<- IN DE KRANTENTUIN Voor de verzamelaars B. en W. Amsterdam over discriminatie in dancings Wachtlijst telefoon groeit nog steeds ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 13 Een noodlottig schot Dè voetstappen kwamen dichterbij maar zwaarder en langzamer. Dan bleven de mannen staan en één hun ner klopte aan Trillend van angst en nieuwsgierig heid gluurde Wilhelm de stroper door één der vele spleten van de schuur naar de keuken. Hij kon door het raam zien, dat vrouw Thun zich naar de deur begaf, maar één der mannen had die reeds opengedaan. Wilhelm herkende Lange, één der boswach ters. Hij stond daar bedremmeld voor de vrouw en 't scheen of zijn woor den niet over zijn lippen wilden. „Nu, wat is er, Lange?" vroeg vrouw Thun. „Ik wou u even spreken, maar ik heb heel slecht nieuws voor u" Het gezicht der vrouw werd spierwit en stamelend vroeg zij: „Wat, wat.... is er iets met Johann?" i „Ja, hij is daar buiten, vrouw Thun". Zij wilde meteen naar buiten maar Lange hield haar tegen. „Luistert u eerst even Aan de overkant van het bos is het ge beurd. Uw zoon liep met mij, de twee broers Binzen en oude Krot op, toen we opeens een kerel zagen, die blijk baar aan het stropen was. Toen we de struiken opzij deden om te zien, wie het was, schoot de onverlaat Hier zweeg de manhij kon zijè verhaal niet verder afmaken. lTom zei vrouw Thun en voordat de boswachter haar tegen kon houden, was ze al buiten. De an dere mannen hadden blijkbaar ge- wacht op een teken; nu traden ze nader met een draagbaar van takken, die ze op de keukenvloer neerzetten. „Is hij dood?" vroeg vrouw Thun zonder te schreien. Zwijgend knik ten de mannen slechts. De man in de schuur verstijfde van schrik, want hij begreep, dat er nu geen hoop meer was voor hem. Hij kon niet ver- wach en, dat Johanns moeder haar plan om hem te helpen, gestand zou doen. Daar had hij geen recht meer op, zijn leven lag in haar hand. De mannen trachtten haar te troos ten. „Het is een zware dag vóór u, een verschrikkelijke dag. We moeten maar denken, dat het Gods wil is. Maar de kerel die het gedaan heeft zullen we wel krijgen. We weten ta melijk zeker, wie het geweest is en hangen zal hij. Zijn gezicht hebben we wel niet gezien, maar zijn geweer hebben we gevonden en we durven er haast op zweren, dat het van Wil helm is, die kerel heeft trouwens nooit gedeugd. Hij zal natuurlijk wel niet geweten hebben, dat het Johann was, daarvoor was het een te goede vriend van hem. De stroper zag de moeder opstaan en kijken in het gezicht van de dode. Vervolgens zag hij haar de hand in de zak van haar schort steken, waar ze de sleutel van 't schuurtje in had. „De Binzen zijn achter Wilhelm aan", zei Lange, „ze dachten wel hem hier aan te treffen, maar hij is hier zeker niet geweest. Heeft u hem soms gezien, vrouw Thun?" Even aarzelde deze, alsof ze hem niet goed verstaan had. Dan vroeg ze: „Wilhelm gezien?" En toen Lange knikte, antwoordde ze: „Ja, dinsdag!" Meteen haalde ze de hand uit d'r schortzak. „Nou, vrouw Thun, dan gaan we maar; we zullen uw buurvrouw vra gen bij u te komen om u te helpen". Zij knikte. „Maar wilt u hem eerst daarin dragen?" Ze wees naar de slaapkamerdeur. De mannen droegen de dode daar binnen, drukten haar vervolgens de hand als bewijs van deelneming en gingen heen. Vrouw Thun wachtte enige minu ten en begaf zich naar het schuurtje. De stroper trilde en beefde. Hoe zou hij het nu nog kunnen dragen haar in het gezicht te zien, nu zij alles wist! Hij schreeuwde het bijna uit, toen ze de sleutel in het slot om draaide. Maar ze kwam niet binnen, trok alleen de deur open, trad ver volgens de keuken in en sloot zich zonder een woord gezegd te hebben in de kamer op, waar Johann lag. Wilhelm begreep haar bedoéling en stilletjes sloop hij weg, niet be grijpend, dat er zulke edele mensen bestaan! Einde Correspondentie Liesbeth Huiberts, Oegstgeest, ^tuur de ons een lang verhaal. DE STROPERS „Hé zeg, moet je