GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN BESLOOT OP WARME AVOND TOT EEN KILLE KLUS Weerbericht Het weer in Europa Zoetermeerse feesten begonnen met wielerronde en optocht Marktberichten PAUZE pti/vr ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 De raad van Leimuiden kwam vrijdagavond in openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van burgemeester B. Kammenga. De voorzitter deelde mede, dat de zaak met de heren Reumerman, Koenders en Los met 2 maanden verdaagd Om twee vuilnisemmers... De raad verenigde zich met het voorstel van b. en w. om het be zwaarschrift van de heer L. H. J. Stiens tegen de aanslag van de rei nigingsrechten door b. en w. te laten afwerken. De heer De Graaf wenste echter, alvorens zijn medewerking te verlenen, te weten welke bezwa ren de heer Stiens had aangevoerd. De voorzitter deelde mede, dat ge ruime tijd geleden door de raad het besluit werd genomen de reinigings rechten met 5,- te verhogen en vast te stellen op 12.50 per jaar, met de mogelijkheid om indien nood zakelijk twee vuilnisemmers be schikbaar te stellen. De heer Stiens wenste echter terstond twee emmers tot zijn beschikking te hebben. He laas kon tot heden niet aan zijn ver zoek worden voldaan omdat de leve ring van nieuwe vuilnisemmers nog op zich laat wachten. De heer Stiens is daarom niet bereid genoemde ver hoging te betalen. De panden Dorpsstraat 37 en Dok ter Stapenseastraat 17 werden met algemene stemmen onbewoonbaar verklaard; zij worden reeds enige tijd niet meer bewoond. Op 'n vraag van de heer Muys deelde de voor zitter mede, dat bedoelde panden particulier eigendom zijn, maar dat de gemeente de hoop en verwachting heeft, dat afbraak spoedig zal vol gen. De salaris verordening werd gewij zigd om tweeërlei oorzaak. In de eerste plaats omdat per 1 januari jl. over het algemeen de salarissen zijn verhoogd en in de tweede plaats om dat de gemeenten Leimuiden en Rijnsaterwoude tezamen de grens van vierduizend inwoners hebben overschreden. Overdracht woningwetwoningen. Besloten werd tot overdracht van een vijftal woningwetwoningen aan de bewoners de heren W. Muys, J. L. Obdeyn, Th. A. J. Heuzen, M. An- genent en M. J. v. d. Meer voor res pectievelijk de volgende koopsom men: 14.027, 15.518, 12.971, 12.971 en 15.865. Zij zullen ech ter de verplichting hebben de wo ning gedurende een termijn van tien jaren zelf te bewonen, en bü eventuele .verkoop zal de gemeente in staat moeten worden gesteld de woning tegen de dan geldende ge taxeerde waarde over te nemen. De heer De Graaf stelde de vraag of de genoemde kopers met de gevraagde prijs akkoord gaan. De voorzitter deelde hem mede, dat alle adspirant-kopers zich met het gedane voorstel hebben verenigd Toelatingsexamen Midd. Tuinbouwschool te Lisse Aan heit toelatingsexamen <Ser Rijks Middelbare Tuinbouwschool te Lisse, werd deelgenomen door 46 kandida ten. Tot de school werden toegelaten: C. R. M. Altoemade, NoordwijkefTtloUft; H. L. N. M. van Amerongem, Heemste de; M. E. Balkenende, Schagen; J. W. Bierman, Heiloo; J. P. C. Buysmam, Grootebroek; R. Dodeman, Bovenkar- spel; H. P. A. Duin, Beverwijk; J. H. M. Duin, Heemskerk; A. G. M Duiven voorde, Lisse; P. J. M. van Eeden, Noordwijkerhouit; D. J. H. Everaams, Rotterdam; C. J. Groenendijk, Haar lem; P. C. M. Heemskerk, Noood-wij- kerhout; R. C. Hilbers, Beverwijk; M. Hoek, Noordwijk; J. Hoogeveen, Noordwijk; W. Hulsmam, Heemskerk; J. M. van