Alleen 400 en 800 meter voor Nederlandse atletes Poolse dames te sterk voor Nederland ZEER BELANGRIJKE TEST VOOR ONZE OLYMPISCHE KANDIDATES Tour de Lisse 1964 is zaterdag in de modder gestart Pas 23 landen GeKKen ingeschreven Dodelijk ongeluk bij motorraces EHBO-nleisters met kans I MAAND AG 10 AUGUSTUS 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Evenals een jaar geleden in Olstzyn hebben de Poolse dames zondag op de Boshek Sintelbaan in Breda hun superioriteit getoond. Met 68 tegen 49 punten verloren onze landgenoten kansloos tegen deze sterke formatie en als krachtmeting had deze landenwedstrijd dan ook weinig te be tekenen. Voor de Olympische kandidaten was het echter een zeer belangrijke test en het stemt enigszins tot bevrediging dat juist zij met goede prestaties te voorschijn kwamen. Prestaties die lammer genoeg weer op een doorregende sintel- baan plaats vonden, waardoor deze van hun glans werden ontdaan. Immers zowel Tilly van der Zwaard, die een uitmuntende 400 meter liep in de beste tijd van 't jaar en ons stayerstandem op de langere 800 meter, Gerda Kraan en Janny van Eyck-Vos, zorgden niet alleen voor de enige overwinningen de Polen wonnen maar liefst 9 maal maar zij zouden onder betere omstan digheden ongetwijfeld voor nog scherpere tijden hebben gezorgd dan nu het geval was. Want Tilly van der Zwaard, die lange tijd gekampt heeft met een onwillige spier noteerde nu in de binnenbaan, zonder tegenstand van enige be tekenis, 54.8 sec., ruimschoots onder de limiet voor Tokio (55.5). Verspringen: 1 Irene Kirszenstein (P.) 8.21; 2 Joke Bijleveld (N.) 6.14; 3 Ellen Joachim-Ort (N.) 5.90 m. Speerwerpen: 1 Lucy na Krawce- wicz (P.) 48.97; 2 Wil Hulshof (N.) 45.81; Hennie de Bruin (N.) 43.20 m. Discuswerpen: 1 Zyta Mojek (P.) 50.52; 3 Loes Boling (N.) 48.78; 4 Es ther Goedhart-Schot (N.) 40.88 m. Kogelstoten: 1 Stefania Riewlen (P.) 15.27; 2 Loes Boling (N.) 14.49; 3 Corrie van Wijk (N.) 14.43 m. 4x100 meter: 1 Polen (Maria Piat- kowska, Irene Kirszenstein, Barbara Sobotka, Terese Ciepla) 46.3; 2 Ne derland (Corrie Bakker, Ellen Joa chim-Ort, Truus Cruiming, Joke Bij leveld) 47.3 sec. Steef Blaisse had het zo warm van zijn finale, en de afloop van de ceremonie protocolaire even daaropvolgende emoties tijdens de huldiging, dat hij na een fris badje nam in de Bosbaan. TJif /tgy ogenblik, dacht met haar laatste ver gif, IAC tesprong (614 meter) haar Poolse tegenstandster Lana Kirszenstein, die achterhoede tot °*an 612 meter ver kwam, te heb ben verslagen. De Poolse, die gedu rende de gehele wedstrijd met spron gen over de 6 meter de leiding had gehad, kwam terug in haar laatste poging met 6.21 meter. En dat was niet het enige hoop volle. Weliswaar moest Tilly, die 303 meter lang de droomrace van Bel grado deed herleven, op de laatste 100 meter knokken om het ritme te behouden, belangrijker was het dat de Aalsmeerse, die met 55.4 sec- juist in dit Olympisch jaar een beetje in de achterhoede verzeild was geraakt, nu met 54.8 sec. achter de Austra liërs Dixie Willis, Betty Cuthbert, Judy Amoore, de Britse meisjes Ann Packer en Joy Grieveson, de Duitse Gertrud