VULCANO Bevolking van ons land nam toe met 152.000 personen Zutphense lederhandel in 5 kwartier geheel uitgebrand Koningin bezocht Delta-werk WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 De bevolking van Nederland is vorig jaar toegenomen met 152.000 personen. Er was een geboorteover schot van 154.000 en een immigratie overschot van 8600. Door grenscorrec ties met Duitsland gingen 10.300 per sonen naar dat land over. In het jaarverslag over 1963 van de Rijksdienst voor het Nationale Plan, waarin bovenstaande cijfers worden gegeven, wordt gezegd dat in verge lijking met de bevolkingsontwikke ling in de wereld, de groei in Ne derland nog op een betrekkelijk ma tig niveau ligt. Volgens de laatst bekende cijfers van de Verenigde Naties is het ge middelde groeipercentage van de we reldbevolking 1,8. Europa neemt met een groeicijfer van 0,8 percent een bijzonder lage plaats in. Binnen Euro pa ligt Nederland met een jaarlijkse toeneming van 1,3 - 1,4 percent zeer hoog, maar toch nog onder het we reld-gemiddelde. In het afgelopen jaar bereikte ons land een bevolking van 12 miljoen. Dit twaalfde miljoen inwoners kon zich op een meer evenwichtige wijze «preiden dan het elfde. ARCHIEF GAF DE GEEST „Kom eens even kijken," zei hoofdboekhouder C. H. A. Paar- dekoper van het internationaal expeditiebedrijf N.V. Gerlach en Co. aan de Badhuisweg in Scheveningen gistermiddag te gen zijn baas, administrateur F. J. Zeggelink. Beiden gingen naar de archiefruimte, waar de vloer begon door te buigen. De heer Zegelink heeft het nog op 't nippertje kunnen zien, want een tel later gingen hij, de boekhouder en alle stellingen met archiefstukken door de vloer. De beide employé's konden door andere personeelsleden worden uitgegraven. Zij had den schrammen, schaafwonden, builen en kneuzingen opgelo pen. Die bleken niet van ern stige aard te zijn. Na behan deling in een ziekenhuis kon den de boekhouder en de ad ministrateur naar huis. De gemeentelijke Bouw- en Woningdienst vond, dat in de loop der jaren het zand, dat onder de vloer had moeten lig gen, was verdwenen. Dat er bij de N.V. wordt gebouwd, was zeker niet de hoofdoorzaak van het ongeluk. De directie van de onderneming hoopt zeer spoe dig de nieuwbouw in gebruik te kunnen nemen, namelijk een nieuwe archiefruimte. GROOT VERTREKOVERSCHOT Het vertrekoverschot van het wes ten des lands was in 1963 meer dan dubbel zo groot als in het vooraf gaande jaar, vooral als gevolg van een sterke stijging van het Noord hollandse vertreksaldo. Voor 't eerst is het westen het landsdeel met In absolute zin het grootste ver trekoverschot. In economisch opzicht moeten de toenemende binnenlandse vertrek- saldi van het westen des lands niet worden toegeschreven aan vermin derende bedrijvigheid in het westen, maar aan toenemende activiteit in de overige landsdelen, terwijl ook het uitgroeien van de randstad Hol land buiten de grenzen van de drie westelijke provincies van invloed zal zijn. DERTIENMILJOENSTE De dertienmiljoenste inwoner kan worden verwacht in 1969, de veer tienmiljoenste in 1975 en de twintig miljoenste in 2001. Dit is een maxi mumraming. Tijdens dit groeiproces zal zich, volgens de Rijksdienst voor h «1 Nationale Plan, een verdere ver schuiving van bevolking voltrekken uit de landbouw naar de industrie en de dienstensector. Terwijl thans nog 10,9 percent van de beroepsbevolking arbeid vindt in de agrarische sector, zal dit percen tage bij het begin van de 21ste eeuw vermoedelijk zijn gedaald tot 3 a 4. Bij een bevolkingsomvang van 20 mil joen zal dan ook de „landelijke" be volkingsgroep (agrarische en daarbij behorende verzorgende bevolking) naar verwachting slechts 1 a 2 mil joen uitmaken. De overige bevolking van 18 a 19 miljoen moet men zich dan