Leidse bi oscooppro gramma's nog steeds in vakantiesfeer B.B .als verrukkelijke idiote in Luxor Felle brand in strokartonfabriek snel bedwongen DE LE1DSE CU U KANT steeds met Sint Eloi wordt aange- Concentratie van accountantskantoren Het accountantskantoor Moret en De Jong, dat reeds samenwerkte met het accountantskantoor De Kramer en Van der Ploeg en met het ac countantskantoor Enklaar heeft een dnktie. Over de oorzaak van de brand voortgekomen uit het in 1883 door tast men nog in het duister. Het be- Barend Moret opgerichte boekhoud- drijf is tegen brand verzekerd. LUXOR Wie een oergezellige schift" bepaald mager wordt weerge- den: „Eh, Sint Eloi, heb je het bus film wil met in de hoofdrollen An- geven, hetgeen dan tevens de enige kruit al uitgevonden?", thony Perkins en Brigitte Bardot, kritische noot is. sproken), terugkeert uit zijn kelder, coumamsKanioor tnaiaar nee» eer waar hij zijn tijd doorbrengt met ont- ™aatach.,ap, aangegaan met het Eer- dekkingen en Uitvindingen wordt hij *e4e5>apdSPha door de koning begroet met de woor- '00r van Moret en Starke. Tot deze maatschap zijn tevens toegetreden de onder de naam Jon- Een sprankelende komedie, die een kers en De Jong samenwerkende ac- bureau. Men kan dus spreken van een hereniging, zo wordt communiqué meegedeeld. teren dat B.B. ook al is haar spel komische verwikkelingen verrukke- hier (nog) niet groots „in han- }«ke vondsten en schitterende inval- den" van een goede regisseur, toch ^en voort. Op wonderlijke wijze wel tot iets beters in staat is dan ontsnapt koning Dagobert aan de K l- J UV 1 j ivcia cxi ouiig aaxxiciiwcxxvciiuc at.- De film rolt nu in een razend van A^le leeftijden ars waard countants. De naam yan de_nieuwe Gisteravond omstreeks zes uur Is De bedrijfsbrandweer kreeg bij de een bestrijding van de brand assistentie van de plaatselijke vrijwillige brand weer, die al het beschikbare mate rieel inzette. Uit voorzorg werd ook nog de hulp ingeroepen van de brand weer van de gemeente Delfzijl. Deze rukte met twee spuiten en een lad derwagen uit, doch behoefde geen dienst te doen. Gezien de grote hoogte van 't ge bouw kon men aanvankelijk weinig tegen de vuurzee uitrichten, doch omstreeks kwart voor zeven slaagde men erin het grootste gevaar te be zweren en uitbreiding te voorkomen. PROLONGATIES maatschappij luidt: Moret De Jong een felle brand ontstaan in het 30 0m zeven uur kon |et sein brïnd en Starke, Eerste Nederlandse Ac- meter hoge ontstoffingsgebouw van Wftri|pn PPWV|1„ countantskantoor van 1883. <.nSnoM«owa ofmborfnnfQht-ioL- s de coöperatieve strokartonfabriek Het aantal in de nieuwe maatschap „De Eendracht" te Appingedam. Hoe- Als gevolg van de brand in dit vi- tot imbeciel uit-en aankleden. De dood» die °P allerlei manieren op Irma la Douce is door Trianon ook samenwerkende accountants bedraagt wel de brand in ongeveer een uur tale gedeelte van de fabriek viel di- fiim is bovendien een aardige persi- hem loert Buitengewoon geestige voor de 19e week op het doek ge- flage van de Britse geheime dienst anachronismen een altijd vrij voor houden. Str. volwassenen, die de met een happy ending op een wel de hand liggend voor een historische film nog niet hebben gezien, kunnen dam, Apeldoorn, Dordrecht, zeer onverwachte wijze. komedie, maar hier met smaak en T :j- 14* tj 's-Gra- dit dus alsnog doen. Lido heeft venhage, Groningen, Heerlen, Leeu- tijds kon worden bedwongen, is de reet een der cellulosemachines uit en De vestigingsplaatsen zijn Amster- schade aan de machines en aan het korte tijd later ook de tweede ma- - gebouw vrij groot. Voorlopig schat chine. Twee op deze afdeling aange- men de schade op f 250.000. Het ont- wezen machines kunnen, zij het met Het is natuurlijk een zeer onwaar- kennershand opgediend vergroten De Val van Rome geplongeerd (14 warden, Meppel, Rotterdam, Terneu- stoffingsgebouw heeft een totale ca- een iets vermiderde capaciteit, blij- schijnlijk verhaal naar een roman de aantrekkelijkheid van de film bij- jaar) en Rex laat 'oor de tweede zen, Tilburg" "en Utrecht, van Charles Exbrayat over Russi- zond®r- ®en voorbeeld: wanneer de week de Beatles opdraven met „Yeah sche spionage en Engelse contraspi- hofbisschop (die tussen haakjes yeah," enz. (A.L.). sche spionage en Engelse contraspi onage, waarin de ogenschijnlijk dom me, maar uiteindelijk zeer gewiekst blijkende „luitenant" Penelope Light- faether (B.B.) op onnavolgbare wijze de Russen een loer draait en en pas sant de Britse geheim- dienst bij de neus neemt. Natuurlyk loopt er een licht amoureus draadje door het ver haal. Miloukine, de amateurspion, alias Harry Compton, voortreffelijk gespeeld door Anthony Perkins, wordt n.l. verliefd op Penelope, die deze verliefdheid handig uitbuit, maar aan de liefde niet ontkomt, ook niet als zij gedwongen