Katwijkse bromfietser botste op auto DB LEIDSE COURANT MAANDAG 31 AUGUSTUS UKK Zilverfeest voetbalvreniging D.W.O. (Zoetermeerplechtig en feestelijk gevierd Op waarlijk grootse wijze heeft de Den Haag van de N.K.S. wees er in R.K. voetbalvereniging D.W.O. haar zijn toespraak op, dat hij wist van 25-jarig bestaan herdacht. De jubi- de grote zorgen die DWO heeft ge- leumcommissie bestaande uit de he- had. De uitgroei van Zoetermeer zal ren G. M. Scholten, voorzitter, H. ook voor DWO een enorme expansie Hartman, secretaris, J. Vollebregt, P. geven, zodat de toekomst er voor Moers en Chr. J. de Jong hebben me- DWO zonnig uitziet. Spr. bood een de in overleg met het huidige bestuur vlag aan. gezorgd voor een eclatante feestvie- Namens de senioren-elftallen, n.l. ring, die nog lang in het geheugen het 2e, 3e en 4e, sprak de heer A. Ph. zal blijven. Rademaker. Dank zij de gehouden doelpunten-actie was het mogelijk De herdenking begon zaterdag met een herinneringsstuk aan dit jubi- een plechtige Hoogmis in de parochie- leum aan te bieden. Op een marme- kerk, die werd gecelebreerd dooi ren onderstuk zijn twee voetballers pastoor P. J. van Stralen, de grote geplaatst in een actie - moment. De promotor bij de oprichting van DWO, beeldjes zijn zwaar verzilverd. Te- geassisteerd door oud-kapelaan J. vens werd een voetbal aangeboden. Streng als sub-diaken en kapelaan Namen het eerste elftal bood de L. Banning, geestelijk adviseur van heer L. van Dorp eveneens een voet- de vereniging als diaken. TT "*T A J 1 J jg HULDIGING IN PAROCHIE HUIS bal aan. Voorzitter N. Adegeest dank te voor de gelukwensen en de aan geboden cadeaus. GEDENKBOEK Leden en genodigden kwamen hier- Alle leden kregen een gedenkboek na bijeen in ket parochiehuis, waar aangeboden. Het titelblad van deze gelegenheid was het bestuur te com- zee,r verzorgde uitgave was ontwor- plimenteren. Nadat de koffie geser- pen d^or de heer M. van Leeuwen, veerd was werd het woord verleend j,n het voorwoord van burgemees- aan de heer F. v. d. Burg voorzittter pj q j baron van Tuyll van van de afdeling Den Haag van de Serooskerken wordt medegedeeld, dat Nederlandse Katholieke Sportbond, j^et gemeentebestuur voor de sport Spr. richtte allereerst het woord Voor zo gunstig mogelijke omstandig- tot de heer A. M. Hoogduin, die ge- heden zal zorgen. Zo zullen de durende 25 jaar al zijn krachten ge- sportvelden intensiever bespeeld kun- geven heeftvoor de groei en bloei nen Worden, terwijl voor de jeugd van DWO. Op alle mogelijke manie- provisorische oplossing wordt ren heeft hij zich dienstbaar gemaakt aangebracht op de gemeentelijke voor de katholieke sportbeweging, speelweide. Het was spr. een genoegen namens Het gedenkboek bevat o.m. bij - het nat. bestuur van de N.K.S. een dragen van de wethouder van sport- oorkonde te overhandigen en hem de en sociale zaken J. Kentgens, oua- bondsspeld voor grote verdienste aan kapelaan P. J. van Stralen oprichter te bieden. Spr. speldde de onder- Van de vereniging en kapelaan L. scheidene vervolgens de bondsspeld Baning, geestelijk adviseur, op. Ook de echtgenote van de heer Hoogduin deelde in de hulde voor RECEPTIE haar echtgenoot. Vervolgens feliciteerde de heer v. 's Middags te half drie recipieerde d. Burg de jubilerende vereniging, het bestuur in restaurant De Meer- die ondanks vele moeilijkheden, bloem. Een groot aantal bloemstuk- waarvan de terreinmoeilijkheden wel ken en vele cadeaus werden aange- de grootste waren, zich niet alleen dragen. Te vier uur trokken de voet- staande heeft weten te houden, maai bailers met muziek van de fanfare- uitgegroeid is tot een bloeiende voet- korpsen Kunst en Vriendschap en balvereniging. Namens de N.K.S. Harpe Davids naar het Burgemeester bood hij een wimpel aan. Vernède Sportpark, waar een jubi- De vice-voorzitter van de afdeling leumwedstrijd werd gespeeld tegen De heer F. v. d. Burg voorz. afd. Den Haag van de N.K.S. speldt de bonds speld van de N.K.S. op bij de heer A. M. Hoogduin. Van 1. n. r. voorz F. v. d. Burg, mevr. Hoogduin, de heer A .M. Hoogduin T.O.G.B. uit Berkel. De aftrap werd verricht door de wethouder van sport en sociale zaken, de heer Kentgens. In een sportief gespeelde wedstrijd won T.O.G. met 10. Des avonds werd in de grote zaal een feestavond gegeven voor de se nioren, donateurs en genodigden. De zaal was feestelijk versierd met de talloze bloemstukken, die waren aan geboden. Opgevoerd werd Bourgor.