Duel met Oostenrijk Burgerlijke stand Auto botste tegen boot Gemeenteraad van Warmond niet tevreden met toewijzing woonschepen Leidse Agenda ALPHENS ,Z0MERZ0RG' UIT DE ZORG Kantoor NSR gaat verhuizen VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1964 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 fvAhrvran TVTa-rirtliiri 37 W He Leiden, 27 augustus Wie Oostenrijk op de wereldglobe zoekt, moet de aardbol langzaam om zijn scheve as draaien. Anders ziet hij het 20e eeuwse Oostenrijk over het hoofd. Maar wanneer je een maal dit romantische land hebt ont dekt, denk je met heimwee terug aan de geweldig gezellige uren, daar door gebracht. De grandiose bergen en vredige dalen, het bruisende water der gletsjers en de eeuwige sneeuw, het robuste, maar ook beminnelijke doen je ernaar hunkeren, enkele uren dat alles dichtbij je te hebben. Wij hebben van dat alles mogen genieten en hebben daarmee een rijkdom voor ons leven mogen veroveren, die wij nooit meer zouden willen missen. Toch is het geen uitval of vlucht naar het buitenland geweest voor een keer. DUEL is de naam, waaronder wij trachten alle aktiviteiten voor de jeugd samen te vatten, die worden ondernomen in onze parochie in Lei den Z.W. DUEL zijn de initialen van de af korting: Door Uw Energie Levend, boor eigen werkzaamheid en energie willen wij aan de jeu£d de kans ge ven in deze nieuwe woonwijken een onderlinge band te doen groeien, Waardoor zij de veiligheid voelen tot een gemeenschap te behoren, waar zij een openheid voor elkander we ten. Om dit te bereiken hebben we door het organiseren van dansavonden ge tracht die onderlinge binding los te slaan. Dit bleek wel heel moeizaam te gaan, en bij herhaling was duide lijk, dat dit niet zonder meer vol doende zou zijn. Toch is het van we zenlijk belang, dat juist in deze woon wijken die gemeenschapsidee gezond •n sterk is gefundeerd. De idee van een buitenlandse reis zou niet in mijn hoofd zijn opgeko men, wanneer ik niet een man van ervaring op dit gebied ontmoette, die mij bij de uitwerking hiervan met raad en daad terzijde wilde staan. Het is daarom naast alle medewer king en belangstelling van anderen aan de heer J. Vinkensteyn te dan ken, dat deze eerste reis zo'n dende rend succes is geworden. Daarvoor is naast ervaring en ontwikkeling zeker een grote dosis levenswijsheid vereist. Dat de uitvoering van dit *1\ Gistermorgen omstreeks negen uur is op Willem de Zwijgerlaan door on bekenden een autowrak in brand ge stoken. De brandweer heeft het vuur geblust. De eigenaar van de auto is niet bekend. Grote consternatie ontstond er gisteren rond twee uur op de Beestenmarkt, toen een auto in botsing kwam met een rond vaartboot. Vanaf het parkeerterrein op de Beestenmarkt reed de be stuurder van de personenauto achteruit in de richting van het water. Toen hij dé volautoma tische Amerikaanse wagen wil de afremmen, reed de wagen door. Ook de handrem bracht de wagen niet tot stilstand. De wagen raakte eerst een ge- parkeerdstaande auto en kwam met een flinke klap tot stil stand tegen een aan de kade gemeerd liggende rondvaart boot. De boot werd aan de lin kerzijde licht beschadigd, de Amerikaanse wagen aan de achterzijde met ongeveer een meter ingekort. plan een geëigend middel is om on derlinge contacten te leggen, behoeft verder geen betoog. De werkelijkheid heeft dit zonder meer bewezen. Toch is het ook weer niet zo, dat wij zonder meer op de ervaring van