Rustig-gezellige avond op Leidato HENK FRANCKE Meer ouderen, minder tieners FILMS VAN DE MAAND" IN CAMERA, FILMKRING IN UNIVERSITEIT IN MEMORIAM dr. R. NIEMER LEIDATO-OS AAN HET SPIT WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1Ö64 DE :;iDSE COURANT PAGINA 3 VOOR HET LEIDATO-VOETLICHT sus, toegankelijk voor meisjes van 17 jaar en ouder, ongeacht hun voor- sie heeft plannen kenbaar gemaakt opteidin#- een TV-opname van „De Leidse Sleu teltjes" te maken. Ook de Nederlandse TV vult een bladzijde van de agenda van Henk Francke. De Leidse cabaretier Cees 14, 15 en 16 jaar. van Oyen heeft namelijk een aantal liedjes van Danny Kaye vertaald, die Ook gaat er weer een middagcursus starten (de datum wordt nog bekend- voor jongere meisjes van Het optreden van De Leidse Sleu teltjes in het Leidato-programma van gisteravond is méér geworden dan alleen een Leidse noot in het ak koord van beroemde artiesten. De vijf liedjes, die dit frisse, spontaan Inlichtingen en aanmeldingen bij hij met een kern van het koor op het de leidster: mej. E. Kerckhoffs, op scherm wil brengen. Wannéér dit gebeurt, is nog niet bekend. Overigens: voor minder geduldi- gen onder onze lezers biedt de NCRV- gen en uren: radio herhaaldelijk gelegenheid tot het beluisteren van dit jonge Leidse het adres: Hogewoerd 57, Leiden, tel. 0171030494, op de navolgende da- zingende koor bestaande uit onge- k zonder eni twJijlel een van veer dertig jongens en meisjes, heeft Neêr'iands beste jeugdkoren, gezongen, hebben meer gedaan dan alleen het geroezemoes in de zaal overstemmen. Vooral bij hen optre den na de pauze reageerde het pu- pliek bijzonder enthousiast. EINDELIJK VOOR LEIDS PUBLIEK Mater Amabilisschool Laatste gelegenheid Op 8 september a.s. begint de Ma ter Amabilisschool te Leiden met een De leider van dit voortreffelijke Leidse koortje, de heer Henk Francke, vond het zelf prettig, dat hij zijn koor nu ook eens voor Leids publiek nieuwe cursus. Het is een avondcur- kon brengen. „Dat gebeurt niet zo vaak, vooral nu we sinds enkele ja ren volop bezig zijn met radio-, te levisie- en grammofoonplatenwerk". De Sleuteltjes bestaan nu zestien jaar en Henk Francke spreekt graag over de successen die hij met zijn qua samenstelling voortdurend wisselende koortje in die tijd heeft gehad. Tot n R Niempr «vnaecolooe is se- nu toe zijn ongeveer twintig grammo- Ur' K" memeT' gynaecoloog, is ge foonplaatjes op de markt gebracht, storven, vanavond om half tien. Hij en één langspeelplaat. die zoveel levens zag geboren wor- Donderdagavond 3 september a.s. tussen 18.00 en 20.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom op onze propaganda-avond op vrijdagavond 4 september a.s. in het Antonius Clubhuis, Mare 43, Lei den. Aanvang half 8, toegang vrij. Tevens laatste gelegenheid voor het verkrijgen van inlichtingen en voor aanmelding nieuwe cursisten. LIEDJES VAN DANNY KAYE den, verloor zijn leven, om het Leven te vinden. ONBEVANGEN „SLEUTELTJE" De Leidse Sleuteltjes tijdens hun optreden in de Stadsgehoorzaal. komt) binnen de poorten haalde, werd het doel: koopkrachtig publiek in de Stadsgehoorzaal, voorbij ge streefd. VOLGENDE KEER ANDERS Waarvoor de artiesten, die zater- hoofdzakelijk jong publiek (dat niet wtoari w; „rti 4.5- en maandagavond het Leidato- zozeer voor de tentoonstelling als aende EeTegenheden fee z^ken an podium hebben bevolkt, niet hebben wel voor de optredende artiesten - en an kunnen zorgen, dat speelden de mu- sici, die gisteravond optraden, zon der veel omhaal wél klaar: het was in de Stadsgehoorzaal gezellig-druk. En dat, terwijl het programma van gisteravond toch heel wat mindere Rchte-muziek-goden vermeldde dan de voorgaande avonden. Dat Gert Timmermans succes zou hebben, was te verwachten, maar dat hem zulke ovaties ten deel zouden vallen, had