1 D£US£DS££OUfi^NT .V i (1) „Caucase", een ensemble van kastanje bruine crêpe van huize Dior. Het lange jasje is afgezet met donkere mink. In de taille wordt een strikceintuur gedragen. Het bijbehorende hoedje is van suëde. (2) Gabrielle d'Estrees", een avondjapon van zware witte satijn. Deze creatie van Maggy Rouff is een compromis van de toploze jurk. De zeer diepe v-hals wordt gemarkeerd door een b.h. van broderie. De mouwen zijn driekwart gehouden. (3) Ook model „92" van Yves Saint Laurent, een tailleur van groene wol, heeft een tuniek model. Het jasje heeft een dubbele rij knopen en klassiek ingezette mouwen. Het wordt ge dragen op een blouze van Kasjmir met een sjaalkraag. (4) Dit is model „427", een tailleur uit de nieu we collectie voor de komende herfst en winter van Pierre Cardin in Parijs. Het mosterdgele pakje is gemaakt van grove wollen tweed Het jasje met driekwart-mouwen die aan de onder zijde wat wijder uitlopen, sluit met grote bolle knopen, waarvan er twee op de over elkaar sluitende kraag zijn geplaatst. De rok klokt ook een weinig. Het hoedje is van beige taupé. (5) Radanpoureen cocktailensemble van goud lamé. Pierre Bahrein heeft de ceintuur op natuurlijke hoogte gehouden. (6) Dit is no. 40 uit de collectie van Yves Somt Laurent. Het is een korte avondjapon „in ver diepingen" van zwarte crêpe met plissé. Het verdiepingen-idee is door de gehele collectie van Saint Laurent terug te vinden. (7) Model 481 is een mantel van frambooskleu- rige wol met twee rijen knopen. De driekwart mouwen hebben aan de achterzijde veel ruimte. De fluwelen strik onder de brede kraag en de toque hebben een fellere tint dan de mamtél. Creatie Pierre Cardin. (8) Rubiseen cocktailjapon van geplooide rode mousseline. De laag uitgesneden boothals wordt discreet bedekt door een bolero zonder mouwen, die in een omgekeerde v openvalt. Als garnering gebruikte Carven parels en rode kristal. '(9) „Patouche", een voetwrije avondjapon van witte gabardine zijde. Jean Patou heeft het lijfje afgezet met parels en lovertjes. De grote wielkraag van minkbont is opgesloten in de capuchon van de cape, die van zalmkleurige satijn is gemaakt -f;: -

Leidse Courant | 1964 | | pagina 11