kijken Han, weet je wat er in de krant staat? Wacht ik zal het eens voorlezen: stropers bij Scheveningen. Gisteravond omstreeks 9 uur vermoedt men dat er twee stro pers zijn gezien. Ze hadden ieder acht konijnen in hun handen en ze slopen door de duinen. De toren wachter keek juist op dit ogenblik die kant uit, waar de stropers liepen. Hij belde het politiebureau op. Een onderzoek is ingesteld". „Bah, wat gemeen!" riep Han uit. „Wat een dierenbeulen". „Ja", zei Wim, „het is ook gemeen, maar wat kunnen we er aan doen?" „Er aan doen? Kom we gaan kij ken. Vooruit pak je fiets". Even later reden Han en Wim met een matig gangetje naar de duinen. „Zeg Wim, hoe laat zal het nu ei genlijk zijn?" „Het zal nu ongeveer 4 uur zijn". „O hé, we zijn er. Wat is 't warm". „Weet je wat, zullen we aan de to renwachter vragen, waar en in welke richting hij de stropers 't laatst ge zien heeft?" „Dat is een goed idee van je. Kom mee". Ze liepen de wenteltrap op. De torenwachter tuurde juist met z'n kijker naar de zeé. „Gelukkig nie mand te ver in zee", mompelde hij. „Zo, wat komen jullie hier doen?" „We wilden wat meer te weten ko men over die stropers". „Nou, ik zal het jullie vertellen: „Ik tuurde met mijn kijker de duinen af en wie zag ik daar lopen? Twee stropers. Ze hadden ieder acht ko nijnen. Ik belde vlug de politie „Ja maar torenwachter, aan welke kant zag u ze?" „Aan die kant", en met een brede armzwaai wees de torenwachter de richting aan. „Bedankt torenwachter". Vlug liepen ze de trap af en reden naar de plek die de torenwachter hen gewezen had. „Kijk, allemaal konijnenholen. Moet je kijken zeg" „Hé, daar staat juist een politieauto. Ze zijn zeker ook aan zoeken naar de sporen. Kom mee jö, je mag hier niet. Kijk maar naar dat bordje. „Wat geeft dat eigenlijk. We verstoppen ons achter die struik" Ze zaten er nog maar net of er kwamen twee agenten hun kant opgelopen. „Jammer, we hebben geen spoor ge vonden", zei er een. „Ja jammer, maar nu iets anders. Ik krijg honger, het loopt al tegen zessen. Kom we gaan. De auto reed weg. Wat waren Han en Wim blij. Ze wilden eerst ook naar huis gaan, maar ze deden het niet. Ze bleven nog wat. Wim had knikkers in zijn zak, dus ze gingen knikkeren. Na een poosje hadden ze geen zin meer. Han keek hoe laat het was en het was pas zeven uur. „O, wat duurt dat wachten lang", zei Han. „Wachten? Denk jij soms dat ze weer op dezelfde tijd komen. Nou dan heb ie het glad mis". Ze zouden wel beter uitkijken. Het zou eerste donker moeten zijn. „Ja, werd het maar donker", zuchtte Han. „Ze zullen wel niet bij daglicht komen", meende Wim en ze gingen weer knik keren. Toen hoorden ze opeens ge ritsel in de struiken. De jongens ren den naar hun schuilplaats en bleven daar zitten. Ze hoorden zachtjes zitten. Wacht stop eens even, eerst m'n verrekijker achter uit de auto halen. Ik zie twee mannen lopen, maar ik weet niet of ze het wel zijn. Kijk jij eens Wim?" Wim keek. „Ja!" riep hij, „dat zijn ze". De politie startte de motor en al spoedig hadden ze de boeven be reikt. Ze zetten de auto op een ver borgen plaatsje en slopen naderbij. „Handen omhoog!" bulderde het opeens. De boeven schrokken ge weldig. Zo ging het in optocht naar de auto en toen naar het politiebu reau. Ze bekenden alles, ook waar ze de diamanten hadden verstopt. Ze hadden ze verstopt in een hol, dat ze zelf gegraven hadden. De politie vond alles en toen werden de die ven opgesloten achter slot en gren del. Henk Keltjens, Leiden. DE PAPEGAAI We hebben een papegaai op school Hij heet Lorre, maar kan nog niet praten. Eerst mocht hij uit zijn kooi. De ramen waren natuurlijk dicht, anders zou hij weggevlogen zijn. Toen het deurtje open ging, vloog de papegaai dadelijk naar het raam. Hij dacht natuurlijk dat hij de vrij heid kreeg, maar dat was niet waar. Dat had je gedacht papegaai? Toen mijnheer hem wilde pakken, beet hij in zijn vinger. Hij vloog telkens weg. Toen gooide mijnheer een doek over zijn kop en toen was hij gevan gen en stopte hij hem in de kooi. De papegaai stond nog te kijken of hij er weer uit kon komen. Ria Baak, Leiden. KABOUTER TIERELAM Kabouter Tierelam zat eens op zijn paddestoel en zat erg na te denken. Hij had gehoord dat ginds een vrouwtje woonde, een heel oud vrouwtje, dat bijna niet meer kon lopen door de kramp in haar rug. De koning van de kabouters wist het ook nog niet. 