K O-programma voor Groene-kaarthouders Leidse Bioscopen MET ULTRA-WASWERKING Dr. Visser 't Hooftnog ver verwijderd van volledige eenheid VROUW VOND SPELD IN HOOIBERG [IJJÏfJqj] VULCANO DOraWtOAG 13 AUGUSTUS 1064 DELEIDSE COURANT PAGINA 9 22.500 boekjes tvorden rondgezonden K. en O. heeft haar nieuwe programma voof de leden-werknemers, de „groene" (eden bekend gemaakt. Enkele opvallende feiten in het komende „groene" selaoen kiln: Wim Sonneveld komt naar Lelden, uitsluitend voor de leden van JÉ. en O. Het Rotterdams Philharmoniseh Orkest geelt een Kerst Promenade- concert en speelt later in M seiseen, in mei, op een speciaal concert met koor en solisten mnaiek uit de West Side Story en Pergy and Bess. De toneelgroepen Centrum, Theater, Studio en Nieuw Botterdams Toneel aijn geëngageerd voor in totaal acht voorstellingen. In november treedt in de Stsdsgehoorsaa! het Tsjechisch Folkloristisch Ensemble „Broln" op. het Residentie-Orkest onder leiding vap Willem van Ótterloo op 25 sep tember a.s. Solist is Daniël Wayen- berg, die net pianoconcert van Tsjai- kowsky speelt. Verder staan nog op hpt programma de vijfde Symfonie v*m Beethoven en Die Moldau van Sm«tena. Geïmponeerd floor het Kerst Pro menade-concert van het Rotterdams PhilhermPflisch Orkest verleden jaar in de Rivièrahal, vroegen de K. en 0.-bestuurders aan dirigent Eduard Flipt* of zoiets ook in Leiden mo gelijk was. De heer Flipse bleek er ten volle toe bereid. Het Leidse Kerst Promenade-concert zal gehou den worden op 18 december. Medewerking verlenen het Phil harmoniseh koor ..Toonkunst"' uit Rotterdam en enkele solisten. O.a. zullen de bezoekers van dit concert met het koor en ondersteund door het vpÜedige orkest bekende kerst- liederen zingen. Het laatste concert voor de „groe ne" leden is op 12 mei. Het is een jubileumconcert, omdat K. en O. in die maand 20 jaar bestaat. Het Rot terdams Philharmoniseh Orkest, de ze keer onder leiding van Frans Paul Decker, zal dit feestconcert ver zorgen. Uitgevoerd worden de or kestsuites Porgy and Bess en West Side Story. Deze bekende en goede muziek op een z.g. populair concert, is een lang door K. en O. gekoester de wens, die dit jaar dankzij de me dewerking van de heer Decker in vervulling kan gaan. Voor de uit voering van genoemde suites zijn een koor en enige solisten nodig. Hierover zullen in de komende maan den nader mededelingen verstrekt worden. Aan 22.560 werknemers in Leiden en omgeving reikt K. en O. deze week een keurig verzorgd en van vele illustraties voorzien boekwerkje uit, waarin -men over deze evene menten kan lezen. Zoals bekend, optvangt 4e Leïdse Volksuniversiteit gelden van werkgevers en de drie grote vakbonden t'èn einde de leden- werknemers in staat te stellen tegen sterk gereduceerde prijzen belang rijke manifestaties op hét gebied van muziek, toneel, cabaret eh dans bij te wonen. K. en hoopt dat door de verspreiding van het genoemde boekwerkje nog meer werknemers in Leiden en omgeving van deze subsidies gaan profiteren, d.w.z. gaan genieten van wat er mee georgani seerd is, door lid te worden. Thans zijn er zo ongeveer 5500 „groene le den." WIM SONNEVELD Na verleden jaar Toon Hermans, brengt K. en O. in het komende sei zoen in maart een andere „grote" van het Nederlandse cabaret: Wim Sonneveld. Zijn programma heet „Een avond met Wim Sonneveld". Hij wordt geassisteerd door Marijke Merckens en een kwartet onder lei ding van Harry Bannink. Aan het chanson Sonneveïd's sterkste kant zal de grootste aandacht besteed worden. Afgewisseld door korte con férences zingt en „speelt" hij niet minder dan 16 nieuwe Nederlandse liedjes o.a. van Annie M. G. Schmidt, Simon Carmiggelt, MiGhel van der Plas en Jean Senn. Ook zijn van het Grand Gala du Djsque beroemd geworden creatie van Frater Venan- tius („Zeg maar ja tegen het leven") zal men op „de avond me* Wim" kunnen bewonderen. Overigens is zij het op een bij zondere wijze pflk Tppn Her mans weer in het K. en ó.