drugabel drugabel algasconvectoren -jit- gebouwd met 35 jaar gasojar-ervaring Dagbladen krijgen geen zendvergunning van minister Amsterdamse juweliers met valse dollars opgelicht te ie vis ie BIOSCOPEN VULCANO VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1964 DE L.EIDSE COURANT PAGINA 2 (Advertentie). De minister van O. K. en W. heeft, mede namens de minister van Ver keer en Waterstaat, aan de Stichting Radio Omroep en Televisiezender Het Parool te Amsterdam schriftelijk medegedeeld, dat het op 19 maart gedane versoek om een zendmachtiging voor radio en televisie niet vat baar is voor inwilliging. De Haagse Courant en het Rotterdams Nieuws blad, die eveneens dergelijke verzoeken tot de minister hadden gericht, ontvingen ook een afwijzend antwoord. Wanneer de regering het verzoek zou inwilligen aldus de toelichting sou tij op de nieuwe nu in voor bereiding zijnde wettelijke regeling van het omroepbestel vooruitlopen, en dit komt de bewindsman onjuist voor. Het voornemen om reclame boodschappen uit te zenden ter financiering van de tv-uitzendingen wordt ais een ander bezwaar in de toelichting genoemd. Woensdagmiddag: zijn twee Amster damse juweliers, die hun xaak heb- ben op de Nieuwendijk in de binnen stad, de dupe geworden van twee mannen, die de door hen gekochte sieraden met valse dollarbiljetten be. taalden. Bij de ene winkelier ver voegde zich tegen sluitingstijd een donker uitziend Engels sprekend per soon, vermoedelijk een Zuid-Ameri kaan, die een kostbaar armbandhor loge ter waarde van 700 gulden kocht. Hij betaalde met vier dollar biljetten van elk 50 dollar. Bij inwis seling op de bank gisterochtend ble ken de biljetten vals te «ijn. op JTüUc-.- a r- -4 Snelle, comfortabele en goedkope famlllewegen met enorme Iwffef- ruimte. Felle motor met leeg ben- e voerwfoiaao- Gesynchroniseerde 4-w llngébek. Stuursebakeiing. SuMfo- wtgwgging.' HAM cmoevmeem m* Automobielbedrijf CzEBR. HUISMAN Levendaal 80, TeL 2296234006. LEIDEN. (Advertentie). GEEN RECLAME rooi stelt zich voor binnenkort op Bij de andere juwelier was het een naar schatting 30-jarige Arabisch In de Oude Maas te Niftrik (Gld.) uitziend persoon, die een horloge en geemente Wijchen, is donderdag de sieraden ter waarde van ongeveer 19-jarige student P. A. R. M. van de wit .nim„„j v -• 4800 gulden kocht. Hy betaalde met Graaf uit Wijchen bij het zwemmen In „Het Parool" waaraan wij het kfvmÏL van minister terug 28 biljetten van 50 dollar. Ook deze verdronken. Hij kon niet goed zwem- besluit van de minister van o.k. en bleken gisterochtend bij omwisse- men. w. om geen machtiging aan dagbla- Verder schrijft Het Parool nog dat ling op een bank vals te zijn en van den te verlenen hebben ontleend ?an de Provinciale Zeeuwse Courant dezelfde, volgens de Amsterdamse re- Woensdagmiddag ls de 73-jarige wordt voorts over de motivering der is meegedeeld dat op haar aanvraag cherche, bekende falsificatie als de J- v®*1 Breevoort uit Amsterdam op afwijzing nog gemeld: „De regering nader wordt teruggekomen. Het ver- andere vier biljetten. de wandelweg in Wormerveer bij 't acht zich gebonden aan de herhaalde z0®k Xan deze onderneming had een passeren van een voor hem rijdende verzekeringen, dat geen reclame in e™gszins andere strekking: in dit ge- In het laatste geval had de vreem- bromfietser ten val gekomen. De Am- de televisie zal worden toegelaten va*. bad men gevraagd, wanneer er deling zich gelegimiteerd met een sterdammer werd naar het gemeente- dan nadat de Tweede Kamer daar- regionale reclame-tv zou komen, ge- paspoort. Naam en plaats „van uit- ziekenhuis te Zaandam vervoerd, over haar