niemand kunnen vermoe den. The Three Jacksons, die enkele programma-onderdelen in de Rudi Carrell-show voor hun rekening heb ben genomen, zorgden eveneens voor de nodige vrolijkheid, maar voor de meeste bezoekers zal toch wel het optreden van het vermaarde koor „De Leidse Sleuteltjes" onder leiding van Henk Francke het hoogtepunt zijn geweest. Met ontwapenende charme en jeugdige vaart werden liedjes als „Dikkertje Dap" (hun grootste „topper"), „Op de Zebra", en „Teddy-beertje, dans met mij" (twee frisse, melodieuze liedjes) ge zongen, en het was bepaald 'n ver ademing te zien, hoe hun optreden was: géén ingestudeerde gebaartjes, géén vervelend-bevroren glimlach jes. Het was zonder meer de beste avond van de Leidato tot nu toe. Ook de standhouders zijn over de gister avond bereikte verkoop-resultaten bijzonder tevreden: „Wij hebben geen ogenblik stil gezeten". DOEL VOORBIJ GESTREEFD De tiener-avonden, die .aan deze avond vooraf zijn gegaan, hebben na ders aan te pakken, maar het is nog niet zeker in welke vorm de ideeën gegoten zullen worden. Vooralsnog lijkt het de beste op lossing om in het vervolg een aparte zaal te reserveren voor optredende artiesten, zoals hedenmiddag het ge val is met Pipo de Clown, voor wie het St. Antonius Clubhuis is afge huurd. Ter verhoging van de gezel lige sfeer op de tentoonstelling zelf zouden dan enkele „rustige" orkest jes kunnen optreden op het podium in de grote zaal. Dit zou, lijkt ons, voor zowel de bezoekers als de stand houders een prettige regeling zijn. De 15.000ste Gisteravond werd om pre cies vijf minuten over negen de vijftienduizendste bezoeker van de Leidato geregistreerd. Het was de heer J. J. Lardee, wo nende op de Vierde Binnen vestgracht te Leiden, die sa men met zijn echtgenote dochter een kijkje kwam ne- Leiden, 1 september 1964. Koninklijk in christelijke zin was de wijze, waarop hij afstand wist te doen van zijn eigen leven en van zijn hem zo dierbare practijk. Zijn vrouw en zoons mogen trots zijn op dit voorbeeld van Katholjek-zijn, -leven en -sterven. Dr. R. Niemer bleek in de uren, waarin alle mense- lijke luister was weggevallen te zijn Zqn koor begint de laatste tijd ook Een feit iS) dat hij zozeer moest op- de zuivere diamant, die hij zelf internationaal bekendheid te genie- gaan de levens, die hem waren trachtte te verbergen onder een ten. De Belgische Radio en Televi- toevertrouwd, dat hij eigenlijk geen soms hard uiterlijk. eigen leven had. Doch dit was de In zijn laatste d deed hij alleen buitenkant. Zijn eigen leven werd nog denken aan een uitgeputte ster openbaar in zijn dodelijke ziekte. vende Christus. En aan wie is het Deze zoon van de karaktervolle Leid- fegeven om dat te bereiken? se huisarts dr. P. Niemer zette diens Joannes 16 moge hem kenschetsen: uitstekende medische traditie voort „Gij zult bedroefd zijn, doch Uw op het terrein van het leven bij uit- droefheid zal verkeren in vreugde! stek, de verloskunde en gynaecolo- Als een vrouw moeder gaat worden, gie. Samen hebben zij gedurende een is zij bedroefd, omdat haar uur ge- halve eeuw de naam Niemer in Lei- komen is; maar zodra zij haar kind den tot een begrip gemaakt, een be- ter wereld heeft gebracht, denkt zij grip, dat Homerus reeds omschreef: niet meer aan haar smart, van blij- „een arts is een man, die opweegt schap, dat er een mens ter wereld tegen vele anderen!" is gekomen. Zo zijt ook gij nu wel Vanaf zijn vestiging in Leiden als bedroefd, maar Ik zal U weerzien; gynaecoloog in 1946 heeft dr. R. Nie- dan zal Uw hart zich verblijden en mer al zijn talenten en werkkracht die blijdschap zal niemand U ont- gegeven voor zijn patënten. In het nemen". St. Elisabeth-ziekenhuis, waaraan Lumen christi Deo fes Rust ook zijn vader zijn beste krachten had gegeven, bouwde hij mee aan de Rndi, van