-pro- gramma opgenomen. Speciaal voor diegenen, die zich indertijd opgaven voor de Leidse voorstel lingen van Toon maar wegens de zeer grote belangstelling afgewe zen moesten worden, organiseert K. en O. in december of januari busritten naar Theater Carré in Amsterdam. MUZIEK Aan de muziek is voor het volgend jaar bijzondere aandacht besteed. Het concert-seizoen voor de groenen wordt geopend met een concert door De films in de week van 18-18 aug. zijn door de Katholieke Filra Centrale als volgt gekeurd: Camera: De NaGht van de kouwe neuzen (a.l.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7,00 ep 0.15 mr. Lido: Ünsere Tollen Nichten! (a.l.). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 8.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. TONEEL Er bestaat een kans, dat het to neelseizoen voor de groene-kaart houders begint met een opvoering van „Terug naar Warschau", door de toneelgroep Theater op 12 en 13 oktober in de Leidse Schouwburg. Verleden jaar oogstte dit door de Nederlander Jan Staal geschreven stuk veel succes. Lqudi Nijhpf speel de er een zeer bewonderde hoofdrol in. Het is echter ook nog mogelijk, dat K. en O. zal kiezen voor de mu sical waarmee het Arnhemse Thea ter het seizoen opent en die getiteld is „Stop the World, I want to get off". Met welke toneelstukken Het Nieuw Rotterdams Toneel (op 27 en 28 januari), Studio (op 17 en 18 fe bruari) en Centrum (op 28 en .29 aprii) naar Leiden zullen komen, is nog niet bekend. K. en O. wacht rpstig af wat deze gezelschappen in de komende maanden gaan bren gen en kiest daar het beste uit. DANS Op 12 november treedt voor de groene-kaarthouders van K. en O. het Tsjechisch Folkloristisch Ensem ble „Broln" op. Dit ensemble bestaat uit twaalf jonge dansers en danse ressen, zangers en een orkest van achttien man. In bonte afwisseling en gekleed in prachtige authentieke kostuums zullen de Tsjechen vurig en temperamentvol een aantal wer velende balletten dansen. Op het programma staan o.a. een z.g. trap- peldans uit Midden Slowakije, een Slowaakse czardas, dansen en lie deren uit Bohemen en Moravië en een muzikaal duel tussen twee vio len. Een nogal veel verbreid misver stand is. dat de ledenwerknemers alleen kunnen deelnemen aan het „groene programma". Wel is £it groene programma exclusief vooj hen, omdat net gesubsidieerd wordt door hun werkgevers en hun vak bonden, maar 't lidmaatschap (f 1,50 per jaar) maakt verder alles bereik baar van wat K. en O. organiseert. Groene leden kunnen dus ook aReen de speciale reducties vallen hierbij weg inschrijven voor de Meester - concertserie, de abonpe- ments-toneelvoorstellingen, naar uit voeringen van het Nationaal Ballet gaan, deelnemen aan activiteiten van de afdeling Ontwikkeling etc. (Wordt vervold) BRILJANT SPEURWERK: Een Amsterdamse vrouw heeft gis teren in samenwerking met de Haag se politie een briljant staaltje op sporingswerk geleverd, dat resul teerde in de aanhouding van een Haagse kellner en zijn echtgenote wegens diefstal. De Amsterdamse reed met een tr^m van lyn elf naar het Scheve- pingse strand. Ze zag een vrouw iets van de grond rapen, maar schonk daaraan geen aandacht. Op het strand miste