mening kenbaar heeft ge- kruik te mogen maken van de zend- gifte, Beiroet, had de winkelier ge- Vanmorgen is hij aan zijn verwon- maakt. Op grond hiervan kan geen toren in Goes. noteerd. dingen overleden, beslissing over uitzending van recla me worden genomen, voordat de dis cussie met de kamer, die destijds in verband met de kabinetswisseling is onderbroken, zal zijn hervat en tot ten einde zal zijn gebracht". De minister wijst er ten slotte op dat verlening van de gevraagde zend machtiging een precedent zou vor men, op grond waarvan soortgelijke verzoeken van andere aanvragers niet zouden kunnen worden geweigerd. Het beperkte aantal frequentiekana len voor radio en televisie echter waarover ons land krachtens inter nationale overeenkomsten kan be schikken, is daartoe niet toereikend, zo besluit de minister zijn antwoord. REGIONAAL GEBRUIK Het bestuur van de Stichting Radio (Advertentie) De sigaar is meer in trek Grootmoeder (71) door kleindochter (14) met tractor overreden De 71-jarige mevrouw Hoving- Brink is gistermiddag op het erf van haar boerderij aangereden door een trekker met aanhangwagen, die werd - w bestuurd door haar 14-jarige klein- 'iets onverwacht van het trottoir de ren naar de goedkope. Vooral bij de jn ^et telegram aan minister Van cfochtre. Zij werd hierbij zo ernstig TP, -Rb Jaeer ui. Hilver SSZL LlMeMÏ h De 7-jarige Rob J bruiksstlJSmff v»°r- Hiervan werden torrijdersvrreniging aangedrongen op Ziekenhuis te Groningen is overle- sum is donderdagmiddag op de Lage er in het afgelopen jaar 253,9, mil- het spoedig aanbrengen van een den Het meisie was haar vader aan Naarderweg tussen Hilversum en Joen fferookt teffen 2164 in j de ^denbenS va£ 1 f Bussum voor de ogen van zyn vader 1962. In de hoogste prijsklassen de- autosnelwegen. het hePen met de °°gst- door een auto aangereden en op slag den zich echter verbruiksdalingen gedood. De jongen was tegenover Toor. De K.N.M.V. wijst er op dat alleen produktie meer en meer langs me chanische weg, zo zegt het jaarver slag van de vereniging. Over de werkgelegenheid zegt het verslag, dat 't aantal ingevolge de ziektewet ver- De sigaar is in ons land wat meer zek,erde werknemers in een jaar t«ds Omroep en MevMezender Het Pa- narn^k Jan 11.3«oM oktobÏT962 St difop "t d<f banderoliensta tot 10 429 °P 1 "kW 19«. De zevenjarige jongen Rini van de tistiek, die laat zien, dat er in 1963 Laar uit Oss is gistermiddag in zijn in ons land 1137,9 miljoen sigaren woonplaats door een vrachtauto over- werden gerookt of 30,7 miljoen meer reden. De jongen is kort na het on- dan in 1962. Daarbij deed zich een geluk gestroven. Hij reed met zijn verschuiving voor van de dure siga- fie het zwembad „Crailo", dat aan deze verkeersweg is gelegen, de rijweg overgestoken naar een ij stent je. al op het 8.5 kilometer lange traject Drs. L. J. M. van der Laar, staats- De uitvoer van sigaren is in 1963 van rijksweg 12. in Maarn sinds 1 -secretaris van Onderwijs, Kunsten en weer belangrijk gestegen, naar waar- januari acht doden zijn gevallen als Wetenschappen, heeft de Anne Frank- de gerekend namelijk met bijna 18 gevolg van middenbermongelukken. parijzen, die dit jaar bestemd zijn voor procent tot 45 miljoen gulden. De In het telegram pleit de motorrij- verdienstelijke jonge kunstenaars op belangrijkste afnemer van Neder- dersvereniging bovendien voor het in- het gebied van het toneel, toegekend landse sigaren bleef de Belgisch-Lu- voeren van een maximumsnelheid aan de toneelschrijver E. Brent Be- De films in de week van 27 aug.