Zilveren Johnny met krans omhangen JOHNNY JORDAAN Secretaris M. de Pijper -40 jaar bij AZC - gehuldigd DAHLIA-KEURING TE SASSENHEIM Burgerlijke Stand Pauselijke concelebratie opent derde concilie-zitting KORTE GOLF PERSONEN IN EN UIT LEIDEN pediteur. Utrechtse Veet 3. F. A. ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Het programma voor de voorlaatste avond van de Leidato, dat op het laatste ogenblik in verband met het feit, dat Johnny Jordaan niet in staat was twee maal op te treden, heeft vooral Corry Brok ken en in iets mindere mate de te elfder ure opgetrommelde André van Duyn, die hiermede voor de tweede maal in drie dagen tijd binnen de Stadsgehoorzaal-muren was, de nodige bijval bezorgd. Corry, die aan de vleugel werd begeleid door Jacques Schutte een voortreffelijk pianist! voelde zich op het hoge podium uit stekend thuis en bracht met de van haar bekende verve een pot pourri van bekende liedjes, waaronder (natuurlijk) „Mijn ideaal" en „La Mama". Voor de paüze werd zilveren Johnny Jordaan ge huldigd door het Leidatocomité, dat de populaire feesteling een grote krans omhing. De grammofoonplatenmaatschappij Bovema, die had toegezegd bij de huldiging aanwezig te zijn, schitterde door afwezigheid Th. J. van der Heijden lid van de Nederl. Veren, van Rechtskundige Adviseurs. Hoge Rijndijk 103a Leiden (Advertentie) VOOR HET LEID AT O-VOETLICHT „Vijf en twintig jaar artist, dat is geen kleinigheid", zei de voorzitter van het Leidato-comité de heer G. Wolfslag tot Johnny Jordaan, die gisteravond voor wéér een hoogte- Sunt van deze Leidatoweek zorgde, ohnny Jordaan 25 jaar in het vak. Voor Johnny houdt dat in, dat hij het zoet van het succes heeft geproefd, maar ook dat hij geconfronteerd is geworden met enorme ellende, toen zijn gouden Jordaan-tijd voorbij was. Nu, ip 1964, zien we een herboren Jordaah: hij heeft een' eigen etablis sement, de platenverkoop gaat rede lijk en het publiek gaat weer speciaal voor hem komen. MEEëTERS Na alle ups en downs is het, zoals de heer Wolfslag stelde, inderdaad geen kleinigheid om „terug te ko men". Johnny Jordaan is indertijd van de ene op de andere dag enorm populair geworden. Vrijwel elke dag stond hij in de radio- of tv-studio, er is geen tweede in Nederland die zo'n grote verkoop in platen heeft gehad en elke avond trad hij wel 2 a 3 keer op. Tegen deze ontwikke ling was Johnny niet opgewassen. Hij verdiende tienduizenden guldens, maar gaf ze weer even gemakkelijk uit, want over meeëtende vrienden had hij niet te klagen. Toen gebeurde het onvermijdelijke: de Jordaan-cul- tus nam af, de platenverkoop liep terug en Johnny werd niet meer ge vraagd. „Dat was een grauwe tijd. Mijn geld was op, m'n vrienden wa ren verdwenen. Maar ik voelde het: er was een mogelijkheid om terug te komen", zegt Johnny nu van deze periode. TERUG En Johnny is teruggekomen. Bege leid door z'n trouwe vriend Jan Hil- ligers werden gisteravond alle top pers-van-toen weer doorgenomen. U kent ze toch nog wel? Geef mij maar Amsterdam Bij ons in de Jordaan De heren Hof enk en Wolfslag over handigden Johnny Jordaan als hul deblijk een fraaie krans met rood witte bloemen, welke hij met een blij gezicht in ontvangst nam. Het was hem aan te zien, dat hij blij was met het succes dat nu weer gaat komen. «avond sluit de Leidato. Voorzichtige schattingen doen ver onderstellen, dat dan in totaal onge veer zevenendertig A veertigduizend mensen de Leidato hebben bezocht. De dertigduizendste werd