JUDO FEUENOORD VERSLAAT DE SPURS Outsider Walter Mitty verrast bijna Xuthus Quick Boys bedwingt Telstar Bart Carlier terug bij Fortuna '54 MAANDAG 10 AUGUSTUS 1964 DE LE1DSE COURANT PAGINA 10 NEDERLANDSE SEMIPROFS OEFENDEN Ook veelbelovende Naar adem happend en krimpend van pijn wordt de nieuwe aanwinst van Ajax, Klaas Nuninga, die tijdens de eerste seconden van zijn nieuwe loop baan geblesseerd werd, geholpen door twee spelers, waaronder doelman Ertz, wiens knie het was, die Nuninga enkele ogenblikken buiten gevecht stelde. DRAVERIJEN en RENNEN DU1ND1GT Xuthus T heeft zaterdagmiddag op Duindigt de spannendste koers van de middag gewonnen. Gestart als favoriet stuitte de elegante vos op felle tegenstand van outsider Walter Mitty. Xuthus moest zich volkomen geven om de verrassend goede Wal ter met een neus naar de tweede plaats te verwijzen. Marseille, die langzaam maar ze ker een groot deel van zijn zesitg meter handicap had ingelopen, kon het sprintende duo lang niet berei ken moest genoemen nemen met de derde plaats. De in grootse vorm ver kerende Taky Erebus greep de vierde plaats. Theo Messidor, reus uit het verle den, toonde zijn goede wil door be hoorlijk mee te trekken in het be gin. In de slotfase werd het hem echter te geleerd. Toch was deze ver richting al weer wat beter dan de vorige en misschien dat de ruin in de toekomst, wanneer hij iets min der zwaar staat, nog wat prijzen kan verzamelen. Jan Wagenaar Jr. toonde in het slotnummer zijn klasse als pikeur. Hij stuurde de op het ogenblik lang niet in^ kwekkende Attila naar een gemak... jke overwinning. Er lopen op Duindigt wel heel wat grote „kenners" rond, getuige de uitbeta ling van deze outsider 3.30 win nend). De vierde koers had wel iets weg van een blijspel. Eén voor één zag de leidende Cilia Hollandia haar con currenten door uitschakeling ver dwijnen. Alleen Barcelona Dynamic ontkwam met Cilia aan dit droevige lot en dat leverde haar de tweede plaats op. Andries van Dijk zegevierde in twee van de drie slechtbezette ren net j es. Met Traumfahrt ontmoette hij weinig tegenstand en met Home Run's Daughter hield hij na felle strijd met de in uitstekende vorm De uitslagen van de draverijen en rennen luiden: Trompet-prijs, 1500 m: 1 Danny Kaye (A. Th. Knijnenburg) 2.32.7 1.40.5, 2 Dean Hollandia, 3 Dorothé RH. Tot. win. 2.40, pl. 1.90 3.10, kop. 9 30, cov. 5.20. Drum-prijs, 2100 m: 1 Zoon van Ca lumet (J. Ham) 3.05.1 1.28.1, 2 Ber- nadine, 3 Bento. Tot. win. 4.50, pl. 1.90 1.50 1.50, kop. 8.10, cov. 5.40, trio 90.40. Trombone-prijs 4140 m: 1 Cilia Hol landia (A. J. C. Harmsen) 3.24.5 137.4, 2 Barcelona Dynamic. Tot. win. 2.-, pl. 1.10 1.20, kop. 2.50, cov. 2.70. Saxofoon-prijs, 2120 m: 1 Crony v. d. Lente (J. v. Dooyeweerd) 3.05.- 1.27.3, 2 Zinia B, 3 Zoon Erebus. Tot. win. 2.40, pl. 1.40 2.20 1.50, kop. 3.60, cov. 8.-. Klarinet-prijs, 2120 m: 1 Xuthus T (J. Th. D. Krauwer) 2.58.9 1.25.2, 2 Walter Mitty, 3 Marseille. Tot. win. 3.30, pl. 1.60 2.70 3.-, kop. 8.80, cov. 8.80, trio 935.90. Viool-prijs 2120 m: 1 Attila (J. Wa genaar jr.) 3.00.4 1.25.1, 2 Zephyr Scotch, 3 Windy Hanover. Tot. win. 3.30, pL 1.60 1.50 6.90, kop. 6.