Schmidt, de Europese kam pioene Maria Itkina, Una Morris uil Jamaica en de Amerikaanse Janejt Smith op de tiende plaats is beland. Indrukwekkende stijl Gerda Kraan en Janny van Eyck- Vos hebben laten zien dat Nederland op de 800 meter bijzondjer sterk voor de dag kan komen. Niet zozeer de tijden imponeerden, maar wel de ma nier waarop deze race gelopen werd. Ging de eerste ronde onder de gegeven omstandigheden in een bevredigende 64 sec. met Gerda Kraan aan het hoofd. Janny van Eyck-Vos die midden in het strijdgewoel was terecht geko men ën enige malen met de elleboog van Krystina Nowakowska had ken nis gemaakt, trok er op 300 meter voor de finish tussen uit, zo hard dat zij voor de Poolse dames en naast Gerda terecht kwam. De strijd v/as toen gestreden. Gerda verhoogde het tempo en Janny tevreden met een tweede plaats bleef dicht bij haar, en sloeg elke aanval souverein af. Sterke start Lia Hinten toonde dat zij voor de sterkste hordenloopsters van Europa niet opzij behoeft te gaan. Sterk was haar start, maar Maria Piatkawska vrouw van de Poolse 60 meterwerper Piatkowski won dankzij betere techniek. Ook op de 200 meter was de goedlachse Tilburgse de beste Ne derlandse vertegenwoordigster in 24.6 sec., maar tegen de 24.- sec. van Ha- lina Gorecka was zij niet opgewas sen. Joke Bijleveld, die tweede werd op de 100 meter in 11.9 sec. achter Halina Gorecka, ongetwijfeld de sterkste sprintster in Polen van het Nederlands rekord Voor knappe tweede plaatsen zorg den voorts Marjan Thomas, die ach ter de fenomenale 1.70-springster Ja- rolslava Bieda, die zich nu met 1.65 meter moest vergenoegen, met 1.60 meter. Loes Boling, die ook Corry van Wijk bij het kogelstoten voorbij streefde, en met een discusworp van 48.78 meter verraste. De struise, blon de Amsterdamse, die vier worpen rond 48 meter had, bleef met deze verrichting slechts acht centimeter van het nationale record verwijderd* Onze 4x100 meter estafette ploeg verloor kansloos, vooral door een bij zonder slechte wissel tussen Ellen Joachim-Ort en Truus Cruiming. In het bij programma verbeterde de ploeg van het Rotterdamse Metro, be staande uit Bertu Veldhoven, Aad Steylen, Piet de Haas en Gijs de Bode het Nederlandse record 4x1500 meter met een tijd van 15 min. 53.6 sec. Het oude stond met 15 min. 59.2 sec. op naam van AAC. Rob Heemskerk, weer hersteld van een beenblessure noteerde op de 100 meter 10.6 sec. en Rob Popma won de 200 meter in 22.4 sec. De uitslagen zijn: 100 meter: 1 Halma Gorecka (P.) 11.8; 2 Joke Bijleveld (N.) 11.9; 4 Corrie Bakker (N.) 12.1. 200 meter: 1 Valina Forecta (P.) 24; 3 Lia Hinten (N.) 24.6; 4 Truus Cruiming (N.) 25 sec. 400 meter: 1 Tilly van der Zwaard (N.) 54.8; 2 Celina Gerwin (P.) 56.3; 3. Hilde van Doorn (N.) 57.7 sec. 800 meter: 1 Gerda Kraan (N.) 2.08.4; 2 Jannie van Eyck-Vos (N.) 209.3. 