MINNELIJKE SCHIKKING IN ONTEIGENINGSPROCEDURE DUITSE KAJOTTERS HEBBEN GOED KAMP IN RIJPWETERING DINSDAG 18 AUGUSTUS 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 noordwuk Ingevolge het besluit van de raad, dd. 24 maart 1964 werd een ont eigeningsgeding aanhangig gemaakt tegen de fa. gebr. J. P. en C. Pas schier, Douzastraat 39 alhier, ter ver krijging van gedeelten van hun per celen ten behoeve van een verbin- bindingsstraat welke in het uitbrei dingsplan Beeklaan-Herenweg is ge projecteerd tussen de Lindenhof- straat en de nieuwe woonwijk ten noorden van de Beeklaan. De schadeloosstelling welke b. en W. bij de dagvaarding aan de firma Passchier hebben geboden bedroeg SASSENHEIM WEGAFSLUITING In verband met werkzaamheden aan het wegdek van de Hoofdstraat- Rijksweg vanaf de Klinkenberger viaduct tot aan de Parklaan, welke vermoedelijk, zulks afhankelijk van aanvoer van materialen, vanaf 17 augustus tot afloop, vermoedelijk vrijdag 21 aug. a.s. zullen duren, wordt genoemd weggedeelte, de eer ste dagen vanaf Warmonderdam- Klinkenberg en de laatste dagen ge heel voor het verkeer gesloten. In dien de gehele stremming wordt in gevoerd dient overeenkomstig de po litiemaatregelen van de rijkspolitie te Sassenheim, van en naar Sassen- heim, via rijksweg 4 naar Provin ciale weg en vervolgens gewone route. Ook het autobusverkeer zal deze route volgen waarbij de halten Warmonderdam en Zuiderstraat wor den opgeheven. Het is de bedoeling de dienst LeidenHaarlem te laten rijden van Warmond via Rijksweg 4 -Prov. weg-Parklaan-Gouverneur- laan-Hoofdstraat-Parklaan-Sassen- heim Noord en vervolgens gewone route. De dienst HaarlemLeiden zal de volgende route volgen: Sassenheim No~rd-Parklaan-Prov. weg-Rijksweg 4-"/Varmond. Zoveel mogelijk zal getracht wor den ter plaatse het vervoer naar de aan genoemde weg gelegen bedrijven te benaderen. Men moet echter op veel vertraging rekenen, daar voor rang zal worden verleend aan auto's met materialen bestemd voor de weg werkzaamheden. Het doorgaand verkeer vanuit de richting Haarlem wordt direct met de aanvang der werkzaamheden via Provinciale weg naar Rijksweg 4 ge leid. CANADESE WATERPOLO'ERS In het gemeentelijk zwembad te Sassenheim zal op donderdagavond 20 augustus a.s. een waterpolo-wed- strijd plaats vinden tussen een ploeg van het Leidse LZC en een Cana dese ploeg, die geleid wordt door een naar Canada geëmigreerde Leide- naar. De wedstrijd vangt aan om half acht. Gezien het feit, dat de Cana dese ploeg uitkomt in de hoogste af deling van haar land, kan men van goed waterpolo verzekerd zijn. Duivensport De postduivenlief- hebbersver. De Blauwband hield op zaterdag 15 aug een wedvlucht met jonge duiven vanaf Noyon, 313 km., los 6.50 uur. In concours 62 duiven. Aankomst eerste duif 12.42.53, snel heid 897 meter per minuut, laatste duif 13.01.15, snelheid 843 m. p. min. D. v. d. Zwart 1; N. Koelewijn 2; C. Vonk 3; S. Reewijk 4, 9, 10; Gebr. v. d. Krogt 5, 7, 12, 13; W. v. d. Zwart 6; J. Haver 8; L. de Ridder 11. overeenkomstig bovengenoemd be sluit 52.415. Inmiddels hebben b. en w. op ver zoek van de heren Passchier alsnog onderhandelingen gevoerd om langs minnelijke weg tot overeenstemming te komen, waardoor de onteigenings procedure zou kunnen worden be ëindigd. De heren Passcheir bleken daarbij enerzijds bereid hun aanvankelijke vraagprijs los te laten, doch toonden anderzijds aan dat bij de aanbieding van b. en w. te weinig rekening zou zij-n gehouden met de gunstige ligging van hun gronden waardoor maximale bedrijfsresultaten kunnen worden bereikt, als met de bijzondere waarde welke aan deze gronden moet worden toegekend in verband met het ge bruik als show-tuin, waarin vele soorten ook zeer kostbare iris