Bestuurder reed door na aanrijding Nog geen spoor van vermisten in Champagnole Ontploffing op jacht: 7 gewonden Scheepsberichten Jeugdige dief mag zijn meisje houden Weerbericht Het weef in Europa Marktberichten PAUZE DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1964 DE LEIDSE COURANT RAGINA 3 Omstreeks drie uur gistermiddag had er een aanrijding plaats op het kruispunt Turfmarktbrug, Nieuwe Beestenmarkt, Oude Singel. Aan de 57-jarige wielrijdster T. van der Meel- Visser uit Leiden rijdende van de Turfmarkt in de richting Nieuwe Beestenmarkt werd door een perso nenauto komende van de Beesten markt geen voorrang verleend. De wielrijdster kwam te vallen en kreeg enige bloedende wonden aan het gelaat. Zij werd door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd. De bestuurder van de auto reed door, maar het nummer van de wagen is de politie bekend. Burgerlijke Stand Geboren: Hillegonda Philippine Magdalena dv A. J. Kret en C. van Rossum; Ingeborg Cornelia Christina dv P. S Geertsma en C. M. A. Mul der; Petrus Gerardus zv C. P. Schra- ma en E. G. S. Wesseling; Jacoba Cornelia Johanna dv P. G. M. van Houten en J. C. J Mourits; Elisabeth Pieternella dv A. van Beelen en N. Schoneveld; Stefanus Martinus Adri- anus Maria dv D. F. Verplancke en E. J. M. Hakkaart; Arno zv S. Zwarts en W. M. van der Linden. Gehuwd: J. Veldhuijzen en M. J N. Keijser. Overleden: J. Neuteboom, 28 jaar, man; M. Hazenoot, 65 jaar, man. Ondertrouwd: H. A. Robbers en M. P. van den Burg; P J. Rosenberg en M. T. van der Linde; H. van Klave ren en I. J M. Wolters; G. P. L. de Bock en W. G. Hensing; T. C. A. O verdijk en W. J. T. M. Overdevest; A. A. Veerman en M. J. Trouwee; C. J. Biesbroek en D. H. van Gog? D. Brussee en L. Jeltema; M. van der Boon en C. van LeeuwenP. F. E. de Kort en A. M. van Weizen; J. van Leeuwen en I. H. A. van Leeu wen; J. Timmers en T. Boer; J. G. P. A. du Pau en J. J. J. van Bavel; P. C. Blonk en A. C. Ouwerkerk. BEIJRSO VERZICHT Markt in herstel AMSTERDAM, 6-8. Op de min of meer flauwe tendentie van gisteren heeft het Damrak vanmiddag geant woord met een goed koersherstel voor vrijwel alle internationale waarden. De verliezen van de voor gaande dag konden echter niet vol ledig worden ingelopen. De betere stemming voor de hoofdfondsen ging geheel van Wallstreet uit. Na aan vankelijk flauw te zijn geopend, waarbij de tikker een kwartier ach ter bleef met het doorgeven van de koersen, heeft Wallstreet zich woens dag later zeer goed hersteld. Aan 't slot bleek dat de eerder op de dag geleden forse koersverliezen, in ver band met de militaire spanning in Vietnam, geheel waren teniet gedaan. Dit was vandaag voor het Damrak een stimulans. Het publiek waagde zich met kooporders in de markt, terwijl tevens dekkingsaankopen plaatsvonden. Toch bleef de handel kalm. Kon. Olie liep in een vrij le vendige markt op van f 166.10 tot f 166.60. De slotkoers van gisteren was f 165.80. Philips en Unilever ver beterden ieder circa een halve gul den tot resp. f 149.90 en f 144.90. AKU gaf een avance te zien van vier pun ten tot 461, terwijl Hoogovens twee punten hoger werden geadviseerd op 595. Tegen het slot liep de prijs voor Philips en Unilever een weinig terug. De Amerikaanse senaat heeft het wetsontwerp op de rente-egalisatie belasting aanvaard. Dit houdt in dat de Amerikanen met terugwerkende kracht tot 19 juli 1963 vijftien pro cent moeten betalen voor het aan kopen van effecten in het buiten land. De einddatum van