80 m horden: 1 Maria Piatkowska (P.) 11.1; 2 Lia Hinten (N.) 11.1 sec. Hoogspringen: 1 Jaroslawa Bieda (P.) 1.65; 2 Maria Thomas (N.) 1.60 SUCCES VOOR Lisser Sportpark. Was het de bedoe ling om te half 3 het startschot te BRONKHORSTPLOEG laten knallen, dit moest worden uit gesteld tot half 4 om de baan nog in zo goed mogelijke conditie te bren- Z se"- Maar om half 4 was dan het h fwTwïnf„ JJïï A ZZ nn>ment aangebroken waarop het de Llsse 1964 moest wegens de iware eers(e pistoolschot door het L|sser regenval worden uitgesteld, dorh na S l ^k knalde en daarmede het rlm beraad besloot de Tonreommlssie sein werd gegeven> dat het grote torh tot doorgaan, nndan s d sportevenement voor de bollenstreek toestand van de sintelbaan van hel weer aangevangen was. De eer Tan het startschot viel ditmaal te beurt aan Rob Bisschops, de winnaar van vorig jaar. HONKBAL VODO 1-SVL 2 ft—4 Nu het eerste honkbalteam van SVL is uitgespeeld het zal ergens in de middenmoot eindigen gaat de groot- TENNIS Twee Duitsers in Duitse tennisfinale Ruim 7500 schier buiten zichzelf zijn de toeschouwers zagen zondag in Ham burg, hoe In strijd met alle prognoses twee Duitsers zich plaatsten voor de finale herenenkelspel van de internatio nale tenniskampioenschappen van Dui'sland. Voor de eerste sensatie zorg de Wilhelm Bungers. Hij deed zijn naam als wispelturig speler eer aan door de Spanjaard Mua- nuel Santana in vier sets (63 86 46 61) de toegang tot de finale te ontzeggen. Nog bonter maakte het ech ter Bungerts Davis Cup-parbner Chris tian Kuhnke. De Hamburgers die ken nelijk niet voor zijn ploegmakker wilde onderdoen, schakelde in nog geen 70 minuten de Australiër Martin Mulligan uit: 6—1 7—5 6—1. De dames enkelspel finale wordt dezelfde als die te Wimbledon en te Hilversum: Margaret Smith tegen Maria Ester Bueno. Eerstgenoemde schakelde met 63 60 landgenote Robyn Ebbern uit. La Bueno had meer moeite met Lesley Turner: 9—11 6—3 6—3. Nadat eerst alle ploegen aan het publiek waren voorgesteld en een ite uiriacM uTn"»; de pwatatto van „kennismakingsrondje" was gereden, de „tweelirveen" die in de eerste Mes kwam de eerste ploeg aan de start, van het Haaese ravon noe steed, niet nL „Bronkhorstploeg onder leiding de renner Jan van Dijk. Het was kbaar, dat deze ploeg veel en goed getraind had en geen der an dere ploegen heeft dan ook kans ge- kostbare winstmmten verloren en uit i'ZZIZi "f°m deze P'°9g te overtreffen in len minstens 4 punten moeten worden snelheid De 10 ronden km) wer. den door de Bronkhorstploeg gere-> c<-<TT n. den in 7 minuten en 35 seconden, team te zijn, waren enkele kapitale er 2 minuten langer over deed. Er „aMfn1lton - nftri5,J*.. jis hard gevochten door de jonge ren- veldfonten er de oorzaak van dat de ners Na 10 ronden ware[] ze dan ook letterlijk en figuurlijk „ontoon- Probleem in Tokio 35,'snMJMStf J= De Olympische Spelen van Tokio gaan de grootste gebeurtenissen wor den in de geschiedenis van de sport, daaraan twijfelt vrijwel niemand, maar toch zijn de Japanse organisa toren enigszins geschrokken toen zij eens nagingen, welke landen offici eel hadden hadden ingeschreven. Zij kwamen tot slechts 23 landen. Dat is ongeveer een vijfde gedeelte van het aantal naties, dat in Tokio wordt ver wacht. Geen wonder dat het organisatie comité brieven heeft doen uitgaan, waarbij op spoed wordt aangedron gen. Want op 16 augustus sluit de in schrijving onherroepelijk. Tot de 23 landen, die