denken in een meer „stedelijke" sfeer. Dit is een proces dat zich zij het met grote faseverschillen over de hele wereld voordoet In de rest van deze eeuw zal er dan ook meer ste delijke bouw nodig zijn dan in de gehele voorafgegane geschiedenis der mensheid. KRANTENBEZORGERS gevraagd DE LEIDSE COURANT, vraagt voor Leiden, Oegstgeest AKT1EVE BEZORGERS Hoge honorering Bijzonder geschikt voor scholieren. Sollicitaties Abonnementenafdeling: Papengracht 32, Leiden, telefoon 20935 MEISJE MAAKT VAL VAN ACHTSTE VERDIEPING Gisteravond om half zes is de zes jarige Joyce Halsema van het balkon der aobtste verdieping van een twaalf verdiepingen tellend torenflatge bouw in Haarlem gevallen. Zij wa- op slag dood. Dit torenflatgebouw staat in Schalk wijk in Haarlem-Oost. Kinderen gaan nogal eens met de lift omhoog. Dat heeft het meisje ook gedaan. De lift komt bij een balkon, waar zich de noodtrap bevindt en dat een lage omheining heeft. Aangenomen wordt dat het meisje te ver over het balkon heeft gehangen. BIOSCOPEN De films in de week van 27 aug.- 2 sept. zijn door de Katholieke Film Centrale- als volgt gekeurd: Camera: „Moord in galop" (14 jaar). Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zond.: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Lido: „De val var. Rome", gepronlongeerd. Dag. 2.30 en 7.30 uur. zond. 2.30 en 7.30 uur. (14 jaar). Lnxor: ,,'n Verrukkelijke idiote" (14 jaar). Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zond.: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: „De koning is geschift", (alle leeft.) Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond.: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Irma la Douce (str. volw.). Dag. 2.00 en 8.00 uur. Zond. 2.00. 5.00 en 8.00 uur. Rex: „Yeah. yeah, yeah, daar zijn we", geprolongeerd. (Alle leeft.) Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zond.: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15. RECTOR HAAGS LYCEUM VRAAGT ONTSLAG De rector van het Haags Lyceum, de heer J. H. Schmitz heeft ontslag gevraagd uit zijn functie, naar aan leiding van onregelmatigheden bij 't eindexamen gymnasium voor 't leer vak Dnits. Het schoolbestuur heeft het ontslag verleend met ingang van een nader te bepalen datum. Voor lopig zal de heer Schmitz met ziekte verlof zijn. Het schoolbestuur had reeds een waarnemend rector benoemd, nadat onregelmatigheden bij het eindexa men waren gebleken. Bij het onder zoek naar de onregelmatigheden is van fraude of boze opzet niet geble ken. De onregelmatigheden leidden er toe, dat 12 examinandi gymnasium 't eindexamenwerk voor Duits moes ten overmaken. Met de heer Schmitz zal ook con rector drs. G. F. Sloothaak niet meer aan het Haags Lyceum zijn verbon den. Drs. Sloothaak vroeg eveneens ontslag. Hij heeft een benoeming in Amsterdam aangenomen. De nieuwe dagelijkse leiding van het Haags Lyceum berust bij de waarnemend rector, de heer B. W. Kolhorn Visser en conrector de heer C. F. Fiihreng. AUTO OVER DE KOP, BESTUURDER OMGEKOMEN De 29-jarige handelaar in land bouwwerktuigen V. van de Muyzen- berg uit Wanroy (N.B.) is omstreeks middernacht op de Midden-Peelweg te Venray door onbekende oorzaak met 2ijn auto over de kop geslagen, tegen een aarden wal gebotst en ern stig gewond. Hij is enige uren later in het ziekenhuis te Venray over leden. Schade enkele honderdduizenden Een felle brand heeft gisteravond in ongeveer vijf kwartier de N.V. voorheen firma wed. D. J. Bosboom en Zoon lederhandel aan de Zaad- markt, hoek Pelikaanstraat te Zut- phen verwoest. Ook een boven het bedrijf gelegen woning, die tijdelijk werd bewoond door een schoonzoon van de eigenaar van de lederhandel, ging verloren. Een andere woning boven het bedrijf, waar de boekhou der woonde, kreeg zware brandscha de. Voorts liep het naast het pand gelegen woonhuis van de familie Lourens brandschade op. De schade loopt volgens de eigenaar van dé le derhandel in de honderdduizenden guldens. Een gedeelte van de drie- tot vier honderd uit Indonesië gerepatrieer- den in het nabij de lederhandel gele gen opvangcentrum heeft met zijn bezittingen tijdelijk de wijk genomen. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De vlammen laaiden tientallen meters hoog op en enorme rookwolken trokken over de stad. Het blussingswerk bracht duizenden mensen op de been. De brandweer van Zutphen die met groot materiaal was uitgerukt, werd bij het blus singswerk geassisteerd door de be- drijfsbrandweren van de PTT, de Jaloezie niet het motief voor de parathion-moord De Officier van Justitie te Breda, mr. J. Peynenburg, heeft gisteravond verklaard, dat jaloezie niet het motief is geweest voor de op de 5- jarige André Brabers gepleegde para thion-moord in Loon op Zand. De van moord verdachte vrouw, W. B. v. d. H., een tante van het jongetje, zal zo spoedig mogelijk psychiatrisch worden onderzocht. Spoorwegen en de N.V. Calpam, als mede door vrijwillig opgekomen BB-ers. Bij het bedrijf lagen vrij grote voorraden leder, rubber laarzen e.d. en chemicaliën voor de lederindustrie opgeslagen. Ook een bestelauto met leder en rubber ging verloren. De heer Bosboom was tegen brandscha de verzekerd. De boerderij van de fam. Venmans onder de gemeente Lienden is gister middag afgebrand. De bewoners wa ren afwezig. De brand was in de schoorsteen ontstaan. Slechts een klein gedeelte van de inboedel kon worden gered. Er stond geen vee in de stallen. Het in de schuur opge slagen hooi ging verloren, evenals enig landbouwgereedschap. Het Fiësta-fiasco Voorlopig geen regeringsoptreden Slechts indien 't reisbemiddelings- bedrijf in het algemeen in ernstige mate in strijd met het algemeen be lang zou handelen, is optreden van de overheid gerechtvaardigd. Dit ant woordt staatssecretaris Bakker (Eco nomische Zaken), mede namens zijn ambtgenoot van O. K. en W., de heer Van de Laar, op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Wilmans (PvdA) n.a.v. de gebeurtenissen bij het reisbureau Fiësta. Hoewel de staatssecretarissen al leszins gevoel hebben voor de on aangename verrassingen waarvoor een aantal vakantiegangers door de gang van zaken bij het reisbureau Fiësta zijn komen te staan, is niet gebleken, dat dergelijke praktijken in het reisbemiddelingsbedrijf in het algemeen voorkomen. Inbraak bij juwelier te Loon op Zand Buit t.w.v. 20 mille Bij de juwelier P. van Rooy aan de Gasthuisstraat te Kaatsheuvel, gem. Loon op Zand, is in de nacht van zondag op maandag voor naar schatting 20.000 aan ringen en hor loges gestolen, zo is eerst thans be kend geworden. De daders hebben zich door het forceren van enkele deuren toegang tot de winkel ver schaft. De kostbaarste sieraden zijn meegenomen. De winkelkassa werd in de keuken uit elkaar geschroefd en de inhoud ongeveer 100- werd even eens meegenomen. De keukendeur was aan de gangzijde gebarricadeerd. Alle vertrekken van de benedenver dieping zijn doorzocht. Aetherhlnnhen Op de eerste dag van haar drie daags bezoek aan de provincie Zee land, Zuid-Holland en Noord-Brabant heeft koningin Juliana gisteren een bezoek gebracht aan de Haringvliet brug, de bouwput voor het sluizen- complex in het Haringvliet en het werk in de Grevelingen. BLOEMEN Koningin Juliana werd gisteren eerst ontvangen in Numansdorp. Na dat de zeventienjarige Marry van der Velden, dochter van een der wet houders in deze gemeente, de vorstin bloemen had aangeboden, werd in de raadszaal van het gemeentehuis een toelichting gegeven op de bouw yffh de nieuwe brug over het Haring vliet. Bijna de helft