Itenson, Oegstgeest; C. J. H. Kapöteyn, Liase; J. K. van der Kolk, Beverwijk; C. A. M. Leyten, Haarlem mermeer; P. C. van der Luyt, Noord wijk; L. A. J. van der Meer, Noord wijk; J. J. van Niekerk, Katwijk a.d. Rijn; J. Nieuwenhuis, Lisse; R. W. Phi- llppo, Hillegom; G. van der Putten, Noordrwijkerhout; J. P. Roozen, Haar lem; P. J. Rotteveel, Sassenheim; W. die Ruiter, Abbenes; H. J. van der Salm Hillegom; C. H. Schadenberg, Haar lem; A C. Timmermans, Wassenaar; W. H. J. Topper, Katwijk aan Zee; W. Trap, Oosterend (Texel); Ch. Verde- gaal, Sessenheim; P. C. Th. Verdegaal, Hillegom; P. C. Verhulst, Nieuw-Ven nep; M. A. van der Vlugt, Breezand; G. de Wagt. Hillegom; W. B. M. Wes- selrng, Jul'iantadorp: P. de Wit, Boven- karspel; C. W* J. van der Zalm, Noord wijk; W. Zandbergen. De Zilk. Er werden twee kandidaten afgewezen. WARMOND „Steeds Vooruit" De bekerwed strijden gaan weer beginnen, en d«it is weer een voorproef voor de com petitie, 7 sept.: Heren 1-2 klas: St. Voor uit A- Scylla D; Steeds Vooruit B- TOV B; 9 sept: Docos 1-St. Vooruit c, 3-4 klas. (Dames 3-4 klas) 7 sept.: St. Voor uit B-Docos A; 8 sept.: Den Burcht A-St. Vooruit A. Er zijn maandagavond drie thuis wedstrijd en, WASSENAAR GESLAAGD In Utrecht is geslaagd voor de ex amens Staatshuishoudkunde en sta tistiek m.o. Th. C. J. Straathof uit Wassenaar. en voegde er aan toe, dat de trans portkosten voor rekening van de ko pers zijn. Geen sneeuw beschikbaar. Voor het bouwrijp maken van gronden gele''en aan de noordzijde van de Ieplaan werd een krediet be schikbaar gesteld van 27.000. Vervolgens werd op deze tropische dag in september een bespreking ge houden over de aanschaffing van een voorspan-sneeuwploeg, omdat de huidige in gebruik zijnde sneeuw ploeg te licht van constructie is ge bleken te zijn.. De heer Treur vroeg zich af of alle voorkomende sneeuw-werkzaamhe- den met dit aan te schaffen apparaat kunnen worden verricht. De voor zitter was van mening, dat de Tech nische Dienst wel de zekerheid zal hebben dat van deugdelijkheid ge sproken kan worden. Deze dienst moet er tenslotte zelf mee werken. Wethouder Den Haan zou eerst wel een demonstratie willen houden, zo als met de rubberboot voor de brand weer is geschied, maar op het ogen blik is er geen sneeuw. De heer v. d. Akker vond het be zwaarlijk, dat de aan te schaffen ploeg niet op de gemeente-auto ge monteerd kan worden, maar wet houder Den Haan zag hierin geen bezwaar omdat de gemeentewagen niet beschikbaar is. Er zal toch ge bruik gemaakt moeten worden van een tractor. De sneeuwploeg komt en zal 3.350 kosten af te schrijven in 10 jaar. Helaas is het niet altijd mogelijk om niet met nagekomen stukken ter tafel te komen, aldus de voorzitter. De centrale verwarming in het ge meentehuis vertoont zodanige gebre ken, dat de bovenverdieping onver warmd blijft. Waarschijnlijk moet ergens een lekkage zijn, doch dit is niet te achterhalen. De installateur adviseerde echter over te gaan tot de aanschaffing van een nieuwe ver warming met oliestook, waarvan de kosten 13.500 bedragen. De raad ging er mee akkoord om dit bedrag op de begroting te brengen, maar vroeg zich wel af bij monde van de heer Muys, waarom eerst niet een degelijk onderzoek wordt ingesteld naar de werkelijke gebreken van de thans in gebruik zijnde verwarming, vooral gezien het feit