officieel inschreven, be horen Nederland, de Nederlandse An tillen, Hongarije, Liechtenstein, Zwit serland en Rusland. Nog geen bericht was ontvangen van onder meer de Verenigde Staten, Engeland, Frank rijk, Duitsland en Australië. DAMMEN WIELRENNEN zich echter prachtig en konden mede door uitstekend slaan van Jan Sint en Jan Koudiis. die beide 2 honkslaeen lieten noteren, in de viifde inning de K 4T f? 4 4 PI t? stand in evenwicht breneen f4—41 Lj UXSLjê. In de gelijkmakende slagbeurt ging het echter weer even mis en zo kon Vodo dermate van de Leidse fouten profiteren, dat er weer een voorsprong van 2 punten kon worden genomen f64). De Hagenaars lieten zich hierna niet meer verrassen en wonnen de strijd met dezelfde voorsprong. De werpersresultaten waren: Richel- UTTSLAG Na anderhalf uur was de strijd be slist en het resultaat van deze eerste etappe van de Tour de Lisse 1964 was als volgt: Dagklassement: 1 H. Frauenfelder 8 min. 6 sec.; R. Dofferhoff 8.06; P. van Kampen 8.06 (drie eerst aanko menden van de Bronkhorstploeg); 4 Th. van Rooijen 8.30; 5 L. van der Lans 8.30; 6 H. Eigenbrood 8.30; 7 H. van Lierop 3.35; 8 A. van der Salm 8.35; 9 J. de Boer 8.35; 10 P. van Duin 8.44; 11 A. van der Kwast; 12 H. Witteman; 13 G. Dofferhoff; 14 H. van der Bent; 15 Th. van Eeuwijk; 16 P. van der Berg; 17 A. Oosterhof; 18 H. Smit; 19 P. Baartman; 20 H. van Dongen; 21 J. van der Lans; 22 Th. van der Veek; 23 D. van der Voort; 24 N. van der Sijden; 25 H. Bisschops; 26 L. Bontje; 27 B. Meijer; 28 K. Rusman; 29 C. H. van Rooijen; 30 D. Syraathof; 31 Piet van Oosten; 32 C. van der Meij; 33 A. van Beek; 34 C. de Vos; 35 A. van der Klauw; 36 H. van der Vlugt; 37 B. Lange- veld; 38 Pim van Oosten; 39 J. Zein- stra; 40 H. van Rooijen; 41 T. Bon; 42 M. van Kesteren 43 B. Walraven; 44 F. Groene wegen; 45 J. van Vel- zen; 46 H. Groenewegen; 47 J. van der Lans; 48 J. Grimbergen. Ploegenklassement: Bronkhorst ploeg 7,35.; Grafiqusploeg 8.09; Opg Weekbladploeg 8.25; Heinekenploeg 8.44; Tissingploeg 8.50; Kolenhandel- ploeg 9.03; De Vlinderploeg 9.14; Melkhandelarenploeg 9.33. Ongelukkigste renner 1ste etappe: H. Eigenbrood. BUYTELAAR Er begint tekening BESTE te komen in strijd Achttien Amerikaanse TENN1SLERAAR om Leidse damtitels atletes naar Tokio Achttien Amerikaanse atletes zul len de Verengide Staten bij de Olym pische Spe'en in Tokio vertegen woordigen. Tenminste, zo luidt het voorstel, dat de technis he commis sie van de Atletiekbond aan 't Ame rikaanse Olympische Comité heeft gedaan na afloop van de Olympische Selectiewedstrijden, die zaterdag in New York werden gehouden. De voornaamste kansen voor de Amerikaanse damesploeg liggen op de 100 en 200 meter, waarop de 20- jarige Edith Mcguire een kans maakt opvolgster te worden van Wilma Ru dolph en bij het verspringen. Willye White, die dit seizoen al 6.60 meter sprong, won de selectiewedstrijden met 6.50 meter voor Martha Watson, die tot 6.47 meter kwam. Bij de series van de 400 m en bij het speerwerpen verbeterden respec tievelijk Janell Smith (54,6) en Ra- nae Bair (53.65) de Amerikaanse re cords. Bij het kogelstoten benaderde de 112 kg wegende