-, cov. 4 70. Rennen Windy Cliff-prijs, 1350 m: 1 Traum fahrt (A. W. v. Dijk) 1.24.9, 2 Remus 2, 3 Toumando. Tot. win. 1.70, pl. 1.20 1.50, kop. 3.20, cov. 3.10. Truus-prijs, 1800 m: 1 Home run's Daughter S (A. W. v. Dijk) 1.57.8, 2 Marijke, 3 Kartou's Last. Tot. win. 2.80, pl. 1.50 1.70, kop. 9.80, cov. 3.90. Phikita-prijs, 2100 m: 1 Willibald (F. Vandeuren) 2.19.-, 2 Cambronne, 3 Buchfink. Tot. win. 2.30, pl. 1.30 1.40, kop. 2.60, cov. 3.-. Totalisator-omzet f 130.528.-. overwinning van Sparta op Antwerp Feijenoord heeft zaterdagavond op eigen veld voor 38.000 toeschouwers in een levendige wedstrijd een over winning met 43 (rust 21) be haald op de Engelse eerste divisie club Tottenham Hotspur. In de zevende minuut reeds gaf Henk Groot de Rotterdammers de leiding (10) uit een strafschop, toegekend tegen linksachter Henry, die op ongeloorloofde wijze Berg- holtz ten val bracht. Nadat linksbui ten Dyson zes minuten later de stand weer op gelijke hoogte had gebracht, 11, bezorgde Piet Kruiver in de 25e minuut Feijenoord voor de tweede maal de leiding, toen de Engelse de fensie bleef staan voor vermeend bui tenspel: 21, bij welke stand werd gerust. De verrassend goed draaien de Rotterdamse ploeg kwam in de eerste negen minuten van de tweede helft zelfs op 41 door doelpunten van Bergholtz en Haak. Ofschoon Feijenoord ook hierna een veldmeer- derheid behield, bleef het door het nu minder geïnspireerde spel van de voorhoede bij deze vier doelpunten. Door Jimmy Greaves en middenvoor Saul konden de Engelsen de achter stand nog reduceren tot 43. De ne derlaag konden zij echter niet meer ontlopen. Alkmaar heeft zaterdag op eigen terrein voor 9000 toeschouwers de Britse eerste divisieclub West Brom- wich Albion met 21 verslagen. Bij de rust stonden de Noordhollanders al met 20 voor door doelpunten van Amara (33e min.) en Van Rijssel (36e min.). In de 69e minuut scoor de linksbuiten Clark het enige Brit se tegenpunt. AJAX-BORUSSIA NEUNKIRCHEN Ajax heeft zondagmiddag in Am sterdam voor 15.000 toeschouwers met 30 gewonnen van Borussia Neunkirchen (Duitsland). De doel punten in deze aantrekkelijke wed strijd werden na rust gescoord. Siem Tijm bezorgde Ajax met treffers in de 46e en 48e minuut een 20 voor sprong. Ben Muller zorgde in de 55e minuut voor de eindstand. De Ajax- ploeg, waarin nieuweling Klaas Nu ninga excelleerde, draaide goed. Bo- russio bleef zeker niet onder de maat, doch de Duitse voorhoede was on machtig. SPARTA-FC ANTWERP Voor 10.000 toeschouwers heeft Sparta zondagmiddag op eigen ter rein met 51 gewonnen van FC Ant werp. Bij de rust stonden de Rotter dammers reeds met 40 voor door doelpunten van Van Miert (26e min.), Van Miert (30e min.), Franken (35e min.) en Bouman (44e min.) In de 83ste minuut verkleinde Wauters uit een strafschop de achterstand tot 4-1 waarna Bouman een minuut voor tijd de eindstand op 51 bracht. ADO-BORUSSIA DORTMUND Voor 16.000 toeschouwers speelde ADO een vooral voor rust aantrek kelijke oefenwedstrijd tegen de Duit se Oberligaclub Borussia