dat de ketel van het jaar 1953 is. Dit zal gebeu ren. Plan rond Maarse en Kroon. Ook bracht de voorzitter het plan van N.V. Autobusonderneming Maar- se en Kroon ter sprake. Het plein naast het Groene Kruis-gebouw zal niet veranderd worden. Daarnaast zal een parkeergelegenheid worden aangebracht voor wagens van het eigen personeel en daarnaast zal een fraaie groenstrook het centrum van het dorp een sierlijk aanzien geven. De gemeente Leimuiden zal langs het geheel een trottoir aanbrengen, waarmede 6500 gemoeid is. Maar, wilde de heer Muys weten, gaat Maarse en Kroon nu spoedig aan deze werkzaamheden beginnen? Ook de voorzitter stelde het zeer op prijs, dat deze reeds jarenlang slepende kwestie thans snel wordt afgewerkt Eerst zal echter nog goedkeuring van Ged. Staten verkregen moeten worden. Onsympathiek lnchtje. In de Westeinderplassen werden twee percelen water groot 140 en 150 vierkante meter voor 1.50 per vierkante meter verkocht. De heer De Graaf bracht het gesprek op de lozing van het afvalwater in het Tuindorp. „Knijp je neus maar weer dicht", is veelal dringend noodzake lijk. De voorzitter gaf toe: '„het is een onsympathiek luchtje, dat daar hangt". Hij beloofde spoedig verbe tering. Op een volgende vergadering zal de gehele waterzuivering bespro ken worden. Heeft de heer L. Leef- lang nog eigendomsrechten op de boerderij in de Dorpsstraat, vroeg de heer W. de Graaf. Neen, zei de voorzitter, hij heeft reeds een ander huis. De heer Van Graas informeerde naar de onderhandelingen over de verbetering van de Westerdijk. In verband met de polderdijk is dit nu in handen van Rijnland. Deze dijk dient verhoogd te worden. De heer Treur wenste verwijdering van de goot langs de Herenweg. Dit zal nog in de loop van dit jaar plaats vin den. ALKEMADE UIT DE RAADSSTUKKEN. Voorgesteld wondt om aan H. J. Th. Bakker, Spoonsrtir. 10 te Roelof airends- veen te verkopen een perceel bouw grond aan de Populierenstraat ter grootte van plm. 800 cA t.b.v. die stich ting van een woonhuis annex garage bedrijf. Aansluitend hierbij ie ook het verzoek van de Caltex Petroleum Mij Nederland N.V. te 's-Gravenhage om een benzinepomp te mogen plaatsen op een circa 700 cA. grote grondstrook tussen die Alkemadelaan en Populie renstraat Hiervoor wordt voorgesteld een huurtermijn van tenminste 20 jaar met als huurprijs 0.75 cent voor elike in een kalenderjaar verkochte benzi ne, met als bijzondere voorwaarde, dat die exploitatie zal blijven geschieden door genoemde H. J. Th. Bakker, zo lang deze daartegenover een garage bedrijf beheert. Verhoging tarieven woonforensen- belastlng. De Raad wordt ook haar goedkeu ring gevraagd om tot verhoging over te gaan van de tarieven woonforensen- belasting. Deze tarieven waren thans 50.bij een brandverzekering- of verkoopwaarde beneden de 25.000.-; 75.— bij minder dan 60.000.— en 100.— boven 50.000.—. Voorgesteld wordt deze tarieven met 25.— te ver hogen. Wijziging tariefregeling voor het pontveer te Kaag. Voorts stellen B. en W. voor over te gaan tot wijziging van de tariefrege ling voor het pontveer te Kaag. Bij goedkeuring zal ddt inhouden dat voor inwoners van de Kaag de volgende be palingen zullen gelden: a. personen beneden de 18 jaar ge nietien onvoorwaardelijk vrije over vaart; b. 18-Jarige of oudere voetgangers, berijders van rijwielen, rijwielen met hulpmotor, motorrijwielen of scooters genieten alleen vrije overvaart voor zichzelf en hun voertuigen op vertoon van een gratis door die gemeente af te geven uittreksel udit het bevolkingsre gister; c. bestuurders van personenauto's en daarmede qua grootte gelijk te stel len bestelauto's genieten alleen vrije overvaart voor zichzelf, hun voertuig en overige inzittenden op vertoon van een tegen betaling van 10.