Club de Limetz in Limetz PRETTIGE HERINNERINGEN DOOR TRAGISCH GEBEUREN GETEMPERD 150 POLIO- en SPASTISCHE KINDEREN HADDEN ONVERGETELIJKE DAG ..Kleur en Fleur" door (veel) regen en wat zonneschijn MAANDAG 10 AUGUSTUS 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA FEEST IN DE DOE Dank zij de belangeloze medewerking van een keur van bekende klein kunst artiesten en een groot aantal werkers „achter de schermen", heb ben ruim 150 polio-patiëntjes en spastische kinderen, afkomstig uit de Zeehospitia te Katwijk en Kijkduin, het Academisch Ziekenhuis en van enkele particuliere adressen te Leiden e.o., zaterdag in de Doelenkazerne (Koksschool) een onvergetelijke feestdag beleefd. Zoals bekend is het initiatief tot het organiseren van deze dag destijds uitgegaan van de wachtmeester der Cavalerie W. J. Kuijpers en werd de verwezenlijking ervan in eerste instantie mogelijk door een comité, gevormd uit alle mili taire- en burgerpersoneelsleden, die bij de Koksschool in administratie zijn en ook het belangrijkste deel van de kosten voor hun rekening namen. Reeds om half elf arriveerden de eerste feestgangertjes en htm verzorgsters met bussen van leger- en luchtmachtonderdelen en enkele particuliere auto's van militairen op het kazerneterrein, waar ter opluis tering van de aankomst het beroemde draai-orgel „De Leeuw" uit Tiel een vrolijk non-stop programma ten gehore bracht. gastoptreden van Ursula Kana, een 22-jarige patiënte van het Zeehospi tium te Katwijk. Zij zong, uitste kend begeleid door het Surinaamse kwartet „The Web Weavers" o.l.v. Leo Gerla, op voortreffelijke wijze respectievelijk in het Spaans en Ita liaans „Cu, cu ru, cu Poloma" en „Quando, Quando". Voor Ursula Ka- na betekende dit haar eerste optre den in het openbaar en waarbij zij zich ontpopte als een veelbeloven de zangeres, die ongetwijfeld nog wel meer van zich zal laten horen. Haar eerste optreden oogstte reeds zeer veel bijval. Het feestprogramma werd hierna besloten met het optreden van The WpPT werkte de kinderen m allerijl en met man Spotlights, het bekende zangtrio, dat tt tci tt ci iv ix; en macbt weer naar de zaal worden eveneens een aantal internationale teruggebracht. tophits ten gehore bracht en hiervoor helaas niet mee Na dit natte intermezzo, dat de een dankbaar applaus werd be- feestgangertjes overigens eveneens niet gering vermaakte, werkte ??e.. a es ri,c^ Helaas werkte het weer niet mee, Franklin en Co hun nummer op het da^w^ord TO^hw'^pontin zodat heh overgrote deel van het zaalpodium met evenveel succes af. eebodln belanelM? med^erkiM. feest zich niet op het kazerneterrein Nadat het instmmentaal kwartet waarblj de dames weer kon afspelen en het aldaar opgestel- van Peter Vink met zang van Ann burCseJ bloemenhulde ontvineen de podium - dat evenals trouwens Lee een muzikale show ten beste had een het binnenpodium door de Rijnsburg- gegeven, oogstte mr. Franklin we- se kwekers feestelijk met bloemen derom veel bijval, ditmaal als buik- LIMETZ, 3 augustus 1964 We zijn gelukkig dat de zwaarste werkzaamheden nu achter de rug zijn, want de warmte wordt bijna ondraaglijk en mede daardoor ver onderstellen we, heeft de praktijk van onze dokte Van Oirschot zich uitgebreid. Rust is nu noodzakelijk. We begrijpen nu ook heel goed waar om de boeren hier altijd met bedekt hoofd lopen. Gevaar voor 'n zonne steek is beslist niet denkbeeldig. Ve len van ons volgen him voorbeeld en zoeken verder rust aan de boorden van de Seine en de Epte. Deze dag hebben we nog een een Requiemmis verzorgd en zijn we de familie ge volgd naar het graf. Deze geste werd bijzonder op prijs gesteld. Ook de avond, die gelukkig wat verkoeling bracht werd in alle rust doorgebracht. 