Boete en sluiting van bedrijf wegens overtreding bouw-cao DUIZEND GULDEN BOETE VOOR DIEFSTAL WIEL BIOSCOPEN 80.000 gestolen bij Roosendaalse commandotroepen MACHINIST REED DOOR ROOD SEIN TWEE VENRAYSE GEZINNEN OP STRAAT GEZET Twee gewonden bij kortsluiting in een schakelhuis Wilt U iets weten KRANTENBEZORGERS gevraagd AKTIEVE BEZORGERS VULCANO V» oaNSDAG 26 AUGUSTUS 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 A ATVTVFMFF WFF^ broers af", aldus de onderaannemer, AAlllWUtn WUUa die 3g -aar 2elfstandig is en reeds 12 jaar voor zijn huidige hoofdaan nemer werkt. SCHIKKING AF De economische politierechter mr. J. Bletz te Amsterdam heeft gisteren de onderaannemer van metselwerk J. H. B. uit de hoofdstad wegens overtreding van de C.A.O. 1964 voor het bouwbedrijf door betaling van zwarte lonen, veroordeeld tot een boete van 1500 of 50 dagen en één jaar sluiting van het bedrijf voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. De officier van justitie, mr. W. A. J. M. Smit, had een boete van 2500 of 25 dagen en eveneens voorwaardelijke sluiting van het be drijf gedurende een jaar geëist. De onderaannemer (van de Aan nemingsmaatschappij Van der Meij- den) gaf toe dat hij zijn zes man personeel 150 per week netto had betaald. Dit werd aan het licht ge bracht door de hoofdcontroleur P. L. Bakker van de looncontroledienst. Op een vraag van de officier beves tigde de controleur dat dit loon 39 percent hoger ligt dan het maximaal toegestane loon, inclusief alle toela gen. Het bleek dat B. nooit een ver zoek had ingediend om toeslagen voor extra prestaties uit te mogen betalen. Na het constateren van de overtreding wees de onderaannemer een schikking van 5000 van de hand. PAK SLAAG „Deze lonen worden overal in de bouw betaald. Toen ik na de waar schuwing door de controledienst minder wilde gaan betalen, kon ik dagelijks een pak slaag krijgen. Bo vendien gingen mijn mensen vier weken in staking. Ik heb iedereen moeten ontslaan. Het aangenomen werk maak ik nu met mijn twee Papa ging naar De officier wees erop dat de ver dachte lonen heeft betaald die ho ger liggen dan ooit via compensaties konden worden bereikt. „We heb ben echt geen behoefte aan een nieuwe loonlawine", aldus mr. Smit. De raadsman, mr. J. Nolen jr., wees erop dat zijn cliënt moeilijk te rug kon omdat de bouwvakkers wa ren aangesteld op een netto week loon van 150 toen in mei de nieu we C.A.O. van kracht werd. „Mijn cliënt zat in een dwangpositie en hij kan een beroep op morele overmacht doen", aldus mr. Nolen. Mr. Bletz overwoog bij zijn uit spraak onder meer dat deze feiten zich al jaren voordoen, maar dat zij thans ernstiger moeten worden be oordeeld i.v.m. de loonpolitieke si tuatie. Anderzijds wilde hij de drang die op de verdachte is uitgeoefend niet onderschatten. zijn werk Juist toen de geestelijke op het punt stond aan Teresa Gar cia de vraag te stellen of zij Alcides Zelada Saldana als haar wettige echtgenoot wilde aan vaarden, weerklonk door de kerk de kreet: „Dat is mijn man". Deze was afkomstig van Sal- dana's vrouw, waarmee hij reeds getrouwd was en die, ge volgd door haar vijf, „papa, papa" roepende, kinderen over het middenpad naar het altaar holde. Het bruidje in-spe viel flauw en de „bruidegom" holde de kerk uit, achtervolgd door de broers van de beetgenomen Teresa. „Mijn man ging vanmorgen vroeg het huis uit en zei, dat hij naar zijn werk ging", zo zei de echte mevrouw Saldana, te Lima. De politierechter te Leeuwarden, mr. J. K. D. Schönfeld legde gister morgen naast een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken een geldboete van duizend gulden op aan de 19-jarige middelbare