's Nachts gingen de kabouters er op uit om de mensen te helpen. Kabouter Tierelam ging naar zijn vriendje kabouter Piere- laar en samen zouden ze die nacht naar het oude vrouwtje toe gaan. Toen ze er kwamen sliep het vrouw tje, zodat ze rustig hun gang kon den gaan. Ze hakten hout en maak ten de kachel aan. Ze maakten ook het kamertje keurig in orde en toen ze daarmee klaar waren gingen ze naar een ander huis. Daar stond de vuile was nog. De kabouters gingen wassen. Ze hingen de was op en gin gen weer verder. Kabouter Spinne wiel werkte die nacht ook heel hard bij een zieke naaister, maar hij was nog niet klaar toen ze om vijf uur moesten uitscheiden. Dicky de Wilde, Leiden. NAAR HET STRAND Ik mag met mijn vriendje mee naar het strand. Lekker mee in de auto. „We gaan op een zaterdag", zei.Hans, zo heet mijn vriendje. Zijn achternaam is Rozier. Zijn vader heeft een blauwe auto met een roze radiootje er in. Hans en ik zijn goede maatjes met elkaar. We stoeien wel eens met el kaar, maar dat is dan voor de grap. Jammer dat Hans op de Leonardus- school zit en ik op de Sint Antonius- school. Nog één nachtje slapen en het is zo ver. Ik denk dat we ons niet zullen vervelen. Hoe dik zal ik wel niet zijn als ik thuis kom! Zeker 5 pond afgevallen, pardon bijgeko men! Ze hebben ook een grote tent, zeker twee maal zo groot als- de on ze. Dag allemaal. Volgende week weer verder en uitslag van de raad sels. TANTE JO EN OOM TOON KWALITEITSREGELING CONSUMPTIE-AARDAPPELEN Een binnenlandse kwaliteitsrege ling voor consumptie-aardappelen, die door het bestuur van het produkt- schap voor aardappelen is vastge steld, zaïl, als de ministeriële goed keuring tijdig is verkregen, waar schijnlijk omstreeks 1 oktober a.s. in werking kunnen treden. De aard appelen zullen aan de in deze rege ling gestelde eisen moeten voldoen bij aflevering aan de consument en bij aflevering aan de kleinhandel. De aardappelen zullen mogen wor den geleverd in twee grootte-sorte ringen: een met knollen van .ten minste 35 millimeter en ten hoogste 50 millimeter vierkantsmaat, en een met knollen van 40 millimeter vier kantsmaat of groter, zonder begren zing naar boven. Spelingen van ten hoogste drie gewichtsprocenten aan te grote en te kleine knollen zijn toegestaan. In bepaalde perioden men heeft hier het oog op perioden met een over-aanbod van aardap pelen kunnen ook aardappelen tussen 35 en 40 millimeter van de marlet worden geweerd. Vroege aardappelen zijn tot 1 aug. vrijgesteld van de eisen betreffende de maat. praten. Ze konden het niet goed ver staan. Later begonnen ze harder te praten. „Piet jij blijft op wacht staan, ter wijl ik de strikken zet. Zo, nu nog een paar bij die struiken". „Hé, wie zit daar? Piet kom vlug, spionnen" „Wat!!" Piets mond viel open van verbazing. Jan, de andere stroper, had een revolver bij zich. „Halt! Ik heb jullie onder schot" De twee jon gens bleven doodstil zitten. „Zo, jullie waren ons aan het be luisteren hè? Dat zal ik jullie betaald zetten. Hier, zien jullie die boom? Ik bind jullie daaraan vast met een stuk touw. Maar pas op, als jullie schreeu wen. Ik heb jullie onder schot. Als wij weggaan krijgen jullie een prop in je mond. Goed begrepen hè?" „Ja", zeiden de jongens heel beve rig. „En we hebben nog veel meer ge daan, meer dan jullie denken. We hebben diamanten gesmokkeld. Dat wisten jullie nog niet hè? Dat kun nen jullie dan fijn aan de politie ver tellen, maar die vindt ons toch niet. Kom we moeten stil zijn, anders ko men de konijntjes niet", grijnsde