gister avond net niet gehaald. Het comité verwacht de dertigduizendste wel voor in de namiddag, om tien uur vanmorgen was het aantal bezoekers ruim 28.200. Men meende toen ook wel te mogen veronderstellen dat 's- avonds de 35 duizend zou worden gehaald. De Dahlia-tentoonstelling en -keu ring te Sassenheim was wat kleiner opgezet. De aanvankelijke plannen om de show in Amstelveen te houden konden door zaalgebrek niet door gaan en op korte termijn was geen flinke zaal te krijgen, zo vertelde ons de heer P. Dekker, de voorzitter van de Ned. Dahliavereniging. Het ligt bepaald niet in dev bedoeling het ieder jaar vrü bescheiden te doen. In 1965 willen we weer een expositie van groot formaat houden, al weten we niet of we in het Westen van het land zullen blijven. Het Westen is wat tentoonstelling-moe. Wat de be langstelling betreft, boekten we in het Oosten van het land tot nu toe veel betere resultaten", aldus de heer Dekker. Toch heeft arrangeur C. Geerlings uit Heemstede - zelf een bekwaam dahliakweker - in de ruimte aan de Warmonderdam met betrekkelijk eenvoudige middelen bijzonder goede resultaten weten te bereiken. Hij maakte er een smaakvol geheel van en dank zij de overvloed van dag licht behielden de bloemen hun flon kerende, briljante kleuren. Uiteraard ontbrak hier de ruimte om iedere handelskweker een flink aantal vier kante meters ter beschikking te stel- lén. Behalve de vaklieden waren ook de liefhebbers op dit dahlia-appèl. Het is bekend dat ook de amateur dik wijls zeer verdienstelijke nieuwe zaailingen kan winnen en op deze expositie leverde men daar het be wijs van. Een groot aantal nieuwig heden, telkens één exemplaar in een melkfles (de Landbouw te Noordwijkerhout stelde welwillend een groot aantal flessen voor dit doel beschikbaar) en daar zaten er ver schillende tussen die een prima fi guur sloegen. Zoals we reeds meldden was de fa. Ballego uit Leiden de grote triom fator. Geboren: Anna Elizabeth Maria dr v. E. V. Spadon en E. L. M. v. Gent; Johannes Maria dr v. N. F. Wijfje en J. M.v an der Ven; Elisabeth Adria- na Margriet dr v. A. J. Möhlmann en J. M. Schaap; Christine dr v. H. van Brakel en C. M. W. Roest; Lilian Fe- rona dr v. T. Hetebrij en K. W. Dek ker; Jacob Cornells zn v. J. Haasnoot en A. Varkenvisser; René Willy zn v. P. J. Zilverentant en H. Wassen- burg; Erick Johan zn v. P. J. Zilve rentant en H. Wassenburg; Annie Agatha Maria dr v. P. J. M. Móoijman en B. M. T. Hoogeveen. Gehuwd: C. Pelsmaeker en M. A. Noordermeer; G. van Dorth en A. C. Dekker. t Overleden: M. Oudshoorn, 2 dagen, dochter; M. Fens, 74 jaar, wed. v. J. Venema; G. Wassink, 74 jaar, man; E. M. A. Onderwater, 30 jaar, echtg. v. J. M. van Winden; H. W. van der Keilen, 94j aar, wed. v. H. C. Men ger; J. Muusse, 59 jaar, man; N. Stoorvogel, 90 jaar, vrouw; M. Ver hoog, 82 jr, wed. v. A. C. F. de Jong. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN van zaterdag 5 september tot en met vrijdag 11 september 1964: Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn geopend. De Öegstgeestse Apotheek is op zondag 6 september gesloten van 8 tot 24 uur. Leidse Universiteit Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is gepromoveerd tot doctor wiskun de en natuurwetenschappen op proef schrift getiteld „Trans-azobenzeen- en transstilbeenderivaten" (synthe ses, dipoolmomenten, dissociatiecon stanten en absorptiespectra) de heer W. G. B. Huysmans, geboren te Eind hoven in 1932 en thans wonende te