- xemburgse economische unie, die voor van honderd kilometer bij massaver- semer te Skibbereen (Ierland), de 2 sept. zijn door de Katholieke Film 16 miljoen gulden importeerde (in plaatsingen, in het bijzonder op zon- toneelcriticus K. N. van Muyden in Centrale als volgt gekeurd: Camera: „Moord in galop" (14 jaar). Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zond.: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: „De val van Rome", gepronlongeerd. Dag. 2.30 en 7.30 uur. zond. 2.30 en 7.30 uur. (14 jaar). Luxor: ,,'n Verrukkelijke idiote". (14 jaar). Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 urn- Zond.2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: „De koning is geschift", (alle leeft.) Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond.: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Irma la Douce (str. volw.). Dag. 2.00 en 8.00 uur. Zond. 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: „Yeah. yeah, yeah, daar zijn we", geprolongeerd. (Alle leeft.) Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zond.: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15. 1962 voor 14 miljoen gulden). en feestdagen en tijdens vakantie- In de sigarenindustrie geschiedt de weekeinden. Herman Fortuin, een Nederlander, die in Engeland bij de BBC regis seert, had donderdagavond de lei ding van een t.v.-spel van de Ierse schrijver Giles Cooper. Gedurende ongeveer vijf kwartier heeft alles gedraaid om een soort levende men senmachine, die uiteindelijk door een groep lieden werd gesaboteerd, waar bij een fout in het „denken" werd ge construeerd. De eenvoud van het ge beuren werd gesymboliseerd in de door titels overlapte slotscène, waar in de kijkers een wandelend paar za gen in een dicht bevolkt park, bij stralende zon en een vrolijk spelend blaasorkestje. Dit alles was onderge bracht onder de titel „De macht van nul", een merkwaardig stuk met gespeelde rollen. We denken aan de belangrijke rol van Gerard Hartkamp, de man met een indringende stem, verder de goed bekende Ton v. Duin hoven, Anet Nieuwenhuyzen en Frans v. d. Lingen, Annie Leenders en Trins Snijders. Voor wat de woensdag be treft leggen we de nadruk op het pia norecital door Marriette van Wijk, niet alleen, omdat haar ouderlijk huis staat in het nabije Noordwijk, maar vooral om de kwaliteit van het heer lijke spel, dat ons werd te genieten gegeven. Het overige programma van de NCRV en van de NTS had de mid delmatigheid van de vakantie. Bij de Vara hadden we gedacht, dat de „les van Pablo Casals" voor ons nieuw zou zijn; maar we meenden, al luis terende, dat het hier een herhaling betrof. Na dit programma voor mu ziekliefhebbers hoopten we in de nu volgende cowboy-film amusement voor volwassenen te zullen krijgen. Maar de vertoning was echt wat je noemt kinderlijk. Meer te genieten viel aan de uitvoerige filmdocumen taire van de Belgische t.v. over „Sha kespeare, onze tijdgenoot". Er was veel te kijken en te luisteren, ook al kwam het programma in zijn totali teit soms wat overspannen voor. Was deze documentaire in ons land ge maakt, stellig zouden meer op elkaar ingestelde fragmenten op de beeld buis zijn gebracht. Komende uitzendingen Vanavond, bij de KRO, brengt Jos van der Valk een Midavondserenade, waarin ook Anneke Grönloh zal op treden. Na Bonanza volgt deel vier van de serie documentaires onder de titel „Ik ben met U deze keer over 't tijdperk van de vernieuwing. En dan denken we meteen aan Paus Joannes, die zoveel vernieuwing heeft ingeleid. Zaterdag is de beurt aan de VPRO, bij welke omroep ipen wel dra Ageeth Scherphuis op het scherm zal kunnen zien, die om nog niet vol ledig vermelde reden plotseling de Avro zal verlaten. Voor de sportlief