hij. Daar' kwam juist een konijntje aan gerend. „Zou ik een schreeuw ge ven?", dacht Wim. „Nee of zal ik het toch doen? Maar die man heeft me onder schot. O! O! als het konijn er maar niet intippelt". Het deed het toch en zo kwamen er nog veel ande re konijnen in de strikken. „Zo voor elkaar". Piet bind jij de jongens even aan die boom en doe ze dan een prop in de mond. Ik pak de konijnen". Weg waren de stropers-. Na een uurtje hoorden ze een auto rijden. Ze wilden roepen maar door die prop ging het niet. De auto reed door. Toen hoorden ze mensen aan komen. Warempel, 't was de politie. Ze zagen de jongens en maakten ze vlug los. Ze vertelden het hele ver haal en ook welke kant de stropers uitgegaan waren. Er volgde nu een achtervolging en de jongens moch ten mee. Onderweg vertelden ze ook dat het diamantsmokkelaars waren. „Ja dat klopt", zei de politie. „Maar ik vraag me af, waar ze toch Fig. a. Voor hen, die bloemen, planten of plantaardige dingen ver zamelen, wat zeer leerzaam is, wil ik 't nu eens hebben over het bij eenzoeken van algen, waartoe ook zeegras en wier behoren. Dat ver schaft niet alleen een slechts weinig gezocht genoegen, maar is boven dien zeer interessant. Wie niet te ver van zee en in de nabijheid van ri vieren, sloten en plassen woont, kan zich een mooie verzameling algen aanleggen. De soorten, die in deze laatste wa teren aangetroffen worden, kun je makkelijk genoeg vinden en pluk ken of opvissen. Maar voor de soor ten uit diep water moet je naar de zee toe, waar een grote verschei denheid .door wind en golven op het strand worden neergelegd. Neem bij je speurtochten steeds een emmer mee, zodat ze bij het overbrengen onder water kunnen blijven. Als je dan thuis komt, leg je telkens een (of meer) planten in een platte scho tel met water. Als ze zich daarin goed uitgespreid heeft, schuif je er een papier onder en til ze voorzich tig uit het water en leg ze op een paar kranten. Dan leg je er ook een vel krantenpapier overheen, daarop een houtplaat (of plankje) en be zwaar het geval nog met een bak steen. Na een paar dagen is de alg dan mooi plat geperst. Enige soor ten zijn kleverig b.v. de fraaie rode alg (wier). Bij zulke soorten moet men eerst een velletje gaas over het plantje leggen, opdat het niet aan het krantenpapier blijft kleven. Met die fraai geperste algen versiert men wel eens het briefpapier, z'n naam kaartje of 't tafelmenu (de spijs kaart). Als je nu werkelijk een plantkun dige algenverzameling wilt aanleg gen, moet je de planten op even grote vellen papier plakken. Ver geet dan niet de namen der algen (wieren), vindplaats en datum er onder te schrijven. In overleg tussen de Nederlandse Radio Unie, de radionieuwsdienst en het KNMI is een definitieve rege ling getroffen om in uitzonderings gevallen, waarin naar de mening van het KNMI op zeer korte ter mijn bijzonder slechte weersomstan digheden te verwachten zijn (zoals storm, ijzel enz.), een extra uitzen ding van de radionieuwsdienst in te lassen, waarin hiervoor gewaar schuwd kan worden. De directies van de omroepverenigingen hebben zich met deze regeling geheel ak koord verklaard. VROUW~BEREIKT E1GERTOP Voor het eerst is een vrouw erin geslaagd de moeilijke noordelijke wand van de Eiger te beklimmen. Het is de 26-jarige Daisy Voog uit München. Zij was in gezelschap van een 23-jarige stadgenoot. Donderdag avond bereikten zij een plek vijftig meter van de top verwijderd. Daar moesten zij de nacht doorbrengen, omdat de sneeuw op het laatste stuk te los was. In de loop van de nacht vroor zij vast en de vrijdagochtend vroeg kon de top worden bereikt. De terugtocht gaat via de westelij ke wand, die veel gemakkelijker is. De Eiger is een bergtop van 3975 meter hoogte in het Berner Oberland. In het noorden van Nicaragua zijn in één maand veertig mensen van hanger omgekomen. Duizenden boe ren zijn ondervoed, aldus een missie van het Rode Kruis, die bij de rege ring