van de bevolking van Numansdorp stond in en rond het plantsoen voor de ingang van het stadhuis. De schoolkinderen in het midden, de ouden van dagen op stoelen op de rand van het trottoir. Het gejuich waarmee Hare Majesteit begroet werd, bereikte zijn hoogte punt toen koningin Juliana ge kleed in een lichtgrijze jurk met een geblokt grijs jasje en een witte zo merhoed met zwart lint op het bordes van het stadhuis naar de men sen wuifde. De Koningin was op de tocht van de Barendrechtse brug naar Numansdorp door de verschillende Zuidhollandse dorpjes, waar druk ge vlagd werd, vergezeld van mr. J. Klaassesz, haar commissaris in Zuid- Holland, die na de begroeting in haar auto had plaatsgenomen. Na de bezichtiging van de brug ging de vorstin naar de bouwput voor het sluizen-complex in het Haring vliet. Na haar bezoek aan Numans dorp ging de Koningin in snelle vaart via Klaaswaal, waar weer veel men sen ter begroeting waren uitgelopen, en de nieuwe rijksweg, naar de brug over het Haringvliet. LUNCH In het bedieningsgebouw bij de bouwput in het Haringvliet gebruikte koningin Juliana de lunch. Voordat de Koningin de bouwput bezichtigde, eerst vanaf het dakterras en daarna tijdens een wandeling door het in wendige van twee spuisluizen voer de en een rondrit, werd zij ingelicht over de Deltawerken door de direc teur-generaal van de Rijkswaterstaat, ir. J. van de Kerk, en door ir. J. Vol kers hoofd van de Deltadienst van de Rijkswaterstaat. De Koningin bevond zich op een hoogte van 30 meter aan de zuidzijde van de bouwput en had vandaar uit een prachtig uitzicht over het Haring- vlietcomplex. Met grote belangstel ling volgde koningin Juliana en haar gevolg de uiteenzettingen van de beide technici. 'ÏMkJt til IVf Een vervolgverhaal van Suske en Wiske DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1964 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 KRO. 11.45 VPRO. 14.15-24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture radio voor vroege mensen. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Pop. gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Klass. gram. 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.45 Lichte ork.muz. en zang sol. gr. 12.15 Leven op het land, ge sprek. 12.30 Meded., t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Deze week, praatje en ber. 13.00 Nws. 13.15 Klass. ka- mermuz. gr. 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14.15 Lichte gram. 14.30 Zij waren bereid... hoorspel (3). 15.00 Klass. gram. 15.40 Vocaal ens.: Gees telijke liederen. 16.00 Bijbeloverden king. 16.30 Pianorecital: mod. muz. 17.00 De Ned. trekkersronde: flitsen v. d. jaarlijkse bijeenkomst. 17.30 Lichte gram. voor de tieners. 18.15 Sportagenda. 18.20 Amsterd. Politie- kapel. 18.50 Soc. perspektief. 19.00 Nws. en weerpr. 19.10 Gees tel. liede ren. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. (gr). 20.50 Zet - Pé, licht progr. 21.10 Lichte gram. 21.40 Brief in schemer, hoorspel. 22.00 Kerkorgel- conc. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Avondoverd. 22.55 Boekbespr. 23.00 Platennws. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ocht. gymn. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lich te gram. 9.00 Ocht. gymn. 9.10 De groenteman. 9.15 Klas. gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Lichte gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Huish. zaken, lezing. 11.15 Om roeporkest: mod. muz. 12.00 Licht en semble met zangsoliste. 12.30 Mede del. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Me- tropole ork. 13.00 Nws. 13.15 Mede delingen, event, act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Zang en piano: lichte muz. 14.00 Fluitrecital. 