Leiden. Geslaagd voor de examens kandi daats Franse taal- en letterkunde mej. M. H. Soeteman (Oegstgeest); mej. H. Hofkes (Den Haag). De derde zittingsperiode van het Tweede Vaticaanse Concilie zal maan dag 14 september met een concele bratie geopend worden. Paus Pau- lus VI zal dan met 24 concilievaders aan het Confessio-altaar in de St. Pieter de H. Mis opdragen. De Paus heeft tot deze concelebratie besloten om daarmee uitdrukking te geven aan de eenheid van het priesterschap en - in dit geval - de eenheid van de Paus en de bisschoppen in het bis schopsambt. De technici van de St. Pieter maken in de komende dagen het Confessio-altaar voor de conce lebratie geschikt. De altaartafel wordt vergroot tot een vierkant, zodat aan elke kant van het altaar zes Concilie vaders mede kunnen celebreren. Aan boord van het Noorse s.s. „Sundove", dat in de Schiehaven in Rotterdam ligt, is gistermiddag de 32- jarige controlebaas J. L. A. Klaassen verongelukt. De heer Klaassen, die toezicht hield op het lossen van het schip, werd getroffen door een neer vallende hijs jutezakken. Hij sloeg met zijn hoofd tegen een luikhoofd en overleed ter plaatse aan de op gelopen verwondingen. Militairen van de 12e afdeling artillerie te Oirschot hebben in de nabijheid van de visvijvers onder de gemeente Heeze (N.B.) het lichaam gevonden van de 76-jarige heer, G. v. Meijl uit Leende, die sinds maan dag werd vermist. De man is ver moedelijk door vedrinking om het leven gekomen. De militairen wa ren bij de nasporingen ingeschakeld. In de eerste zes maanden van dit jaar zijn in West-Duitsland bij 510.000 verkeersongelukken 7.221 mensen om het leven gekomen en 203.000 gewond. Het aantal was bij na 27 procent hoger dan in het eer ste halfjaar van 1963. Het aantal on gelukken steeg met 10,4 procent. De beroemde Spaanse stieren vechter Juan Garcia Jimenez, die bekend was als „Mondeno", is in een Dominicaans klooster getrokken. „Ik wil het eeuwige leven", zo zei hij bij zijn intrede. In Shanghai zijn vier Chinese artsen er in geslaagd een arm, die bij een ongeluk geheel was afge rukt, weer aan te hechten. De patiënt kan de hand van de bewuste arm weer naar het hoofd brengen en er gewichten van ongeveer een kilo mee dragen. De sjah van Perzië en keizerin Farah hebben een uitnodiging aan vaard om in juni 1965 een bezoek te brengen aan de Sowj et-Unie, al dus een bericht van het Russische persbureau Tass. rruccTirnu cw vcPTPfwif en K^p^wegn.f.g.h.vanh00g- VJ Li V Lü 1 Iul/L Lil V Ll\ 1 I\vl\l\Lll stratenHirschfeld, 1.1. verpleegster, Hoge Rijndijk 278. M. Muylwijk, Fa- Kuijvenhoven, corveër, Rijndijkstr. Vertrokken personen in de week BrouwerVermeulen, Haagweg 166. 66. M. W. van der Gugten, typiste, van 19-26 aug. J. de Haas en fam., H. L. A. van Ecke, verpleegster, Vijf Meiplein 166. G. Hospes, kleu- Brandewijnsgr. 4, Noordwijk, Hya- Haagweg 22. A. A. F. I. van de Pol, terleidster, Hogewoerd 27. J. R. van cinthstr. 56. G! Geerts en fam., Boer- Witte Singel 27. F. C. Westerhof, Ruiten, adj. inspecteur, v. Vollenho- haavelaan 132, Warmond, Beatrix- verpleegster, Rijnsburgerweg 10. W. venplein 71. J. Betting, mandenma- laan 5. P. C. de Boer en fam., Lust- Dreef, chauffeur, Jac. Catslaan 71. ker, J. van Goijenkade 37. T. W. Mul- hoflaan 13, Zoeterwoude, Hoge Rijn- M. J. P. Schramavan Dam, Flores- der, bouwkundige, Pieterskerkhof 4. dijk 413. P. Drommel en fam., Jac. straat 39. D. J. Jongedijk, militair, R. P. Kluwer, secretaresse, Vijf Mei van Campenlaan 17, Rijssen, H. J. v. Noordeinde 2a. P. M. M. Schuffelen, laan 85. C. J. T. Bos, Zoeter- woudseweg 110, Canada. A. J. W. Huisman, Stationsplein 156. Libanon. J. E. Swanson, Boerhaavelaan 144, Groot-Brittannië. P. J. A. Jollie, v. Vollenhovenplein 87, Jutphaas, Prof. dr. Hesselaan 29. J. Gerin en fam., v. Vollenhovenplein 15, Canada. J. Lepelaar en fam., Trompstr. 