scholier J. van der V. uit Ankeveen. De jongeman had op 14 augustus tijdens een vakantie te Formerum op Ter schelling een autoreservewiel weg genomen, samen met .T. A., even eens negentien jaar oud. De personenauto van Van der V. had al slechte banden, toen zij op Terschelling aankwamen. De jon gens hadden eerst tegen alles in ontkend, maar na een technisch on derzoek vielen zij door de mand. Hun raadsman, mr. N. Heemskerk, wees op het goede milieu waaruit de daders voortkomen en de handicap voor hun toekomst die uit een ver oordeling tot gevangenisstraf zou voortvloeien. De officier van justitie mr. H. W. Kuipers, repliceerde dat een behoor lijk milieu naar zijn mening straf verzwarend werkt. „Daar mag je meer van verwachten", zei hij. De politierechter had aan beide verdachten dezelfde straf toegedacht om hun de gevangenis te besparen. Maar toen bleek dat J. A. een zo hoge boete niet zou kunnen betalen, omdat hij met zijn vader in onmin leeft, werd hij tot tien dagen gevan genisstraf veroordeeld. De films in de week van 2027 aug zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: De Nacht van de kou we neuzen (geprol.) (a.l). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Lido: De val van Rome (14 jaar). Dagelijks, ook zondags: 2.30 en 7.30 uur. Luxor: Kom niet aan mijn dochter (alle leeftijden). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9 15 uur. Studio: Dr Vreemdelust. Prol. (18 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7 00 .n 9 15 uur. Dag 10 30 Pietje Bell (a. L). Trianon: Irma la Douce (str. volw.) (geprolongeerd). Dagelijks 2 en 8 uur. Zondag: 2.00. 5.00 en 8.00 uur. Rex: Yeah, yeah, yeah. Hier zijn we (alle leeftijden). Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur Uit het kantoor van de admini strateur van het korps commando troepen in Roosendaal is gisteravond een bedrag van 80.000 gulden gesto len. Dit geld was bestemd voor de uitbetaling van de salarissen van officieren en onderofficieren van dit korps. De Koninklijke Marechaussee stelt een onderzoek in met steun van de afdeling opsporingsbijstand van het ministerie van justitie. De leger- voorlichtingsdienst deelde gister avond mee, dat men in het be lang van het onderzoek geen na dere mededelingen over de inbraak kan doen. BERECHTING INBRAAK IN WASSENAARSE VLEESFABRIEK De reizende inbrekersploeg, die zich vanmorgen voor de rechtbank in Den Haag had te verantwoorden, had de beschikking over drie auto's, waarmee een deel van westelijk Ne derland werd bezocht. Dat leverde een serie inbraken op, waarvoor de officier van justitie nu tegen de 23-jarige elektricien J. L. twee jaar gevangenisstraf en voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering eiste. Tegen diens 21-jarige broer, de chauffeur F. L. luidde de eis een jaar gevangenisstraf en voorwaar delijke terbeschikkingstelling en te gen de 23-jarige chauffeur R. V., die verminderd toerekeningsvatbaar moet worden geacht, een jaar ge vangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Voor alle verdach ten met aftrek van voorarrest. Uit de ruime serie inbraken had de officier er slechts drie aan de Hagenaars ten laste gelegd, namelijk een inbraak in de nacht van 18 op 19 februari in de N.V. Vleeswaren- fabriek aan de Rijksstraatweg in Wassenaar, waar de brandkast werd geforceerd en 9.000 werd gestolen en twee inbraken in Rijswijk. Het drietal opereerde ook nog in Zoetermeer, Utrecht, Den Haag en andere plaatsen. Uitspraken op 8 september. Na het door de Ned. Spoorwegen ingestelde onderzoek naar de oorzaak van de botsing tussen de goederen en een personentrein tien dagen ge leden op het emplacement in Utrecht