De reis van „Duel" naar Oostenrijk III Burgerlijke Stand Leidse Agenda NOODWEER AAN COSTA BRAVA HAAGSE TRAM DUURDER Jongetje van vier maanden overleden na mishandeling JEUGDCIRCUS „ATLETA" KOMT OP HET BEELDSCHERM Weerbericht C Het weer in Europa PAUZE .^..DAG 13 AUGUSTUS 1964 DE LEIDSE COURANT •k-jiiNA WEER THUIS P N INDERDAAD, de dag die volg- 4*-1 de op de maandag, was echt ge weldig. In alle vroegte werden we ons bed uitgewipt, omdat op ons program het bestijgen van de Gross Glockner stond vermeld. We kon den niet precies om «even uur ver trekken, omdat er nogal wat te rege len bleek. Begrijpelijk. Ons gezel schap bestond uit merendeel dames. Zij hielden de waarheid staande: Eerder een schip in zee dan een vrouw op straat. Maar met enige toeleg en vlugvaardigheid kon ons groene reisdier haar ronkend geraas langs 's Heren wegen laten denderen. Het leek eigenlijk meer op kreunen dan op ronken. Maar wat wil je, als je langs 25 haarspeldbochten temid den van diepe ravijnen de 3000 me ter hoge bergen moet beklimmen. Dat doe je zo maar niet in een vloek en een zucht. Dan wil je wel eens even rusten. Maar het was juist die rustpoze, die ons bijna de das om deed. Eenieder had gedroomd van de eeuwige sneeuw. Langzaamaan doemden de sneeuw velden ook voor ons op, totdat we eindelijk zo dicht bjj de sneeuw kwamen, dat de enige oplossing was erdoor te „banjeren" Wel hadden we steeds de sneeuw gezien, al was het vaag, want de wolken hingen over en tussen de bergen. Wie niet naar beneden keek, voelde zich in de zevende hemel. Uitstappen werd geblazen. Drie kwartier werd uitgetrokken om onze krachten te beproeven in de sneeuw en misschien als souvenir een stuk gebergte te veroveren. Want daar beseften we pas, wat een berg op zich aan afmetingen moet hebben. Geen wonder dat enkelen daar van nog meer nabij wilden ervaren en een poging waagden die berg te ver overen. Langzaam zagen we onze bergbeklimmers verdwijnen. Nie mand van ons besefte, dat het mo gelijk zou zijn, binnen twintig mi nuten de angst te moeten ondervin den er twee te zullen moeten mis sen. De liederen-dichter schreef dan ook: TWEE DAPPEREN gingen er gaujy vandoor, ka-dike-dolleke-da. Wij schreeuwden onze kelen schor, la- pedi, lapedoDeze grap bracht ons drie kwartier achter op ons »chema. Nog nooit heb in zondaars zo berouwvol zich zien scharen bij de gemeenschap, waarvan zij zich hadden afgezonderd. Maar al bij al waren wij blij, allen weer bijeen te zijn. Het was een machtige les voor ons, wat er gebeuren gaat, als wij buiten de leiding komen te staan. We kunnen alleen maar blijven stil staan bij het opnoemen van de ver schillende punten, die wij bereik ten, want het is onmogelijk weer te geven, wat wij allemaal hebben mo gen zien en meemaken. De stille macht en het krachtige geweld van rotssteen en gebergte imponeert je plotseling zo, dat je alleen maar stil kan toezien. In vol le teugen drink je de grootheid en dt verwarmende schoonheid van de BEIRSOVERZICHT Kon. Olie gemakkelijker Amsterdam, 13 aug. De stem ming voor de aandelen Kon. Olie is vanmiddag direct bij de opening „ge makkelijker" geweest ten opzichte van het slotniveau van gisteren. De eerste koers op f 165.30 betekende een daling van circa 70 cent. De be- roepshandel ontdeed zich van de eer der deze week