- je's Musical-Varia „Kolderado." Een zeer verzorgd cabaret, waarvan de toeschouwers terecht zeer genoten hebben. Na de pauze sprak voorzitter N. Adegeest, die zich bijzonder richtte tot een zestal jubilarissen, die vanaf de oprichting lid zijn van DWO. De zilveren jubilarissen waren A- J. Bolleboom Hzn, J. W. Reeuwijk, R. Bolleboom, A. Ph. Rademaker, 5. A. van Steenderen en B. W. Tilburg. Allen ontvingen een herinnerings insigne. Na afloop van het zeer ge varieerd programma bleef men nog enkele uren gezellig bijeen voor een dansje. Rest ons nog te melden dat vrijdagavond een feestavond gegeven werd voor de junioren, waarbij o.m. enkele sportfilms werden vertoond. Een 36-jarige inwoner van Katwijk is zaterdagavond om het leven geko men, doordat hij met zijn bromfiets op de weg van Wassenaar naar Noordwijk nabij zijn woonplaats frontaal in botsing kwam met een personenauto. Het slachtoffer, de heer H. Ouwe hand, reed omstreeks negen uur, ko mend uit de richting Wassenaar, op de hoofdverkeersbaan, hoewel er aan weerskanten een secundaire weg ligt. Bovendien reed hij aan de linkerkant van de weg, waardoor een botsing niet te voorkomen was. Hij was vrij wel op slag dood. De personenauto vloog in brand. De bestuurder wist zich echter in veiligheid te brengen. Zowel de auto als de bromfiets brand de geheel uit. De heer Ouwehand was gehuwd en vader van drie kin deren. KORTE GOLF Bij een autobotsing op Rijks weg 43 is gisteravond mevrouw A. L. Krist-Bosch (34) uit Drachten bij Beetsterzwaag om het leven geko men. Zij zat met haar man en twee kinderen in een auto die bestuurd werd door een vriend. De wagen kwam bij een wegversmalling fron taal in botsing met een tegenligger en sloeg over de kop. Mevrouw Krist overleed ter plaatse. De andere be trokkenen liepen geen noemens waardig letsel op. Bij een auto-ongeluk is de 42- jarige heer A. Kajdrijs uit Lommei, België, in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen toen de auto waarin hij zich bevond door een lekke band van de weg raakte en tegen een boom botste. Van de vier mede-inzittenden werd alleen de 22-jarige bestuurder ernstig ge wond. Hij werd opgenomen in het St. Jozef ziekenhuis te Eindhoven. Het gezelschap was op weg naar de Nederlandse rivieren om daar te gaan vissen. Een 77-jarige Spaanse graaf, Gonzalo Aguilera Monro van Albe de Yeltes, heeft in een vlaag van verstandsverbijstering zijn twee Huwelijks gondel snel gestrand De huwelijksreis van 'n Ne derlands-Amerikaans paartje is zondagmiddag bijna in 'n ramp geëindigd toen de ballon waar mee zij als voorproefje van hun huwelijksreis vanuit Geervliet een tochtje wilden maken, bij het opstijgen in electriciteits- kabels verward raakte:". De heer Verbrugghen, een Amerikaanse parachutist, en zijn 28-jarige bruid Hanny Vis- scher, die een cursus parachu tespringen in de Verenigde Sta ten heeft gevolgd, zijn zater dag in Den Haag getrouwd. Zij stapten gisteren opgewekt in de ballon van de heer Jan Boes man. Een plotselinge windstoot dreef de ballon echter kort na de start tegen electriciteitska- bels, zodat de vonken rondspat- ten. Het bruidspaar dook diep weg in de mand. Toeschouwers slaagden erin de ballon vast te leggen en de ballonvaarders te bevrijden. De heer Verbrugghen en de heer Boesman zijn later zonder nieuwe moeilijkheden weer op gestegen. Mevr. Mimi Boesman nam de plaats in van het ge schrokken bruidje dat op zoek ging naar haar afgewaaide sluier. De huwelijksreis van het echtpaar Verbrugghen, die gis teren zo ongelukkig begon, zal hen verder nog o.a. in Hawai en Japan brengen. zoons doodgeschoten. De graaf leef de als gevolg van geestelijke oneven wichtigheid, geïsoleerd. Toen zijn twee zoons, 39 jaar en 47 jaar, hem kwamen opzoeken, schoot hij hen dood met een oud pistool. Zijn echt genote wist te ontkomen. OOK WESTDUITSE „VERONICA"? Zondiag is in Hamburg vernomen dat ook West-Duitsland zijn illegale radiozender zal krijgen, aan boord van een 1500 ton metend schip, dat buiten de driemijlszone in de Elbe- monding zal komen te liggen. Initia tiefnemer is een bareigenaar van de Hamburgse Reeperbahn, Manfred Weissleder. Hij zou door een groep Britse