is gebleken dat de machinist van een van de treinen een rood sein niet heeft gezien. Daarmee is het aan vankelijke vermoeden bevestigd. Zoals bekend is had de machinist zich verslapen waardoor de door hem bestuurde trein te laat vertrok. Ten gevolge van het ongeluk was het treinverkeer tussen Utrecht en Gel- dermalsen een halve dag gestremd. De machinist zal disciplinair worden gestraft. Het gemeentebestuur van Venray heeft gistermiddag twee gezinnen uit hun woningen gezet, de inboedel op straat laten zetten. Onmiddellijk daarna is men begonnen met de af braak van de woningen. Op de plaats waar deze woningen stonden zullen nieuwe wegen en nieuwe woningen aangelegd worden in het kader van een uitbreidingsplan. Beide gezinnen, een gezin van vijf personen aan de Vlakwaterweg en 'n gezin van twee personen aan 4e Kruitweg, hadden reeds lang aan zegging gekregen dat zij moesten ver huizen. Aan hen waren door de ge meente twee nieuwbouwwoningen in een uitbreidingsplan elders ter be schikking gesteld, doch zij voelden er niets voor. Het op straat zetten ge schiedde na een uitspraak van de kantonrechter en verliep zonder enig incident. De gezinnen hebben voor lopig onderdak gevonden bij familie en kennissen. verkoudheid? WITTE KRUIS MAAKT U VLOT WEER FIT! Twee technische ambtenaren van de Pegus, het provinciale en gemeen telijke Utrechtse stroomleverlngsbe- drijf, hebben door een vlamboog, die na de kortsluiting in het schakelhuls van de Pegus-centrale aan het Mer- wedekanaal ontstond, verwondingen opgelopen. Het zijn de hoofd-tech- nisch ambtenaar M. G. Verheul en de technisch ambtenaar D. Vet. Bei den werden door de GG en GD naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. Omtrent de ernst van de brandwonden kon de directie van de Pegus (nog) niets mededelen. De kortsluiting in het schakelhuis is ontstaan tengevolge van een sto ring aan het zes en tien K.V.-rail- systeem. Hierdoor werden enige ka bels stroomloos, waardoor men van stroom verstoken bleef in de Utrecht se wijken Oog in Al, Majellapark, de omgeving van de Muikerweg en in de werkplaatsen van Werkspoor en de Koninklijke Demka Staalfabrie ken. Ook de spoorwegen kreeg met vertraging te kampen, omdat de wis sels en seinen met de hand moesten worden bediend. De bovenleiding bleef onder stroom. De elektriciteits storing duurde van 14.45 tot 15.55 uur. BELGISCHE BUS BOTST OP TREINSTEL Op de Engelseweg in 's-Hertogen- bosch is gisteravond een Belgische bus in botsing gekomen met een ran- geerdeel. Twee meisjes uit België af komstig werden hierbij licht gewond. Het ongeluk was het gevolg van een misverstand. Het rangeerdeel dat gebruik maakte van een raccorde- mentslijn, werd by een overweg zo als gebruikelijk voorafgegaan door een rangeerder. Deze gaf met een rode vlag een signaal aan de machi nist dat hij kon doorrijden. De chauf feur van de bus dacht dat het teken voor hem was bestemd en trok op, iAet als resultaat een flinke botsing. TANDARTS ZIET ER GEEN GAT MEER IN De enige tandarts in de gemeente Odoorn gaat vertrekken. Tandarts A. E. de Graaf die zich zeven jaar geleden in het dorp vestigde, ziet er geen gat meer in en heeft een func tie in Den Haag aanvaard. Hoofd motief voor zijn vertrek is wel de gestadige achteruitgang van de be volking. Steeds meer jongeren zoe ken mede doordat in de gemeente geen industrie is elders emplooi en gaan zich daar ook vestigen. Odoorn is aan het vergrijzen en daar hierin zelfs op lange termijn geen verbetering lijkt te komen staat het besluit van de heer De Graaf vast. Het is hem niet gelukt een op volger te vinden. Ook oudere tand artsen, die het wel wat kalmer aan zouden