gekochte stukken, om dat de gepubliceerde tweede kwar taalcijfers 1964 van de Kon./Shell- groep iets tegen vielen. Men kan ook zeggen dat de verwachtingen om trent genoemde cijfers wat te hoog gespannen waren. Het netto resul taat over het eerste half jaar 1964 steeg, ten opzichte van het eerste half jaar 1963, met 3,2 procent. Dit vond de beroepshandel niet voldoen de. Van het publiek bleef aanbod uit, terwijl ook het buitenland niet tot verkopen in de oliehoek overging. Toch daalde de koers later op de middag tot f 164,90 als gevolg van zeer geringe aanbod in een praktisch lege markt. Ook Unilever moest zich met een koersverlies van ruim een gulden tevreden stellen bij een prijs van f 144,80. Philips daarentegen hield zich heel goed. Dit fonds boekte een halve gulden koerswinst op f 150,10. Het Philipsconcern zal niet op dinsdag 25 augustus de cijfers over het tweede kwartaal 1964 bekend maken zoals is gepubliceerd, doch een week vroeger namelijk op dins dag 18 augustus nabeurs. Hoogovens kwam goed voor de dag met een koerswinst van een paar punten op 594. Dit fonds werd in een open hoek verhandeld, nadat de vorige vier weken slechts werd volstaan met één notering per dag. AKU bleef prak tisch onveranderd op 462Vj. Het za- kenvolume voor de internationale waarden was wederom aan de krap pe kant. Ook in aandelen centrale suiker ging veel minder om dan gis teren het geval is geweest. De be langstelling voor dit aandeel blijft echter aanhouden. De stukken lagen goed prijshoudend in de markt. Ook in de scheepvaarthoek werd minder omgezet dan de voorgaande dagen het geval was. De stemming was nauwelijks prijshoudend. Het zelfde kan gezegd worden van de leidende cultures. Ook de staats- fondsenhoek was gemakkelijk van toon, met minimale omzetten. In de lokale afdelingen viel, wat de om vang van de affaire betreft, weinig te beleven. Aandelen exploitatie maatschappij Scheveningen werden onveranderd op 280 geadviseerd. natuur. We beklommen de Edelweis- spits, waar we 'n prachtig uitzicht kre gen op de Oostenrijkse en Italiaanse Alpengebieden. Toen we onze lunch hadden gebruikt reden we langs zes haarspeldbochten en drie tunnels naar de eeuwige sneeuw van de Gross Glockner en de Frans Josefs- hoogte. Deze dag was inderdaad een der hoogtepunten van onze Oosten rijk-reis. Dankbaar keerden we onder luid zingen weer naar de plaats van rust. De stemming steeg in die terug tocht wel ten top. We gingen ook graag naar huis, omdat al bekend was, dat er die avond gezorgd was voor een dans avond, die geleid zou worden door een bekende band. Om de stemming te verhogen was al voorzegd, dat die avond alleen maar kaarslicht bran den zou. Ach, wat wil je, als je in een gezellige omgeving, verwarmd door het schijnsel van het zachte licht en de spoeling van witte wijn je fantasie laat gaan. Dan vliegen de uren voorbij en is het gisteren voordat je het in de gaten hebt. Geen wonder, dat 't program voor woens dag vermeldde een snipperdag te zijn. Woensdag hadden we een snip perdag, ka, dike, dolleke,, da. We deden toen wat je normaal niet mag, lapedi, lapedoJa, het was echt een dag, waarop ieder zijns weegs ging. Dan komt het bewustzijn van de kleine zelfstandige naar boven en zoekt men naar dingen, waar ande ren in geen uren op komen. Onze dichter