sen worden gekweekt. Na ingewonnen advies van de des kundige, dr. ir M. J. Boerendonk, zijn b. en w. tot de conclusie gekomen dat rekening houdende met voren genoemde factoren, een schadeloos stelling ten bedrage van 67.000 ver antwoord moet worden geacht. De firma Passchier heeft zich bereid verklaard dit bedrag als schadeloos stelling te aanvaarden, mits van de zijde der gemeente zou worden zorg gedragen dat de haar verblijvende percelen worden voorzien van een behoorlijke afscheiding en van een drainageleiding. Voorts werd overeengekomen, dat de gemeente zal zorgdragen dat het peil van de aan te leggen weg zoveel mogelijk zal aansluiten bij dat van de aan de vennootschap verblijvende gronden, en dat de vennootschap geen constructiekosten verschuldigd zal zijn bij de bouw van een bollen schuur aan de nieuwe weg De grond vóór de bollenschuur welke aan de gemeente in eigendom overgaaf zal door de gemeente worden bestraat, terwijl de firma Passchier hierover een recht van uitweg verkrijgt. katwijk Geslaagd Voor het diploma dok ters-assistente slaagden mej. H. Noort en mej. W. A. Zuyderduyn te Katwijk aan den Rijn. Genoemde da mes waren leerlingen van de Leid- sche Analistenschool, Rijnsburger- weg 148 te Leiden. Voor de gasten Het programma van V.V.V. voor de gasten luidt als volgt: Woensdagavond van 8 tot 9 uur Carillonbespeling door Hessel de Harder. Donderdag 20 aug. de gebruikelij ke strandfeesten voor kinderen van af 3 jaar. Aanvang half tien. Opgave voor deelname om 9.15, inleggeld 0,25 per spel. Des avonds om 8 uur badgastenbridgedrive in het Paro chiehuis te Katwijk aan den Rijn. In- leggeld 1,50 per persoon. Inschrij ving tot deelname om kwart voor acht. Des avonds lampionoptocht met medewerking van de plaatselijke muziekverenigingen. Vrijdag 21 aug. Wandeltocht geor ganiseerd door V.V.V. Startplaats te genover hotel „Riche", Voorstraat- Boulevard. Afstanden 5 en 10 km. Starttijd om plm. 6.15 uur. Na het volbrengen van de tocht wordt een keurige medaille uitgereikt. Des avonds om 7 uur volleybalwedstrijd tussen K.V.C.I.-Revanche-team op 't St. Andreasplein en om half 9 Koor concert te geven door het Urker Mannenkoor in Urker klederdracht in de grote kerk aan de Voorstraat. Het koor is 110 man sterk. Hoe de duiven vlogen Met 107 jonge duiven hield de postduivenver. „De Rhijnmonders" een wedvlucht vanaf St. Quintin, afstand 274 km. De uitslag luidt: W. Heemskerk 1-0; C. van Doorn 2; G. Noteboom 3-10; H. M. Tjebbes 4; Mulder-van der Plas 5; H. Smit 7-8; A. v. d. Plas 9. Sport De voetbalver. „Katwijk" die tot heden haar speelterrein had aan de Piet Heinlaan gaat verhuizen. Het veld zal ten offer vallen aan de woningbouw. Als gevolg hiervan gaat „Katwijk" verhuizen naar de Noordoosthoek van de „Hoornespol- der" op welk veld tevens een zeer mooi clubhuis voor de spelers is ver rezen. Op zaterdag 22 aug. zal het nieuwe veld officieel worden genomen. OOGST GING IN VLAMMEN OP Raadsagenda gebruik woensdag „Grabbelton". Ook kinde ren die niet deelnemen aan de va kantiebezigheid kunnen deze kinder- Op het land van de heer J. Gubler Donderdagavond middagen bijwonen tegen betaling in Dalen zijn gistermiddag zes van om half acht komt de gemeenteraad van f 0,50 entree. Voor ouderen be- de tien korenmijten door brand ver van Katwijk bijeen. De agenda ver meldt o.a. de volgende punten: aan gaan van een huurovereenkomst met de voetbalvereniging Katwijk inzake verhuur van de sportvelden in de Hoornespolder; aangaan van een draagt de toegangsprijs f 1,-. WIELERRONDE VAN HET OOSTDORP Zaterdagmiddag is, ter opening van woest. Voorts werden 'n dorsmachine en een stro-pers door de brand ver- 'nield. De schade bedraagt meer dan vijftigduizend gulden. De