— door de gemeente af te geven vignet met een geldigheidsduur van één jaar. Voorts is in deze tariefregeling opge nomen dat des nachts tussen 1.30 uur en 5.30 uur, behoudens in bijzondere omstandigheden, uitsluitend om het uur zal worden gevaren. Een belangrijk agenda-punt is onge twijfeld ook het voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van een voorlopig oreddet van 5000.voor 1965, en wel voor het instellen van een gemeentelijke studietoelage verorde ning. In een breedvoerig prea-advies omschrijven B. en W, die mogelijkhe den In deze verordening. Uitgesloten zijn hiervan kleuteronderwijs, gewoon en buitengewoon lager onderwijs als mede universitair of daarmede gelijk te stellen onderwijs. De te verlenen bijdrage zal maximum 400.— per per soon bedragen voor al het niet ge noemde onderwijs. Aanvragen zullen gericht moeten worden aan het adres van B. en W. TER AAR Geboren: Rosalia C. G. d.v. A. P. M. Koelemam en Th. F. J. Stigter, West- kanaal weg 73. Getrouwd: P. Th. Steenvoarden, 22 jaar en P. M. Hoogenvarst 23 jaar. SASSEN HEIM JUBILEUM WIJKZUSTER VAN TIEL GROENESTEGE Het was 12V2 jaar geleden dat Zr. H. A. van Tiel Groenestege aan gesteld werd als wijkzuster van het Wit-Gele Kruis te Sassenheim Dit koperen jubileum wilde het bestuur niet geheel ongemerkt voorbij laten gaah. Vandaar dat 's avonds in hotel „Het Bruine Paard", in intieme kring aanwezig waren het bestuur van het Wit-Gele Kruis met hun dames, pas toor G. Bakker en kapelaan Omtzigt, dr. G. L. van Raay, zr. Van den Beu kei van het Oranje-Groene Kruis en vanzelfsprekend de jubilaresse en enkele van haar familieleden, dit feit op bescheiden wijze herdacht werd De voorzitter, de heer J. W. Janmaat, sprak de jubilerende zuster toe. Hij zwaaide haar alle lof toe voor de wijze waarop zij zich van haar taak kweet en dankte namens bestuur en leden voor het vele werk, verricht iin dienst van de volksgezondheid in Sassenheim. Dr. Van Raay wees op het feit, dat het werk van wijkzuster zeker geen gemakkelijke taak is. Altijd moet men zowel dag en nacht klaar staan „en de wijze waarop gij dit doet", al dus spreker, „wekt allerwege grote bewondering". Ook pastoor Bakker wenste zuster Groenestege nog vele jaren van vruchtbare arbeid toe en wenste haar van harte geluk met het bereiken van de mijlpaal, waarvoor men deze avond bijeen was gekomen Vanzelfsprekend waren er deze avond ook vele cadeaux, die met de gebruikelijke gelukwensen bij een jubileum werden overhandigd. Van grote dankbaarheid vervuld waren de woorden die zuster Groenestege in de loop van deze intieme bijeenkomst sprak tot de aanwezigen. Zij deed haar werk met plezier en hoopte dat zij in de komende jaren nog veel zou kunnen bijdragen tot de gezondheid van allen die in Sassenheim wonen. OUD-ADE Jong Ade. De competitie voor „Jong Ade" start zondag. De dames senioren spelen om 14.00 uur in Den Haag tegen Hygiea 3. Vertrektijd 12 uur vanaf de kerk naar Leiden. Met de trein naar Den Haag H.S. en van daar naar Laan van Poot (bus 