heeft zich in zijn dichter lijke vrijheid wel tever laten gaan. Maar ja, het moet toch rijmen. De tijd ging veel te snel. Want nu juist kwamen wij er echt in. Onbegrij pelijk, dat juist uitgesprok' deze vijf of zes dagen zo vol zon waren. Je zou zeggen, dat het weermanneke ze er voor ons tussenuit had geknipt. Beste vrienden. Droomt er niet van en snurkt ze. P. G. v. d. W Geboren: Stefan zn van A. Paas en R. Berghaus; Bart Remco Petrus zn van J. L. Sonneville en Y. E. van Straalen; Antonio Cornelis zn van A. van Hemert en H. van Roijen; Emilv Eleonora dr van A. Wetselaar en S. Tichelaar; Enrico Edward zn van C. Robijn en C. de Graaf; Den nis Erwin zn van R. Kooper en E. L. Baden; Adriaantje Margaretha Maria dr van A. de Kreij en L. Scholte; Caroline dr van D, Wetse laar en A. Rijsbergen. Ondertrouwd: A. Wijsman en C. G. Verberg; L. J. M- Waaijers en M. A. van Ulden; J. C. Bavelaar en W. van Schoonderwoerd den Bezemer; J. Beekman en E. Boeff; B. M. B. Rijlaarsdam en A. van Oosten; J. Ravensbergen en J. C. van Koope- ren; H. Vermeer en J. Zaalberg; A. J. M. Trip en C. de Mooij; L. G. L. M. Poell en A. M. F. van den Braak J. J. den Dopper en J. S. Kluivers; M. J. H. van der Steen en M. van der Visch; C. J. H. Kwik en E. Be- kooi; A. A. Mayer en M. Arnoldus; C. Pelsmaeker en M. A. Noorder- meer; J. C. S. van Nassau en W. C. G. Burema; H. A. de Weerd en P. H. Lagendijk; J. J, Rieteeo en M. Freeke; W. van de Steeg en M. W- Smit; W. D. Wendt en T. den Boon; M. Jacobs en J, C. van Hensbergen; B. G. P. Beltman en E. M. H. de Haan; J. D. Clasener en W. van der Leek; D. A. F. van Lith en E. F. J. M. Kuyten; W. J. Tuin en C. C. J. Uljé. Gehuwd: H. Schenk en E. van Wijk. Overleden: J, J. Mertens, 53 jaar, man; C. de Bruin, 83 jaar, wed. van N. de Ridder; C. Tiele, 91 jaar, wed. van J. Koster; A. van Kampen, 90 jaar, man; H. F. W. D. Fischer, 55 jaar, man. OEGSTGEEST DIPLOMA ZWEMMEN POELMEER Geslaagd voor diploma A: Elientje Blok, Betty v. d. Bosch, Daan Vreeken, Peter Schipper, Louis van Nieuwland, Elly van Reissen, Rina van Steyn, Liee- beth de Vries, Dick Broekhuyzen, Therese Geurts, Rob Lut,.Paul de Wolf, Ferry den Daas, Ruurd Willem Smits, Ansje Breebaart, Bas Verhoeven, Aayuta Querido, Lies Bouwmeester, Els Oostdam, Nel Oostdam, Carla v. d. Luit, Petrus Hendrikus Verdegaal, Jenny Schokkenbroek, Dorothy Zwaan. Pieter Zwaan, Piet van Toorenburg, Mieke Kroon, Daan de Roode, Jan de Roode, Hanno Munting, Jan Pieter Kloos, Ri- neka Kool, Jaap van Driest, Michaël Bergmeijer, Erik Bergmeijer, Arno Koo- loos, Albert Duiker, Jaap Zwaan, Nely Duiker, Ria Langebroek. Diploma B. Annie Thorn, Lex Crou- wel, Koert de Vries. Antoinet Smit, Rijkert Knoppers, Charlotte Los, Frits Doorenbos, KATWIJK Hoe de duiven vlogen De Post duivenvereniging ,De Rhijnmonders' hield een tweetal vluchten met jonge duiven vanaf Neufvilles en Mons, respectievelijk met 150 en 180 jonge duiven, afstanden 187 en 197 km. De uitslagen waren: Neufvilles: G. Noteboom 1, M. Souverein 2, C. van Doorn 3, 5, 8; H. M. Tjebbes 4; I. Schadde van Doorn 6, 9; A. Stra- vers 7 en S. de Graaf 10. Uitslag vanaf Mons: A. van der Plas 1; H. Smit 2, 3; G. Noteboom 4; W. Heemskerk 5: M. Souverein 6; C. van Doorn 7; A. Rosmolen 8; H. M. Tjebbes 9 en W. Heemskerk 10. MUTATIES OPENBARE WERKEN In