brandweren van Emmen en Da len, die het vuur wilden blussen, kon- dienst; verlenen van krediet voor ging Oostdorp en omgeving in samen- herstel van de tweede gashouder; werking met de Haagse wielervereni- verlenen van krediet voor uitbrei- ging „De Spartaan", ding van de elektriciteitsnet in de Hoornespolder; verlenen van krediet voor de bouw en inrichting van twee van ontvangststations voor aardgas; ver- nieuwelingen. Loco-burgemeester dr. lenen van krediet voor het treffen Veraart gaf het startsignaal aan de geldlening ad 1 miljoen; verlenen de Wassenaarse zomerfeesten, de wie- den ^er plaatse geen water krijgen, van krediet voor de aankoop van een lerronde van het Oostdorp gehouden, Van ver moest het blussingswater perswagen t.b.v. de huisvuilophaal- georganiseerd door de buurtvereni- worden aangevoerd. De korenmijten waren eigendom van verscheidene boeren, die voor hun ogen de gehele oogst in vlammen zagen opgaan. Door de gunstige wind konden twee Voor het eerst dit jaar is er sprake mijten behouden blijven. Zowel het nationale wedstrijd voor koren als de machines waren tegen brand verzekerd. o__oOver de oorzaak van de bramd is van voorzieningen aan de sociale 70 renners, die klaar stonden voor n°g niets bekend, werkplaats Rijnstraat 2; verlenen hun wedstrijd over 70 km door de van kredieten voor verbetering van straten van het Oostdorp. Er moes- de verwarming en de verlichting in ten in totaal 55 ronden worden ge- het BB-centrum en de werkinrich- reden. rr s \wy rp r? /"'/III? ting voor geestelijk misdeelden in De strijd heeft een interessant ver- IYl/ft I Lj irt/L/F het pand Noordstraat 19; beroep van loop gehad. Na enkele ronden kwam de heer G. Ravensbergen tegen de C. Stam uit Zaandam als eerste door In het Dijkzigtziekenhuis in Rot- afwijzende beschikking van burge- en hij behield zijn voorsprong ver- terdam is gistermorgen overleden de meester en wethouders op zijn ver- scheidene ronden achtereen, daarmee 74-jarige kantinewerker J. Grooten- zoek om vergunning tot het verbou- punten verzamelend voor de leiders- boer. Zondagavond wilde hij - ter- wen van het pand Te Brittenstraat prijs en premies winnend, die dooi wijl het voetgangerslicht op rood 41; beroep van de heer Jac. Jonker de middenstanders van Wassenaar in stond - de tegen de afwijzende beschikking van grote hoeveelheden beschikbaar wa- burgemeester en wethouders op zijn ren gesteld. verzoek om vergunning tot het ver bouwen van de schuur achter het pand E. A. Borgerstraat 47; onbe woonbaar verklaren van de wonin- voetgangersoversteek- plaats op de hoek van de Henegou werlaan en de le Middellandstraat overgaan. Hij werd aangereden door Precies halverwege^ de wedstrijd een personenauto en met een sche- delbasisfractuur in het Dijkzigtzie- kwam een andere koploper naar vo- ren, P. de Wit uil Zaandam, die vele kenhuis opgenomen, gen Noordstraat 2b, Sluisweg 6b en ronden achtereen als leider door- Bij een verkeersongeval is zater- 35c, Hoogstraat 3a en 3b, Tramstraat kwam, eerst alleen, later als aanvoer- dagmiddag de 21-jarige Han Dijkman 29; en Louwestraat 9 en 35; vestiging der van een kleine groep. Na de 39e uit Enschede bij een verkeersongeval van een noodlokaal in de Hoornes- ronde liet De Wit zich weer terug- op de Amsterdamse Straatweg bij polder voor de openbare lagere vallen in het al sterk geslonken pe- de gemeente Baarn om het leven school en verlenen van krediet voor loton en kwam C Stam weer op de gekomen. Als duopassagier van een de aanschaffing van leermiddelen voorgrond. Tot aan het einde van de bromfiets wilde hij vermoedelijk t.b.v. deze uitbreiding; verlenen van wedstrijd behield hij zijn leiders- gaan verzitten. De bestuurder, de 17- krediet voor medewerking aan