Earlene Brown de Olympische limiet van 15 meter tot op twee centimeter. Bij de laatste training van de berg prijs van Freiburg-Schauinsland deed zich zaterdag een dodelijk ongeluk voor. De 32-jarige Nieuwzeelandse motorrenner Morrie Low kwam in een bocht ten val, doordat hij te nard moest remmen. Hij liep 'n schedel breuk op en overleed op weg naar het ziekenhuis van Freiburg. Rinus Buytelaar is zondag in Lei derdorp winnaar geworden van het toernooi om het Nederlandse kam pioenschap voor tennisleraren. In de finale versloeg hij Dekkers met 3-6 6-0 6-3 6-3. De twee finalisten be haalden samen de titel in het heren dubbelspel door Blom en v. Leeuwen met 10-8 7-5 6-3 te verslaan. Bij de dames behaalde Henny Faassen het kampioenschap door een zege met 6-2 6-3 op Geertje van de Valk. Met Geertje van de Valk werd zij tevens kampioene in het dames dubbelspel. In de finale werden El len van Dijk en Marjan van Huijstee met 6-3 6-2 overwonnen. Met Bunt als partner completeer de Henny Faassen haar „hat-trick" door een overwinning in het ge mengd dubbelspel. In de finale won dit duo met 6-4 6-2 van Geertje van de Valk en Houps. Concours Hippique in Santpoort Proetske Arts en Irene Jansen zijn zaterdag ex aequo een en twee ge ëindigd bij een springconcours dat in Santpoort werd gehouden. De uitslag was: 1/2 Proetske Arts met Jungle Pim pernel en Irene Jansen met Icara F II 0 ft 91,2 sec.; 3 T. Neessen met Anouschka 0 ft 104,5 sec. Het jeugdspringconcours leverde een drievoudige overwinning op voor Pia Arts. Met Karina bezette ze de eerste plaats (74 pnt.), met Melodie werd ze tweede (70 pnt.) en met La Cbunka eindigde ze als derde (67 pnt). De eerste beslissingen in de strijd om het Leids damkampioenschap zijn in de afgelopen week reeds gevallen. Voor de titels zijn er nog maar enige spelers, die goede kansen hebben. In de hoofdklasse zijn dit Wim Heemskerk en Jan Slingerland, terwijl in de eerste klasse nog vier dammers in aanmer king komen: Albert Huisman, De Vink, Van Duivenbode en Dubbeldeman. De overige spelers In beide afdelingen zijn nu, nog voordat de strijd halverwege is, zo goed als kansloos. Jan Slingerland slaagde er in de hoofdklasse overigens niet in de eerste plaats van de niet spelende Wim Heems kerk over te nemen. Slingerland zette zich tweemaal achter het bord met de honderd velden. De eerste keer tegen de jeugdige Ton van Hove. Beide spe lers raakten in een remisestand in tijd- moeilijkheden. Het vlaggetje van Van Hove viel eerder, wat Slingerland de (gelukkige) winst opleverde. Tegen Van d«r Hoeve staat Slingerland even eens gewonnen. Deze partij werd echter afgebroken. Heemskerk en Slingerland hebben nu beide zes punten uit drie partijen verzameld. Jan Passchier, de Katwijkse troef in deze Leidse aange legenheid heeft er vijf uit vier en staat hiermee op de derde plaats. In de eerste klasse slaagde Albert Huisman, kanshebber nummer één voor de titel er niet in. zich van één van zijn belagers. De Vink te ontdoen. Huisman en De Vink deelden in een gelijkop- gaande partij de punten en staan hier door op de gedeelde tweede en derde plaats. Van Duivenbode is door