verband met de pensionering van de heer Th. v. d. Burgh, referen daris A, op de afdeling Openbare Werken, is de heer H. Akse per 1 augustus j.l. bevorderd tot hoofd commies A, terwyl de heren Ch. F. v. d. Weijden en D. M. Passchier de rang van hoofdcommies hebben be reikt. Installatie pastoor P. B. Dijkstra Morgenavond installeert deken W. P. M. Haring om half acht in de parochiekerk van de H. Leonardus aan de Haagweg de nieuw benoemde pastoor P. B. Dijkstra. In verband met deze plechtigheid is er om half tien geen avondmis. VRIJDAG 14 AUG. Circus Toni Boltini, Schuttersveld. Voorstellingen 3 en 8.15 uur. Orgelconcert K. O., Pieterskerk. 8.15 uur. VOORSCHOTEN De buurtvereniging „Recht door Recht" van de Donklaan en omge ving heeft vorig weekeind weer het grote zomerfeest gevierd. Zaterdag was het wel het hoogtepunt van dit feest. Toen werden 's middags de kinderspelen gehouden, waarvoor grote belangstelling bestond. De vol gende kinderen hadden een prijs: Steppenrace voor kinderen van 4 en 5 jaar Meisjes: 1 Antoinette Ma- rissink; 2 Simone v. d. Voort; 3 De- siré de Bruin. Jongens: 1 Ronald Zoetemelk; 2 Peter v. d. Werf; 3 John Koertse. Kinderen 6 en 7 jaar. Meisjes Thee schenken: 1 Mieke v. d. Voort; 2 Su san Koertse. Kinderen 6 en 7 jaar. Jongens. Ke gelen: 1 Tonnie Quarreveld; 2 Ton- nie den Hollander. Kinderen 8 en 9 jaar. Meisjes: be schuit eten en verkleden: 1 Anneke Groenewegen; 2 Lia Zonneveld. Jon gens: 1 Hans Zonneveld; 2 Henk v. d. Voort, Kinderen 10 en 11 jaar. Fietsen met hindernissen. Meisjes: 1 Rietje Ger- rits; 2 Gerrie Lelieveld. Jongens: 1 Henk v. d. Poel; 2 Jan Lamboo. Kinderen 12 en 13 jaar: Kruiwa genrace: Meisjes: 1 Carla den Hol lander; 2 Marinka ten Bokkel. Jon gens: 1 Tonnie Zoetemelk; 2 Peter de Ruiter. Koekhappen voor 8 jaar en ouder. Meisjes: 1 Marinka ten Bokkel. Jon gens: 1 Peter de Ruiter. Op het speelterrein stond een gro te consumptietent opgesteld. Voorts was aanwezig een danstent, een rad van avontuur, een schiettent en nog enkele kleinere tenten. Een band uit Wassenaar zorgde voor de moderne muzikale omlijsting. De opbrengsten van dit zomerfeest zijn bestemd voor de activiteiten van de buurtvereni ging „Recht door Recht" en dat zijn vooral de feesten die georganiseerd worden voor de kinderen, zoals het St. Nicolaasfeest en het zomeruit- stapje. Ondertrouwd: Arie Pieter de Jong en Barbara Gesina Hendrika Brui ning; Petrus Johannes Maria Zwet sloot en Anna Johanna den Hollan der; Anthony James Teutenberg en Jacoba Johanna van Eersel; Pieter van Daalen en Wilhelmina Johanna Feenstra; Robert Maria van Zut- phen en Johanna Elisabeth Rood- akkers; Hendrikus Marinus de Graaff en Cornelia Jacoba Hamer. Gehuwd: Petrus Gerardus Witte brood .en Maria Petronella van Ge loven. Overleden: Alida Susanna Deir- kauf, 74 jaar, wed. van Steynen; Feike Bandsma, 75 jaar; Cornelis Johannes van Leeuwen, 37 jaar. LEIDERDORP Geboren: Hans Eric, zn vain W. Riet veld en N. K. Boer, Monique, dr van B. J. J. Timmers en H. W. van Ravens, Philip Hans, zn van H. Roos en P. C. Davie6. Laatste Berichten De Costa Brava en Costa Dorada, resp. ten noorden en ten zuiden van Barcelona, zijn woensdagavond door noodweer geteisterd, met gevolg dat tal van badplaatsen gedeeltelijk on der water kwamen te staan en aan talrijke aan