een plaats, op de voet gevolgd door G. jarige A. H., eveneens uit Enschede, onderzoek naar de behoefte aan van Krimpen uit Haarlem en Th. de raakte daardoor de macht over het Nys uit Warmenhuizen. Stam kwam stuur kwijt en kwam sportaccommodaties. WASSENAAR de weg in als eersie over de finish in 1 uur, de berm. Dijkman is daarbij van de 47 minuten en 18 sec. Tweede werd bromfiets geslingerd of eraf gespron- Van Krimpen, derde De Nijs. Stam gen. Hij werd gewond en overleed won niet alleen de eerste prijs en een uur later in het ziekenhuis te een groot aantal premies, maar ook Baarn. Aan zijn verwondingen is zater- Zomerfeest. Hedenavond, dins- de leidersprijs, een fototoestel, uit- dagavond wordt van 9 tot 12 uur op geloofd voor die renner, die de mees- het Dorpsplein een dansavond geor- te keren als nummer 1 de finishlijn ganiseerd in het kader van de zomer- zou passeren, feesten van de Wassenaarse Oranje- Voorzitter 1 vereniging Koningin Wilhelmina. De vereniging reikte de prijzen en pre- In Duitsland, in het uiterst noor delijkst gedeelte van het Roergebied, ligt het nog in ontwikkeling zijnde industriestadje Walsum. In dit stadje, waar talrijke mijnen en hoogovens zijn gevestigd en dat ruim 50000 in woners telt, leeft en werkt de oud parochiaan van Rijpwetering, pater Markus Vergeer. Het voornaamste werk van pater Vergeer in Walsum is het geven van godsdienstonderwijs op de katholieke scholen. Daarnaast assisteert hij in één der grootste pa- jochies zaterdags en zondags bij de kerkelijke plechtigheden. Voorts is deze nog jonge priester de geestelij ke leider van een grote groep ka- jotters. Hij is een beminde en populaire figuur bij de jongens, variërend van 14 tot 17 jaar. Dank zij de bijzonder gulle financiële gaven van Walsums katholieke bevolking, is het, evenals vorig jaar, pater Vergeer weer mo gelijk gemaakt, om met een 50-tal Duitse kajotters, waaronder enkele hoofdleiders, 'n paar weken heerlijk op vakantie te gaan in zijn geboorte plaats Rijpwetering. Donderdag, 13 augustus j.l. zijn ze gekomen met een grote autobus, na eerst een bezoek gebracht te heb ben aan het automuseum in Drie bergen. Aan de Poeldijk vinden zij op de grote boerderij van de heer J. Th. Wesselingh, zwager van pater Vergeer, een gastvrij onderdak. De stal achter de woning fungeert als „eetzaal", terwijl de hooischuur is ingericht als keuken. Hier zorgen 'n drietal dames, eveneens uit Duits land meegekomen, dat de jongens, wat eten en drinken betreft, niets tekort komen. DAGRANTSOENEN Op onze vraag wat er zo al per dag nodig was om de hongerige ma gen te vullen, kwam het volgende antwoord: „30 grote broden, 25 kilo aardappelen, 20 liter melk en dan natuurlijk nog de nodige groente en fruit." In de grote boomgaard van de heer Wesselingh zijn 17 grotendeels zelf meegebrachte tenten opgezet, waar in de jongens de nacht doorbren gen. Precies in het midden van deze „camping" wapperen boven alles uit de Hollandse, de Duitse en de inter nationale kajottersvlag. Elke avond om 11 uur zijn hier omheen al de jongens geschaard, om gezamenlijk het avondgebed te bidden. Een ge zellig kampvuur zorgt voorts voor de nodige sfeer. Enkele oudere jon gens slapen in een drietal tenten, opgezet in de boomgaard van de heer M. Heemskerk. IDEAAL OORD Het is een ideaal vakantieoord voor deze jongens in de waterrijke om geving kunnen zij volop vertier zoe ken en naar hartelust ravotten, zwem men, roeien en zeilen. Natuurlijk zijn zij gebonden aan bepaalde regels, welke de leiding voorschrijft. Op straffe van één gul den boete, moeten zij bijvoorbeeld op tijd aanwezig zijn voor de maal tijden. Ook het geestelijk welzijn wordt geenszins verwaarloosd. Iede re morgen zijn ze present in de