aandringt op spoedmaatregelen. Mevr. Jacqueline Kennedy heeft een regeringskantoor van vier kamers in New York in gebruik genomen om de brieven, die zij nog steeds naar aanleiding van de moord op haar echtgenoot ontvangt, te beantwoor den. Tot dusver heeft zij meer dan een miljoen brieven ontvangen. Door brand is te Kielwinde- weer de kapitale boerderij van de heer L. Lambers gisteren in amper één uur tijd verwoest. De brand die vermoedelijk ontstaan is door von ken uit de uitlaat van een tractor, vond gretig voedsel in opgeslagen strobalen. In korte tijd stond de boer derij van voor tot achter in lichter laaie. Enig landbouwgereedschap, enige werktuigen en een personen auto konden niet meer gered wor den; ook de inboedel van de familie Lambers ging vrijwel geheel verlo ren. De boerderij was verzekerd.. CAMOUFLAGE IN DE NATUUR Fig. b. De natuur beschermt haar wezpns op zeer veel manieren o.a. door onzichtbaarmaking of door ver momming en aanpassing van kleur met de omgeving. Zo leeft er in Australië een bijzonder soort zee paardjes, die voorzien zijn van vele lange huidlapjes, die maken, dat ze van de algen, waartussen ze leven, haast onmogelijk zijn te onderschei den. DE GEVANGENE IN DE ENGELENBRUCHT 1. De Romeinse keizer Hadriaan, die van 117 tot 138 regeerde, wilde er zeker van zijn, dat-de wereld na zijn dood zijn naam niet zou verge ten. waarom hij zich nog tijdens zijn leven een reusachtig grafmonument deed oprichten op de rechteroever van de Tiber. Dit werd Hadriaans Mausoleum genoemd en is opgebouwd uit steen blokken als een torenachtig gebouw, dat rust op een vierhoekige onder bouw. Een geheime slingergang voert in de diepte naar de grafkamer van de keizer. Hadrianus liet het gebouw met marmer bekleden en bekroonde het met een bronzen vierspan. 2. Later -— jaren na des keizers dood werd het gedenkteken tot een vesting gemaakt. Een der Pau sen liet er buitenwerken tegenaan bouwen, een andere paus liet een geheime tunnel aanleggen tussen deze burcht en het Vatikaan. Paus Benedictus de 14de liet het bronzen vierspan vervangen door een bron zen beeld, voorstellend de Aartsen gel Michaël. Naar deze voorstelling werd de burcht sinds die tijd de En gelenburcht genaamd. Als jullie ooit in Rome komen, kunnen jullie niet alleen de burcht bezichtigen, maar ook het museum bezoeken, dat er thans in is inge richt. (Wordt vervold) WIE HEEFT DE GORDIJNEN UITGEVONDEN? Zij werden al voor meer dan 50 miljoen jaren uitgevonden, maar niet door mensen, maar door spin nen. Zij sponnen de eerste gordijnen. Merken leefden er toen nog lang en lang niet. Een Engelse natuuronderzoeker, Bristowe, heeft n.L een Engelse spinnensoort ontdekt, die zich een buisvormig holletje in het zand graaft. De binnenwanden van het holletje bekleedt ze met haar weef sel, dat bij de ingang van het hol letje zo ingericht is, dat de spin het zelf als een gordijn ervoor kan trek ken. Schrikt zij enkel maar een beetje, dan stelt zij zich tevreden, het gordijn maar half ervoor te trek ken, zodat er nog een kier open blijft, waardoor zij naar buiten kan kijken. Heeft zij echter het gevoel, dat haar een werkelijk gevaar be dreigt, dan trekt zij het gordijntje helemaal dicht en gaat met haar achterlijf, waarin haar spintepels zit ten, naar de ingang toe zitten en spint dan de twee delen van het gor dijn netjes aan elkaar! Ja, er is veel wonderlijks in de natuur, leer het maar te ontdekken, 't is de moeite waard. Voorzitter van Kruideniers Vakcentrale boos op minister De totale loonkostenstijging die voor het kruideniersbedrijf is gere sulteerd uit de loonexplosie van 1964, bedraagt na aftrek van de reële en irreële omzetstijging dank zij- de ho gere lonen, rond 54,5 miljoen gulden. Dit heeft de voorzitter van de Krui deniers Vakcentrale, de heer J. Lin- deloo, gistermiddag - verklaard op een persconferentie in Utrecht. Hij zei, dat men het departement van Economische Zaken dringend heeft gevraagd om een