WETHOUDER S. SANNES OPENDE DE SHOW VAN LEIDSE VOLKSTUINDERS VOORTREFFELIJKE SHOW VAN K. en G. EN „DE BURCHT Laatste Berichten MAANDAG 31 AUGUSTUS 1964 DE LKIDSE COURANT PAGINA 3 Op het thans precies drie jaar ge leden tijdelijk ter beschikking ge stelde prachtige volkstuincomplex aan de Vlietweg onder de gemeente Zoeterwoude, hebben de leden van de Leidse volkstuinverenigingen „Roomburg" en „Onderlinge Turn vereniging" een bewonderenswaar dige activiteit ontplooid in het kwe ken van de meest uiteenlopende pro ducten. Dat zij een gezonde vrije tijdsbesteding op him tuinen gepaard hebben laten gaan met een ontwik keling tot een vrij hoog niveau van vakbekwaamheid o.m. door het volgen van cursussen werd weer eens overduidelijk bewezen op de één daagse tentoonstelling van zelf gekweekte producten, welke zater dagmorgen onder zeer grote belang stelling in de kantine van Royal McBee door wethouder S. Sannes of ficieel werd geopend. Onder de zeer velen. dje van hun belangstelling voor de fraai inge richte expositie blijk gaven en tot wie de voorzitter van de Onderlinge Turnvereniging, de heer L. Kreeft, een bijzonder woord van welkom richtte, bevonden zich eveneens bur- geméester J. A. Detmers van Zoeter woude en echtgenote, de voorzitter van het Algemeen Ned. Verbond van Volkstuinverenigingen, de heer P. Visser, de voorzitter van de Leidse Bond van Volkstuinverenigingen, de heer A. Zaalberg, het voltallige be stuur van de p.v. „De Royalisten" (Royal McBee) en de afgevaardigden van de Leidse zusterverenigingen. Sprekende namens de Leidse Bond maakte de heer Zaalberg gaarne van de geboden gelegenheid gebruik om nog eens te wijzen op de activiteiten van de Leidse volkstuinders, die dan slechts volledig kunnen worden ont plooid als de realisatie van perma nente complexen een feit zal zijn ge worden. Uiteraard was spreker het gemeentebestuur van Zoeterwoude eveneens zeer erkentelijk voor het beschikbaar stellen van het complex in de Oostvlietpolder ook al droeg dit slechts een tijdelijk karakter. Wethouder Sannes was zeer ver heugd, dat hij was aangezocht deze bijzonder fraaie tentoonstelling te Openen, temeer omdat de volkstuin ders zich steeds meer op het terrein UITGAANSDAG VOOR KINDEREN „WESTERKW ARTIER" Zaterdagmiddag om precies 2 uur vertrokken bij de speeltuin aan de Ten Katestraat drie grote autobussen met in totaal ruim 120 kinderen naar de speeltuin „Drievliet" te Voorburg. Daar hebben de kinderen zich tot zes uur uitstekend kunnen amuseren. Zij kregen consumptiebonnen en kaart jes voor de diverse attracties, die de ze grote speeltuin biedt. Om zes uur vertrok de stoet bus sen naar Den Haag en Scheveningen, waar bij de Pier nog even werd ge stopt. Over de Rijksweg ging het daarna weer via Wassenaar huistoe. Bij de aankomst werden de leiders en leidsters door de voorzitter van de speeltuinvereniging „Westerkwar tier", de heer Higgers, bedankt. Binnenkort komen de kinderen van 4 tot en met 7 jaar aan de beurt. KAARTCLUB „HARTENBRUG" Woensdag 2 september a.s. start de kaartclub „De Hartenbrug" weer voor het nieuwe seizoen. Eenieder, die de klaverjaskunst machtig is, is van harte welkom. De Romanuszaal is geopend vanaf 19.30 uur. Aanvang van de kaartavond 20.00 uur. van de recreatie gaan begeven en dit uiteraard steeds zijn grote aandacht heeft. Ook hij betreurde het, dat de Leid se volikstuinders steeds weer grond moeten afstaan of naar tijdelijke complexen moeten verhuizen omdat Leiden binnen de huidige gemeente grenzen nu eenmaal met een steeds nijpender