21). Opstelling: Riet Heemskerk, Nel v. d. Poel, Bep. v. d. Fits; Bëp. van Schie, Bep Verlaan, Rensia van Schie, Corrie Uljee, Wil v. d. Geest, Co Olyerhoek, Cobi v. d. Geest, Dorien van Leeuwen. De junioren spelen uit tegen HIOS om 14.15 uur. Dezelfde vertrektijd als senioren en in Den Haag H.S. met tram (8 of 9) naar Turfmarkt en overstappen op tram naar Wasse naar (halte Zijdeweg). Opstelling: Jeanne v. d. Geest, Siena v. Kampen, Tillie v. Seggelen, L. Schakenbos, Ria v. d. Geest Pd„ Clazien v. d. Geest, Ineke v. d. Geest, Ida v. d. Geest, Le- nie Heemskerk, Plonie Olyerhoek en Adrie Fennings. De adspiranten spelen uit tegen VVSB 3 in Noordwijkerhout. Vertrek tijd wordt nader bekend. Opstelling: Rita Hartig, Wil v. d. Geest, Agnes Vink, Ina v. d. Geest, Ria Olyerhoek, Corrie Tersteeg, Ineke Olyerhoek. Contributie betalen a.s. zondag 6 september in café ,,'t Lage Land" van 9.30—10.30. Dinsdag is het weer trainen. LEIDERDORP Puzzelrit voor auto's Het start uur van de puzzelrit voor auto's, wel ke gehouden wordt in het kader van de feestelijkheden bij de opening van de Leiderdorpse brug, is gewij zigd. De rit wordt gehouden op za terdagmiddag 19 september, doch het aanvangsuur is van 1.30 uur verscho ven naar 4 uur 's middags. De start vindt plaats op Mauritssingel. Bij voorinschrijving, bij de heren A. J. Zaagman, Dr. de Bruynestraat 2, en A. N. Poelman, Beatrixstraat 2, be draagt het nischrijfgeld f4.50. Gedu rende de openingsuren kan men ook inschrijven bij het Liethorps Boeck- huys, Hoogmadeseweg. Bij de start bedraagt het inschrijfgeld f 5.50. De technische leiding van de puzzelrit is in handen van de heer R. Groenen. KATWIJK Jubileum dokter Lodder Op 9 september a.s. zal het 40 jaar gele den zijn dat dokter T. Lodder zich als arts te Katwijk vestigde. Onge twijfeld zullen velen hem op deze dag met dit jubileum willen geluk wensen. Daartoe bestaat de gelegen heid op 9 september, woensdag a.s. des avonds van 8 tot 10 uur in Hotel „Noordzee" te Katwijk aan Zee. Zeeprestatietocht Voor de leden van de K.R.B. en eventueel zij, die 22 augustus 1.1. niet in de gelegen heid waren aan de zeeprestatietocht deel te nemen, zal heden namiddag 5 september nogmaals een prestatie tocht worden gezwommen. Geen spreekuur Maandagmor gen is burgemeester H. Duiker ver hinderd zijn wekelijkse spreekuur te houden. NOORDWIJK Wedvluchten van „Steeds Snel ler" De vereniging van postdui- venhouders „Steeds Sneller" te Noordwijk nam deêl aan een wed vlucht met jonge duiven vanaf Terg- nier. De afstand bedroeg plm. 298 km. Er waren 380 duiven in con cours, die om 6.45 uur werden ge lost. De eerste tien prijswinnaars wa ren: 1. A. van Duin, 2. J. Hoek, 3. C. H. van der Poel, 4. Haak-Hoonaard, 5. mej. D. Kloos, 6. C. van den Berg, 7. Th. Steen voorden. 8. M. C. Ver- wey, 9. J. Plug en 10. A. van der Zwan. Verder namen de leden deel aan een wedvlucht vanaf St. Denis, we derom met jonge duiven. De afstand bedroeg nu 396 km. Er waren 288 duiven in concours, die te 6.15 uur werden gelost. De eerste duif be reikte haar hok te 11.48.58 uur en had gevlogen met een gemiddelde snelheid van 1188,50 meter per mi nuut De eerste tien prijswinnaars bij deze wedvlucht waren: combinatie De Krotenkokers 1; mej. D. Klobs 2, J. Aanhane Zn. 3, Leo Hazenoot 4, 'J. Passchier Zn. 5, Th. Steen voorden 6, Van der Niet-van Rhijn 7, P. Borst 8, H. A. L. van den