anderen willen blijven stéunen. Hoe dankbaar we de heer Vinkensteyn ook zijn voor zijn hulp en activiteit, het doel van DUEL is juist door eigen activiteit beweging in de jeugd te houden. Daarom zullen we de volgen de reis organiseren in samenwerking met en geassisteerd door jongeren, die zich op verzoek beschikbaar stel len. Niet het volgen of zonder meer afzien, maar het geconfronteerd wor den met alle kanten van zo'n reis, zal ons duidelijk maken, hoe wij ko men tot een welslagen van die reis. Oostenrijk heeft de aandacht van velen van onze landgenoten. Men hoort in dat land vaak meer zijn eigen taal, zodat men bijna niet aan de indruk ontkomt, dat half Neder land naar Oostenrijk is uitgeweken. Daarom is het zaak, tijdig de vol gende trip vast te leggen, aangezien er van de jongeren uit het verlangen groeit, aan deze reis deel te nemen. Het betreft de jongeren van 17-26 jaren. Wie denkt zich voor Oostenrijk te moeten laten inschrijven, moge we ten, dat zondag de 6e september deze inschrijving wordt geopend. Eerder is niet mogelijk. De Oostenrijk-reis wordt ondernomen van 31 juli t/m 8 augustus, 1965. Vanaf 6 september kunnen inlich tingen worden verkregen bij onder staand adres. DUEL p/a. P. Gedeon van der Werf, ofm Valeriusstraat 96, tel. 01710-23976 Leiden - Z.W. Kankerbestrijding Ieder jaar overlijden bijna 20.000 Nederlanders aan kanker, één van de vijf Nederlanders sterft aan deze ziekte. Moeten wij ons hierbij neer leggen en dit als onvermijdelijk ac cepteren? Dank zij het speurwerk iin labora toria en ziekenhuizen kennen we vele factoren die een rol spelen bij het ontstaan van kanker, zijn we ge ïnformeerd over het gedirag van vele kwaadaardige gezwellen en is het mogelijk de ziekte te diagnotiseren in een stadium waarin genezing nog mo gelijk is. Kankerpreventie en kanker- genezing is geen utopie. Dit vergt geld en enthousiasme. De materiële steun van de gehele Neder landse bevolking is noodzakelijk. Het stelt degenen die kankeronderzoek tot hun levenstaak gemaakt hebben, iin staat hun werk op hoog niveau te verrichten, de inspanning van het gehele volk legt hun een verplichting op. De verplichting, gebonden aan een nationale zaak. In 1962 was het Koningin Wilheï- mina Fonds, dank zij de bijdragen van het Nederlandse volk in staat de Nederlandse centra waar kankeron derzoek en -behandeling van kanker patiënten plaats vindt, met ruim twee miljoen gulden te steunen. Onze Leidse gemeenschap heeft zich steeds van haar goede kant laten zien. Vo rig jaar bedroeg de opbrengst van de collecte ruim twaalfduizend gul den, een record in de geschiedenis van de Leidse afdeling van het Kon. Wilhelmina Fonds. In de komende week ontvangt u per post een zakje, dart in de loop van de week wordt opgehaald. Op zaterdag 5 september vindt de straat collecte plaats. Zij die bereid zijn op deze dag te collecteren kunnen zich opgeven in het gebouw van de Raad van Arbeid, Breestraat 127 op vrijdag 4 september tussen 19 en 20 uur. Laten we trachten het record van 1963 te breken. Het is onze plicht. Geboren: Marjolijn dr v. W. de Ru en C. F. Ouwerkerk; Engel zn v. M. Guijt en G. Vlieland; Caroline Jan netje Antonia dr v. M. van der Heij den en M. Honsbee René zn v. M. van den Berg en K. Flippo; Cornelis zn v. D. Brouwer en J. A. Heemskerk; Ste ven zn v. B. van Linge en jkvr. H. M. A. de Ranitz; Wilhelmina Jacoba dr v. D. van Egmond en C. Guijt; Rudie Johannes Wilhelmus zn v. J. A. van