zijn zege op Mazurel nog steeds leider, maar staat er theoretisch iets minder gunstig (één verliespunt meer) voor. Uitslagen en standen. Hoofdklasse: A. van Hove-J. Slinger land 0—2, A Kammeraat-T. Hart 02, De Belg Franz Brandt is zaterdag winnaar geworden van de wegwedstrijd München-Zürich over 351 km. Hij ze gevierde in 8.32.16. De Nederlander Jan Schroeder zat in het kopgroepje van zeven man dat om de tweede plaats Han„kroof rvódtö 11-4-8; Koudijs (SVL sprintte. Hü werd zesde. De" beide overige SVL-teams deden De Nederlander Tummers heeft het weer beter en bereikten de navol- besIa? Seleed °P de twaalfde plaats in gende resultaten: junioren- SVL-ADO het eindklassement van de Ronde van 13-1: BRL-competitle: Westerkwartier. Z<"d-Slavie. De plaatsen van de overige SVL 211 Nederlanders waren: 13 Doek, 20 Evers. 54 Seggelen. In het ploegenklassement CRICKET bezette Nederland de vijfde plaats. LCC-VOC 3 J x Zo goed als de laatste wedstriiden zo D,e Zwijndrechtse Ur v slecht speelde LCC gisteren tegen het Bre"«e' la ala bKde buitenlander op de Rotterdamse VOC Een excuus was het «sde plaats geemdigd m de Ronde van niet medespelen van A Kantebeen en Pole_,n ï0°r amateura. Zijn achterstand A. Koren waardoor de battingside van °P df winnaar, de Pooi Rajmund Zie- LCC danig verzwakt was ***«8 12 ,mmen 24 a<;c Be" Toen bovendien aanvoerder P Kan- balvf Van Breugel reed ook Brink de tebeen en N den Hoed voor een schijn- Rond<! urt- H« werd 23ste °P meer dan tje naar de kant waren verwezen, was 42 mmuten- het voor iedereen duidelijk, dat LCC de hoge totalen van de voorgaande De 23-,arige Belg Andre Dhaene matches niet kon benaderen. heett de Ronde va" Canada voor ama- Steker nog het werd een komen en teu"gewonnen. Beugels was in het gaan en alleen Henk Laman met 12 eindklassement de beste Nederlander, rune en Wim Crama met 13 runs ver- bezet de 6e plaats. De emdklasse- toefden langer aan de wickets dan vi™ da overige landgenoten zijn: hun collega's 10 Van der Vleuten- 18 van Kemenade, 36 Boog. Nederland bezet in het ploe genklassement de vierde plaats achter Arie den Hartog, de Neder landse wielrenner, die dit jaar en kele opvallende successen boekte, heeft zondag de Grote Prijs van Bel gië, een tijdrit over 80 kilometer, in de omgeving van Verviers gewon nen. Den Hartog reed de afstand in 2 uur 1 minuut en 23 seconden. ATLETIEK De Nederlandse meisjes atletiek- ploeg heeft zondag in de Parijse voor stad Saint Maur voor de eerste maal van de Franse meisjes verloren. Tot aan het laatste nummer, de 4 x 100 m., hadden de Nederlandse vertegenwoor digsters met een punt de leiding. De estafette, die de Franse meisjes in de nieuwe nationale recordtijd van 46.8 wonnen, bracht de gastvrouwen de zege: 54—52. De Nederlandse jongens atletiek- ploeg heeft zondag in Luik een verras sende 102—90 overwinning behaald op België. De grote man in de Nederlandse ploeg was de Haagse sprinter Frans Luitjes, die een dubbele overwinning behaalde op 100 en 200 m. Op de *200 m. evenaarde Luitjes met 21.3 sec. zijn beste prestatie van dit seizoen. Ook op de 100 meter was hij met 10.6 sec. zijn concurrenten veruit de baas. J. Slingerland-C. v. d. Hoeve afg., I. Teleng-J. Passchier 0—2. Stand: 1 W. Heemskerk 36. 