioren van de Stars het district Den Haag vertegenwoordigen in een districtstoernooi in Enschede. Het laatst gehouden districtstoer nooi in Den Roscb bracht tröor de junioren een derde plaats op achter Amsterdam en Haarlem. Deze derde plaats zal echter in Enschede moeilijk geprolongeerd kunnen worden daar andere districten sterk zullen onko- men. Voor de senioren ziet het er niet henaald rooskleurig pit. Ze ziin ingedeeld bij Amsterdam, dat nog steeds onoverwinnelijk is. Een 3e of 4e plaats mag echter wel verwacht worden. Onsteling iiininren: H. van Mameren. B van Oleef. M. Konrer, A. Hug, F. Homan, M. Wielaard, M. Aartsen, P. de Jong, F. v. d. Meer. De onstelling van de senioren is nog niet bekend. Koninklijk bezoek werd kerkrat noodlottig Het ,koninklijk bezoek van gister morgen aan Eindhoven heeft er in direct toe geleid, dat aan het werk van een „kerkrat" een einde kon wor den gemaakt Al verscheidene weken werden in de kerken van Eindhoven offerblokken geforceerd en van hun inhoud beroofd. Het feit, dat de da der nu in een kerk in het ene uit einde van de stad en pal daarop in het andere uiteinde bezocht (soms op twee achtereenvolgende dagen dezelfde kerk) en de omstandigheid, dat hij er geen systeem op na hield, maakt zijn ontmaskering extra moei lijk. Gistermorgen zou een recher cheur in een bepaalde kerk in het staadsdeel Tongelre post nemen, doch even voor hij zich er heen zou be geven was bij de politie een nieuwe aangifte binnengekomen. Nu betrof hert een kerk In de bin nenstad, waar de man woensdag ge opereerd bleek te hebben. De re chercheur nam nu post in deze kerk. Om elf uur werd de politie echter opgebeld door de pastoor van de kerk in Tongelre, die de rechercheur aanvankelijk zou bezoeken. Zijn eer waarde had een jongeman in de kerk betrapt bij het forceren van een of ferblok. De jongeman had echtor kans gezien te ontsnappen. Volgens de pastoor was de jongeman op een witte bromfiets weggereden. Het sig nalement dat de pastoor kon opge ven werd snel doorgegeven aan zo veel mogelijk in dienst zijnde agen ten en dat waren er in verband met het koninklijk bezoek een heleboel. Een hunner die op een kruispunt in Woensel, waar de koninklijke stoet moest passeren, het verkeer regelde, zag een jongeman op een witte brom fiets naderen. GOEDE GREEP Hij hield hem aan en daarmee deed hij een goede greep, zoals later op het politiebureau bleek. De aan gehoudene was inderdaad de gezoch te. Hü gaf weldra toe 28 kerken in Eindhoven en omgeving met een „werkbezoek" te hebben vereerd. Hjj was de negentienjarige P. S., wonende te Eindhoven. Hij heeft een voorwaardelijke veroordeling wegens diefstal van bromfietsen achter de rug. De witte bromfiets die hem nood lottig werd had hij even geleend van een vriend.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 12