deze wet is voorlopig vastgesteld op 31 decem ber 1965. Zoals bekend heeft het in dienen van deze wet grote schade toegebracht ten opzichte van de om vang van de affaire in de interna tionale waarden tussen Nederland en Amerika. Een verbetering van hel zakenvolume voor de hoofdfondsen met Amerkia kan dus vóór eind 1965 niet worden verwacht. In de scheepvaartsector ging nog wel het een en ander om. De Indi sche lijnen waren vast. Zij gaven verbeteringen te zien van twee tot vier punten. De stemming voor de leidende cultures was verdeeld. Ook de staatsfondsenhoek gaf eerder een lichte koersverbetering te zien: Op vrijdag 14 augustus kan worden in geschreven op nom. f 30 min 20- jarige obligaties 1964 Europese inves teringsbank tot de koers van 97 pro cent. De beurs is van mening dat deze lening erin zal gaan, hoewel men er niet erg enthousiast over is. Van invloed was de aankondiging van deze lening voor de staatsfond sen niet. In september komt beton- fabriek De Meteor met een conver teerbare obligatielening mét claim recht. De aandelen van deze maat schappij gaven vanmiddag weinig verandering te zien. Voor het examen M.O. tekenen akte A is geslaagd te Tilburg mej. M. J. A. Jansen uit Leiden. De Victoria Regia in de Leidse Hortus is bijzonder bloeilustig. Zij gunt zichzelf geen ogenblik rust. Vanavond en morgenavond bloeit de koningin der grote waterlelies we derom; vanavond wit en morgen avond van rose tot purper. Toegang, ingang Rapenburg, 's avonds van 9 tot 11 uur. Gistermiddag omstreeks tien over half drie is de zevenjarige Richard Huisman bij het spelen op een hek van de school aan de Zuidsingel ge vallen en met zijn linkerarm op een van de punten van het hek terecht gekomen. Met een grote vleeswond is hij door de EHD naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd. LEIDERDORP Aandenken van burgerij Op ini tiatief van enkele inwoners zal aan het -neentebestuur ter gelegenheid van opening der nieuwe Leider- dorpse brug en naar aanleiding van de grote activiteiten, die zij in de na oorlogse jaren heeft ontplooid voor en in het belang van de gemeente, een geschenk worden aangeboden. Van 17-22 augustus zal daarvoor een huis-aan-huis-buscolleete worden ge houden. De vorm van dit geschenk zal in overleg met het gemeentebe stuur plaats vinden. Bijdragen hier voor kunnen ook worden overge maakt op girorekening nr. 210921, ten name van de heer W. Hendrik- sen, v. d. Valk Boumanweg 20, Lei derdorp met vermelding: bijdrage geschenk burgerij. Het comité ver trouwt op de medewerking in deze op de burgerij en hoopt dat zij goed „over de brug zullen komen". Geboren: Josephus Hubertus Augustinus zn van H. J. Verhoef en M. A. van Duijnhoven. Joannes Her- manus Leonard zn v. N. J. A. Schou ten en R. J. M. Koot. Edwin Fran- ciscus Jozef zn van L. J. van den Berg en P. Steenbergen. Gustave Clarence Hermanus zn van W. C. M. Dekker en I. M. H. Grates. Ondertrouwd: Johannes Wilhel mus Antonius Verburg, 27 jaar. ver koper, wonende te Leiden en Nieske Verbeek, 26 jr, kleuterleidster. Wil lem Dreef, 24 jaar, chauffeur, en Elisabeth de Wolf, 18 jr, controleuse textielfabriek, wonende te Leiden. Getrouwd: H. Hollander en H. Ga- nelis Dobbe 20 jaar, militair, wonen de te Alphen a. d. Rijn en Marga- retha Gemma Maria Steenbergen, 21 jaar, kantoorbediende. Overleden: Teunis Molema, 73 jr, echtgenoot van M. de Lange. Grietje Bogaards 65 jaar (Hazerswoude). VOORSCHOTEN Geslaagd. Te Den Haag zijn ge slaagd voor het examen