grondgebrek heeft te kam pen. Met de wens, dat de volkstuin ders in Leiden eens permanente com plexen zullen kunnen gaan betrek ken teneinde hiervan ware lustoor den te maken, verklaarde de heer Sannes deze expositie officieel voor geopend. De belangstelling bleek reeds di rect zeer groot te zijn en de bezoe kers, waaronder zeer vele „kenners" hadden kennelijk grote bewondering voor de inderdaad fraai ingerichte stands, die waren onderverdeeld in drie hoofdafdelingen t.w. „bloemen", „groenten" en „bloemstukken". PRIJZEN Een jury, gevormd door de heren W. Barnard, J. A. van Veen, J. Jon ker en P. Verver, had bij de beoor deling van een en ander voor de toe kenning van de beschikbaar gestelde prijzen geen gemakkelijke taak. De voornaamste uitslagen waren als volgt: Afdeling bloemen: 1ste prijs (wis selbeker) G. J. Th. van Veen; 2e prijs (wisselplaquette), K. de Ridder; 3e prijs (medaille) M. v. d. Plas. Afdeling groenten: 1ste prijs (wis selbeker), P. van Splunder; 2e prijs (wisselplaquette) C. Vinkensteijn; 3e prijs (zilveren LC-asbak) C. A. Stam. Afdeling bloemstukken: 1ste prijs (wisselbeker) M. v. d. Plas; 2e prijs (wisselplaquette) J. Delfos; 3e prijs (medaille) J. v. d. Zwart. Afdeling stands: 1ste prijs (Zaal berg-wisselbeker) C. A. Stam (lid v. „Roomburg"); 1ste prijs (Royal Mc Bee-wisselbeker) J. van de Reijde (lid van OTV). Rest nog te vermelden, dat de be sturen en leden van de onderhavige verenigingen de directie van Royal McBee zeer erkentelijk waren voor de belangeloze beschikbaarstelling van de fraaie kantine. Zij brachten dit nog eens nadrukkelijk tot uiting door zaterdagavond alle zieke per soneelsleden van Royal McBee, zo wel aan huis, als in de ziekenhuizen, met een fraaie boeket bloemen te verrassen. LEIDSE HENGEL-COMPETITIE Op zondag jl. warden de laatste wedstrijden gehouden in de Vliet en het Rijn en Schiekanaal'. De vang sten waren vrij goed. Na het laatste eindsignaal werd de n.v. eindstand verkregen. gev. pnt. aanit, 1. Sportvrienden 10 17 139 2. S. en G. 10 15 111 3. D.V.S. 10 14 144 4. De Brasem 10 12 95 5. De Bliek 10 10 122 6. Hengelsport 10 10 106 7. D.V.V. 10 10 101 8. Onder Ons 10 8 90 9. De Ruisvorm 10 8 86 10. Zaalberg 10 4 74 11. De Forel 10 3 61 Hoogst persoonlijk p. corps: C. Schouten 38 stuks; C. Jongeleen 33; Zandbergen 34; Dubbelden 25; K. Schouten 30; D. Boon 28; H. Neute- boom 33; Jac. v. Riet 36; W. v. Wei zen 20; C. Kop 23; J. Ooyendijk 18. Heng. Ver. de Sportvrienden werd kampioen in deze spannende compe titie. Ook haar vereniging herbergt de persoonlijke kampioen nl. C. Schouten met 38 stuks. Hengel Ver D.V.S. werd winnaar van de L.D.- beker, een wisselprijs voor de ver eniging met het hoogste aantal over de gehele oompetitie. Leidse Agenda Het Leidato-comité heeft de show niet alleen kunnen opbouwen. Daar voor heeft zij de assistentie ingeroe pen van de Leidse brandweer, de politie en de militaire instanties in Leiden. Als dank voor hun hulp werd hen een Leidato-vaantje uit gereikt. Op de foto van links naar rechts de commissaris van de Leid se politie, de heer J. Dreeuws, de commandant van de Leidse Koks- school, de kolonel der Intendance T. H. Wessels, en de heer S. W. Ha- gedoorn, commandant van de Leid se brandweer, die allen een Leidato- vaantje ontvingen. BEURSÖVKRZiCHT Internationals vriendelijker, CSM lager AMSTERDAM, 31-8. Amsterdam heeft vandaag de nieuwe beursweek ingezet met een vriendelijke tot vrij vaste stemming bij de opening voor de internationale waarden. Hierbij onderscheidde zich