Dortmund, welke wedstrijd in een gelijkspel (11) eindigde. De openingstreffer kwam na 40 min. tot stand uit een door Heynen genomen corner, welke 10 stand tevens de ruststand werd. In de 70ste minuut werd de nieuw- gecontracteerde ADO-doelman Thie bij een botsing geblesseerd en moest met een herenschudding het veld verlaten. Zijn vervanger, Van Via- nen, kor na de botsing door Mans veld veroorzaakte strafschop niet ke ren, waarmee de partijen op gelijke voet kwamen (11). Technisch was ADO volkomen te gen Borussia, dat o.a. de internatio nals Tilkowski, Schmidt en Konietz- ka in de gelederen had, opgewassen. Beide nieuwelingen, Thie (HDVS) en Jochems (Velox) voldeden goed bij de Hagenaars. FORTUNA '54—HAMBURGER SV De Limburgse ere-divisieclub For- tuna '54 heeft zaterdagavond voor 18.000 toeschouwers te Geleen een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Hamburger Spielverein verloren met 12. Bij de rust was de stand in deze goede wedstrijd nog 11. De doelpunten werden gescoord door Doerfel (8 min.) 01, Kohn (35 min.) 11, Mathé (46 min.) 12. De uitslagen van andere door Ne derlandse semiprofclubs gespeelde vriendschappelijke wedstrijden lui den: HeerenveenElinkwijk 44 (22); Zwolse BoysLimburgia 44 (44), FC ZaanstreekNAC 23 (11); HeraclesHerentals (België) 41 (4—1); AGOW—Sittardia 1—5 (1— 2); De GraafschapDe Vole wijekers 31 (10); VitesseGo Ahead 12 (01); WageningenHVC 42 (2 1). SPECIALE BEGINNERS CURSUSSEN Sportschool LUITEN PIETERSKERKGRACHT 9 TELEF. LEIDEN 23728 JEFF SMITH WON MOTORCROSS IN LUXEMBURG De Engelse BSA-rijder Jeff Smith heeft zondag in Luxemburg een in ternationale motorcross gewonnen, die meetelde in de strijd om het we reldkampioenschap in de 500 cc- klasse. De Brit won beide heats. Hij behaalde daarmee zijn vijfde zege in een Grand Prix, die telde voor het wereldkampioenschap. Smith heeft nu in totaal 52 punten waarmee hij tweede staat achter we reldkampioen Rolf Hibblin (Zwe.), die 54 punten vergaarde. De tweede plaats in de wedstrijd van zondag was voor Bill Nilsson (Zwe.) op een ESO terwijl Herman de Soete (Belg.) met Metisse als der de eindigde. MAP MARIJT MAAKT EERSTE DOELPUNT Ruim 4000 toeschouwers waren za terdag getuigen van een zeer goede en spannende voetbalwedstrijd op het sportpark Nieuw Zuid te Katwijk. Dit keer was het een volledig Telstar, met o.a. doelman Stuy (minst gepas seerde betaalde doelman), Althof (f 75.000), Piet van der Kuil, Hassie v. Wijk en natuurlijk de ex-Noordwijk- speler Map Marijt. Voor rust was Telstar wel iets meer in de aanval, doch de Katwijk- se defensie wist ruim een half uur LEO DE WINTER TWEEDE IN LA CORUNA Leo de Winter, de Nederlandse kampioen verspringen, is zondag op de laatste dag van de intergeallieerde atletiekkampioenschappen als tweede geëindigd op zijn specialiteit. De Am sterdammer sprong 7.26 meter, waar mee hij slechts acht centimeter ach terbleef op de Fransman Konddeur, die eerste werd. De Winter finishte in de finale van de 100 meter met 11,1 sec. als vijfde De race leverde met 10,8 sec. een zege op voor de Fransman Lai- debeur. De Italiaan Gianastasio