Duits MO-A schoolakte mej. E. v. d. Zaal en de heer H. Laauwen. OEGSTGEEST Geslaagd. Te Den Haag is ge slaagd voor het examen Duits MO-A huisakte de heer L. van Veen. Geboren: Maria Cornelia dv G. Luijnenburg en C. J. Boere; Johannes Maria Gerardus zv J. M. G. den Hol lander en M. J. A. van der Lubbe; Jan zv J. B. Nouwens en J. Vrijen- hoek; Frank zv J. Hogewoning en I. J. de Vogel; Onno zv D. A. Heij- ungs en B. Hageman. Ondertrouwd: J. C. M. Juffermans en M. H. Witteman; W. A. Nolet en M. H. L. Conradi; R. E. Taselaar en M. J. Callenbach; J. H. C. van Dijl e:i E. M. M. Heisterborg. Getrouwd: B. Drejer en F. E. Kai ser; G. van Dijk en J. van Egmond. Overleden: M. Draaisma w.v. D. Zandvliet; A. J. H. M. Joosten; P. Levedag; A. Kamper, w.v. H. J. van Ginkel; S. A. C. Kouwenhoven e.v. R. Bolt. Geredden naar huis Vanochtend vroeg is in Cham pagnole de horizontale boring naar galerij 26 voltooid, maar geen spoor gevonden van de twee mijnwerkers die men daar hoopte te vinden. En kele meters verder, achter een in storting, kan nog een ruimte zijn. De redders zijn nu bezig een weg daar heen te banen. Dit werk zal ver scheidene uren vergen. De negen mijnwerkers die dinsdag - na acht dagen opgesloten te heb ben gezeten - gered werden hebben gistermiddag het ziekenhuis verla ten. Op een bijeenkomst met journa listen voerde voorman André Mar tinet het woord. „De instorting deed zich zonder waarschuwing voor. Er was plotseling een oorverdovend la waai van vallend gesteente en de lucht was vol stof. Wij werden door een hevige luchtverplaatsing tegen de wanden van de galerij gegooid. Ik verzamelde mijn mannen en wü organiseerden ons ondergronds ver blijf. Wij rantsoeneerden het licht van onze mijnlampen zodat wij voortdurend enig licht hadden tot het moment, dat men ons vond." Martinet zei, dat koude en vocht de ergste vijanden van de ingesloten mannen waren geweest. „Wij heb ben echter geen moment het ver trouwen verloren, dat men ons zou vinden." De mannen tekenden de dagen aan op de muren van de kalk steenmijn. Martinet, zei, dat hij ge durende 18 jaar in de mijn werk zaam was geweest. Hij had nog niet besloten of hij weer zou afdalen. Aan boord van het jacht van de familie W. v.d. Maaden in Wijk en Aalburg heeft zich omstreeks half één vanmiddag een hevige ontplof fing voorgedaan. Man, vrouw en vijf kinderen moesten met min of meer ernstige verwondingen in een ziekenhuis in Den Bosch worden opgenomen. De explosie deed zich voor, toen de heer v. d. Maaden de motor wilde starten. De politie denkt aan de mogelijkheid van gemorste benzine als oorzaak van de ont ploffing, die gepaard ging met een meters hoge steekvlam. De gehele motor is uiteengespat. Het schip heeft nogal wat schade opgelopen. Voortaan Nederlandse schepen voor Politie van Nieuwkoop rekent 2 bromfiets- dieven in Gisteren zag mevr. van Wengerden, wonende Dorpsstraat 5 te Nieuwkoop, dat een tweetal opgeschoten onbe kende jongelui zich ophielden bij de op het erf tegen het huis staande bromfiets van haar man. Ze rende onmiddellijk naar huiten en zag hoe de beide knapen trachtten er met de bromfiets vandoor te gaan. Door de fiets van achteren vast te grijpen be lette mevr. v. Wengerden de opzet, waarop de jongelui het hazenpad ko zen. achtervolgd door het echtpaar De jongens vluchtten aan de over kant een erf op waar ze probeerden er met een roeiboot vandoor te gaa\ Jammer voor hen lagen er geen rie men in de boot, zodat ze niet alleen letterlijk, maar