14.10 Stereof. uitz.: Pianorecital: klas. muz. 14.45 Ernst met de lichte Muze: chansonpr. 15.10 Lichte gram. 16.00 Nws. 16.02 Stereof. uitz.: Viool en piano: amuse- men tsmuz. 16.30 De mogelijkheden van vroegtijdig opsporen van kanker, med. gesprek. 16.45 Licht instr. kwar tet met zangsolist. 17.00 Rep. wereld kamp. wielr. te Albertville. 17.10 Voor de jeugd. 17.55 Kasba 64, ge sproken brief uit Marokko. 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Uitz. van de VVD. 18.30 Licht ensemble met so list: amus. muz. 19.00 Gespr. brief. 19.05 Sportparade. 19.30 Dansork met sol. 20.00 Nws. 20.05 Münchener Fest- spiele 1964: Arabella, opera. (Ie ac te). 21.15 Bondig Bulletin: wekel. kunstnotities. 21.30 Arabella, opera (2e acte). 22.30 Nws. 22.40 Actuali teiten. 23.05 Arabella, opera (3e ac te). 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 15.00-15.45 Voor de vrouw. 16.00-16.15 Voor de kinderen. 19.30 De Flintstones, tekenfilm. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Brandpunt. 20.40 Kijk op Kunst. NTS: 21.10 De ingebeelde zieke, TV-spel. KRO: 23.00 Epiloog. NTS: 23.05-23.10 Journ. door Antonio del Monte „Nee", antwoordde hij haastig. „Nee Maria, ik denk niet, dat ik kom eten. Ga jij alvast naar huis, dan zal ik het materiaal voor morgen in die tijd in orde maken." „Best", zei ze luchtig om haar spijt te verbergen. Maar dringender ver volgde ze: „Als je er om zeven uur niet bent zal ik dan naar jou toeko men?" „Dat is goed", antwoordde hij treu zelig, maar haar vraag was nauwe lijks tot hem doorgedrongen- Hij zag niet hoe Maria de kade af ging en een beetje teleurgesteld haar weg voortzette, toen ze enkele malen tevergeefs had omgekeken en met een lachend gezicht haar hand had opge stoken- Hij wist nog alleen maar, dat zyn kapmes onvoldende was om zich door de metershoge zandbergen achter het schip heen te worstelen en dat de kracht van het staal niet toereikend kon zijn óm er een ijzeren bint mee te verschuiven, wanneer hij bepaalde gedeelten van „De Sirius" moest on derzoeken. Hij diende tenminste een behoor lijke bijl te hebben, waarmee hij zich toegang kon verschaffen, als op de een of andere manier langs een ge makkelijker weg niet mogelijk bleek te zijn. En zeker moest hij Figaro een metalen duikerspak zien af te troggelen met een scheepsbel, zodat hij een onbeperkte tijd op de zee bodem kon verblijven en bellen, wan neer met het zuurstofapparaat iets mis dreigde te gaan. Er waren nog veel meer dingen waarvoor hij zorgen moest. Zijn ge dachten kwamen daar echter niet aan toe, want onverwachts gleed een schaduw over de kaderand. Een lang gerekte zwarte plek, die zich in de fractie van een seconde tegen de ka juit van de boot uitpenseelde. Donato merkte het niet. Hij keek pas op toen er tegen hem werd gespro ken: „Zoek je nog steeds sponzen, Do nato?" „Ja!" antwoordde hij niet erg vrien delijk en keek verstoord op. Het was de oude Campo, die glimlachend zijn pijp stond te roken en op hem neer keek. „Ik dacht het al", knikte hij en zon der op een uitnodiging te wachten, stapte hij de boot binnen en liep naar het bankje, waarop die hele middag Maria had gezeten. „Lukt het je nogal prachtige vang sten binnen te brengen?" Ontkennend schudde Donato het hoofd en langs Campo keek hij de zee af tot aan de horizon. ,.Het zit me niet erg mee", zei hij enkel. „Misschien brengen de dames Na- toli geen geluk", grapte de oude. Zijn haren, waarvan hij er nog slechst wei nigen verloren had, lagen strak ach terover gekamd over zijn hoofd en in de loop van de jaren waren ze wit geworden. Evenals zijn korte sik, die vrij nauwkeurig door zijn vrouw ge knipt, zijn spitse kin bedekte. Hij had een zeer gegroefd gezicht met een vriendelijke mond en kleine, slimme oogjes. Donato vreesde opeens die ogen en zijn langzame