is haar minnaar en rivaal door het leger te laten arresteren. Het verhaal verder navertellen doen wij niet, men kan de film beter gaan zien zonder te weten wat er komt. Het verhaal, ge voegd bij de zeer geestige cameravoe ring, verloopt spannend en kan daar bij enkele moorden op de koop toe nemen. De film zal de kijker geen schaterlach ontlokken, maar wie ge voelig is voor ietwat bijtende humor en ook wat sarcasme weet te waar deren en bovendien kennis wil ma ken met een andere Brigitte Bardot dan het persoontje, dat zo vele malen op het witte doek verscheen, raden wij aan deze film te gaan zien. (14 jaar). ENGELS GRIEZEL OP ZIJN BEST CAMERA Agatha Christie en Margareth Rutherford zijr. op Jiun best in „Moord in galop", de film die deze week gebracht wordt door het Camera-theater. Agatha Christie leverde voor het scenario een van haar meest geslaagde geesteskinde ren: de roman „Murder at the gal lop" met de onsterfel"ke miss Mar- ple. In de figuur van miss Marple is alle charme van de Engelse griezel literatuur gebundeld. Een flegmatisch Engels society-dametje, dol op een roddeltje, een kopje thee en een sterke hang naar het occulte. Miss Marple vindt het occulte en de grie zel. natuurlijk in een kasteelach tige rijschool me' piepende deuren en bewoners in wier onberispelijke verschijningen de moordenaarsgeest kan huizen. Een kostelijk verhaal. Subliem is de presentatie door Mar gareth Rutherford van Miss Marple. Zó voortreffelijk worden de karak tereigenschappen van miss Marple in het spel van Margareth Rutherford verenigd, dat men beslopen wordt door het gevoel, dat de filmster als model gediend heeft voor de schrijf ster Agatha Christie. Het verhaal en de afloop laten we ter onthulling van de bezoekers over. De liefhebbers van het genre zullen er een vol uur kijkplezier aan be- Jeven. SPRANKELENDE KOMEDIE STUDIO heeft deze week een bril jante komedie, waarin Fernandel op waarlijk magistrale wijze de hoofdrol vertolkt. Een Frans jongetje kan op school niet genoeg vertellen over de fameuze koning Dagobert en moet voor straf een opstel maken over zijn grote landgenoot. Juist als hij daar aan wil beginnen, komt „Ivanhoe" voor de televisie en dan gaat de fan tasie van het jongetje werken: hij verplaatst de figuren uit zijn omge ving naar de tijd van koning Dago bert, die dan sterk door Ivanhoe is geïnspireerd. Zijn vader (Fernandel) wordt dan „le bon roi Dagobert" de Franse titel, die met de Neder landse vertaling „De koning is ge- Deventer verplaatst woonwagenkamp na vuilnisbrand Het woonwagenkamp nabij de ge meentelijke afvalstortplaats te De venter is gisteren op last van het gemeentebestuur verplaatst naar het kampeerterrein van de stad, daar 'n brand op de stortplaats, die 'n ver stikkende rook verspreidde, de be woners uit het kamp dreef. De De venter Brandweer bestreed het vuur met groot materieel. Men wil met bulldozers het terrein egaliseren en het daarna met een zandlaag afdek ken, daar anders het vuur blijft door- smeulen. Eerdere protesten van de woon wagenbewoners tegen de ligging van het kamp b(j de stinkende stortplaats boekten geen succes. De laatste tyd werden de bewoners van het kamp ook nog geplaagd door talloze vlieg jes, die een broedplaats vonden in dierlijke resten die door een defect aan de compostmachine op de afval berg gestort moesten worden. Het gemeentebestuur is al gerui me tyd op zoek naar een geschikte plaats elders om als stortplaats in te richten. Op eigen terrein is geen plekje meer te vinden. Onderhande lingen met andere instanties hebben echter nog geen resultaat gehad. paciteit van ca. 800.000 kilo haksel ven doordraaien. Men zal eerst a.s. De accountantskantoren Moret en per week, hetgeen neerkomt op on- maandag een inzicht kunnen krijgen De Jong en Moret en Starke zyn geveer 60 procent van de totale pro- in de omvang van de bedryfsschade. PROFITEER Vroom Dreesmann reikt alle huisvrouwen de helpende hand met practische, huishoudelijke apparaten om het werk van de huisvrouw te verlichten. Het werk in de huishouding moet voor de huisvrouw een genoegen zijn en het mag geen te zware eisen aan haar stellen. Veel huisvrouwen verlangen naar een moderne automatische wasmachine, een centrifuge met voldoende capaciteit, een koel kast of naar andere apparaten, die haar het werk kunnen ver lichten. VOORDELEN kw k moderne iecimik EN VAN DE mmiiuiik vont ow ook APPARAAT Viaag inlichtingen hieromtrent aan de afdeling. Op de parterre Maarsmansteeg zijn talloze nieuwe vindingen van vernuf tige huishoudhulpen. .Centrifuge" voor 2/4 kg wasgoed, met veiligheidsdeksel, 1400 toeren, 220 volt, tijdens de expositie „Wasmachine" geheel geëmailleerde, dubbelwandige langzaamwasser, M&- 3 kg wasgoed, tijdens de expositie co LEIDEN

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5