ook figuurlijk in de boot zaten. Toen was het voor de ijlings ge alarmeerde wachtmeester van poli tie P. l'Ami, die in de onmiddellijke nabijheid woont, gemakkelijk de he ren in te rekenen en naar het bu reau te geleiden. Indonesische export Nederlands technisch Als protest tegen de Britse steun aan de Maleisische federatie hebben de Indonesische zakenlieden beslo ten hun produkten voortaan met Ne derlandse in plaats van Engelse schepen naar hun buitenlandse af nemers te sturen. Bovendien hebben ze besloten voortaan geen importgoederen meer met Britse schepen te laten vervoe ren. Engeland had tot dusver vrij wel een monopolie op dit gebied. FILIAALCHEF VERDUISTERT VOOR 20.000 GULDEN De recherche van het bureau Mar- coniplein in Rotterdam, heeft de 33- jarige filiaalchef D. F. uit de Maas stad gearresteerd in verband met een omvangrijke serie verduisterin gen ten nadele van zijn werkgever, een radiozaak in het westen van de stad. F. zou voor ongeveer 20.000 aan elektrische apparatuur, eigen dom van de radio-zaak, voor eigen rekening hebben verkocht. Een en ander heeft zich het laatste haljaar afgespeeld. F. zal binnenkort voor de officier van justitie worden geleid. materieel voor Indonesische leger Samenwerking tussen Indonesië en Nederland op hef gebied van de le vering van technisch materieel voor de Indonesische strijdkrachten is ze ker mogelijk, onder meer wat elek-» tronische apparatuur betreft. De In donesische minister van defensie, ge neraal A. H. Nasoetion, heeft dit woensdag in een vraaggesprek te Djakarta verklaard. Levering van dergelijk materiaal brengt opleiding met zich mee, voor al ten aanzien van het onderhoud. Voor de opleiding van Indonesische militairen in Nederland bestaan geen reële plannen en er zijn tot dusver ook geen besprekingen over gevoerd, aldus de minister. Het is niet onmogelijk, dat later enkele Indonesische officieren naar Nederland zullen gaan voor een ver gelijkende studie op het gebied van bevelvoering. Overigens zal 't groot ste deel van deze studies door In donesië worden verricht in de Sow- jet-Unie en de Verenigde Staten. Ook wordt militair personeel ge zonden naar Zuid-Slavië, West- Duitsland, Frankrijk, Pakistan, In dia en Australië. Meer landen, ook Nederland, zijn in deze reeks wel kom. Alurda 5 te Weser; Loppersum 5 v. Antwerpen n. Le Havre; Maasdam 5 v. Bermuda n. New York; Montfer- land 6 te Salvador; Parthenon 6 te Barbados verw.; Castor 5 v. Cartha- gea n. Cristobal; Ladon 5 v. Parama ribo n. Amsterdam; Medon 6 te New York; Socrates 5 v. Weser n. Ham burg; Soestdijk 6 te Boston; Koude kerk 5 v. Fremantle n. Adelaide; Overijssel 5 v. Marseille n. Rotter dam; Nieuw-Amsterdam 5 van Gei- ranger n. Andelsness. De rechtbank te Groningen heeft er geen bezwaar tegen, dat de 18- jarige autospuiter A. J. B. uit Em- meloord, die in Rotterdam een auto heeft gestolen, blijft omgaan met zijn meisje, de 17-jarige S.J. uit Noord- Oostpolder, die bij haar werkgever 300.heeft gestolen. De officier van justitie had bij zijn eis van een jaar gevangenisstraf met aftrek, waarvan vier maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar, als bijzondere voorwaarde ge vraagd, dat B. van de omgang met 't meisje zou moeten afzien. B. werd vandaag conform de eis veroordeeld, waarbij deze bijzondere voorwaarde echter niet werd opge legd. Het meisje werd conform de eis veroordeeld tot drie maanden tucht school voorwaardelijk, met een proef tijd van drie jaar. Ze werkte als dienstbode bij prof. A. G. de Wilde in Haren. Begin mei ging ze er met B. vandoor met ver melde 300.Op hun zwerftocht door Nederland stal de jongeman in Rotterdam een auto. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. Geldig van donderdagavond tot vrij dagavond. Opgemaakt te 11.15 uur. KOELER Toenemende bewolking met tijdelijk regen of enkele buien, hier en daar met onweer. Over wegend matige wind uit zuide lijke richtingen. Koeler. HELSINKI OSLO KÓPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE FRANKFORT MüNCHEN ZURICH GENEVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK ATHENE ROME AJACCIO MADRID MALLORCA LISSABON KATWIJK AAN ZEE ZEEPRESTATIETOCHT Voor. de 10de maal zal a.s. zater dag de zeeprestatietocht uitgeschre ven door de Katwijkse Reddingsbri gade, worden gezwommen. Ieder jaar ziet men ze weer, de dames en heren uit Nijmegen, Schoonhoven, Petten, Rotterdam, enz. enz. De deelname staat open voor ieder die de zwem kunst machtig is en de leeftijd van 16 jaar heeft bereikt. Het is geen wedstrijd, maar iedere die de tocht volbrengt ontvangt een fraai uitge voerde medaille of een cijfer dat aan geeft hoeveel maal de tocht .is vol bracht. Bij vijfmaal ontvangt men een zilveren medaille en zij, die de tocht voor de 10de maal achtereen volgend volbrachten, krijgen een gouden medaille. Er wordt door de organisatoren altijd zoveel mogelijk rekening gehouden dat de zwemmers de stroom mee hebben.. Deelnemers kunnen zich melden bij de Zuidpost van de Reddings brigade. De start vindt plaats zater dagmiddag om drie uur ter hoogte van het Rotterdams Zeehospitium, waar ook de jaarlijkse reddingsde monstraties zullen worden gehouden, is samenwerking met de Marine Luchtvaartdienst en de KNZHRM. Er wordt weer een grote deelname ver wacht. Gehoopt wordt op gunstig weer. De af te leggen afstand voor de zwemmers is 1500 meter. NOORDW1JKERHOUT WARANDE VALT TEN OFFER AAN HET VERKEER Het was de gemeente Noordwjjker- hout een financieel offer van ruim f 7.000 waard om aan een onfraaie en zelfs uit verkeersoogpunt gevaar lijke situatie een einde te maken. Maar tegelijk gaat weer .een stukje dorpsintimiteit verloren. Toen op de plaats van de vroegere boerderij van J. van Schie het nieu we garagebedrijf Zandbergen met 'n ruim voorplein is gebouwd, heeft de gemeente ter plaatse de Dorpsstraat aanzienlijk kunnen verbreden, waar door echter de waranda van café „Het Wapen van Noord wij kerhout" nog meer dan vroeger een obstakel voor het verkeer werd. Met de eigenaar van het café is overeengekomen, dat de waranda wordt gesloopt en dat de dan „naakt" komende gevel van het café op kos ten van de gemeente wordt ver bouwd. De vrijkomende grond wordt gro tendeels gebruikt om de bocht ter plaatse meer vloeiend te doen ver lopen. Met de werkzaamheden zal direct na het zomerseizoen worden begonnen. B.B.-schuilkelder in, burgemeesterswoning te Wassenaar Anderhalf jaar geleden stelde de gemeenteraad van Wassenaar kredie ten beschikbaar voor de inrichting van drie schuil gelegenheden ten be hoeve van de BB in de gemeente Een van die kelders bestemd voor de wijkploeg Zuid van de BB zou worden ingericht in de kelderruimte onder de woning van burgemeester mr. W. J. Geertsema aan de Konij nenlaan. Aan de raad wordt thans voorgesteld met mr. Geertsema een overeenkomst aan te gaan waarbij als erfdienstbaarheid ten laste van het perceel waarop de burgemees terswoning staat het recht wordt ge vestigd tot gebruik in geval van oor