Berg 9, en C. Ruigrok 10. De derde wedvlucht met oude en jonge duiven vond plaats vanaf Roozendaal. De afstand bedroeg plm. 78 km. Er vlogen in dit concours 529 duiven mee, die te 7.45 uur werden gelost. De eerste duif bereikte haar hok te 8.45.16 uur. De eerste tien prijswinhaars wa ren: Haak-Hoonaard 1, C. van den Berg 2, 6 en 10, J. Passchier Zn. 3, Th. Steenvoorden 4 en 8, J. Barn- hoorn 5, W. Q. Schelvis 7, G. Duin dam 9. LEIDEN TENTOONSTELLINGAGENDA De Lakenhal Schilderijen van W. H. v. d. Nat. Tot 5 okt. Boerhaavezaal Tekeningen eri schilderijen van Jan Juffermans. Tot en met 13 sept. dag. van 3-5 en 7-9 uur. De Ruif (Jan Vossensteeg 59) Tek. en aquarellen van Rie van Goor. Tot 26 sept. Legermuseum (Pesthuislaan)Ma. t.m. vrijdag 105 uur, zond. 14 u. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling Bisonjager en bleek- gezicht. Werk. 105 uur; zondags 15 uur (tot 10 oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): dag. 1017 uur: 's zondags 1317 uur. Rijksmuseum van Oudheden: da gelijks 105 uur; zond. 15 uur. In het Rijksmuseum voor Vol kenkunde zal morgenmiddag te 3 u. vertoond worden de film „Indianen van de prairie", ingeleid door de heer H. R. van Heekeren. KORTE GOLF Twee bankemployé's, die bezig waren geld uit te laden bij een bank in Alberton, nabij Johannesburg, zijn door zes Afrikanen overvallen. Een van de bankbedienden werd gedood, de ander gewond. De boe ven maakten zich uit de voeten met ongeveer 70.000 gulden. Een 105 mm granaat, afgevuurd door een Westduitse artillerie-een heid, is vrijdag terecht gekomen in de tuin van een kleuterschool in Munster. Een zesjarige jongen werd licht gewond. Het projectiel miste op een haar een gebouw waar 60 kinderen bijeen waren. Kardinaal Roques, aartsbis schop van Rennes, is vrijdag over leden. Hij was 83 jaar. In de Zuid-Afrikaanse stad Pretoria zijn vrijdag vijf kinderen om het leven gekomen en 43 gewond doordat een schoolbus in botsing kwam met een vrachtauto. De toe stand van drie der gewonden is kri tiek. In de Parijse flat van Herve Alphan, de Franse ambassadeur in Washington, is ingebroken en zijn juwelen ter waarde van ongeveer 75.000 gulden gestolen, aldus de po litie. Het nieuwe Philipsbedrijf in Ter- neuzen, de tiende lichtgroepvestiging in Nederland, waar fotoflitslampjes en andere kleine lampensoorten word gemaakt, is donderdagmiddag door de commissaris van de koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, officieel ge opend in aanwezigheid van de presi dent-directeur der NV, ir. F. J. Phi lips, de directeur van de hoofdindus- triegroep licht, ir D. Noordhof, het gemeentebestuur van Terneuzen en enkele honderden genodigden uit ambtelijke- en bedrijfsleven in Zeeuws-Vlaanderen. Tot zondagavond 7 uur: REGENKANS BIJ LAGERE TEMPERATUUR Toenemende wind uit het zuid westen met groeiende regen kans. Lagere temperaturen dan vandaag. ZOETER WOITDE Dansavond Aanstaande zondag 5 september, zal in het Don Bosco- huis aan de Zuidbuurtseweg een dansavond gehouden worden. Aan vang 20 uur. Deze avond zal muzi kaal verzorgd worden door de be kende band Danny and his Flying Arrows" uit Leiden. Mèt het startschot, afgevuurd dooT burgemeester Tuyl van Serooskerken, dat een zestigtal wielrenners in be weging bracht, zijn de feestelijkhe den in Zo eter meer begonnen. Terwijl de renners dit jaar geen nieuwe lingen met volle moed aan hun rondjes