Hoogovens. Di rect bij de opening van de markt werd in deze hoek gehandeld op 610 tot 612, tegen vrijdag als gemiddelde koers van de laatste tape 606 y*. De vraag in deze hoek kwam hoofdza kelijk van de beroepshandel. Dit bleek later op de middag niet vol doende om het verhoogde niveau te kunnen handhaven. Enig aanbod was oorzaak dat de koers afbrokkelde tot 608, waardoor de behaalde koers winst praktisch geheel verloren ging. Philips zette de koerssijging van de vorige week voort op f 153,70 (f 152,90)Het was wederom Zwitser land, dat belangstelling voor de elek- tro-aandelen toonde. Unilever zette 40 cent hoger in op f 146,50, om later verder uit te lopen tot f 146,70. Kon. Olie ging een halve gulden omhoog tot f 163. Verder verbeterde AKU twee punten bij een eerste afdoening op 4611^. Philips en Unilever zakten later op de middag in tot resp. f 153,40 en f 146,40. De handel in de hoofdfondsen droeg een kalm karak ter. De markt werd gesteund door Wallstreet, alwaar de markt, on danks winstnemingen, vrijdag hoger sloot. Van de Nederlandse hoofd fondsen lagen Philips en KLM er gevraagd. Dit resulteerde vanmiddag in Am sterdam in een hogere advieskoers voor aandelen KLM, die vrijdag, met een omzet van nominaal f 135.200,- zeer vast in de markt lagen. Ook de Westduitse beurzen waren vanmid dag vriendelijker. Aandelen Centra le Suiker werden regelmatig verhan deld op een koers van rond de 442 (451). De beurs beschouwt de daling voor deze aandelen als een techni- DINSDAG 1 SEPT. Bejaardenbond Triduum. 9.30 in Harltebrugkerk. WOENSDAG 2 SEPT. Bejaardenbond Triduum in Har- tebrugkerk. Aanvang 9.30 uur. DONDERDAG 3 SEPT. Bejaardenbond Laatste dag van heit Triduum. 9.30 Hartöbnuigkenk. n- Op het voormalige KNBVLO-ter- rein aan de Zoeterwoudsesingel heb ben circa 2000 toeschouwers een verrassend groot aantal zaterdag avond genoten van een zowel op show- als muzikaal gebied zeer aan trekkelijk schouwspel. Het werd hun geboden door het tamboer- en pijperkorps „Kunst en Genoegen". „Jong K. en G. en het Leids jeugdorkest „De Burcht, die voor de eerste maal in hun veeljarig bestaan gezamenlijk optraden, het geen op zichzelf al een bijzonder evenement inhield. Bij het tonen van hun marcheer-, show-, trommel en blaasvaardigheid, hebben de drie korpsen de toeschouwers ruim 70 minuten lang volop laten genieten van een non-stop programma, zoals men in Leiden helaas slechts zelden gepresenteerd krijgt. Uiteraard waren de kwaliteiten van de beide K. en G.-korpsen en het jeugdorkest van geheel verschil lende aard, daar K. en G. op de show en marsvaardigheid het accent legt en het jeugdorkest haar reputatie met symfonische prestaties verwierf. DUISTERNIS SPELBREKER Al met al demonstreerden de drie korpsen hun voortreffelijke kwali teiten, die ook bij het Leidse publiek al een dermate grote bekendheid genieten, dat een nadere beschou wing hiervan gevoeglijk achterwege kan blijven. Ook behoeft nauwelijks te wor den vermeld, dat de senioren van K. en G. in hun geheel nieuwe non stop-show weer verbaasden met een variërende reeks van show-figuren, waarin zij onder meer weer met een volmaakte zekerheid wisselingen van tempo's demonstreerden. ZOETERWOUDE JAARVERGADERING SJZ De algemene jaarvergadering van RKSV SJZ is weer gepasseerd. Deze vergadering werd door de voorzit ter, de heer L. v. d. Geest geopend met een welkomstwoord waarbij de voorzitter nog even terugkeek naar het afgelopen seizoen. Spr. hoopte, dat de geest die er op het ogenblik heerst, in de komende competitie weer zal