75, Den Haag, Rederijkerstr. 195. A. v. Trigt en fam., Muldersstr. 12, Voorburg, Haasburgstr. 14. H. v. Doorn en fam., Valeriusstr. 140, Utrecht, Ridder- plantsoen 23 I. B. F. v. d. Bosch en fam., Rapenburg 12, Hilversum, Ro- zenstr. 79. W. J. Wolff, Kaiserstr. 36, Gouda, Kon. Wilhelminaweg 347. ZILVEREN PENNING VAN DE GEMEENTE Na het uitstekend geslaagde zwera- deed in het belang der zwemsport en uit erkentelijkheid hiervoor de ere penning in zilver van de gemeente Alphen aan den Rijn met oorkonde aangeboden. Hij feliciteerde ook de voorzitter Wang Ting Chan, Kloksteeg 15, Den festijn van het 40-jarige AZC (zie van de stichting Alphens Zwembad, Haag, v. Ravestemstr. 271. F. J. Hak- sportpagina) volgde in hotel 's-Mole- de heer J. Sprey, met het jubileum, kaart, Oranjeboomstr. 4, Den Haag, naarsbrug nog een bijeenkomst, waar, Namens de Koninklijke Ned Paramaribostr. 2e. C. v. d. Boon—v. in aanwezigheid van een aantal ge- Zwembond sprak de heer B. Planjer Leeuwen, Janvossensteeg 19 Wasse- nodigden, de heer M. de Pijper werd uit Utrecht, die destijds ook de ope naar, Oostdorperweg 162. E C. Bak- gehuldigd. De voorzitter van de AZC, ning van het zwembad aan de West- ker, Houtlaan 55, Rdam, Statensm- de heer P. van der Neut wees op de kanaalweg biiwoonde Hii zei dat gel 175a. M. F. E. VerheijKessels, zeldzaamheid van dit jubileum, daar het huidige zwembad De Hoorn" Lopsenstr. 18 Den Haag Dirk Hoo- het hier niet alleen een van de op- grote populariteit gerüet In de zwem- genraadstr. 106 I K. P. Barendrecht richters van de vereniging Alphens wereld en was erkentelijk, dat het ge- Nieuwe Rijn 46, Den Haag v. Trigt- Zwembad betrof, maar dat deze bo- meentebestuur van Alphen aan den straat 96. F. A. M. de Jongh Heren- vendien veertig jaar secretaris was. Rijn door de K.N.Z.B. niet geacü- U, H« stond ?tü b« tot stand Xeerd behoeft te worden als het om WieëeAweg 26. W. Loek, Bachstraat ^an!.eJ1.z91' da' men, eveneens er- 532, Vlaardingen, le v. liyden Gael- kentelijk is voor de welwillende hou- straat 85. M. M. A. Warnar, Nic. dm« van bet gemeentebestuur, dat, - - - waar mogelijk, verlangens vervult. de zwemsport gaat. In verband met de bijzondere verdiensten van de stichting Alphen Zwembad overhan digde hij de heer Sprey een herinne- Burgemeester Z. Bruins Slot schet- ringsvaas. ste vervolgens hoe bij de overheid De chef-badmeester, de heer G. steeds meer begrip is ontstaan, dat Kaltenecker, sprak namens het per- men een taak heeft inzake het vraag- soneel de jubilerende secretaris toe, stuk van de lichamelijke opvoeding wiens werk hij zeer bewonderde, ter den. De heer M. de Pijper sprak dank woorden. Hij zei geen flauw idee ge- Beetsstr. 1, Zaandam, Czarinastr. H. J. M. van Zundert, Valeriusstr. 180, Den Helder, Buitenhaven 5. T. N. H. van Leeuwen, Franchimontln 68, Apeldoorn, Frankenlaan 70. P. A. Baum, Rijnsburgerweg 10, Bloemen- - daal Joh Verhulstweg 30 E C en de hygiene. Hij had er respect voor, wijl men dankbaar is voor de pret- Wolff—Dinsbach, Rijusburgenveg lo' dat Alphen aan den Rijn meerdere tige omgang. Een grote mand met Alkmaar Lorreinenlaan 59 P Ver- verenigingen telt, die inzake het lruit en een geschenk onder couvert hulst, Vree wij katr. 16 A'dam Prin- vraagstuk van de sportbeoefening niet werd namens het personeel aangebo- sengr. 