begonnen, werd er ook een begin gemaakt aan de vermakelijk heden op het feesttererin aan het Burgemeester Vernède Sportpark. Onder grote belangstelling en met welhaast ideale weersomstandighe den, werd de derde ronde van Zoe- termeer, georganiseerd in opdracht van die Oranjevereniging door de Residentie Renners Club „Sparta" uit Den Haag. De vele premies, die uitgeloofd waren, hielden het tempo erin, zodat de 78 kilometer lange tocht reeds na twee uur uitgereden was. Winnaar van de amateursronde van Zoetermeer werd de felle renner B. van de Boom uit 's-Gravendeel. Twee de werd de Haarlemmer T. Blom, die in de Caballeroploeg rijdt, samen met de zeer bekende amateurrenner H Peters, die de derde plaats verover de. G. Cuvelier uit Nw. Vennep ver overde de 4e plaats en de Rotterdam mer F. Ouwerkerk de 5e. De leidersprijs, geschonken door een koeltechnisch bedrijf, behaalden A. Naaktgeboren en C. van de Hulst. Na de wedstrijd reikte de heer A. Groenheyde, voorzitter van de Oran jevereniging Wilhehnina te Zoeter meer, na een kort woord de prijzen uit. Nauwelijks was de wielerronde ten einde, of een feestelijke openingsop tocht trok door de straten van Zoe termeer. Alle plaatselijke verenigin gen, met vaandels en vlaggen, lid pen met de fanfarekorpsen „Harpe Davids" en „Kunst en Vriendschap" mee langs de voor de etalagewed strijd prachtig versierde etalages cn de feestelijk verlichte oude molen, terwijl zeer vele Zoetermeerdersin feestelijke stemming de straten be volkten. Terecht is men er verheugd over, dat dit jaar de Oranjefeesten normaal in april gevierd zijn en dat de feestelijkheden in september toch gebleven zijn. Zoetermeer gedijt er zichtbaar van. De tweede feestdag is, zo mogelijk, nog stralender verlopen dan de eer ste. Vanaf vier uur begonnen weer de vermakelijkheden op het feest terrein aan het Burgemeester Ver nède Sportpark en om vijf uur ging de Zoetermeerse jeugd onder zeer grote belangstelling zich met elkaar meten in het ringsteken en het sprin ten op de fiets. De Vermeerstraat was hiervoor herschapen tot een met hek ken afgezet strijdperk. De ringsteek- wedstrijden werden gehouden voor de meisjes. Nummer 1 werd Ippe Ver schoor, die na afloop van de wed strijd door de voorzitter van de Oran jevereniging Wilhelmina, de heer A. Groenheyde, persoonlijk gefeliciteerd werd. Nummer 2 was Joke Keyzer en 3 Linde Buitink. Voor de sprint wedstrijden bestond er onder de jon gens zeer grote belangstelling. In de eerste groep, jongens t/m 11 jaar, werd Jaap Verschoor 1, Leen Wester man 2 en Gerjo Cornelissen 3. In de groep van 12 t/m 15 jaar werd Piet van Haasteren 1, Sytse Wagenaar 2 en Kees Maaskant 3. In de laatste groep tenslotte, jongens boven de 15 jaar, werd J. van de Sman 1, N. de Braber 2 en L. Lugtigheid 3. Om 7 uur werd op een overvol Piet Hein- plein begin gemaakt met een fraaie turn- en gymnastiekdemonstratie, waaraan de plaatselijke turn- en gymnastiekvereniging „Pro Patria" en „Sine Nomine" en de Goudse Keurturnploeg aan meewerkten. De uitslag van de etalagewedstrijd was als volgt: le prijs W. Scholten; 2e prijs H. Th. Luyckx, J. v. d. Goes, mej. Kiebert, T. Kinkel en Zn, J. Heggelman, Van Her wijnen Textiel, fa. G. P. Roos Zn, Roos Schilders bedrijf, W. v. d. Tas, Oranjelaan; 3e prijs A. van Dijk, J. L. van Wijk, G B. Fischer, Vos Textiel, 't Gouden Kruis, Radio Groenheijde, W. van Dorp, fa. P. de