4 AUGUSTUS 1964 Weinig te vertellen. We hebben de traditionele tocht naar de kathedraal van Chartres gemaakt. Aan de go tische kunst wordt in onze groep veel aandacht besteed en vele specima daarvan worden lijfelijk aanschouwd. De reis naar Chartres wordt daar door bijna een bedevaart naar de schoonste schepping van de bouw kunst. Des avonds hebben we onze dr. Gijsberts geïnstalleerd tot veldpredi ker en hem een passend cadeau daar bij aangeboden. Een ceremonie, die uitgroeide tot een grootse vertoning, waaraan iedereen zijn medewerking verleende. 5 AUGUSTUS 1964 Culturele avond verzorgd door de groep. We staan er altijd weer ver baasd over, wat er dan te voorschijn komt. Literatuur, muziek, zang, al deze facetten zijn vertegenwoordigd en worden met toewijding vertolkt. Ook dit is elk jaar een waardevol onderdeel, waarbij arstieke talenten naar voren treden die in zekere zin de séance van volgend jaar al inhoud geven. Want daar vertoevend groei- en de plannen voor het volgende be zoek al weer en krijgen soms al vas- Na een zowel hartelijk getint als opwekkend afscheidswoord van ka pitein Dellwell, brachten de feest- was versierd - practisch geen dienst spreker en met medewerking van zijn r, SDrekende ..aan" f.harW Thim h;0 ^angerijes nog een Kort DezoeK aan heeft kunnen doen. sprekende „aap" Charley Chim, die Voor de kinderen vormde dit ove- !j!?nnrripn ariL. an*" rigens geen beletsel om zich kostelijk zich won g har*en voor te amuseren, daar zij uiteraard een ruim en goed onderkomen vonden Gelukkig was inmiddels even het in de grote ontspanningszaal van de zonnetje doorgebroken, zodat de kin kazerne. deren buiten - hiervoor was uiter- Het feit, dat het feest binnen moest aard wederom de bij zaal, waarin vanwege het Le germuseum een stand was ingericht met oude uniformen en wapens en zelfs een opgezet paard compleet met een geharnaste ridder kon worden bewonderd. Alvorens algemeen afscheid werd plaatsvinden, bracht wat extra ver- voersmoeilijkheden met zich mee, zo dat eerst om half twaalf kapitein J. Dellwell de feestgangertjes en hun verzorgsters namens genoemd comi té hartelijk welkom kon heten en een prettige feestdag toewensen. In zijn en macht nodig genomen werden de kinderen niet al- konden genieten van een door hen leen- nog onthaald op een door de ongetwijfeld uniek evenement. Koksschool verstrekt zakje „patates frites", doch kregen zij eveneens nog GROOT-GALA een pakketje met diverse verrassin- gen en een bosje rozen voor mee Gekleed in ceremonieel tenue naar huis. c0_0 marcheerde namelijk het bekende en Behoudens genoemde lunch en de- welkomstwoord richtte hij zich nog ruim 50 man sterke trompetterkorps ze slotverrassingen, heeft het de in het bijzonder tot kolonel Th. J. der Cavelarie uit Amersfaort o.l.v. feestgangertjes trouwens niet aan de Wessels, wethouder C. J. Piena en wachtmeester-dirigent J. C. van nodige tractaties ontbroken, mede echtgenote alsmede tot mr. A. L. van Kleef het kazerneterrein op en ver- dank zij de eveneens belangloze me- Leeuwen, afgevaardigde van de raste de jeugdige toeschouwers(sters) dewerking van diverse firma's en fa- Dienst van Sociale Zaken en het met een muzikaal- en showprogram- brikanten. Prinses Beatrixfonds