Es en A. A. Verhart; Pieter Paul zn v. E. H. Furnée en A. C. van Andel; Cor nelis Jan Alexander zn v. P. S. A. Minnes en H. R. M. A. Borghans; Mo nica Joanna Hendrika dr v. G. A. Tel- kamp en T. G. M. Zandbergen; Eric Hans zn v. P. Schlagwein en P. van der Walle; Nicolaas zn v. N. Taverne en E. C. Stigter. Gehuwd: J. C. Bekkering en H. van der Schilden; J. Ravensbergen en J. C. van Kooperen; A. van Tol en N. C. J. van der Spek; H. Vonk en S. Dhal- ganjansing; H. A. Robbers en M. P. van den Burg; L. J. M. Waaijers en M. A. van Ulden; J. C. Bavelaar en W. van Schoonderwoerd den Beze- mer; D. G. Verboon en E. Bernard; A. Wijsman en C. G. Verberg; J. Ben- ning en A. P. van den Berg; A. A. Veerman en M. J. Trouwee; B. M. B. Rijlaarsdam en A. van Oosten; J. Beekman en E. Boeff; P. J. Rosen berg en M. T. van der Linde. Overleden: P. K. 't Hart, 74 jaar, wed. v. J. A. Kerkhoven; P. F. Over- sloot, 27 jaar, man; M. J. van der Reek, 57 jaar, man; L. van der Niet, 12 jaar, zoon; J. Grimminck, 73 jaar, man. Op Vesalius-herdenking Prof. dr. J. Dankmeijer houdt lezing in Brussel Van 19 tot 24 oktober 1964 zal te Brussel een grote herdenking plaats vinden van Andreas Vesalius, de grondlegger der wetenschappelijke ontleedkunde, die 400 jaar geleden, terugkerend van een reis naar het Heilige Land, op het eiland Zante stierf. Door een comité, gevormd door ge delegeerden van de Belgische Acade mies voor Wetenschappen en Genees kunde, onder voorzitterschap van prof. dr. C. Heymans, zal op 19 okto ber een plechtige herdenkingsbijeen komst worden gehouden; daarvoor zijn als niet-Belgische sprekers uit genodigd prof. dr. G. Wolf-Heidegger uit Bazel, de stad, waar Vesalius' grootste werk „De humani corporis fabrica" (Over de bouw van het men selijk lichaam) in 1543 werd uitgege ven en prof. dr. J. Dankmeijer, hoog leraar in de anatomie en embryologie aan de Leidse Universiteit. Professor J. Dankmeijer zal spreken over de actuele betekenis van Vesalius' werk. In het kader van de herdenking vinden enkele wetenschappelijke symposia plaats, o.a. over het huma nisme uit de 16e eeuw en in de mo derne tijd en over celbiologie. Eerstejaarsdagen van de Universiteit Gedurende de eerste dagen van 't snel naderende, nieuwe academie jaar staat de Leidse Universiteit ge heel in het teken van de aankomen de studenten. De traditionele eerste jaars-dagen, die als steeds in op dracht van de universitaire autori teiten door de Vergadering van de Leidse Studenten Faculteiten wor den georganiseerd, vinden plaats op 8, 9 en 10 september. De Rector Magnificus heet hen persoonlijk welkom. Zij worden in geschreven in het Album Studioso- rum, hoogleraren en leden van de wetenschappelijke staf vertellen uit voerig over de gekozen studie; met hen en met toekomstige studiegeno ten is kennismaking mogelijk. Ook de verschillende studentenorganisa ties staan klaar voor het verstrekken van in- en voorlichting, terwijl de grote collectie HORLOGES PIERROT JUWELIER - HORLQGER maarsmansteeg 21 leiden tel. 20778 Onder voorzitterschap van burge meester F. K. Langemeijer kwam de raad van Warmond in openbare ver gadering bijeen. Afwezig met ken nisgeving de heer mr. V. C. Groe nendijk. Na een aantal hamerstukken kwam de al of niet aanstelling van een maatschappelijk werkster aan de or de, waaromtrent door b. en w. een afwijzend advies was uitgebracht. Dit advies is reeds uitvoerig in ons blad opgenomen. De heer Van Vliet vindt het