de vele slapeloze nach- verloskundige, gynaecologische en ten, in de Eeuwige Dag! operatieve afdelingen. Zijn gaven op verloskundig en operatief gebied, en J. A. TOLENAAR zijn menselijke benadering van zijn patiënten, bezorgden hem een grote Men verzoekt ons mede te delen: faam in het uitgebreide Leidse rayon. in verband met de beperkte ruimte Zijn werk en zijn adviezen waren van de kapel van het St. Elisabeth- gekenmerkt door diep katholiek be sef van eerbied voor het leven in afhankelij kheid het Leven. ziekenhuis kunnen alleen genodigden van* de^Heer^ Van worden toegelaten tot de Uitvaart^ dienst van dr. R. Niemer. K. O. ONTVOUWT PROGRAMMA (II) ecu mb. c iLWttni iic Weidse Volksuniversiteit K. O. besteedt op twee manieren aandacht men op de' lïïddenstandsshöw de fiIm ln haar programma voor het seizoen 1964--65 een serie „films in de Stadsgehoorzaal. Mevr. van de maand" in het Camera-Theater en de avonden van de filmkring Lardee kreeg een grote bos m de filmzaal der Rijksuniversiteit. De eerste drit film? van de maand bloemen, de heer Lardee en- zijn thans bekend: op woensdag 14 oktober wordt vertoond Romeo en kele waardebonnen. Sekretaris bisdom Haarlem De bisschop van Haarlem, Mgr. Dr. J. A. E. van Dodewaard, heeft be noemd tot secretaris van het bisdom Jantje Mosselman, een van de Haarlem, _drs. M. J. de Groot uit Am- Julia, in de regie van Renato Castellani en met hoofdrollen van Susan Shentell en Laurence Harvey; op woensdag 18 november de Poolse film „Moeder Johanna van de Engelen", en op woensdag 9 december „De kampioen Leugenaar''met o.a. Heinz Rühmann in een hoofdrol. K. O.- leden betalen voor deze voorstellingen in het Camera-Theater een speciale K. O.-prijs en ze kunnen zich ook abonneren op deze serie van „films van de maand". MUZIEK EN ANDERE MANIFESTATIES niet of niet meer in openbare ver toning komen, maar die het om ar tistieke, historische of andere rede nen waard zijn gezien te worden. Bij de meeste films of filmprogramma's is ook definitief geworden welke werken uitgevoerd worden. Zo zal het Residentie-orkest op donderdag 22 oktober onder Bruno Maderna met medewerking van Catherine Gayer, sopraan, Ernst Haefliger, te nor, het Nederlands Madrigaalkoor en Haags matrozenkoor, uitvoeren werken van Debussy, Nono, Monte verdi en Vivaldi. Donderdag 19 november komt het Rotterdams Philharmonisch Orkest onder Franz Paul Decker, met me dewerking van Adolf Scherbaum, trompet, dat werken zal uitvoeren van Strawinsky, Haydn en Tschai- kowsky. „Les Solistes de Zagreb" komt donderdag 28 januari 1965 onder lei- tuurlijk wel een massa (jonge) Lei- Leidse Sleuteltjes, die gisteravond sterdam. Drs. de Groot heeft aan de denaars naar de Stadsgehoorzaal ge- met zijn onbevangen optreden alle Universiteit van Lateranen trokken, maar juist omdat men tiener-idolen in de schaduw stelde, kerkelijk reoht gestudeerd. Leidato-agenda De Leidato is dagelijks voor het bruari 1965 met Willem van Otter- loo als dirigent en Tila en John Mon- pianoduo, brengt Mozart en Brahms. HpI dopl van de andere filmactivi- ZOTSt K. O. voor een inleider. Is ding van Anton*° Jar"Sr0 met een D_,o- --- .^et doel van ae anaere iiimactivi eeval dan kriii?en programma van werken van Vivaldi, denaars naar de Stadsgehoorzaal ge- met zijn onbevangen optreden alle Universiteit van Lateranen te Rome teit van K. O., de filmkring, is leden van deg filmkrin„ een Boccherini, Rossini, Hindemith, et ver onen van s, ie in ei en u^voerige bespreking van het te ver- Schostakovitch en Mozart. tonen programma toegezonden. Het tweede concert van het Resi- De films worden betrokken van dentie-orkest op ^donderdag^ 18 f6- het Nederlands Filmmuseum, van buitenlandse filmarchieven, van de Ned. Federatie van Filmkringen en van filmimporteurs. Voor deze winter zal een keuze