werd met dezelfde tijd tweede. De Nederlandse 4x100 meter-ploeg boekte ook een fraai succes door in de finale met 41,4 sec. als tweede te eindigen achter Italië, dat 40,7 sec. noteerde. Uitstekende prestaties kwamen ver der op naam van de Oostenrijker Heinrich Thun, die het kogelslingeren won met 67,40 m en de Belg Allon- sius, die met 3.46 kampioen werd op de 1500 meter. Zwemmen De 23-jarige Hongaar Josef Katona heeft tijdens de lan- denwedstrijd Hongarije-Zweden in 't bad op het Margareteneiland te Boe dapest een nieuw Europees record gevestigd op de 1500 m vrije slag he ren. Katona kwam uit op een tijd van 17 min. 30 sec., waarmee hij 1.7 seconde bleef onder het oude record, dat met 17.31.7 sinds 5 augustus '62 (Würzburg) op naam stond van de Westduitser Gerhard Hetz. Katwijkse doelman Arie Verdoes stompt het leer van de schoen van Telstars midvoor Boekestein, tot op luchting van Dijkdrenth en De Hol lander Leen Aandewiel. Bij deze red dingspoging raakte doelverdediger Verdoes licht gewond aan het hoofd. stand te houden. Op een mooie door speelbal van Hassie van Wijk wist Map Marijt zijn nieuwe club aan de leiding te helpen. De Velsenaren hebben echter niet lang van hun voorsprong kunnen ge nie een, want nog geen 5 minuten la- vter was het Jeroen de Hollander, die met een prachtig hard schot doel man Stuy in grote moeilijkheden bracht. Hij kreeg de bal niet klem en de bal was de doellijn al gepas seerd voor hij hem weer te pakken kreeg. Bijna was Quick Boys nog voor komen te staan, toen linksbuiten Pluymgraaf alleen voor de Telstar keeper kwam. Hij schoot echter net naast. Na de thee nam Quick Boys het spel in handen, doch de goed spe lende Telstar-verdediging stond geen doelpunt meer toe. Na 20 minuten was het wel bijna raak aan de andere kant, waar doelman Pim Verdoes de bal liet glippen voor de voeten van Piet van der Kuil. Het schot van de ex-internationaal werd echter op de doellijn weggewerkt door Leen Aan- dewiel. Inmiddels was Map Marijt verhuisd naar de rechtsbuitenplaats, waar Arie Verdoes hem volkomen aan banden legde. Het laatste kwar tier was ontegenzeggelijk een Tel star-aangelegenheid, maar de Kat wijkse doelman, die in een voortref felijke vorm stak, stond succes van de Telstar-schutters in de weg. Pech voor Bart Zoet Pech heeft de sterke Sassenheimse wielrenner Bart Zoet dit weekeinde veel parten gespeeld. Zo veel zelfs, dat hij zijn ononderbroken zege reeks van de afgelopen weken niet kon voortzetten. Zaterdagmiddag was het een onwillige derailleur, die hem in België van één van de eerste plaatsen hield (negende), terwijl zondag in Gulpen het ook nog niet zo ging als hij eigenlijk wilde Met een zesde plaats moest Bart Zoet in dit vriendelijke Limburgse dorpje tevreden zijn. Winnaar werd hier Harry Stevens uit Elsloo, die voor de honderd kilometer 2 uur 20 min. en 14 sec. nodig had. Achter Stevens gingen achtereenvolgens Harry He- sen (Geleen), Evert Dolman (Rotter dam), Leo Motké (Roermond) en Frans Lachterop (Amsterdam) over de streep voordat Bart Zoet finishte. De Koudekerkse adspirant Henk Zuydwijk wordt