zee gelegen kampeer terreinen grote schade werd toege bracht. Vele toeristen konden zich slechts met moeite en met achterla ting van tenten en andere bezittin gen in veiligheid stellen. Het kampeerterrein „El Buen Vi no" in Calafell, in de provincie Tar ragona, werd volledig vernield. De vele kampeerders, voornamelijk Ne derlanders, vonden een onderdak in het parochiehuis. De hoofd verkeersweg van Barce lona naar Valencia staat bij Cala fell onder water. In Lloret del Mar, aan de Costa Brava, zijn de straten in woedende stromen veranderd. Vijf enveertig auto's werden hier de zee ingesleurd. Hetzelfde deed zich voor in Villa Nueva y Geltru, aan de Costa Dora da, waar de door de stad stromende rivier La Pestera buiten haar oevers trad en het stadscentrum overstroom de. Ook hier werden verscheidene auto's van buitenlandse toeristen door het water meegesleurd. Tot dusver is geen melding gemaakt van persoon lijke ongevallen. KLM mag op Oost-Afrika luchtlijn openen De KLM maakt bekend: „Blijkens binnengekomen berichten hebben de regeringen van Tanganyika en Ugan da mogelijkheden geopend voor een Nederlandse luchtlijn op resp. Dar- es-Salaam en Entebbe. In hoeverre en wanneer de KLM va. de verleende lar dingsrechten gebruik zal maken vormt nog een punt van overleg, te meer omdat de te vliegen route en landingsrechten in tussengelegen lan den nog niet vast staan". hij, dat van een val geen sprake was geweest. In verband met een op han den zijnde verhuizing was hij met allerlei werkjes bezig geweest, die niet wilden vlotten. Toen zijn vrouw hem vroeg ook nog het bed op te maken op de zolderkamer, raakte hij geïrriteerd. Doordat tot overmaat van ramp de baby, die op de zolderkamer in een kinderwagen lag, begon te huilen was hij woedend geworden. Hij had het kind opgepakt en in zijn opwinding laten vallen. Buiten zich zelf geraakt van kwaadheid had hij het kind een paar schoppen gegeven, met het noodlottige gevolg. Met ins-ana: van 1 september zal bij de H.T.M. een tariefsverhoging worden ingevoerd. Tevens wordt met in«rang van die datum overge gaan tot een belangrijke vereenvou- difrin»» van het systeem van kaart verkoop. Op ruim 160 adressen in Den Haag zullen 4-rittenkaarten worden ver kocht voor 1.20 (oude prijs 1) en 8-rittenkaarten voor 2,25 (oude prijs 2). Op de tram of bus zullen alleen 8-rittenkaarten worden ver kocht voor 2.50, zodat men door bil sigarenwinkelier of kiosk te ko pen een kwartje bespaart. Tegenover de tariefsverhoging op de rittenkaarten staat invoering van overriapbevoegdheid op alle kaarten. De enkele rit met overstap- bevoegdheid die alleen in de bus of tram verkrijgbaar is wordt in prijs verhoogd van 35 tot 40 cent. Voor kinderen blijft de enkele rit ongewijzigd op 20 cent De 10-rit- tenkaarten voor kinderen, die reeds buiten de wagen voor 1.40 ver krijgbaar waren, worden gewijzigd in 8-rittenkaarten voor 1.20. De weekkaarten gaan geheel verdwij nen. Er bestond door de vrijwel al gemene invoering van de vijfdaag se werkweek nog maar weinig be langstelling voor. De prijs van abon nementen blijft ongewijzigd. Morgen zal voor de officier van justitie in Rotterdam worden geleid de 24-jarige bankwerker P. J. van V. uit Rotterdam, die ervan verdacht wordt zijn vier maanden oude zoon tje zo te hebben mishandeld, dat