jam mer, dat terzake geen oplossing ver- kregen is want het zou voor de des- Advertentie) betreffende kerkelijke instanties toch wel prettig geweest zijn indien er iemand was geweest waarmede zij bij studenten-decanen, -pastores en-art- voorkomende gevallen nader kontakt sen over aard en doel van het we Zouden kunnen opnemen. Voor deze een uiteenzetting geven. Voorts staan instanties komt toch dikwijis de vraag op het programma sportdemonstra- naar voren koe jn een bepaald geval ties en een avond m de Stadsgehoor- gekolpen moet worden en een maat- zaal onder auspiciën van het Leids schappelijk werkster zou hen dan op Academisch Kunstcentrum. deskundige wijze hebben kunnen De eerstejaars-dagen vangen aan voorbchten. op 8 september te 10.30 uur met een £)e voorzitter zegt, dat het toch wel plechtige bijeenkomst in de Pieters- de bedoeling is dat het gemeentebe- kerk, waar achtereenvolgens zullen stuur nauw kontakt houdt met deze spreken de voorzitter van de genoem- instanties zij het dan ook op geheel de studentenorganisatie, de heer H. vrijwillige basis omdat de gemeente D Tjeenk Willink, en prof. dr. D. J. ook geheimhouding verplicht is. Kuenen, Rector Magnificus voor het voorstel werd aangenomen. Academiejaar 1964-1965. betrekking tot de verbreding van de Herenweg nabij de Meerrust- Afscheid kapelaan i?a.n zegt theer YÜet het te i betreuren dat van betrokkene geen medewerking is verkregen tot een W. de Klerk De St. Petrus-parochie heeft af scheid genomen van kapelaan W. de Klerk. Voor een vlot verloop was het meer afdoende verbetering waardoor een beter geheel zou zijn verkregen. Ligplaats voor woonschepen Bij het voorstel van b. en w. tot afscheid over twee avonden ver- het verlenen van een ligplaats met deeld. Woensdagavond werd door 'n een woonschip in de Dinsdagse We- kleine kring genodigden uit de pa- tering t.w. aan de heren J. F. Hoger- roehiële verenigingen de kapelaan vorst te Lisse, J. A. M. Padberg te uitgeluid, gisteravond was het de Leiden en W. v. d. Veen te Oegstgeest beurt aan de jeugdverenigingen en deden zich vervelende complicaties meelevende parochianen. voor. B. en w. hadden aan deze per sonen reeds vergunning verleend, Kapelaan W. die Klerk heeft pre- cies vier jaar in de St. Petrusparochie gestaan. Zijn bisschop heeft hem nu >59 vervulde dr. De Nobel, die in 1954 naar Voorburg overgeplaatst om daar Leiden was gepromoveerd op een verder te arbeiden. Pastoor Blok proefschrift getiteld; „Warmtegelei- roemde bij het afscheid het grote en- ding in metalen bij lage temperatu- thousiasme en de ^blijdschap waar- ren", als eerste een gast-lectoraat mee de kapelaan zijn taak hier ver- V00r natuurkunde aan de Rutgers richt had. De heer N. J. Witteman, University, New Brunswick (New hoofd van de Don Bosco-school me- jersey U.S.A.). moreerde de prettige samenwerking Sinds 1962 js'dr. De Nobel docent en het leuke conrtaot met de kinde- de experimentele natuurkunde, ren. De heer Van Haasteren, als voor- Dit docentschap is thans dus omge- ziitter van een van de gespreksgroe- ze£ jn een buitengewoon lectoraat, pen dankte de kapelaan voor zijn Behalve zijn proefschrift heeft dr. daadwerkelijke steun aan de debat- De Nobel veel gepubliceerd in vak- ten- - tijdschriften. Gisteravond was het de beurt aan oe jeuigd om afscheid te nemen. De Lodewijksgroep en die Lydiaigroep hadden een heel programma samen gesteld. Guido Rozier, Hopman De- veling en Rowan John Belrt