mogen bloeien, vooral in de grote bond. Wat betreft de plan nen voor de nieuwe sportvelden, hieraan wordt door de gemeente ge stadig doorgewerkt. Hierbij moet vooral aan de toekomst worden ge dacht, want de jeugd rekent op onze vereniging, aldus de voorzitter. Als tweede punt op de agenda stond het financiële verslag van de penningmeester, de heer D. Zand bergen. De heer Chr. Bosman sprak namens de kascommissie zijn be wondering uit over het financiële be leid van de penningmeester. Een van de belangrijkste punten van de agen da was de benoeming van een nieuw elftalcommissielid. De heer M. M. Berg werd met algemene stemmen gekozen. Bij het agendapunt mededelingen kwam onder meer naar voren, iets strenger op te gaan treden tegen spelers die zonder berichtgeving wegblijven tijdens de wedstrijden. Besloten werd, dat als een speler zonder berichtgeving wegblijft, hem te schorsen voor zes wedstrijden. Herhaalt zich dit feit dan wordt de betreffende speler voor de hele com petitie geschorst. De trainer, de heer Kruit, gaf nog een toelichting. Hij vond dat het beter was meer naar kwaliteit te werken dan kwantiteit van de vereniging. De voorzitter kon ook nog mede delen dat er contact wordt gezocht met een bedrijf om tot een goede regeling te komen voor het vervoe ren van de spelers en de toeschou wers per autobus (sen) naar de uit wedstrijden. Als dit contact goed is verlopen, wordt dit bekend gemaakt. Door de snel invallende duister nis kwam het gezamenlijk slotop- treden helaas niet tot zijn recht. Om dezelfde reden miste ook het volks lied, dat het jeugdorkest tot besluit ten gehore bracht, het bedoelde ef fect. Dit door de drie* Leidse jeugdor kesten gezamenlijk verzorgde show en muziekfestijn verdient in het ko mende jaar ongetwijfeld een reprise. Maar dan op. een vroeger tijdstip of op een door schijnwerpers verlicht terrein, zodat van het gebodene niets verloren gaat. VOORSCHOTEN RAADSAGENDA De raad van de gemeente Voor schoten wordt voor een openbare ver gadering bijeengeroepen op vrijdag 4 september a.s., 's avonds om 8 uur. In behandeling komen o.a. de navol gende agendapunten. Een voorstel tot overdracht in eigendom van 26 wo ningwetwoningen aan de bewoners dier woningen. Nieuwe uitkerings- en pensioen verordening voor de wethouders. Wij ziging van de hondenbelasting. Her ziening van de tarieven voor het ge bruik van gemeentelijke lokaliteiten Het beschikbaar stellen van een cre- diet van 3.647,96 voor de aanschaf fing van meubilair ten behoeve van de 2e openbare kleuterschool. Het be schikbaar stellen van een crediet van 61.700 voor de bouw van de derde openbare lagere school in Adegeest. Aanschaffing van meubilair ten be hoeve van de r.k. kleuterschool aan de Leidsweg. Aankoop van de percelen School straat 32 en 34. Vaststelling van het uitbreidingsplan „Bijdorp I". Wijzi ging van de algemene verkoop-voor waarden voor bouwterreinen. Het beschikbaarstellen van een aanloop krediet van 150.000.- voor het fret- fer. van voorzieningen met betrek king tot de distributie van aardgas Het beschikbaarstellen van een kre diet van 17.000.- voor de aanleg van zgn. kwaliteitskaarten verband houdende met de reconstructie van de dorpskern. sche koersreactie, op de vaste stem ming van de vorige week. De V.A.T.