Auto kardinaal Alfrink bij kettingbotsing betrokken EMS IN BEROEP BIJGERECHTSHOF TWEE DODEN OP OVERWEG TV-MONTEUR OVERLEDEN NA VAL VAN DAK MAN REED OP AGENT IN Direkteur „Martins Air Charter" ernstig gewond bij auto ongeluk Buis dringt zich in passerende trein Een gewonde bij demonstratie met „klappersignaal" PROEVEN MET POLYESTER BROEIKAS WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1964 DB LEI DO® COURANT Dinsdagavond vond op het verkeersplein Oudenrijn nabij Utrecht een kettingbotsing plaats, waarbij ook de auto van Z.E. kardinaal Alfrink betrokken was. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor, terwijl de materiële schade beperkt bleef. Op de foto zien we de kardinaal in de middenberm bij zijn auto, welke aan de voorzijde beschadigd werd. Erg geschrokken, maar ongedeerd kwam kardinaal Alfrink gisteravond om kwart over zeven bij het verkeers plein Oudenrijn bij Utrecht uit zijn beschadigde auto. Zijn chauffeur had een aanrijding met in ketting botsing geraakte auto's niet kunnen voorkomen. De auto van de Kardinaal de laatste van een reeks van vier werd aan de voorkant vrij ernstig be schadigd. Ook de andere auto's liepen schade op, maar er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Een automobiliste heeft de kardi naal een lift naar Utrecht' gegeven. Witte surveillancewagens van de rijkspolitie waren snel ter plaatse om het verkeer bij het drukke verkeers plein in goede banen te leiden. De auto van de karcfinaal kwam uit de richting Den Haag. Het ongeluk gebeurde op ongeveer 200 meter voor het verkeerplein. De Raad van Bestuur van de Ex ploitatie Maatschappij Scheveningen N.V. heeft besloten woensdag bij het Gerechtshof in beroep te gaan van de beschikking die de Haagse Rechtbank maandag heeft genomen in de pier- prijsbeschikking. Het hof beslist -vol gens de wet economische delicten zo spoedig mogelijk. De rechtbank wees maandag het beroep af dat was ingesteld tegen de voorlopige maatregelen van de of ficier van Justitie. Door het ingre pen van de officier van Justitie werd de toegangsprijs van de Scheve- ningse pier verlaagd van 1.tot 0.55 per persoon. De voorlopige maatregelen werden bevolen op grond van het proces-verbaal dat werd opgee-.Oakt toen de EMS geen gevolg gaf aan de individuele prijs- beschikking van de minister van Eco nomische Zaken waarbij een pierprijs van ten hoogste ƒ0.55 v«erd vastge steld. Tegen de ministeriële prijsmaatre gel gaat de EMS in beroep bij het college voor het bedrijfsleven. De EMS heeft daartoe de tijd tot 11 september. Twee personen, een man en een vrouw, zijn gisteravond om het le ven gekomen bij een botsing tussen een bestelwagen en een reizigers trein op de niet-beveiligde overweg in de Venlose weg in het plaatsje Grubbenvorst. De slachtoffers wa ren de enige inzittenden van de auto. Het uitzicht op de overweg is goed. Het noodlottige ongeluk gebeurde om kwart voor zes. De trein, die bij de botsing was betrokken, was van Venlo op weg naar Nijmegen. Pas tegen zevenen kon hij zijn weg ver volgen. Heit treinverkeer tussen Utrecht en Den Haag en omgkeerd is gistermid dag van 14.50 tot 16 uur aanzienlijk vertraagd door een storing in de elektriciteitsvoorziening van de Pe- gus in Utrecht. Ook een deel van Utrecht zat in die tijd zonder stroom. Met name in de buurt van Woerden had het treinverkeer te kampen met aanzienlijke vertragingen (ruim een half uur), omdat de wissels en de overwegbeveiliging niet meer func tioneerden. De treinen reden daar door met een zeer lage snelheid. De 35-jarige monteur C. C. A. van der Zijde uit Rotterdam, is dinsdag middag in Gouda na het plaatsen van een tv-antenne van een 7,5 meter hoog dak gevallen en aan zijn ver wondingen een sohedelb asisfrac- tuur en snijwonden bezweken. De man verloor zijn evenwicht toen hij via een ladder het dak wilde verlaten. Het slachtoffer was gehuwd en had drie kinderen. Naar eerst gisteravond door de Gro ningse politie is bekend gemaakt, zit al sinds vrijdagnacht een 21-jarige stoffeerder uit een klein plaatsje in Friesland in kroningen in arrest. De jongeman wordt Verdacht van een poging tot doodslag. In de nacht van vrijdag op zater dag blijkt de stoffeerder een stop teken van een politieagent te hebben genegeerd in de Gelkingestraat in Groningen. In plaats van te remmen reed de onervaren chauffeur, die niet in het bezit is van een rijbewijs, recht op de agent in, zodat deze slechts met een ferme sprong het vege lijf kon redden. Een uur later werd de wagen ge vonden: zwaar beschadigd stond hij tegen een hek bij de A-brug; een verkeerszuil was geramd. De directeur van „Martins Air Charter", de heer J. M. Schroder, is gisteren bij een auto-ongeluk in Put ten, waarbij zijn auto was betrok ken, ernstig gewond geraakt. Zijn chef-vlieger H. Fransen werd min der zwaar gewond. Beiden zijn in het ziekenhuis te Ermelo opgenomen, doch voor geen van beiden bestaat levensgevaar. De auto van de heer Schroder kwam uit de richting Hoe velaken, moest