het kind aan de gevolgen is overleden. Op maandag 3 augustus j.l. werd een onderzoek ingesteld naar het plotseling overlijden van de vier maanden oude baby van v. V. Hij verklaarde toen, dat hij op de zol derkamer in zijn woning, terwijl hij het kind op zijn arm 'had, duizelig was geworden en de baby had laten vallen. Het jongetje was met de keel op de rand van de kinderwagen ge vallen en daarna met het hoofdje op de vloer terecht gekomen. Zijn vrouw had de dokter gewaarschuwd, die het kind naar het Dijkzigtziekenhuis had laten vervoeren. Daar werd de dood geconstateerd. Omdat men het ver moeden kreeg, dat de zaak zich an ders zou hebben toegedragen, werd sectie op het lijkje verricht. Hierbij bleek, dat het kind een hersenbloe ding en inwendige bloedingen had gehad, die geen gevolg konden zijn van de val die het gemaakt zou heb ben. GESCHOPT Maandag werd de vader aangehou den en nader verhoord. Nu bekende WARMOND Reeds eerder hebben wij aan het, vooral ook bij de jongeren in de om geving van Warmond en Leiden be kende jeugdcircus „Atleta" een re portage gewijd. Dit circus zal zater dag 22 augustus op het beeldscherm verschijnen. Overigens deed het circus, dat on der leiding staat van de oprichter, de heer C. M. Witsenburg, de laatste ja ren reeds van zich spreken, door be langeloze voorstellingen voor de ac tie „Open het dorp" en „Dousadsj". Het jaar 1964 bracht „Atleta" eerst goed in het nieuws toen de gedres seerde hond „Toto" tijdens een audi tie te Amsterdam voor de Corry Brok- ken-show werd aangemerkt als de best gedresseerde hond en met zijn presentator Ton van Vliet voor de T.V. kwam. Thans mag het jeugdcircus een 40 minuten durend programma brengen vanuit Treslong te Hillegom, welk programma op zaterdag 22 augustus a.s. om 5 uur wordt uitgezonden. Hei tableau de la troupe bestaat uit 32 jongens en meisjes van 9 tot 17 jaar, die wekelijks oefenen om het ge leerde op peil te houden en nieuwe trucs te leren. De staf bestaat uit 7 leidsters en leiders. Sedert maart '64 is jeugdcircus „Atleta" aangesloten bij de landelijke federatie van jeugd- circussen waarvan haar programma leider voorzitter is. HOOGMADE MISSIETENTOONSTELLING Alvorens de door de leden en hun thuiszittende medewerksters van de plaatselijke missie-naaikrans, ver vaardigde liturgische gewaden en vele andere kledingstukken, aan de missiegebieden over te dragen, wordt in de kath. kleuterschool in de Kerk straat, hiervan een tentoonstelling gehouden. De opening zal plaats hebben za terdagavond 15 augustus na de mis van 19.30 uur. Ook zondag 16 augus tus is de tentoontselling geopend van 11 tot 1 uur en vanaf 's middags 3 uur. 's Avonds om 8 uur zal pater Lutz, O. Carm, missie-procurator, een lezing houden over belevenis sen in de missie. Daarna zal de trek king van de loterij geschieden. Verwacht wordt, dat de fancy-fair welke tijdens deze tentoonstelling wordt gehouden, de benodigde gel den zal opbrengen, om dit mooie werk te kunnen blijven voortzetten. MARKTBERICHTEN 's-HERTOGENBOSCH, 12 aug. Vee Aanvoer 8538, Runderen 1317, Graskaveren 202, Vette kalveren 1502, Nuchtere kalveren 811, Schapen 632, Geiten 11, Fokzeugen 28, Slachtvar- kens 589, Lopers 6, Biggen 2772, Slachtrunderen 668, Melk- en kalf- koeien 9351585, Gustekoeien 860 1285, Graskalveren 