- aandelen deden f 24,50 tot f 25,- (f26,50). De omzet in deze aandelen was minimaal. Zij werden vanmiddag niet meer in de sociëteit verhandeld. De handel vond plaats op de incou rante markt. In de scheepvaartsector was 't stil. De koersen lagen een weinig bene den het slot van vrijdag. Ook aan delen van de leidende cultuur-maat schappijen lagen merendeels iets lui er in de markt. De staatsfondsen daarentegen vertoonden een vaste stemming. In de lokale afdelingen werden de aandelen van de Kon. Ver. Tapijtfa- brieken hoger geadviseerd. Dit op 't gunstige dividendvoorstel over het boekjaar 1963/64. VOORSCHOTEN AFSTOTING GEMEENTELIJK WONINGBEZIT Krachtens een regeling afkomstig van het Ministerie van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid is het moge lijk gemaakt gemeentelijk woningbe- zit af te stoten onder bepaalde voor waarden. Om voor overdracht in aan merking te komen, moeten de wonin gen in woon- en bouwtechnisch op zicht aan redelijke eisen voldoen en in een behoorlijke staat van onder houd verkeren. Ook de adspirantkoper moet aan 'n aantal eisen voldoen, zoals in finan cieel opzicht in staat zijn de lasten van de woning te dragen, ten minste 10 pet van de overdrachtsprijs als eigen kapitaal kunnen investeren en een zodanige leeftijd hebben, dat ver wacht mag worden, dat hij de woning nog geruime tijd zelf zal kunnen be wonen. Voorts moet hij reeds bewo ner van de woning zijn en op grond van zijn inkomen voor het huren van een woningwetwoning in aanmerking zijn gekomen. Een aantal van de kandidaten is daarom al, omdat zij niet voldoen aan de gestelde eisen, afgewezen. De overige woningen zijn getaxeerd door een commissie van 3 deskundi gen. Rekening houdend met de uit gebrachte taxaties heeft de Centrale Direktie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid de overdrachts- prijzen vastgesteld en ter kennis ge bracht van het college. In deze prij- zijn zijn de in de woningen aange brachte boilers, douchecellen en vlie ringen begrepen. De overdrachtsprij- zen zijn ter kennis gebracht van de belanghebbenden Voorts hebben B. en W. een aantal ontwerp voorwaarden samengesteld, waaronder de overdracht dient te ge schieden. Deze voorwaarden hebben de instemming van de Centrale Di rektie. Zij willen een ongewenste speculatie in onroerend goed voor komen. Voorts zijn voorwaarden op genomen ter bescherining van het uiterlijk aanzien van het woningblok De voortuinen en brandgangen zul len niet worden overgedragen. Hier door is het mogelijk deze door de gemeente te laten onderhouden, het geen de eenheid van 't geheel slechts ten goede zal komen, aangezien niet alle woningen van een blok zullen worden overgedragen. Evenals de huurders zullen de nieu we eigenaren een bijdrage in de kos ten van het ouderhoud van voortui nen en brandgangen verschuldigd zijn. Het gebruik van de brandgang en het voetpad van de voordeur der woning naar de openbare weg wil len B. en W. verzekerd zien door het vestigen van een servituut. Het komt het college gewenst voor de nieuwe eigenaren het gebruik van de voortuin te garanderen, voorzover dit binnen redelijke grenzen blijft. Wat betreft het buitenschilderwerk blijft het mogelijk dit zelf te verzor gen dan wel deel te nemen aan het van gemeentewege te verrichten pe riodiek-schilderwerk. In het laatste geval zal een evenredige bijdrage in de kosten op zijn plaats zijn. De minister heeft eisen gesteld om ongewenste speculatie te voorkomen. Hierbij is o.a. als eis gesteld, dat de koper de woning ten minste 10 jaren zal bewonen. Na 10 jaar houdt het toezicht van de gemeente op. 26 hui zen zullen in eerste instantie worden afgestoten. De overdrachtsprij zen van deze na-oorlogse woningwetwoningen belopen 'n totaalbedrag van 330.939.