plotseling uitwijken voor een stilstaande auto en kwam in botsing met een tegenligger. Niemand gewond Een aantal in een bestelauto gele gen buizen heeft gisteren toen de auto een niet-openbare overweg tus sen Groningen en Hoogezand pas seerde, een uit Groningen naderende trein beschadigd. Een van de buizen vernielde de voorruit van de be stuurderscabine, schoot later los en drong een reizigerscompartiment binnen. Er werd niemand gewond. Tegen de bestuurder van de bestel auto is proces-verbaal opgemaakt, daar hij in het geheel geen gebruik mag maken van de overweg. De trein kon na een vertraging van ruim 20 minuten de reis vervolgen. Een werknemer van de Fiat-fabrie ken in Amsterdam is gisteren op het rangeerterrein Amsterdam-Zuid aan het gezicht gewond geraakt door scherven, die afkomstig waren van een zogenaamd „klappersignaal". Dit is een signaal, dat bij de spoor wegen in noodgevallen wordt gebruikt; er wordt dan een explosie op de rails gelegd voor een naderende trein. Door de knal(len) wordt de machinist gewaaschuwd. Eon NS-rangeerder wilde dit sig- Schout-bij-nacht L. E. H. Reeser (links) heeft dinsdag aan boord van hr. ms. vliegkampschip „Karei Doorman" in Den Helder het commando over smaldeel V overgedragen aan commandeur jhr. W. C. N. de Jonge van Ellemeet (rechts). naai gistermiddag demonstreren aan een collega. Bij deze „demonstratie", aldus deelt de voorlichtingsdienst van de spoorwegen mede, werd een arbei der, die dicht in de buurt stond, door scherven geraakt. De kleding van een andere arbeider werd beschadigd. De spoorwegrecherche stelt een onderzoek in naar het gebeurde. De rangeerder had uiteraard geen toe stemming een demonstratie te geven met het signaal. GEZAMENLIJKE PROEFBORING DRIE OLIEMAATSCHAPPIJEN IN NOORD-HOLLAND Drie grote oliemaatschappijen, de Mobil Oil, de British Petroleum en de Gulf Oil, zullen binnenkort geza menlijk een proefboring in Noord- Holland ondernemen. De boring, die zal plaats vinden bij Opdam, aal worden uitgevoerd door de BP. Deze fotocombinatie toont enkele beelden van het drama van Buzenol. Links boven: houthakker Roger Champenois (38) uit het Belgische plaatsje Houdemont, die getracht zou hebben een weduwe en een van haar dochters te vermoorden en een andere dochter te ontvoeren. Die dochter (rechts beneden), de 13-jarige Claudine, is inmiddels terugge vonden in de jeep van de houthakker. (Links beneden). Onderwijl zoeken Belgische gendarmes de bossen in de omgeving af, in de hoop een spoor van de nog steeds vermiste man te vinden. Het proefstation voor de bloemen cultuur in Aalsmeer heeft een nieuw type polyester broeikas aangekocht, aldus het Alg. Dagbl. Het proefsta tion dat reeds enige ervaring bezit met kunststof kassen, wil nu probe ren of de kwaliteit van de tuinbouw- gewassen onder polyester-pecolit be ter wordt dan in de traditionele kas sen van glas. Alhoewel de eerste resultaten reeds in die richting wijzen, staat de tuin- bouwwereld nog sceptisch tegenover deze methode. Niet in het minst om dat de kosten van zo'n polyester kas ongeveer viermaal zo hoog zijn als de glazen kas. De kas heeft echter talrijke voordelen. De kas kan in een dag gebouwd worden, lichter in ge wicht, grotere licbfcloorbaarheid, be stand tegen vorst en hitte en gemak kelijk om in te boren, schroeven, za gen of spijkererf. De polyester plaat is met glasvezel versterkt. In Aalsmeer wordt verwacht dat de bloemenkwekers wel het eerste tot de aanschaf over zullen gaan, dan zullen later wel aarzelend de kassen en warenhuizen in het West- land en in Noord-Limburg worden vervangen. Ziektekostenregeling rijkspersoneel ook voor gepensioneerden Minister Toxopeus (Binnenlandse Zaken) kan thans nog niet zeggen, wanneer de Ziektekostenregeling rijkspersoneel tot stand zal komen. Er wordt echter met voortvarend heid aan de tot standkoming cler re geling gewerkt, aldus de bewindsman in antwoord op schriftelijke vragen terzake van het Tweede Kamerlid Beernink (CHU). Hij deelt verder mee, dat het in het voornemen ligt ook gepensioneerde rijksambtenaren en onderwijskrachten van de rege ling te laten profiteren. Ten aanschouwe van 500 criminologen uit 55 landen werd maandagavond in de Ridderzaal ter gelegenheid van het internationale congres voor strafrecht een rechtsgeding „opgevoerd", waarbij de schipper Johan Dieke- ma (de heer J. A. Vlot) zich moest verantwoorden voor de dood van een student. Op deze foto zien we links de rechters, in het midden de verdachte met achter hem zijn verdediger mr. A. Mout en rechts de officier van justitie dr. G. E. Langemeijer tijdens het voorlezen van de aanklacht. Deze foto geeft een overzicht van de enorme menigte, bij het hoofdkantoor van de Italiaanse communistische pavMf, van waaruit wijlen Palmiro Togliatti, in leven secretaris van de Italiaanse communistische partij werd begraven. Zoals de foto duidelijk laat zien brachten velen de „groet met de gebalde vuist".

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7