360750, Kalf- vaarzen 1200—1575, Klamvaarzen 1000—1125, Guistevaarzen 090—1060, Pinken 625—825, Nuchere kalveren 185345, Weideschatpen 90-—135, Ooi en met lammeren 75-r-110, Drachtige zeugen 330440, Lopers 7595, Big gen 53—68, Slachtpaarden 450471), extra kwal. id. Ie kwal. 415—435, id. 2e kwal. 385—410, id. 3e kwal. 360 380, Vette stieren 420440, Worst koeien 340—360, Vette kalveren le kwal. 3.00—3.25, 2e kwal. 2.75—2.95, 3e kwal. 250270, Nuchtere slacht" koeien 170190, Slachtzeugen le kwal. 1.501.53, Slachtvarkens 1.75 1.85, Vette schapen 105135, Vet te lammeren 110130, Melk- en kalf. koeien, groter, kalm, niets goedko- per, Guistekoeien, gewoon, stug, flauw prijsh., Jongvee, normaal, le-» vendiger, vast, Vette kalveren, rui mer, flauw, prijsh., Nuchtere slacht" kalveren, minder, vlot, duur; Scha pen en lammeren, grote, goed, ge handhaafd; Fokzeugen, normaal, rus tig, terug lopende prijzen; Lopers en biggen, groot, redelijk, weinig ver anderd; Slachtvee, gewoon, stroef, niet prijsh., Slachtzeugen, groter goed, onveranderd. GOUDA, 13 aug. Kaas Aanvoer 152 partijen kaas prijzen. Eerste kwa liteit per kg 2.73 tot 2.83; tweede kwaliteit 2.62-2.72; extra kwaliteit 2.84-3.36. De handel was redelijk. R'VEEN, 12 aug. Bloemenveiling. Ornithogalum 10-45, Asters 8-34, Dah lia's 10-52, Montbretia 22-34, Colvil- leis 10-43, Gladiolen 12-48, Anemo nen 12-23, Freesia's 15-47, Zinnia 13- 40, Troschrysanthen Davine 32-67, Li lian Hoek 38-57, Chatsworth 23-47, Grace 33-52, White Hope 31-60, De- lightfull 18-52, Crimson Champion 38- 67 p. bos, idem geplozen Migoli 8-15, Medaillon 10-16, Breitner 8-18, White Hope 10-16, Delightfull 6-11, Regaiia 7-13, Devilscap 7-14, Pinksmoor 8-14, Am. Anjers Sim Rose 10-19, Sim Rood li-23, Orchid Beauty 21-25, Tange rine 20-23, Dark Purple 22-24, Koko- mo Sim 16-18, Crowley Sim 12-18, Carry Sim 12-23, G. J. Sim 9-14, Fan fare 12-16, Arthur Sim 10-17, Sim Wit 14-20, Rozen 4-32, Lelies 18-25 p. st. BARNEVELD, 13 aug., eieren Aanvoer 2.300.000 stuks, handel vlug. Prijzen (in per 100 stuks). Eieren van 60-65 gram 13.50-14.75, alg. prijs 14.10, kg-prys 2.29 op basis 61,5 gram; eieren van 43-59 gram 6.25-12.85, kg.-prijs 1.45-2.18. Pluimveemarkt Aanvoer 8500 stuks, wegens vakantie zeer kleine aanvoer, handel redelijk. Prij zen (in per kg.): slachtkippen 1.25 -1.50; slachtkuikens 1.40-1.55. UTRECHT, 13 aug. Vee. Aanvoer 3354, 90 runderen. 367 vette kalveren, 114 graskalveren, 221 nuchtere kalveren. 773 schapen en lammeren, 468 varkens boven 100 kg., 141 varkens beneden 100 kg., 868 biggen, 51 bokken en geiten. Pryzen: melk. en kalfkoeien 10501570, kalfvaarzen 1150—1560, vare koeien 950 —1200, pinken 725850, stieren 610 840, graekalveren 525625, nuchtere kal veren 70100, schapen 100160, lam meren 110—140, varkens boven 100 kg. 375525, varkens beneden 100 kg. 85— 110, biggen 55.5067.50, bokken en gei ten 1268, vette koeien le kw. 4.15— 4.30, vette koieen 2e kw. 3.804.15, vette koeien 3e kw. 3.503.80, vette kalveren le kw. 3.20—3.40, idem 2e kw. 3.00— 3.20, idem 3e kw. 2.80—3.00, nuchtere kalveren (lev. gew.) 1.602.00, varkens boven 100 kg. 1.701.80, idem ben. 100 Meegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van donderdag- tot vrij dagavond, opgemaakt ie 11.15 uur. ENKELE OPKLARINGEN Op de meeste plaatsen droog weer met enkele opklaringen. Matige, aan de Waddenkust aanvankelijk krach tige, wind tussen oost en noordoost. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. HELSINKI licht bew. 13 9 STOCKHOLM zw. bew. 19 12 OSLO zw. bew. 20 15 KOPENHAGEN licht bew. 22 14 ABERDEEN motregen 15 9 LONDEN zw. bew. 21 15 AMSTERDAM regen 18 15 BRUSSEL geh. bew. 16 14 LUXEMBURG motregen 13 12 PARIJS geh. bew. 21 9 BORDEAUX licht bew. 26 10 GRENOBLE onbew. 22 9 NICE onbew. 26 17 BERLIJN zw. bew. 19 12 FRANKFORT geh. bew. 18 12 MüNCHEN geh. bew. 19 10 ZüRICH zw. bew. 14 8 GENèVE licht bew. 19 8 LOCARNO licht bew. 17 10 BELGRADO onbew. 23 14 ROME half bew. 28 19 BARCELONA zw. bew. 26 19 MADRID onbew. 31 16 MALLORCA zw. bew. 29 16 LISSABON zw. bew. 23 17 HERWAARDERING VAN PROTESTANTSE KANT In „Hervormd Nederland" schrijft ds P. A. Elderenbosch over de zalving van de zieken, die in de katholieke christen heid van oost en weet wordt toegepast als een bijbels voorschrift, waarvan in de brief van de apostel Jacobus wordt gesproken. „Hoe zijn wij dat kwijt ge raakt?", vraagt de dominee, die een herstel van de zalving voorstaat. Dit kwijtraken zou een gevolg kunnen zijn van het feit, dat toen de kerkhervor ming in protestantse zin inzette, de zie kenzalving meer populair het H. Oliesel genoemd in deze gewesten vrijwel in onbruik was geraakt We hebben de indruk, dat ook in onze tijd de ziekenzalving door gebrek aan voorlichting meer beschouwd wordt als een vroom gebruik dan als een sa crament van steun en troost. Persoon lijk hopen we, dat onze zintuigen ver zoenend gezalfd zullen worden, alvo rens we „het hoekje omgaan". PUNT Ik ben snipverkouden van de tocht"! kg. 1.90—2.00, slachtzeugen 1.50—1.52, jonge zeugen 1.52—1.55. Overzicht: melk- en kalfkoeien kalm, als vorige week; vette koeien rustig, gedrukt; vare koeien stug, ongewijzigd, vette kalveren vlot, iets lager; graskal veren vlug, iets lager; nuchtere kalve ren rustig, als vorige week; schapen stabiel, rustig; lammeren stabiel, rustig; varkens traag, als vorige week; biggen - traag, iets lager. RIJNSBURG, 12 aug. Bloemen. Am. anjers Sim rose 1400—1900, Sim rood 1800—2300, Sim wit 2100—2700, Elisabeth 1200—1400, Tangerina 1600 —1900—2300, Arthur 1600—1900, Gerbera 1200—1800, Asters 130—200. Diverse dahlia's: 180—250, Lipoma 140160, Scabiosa 160200, Zinnia 140—160, Breitner 1800—2400, Migolie 1200—1800, Day Dream 1200—1600 per 100. Statice 5055, Tros chry santen: Lilian.Hoek 50—60, Delight full 5560, White Hope 8595, Dwerg asters 2628, Monstrosum 36, Leeuwenbek 28—33, Eikenblad 12-18 pei bos. TER AAR, 12 aug. Groente. Snijbonen natuur 50-78, idem B 30- 44, kassnijbonen 80-99, stamprinses- senbonen 36-54, stokprinsessenbonen 53-65, witte pronkbonen 22-32, spek- bonen 32-48, andijvie 8-12, postelèin 11-26, waspeen 12-17, uien 14-15, augurken E 4-6, aardappelen 8-10, kroten 6, spitskool 20, rode kool 6, spinazie 6-7, aller per kg. Sla 1 15- 19, idem 2 4-10, bloemkool A 48-51, idem B 35-39, iedm C 12-13, kom kommers 13-18 alles per stuk. Stoof- sla 40 per kist. Radijs 5, selderij 4-5 per bosje. Aardbeien 42 per doosje van 2*/» ons. Export veiling: komkom mers 1030, per stuk, komkommers krom 12 per kg., tomaten 1.65-2.50 per bakje van zes kg.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3