willen doen tonen geen in teresse voor Odoorn. Roestvrij staal In een roestvrij stalen buisje zit aanslag van te veel gloren. Met wat voor zuur kan ik dat er uit krijgen, vraagt J. J. A. van S. Antwoord: Wij zouden U niet wil len aanraden hiervoor een zuur te gebruiken. Het beste kunt u het bus je zo mogelijk polijsten met staal- wol. Rome-reis: Mej. M. te V. vraagt of er volgend jaar nog door een pa rochie in Leiden een bedevaart naar Rome georganiseerd wordt. Antwoord: Het is ons niet bekend of een parochie in Leiden een Rome reis op het programma heeft staan. Route Voorhout-Apeldoorn-Appel- scha: Voorhout, Leiden, Utrecht, Amersfoort, Apeldoorn 125 kilome ter. Apeldoorn, Zwolle, Meppel, rich ting Assen, Hijkersmilde, Appelscha, 105 km. Kerkklokken moeten langer zwijgen B. en w. van Doetinchem hebben bepaald, dat de klokken van de Doe- tinchemse Hervormde Kerk op zon dagmorgen niet meer mogen luiden van 8.15 tot 8.30 uur. Omwonenden, die naar hun mening te vroeg werden gewekt, hadden bij de het college geklaagd. Burgemeester mr. J. Cornelisse is van mening, dat het onjuist is hier te spreken van een gemeentelijk ver bod. Naar zijn mening heeft de ge meente eenvoudig het recht beper kingen op te leggen, omdat zij het kerkgebouw aan de Hervormde Kerk heeft gehuurd. Dinsdagavond is een kapitale boerderij in Dinxperlo gedeeltelijk afgebrand. De vlammen grepen zo snel om zich heen dat de brandweer nauwelijks het voorhuis wist te be houden. Enkele landbouwwerktui gen en 3500 balen hooi gingen ver loren. DE LEIDSE COURANT, vraagt voor Leiden, Oegstgeest 1 Hoge honorering Bijzonder geschikt voor scholieren. Sollicitaties Abonnementenafdeling: Papengracht 32, Leiden, telefoon 20935 AETHERKLANKEN DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1964 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend- gym. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9.00 Ochtengym. 9.10 De groenteman. 9.15 Klass. gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Huishoudelijke zaken, lezing. 11.15 Radio kamerorkest en cello: klass. muziek. 12.00 Dansorkest en zangsolisten. 13.00 Nieuws. 13.15 Me dedelingen, eventueel actueel of gr. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht in strumentaal ensemble. 14.00 Blok fluit en klavicimbel: moderne muz. 14.20 Kinderkoor met pianobegelei ding. 14.45 Voordracht. 15.00 Lichte moderne gram. 17.00 Minjon. 17.55 Kasba 64, gesproken brief uit Ma rokko. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Pianospel. 18.30 Lichte orkestmuz. 19.00 Sportparade. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Stereofonische uitzending: Radio- Filharmonisch orkest: Klass. muz. 21.05 Bondig bulletin: wekelijkse kunstnotities. 21.20 Wiener Festwo- chen 1964: Sopraan en piano: klass. liederen (opn.). 22.15 Licht instru mentaal ensemble. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Sportactu- aliteiten. 23.05 Stereofonische uitz.: Discotaria: nieuwe gram. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 "kc/s. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgenge bed. 7.15 Lichte gr. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gram., praatje voor de vrouw, toeristische tips en programma voor de kinderen. 10.00 Klass. gram., Europese volks liederen (gram.) en klass. liederen (gr.). 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.45 Metropole ork. 12.15 Leven op het land, gesprek. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Deze week. 13.00 Nieuws. 13.15 Klas siek strijkkwartet (gr.). 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14.15 Marsmuziek (gr.). Filmmelodiën (gr.). 