dankten ieder namens hun groep aalmoeze- 14.00-18.00 en 19.00-22.00 uur. rfT,T °e^e"lg^n,T volktuinwerk - Bloemen- en fruit- welpeï^tSton^in Se tent-kantine Royal McBee, 10.30 uur. De kapelaan dankte ze allemaal en welpen, kabouters, gidsen en verken ners wensrten tot slot htm aalmoeze nier een goed spoor in Voorburg. Hierna was het de beurt aan de parochianen om van kapelaan De Klerk afscheid te nemen. Tijdens 'n gezellig samenzijn dankte kapelaan De Klerk iedereen. Hij meende dat het geen verloren jaren waren ge- ZATERDAG 29 AUGUSTUS Leidato Stadsgehoorzaal 10.00- BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS GOED PRIJSHOUDEND, HOOGOVENS VAST 7 j j Amsterdam, 28 aug. Het Damrak woest, en .hoopte dat "eter hem nog vandaag de besweek afgeslo- eens in zijn gebed zou herdenken. 56- Dr. J. de Nobel buitengewoon lector in de experimentele natuurkunde te Leiden Het kantoor van de Nederlandse Studenten Raad, dat sinds de brand van sociëteit Minerva (in december 1959) gevestigd is geweest in het pand Rapenburg 13, zal per 1 sep tember worden verplaatst naar Wit te Singel 27. Daar zal de NSR de beschikking krijgen over één kamer in het voormalige diaconessenhuis. In kringen van de NSR ziet men de ze verhuizing slechts als een voor lopige oplossing, daar in deze ene kamer niet alleen de gehele admini stratie van de NSR moet worden on dergebracht, maar ook het hoofdbu reau zal worden gevestigd van het pas opgerichte Algemeen Studenten- Persbureau, dat in het komende aca demiejaar met zijn activiteiten zal beginnen. De president van de NSR zal a.s. zondag naar Warschau reizen om deel te nemen aan een internatio naal studentencongres. Van 16 tot 23 september zal de NSR op een bijeenkomst te Moskou ver- tegwenoordigd zijn door zijn secre taris-buitenland. Het café „Zomerzorg" op de hoek Stationsstraat - Prins Bernhardlaan is dezer dagen gesloten, omdat het zal worden gesloopt. Op de plaats waar dit café-restaurant aan het be gin van deze eeuw is gebouwd en vele jaren in bezit was van de heer C. Rutten was aanvankelijk het nieu we belastingkantoor geprojecteerd In opdracht van de Rijksgebouwen dienst had de heer Oudenes, het café met de daaraan grenzende woonhui zen tot aan de Gaslaan aangekocht. Om de een of andere reden gaat deze bouw thans niet door en wil de heer Oudenes daar thans luxe flats gaan bouweA. Foto: Het café-restaurant, met de sloop waarvan spoedig zal worden begonnen ten met een goed prijshoudende stem ming voor de internationale waanden. Hoogovens waren zelfs aan de vaste kant. Ook aandelen KLM konden zich goed verbeteren. Frankrijk en Zwit serlanden toonden enige belangstel ling voor de Philips- en Unilever- waarden. Philips verbeterde dertig cent tot 153. Unilevers goed prijs houdend op 146.AKU ging bijna na tt t> j. t twee punten omhoog tot 460 K. Kon. St'hStiwPwnon ImSmp in He °lie weild uit de markt genomen op noemd tot buitengewoon lector in i62,70 (ƒ162.40). Het aanbod voor wiskunde en natuurwetenschappen rekening in de olie- om onderwus te geven m de expen- hoek werd van lokasle zijde goed Dr J de Nobel <üe in 1909 te Vel- opgeTlomen' KLM kreeg een hogere Dr. J. de Nobel die in 1909 te Vel adviesprijs, dit al gevolg van het sen is geboren, bezocht de HBS in feit dat de aandelenEvan zijn geboorteplaats. Vervolgens stu- gKteren in WaH streot anderhaiv<! deerde hu met een onderbreking voor Jollar h sloten Hoogovens ont- g°ede .vaag. Br was een