financiers worden gesteund. Waar blijven de naambordjes In de nieuwe componisten- wijk in Leiden-Z uiidwest is het met straatnamen nog niet al te best gesteld. Enkele maan den geleden zoohit een Leide- naar, die niet met de nieuwe situatie ter plaatse op die hoog te was, naar de Toscandind'laan. Eerst na herhaaldelijk vragen aan toevallige voorbijgangers kwam hij tót de ontdekking, dait hij zich op de door hem gezochlte laan bevond. De ge bruikelijke blauwe bordjes met die straatnamen waren in geen velden of wegen te bekennen. Dit gebeuren herhaalde zich enkele dagen geleden met de zelfde Leidenaar in de hoofd rol. Wéér zocht hij de Toscani- nilaan - die, ook al is men er enkele maanden tevoren al eens eerder geweest, moeilijk te vinden is - wéér stelde hij enkele voorbijgangers dezelfde vraag als twee maanden gele den, en wéér kreeg hij te ho ren, dait hij op de Toscanindlaan stonid. En nog steeds waren er geen naambordjes aange bracht. En het vreemde is, dat zelfs enkele spelende kinderen, die later op de hoek van de Tosca nindlaan bleken te wonen, in het geheel niert van het bestaan van deze laan afwisten F;_ „;A 14 Op zijn 22ste verjaardag is Koka Petaio, zigeunerkoning zijn volk met de 19-jarige prinses Cisella Nina Atanasio, Het burgerlijk en kerkelijk huwt in West-Europa, volgens het eeuwenoude gebruik van in Nieuwerkerk aan de IJssel in het huwelijk getreden, lijk zal in Rome worden voltrokken. 40-jarig dienstverband PTT van TH. DöFFERHOFF (Oegstgeest) De postdirecteur biedt de jubilaris de onderscheidingen aan. Installatie rector 'Beresteyn' (Voorschoten) Vanmorgen werd tot overste en rektor van het Montfortaans Semina rie Beresteyn te Voorschoten geïn stalleerd pater Jac. Hoeberichts. Pater Hoeberichts werd in 1914 in Bunde geboren. Vanaf zijn priester wijding in 1941 heeft hij zich onaf gebroken ingezet voor de opleiding van de toekomstige Montfortanen. Sinds 1951 is hij als leraar en eco noom verbonden aan het seminarie in Voorschoten. De heer Th. Döfferhoff (55), een geboren en getogen Oegstgeestenaar, is iemand die alle hoekjes en gaatjes van zijn geboorteplaats nauwkeurig kent. Er zullen trouwens weinig in woners van Oegstgeest zijn die de goedlachse en altijd opgewekte PTT- man niet eens ontmoet hebben tij dens de bestelronde. Heden is het veertig jaar geleden dat „Dorus" in dienst trad bij de PTT in de functie van „jongeling". Ondanks het karige salaris dat hij in de beginperiode van zijn loopbaan verdiende mag toch ge zegd worden dat hij het werk met plezier verrichtte. „Het was 's avonds wel eens half elf als de laatste krant in de brievenbus verdween", vertel de ons de jubilaris te zijnen huize aan de Sumatrastraat nr. 6. „Er wa ren toen nog drie bestellingen per dag en de middagbestelling, welke wij met zijn tweeën opknapten, om vatte héél Oegstgeest, kompleet met de Mors. Dit betekende 18 km lo pen Bloemen en geschenken Vanmorgen had in de huiselijke kring de huldiging plaats. Er waren vele bloemstukken, o.a. van het ge meentebestuur. De directeur van het postkantoor te Leiden, de heer E. J. Bongers, hield een hartelijke en waarderende toespraak en bood de oorkonde aan voor 40-jarige trouwe dienst, een gouden revers-knoop als sieraad op de burgerkleding, een gouden ster voor de ambtskleding en tenslotte 'n geschenk onder couvert. De beheerder van het postkantoor Oegstgeest, de heer Van der Werf, bood namens het personeel een vul pen en vulpotlood en een grote doos sigaren aan. Mevr. Döfferhoff ver eerde hij met een bouquet. Vanmiddag is er een receptie, die tot 6 uur gelegenheid geeft de jubi laris geluk te wensen. TWEE BEROVINGEN IN AMSTERDAM Twee vreemdelingen, vermoede lijk Algerijnen, hebben zaterdagnacht op de Prins Hendrikkade in Amster dam een 43-jarige Duitser beroofd van 260 DM. Een hunner streek hem langs zijn been. Toen de Duitser zich losrukte koos het tweetal het hazen pad. Een bloemist deed later bij de De installatie werd verricht door politie aangifte dait hjj in een koffie- zijn voorganger pater dr. J. M. Her huis op de Zeedijk was beroofd van mans, die zoals reeds eerder in zijn portemonnee met 45 gld. De twee ons blad werd vermeld is benoemd vreemdelingen worden ook hiervan tot provinciaal overste van de verdacht. Montfortanen. ■v

Leidse Courant | 1964 | | pagina 14