ponderdag 11 maart 1965 komt worden gemaakt uit een belangrijke ke*", Rotterdams Philharmonisch Qr- film van Elia Kazan „A face in the kest °-LY-. Franz Faul. Decker met crowd", die zich tegen bepaalde mis- medewerking van de violiste Johan- standen in Amerika keert; „Ivan's na Martzy. Het programma bestaat jeugd" van de Russische regisseur werken van Bartok, Brahms en Tarkowsky, een opmerkelijk filmisch Mendelssohn. experiment, dat een mengsel is van Donderdag 22 april 1965 komt realiteit, droombeeld en poëtische voor de derde maal het Residentie- invallen; „Louisiana story", een film Orkest, eveneens onder directie van over de olieboring in de dertiger ja- Willem van Otterloo met André ren van Robert Flaherty met daar- Tschaikowsky, piano. Het zal dan naast een moderne korte Shell film; uitvoeren werk van Verhaar (Pria- een Western programma; een film mei voor symfonie-orkest), Schu- over het vraagstuk van de reïncar- mann en Berlioz, natie „The search for Bridey Mur phy"; een avond, gewijd aan opmer- OVERIGE MANIFESTATIES kelijke documentaires met als in leider vermoedelijk Jan Blokker; Wim Sonneveld zal het komende een moedig en waardevol filmdocu- seizoen behalve voor de leden-werk- ment van het na-oorlogse Polen „As nemers ook voor de gele-kaarthou- en diamant" van de regisseur Ladis- ders optreden. Hij komt met zijn lao Vajda; bovendien films, die in nieuwe programma „Een avond met de loop van het jaar nog aangeboden Wim Sonneveld" op het einde van worden, regelrecht uit het buiten- maart 1965. In totaal zal hij zes land komend. avonden in Leiden optreden. j Voor balletvoorstellingen heeft K. -P® contact opgenomen met het ?r» Nederlands Danstheater en het Na tionaal Ballet. Beiden groepen zul- WOENSDAG 2 SEPTEMBER Intocht van Pipo de Clown, vanaf Stationsplein, 13.30 uur. Voorstellin gen om 15 uur, in de Stadsgehoor zaal. In het avondprogramma: Herman Tholen, Heintje Davids, Willy Alber- ti, Joop de Leur en Freddy Hull en zijn amusementsorkest. Tienercentrum: „The Real Jumping Stars". DONDERDAG 8 SEPTEMBER Avondprogramma: Zangeres zonder Naam (Rita Bey), de Mounties en Freddy Hull en zijn amusementsor kest. „Trouw en Durf" marcheert 's avonds door de stad. Tienercentrum: „The Archers". VRIJDAG 4 SEPTEMBER Avondprogramma: Corry Brokken, Jacques Schutte, Johnny Jordaan (huldiging t.g.v. zijn 25-jarig bühne- jubileum), Freddy Hull en zijn amu sementsorkest. Tienercentrum „The Yellow Blacks". Muzikale rondgang door het Leid se Politie Muziekgezelschap. ZATERDAG 5 SEPTEMBER 's Middags vanaf 2 uur: de Spel brekers, de Selvera's en Nol Kok. In het avondprogramma: The Dutch Swing College Band, Conny van den Jos en Guus Jansen. w Gisteravond is het Stadhuisplein het toneel geweest van een voor deze plaats opmerkelijke gebeur - Tienercentrum: „The Hurricanes tenis. voor de ogen van enkele duizenden belangstellende Leidenaars werd daar een enorme os aan het spit (3 tot 6 uur). gebraden. Toen het beest eenmaal goed „doorbraden" was, kon het publiek tegen betaling van een kwartje Flying Arrows" *en stuk*e 08 verorberen. De opbrengst komt ten goede aan het Roode Kruis. dagavonden 27 oktober, 17 novem ber, 15 december, 19 januari, 23 fe bruari, 16 maart en 27 april. K. O. maakte in mei van dit jaar len zeer waarschijnlijk een uitvoe ring voor de leden van K. O. ge ven. Het is nog niet zeker of de voorstellingen in Den Haag, dan wel in Leiden plaats zullen hebben. Tenslotte dient om vergissingen te reeds bekend welke orkesten, diri- voorkomen nog opgemerkt te wor- genten en solisten op zullen treden den dat het Tsjechisch Folkloristisch in de „meesterserie" van zes concer- Ensemble zowel voor gele- als voor ten in het volgende seizoen. Thans groene-kaarthouders zal optreden.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3