grote dienstplicht, natuurkunde aan Leidse Universiteit waar hij ii het doctoraal examen aflegde. koper voor dit fonds waardoor de I3ób koers opliep van 602 tot 608 (600). Deze koersverhoginig ging gepaard ,T met ruime handel. Amsterdam onit- Xf jaren onder meer bij het vandaag wat steuin van Wall middelbaar onderwijs werkzaam te street de doMterta,g zyn geweest keerde hij naai Leiden een -technisch koersheratel te zien gaf terug als wetenschappelijk mede- Da de afbrokkelingen van de voor- werker van de F.O.M. (Fundamen- gaande heu^iagen. Ook die Neder- teel Onderzoek der Materie). Van 58- jandse hoofdfondsen sloten op de New Yorkse beurs hoger. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week boekte Hoogovens, dankzij de vaste stemming van vandaag, deze beurs- week een koerswinst van ca. tien punten. AKU verbeterde circa een punt. Verder ging Philips ruim een, Uni lever ruim twee gulden omhoog. Daarentegen moest Kon. Olie circa een gulden prijsgeven. In aandelen Centrale Suiker bleef ook vandaag de kooplust aanhouden. Gehandeld werd rond de 452. De VAT-aandelen moesten wederom een stapje terug doen. Gedaan werd van f 24,50 tot f 26 (f 27). De omzet was gering. De scheepvaartsector was goed prijshoudend. De leidende cultures gaven geen koersverschuivingen van enige betekenis te zien. De staats- fondsenmarkt kon het hoge niveau van gisteren niet alleen goed hand haven doch deed er nog een klein schepje bovenop. In de lokale afdelingen werden de aandelen van de Exploitatie Maat schappij Scheveningen hoger geadvi seerd. Dit op de verkoop van dit con cern van panden in Den Haag tot een gezamenlijk bedrag van f 24 min. Volgens de beurs is de liquiditeit van EMS, door genoemde verkoop, niet onaanzienlijk verbeterd. Aandelen Pluvier, welk bedrijf failliet is ver klaard, werden geadviseerd op ca tien (18Va). toen niet wetende dat het betreffen de water eigendom van de gemeente was, zodat nu ook toestemming van de raad nodig was. Door één der be trokkenen zijn reeds kosten gemaakt tot een bedrag van 20.000,- De heer Van der Kroft vraagt waarom deze ligplaatsen niet zijn gereserveerd voor personen uit Warmond, zoals dit ook in andere gemeenten gebeurt. Bovendien ziet hij hierin gevaarlijke consequenties, want het is niet uitge sloten dat deze personen in de toe komst aanspraak zullen maken op woonruimte in deze gemeente en zul len verzoeken op de lijst van woning- behoevenden te worden geplaatst. Gezien deze consequenties en vooral met het oog op het feit dat wellicht ook in Warmond gegadigden voor de ze ligplaatsen zullen zijn, kan hij met het voorstel van b. en w. niet mee gaan. De voorzitter zegt, dat in het ver leden door openbare bekendmakingen is meegedeeld dat zij, die een lig plaats voor een woonschip wilden hebben zich tot de gemeente konden wenden. Van deze gelegenheid is nimmer gebruik gemaakt; alleen de laatste dagen zijn enkele verzoeken binnen gekomen. Ook de heren Willemsen en Van der Voet zijn bang voor de conse quenties die aan het verlenen van de gevraagde vergunning verbonden zijn, terwijl de heer Van Vliet er op wijst dat ter plaatse geen electrici- teit en water is en het niet uitgeslo ten moet worden geacht dat betrok kenen later een beroep zullen doen op de gemeente om hen voor de aan leg hiervan financiële steun te ver lenen. Nadat over deze aangelegenheid nog uitvoerig van gedachten is ge wisseld besloten b. en w. deze aan gelegenheid opnieuw in