te Leiden. KOSTELIJK VERMAAK Het valt in dit korte bestek moei lijk weer te geven hoezeer de kin deren zich enige uren zichtbaar en zoals ongetwijfeld in Leiden Rest nog een woord van hulde aan slechts zelden werd gepresenteerd, de ongeveer tachtig militairen - on- Bij hun afmarst mochten wachtmees- der wie een dokter en enkele zieken- ter Van Kleef en de zijnen dan ook verplegers, die slechts voor assisten- een langdurige ovatie in ontvangst tie aanwezig waren, - en de burger- nemen. personeelsleden van de Koksschool, die de gehele dag onvermoeibaar in hoorbaar kostelijk hebben vermaakt J^ÏL'fï S"; "[{"T." touw zün geweest om de kinderen met het alleszins gevarieerde feest- waren teruggebracht, volgde tot een in elk opzicht plezierige feest- programrna! dat hun op vlotte en 'eders ™rassta® als intermezzo het dag te bezorgen, geestige wijze werd gepresenteerd door de schnijbaar onvermoeibare Ansje van Brandenberg. De spits van het feestprogramma werd afgebeten door Rob de Nijs and the Lords, die met hun muzikale show de muren van de feestzaal lie ten daveren en hiervoor een langdu rig applaus in ontvangst mochten ne men. Veel bijval kregen hierna even- eens Willeke Alberti en Ciska Peters, Uok dlt keer heeft de zaterdag af 10 uur met de meeste nauwkeu- die met aan de piano begeleid door gehouden Alphense „Kleur en Fleur- righeid beoordeeld en daarna de Tony Eijk achtereenvolgens een reeks manifestatie" danig te lijden gehad prijzen toegekend, van top-hits uit hun internationale Yan e"k,e'e enorme regenbuien waar- „GOUTUDO" 12 GEVALLEN VAN TBC IN DISTRIKT GOUDA ig van de Stichting tot opsporing van tbc-lijders, merken zowel de se cretaris, dr. J. F. Taat als districts longarts mej. de Best op dat het be volkingsonderzoek op tbc zeker een blijvende aangelegenheid moet wor den aangezien steeds weer in het verslagjaar weer 12 gevallen van long-tbc werden ontdekt. Wanneer in een gemeente de gelegenheid wordt geboden om zich door middel van een schermbeeldfoto op tbc te doen con- -troleren is het onverantwoordelijk zich hieraan te onttrekken, zowel uit ^persoonlijk als uit algemeen belang. De heer Oostendorp heeft met zijn staf weer zeer veel werk verricht en in 19 gemeenten van het district Gou da 37.117 foto's gemaakt. In haar medisch rapport vermeldt de districts-longarts mej. M. L. de Best, dat door Goutudo bij het onder zoek in 1963 bij 12 personen een ac tieve longtuberculose dit is 0,33 0/00 werd geconstateerd. Bij 22 personen werd een tumor geconsta teerd. In 6 gevallen bleek het een me- tastase te zijn van een elders in het lichaam voorkomende afwijking. Eenmaal was de tumor inoperabel en viermaal operabel. Aan adeno-car- cinoom bleek 1 persoon te lijden en bij 3 personen werd een hamarto- chondroom vastgesteld. Betreurd werd dat het opkomst percentage een dalende lijn te zien geeft. Het gemiddelde van 65% werd wel beinvloed door 4006 onderzoeken door bedrijven, doch het moet toch mogelijk zijn dit percentage omhoog te brengen. Wil het bevolkingsonder zoek volledig tot z'n recht komen dan zal een ieder moeten medewerken. Afdeling groepen: eerste prijzen: Sport vereniging Wilskracht en Wan delsportver. „The Quick Steps." Tweede prijs: Wandelsportvereni ging „Op Goede Voet", Alphen. te vorm. De verjaardag van Prinses Irene werd er pasant ook nog ge vierd. Wegens de grote droogte wer den de voorgenomen plannen van het vuurwerk niet uitgevoerd. 