zij haar portemonnee met f 25 en een gouden ring, bezet met bril janten, ter waarde van f 400. Pe gedachte, dat de vrouw in de trgm naar portemonnee had opge pakt en Dij zich gehouden liet de Am sterdamse niet los. Zij ging tussen het zwemmen en zonnebaden door zoeken op het strand. Ze herkende de „vrouw uit de tram". De politie bracht deze in gezelschap van haar man naar het bureau. Het echtpaar bleek de portemon nee nog te hebben. Het geld was overgeheveld naar een eigen beurs. Van de aanvankelijke ontkenning kwamen de kelner en zijn vrouw, te rug. De ring had de man weggesme ten. De Amsterdamse liet het hier niet bij. Samen met de politie werd op het strand gezocht. Een klein meisje droeg het sieraad. Ze had het gevon den en was er mee gaan spelen. Een grote brand in Haulerwijk (Friesland) heeft gisteren in enkele uren tijds een meubelzaak in de as gelegd. De schade die slechts ge deeltelijk door de verzekering wordt gedekt bedraagt enkele tonnen. De brand ontstond in een opslagplaats van balatum. Opvattingen over dialoog verschillen Dr. W. A. Visser 't Hooft, de secre taris-generaal van de Wereldraad van Kerken, heeft gisteren in Genève ver klaard, dat de houding die Paus Pau- lus in zijn encycliek tegenover de andere kerken beeft aangenomen „be moedigend" is, maar dat die houding tevens aantoont, dat „wij nog ver verwijderd zijn van de dag waarop de volledige eenheid der kerken een feif zal zijn". Het is bemoedigend, aldus dr. Vis ser 't Hooft in een verklaring voor de pers, dat Paus Paulus zo sterk de nadruk heeft gelegd op de noodzaak van de dialoog met de christenen die niet tot de Rooms-Katholieke kerk behoren. Dr. Visser 't Hooft merkte voorts op, dat de opvatting van de dialoog tussen de kath. kerk en de andere christelijke kerken, zoals die in de encycliek uiteengezet wordt, niet die van de wereldraad is. Volgens de encycliek van Paus Paulus, aldus dr. Visser 't Hooft, is de dialoog een ma nier om de waarheid uit te dragen die de kath. kerk leert. De kerken, aangesloten bij de wereldraad, zagen in de dialoog in de eerste plaats iets, waarbij „allen geven maar ook ont vangen en waardoor allen verrijkt en omgevormd worden". Dr. Visser 't Hooft meende verder, dat het accent, dat in de encycliek wordt gelegd op het primaatschap van de Paus, aantoont, dat het nu veeleer mogelijk is om een betere verhouding te scheppen tussen de kath. kerk en de andere christelijke kerken dan „met grote passen" voort te gaan op de weg naar de eenheid van de kath. kerk en de andere ker ken. „Tass" over encycliek „De mogelijkheid van 'een dialoog tussen de kath. kerk en de ongelo vigen is zeer problematisch", zp zegt het Russische persbureau Tass in een commentaar op de nieuwe encycliek. „Hierin wordt n.l. het atheisme en met name het communisme waarvan de ideologie bijzonder atheistisch is, het voornaamste gevaar van onze tijd genoemd", aldus Tass. Het persbureau stelt, dat deze en cycliek, in tegenstelling tot de ency cliek „Pacem in terris" van Paus Johannes, in hoofdzaak de interne aangelegenheden van de kerk be treft. „Indirect raakt het stuk echter ook de vraagstukken van vrede en oorlog, waarbij de Paus zich uit spreekt voor een vrije en fatsoen lijke wereld, zonder wedijver, bedrog en verraad en veroveringsoorlogen als misdadig afwijst". Kan vervolgverhaal van Suske en Wiske Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur, Luxor: Wonderful Life (a.l.) geprol. I71VI Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. oLHUULI>UEjIVIL11 Dagelijks: Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 8.15 uur. Studio: Dr. Vreemdelust (18 jear) geprolongeerd. Dag. beh. zondags 10.30 Pietje Bell. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Irma la Doiice (str. volw-) geprolongeerd. Dagelijks: 2 en 8 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8 uur. Rex: Heldencommando „Galais" (14 jaar) do. t/m zo. Ma. t/m wo.: Das blaue Meer und Du (a.l.). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.16 en 9.16 uur. voor: H3.S. M.M.S. LYCEUM GYMNASIUM L.T.S. U.T.S., enz. Z 4 N DV LI E T's Boek- en kantoorboekhandel Haarlemmerstraat 117a Leiden Telef. 20421 (Advertentie) 8CHOOL STOND 2 JAAR LEEG Twee jaar heeft de door de Veen koloniale Boerenbond te Veendam in 1950 gebouwde lagere landbouw school in Gasseltenijeveen bij ge brek aan leerlingen leeg gestaan. De gemeente Gasselte gaat het gebouw nu aankopen, waarna de zuidelijke vleugel plus vier lokalen zullen wor den ingericht voor de lagere chris telijke school, die momenteel in een oud, vervallen gebouw is gehuisvest. De andere vleugel met het grote praktijklokaal zal worden verbouwd tot jeugd- en sportcentrum. AETHERKLANK.EN VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1964 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00 VARA. 13.00 AVRO. 16.00 VPRO. 21.00-24.00 VARA. VARA: 7.0 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. 8.00 Nws en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gram. 8.40 Voor de kinderen. 8.50 Ochtendgymn. voor de vrouw. 9.00 Te land en te water: informatief pro- gr. voor weg- en waterweggebruikers. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Mor genwijding. VARA: 10.00 Kamerork. en sol. 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Zij die van de zon leven, vakantiedagboek (herh. van 18 juli 1964). 11.35 Lichte gram. 12.00 Ste- reof. uitz.: Licht ork. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.38 Ste reo! uitz.: Orgelkwartet: lichte muz. AVRO: 13.00 Nws. 13.20 Meded., evt. act. of gram. 13.20 Foto- en filmtips. 13.25 Beursber. 13.30 Licht ens. en sol.: amus.muz. 14.00 Pianorecital. 14.30 Voordracht. 14.45 Elektronisch orgel: lichte muz. 15.00 Stereo! uitz.: Bas-bariton en piano: klass. en mod. liederen. 15.30 Shakespeare, de mens, de dichter, literair progr. VPRO: 16.00 Nws en: In eigen persoon (I), gesprek. 16.15 Lichte gram. 16.40 Voor de jeugd. 17.00 Walsmuz. opn. 17.30 Licht instrum. kwintet. 18.00 Nws. 18.15 Amus.muz. 18.30 Beta: nws uit de wereld van de natuurwetenschap pen. 18.40 Jazz-rondo. 19.00 Kiosk, praatje. 19.10 Twee violen gr.: klass. muz. 19.30 Gezondheid van lichaam en geest, gesprek. 19.55 Eerste ko lom: dagelijkse dingen vrijzinnig be keken. 20.00 Nws. 20.05 Snoepen sniep gesnopen, klankbeeld over de Nederl. taal. 20.30 Lichte muz. uit Tsjecho-Slowakije. 20.50 Boekbespre king. VARA: 21.00 Stereo! uitz.: Tan- go-rumba-ork. en zangsol. 21.30 Olympische Spelen V, klankbeeld. 22.00 Amus.muz. gr. 22.30 Nws. 22.40 Licht orgelspel. 23.00 Balans: act. kro niek. 23.15 Lichte gram. 23.45 Soc. nws in Esperanto. 23.65-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws 7.10 Het levende Woord. 7.15 Lichte gram. 7.55 Over weging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram., praatje voor de vrouw, toeristische tips, en programma voor de kinde ren. 9.55 Lichte gram. 10.20 Lichte gram. voor de tieners. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Kamerork.: oude en mod. muz. 12.00 Angelus. 12.04 Lichte gram. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte gram. 12.55 Kath. nws. 13.00 Nws. 13.15 Lichte gram. 14.00 Promenade ork. en sol. 14.40 Lichte gram. 15.15 Licht ens. en zangsol. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Amus.muz. gr. 17.00 Klass. gram. 17.30 Lichte gram. voor de jeugd. 18.00 Lichte gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Muz. voor militairen gr. 20.20 Kunstmaandork. en sol.: klass. muz. 21.10 De IJmond, klankbeeld. 21.30 Lichte muz. opn. 22.05 Lichte gram. 22.20 Act. of gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Omroepork.: klass. muz. 23.20 Cello en piano: klass. muz. 23.S5-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S VPRO: 19.30 Portret van een sport man (herh. van zaterdag 29 febr. 1964). NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. VPRO: 20.20 Teenager-ido len II. NTS: 20.40 Filmdocumentaire over vakantie. VPRO: 21.00 De oude draaidoos. NTS: 21.40 Muzikaal pro gramma. VPRO: 22.10 Medische ru briek. NTS: 22.40-22.45 Journaal. VARA: 20.20 Groenland tussen gis teren en morgen, documentaire. 21.05 Première Théatre. 21.55 Jazzimpres- sies (herhaling). door Antonio del Monte 50 „Misschien maakt Alvaro wel een hele lange, visite bij Maria!" opperde iemand. Antonio aarzelde. Zoiets hield hij lang niet voor onmogelijk en hij wij de toch wel graag de brenger van een dergelijke sensatie zijn." Donato maakte haastig van de gele genheid gebruik. Hij stak zyn hand op en riep: „Ik ben direct terug! Dan nemen we er nog eentje!" „Je zal het onmogelijk kunnen vin den!" schreeuwde Figaro. „Het is aardedonker!" „Geen nood", antwoordde Donato. „Ik vraag de vrouwen wel.. Dat vin den ze nog leuk ook." „Schobbejak!" riep Rinaldo hem vriendschappelijk na. Het waditen duurde wel zo lang, dat sommigen opstonden om naar huis te gaan. „Ik geloof het wei", mompelde Ali. „Alvaro ligt in het lekkere warme bed van Maria en ik val om van de slaap. Vertel me morgen de nieuwtjes maar hoor!" Maar de meesten bleven toch zit ten en vroegen Rinaldo om dobbel stenen om bij het schaarse licht van df k aars een spelletje te spelen om een glas wijn. En intussen ging Donato over de weg. Figaro was niet ver bezijden de waarheid geweest, want inderdaad kon hij af en toe geen hand voor ogen zien. Bovendien kende hij de weg helemaal niet. Carmencita, die een stuk met hem had meegelopen, vertelde, dat Maria vlak naast het hijis van Antonio woonde. Maar het was jaren geleden, dat Donato daar was geweest en hij had nog slechts een heel flauwe herinnering daar aan. Bovendien had hij van Carmenci- ta's uitleggingen niet bijzonder veel begrepen, orpdat hij doodsbang was dat ze vriendelijk lachend hem had willen wegbrengen. Gelukkig had hij haar aan de hoek van de dorpsstraat kunnen afpoeieren. Het duurde heel lang eer zijn ogen aan net donker begonnen te wen nen en hij de weg en de bermachti ge rotslaag daarnaast kon onderschei den. Er was ook geen maan en nergens in de verte een lichtpuntje. Na een tijdje boog de weg lichtelijk om en toen hij nog een meter of twintig had gelopen, doken er aan de kant van de weg plotseling een aantal huizen op Ze stonden los van elkaar en schrikaanjagend tekenden de donke re, puntige daken zich af tegen de loodgrijze hemel. „Het tweede huis links", had Car mencita gezegd. „Daarin woont Ma ria!" Langzaam en voorzichtig probeer de hij de weg af te komen. Voetje voor voetje kwam hij vooruit, tot hij met de punt van zijn schoen tegen een muurtje stootte. Hij haalde zyn aansteker te voor schijn en knipte. Het vlammetje schoot omhoog, bleef enkele secon den roerloos staan, maar werd dan weggeblazen door de wind. Doch Donato had een trapje ge zien, dat