681. E. Nieuwenhuij sen, Pr. hlleen wat op touw gezet hebben, Hendrikstr. 30a, Den Haag, Colum- maar dat men het ook opbracht vol busstr. 102. T. A. Sieswerda, Rapen- houden. Het is thans met meer - - burg 51, R'dam Statensingel 119a mogelijk projecten als een zwembad had te hebben dat dit alles gebeuren L. van Hilst, Oude Vest 97, Zutphen' °P te zetten zonder belangrijke steun zou. Over de historie zei hij, dat het Vliegendijk 29. B. S. Gans, Huizin- der overheid. Anderszijds prijs het eerste bad in de Hoorn reeds eeh jaar gastr. 14, Oegstgeest, Emmalaan 26. gemeentebestuur zich gelukkig, dat of zes opgeheven was, toen dat aan de A. W. M.' Rekers, de L. de Kanterstr men de exploitatie van het zwem- Westkanaalweg werd geopend. Hij 30a, Utrecht, Stationsplein 16. A. h! bad in handen kon geven van een prees het werk van de voorzitter, de J. T. Genemans, Lorentzkade 59, stichting, want als er particulier ge- heer Sprey, en de penningmeester, de R'dam, Avenue Concordia 93c. J. w! werkt wordt, gaat het vlotter. Het heer J. Verleng, die in verband met A. Verburg, Moddermanstr. 2, Al- Saat er om, dat men geschikte en be- zyn eigen jubileum niet aanwezig phen a. d. Rijn, v. Dijkstr. 5. E.'Ellis kwame mensen heeft en de stichting kon zijn. Spreker was dankbaar voor Denijs, Zoeterwoudsesingel 55, heeft die in de familie Kaltenecker. de zeer prettige verhouding met de Duitsland. J. M. P. Kempen, P. Paal- Alphense Zwemclub, dankte voor de tjenspad 3, Den Haag, Nwe Parklaan EREPENNING cadeaus en besloot met: „Het is een 179. U. Rijnsdorp, Houtln 55, Oegst- buitengewoon mooie avond ge- geest, Wilhelminapark 32. M. C. W. Na herinnerd te hebben aan de weest!" Kroon, Leeuwerikstr. 8, Groot-Brit- «stoute plannen" die er be- tannië. M. P. van den Heuvel, Rijns- staan tot bouw van een bescheiden Foto: De heer M. de Pijper bewondert burgerweg 10, Tilburg, Edisonlaan overdekte heeft spreker de heer De de zilveren legpenning van de ge- 248. A. van Walsum, Rijnsburgerweg Pijper gefeliciteerd en hem, namens meente Alphen, welke hij ontving 10, Texel, Dorpsstr. 44. J. C. Mulder, het gemeentebestuur en de gehele uit handen van burgemeester Z. Warmonderweg 45, Amersfoort, F. v. burgerij dank gebracht voor wat hij Bruins Slot (links). Blankenheymstr. 2. M. Galante, Tes- selschadestr. 32a, Den Haag, Snij- dersstr. 2. W. A. Rijsdam, Boshuizer- kade 41, Apeldoorn, Amersfoortse- weg 37. N. M. van Roonde Ruiter, Muldersstr. 12, Voorburg, Haasburg straat 14. D. Rubingh, Hooigr 71, Zd- Afrika. C. J. E. Aalbersberg, Konin- gimnelaan 43, Groot-Brittannië. M. Muldervan der Veen, Tesselscha- destr. 5, Sassenheim a.b. Hellegats polder. B. E. Vermunt, Groenhoven- straat 6, Zeist, Huis ter Heide, Duin weg 18. Gevestigd in de week van 1926 aug. A. Schaap en fam., kalkbran der, woonwagenkamp. A. Ossewaar dePlaizier en fam., Sweelincklaan 7. D. A. Grevelink en fam., boekhou der, Jac. Romansstr. 9. M. B. Lagaaij en fam.; arts, Boerhaavelaan 144. R. Gallé, techn. tekenaar,. Vliet 5a. A. C. de Wit, verpleegster, Rijnsburger weg 10. P. van Wandelen, militair, Noordeinde 2a. L. L. J. M. van Veen, slager, Lammenschansweg 269. P. M. Miedema, Lijsterstr. 8, A. Cuperus, veipteegsteï, Houttaan M. M.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3