6 AUGUSTUS 1964 Bezoek aan Rouaan en Dieppe. In Limetz heeft de warmte nu wel zijn hoogtepunt bereikt Het is welhaast ondoenlijk om te werken. Ook de boe ren klagen dat dit toch wel uitzon derlijk warm is. We prijzen ons ge lukkig dat, hoewel het warm was tijdens het eerste deel van ons ver blijf, deze hitte valt in de betrekke lijke rust. 7 AUGUSTUS 1964 Een dag van nare bedrijvigheid. Opbreken. Een stemming van neer slachtigheid, omdat het allemaal weer afgelopen is, maakt zich van ons meester. De vertrouwde dingen, om ons heen gebouwd, worden weer af gebroken. De schouwburgtent is ont luisterd, de keuken verdwijnt zien derogen, geleende tafels, banken en stoelen gaan weer naar de respectie velijke eigenaars, het tentenkamp wordt weer het oorspronkelijke wei land. Kortom onze sporen worden uitgewist. Maar gelukkig zijn er vele sporen die niet worden verwijderd. Maar deze zijn dan voornamelijk van geestelijke aard en daar prijzen we ons gelukkig om. Deze dag sleept zich naar het ein de, dat voor een van de ons zeer bevriende familie een akelig tragisch einde had. We waren juist begonnen aan onze traditionele tocht langs onze gasthe ren, die zoveel van onze mensen gast vrij hadden verleend, toen een pik zwarte duisternis ons overviel en noopte de serenade te onderbreken. Uit de donkere wolken flitsten reeds de bliksemschichten en we moesten ons haasten om een goed heenkomen te zoeken. Het zag er naar uit dat dit zwaar weer zou worden. In des Fleurs stonden de tafels keurig ge dekt. Het was inmiddels zeer duister geworden en de, centrale beducht voor het slechte weer draaide de hoofdschakelaar om, zodat we het met kaarsen moesten doen. Het was romantisch genoeg, maar de dreiging bleef. De hemelsluizen werden ge opend en toen was het alsof de zondvloed zich ging herhalen. Het water stroomde in wilde golven door de hellende straatjes van Limetz en het hemelwater, waarom gebeden was, werd in overvloed geschonken. De bui was vrij snel voorbij, maar daar kwam het bericht dat de hout zagerij van de familie Delabove door een cycloon was getroffen en totaal was vernield. We snelden er heen om te zien of er enige hulp te bie den was, doch daar aangekomen bleek dat er niets te helpen meer was. In een luttele seconde was dit bedrijf inderdaad totaal verwoest. De ravage was onvoorstelbaar. Daar waar de grote fabrieksloods gestaan had was een lege ruimte. Een beton nen vloer van grote afmetingen was honderden meters verder in een dal terecht gekomen. Het dak bestaande uit ijzerconstructie was als een stuk papier in elkaar gedrukt, een muur was een tiental meters verplaatst en stond nog gedeeltelijk overeind. Zwa re machines waren vernield, auto's in elkaar gedrukt, kortom weinig was er overgebleven. Verslagen stonden we bij de resten van wat een een bloeiend bedrijf was. Hulp bieden was overbodig. Deelneming in het verdriet van de eigenaar was het enige wat wij konden doen. Dat dit gebeuren grote beroering onder ons, die de familie Delabove zo goed kennen, en van wie wij zo veel hulp ontvingen, behoeft geen be toog. De luidruchtige en vrolijke sere nade gelastten wij af. Ons verblijf werd afgesloten met een tragisch ge beuren. 