naar een deur voerde. Aar zelend sloop hjj verder; fry bukte zich opi met zyn hand de ryimte voor hem te kunnen aftasten. Hij was er eindelijk. Zijn vingers sloegen tegen 'p hop ten traptrede. Gemakkelijk kwam hij nu dichterbij. Even later bonsde hij drie keer met zijn vuist op de deur. „Maria!" riep hij dan. „Woont Ma ria hier!" Ver door de omtrek schalde het geluid van zijn stem. Het vloog over de vlakte en werd weerkaatst door huizen en hoge rotswanden. Heel in de verte klonk de echo. Donato wachtte in de vreemde stilte die volgde. Het duurde enige tijd, maar dan hoorde hij gerucht in het huis. Hij deed een stap naar voren. Heel lang zaam ging de deur op een kier open. Het schijnsel van 'n dansende kaars vlam dreef heel zwak naar buiten. „Ja-a?" riep Maria verschrikt. „Ik ben het, Donato. Ik moet je dringend spreken!" Hij stond nu voor het trapje en wachtte. Achter' 't huis ritselde de wind door de bladeren van de vijgebomen. Even later kwam Maria verwon derd naar buiten. Ze had een don kere deken omgeslagen, die ze met beide handen vasthield. Op haar blo te voeten schuifelde ze het trapje af. „Zijn ze daar binnen wakker ge worden?" vroeg hij dringend. „Misschien mijn zuster", fluister de Maria. „Maar ze is haar kamer niet uitgekomen. En Nipo maft yog als een schoorsteen." Ze stonden tegenover elkaar in de donkere avond. Boven hun hoofden even, dat ze ondanks de omgeslagen krioelden in een doffe hemel, zwak- deken, huiverde van kou. lichtend, de sterren. „Tóch stond er water in de boot", „Neem me niet kwalijk dat ik je prevelde ze dan opeens vasthoudend, heb wakker gemaakt", zei Donato „Ik heb 't er zelf uitgeschept!" zacht. „Maar weet jij ook waar Al- Zijn beide handen lagen nu op varo is?" haar bovenarm. Hij stond zo dicht „Alvaro?" vroeg Maria verbaasd, bij haar, dat de dunne deken tegen „Nee, natuurlijk niet. Hoe zou ik dat hem aankwam. weten?" „Maria", vroeg hij langzaam. „Ma- „Hij is nog niet thuis", vervolgde ria, geloof je me niet?" Donato. „Sinds vanmiddag heeft nie- „Ja", zei ze zachtjes. „Ja, Donato, mand hem meer gezien." maar ik dacht „Maar jullie zijn toch samen weg- „Natuurlijk", viel hij vriendelijk geweest?" riep ze gedempt. in de rede. „Iedereen vergist zich Donato kwam geruisloos 'n stapje toch wel eens? Je moest nu gaan sla- dichterbij. Hij legde zijn hand op de pen. Je zal zo koud worden." Hij ronding van haar schouder. Ze voel- nam haar hoofd in zijn handen en de zijn adem over haar gezicht glij- drukte zijn lippen op haar gloeien- den. de voorhoofd. „Welterusten Maria, „Nèè Maria", zei hij vriendelijk, je moet nu gauw naar binnen gaan. „We zijn niet vanmiddag gaan spon- Hij sloeg zijn arm om haar middel zen vangen. Ik heb op Alvaro ge- en bracht haar langzaam naar het wacht, maar toen h'ij niet kwam ben trapje. ik in slaap gevallen." „Maar waar is Alvaro nu?" vroeg „Dat weet ik", antwoordde ze na ze toen ze de deur al had geopend, enige tijd. „Maar de boot was zo toe- „Hoe zou ik het weten? Daar kwam getakeld en zo vies, dat ik eigenlijk ik toch juist voor!" dacht, dat jullie waren uitgevaren." Hij wachtte tot ze de deur geruis- „Waarom zouden we?" lachte hij. loos had gesloten. Een tijdje nog „Dan had ik jou wel meegevraagd, bleef hij staan, maar hij geloofde Ik vind het immers veel te prettig niet, dat haar zuster was wakker ge- om met jou op de, zee te zijp?" worden, want alles bleef doodstil, ïn het duister kon hij onmogelijk Dan draaide hij zich om en ging zien hoe ze reageerde. Hij meende langzaam de weg terug.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2