14.50 Ka- merork. en sol.: klass. muz. 15.25 Vocaal ensemble en koperensemble: klass. en mod. muz. 16.00 Bijbel overdenking. 16.30 Klass. en mod. kamermuz. 17.00 Voor de jeugw. 17.30 Lichte gram voor de tieners. 18.15 Sportagenda. 18.20 Lichte muz. (opn.). 19.00 Nieuws en weerpraat- je. 19.10 Koorzang. 19.30 Radiokrant. 19.50 Eurolight: lichte muz. (opn.). 20.30 De N.V. Vaarwel, hoorspel. 21.20 Stereofonische uitz.: Promena de orkest en zangsoliste. 22.00 Kerk- .^rgelconcert. 22.30 Nieuws en herha ling SOS-berichten. 22.40 Avond overdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Licht pianospel (gr.). 23.10 Zo meravondcabaret. 23.55 Licht gram. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 15.00-15.15 Voor de vrouw. 16.00-16.15 Voor de kleuters. 19.30 Voor het eerst naar dè Middelbare School, gesprek. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Muziek uit Zuid-Amerika met toelichting. 21.20 De macht van nul, TV-spel. NTS: 22.35-22.40 Journaal. Experimentele uitzendingen op het tweede net (kanaal 27): KRO: 20.30 Tam-Tam: ballet. 20.45 Muziek uit Tivoli, amusementsprogramma. 21.15 De erfenis van Westminster, repor tage over India. 22.00-22.50 De dame in het park, speelfilm. door Antonio del Monte 60) De man die nu tegenover haar zat, droeg een uniform van khakL Over de leuning van zijn stoel hing het jasje met epauletten van zwart en goud. Zijn kepi was op de grond ge vallen en de grauwgroene stof van zijn open overhemd contrasteerde scherp met het zwarte haar op zijn borst. Een ogenblik keek hij Madda- lena opmerkzaam aan. Hij knikte haar toe en verschoof de tijdschrif ten, zodat op het tafelblad nu een met inkt beschreven vel papier kwam te liggen, waarvan hij de eerste zin nen vluchtig overlas. „Ik zal u niet lang ophouden", zei hij daaif'>:i vriendelijk. Uit zijn zak haalde hij een verfrommeld pakje sigaretten en bood er Maddalena één aan. „Ik heb een prettige boodschap voor u", begon hij. „Op voorspraak van uw dorpsgenoten mag u ergens anders heen gaan Blauw kringelde de rook in won derlijke spiralen door de ruimte. Het licht weefde een web van matte, gele stralen, telkens onderbroken door 'n vage, sprookjesachtige schaduw. En tussen de grauwe muren begon zich onverwachts de wereld te ontvou wen:Napels, Rome, Milaan en Ghiffa Niet langer was de zee een blauwe oneindigheid. Ze kon de postboot nemen en vertrekken. De namen suisden in dolle cadans door haar hoofd als een wilde dans. Rome, Napels, Milaan, Ghiffa. Parijs desnoods, of nog verder. Ze kon gaan zo wijd als de wereld was, of de grenzende zee was drooggema len en haar niet langer in de weg stond. „U heeft veel vrienden in Vulcano weten te maken", vervolgde de amb tenaar. „Nou", lachte ze sarcastisch. „U moest eens weten hoeveel!" „U hoeft niet langer te blijven nu", zei hy langzaam. „Ik zal toestemming vragen aan Na pels, Maar dat is zuiver een kwestie van formaliteit. Ik moet alleen wel weten, waar u zich wilt vestigen Hij keek haar aan en wachtte; met trage bewegingen nam hij de pen in zijn hand om de plaatsnaam onmid dellijk te kunnen invullen. Naast het witte papier stond de inktpot, blauw en verwachtend. De wijde wereld schrompelde in el kaar als een zwartverbrand papier in een vuur. De verrukkelijke vrijheid stond op het platanenplein, waar Maria op het caféterras zat te wachten om naar Napels gebracht tc worden. De wereld sloot haar in. Napels, Milaan eii Rome. En Ma ria zat alleen aan haar tafeltje en had haar glas Martini leeggedronken. De vrijheid strompelde naar haar toe en ze strekte haar hand, want ze zag niet, dat zij een mank been had. Er was niemand om haar te beschermen, wanneer ze morgen op Vulcano