8 AUGUSTUS 1964 Om 4 uur was het dag voor ons, evenwel niet in de natuur. De duis ternis was getuige van onze aftocht. Moe, maar tevreden over de resulta ten en vertrouwend dat onze onder neming voor de nieuwelingen een ervaring is geweest, die in hun leven iets betekent, want een vakantie, die niet alleen maar uit voldoening om eigen geneugten bestaat is goed be steed en zal richting geven aan onze ontspanning, dat is mede het doel van de Club van Limetz. En aan de inwoners van Limetz hebben wij ge zegd bij het afscheid en zij hebben dat volmondig beaamd „Ce n'est qu' un au revoir". JOOP KOEVOETS, chef d'équipe Charmant detail van de praal wagen Alphen- Zuid In hotel Centraal heeft wethouder door tot tweemaal toe de door dui- loco-burgemeester J. van den H. na Het "tweede'op treden "van* Rob de zenden gadegeslagen stoet moest een kort begroetingswoord van de repertoires ten gehore brachten. de - - Nijs and the Lords werd eveneens worden onderbroken en de deelne- een succes, temeer daar Rob het mers een schuilplaats moesten zoe jeugdige publiek hierbij min of meer ken- Dat was heel jammer, want prijzen uitgereikt, in de show betrok. daardoor viel het geheel wat uiteen Nadat wachtmeester Kuijpers een tenminste wat de route voor de pau- hartelijk dankwoord tot genoemde ze betreft. Daarna ging het beter en artiesten had gericht - de dames kre- kon de rou*e zonder verdere onder gen een boeket Rijnsburgse chrysan- breking worden afgelegd. De deelne- ten - werden in verband met het feit, mers en vooral de jeugdige onder dat de lucht wat was opge- hen> hadden toen echter al veel re voorzitter van het comité Kleur en Fleur, de heer J. S. Deurloo de BEKRONINGEN De eerste en ereprijs voor 't hoogst aantal punten ging naar de fa. A. van den Snoek, Alphen. Eerste en ereprijs Praalwagen Hol- landia. Eerste prijs: praalwagens klaard de feestgangertjes buiten op genwater over zich heen gehad en Buurtvereniging Alphen-Oost, buurt- het kazerneplein onthaald op een zo heeI leuk vonden zij het echt niet vereniging Alphen-West. lunch -sandwiches met chocolade- meer. meld - die met toestemming van de Het aantal deelnemers aan „Kleur Tweede prijzen werden behaald door de speeltuinvereniging Kinder- U1C,U - iwcöicniiiiixis von uc nei aantal aeeinemers aan „meur „„„-j a minister van Defensie door de Koks- en Fleur 1964" mocht dan wellicht B<*Alphen" school i i verzorgd. MIDDAGFEEST iets minder zijn geweest, dan voor gaande jaren een feit was het even eens, dat kwalitatief het geheel be slist op een hoger plan stond. Er was ^aat" Zuid en Martha-Stichting. Afdeling luxe wagens: eerste prij zen: Fa. A. van Bodegraven, Fa. P. G. Tuyn, Winkelcentrum Van Nes- Het middagfeest begon met het op- over het algemeen meer aandacht Tweede prijzen: Fa. Besemer, Ter treden van de bekende clown Frank- besteed aan de wagens, vooral de r angbout Ter Aar en Fa Un. die reeds direct voor de vrolijke praalwagens van de buurtgemeen- S^oen twSS Ier Aar en 'a' noot zorgde door in een oud Ford- schappen kwamen uitstekend voor je onder sirenegeloei het kazerneter- de dag. rein op te rijden en vervolgens op Muzikale medewerking werd ver- het buitenpodium, geassisteerd door leend door de muziekkorpsen Derde prijzen: Fa. Besemer, Ter Aar, Fa. C. Vos, Alphen, Fa. J. Boot, Alphen. Personeel plantsoenendienst Gemeente Alphen aan den Rijn, Fa. „tante Lilly", de kinderen kostelijk Zwammerdam, Koudekerk, Aarlan- - vermaakte met dwaze grollen en derveen en Crescendo en Con Brio „goochelstuk]es". Helaas begon er uit Alphen aan den Rijn. midden in dit nummer plotseling een De jury heeft de wagens op het Deze wagen verwierf met 't hoogste hevige plensbui te vallen en moesten terrein van de Martha-Stichting van- aantal punten de ereprijs

Leidse Courant | 1964 | | pagina 6