mis, waarin zij gezamenlijk de verschil lende gezangen voortreffelijk uit voeren. Want 'zingen kunnen zij bij zonder goed, ook buiten de kerk, wanneer twee accordeons en twee gitaren voor een goede begeleiding zorgen. Zondagmiddag j.l. is er ge voetbald. De junioren en adspiranten van de v.v. „Rijpwetering" speelden elk een vriendschappelijke wedstrijd te gen een elftal van de Duitse kajot ters. Zowel de Ripse junioren als de adspiranten waren niet opgewassen tegen de snelheid, de betere tech niek en het uithoudingsvermogen van him Duitse tegenstanders en verlo ren resp. met 40 en 41. Dinsdag (hedenmorgen) werd door pater Wim Straathof een Mis opge dragen in de openlucht op het erf van de heer Wesselingh, waarbij al len tegenwoordig waren. Een heer lijke afwisseling voor de jongens is tenslotte het maken van bijna da gelijkse bustochten naar verschillen de mooie streken en plaatsen in Ne derland. Over hetgeen pater Vergeer met zijn kajotters a.s. zaterdag van plan is te doen ten bate van het nieuw te bouwen Ripse jeugdhuis, hopen wij over enkele dagen in een kort bericht terug te komen. Wij zijn er van overtuigd, dat pater Markus Vergeer en zijn Duitse jongens weer i iii n N €en Paar onvergetelijke vakantiewe- „7", een tailleur m een ruitpatroon van zalmkleur, groen en geel. De 7/8 ken hebben beleefd hier in Rjjpwe- mouw laat de manchetten van de blouse vrij zien. De lengte van de rok tering, wanneer zij vrijdag 28 aug. is door Coco Chanel onder de knie gehouden» a.a. naar Walsum zullen terugkeren» Wassenaarse band „Les Mistrals" mies uit. zorgt voor de dansmuziek. Woensdag en donderdag zijn de twee eigenlijke feestdagen, met diverse programma punten voor jong en oud en met ker mis tot 1 uur 's nachts op het ter rein aan de Dr. Mansveltkade. Woensdagmorgen half 10 maakt de muziekvereniging Excelsior drumband een mars door het dorp naar hei feestterrein aan de Dr. Mans veltkade, waar om 10 uur kinder dag j.l. de 81-jarige heer D. Regter uit Beemster, die donderdagavond \r t» J t» °P de Dorpsweg te Beets met zijn -Pi.?- f*ets viel en werd aangereden door een bestelauto, in het stadszieken huis te Purmerend bezweken. De politie in de Westduitse plaats Hof heeft van 'n oogetuige gehoord, dat in de nacht van zaterdag op zondag een Oostduitser het leven heeft verloren, toen hij bij een po- ERNSTIG AUTO-ONGELUK IN DE VS Een autobus met kinderen is ten- .9™ naar de bondsrepubliek uit met gevolge van het springen van een *e wijken op een landmijn trapte, band nabij San Clemente, in de Een mai1 die blJ het slachtoffer was, Amerikaanse staat California, met weFd later door Oostduitse grensbe- t uit tegengestelde richting naderende wakers weggevoercL speien beginnen namelijk ruiter te auto's botsing gekomen. Hierdoor ~T B" et onderdrukken van een hebben zeven personen het leven muiterij in een gevangenis te Sao verloren, terwijl meer dan zestig Paul° zÜn vrijdagavond twaalf men- anderen werden gewond. De meeste sen om leven gekomen en circa doden waren inzittenden van de per- honderd gewond. Volgens de politie Woensdagmiddag half 3 zijn eveneens aan de Dr. Mansveltkaae sonenauto's. Onder de gewonden be- is de muiterij uitgelokt door „agi- volksspelen voor ouderen, boegspriet- -„u a:i jtntnrs" Hi» 7ïr«V» t;pr7oHnn touon Vio_ volksspelen voor ouderen: boegspriet lopen, kruiwagenrace en het eerst aan de trein, 's Middags half 5 wordt nog een tekenwedstrijd georganiseerd op het asfalt van de Johan de Witt- straat. Mr. Janno treedt op bij „Deyler- oord". Deze week is op het terrein vinden zich minstens tien kinderen. Gators" die zich verzetten tegen be paalde tuchtmaatregelen van de be- wakers. Generaal Johann Adolf von BEVELSOVERDRACHT Kielmanssegg, de Westduitse