compensatie van deze kostenstijging. Aan de mi nister is onder meer het voorstel voorgelegd, het bedrag van 54,5 mil joen gedeeltelijk te compenseren door een verhoging van de suiker en margarineprijs. Naar aanleiding van de jongste verhoging van de suikerprijs met 3 cent, zei de heer Lindeloo, dat hij ernstig bezwaar heeft tegen de mede deling van de minister, dat deze prijs verhoging dient om de landbouw en de distribuanten tevreden te stel len. De groot- en de kleinhandel krijgen samen namelijk maar 45 cent per 100 kilo suiker meer, hetgeen wil zeggen dat de marge die zij dan nog samen moeten delen, is verhoogd van 9,9 tot 10 procent. „Ik ben erg boos op de minister", aldus de heer Lin deloo. Mocht in café's, dancings e.d., drank wetinrichtingen) bij toelating van be zoekers discriminatie louter op grond van huidskleur worden toegepast, dan zal hiertegen met de ten dienste staande middelen worden opgetreden, Dit delen B. en W. van Amsterdam aan de raad mede in antwoord op vragen hierover van drie raadsleden (W. Polak, PvdA; J. Bovenkerk, PSP; en A. A. Verhey, CPN). De eigenaar van 2 dancings waar vorige maand aan een aantal kleurlingen de toe gang was geweigerd, had zijn por tiers opdracht gegeven een selectie toe te passen „ten einde lastige ele menten te weren": dit gold zowel voor blanken en kleurlingen. Kort nadat een aantal kleurlingen de toe gang was ontzegd, had de exploitant opdracht gegeven iedereen weer tot de dancings toe te laten. B. en W. échten vooralsnog geen bijzondere maatregelen nodig. Klach ten over andere gevallen van discri minatie louter op grond van huids kleur hetgeen door B. en W. wordt afgekeurd hebben het college niet bereikt. Het ligt niet op de weg van B. en W. te bevorderen dait de eige naar van de dancings eventueel zijn excuses aan de betrokkenen, in het bijzonder aan de betrokken Surina- mers aanbiedt, alsmede aan de gevol machtigd minister voor het discrimi natoire gezag tegenover de betrokken Surinamers. De steeds groeiende wachtlijst van aanvragen voor een telefoonaanslui ting is een sprekend voorbeeld van de situatie, dat de vraag naar vrij wel alle diensten van de PTT regel matig blijft groeien en dat het vaak onmogelijk is aan de vraag te vol doen, zo staat in het PTT-,jaarver slag over 1963. Het aantal wachten den is gestegen tot over de 100.000. De achterstand overschreed daarmee de omvang van ongeveer één jaar vol produktie. Zelfs als de verwervingscapaciteit van het bedrijf, van de toeleverende industrie en van de bouwnijverheid in de eerstkomende jaren zoveel als fysiek mogelijk is zou kunnen wor den opgevoerd zou bij de huidige ontwikkeling van de vraag niet meer voorkomen kunnen worden dat de wachtlijst langer gaat worden en dat het noggeruime tijd zal duren voor er van enig inlopen op de ach terstand sprake Kan zijn. Dit komt omdat er steeds enige jaren verlo pen tussen het ogenblik waarop met de uitvoering van een investerings plan wordt begonnen en dat waarop het daaruit bestaande complex van werken gereedkomt. Het is daarom dringend gewenst meer jaren van te voren zekerheid te hebben over de financieringsmogelijkheden. Men moet geen te grote verwachtingen koesteren, aldus het verslag van het effect, van een verhoging welke wordt verkregen uit een suppletoir begrotingskrediet voor de PTT zoals de regering bij de Staten-Genefaal heeft aangevraagd. De politie in Djakarta heeft een beroep op de jonge meisjes gedaan om geen pantalons of dergelijke kle ding te dragen, waarin hun figuur geaccentueerd wordt. Bij een aardbeving op vijf plaat sen in het departement Santander van de Zuidamerikaanse staat Co lombia zijn talrijke mensen gewond en een honderdtal huizen verwoest. De 71-jarige Zwitser Leopold Boissier is afgetreden als president van het internationale comité van het Rode Kruis. Zijn opvolger is de 68- jarige Samuel A Gonard, eveneens een Zwitser.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 13