stem, die minzaam ver der ging te vragen: „Je vist nogal veel ter hoogte van de vuurtoren hè?" „Soms", ontweek hij en stak een sigaret op om zich een houding te geven. „Meermalen ben ik ook juist de andere kant opgegaan, maar veel geholpen heeft het niet." ,0", zei de oude langs zijn neus weg. „Ik dacht eigenlijk, dat je zwaardvissen ving". Hij klopte zijn pijp leeg op de rand van de boot en maakte een opmerking over het weer. Donato rookte zijn sigaret met straffe halen. In een dik gordijn slin gerde de rook zich uit over het wa ter. Hij wou iets zeggen, maar geen enkele zin wilde hem te binnen schie ten. Hij keek naar de lucht, die zo blauw was als saffier. „Ik dacht toch, dat er weersver andering op til was", zei hij in het wil de weg. „Het regent hier nooit om deze tijd',' antwoordde Campo zelfverzcicerd. „Wist je dat niet?" Hij begon te ver tellen hoe in de regentijd het water in stromen door de straten vloeide en al het vuil wegspoelde uit de goten en hoe lang dat wel duurde. Donato luisterde maar half. Hij wist, dat Campo voor heel andere dingen kwam dan het weer. Het drong opeens tot hem door, dat hij het had gevoeld vanaf het eerste moment, dat hij de oude Campo op de kade zag staan, vriendelijk naar hem lachend. Zijn antwoorden werden korter en voorzichtiger. Hij rookte zijn siga ret en herinnerde zich zijn voorge voel, dat hij de loden kist nobit in handen zou krijgen. ,Ik kom eigenlijk voor Alvaro", zei Campo plotseling. Hij lachte, maar Donato geloofde, dat aan de ronde kraaloogjes niets ontging. „Zo-o", antwoordde hij onverschil lig. „Wou je soms nog iets weten?" „Ja", knikte Campo. „Heb jij enig idee waarom Alvaro zo lang hier op het eiland is gebleven? Hij heeft toch een keer de kans gekregen om aan te monsteren?" Terwijl Donato zijn sigaret in het water gooie, schudde hij zijn hoofd. Het peukje bleef aan zijn vingers kle ven en het papier scheurde door zijn driftige bewegingen. Het vuur sloeg tegen zijn vel en schroeide het. „Heb jij het nooit vreemd gevon den?" „Ik geloof, dat hij het hier pret tig vondHet vuur was sissend in het water gegleden. „Hij is een paar keer met me uit vissen gegaan, maar hij was nogal stil altijd". Hy spande al zijn kraèhten in om zijn gedachten te kunnen regelen. Hij had ze het liefst in een bundeltje bij elkaar gepakt en over boord gegooid, want de priemende oogjes van Cam po schenen in ieder hoekje van zijn hoofd te kunnen kijken. Hij geloofde, dat Campo met hem en de waarheid speelde als een kind met een bal en met al zijn oplettend heid, kon hij zich niet onttrekken aan de angst straks een fout te zullen maken, waardoor hij aan de oude overgeleverd zou zijn als een lam aan een brullende leeuw. Uit één van de huisjes klonk de schelle stem van Lucia, die driftig haar kinderen vermaande. Verder was er nergens enig geluid, want het was omstreeks etenstijd geworden en aan de blauwe zee lag de uitgestor ven kade te gloeien in de zon. „Zou het niet kunnen zijn' dat Al varo hier bleef, omdat hij hier iets te zoeken had?" informeerde Campo ineens. Hij stelde de vraag zonder bijzon dere nadruk en begon daarna opnieuw zijn pijp te stoppen in de vettige ta bakszak van geitenleer. Enkele seconden zat Donato roer loos. In zijn borst loeide een 'vuur en zijn handen waren ijskoud. Het was verwonderlijk, dat ze met een auto matisch gebaar uit de zak van zijn blauwe broek een pakje sigaretten tevoorschijn wisten te halen en de aansteker konden hanteren zonder ook maar even te beven. „Wat bedoel je?" vroeg hij dof en hij wist zelf niet, dat hij Campo aan keek met een domme, verbaasde uit drukking in zijn gezicht. „Misschien was er een vrouw. draaide Campo schouder ophalend. „Ik weet het niet

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2