studie te ne men en het voorstel zoals het thans luidt terug te nemen. Goedgekeurd werd het voorstel van b. en w. om de garantie tot betaling van rente en aflossing van een door de Chr. Vereniging voor Ziekenver pleging „Het Diaconessenhuis", aan te gane geldlening van f 12.000.000 te verhogen tot f 16.500.000. Geen bezwaar bestond tegen het voorstel tot verhoging van de huren van enige gemeente-eigendommen, tot verhoging van de huurprijs van het woonhuis Oranje Nassaulaan 18 en de woning Jan Steenlaan 28, ver huurd aan de directeur van gemeen tewerken. Na enige toelichting werd goedgekeurd het voorstel tot ruiling van grond met de heer H. M. de Vroom i.v.m. de reconstructie van de Burg. Ketelaarstraat. Zonder discussie werd goedgekeurd het voorstel van b. en w. tot ver hoging van £et subsidie in de restau ratiekosten van de molen aan de Zijl in de Boterhuispolder. De burgemeesterlijke ambtswoning Aan de orde kwam hierna het voor stel van b. en w. tot vaststelling van het plan en de voorwaarden van aan besteding voor het bouwen van een ambtswoning voor de burgemeester en tot het onderhands aanbesteden van de bouw van deze ambtswoning. Besloten werd voor de bouw van deze woning een onderhandse aan besteding te houden en hiervoor uit te nodigen voor een bouw als de onderhavige bekwaam te achten en ook als bonafide bekend staande aan nemers, zulks onder voorbehoud al of niet tot gunning over te gaan. Het voorbehoud van al of niet gunning wil de raad gemaakt zien voor het geval na de aanbesteding onver hoopt zich eventuele moeilijkhe den zouden voordoen t.a.v. de finan ciering van de bouw. Bij de gebruikelijke rondvraag wees de heer Willemsen er op dat het pand Herenweg 55 al bijna een jaar leeg staat. Het pand staat wel te koop maar er is zeker nog geen koper ko men opdagen die de gevraagde prijs wil en kan betalen. Hij vindt het in- deze tijd van grote woningsnood toch niet toelaatbaar dat een dergelijke woning maar leeg blijft staan. De voorzitter zegt de zienswijze van de heer Willemsen te kunnen begrijpen. Aan het vorderen van de ze woning zijn nog al wat moeilijk heden verbonden maar B. en W. zul len toch nagaan wat in deze gedaan kan worden. Zo zal bij de desbetref fende instantie worden geïnformeerd het bedrag dat voor deze woning eventueel aan huur betaald zal moe ten worden, waarna dan nog 'n na dere beslissing zal worden genomen. De heer Van Vliet zegt een boekje in handen gekregen te hebben af komstig uit Leiden, waarin de ge hele toekomstige ontwikkeling van Warmond is opgenomen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28-8-1964. Kaas. Aan gevoerd 15 partijen Goudse kaas en 3 partijen Leidse kaas. Noteringen: Goudse kaas le kwal. 2.90-2.92. Leid se kaas le kwal. tot 2.96. Handel: matig. LEIDEN, 28-8-1964. Vee. Stie ren, per kg gesl. gew. 6; melkkoeien per stuk 60, 1100-1300-1500, rustig; vette koeien per kg gesl. gew. 194, traag; vare koeien, per stuk 57, 825- 1000-1250, rustig; vette kalveren per kg lev. gew. 176, 270-280-325, rede lijk, vlot; nuchtere kalveren per kg lev. gew. 4; vette schapen per stuk 320, 85-10-125, rustig; fokschapen per stuk 210, 130-170, zeer rustig; vette lammeren per stuk 1344, 110-115-125, rustig; zeugen, per stuk 46; drachtige zeugen, per stuk 350-450, stug; schrammen, per stuk 103, stug; big gen, per stuk 729, 55-65-68, stug; gei ten per stuk 9. Totale aanvoer 3258.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3