hebbers is er een Portret van Jan Stender, voor de filmkenners iets uit de oude draaidoos, voor heel velen een reportage van een optreden van Jacques Brei en dan nog de film „De nacht voor maandag". Zondag bij de NCRV draait allés weer eens om moeder, worden indrukken gegeven over een Harpweek aan de Vecht en heeft de NTS een repo ilage over Zuid-Nigeria. Over het tweede net valt deze keer niets te melden. Gigantische bouw In Hilversum, aan de spoorbaan naar Bussum, hebben we weer eens rondgekeken in de gigantische nieuw bouw in de schaduw van de reeds bestaande televisietoren. De NTS heeft een enorm project in uitvoe ring rondom de eerder gereedgeko men studio A. Meer naar links ver rijst een niet minder enorm gebouw, waar de Nederlandse Radio-Unie haar activiteiten na korte tijd zal kunnen onderbrengen. In Hilversum hoopt men algemeen, dat daardoor verschil lende villa's aan de Heuvellaan zullen vrijkomen voor bewoning door par ticulieren. Nabij het station is men nu ook volop bezig met de verbou wing van hotel Santbergen, dat even zeer voor televise-doeleinden zal worden ingericht. Ook verder nog zoekt men daar gebouwen. Intussen ia het niet bemoedigend te verne men, dat nog lang niet voor alle me dewerkers van televisie en radio wo ningen beschikbaar zijn. We kennen gevallen van bekende figuren, die al geruime tijd in dienst zijn, maar in Hilversum zelf nog steeds geen huis kunnen vinden. Een van hen bijvoor beeld reist elke dag heen en weer vanuit Noord-Brabant. Overal zit men te springen om overheidsvergunning, niet het minst de KRO, die nu al ja ren lang zich moet behelpen, omdat de rijksvergunning tot nieuwbouw maar niet wil afkomen. AETHERKLANKEN ZATERDAG 29 AUGUSTUS HILVERSUM I, 40 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte ochtend klanken (7.30 V. d. voorpag., praat je). 8.00 Nws., postduivenber. en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gram. 8.30 Weg wijzer: tips voor vakantie- en snip perdagen. 8.40 Lichte gram. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Alle vijf, overden king. 9.55 Voordracht. 10.00 Buitenl. weekoverz. 10.15 Z.O. 135: gevar. pro gramma (11.00 Nws.). 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. Aansluitend: Postduivenber. 12.33 Sportnieuws. 13.00 Nws. 13.15 Vara-varia. 13.20 Radio Jazzclub. 13.50 Uitlaat: progr. v d. twintigers. 14.25 Metropole-ork. en zangsol.: amus.muz. 15.05 Gespro ken portret. 15.20 Reportage laatste gedeelte hockeywedstrijd: Nederland- Groot Brittannië. 15.30 De Metropoli tan 1900-1925 (Om 16.00 Nws. 16.30- 16.50 Boekbespr.). 17.30 Stereofoni- sche uitz.: Tango-Rumba-ork. en zangsol. 18.00 Nws. en commentaar. 18.20 Ramblersrevue. 18.45 Elektro nisch orgelspel. 19.00 Tijd voor teen agers. 20.00 Nws. 20.05 Disco-Festi val. 21.00 Soc. commentaar. 21.15 On bewoond interview en gram. 22.00 Volksliedjes (gr.). 22.15 Stereo- fonische uitz.: Licht instrumentaal kwartet. 22.30 Nws. 22.40 Balans: act. kroniek. 22.55 Stereof. uitz.: lichte ork.muz. 23.25 Lichte gram. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klass. gram. 7.45 Geestelijke liede ren (gr.). 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Djinn, gevar. progr. 12.00 Ange lus. 12.04 Kath. nieuws. 12.10 Metro pole-ork. en zangsol. 12.30 Meded. t.bv.. land- en tuinb. 12.33 Nieuwe gram. 12.50 Regeringsuitz.: 12 Mil joen schoon. Samenstelling: Wil Mui lemeister. 13.00 Nws. 18.15 Marktber. 13.18 Musicerende dilettanten:'jeugd koor. 13.45 Dwars door de groene hel, lezing (herh. van 16 juli jl.). 14.00 V. d. jeugd. 15.00 Klass. gram. In de pauze: Voordracht. 16.00 V. d. jeugd. 