de laatste weken steeds meer een renner, die „prijs" rijdt. Zaterdagmiddag eindigde hij als vijfde in een 25-kilometer wed strijd, die voor de aanvang van de profronde in Schiedam werd gehou den. Winnaar werd de Rotterdammer Gerrie Smit. Voor de 25 kilometer had hij 42 min. en 18 sec. nodig. Karstens mist de slag in Willemstad Een klein ogenblik van onoplet tendheid heeft Gerben Karstens za terdagmiddag in het Brabantse Wil lemstad de zege gekost. De in Born woonachtige Swift-renner was tot drie ronden voor 't einde (ongeveer zestien kilometer) steeds voorin de langgerekte groep te vinden. Juist toen een viertal renners de beslis sende slag sloegen, was Karstens er niet bijTweeënveertig seconden achter winnaar Karei Ley ten (Bre da) wist Karstens de sprint van de groep te winnen en de vijfde plaats te bemachtigen. Joop Zoetemelk, de sterke Swift-nieuweling uit Rijpwe- tering miste de slag niet. Hij ging met de beslissende uitlooppoging van zes renners mee, maar schoot in de eindsprint te kort om een ere plaats te veroveren. Nu kwam hij niet verder dan een wat teleurstel lende zesde plaats. Uitslagen amateur: 1. Karei Ley- ten (Breda) 104 km. in 2.32.08; 2. Piet Barendrecht (Alblasserdam); 3. Theo Oudshoorn (Vinkeveen); 4. Jan van Geel (Breda); 5. Gerben Kar stens (Born) 2.32.50; 6. Nico Lute Cs-Graveland). Nieuwelingen: 1. René Pijnen (Woensdrecht); 2. Piet de Wit (Wor- mer); 3. Bert Broere (Bladel); 4. Wim Liebrechts (Vlaardingen)5. Piet Legierse (Den Bommel); 6. Joop Zoetemelk (Rijpwetering) al len in dezelfde tijd als René Pijnen. WIELERRONDE VAN GOIRLE VOOR BAS MALIEPAARD De Brabander Bas Maliepaard heeft zondag de Wielerronde van Goirle voor professionals op zijn naam gebracht. Hij won de sprint van de Arnhemmer Cees van Espen en de jonge Brabander Piet Buuts, die eerst kort tót' de rijen der profs is toegètreden. Buuts was het ook die drie ronden voor het einde het sein voor de beslissende ontsnapping gaf in deze overigens weinig in eres- sante wedstrijd, die door 10.000 toe schouwers werd bijgewoond. De uit slag luidt: 1. Bas Maliepaard (Willemstad) 3.36.24; 2. Cees van Espen (Arnhem); 3. Piet Buuts (Keidonk); 4. op 11 seconden: Jo de Haan (Huibergen). De in Nederland nog immer zeer populaire oud-internationaal Bart Carlier zal het komende seizoen voor de eredivisieclub Fortuna '54 uitko men. Deze verrassing had het be stuur van de Limburgse vereniging in petto voor de toeschouwers bij de zaterdag ter gelegenheid van Fortu- na's 10-jarig bestaan gespeelde wed strijd tegen de Hamburger SV. De transfer van Carlier, die enkele sei zoenen geleden reeds voor Fortuna uitkwam, maar daarna voor de Fran se eerste divisieclub Monaco speelde, was reeds een week geleden een feit geworden. De Fortuna-bestuurders wilden het nieuws echter pas zater dag bekendmaken. Een moment uit de zaterdagavond in Rotterdam gespeel de voetbalwedstrijd tussen Feyenoord en Tottenham Hotspur, welke strijd door de Rotterdammers met 4-3 werd gewonnen. Hier een Rotterdamse aanval op het doel van de Spurs.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10