- terwijl de met het Rijk te verrekenen boekwaarden van de diverse voorzie ningen 15.911,20 bedragen. B. en W. stellen de raad voor over te gaan tot verkoop van de betrokken wo ningen. Brigadier Piet naar mooi eind 168. We hebben het natuurlijk al lemaal al begrepen. Brigadier Piet was de man achter de auto. Hij stond achteloos tegen teen lantaarnpaal ge leund en beschreef speels een boogje met de loop van zijn pistool. „Steek de kluifjes maar omhoog, jongens", zei hij. „Braaf zo. Ik mag zelfs zeg gen, bravissimo. Dat neemt echter niet weg, dat ik zo vrij zal zijn jul lie te arresteren, aan te houden en voor te geleiden op grond van arti kel zus of zo, sub dit en dat, het welk aan ieder volwassen persoon, onverschillig van welke kunne ver biedt zich in vermomming op straat te begeven. Be-grepen? Jullie zijn er gloeiend bij, jongens." „Niks gloei end erbij", gromde Diavolo. En An- gelico viel hem bij door te zeggen: „Inderdaad, signore agente di poli- cio! Nikske gloeiend erbij! No! No! Wij willen die Italiaanse ambassa deur spreken! Wij zijn leden van een bevriende natie en onderdanen van een land, dat ook is aangesloten bij het Atlantisch Pact, net als jullie. Wij zijn dus vrienden!" „Maak je niet druk over de ambassadeur jon gens", lachte brigadier Piet. „Jullie worden, onmiddellijk in de gelegen heid gesteld terug te reizen naar je eigen vriendelijke land zonder die hele diplomatieke rompslomp." „Wat bedoel je", vroegen de schurken verward. Maar dat merkten ze gauw genoeg. Nog diezelfde avond werden ze namelijk door een stevige marechaussee als ongewenste vreem deling over de grens gezet, waarbij een dikke soldatenschoen als ver voermiddel op rijkskosten diensl deed. Met een zware plof belandden de twee schavuiten in de strook nie* mandsland tussen ons land en een nabuurstaat. En daarmee nemen we dan voorgoed afscheid van de schur ken Diavolo en Angelico. Tegelijk nemen we voorgoed afscheid van Karei Kleuntjes, van wie alleen nog te vertellen valt, dat hij in het ver volg elke wedstrijd als binnenspeler werd opgesteld. En van brigadier Piet kunnen we nog even vertellen, dat hij tegenwoordig vol trots de dubbele gouden in plaats van de dub bele zilveren strepen draagt. Hij is namelijk bevorderd tot brigadier der eerste klasse van de gemeentepolitie te Bonckelhoven. En als er nu nog mensen zijn die liever gezien hadden, dat Angelico en Diavolo er werkelijk in geslaagd wa ren de wondervoetballer K. Kleuntjes tóch naar Italië te krijgen, die kunnen we aanraden het hele ver haal opnieuw te gaan lezen om er vervolgens zelf een mooi eind aan te Machinist zag het aankomen Gezien de enorme verwoesting die is aangericht (vier Nederlandse en twee Duitse rijtuigen zijn totaal ver nield en de schade wordt op een mil joen gulden geschat) is het verba zingwekkend dat het aantal slacht offers niet groter is. De opruimingswerkzaamheden zijn inmiddels in volle gang. Naar ver wachting zal het treinverkeer over de brug bij Wester voort morgenoch tend bij aanvang dienst al kunnen worden hervat. De wissel aan de oostzijde van de brug is door de Duitse locomotief volkomen kapot gereden, maar verder valt de schade aan de baan nogal mee. Een geluk kige omstandigheid is in zeker zin, dat het bewuste baanvak niet is ge- /electrificeerd, zodat er geen boven leidingen en portalen beschadigd kon den worden. Een probleem is wel, dat het seinhuisje totaal is vernield. Daardoor zal men de seinen voorlo pig provisorisch moeten bedienen. De machinist van de Nederlandse trein, de heer Gerritsen, heeft in het ziekenhuis