16.15 De springplank, jonge artiesten. 17.00 Dansork. en een in strumentaal ensemble. 17.30 Boekbe spreking. 17.40 Dansork. en instru mentaal ensemble (vervolg). 18.00 Operaprogr. (gr.). 18.30 Lichte gram. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Radiofilh. ork. en sol.: klass. en mod. muz. 20.30 Raaien maar!, muzikaal spelletje. 21.30 Ethi opië, Christen-eiland in Afrika, le zing. 21.40 Gram. ?1.45 Lichte gram. 22.15 Wereldoorlog I, documentair progr. 22.30 Nws. 22.40 Het schip op de helling: balans en bestek van het 2e Vatikaans Concilie. 22.55 Klassie ke gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S VPRO: 15.00 Zang, m. instrumen tale begeleiding: Amerikaanse lied jes. 15.15 De vrolijke pleegvader, filmkomedie. NTS: 16.00 Reportage atletiek Benelux-Frankrijk te Brus sel. VPRO: 17.00 V. d. kinderen. 19.30 Portret van de zwemtrainer Jan Stender. NTS: 20.00 Journ. VPRO: 20.20 Vocaal ensemble. 20.45 De oude draaidoos: showfilms uit de dertiger jaren. 21.25 Chansons. 22.15 De nacht voor maandag, spel. 22.40 Gesprek aan de schrijftafel. NTS: 22.50-22.55 Journ. door Antonio del Monte 62 „Nee, nee!" zei Maria. „Maddalena mag niet meer drinken!" Maar de jongen was al weg en ra telde aan het buffet zijn rijtje op drachten af. Donato lachte en deelde sigaretten rond. „Natuurlijk mag Maddalena wel drinken", zei hij. „We hebben im mers geld genoeg!" „Maar als ze dronken wordt", stot terde Maria angstig. Hij legde zijn hand op de hare: „Je bent een lief meisje uit een dorp, Maria, en ik wil met je dansen." „Ik kan niet dansen" antwoordde Maria met een vuurrode kleur van verlegenheid. „Dan zal ik het je wel leren, kom!" Hij trok haar van haar stoel omhoog. Hij sloeg zijn arm om haar schou ders en ze mengden zich tussen de dansende paren. Maddalena zat nu alleen en rook te. Iemand kwam haar vragen te dansen, maar ze weigerde, en terwijl de kellner vliegensvlug de cognac op het tafeltje zette en naar de volgen de klanten toerde, zag ze Nobili, die met een glas in zijuhand aan de over kant naar een vrije plaats liep te zoeken. Zijn ogen gleden langs het podium, langs een droge palm, die zijn stof fige bladeren tegen de muur strekte en tenslotte bleven ze een ogenblik op Maddalena rusten. Ze keek hem aan, onverschillig en zonder herken ning, maar onmiddellijk draaide hij zich om en vroeg iemand of de met een tas belegde stoel aan zijn tafel tje misschien onbezet was. De man schudde ontkennend het hoofd en de heer Nobili zocht naarstig verder. Een halve meter van Maddalena stond de pot van de palm. De droge, rode aarde was grijs van het stof en de sigarettenas, die bezoekers er had den opgegooid. Maddalena had haar glas in de hand en terwijl ze zorg vuldig rond keek, goot ze het lang zaam leeg in de aarde, die het koele vocht onmiddellijk naar beneden slurpte. Hetzelfde lot voltrok zich aan de andere glazen zonder dat iemand het opgemerkt had. Ze zag Maria gaan, die dicht tegen Donato, zich aan de moeilijke kunst van de tango trachtte te gewennen. Het ging wel, want Donato was een voortreffelijk danseur. Ze stond op en pakte een nieuwe sigaret om zich een houding te ge ven. Ze vond nauwelijks een paadje tussen het podium en de dansenden om zich voort te bewegen, 't Duurde een hele tijd voor ze aan de over kant was en de heer Nobili vond, die met zijn rug naar haar toe, zijn glas stond leeg te drinken. Onverwachts tikte ze hem op de schouder. De sigaret bungelde tussen haar lippen en de rook trok in een dunne spiraal langs haar gezicht. Hij draaide zich om en keek haar met grote ogen aan. Het eerste ogen blik wist hij niets te zeggen. Maar Maddalena glimlachte en