Bruin Zn, Van Waay Woninglnr., fa. G. de Bruin, B. L, M. van Veen, Meyer v. Harm, Van Waay Oranjelaan, J. Bregman, I. J. Roos, v. d. Valk, schoenen. RÏJNSBURG, 4 sept. Bloemen Kochelsee 300-330. Diverse Dahlia's 390-500. Anemonen 250-300. Enkele asters 150-280. Beatrix 900-1000. Tij- gerbrand 1100-1200. Migolie 1500- 2000. Breitner 2200-2400. Astaty 2300. Am. Anjers: Sim rood 800- 1300, sim rose 900-1300, sim wit 900- 1200, Shocking Pink 1200-1600. Ar thur 1000-1200. Tangerine 1300-1700. Gerbera 2300-2500. Scabiosa 300-330. Helianten 390-410 alles per 100. HELSINKI mist 18 4 STOCKHOLM half bew. 22 6 OSLO licht bew. 19 8 KOPENHAGEN licht bew. 21 13 ABERDEEN mist 19 8 LONDEN zw. bew. 26 15 AMSTERDAM onbew. 24 14 BRUSSEL regenbui 28 17 LUXEMBURG regen 26 15 PARIJS regen 26 18 BORDEAUX zw. bew. 23 15 GRENOBLE geh. bew. 24 15 NICE zw. bew. 27 14 FRANKFORT zw. bew. 28 13 MüNCHEN licht bew. 26 12 ZüRICH mist 24 11 GENèVE geh. bew. 23 15 LOCARNO zw. bew. 23 13 WENEN onbew. 26 13 INNSBRUCK zw. bew. 28 10 BELGRADO onbew. 25 10 ROME onbew. 27 12 BARCELONA licht bew. 25 18 MADRID onbew. 24 10 Morgen: 16e zondag na Pinksteren. Mis: „Ontferm U over mU (alt psalm 85). MEER DAN WIJ BEGRIJPEN. De vaardigheid, twee dikke boeken over psychologie en physiologic bene vens een flink stuik dogmatiek samen te vatten in één zin. wordt im het com munie-gebed van morgen meesterlijk gehanteerd. Bij vluchtige lezing ko men er twee gedachten in voor, die door het woord „consequenter", .der halve" op overrompelende wijze tot één gedachte samensmelten. Het Is niet zo belangrijk, dat deze gedachte overeenstemt met de moder ne medische wetenschap. Belangrijker en diepgaander is, hoe de gehele mena wordt betrokken in het lichamelijk tot zich nemen van een geestelijk, hemels voedsel. Dit voedsel brengt een ver eenzelviging teweeg met de verrezen Heer, overeenkomstig Diens eigen ver heerlijkte mens-zijn. Zoals Paulus in het epistel, naar woorden zoekend, zegt: „overvloed/Lger dan wij vragen of begrepen". PUZZEL Oplossing Hor. 1 naast, 6 aal, 7 het, 8 dag, 9 ore, 10 goela. Vert.: 2 allegro, 3 Schoorl, 4 lad- de, 5 steen. 70S Nee, ik ga toch maar niet mee Eikenblad 28-30. Raker 45-50. Koens juweeltje 110. Grace 110-125 Delight- full 65-75. Dwerg Asters 28-32 per bos. KATWUK a. d. RIJN, 4 sept., groenten Waspeen (per kist): A- extra 3.30-3.50; Al 2.80-3.60, A2 2.30- 4.90, BI 2.60-3.80. B2 1.80, B-grof 2.80-2.30, bospeen (per 100 bos) 20.00 -48.00, bloemkool (per 100 st.): 6 st. per bak: A-extra 88.00-107.00, Al 78.00-104.00, A2 17.00-75.00, 8 st. per bak: A-extra 55.00-82.00, Al 61.00- 77.00, A2 28.00-65.00, BI 63.00, C2 39.00, 10 st. per bak: Al 34.00, A2 29.00-39.00, B2 27.00, D2 14.00-28.00, sla (per 100 st.) 16.00-30.00, andijvie 13.00-20.00, groene kool 11.00-12.00, rode kool 17.00, prinsessenbonen 88.00-91.00, snijbonen 40.00-97.00, prei 28.00, spinazie 51.00, komkommers (per 100 st.) 41.00-50.00, kroten (per kist) 2.20, uien (per kist) 2.20-3.60, aardappelen (per kist) 3.60-3.80, to maten (per bakje 6 kg.)' 1.65-2.70, selderie (per 100 bos) 8.00-10.00, pe terselie (per 100 bos) 6.00-7.00. Aan voeren: waspeen 51.000 kg., bloem kool 25.000 stuks. LEEUWARDEN, 4 sept. 1964, tul- vel Commissienotering: Goudse kaas 2.50-2.51, Edammer kaas 2.3d- 2.40, Broodkaas 2.40-2.41. Handel re delijk.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4