verklaard, dat hij de bot sing zag aankomen en uit zijn cabine is gelopen om de mensen in de voor ste rijtuigen van de Nederlandse die- seltrein te waarschuwen. JUBILEUM-FEESTAVOND SPOORWEGEN AFGELAST De directie van de Nederlandse Spoorwegen heeft vanmiddag beslo ten de première van een serie feest avonden voor het NS-personeel, die vanavond in de Utrechtse schouw burg zou plaatsvinden, in verband met de treinbotsing bij Arnhem af te gelasten. Deze feestavond zou worden gehou den in het kader van de jubileum- herdenking „125 jaar spoorwegen in Nederland". De feestavond zou de eerste zijn van een reeks van 24 die in plaatsen, over het gehele land ver spreid, in de komende drie maanden worden gehouden. De première is nu verschoven naar een nader te bepa len datum. In de nacht van zondag op maandag is het aan negentien Oostduitsers gelukt naar het Westen te vluchten. Onder hen bevonden zich twee le den van het Oostduitse leger en een douane-beambte. Zij kwamen op ver schillende plaatsen West-Duitsland binnen. Mgr Baeten ter aarde besteld Onder zeer grote belangstelling is vanmorgen in Breda mr. J. Baeten, de vorige week overleden emeritus bisschop van Breda, ter aarde besteld. De pontificale uitvaartdienst werd geleid door de tegenwoordige bis schop van Breda, mgr. G. de Vet, met assistentie van leden van het kathe drale capittel in de kathedrale kerk van St. Barbara. Overeenkomstig de wens van de overledene was de begrafenis een voudig gehouden. Als requiemmis werd een Volksmis gecelebreerd, waarbij de nadruk viel op de liturgie. Acht jonge priesters, wijdelingen van de gestorven bisschop, droegen de katafalk de kerk in. De schola cantorum van het groot - seminarie Hoeven, onder leiding van drs. L. Aerden, verzorgden de gezangen. Tijdens de laatste tocht naar de ka thedraal brachten honderden mgr. Baeten onder klokgelui een laatste groet. Op de katholieke begraafplaats Zuylen is het stoffelijk overschot bij dat van vier van zijn voorgangers ter aarde besteld. Mgr. De Vet ver richtte de absoute. Tot degenen die de uitvaartdienst bijwoonden behoorden de vertegen woordiger van kardinaal Alfrink, vi caris-generaal van het aartsbisdom Utrecht, mgr. Th. Hendriksen, de bis schoppen behorende tot het Neder lands episcopaat, de missiebisschop pen N. Hettinga SSJ, mgr. U. Lehman SSCC, mgr. dr. H. Mekkelholt SCJ, mgr. dr. P. Verschuren SCJ, mgr. A. van de Bronk SMA, mgr. Q. Pes- sers OFM en de abt van de Benedic tijnen te Oosterhout, M. Maehler. Bo vendien waren vertegenwoordigd de bisschoppen van de bisdommen Brug ge, Antwerpen én Gent. Namens kar dinaal Suenens van Mechelen was vicaris-generaal Ceuppens aanwezig. Het burgerlijk gezag werd onder meer vertegenwoordigd door de com missaris van de koningin in Noord- Brabant, dr. C. N. M. Kortmann, de burgemeesters van Breda en van Al- fen, de geboorteplaats van mgr. Bae ten, de territoriaal bevelhebber-zuid, brigade-generaal P. Coopmans, de president van de Bredase rechtbank, mr. J. K. Sohellenbach, de staatsse cretaris van Sociale Zaken, dr. J. de Meyer, prof. W. Asselbergs (Anton van Duinkerken), die over twee we ken rector magnificus van de Katho lieke Universiteit van Nijmegen zat worden en de rector magnificus van de Katholieke Hogeschool te Tilburg, prof. dr. C. Scheffer. draaien. Maar daarvoor zullen onze tekenaars zeker geen plaatjes te kenen. Nee, die zeggen liever met brigadier Piet: Leve de sport maar weg met de schurkenstreken om winstbejag! EINDE

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3