bevel hebber van de landstrijdkrachten van de Navo in Centraal Europa, «e t heeft zaterdag bij een auto-ongeluk °P dinsdag 25 augustus zal om bii Monterean tpn zuidwpqfpn van JT2ÜVna" Parijs zware verwondingen opgelo- SMALDEEL VIJF de door de buurtvereniging Deyler- kampschip Karei Doorman te Den oord en omgeving georganiseerde va- Helder, schout - bij - nacht L. E. H. D BrjtSP TV- pn radio artpur kantiebezigheid begonnen. In het ka- Reeser het bevel over smaldeel vijf vic oliver is zaterdagavond tijdens der hiervan worden er a.s donder- overdragen aan commandeur jhr. W. een toneelvoorstelling in Johannes- dag, 20 augustus en de volgende week C. M. de Jonge van Ellemeet. voor- burg waarin hjj de £,ofdrol vervul. telken?..0IP 2 h,ee.n Plaatsvervangend chef Marine- d6i in zijn kleedkamer overleden. De ïndervoorstellingen op dit ter- s^a^* 66-jarige Oliver was van 1936 tot &L8f *5 f worden opge- 1946 gehuwd met Sarah Churchill| rein gehouden, te verzorgen door Mr. Janno en zijn gezelschap. Donderdag- luisterd door de matrozenkapel, tam- dochter middag heet het programma „De vro- boers en pijpers van het Marine Op- lij ke kruier", de volgende week leidingskamp te Hilversum. Groot nieuws op modegebied van de Franse mode-ontwerper Chombert, die een collectie toonde met creaties van bedrukt bont. Hier een mantel met bijpassende muts van bruin en witte „bondetand". De muts is van J. C. Brosseau. De lange, smalle laarzen van Roger Vivier. van sir Winston Churchill. Een in 1940 in het vernietigings kamp Auschwitz geboren jongen heeft onlangs door bemiddeling van het Rode Kruis zijn Poolse pleeg moeder teruggevonden. Toen zijn moeder bij zijn geboorte in 't kamp hospitaal stierf, nam een 17-jarige Poolse verpleegster de zorg voor de zuigeling op zich. De jongen vertrok na de oorlog naar de Verenigde Sta ten. Badgasten op het Duitse Noord- zee-eiland Norderney hebben kennis gemaakt met een nieuw propaganda middel, nl. gekleurde rubberballen, die in groten getale met het getij komen aandrijven. Zij hebben een doorsnee van 15 cm en een pijltje wijst naar een gleuf. Als men die - opent blijkt de bal communistische geschriften te bevatten. Volgens het blindeninstituut in Zweden zijn er thans in de wereld ongeveer 14 min. blinden en naar kan worden verwacht zal dit aantal in de komende 30 jaren stijgen tot 27 min. In de ontwikkelingslanden bereikt volgens de publikatie slechts 12 procent van de blinden de leeftijd van 60 jaar. Met zijn bromfiets is gistermid dag de 65-jarige A. L. Pronk uit Den Haag op de Conradkade onder een tram gekomen en ter plaatse over leden. De bromfietser liet de ene tram passeren en moet de tram uit tegengestelde richting niet tijdig hebben opgemerkt. Met een kraan wagen moest de tram worden opge takeld om het slachtoffer er onder vandaan te halen. Prinses Beatrix heeft het voor nemen op vrijdag 4 september de militaire sportwedstrijden van re serve-officierenvan diverse NATO- landen bij te wonen en daarbij de eerste prijs aan de winnende équipe uit te reiken. Deze wedstrijden vin den dit jaar plaats op terreinen van de Koninklijke Militaire Academie te Breda. Boeddhistische monniken heb ben in het afgelopen weekeinde in de Birmaanse stad Mandalay de bu reaus van het blad Bahosi geplun derd, omdat het blad een adverten tie had opgenomen, waarin werd aan gedrongen op een zuivering onder de boeddhistische monniken. Door een personenauto is gister avond de 13-jarige HBS-leerling Ar no Lechner uit Melick bij Roermond in de Dorpsstraat in zijn woonplaats aangereden. Ernstig gewond werd hij overgebracht naar het ziekenhuis in Roermond, waar hij in de loop van de avond is overleden.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5