zei: „Ik ken u wel." „O", antwoordde hij zenuwachtig. „Ja, ik hoe bedoelt u?" „Ik weet alleen niet meer waar van", vervolgde ze nadenkend. „Dat wou ik juist aan u vragen." Ze keek hem aan, terwijl de opstij gende rook haar ogen deed tranen. „Misschien hebt u mij hier wel eens eerder gezien", viel Nobili haar snel in de rede. „Ik kom namelijk wel eens een enkele keer in Lipari." Ze legde haar arm op zijn schou der van voortreffelijk gesneden, zwart laken en lachte langzaam: „Ik nooit. Ik zit maar altijd in Vulcano. Levend begraven ben ik er! Terwijl ik achttien jaar in Napels heb ge woond!" „Zo", antwoordde de heer Nobili voorzichtig. Hij probeerde zich van haar los te maken, maar opeens vroeg ri' met een heldere stem: „Kent u Donato?" „Donato? Nee nee, ik geloof het niet." „Hij is duiker. Kijk, daar loopt hij met mijn zusje!" „Ik ben hier niet bekend", draaide Nobili. „Welke man bedoelt u eigen lijk? Ik zie er zoveel met jonge meis jes aan hun arm!" Het was nauwelijks enkele minu ten stil geweest, of de muziek begon weer te spelen. Het was een trage melodie, die iedere keer met 'n vra gende toon eindigde. De gitaristen met hun. zwarte ogen gingen af en toe met hun vingers over de melan cholieke snaren, die een lange tijd natrilden bij een zachte harmonica klank. „Kan je dansen?" vroeg Maddale na plotseling en ze glimlachte. Ze wachtte zijn antwoord niet eens af. Ze trok hem de betegelde dansvloer op en terwijl ze voortwiegelden op de maat van de muziek, vertelde ze hem met treurige ogen: „Als je Do nato kent, moet je hem vertellen, dat ik smoorverliefd op hem ben Zijn arm sloot vaster om haar mid del. Zijn gezicht kwam dichter bij 't hare en lachend vroeg hij: „Vind je mij dan ook niet een beetje aardig?" Ze schudde haar hoofd met abrupte bewegingen en sloot haar ogen: Daar - móet - je - niet - om - lachen." Tussen haar woorden formeerden zich telkens kleine stukjes stilte. Dan maakte haar hoofd een bewe ging en Nobili dacht, dat ze zo dron ken was, dat ze soms moeite had om op haar be nen te blijven staan. „Achttien jaar geleden zou ik met hem trouwen, maar hij heeft me la ten - zitten", vervolgde ze met een gebroken stem. „Hij - was - inééns - weg „Wie? Donato?" vroeg Nobili ge spannen. „Welnee, niet deze. Een an-de-re", lalde Maddalena, terwijl ze zwaar in zijn armen leunde. „Maar als ik deze zie, moet ik steeds aan mijn verloof de denken Ze draaiden lang zaam voorbij de tapkast. In de spie gels daarachter fonkelde het licht en een wir-war van steeds verschillende mensenhoofden, die voorbij schoven. Ze naderden nu weer het podium. Aan hun tafeltje zaten Maria en Do nato te praten. In een driehoek ston den de volle glazen, die Donato had laten aanrukken. Hij stond op en kwam naar haar toe. „Ik heb een vriend gevonden", zei t* met een dikke tong. „Ik wil, dat hij bij ons blijft. Hij is veel aar diger voor me dan jullie." De mannen naast haar wisselden een snelle blik. Donato begon te glimlachen. „Wat heb je met onze cognac gedaan?" vroeg hij. „Op-ge-dronken, alle drie!" riep Maddalena en ze sloeg haar nog vrije hand om de schouders van Donato. Mócht het soms niet?" „Natuurlijk", zei Nobili haastig. „Jij mag immers alles?" „Je moet nu toch maar weer een poosje gaan zitten. Alleen drinken is zo ongezellig voor ons", zei Dona to en met een beslist gebaar tilde hij haar arm van zijn schouder. Ze strompelde voort naar haar plaats, zich vastgrijpend aan de rug leuning van iemands stoel en riep: „Ha, Maria, ben jij er ook nog, kind!" Maria moest opstaan om haar in een stoel te helpen. (Wordt ver void)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2