te rug zou zijn en met Donato ging sponzen vissen, terwijl haar sinistere vrijheid rammelend om haar heen danste. „Juffrouw Natoli", herhaalde de po li tieinspecteur verwonderd. „Waar wilt u heen?" „Ik wil in Vulcano blyven", ant woordde Maddalena zacht. Hij legde zijn pen neer. Verbaasd streek hij zijn haar naar achteren. „Ik heb toch een verzoekschrift ontvangen?" vroeg hij langzaam. „Maar ik heb het toch niet onder tekend?" „Nee, maar u wou toch graag weg? Waarom bent u dan plotseling van idee veranderd?" „Sommige mensen eten graag spij kers, ik blijf graag in Vulcano", gaf ze onlogisch ten antwoord. Hij haalde zijn schouders op: „Be denkt u zich toch nog maar goed, u kunt niet weer van idee verande ren. Ik mag geen tweede verzoek schrift meer in behandeling nemen." Ze stond op. Om de tuin van de wereld had zich een muur geplaatst. Een hoge muur met glas er op en de schoonste bloemen waren omrasterd door grau we stenen. „Ik neem aan, dat u met de post boot vanavond naar huis terug gaat?" Ze knikte. Haar sigaret Viel von- kenspetterend op de vloer, maar ze merkte het niet. „Komt u terug als u zich nog mocht bedenken, want u moet mijn verklaring tekenen. Ik zal hem pas morgen vernietigen." Haar handen lagen een ogenblik in elkaar voor ze buiten stond, waar de laatste zon zich al verloor in de onmetelijke hemel, die rood en paars aan de einder uiteen vlamde, wyd omgeven door een loodgrijze vlakte. Het stadje groef zich langzaam in de schemer, portieken en nauwe straatjes werden stille, eenzame ei landen, ver weg van het gerucht van het plein. Er brandden daar al lantarens. Het café had een ry van kleine lamp jes aangestoken, waar Maria ver rukt naar zat te kijken. „In Napels is het licht veel mooi er", zei Donato, terwijl hij zijn arm op de rugleuning van haar rieten stoel legde. „Dit is geen licht, dit is speelgoed voor kinderen! In Napels zijn de winkels verlicht, Maria „Ik vind dit al zo prachtig", viel ze in de rede. „Het is veel echter dan kaarsen!" „Als je in Napels 's avonds langs een juwelier loopt, liggen de edel stenen in de étalages te flonkeren, dat je ogen er pijn van doen." Maria zweeg. Met verwonderde ogen keek ze Donato aan. „Als we uitgaan moet je zij dra gen, Maria", fluisterde hij, dichter naar haar toeschuivend. „Een zijden japon, die ruist als je loopt en waar het licht zo mooi in glanst, dat je je er in spiegelen kunt. Weet je wel Maria, hoe ik er naar verlang met jou in Napels te zijn....?" Achter hen stonden een paar men sen op. Ze liepen langs de verlaten stoelen en gingen 't café binnen. Toen de deur open zwaaide, klonk de muziek van de accordeon in dun ne flarden naar buiten, omklaterd door drukke stemmen. Er was nu niemand meer buiten. De wind dartelde door de bladeren van de platanen en streek over het plein en het terrasje. Maria huiver de. „Heb je het koud?" vroeg Donato en tegelijkertijd legde hij haar om slagdoek dichter om haar hals. „Heb je iets bij je om vanavond op de boot aan te trekken? Het is koud op zee 's avonds „Ja", zei ze vluchtig. „Ja! Dona to Ze aarzelde een ogenblik. „Is Napels nu veel groter dan Li- pari?" Hij begon te lachen. Hij legde zijn hand op de hare en streelde haar vingers. „Lipari is een dorp", vertelde hij zacht. „Napels is ongelofelijk groot, Maria!" Het donker was ongemerkt als 'n onzichtbare mantel over het plein gegleden. De enkele lantarens aan de overkant plekten in een gele bal met een krans van vervloeiend goud er omheen, de platanen werden er door bespeeld en het licht schakeer de het groen van de bladeren in matte, fluwelige tinten. (Wordt ver void)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2