2 J. Slin gerland 36 en 1 afg., 3 J. Passchier 45, 4 en 5 I. Teleng en T. Hart beide 43. 6 C. v. d. Hoeve 22 en 1 afg.. 7 A. Kammeraat 41. 8 A. van Hove 20. Eerste klasse: J. Wijsman-J. Rietho ven 20, D. v. Duivenbode-P. Mazurel 2—0, J. de Vink-Alb. Hulsman 1—1, B. P. M. Lammens-J. Wijsman 20. Stand: 1 D, van Duivenbode 610, 2 Alb. Huisman 47, 3 J. de Vink 47, en 1 afg.. 4 H. Dubbeldeman 4—6, 5 J. Wijsman 53, 6 B. P. M. Lammens 22 en 1 afg.. 7 A. v. d. Putten 21 en 1 afg., 8 J. Riethoven 30, 9 H. Vredeveldt 30, 10 P. Mazurel 30 en 1 afg. 9 nieuwe rekords VOC-ziide beste bowlers. Het totaal van Rusland en Polen. LCC kreeg hierdoor de schamele aan blik van slechts 59 runs. Dat het sterke VOC met dit lage totaal nog moeilijkheden zou hebben geloofde niemand en openihgsbatsman De Rooy die snel 49 runs scoorde liet geen enkele twijfel bestaan over de vraag wie vandaag de sterkste was. Er vielen toch nog 5 wickets alvorens de beide captains besloten om van ver dere strijd af te zien. het VOC totaal was inmiddels gestégen tot 87 runs. De Leidse bowler W. Crama had met 3—28 keurig gebowld, terwijl Laman met 1—36 en Den Hoed met 0—18 be tere dagen hebben gekend. Kleinie Bimolt: 100 m. school slag in 1.18.0 (oud record Klenie Bimolt 1.19.0 en 1.18.4). Jan Jiskoot: 400 m. wisselslag in 5.04.0 (oud record Jiskoot 5.04.9 en 5.04.8). Jan Weeteling: 100 m. rugslag in 1.03.3 (oud record Weeteling 1.04.2 en 1.03.6). Toos Beumer: 100 m. vrije slag in 1.02.7 (oud record Cockie Gas telaars en' Winnie van Weerden burg 1.02.9). Erica Terpstra: 100 m. vrije slag in 1.01.7 (oud record Toos Beumer in 1.02.7). Ronnie Kroon: 100 m. vrije slag in 54.9 (oud record Kroon 55.5). Henny van Osch: 200 m rug- slag in 2.18.4 (oud record Wee- teling 2.19.5). Johan Bontekoe: 200 m. vrije slag in 2.02.9 (oud record Bonte koe 2.04.3). Ploeg Het IJ: 4x100 m. vrije slag in 3.50.0 (oud record Het IJ 3.58.8). Gisteren, zondagmorgen, werden bij het uitgaan van de Katholieke kerken in Nederland couvertjes uit gereikt, waarin zich pleisters bevon den. Aan 100 couvertjea was een afwij king aangebracht welke afwijking zondagavond door de KRO werd be kendgemaakt. Deze afwijking is als volgt: Wanneer op de achterzijde van het couvert je het woordje HELPT is af gedrukt beschikt .nen over een prijs- bepalend exemplaar. Het couvertje dient dan te worden geopend. Onder de beschermende laag van de pleister treft men een briefje aan waarop een zogenaamd geheim telefoonnummer is vermeld, welk rummei men dient te bellen om te weten te komen wel ke prijs men heeft gewonnen en wat men moet doen. Aanmelding van prijswinnaars uiterlijk tot dinsdag 11 augustus 1964 18.00 uur. Aan de pleisteraktie zijn f 10.000 prijzen verbonden. Het hoofdbuizennet van de Ne derlandse Gasunie is gisteren over de Rijn getrokken. De operatie; die werd uitgevoerd bij Angeren, een vlekje van luttele huizen niet ver van het veer tussen Huissen en 't Loo ten oosten van Arnhem duurde de gehele zondag.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9