log, oorlogsgevaar of onder andere buitengewone omstandigheden van genoemde kelderruimten. De erf dienstbaarheid wordt gevestigd ten dienste van een aangrenzend per ceel, dat eigendom van de gemeente is. In de overeenkomst wordt o.m bepaald, dat ook voor oefendoelein den daarvoor aan te wijzen personen in de kelderruimten moeten- worden toegelaten. De overeenkomst bevat verder bepalingen over de afkoop van de erfdienstbaarheid, welke echter niet eerder zal kunnen plaats vinden dan nadat elders in de ge meente 'n plaatsvervangende schuil- gelegenheid zal zijn ingericht. GOUDA, 6-8. Kaas Aanvoer 135 partijen: le kw. 2.72-2.82, 2e kw. 2.61- 2 71, extra kw. 2.83-3.38. Handel: flauw. UTRECHT, 6-8. Vee Aanvoer 3833; runderen 861, vette kalveren 569, graskalveren 103, nuchtere kal veren 265, schapen 746, varkens boven 100 kg 327, id. onder 100 kg 98, big gen 821, bokken/geiten 43. Prijzen: melk- en kalfkoeien 900-1515, kalf- vaarzen 1160-1545. vare koeien 975- 1180, pinken 625-850. stieren 675- 865, graskalveren 540-640, nuchtere kalveren 70-100, schapen 90-160, lam meren 85-140, varkens boven 100 kg 325-500, id. beneden 10 kg 90-110, biggen 55-70, bakken en geiten 12- 28. vette koeien le kw. 4.30-4.50, id. 2e kw. 4.00-4.30, id. 3e kw. 4.00-4.10, vette kalveren le kw. 3.00-3.30, id. 2e kw. 280-3.00, id. 3e kw. 2.70-2.80, nuchtere kalveren (lev. gew.) 1.40- 1.90, varkens boven 100 kg 1.45-1.55, id beneden 100 kg 1.80-1.90, slacht- zeugen 1.55-1.60, jonge zeugen 1.60- 1.65. Handel en prijzen: melk en kalfkoeien, redelijk, prijshoudend; vette koeien, kalm, prijsh.; vare koei en, traag, goed prijsh.; vette kalve ren, vlug/vlot, als vorige week; gras kalveren, rustig, onveranderd; nuch tere kalveren, vlot, hogere prijzen; schapen, stug, iets hoger; lammeren, stug, iets hoger; varkens, matig, niet geheel prijsh.; biggen, matig, als vo rige week. TER AAR, 5 aug. Groente. Kas- snijbonen 72-92, idem stek 37, snij bonen natuur 56-78, idem B 30-48, witte pronkbonen 20-33, stamprinses- NOORDWUKERHOUT Agenda. Bioscoop „De Zwaan" zaterdag 8 aug. en zondagmiddag 9 aug.: „Drie dolle tantes". Zondag avond 9 aug.: „Parijs in paniek". Geboren: Monique J. M. dv J. J. de Winter en G. T. Pouw; Alexander M. H. B. zv B. C. Jonkman en W. E. M. Scheffer; Renatus P. A. M. zv P. W. Pompe en A. J. van der Putten; Cornells J. T. M. zv C. J. van den Berg en A. M. L. Schacht. Ondertrouwd: P. M. G. Haket en A. C. van den Burg; J. M. Lek en C. A. J. Koppen. Getrouwd: J. C. A. Duivenvoorde en F. van Lieshout; J. Geer lings en M. J. van der Eist. senbonen 40-55, idem B 30-36, stok- prinsessenbonen 52-62, andijvie 8-9, postelein 14, waspeen 12-14, uiten 10- 18, zilveruien 3-6 kroten 6-7, spits kool 18, groene kool 12, augurken E 16-18, idem geel 11 alles per kg. Sla 1 27-30, idem 2 14-19, idem afwjj kend 4-8, bloemkool A 38-44, idem B 22-29, komkommers 10-21 alles per stuk, bospeen 16, selderij 3-5 per bosje. Stoofsla 1.10 per kist. Export veiling: komkommers 26-42 per stuk. Komkommers krom 29-30 per kg. Tomaten 1.65-1.90 per bakje van zes kg. R'VEEN, 5 aug. Bloemen. Orni- thogalum 10-41, Asters 8-38, Colvil- leis 10-51, Gladiolen 10-47, Liatris 9- 45, Dahlia's 10-44, Montbretia 8-30, Eikenblad 28-30, Freesia's 18-36, Tros- chrysanthen Chatsworth 38-62, Davi- ne 36-51, Delightfull 31-66, White Ho pe 34-72, Lilian Hoek 47-68 p. bos. Chrysanthen geplozen Migoli 9-17, Breitner 8-20, Crimson 10-12, Soren- to 10-11, White Hope 9-18, Jolanda 11-15, Delightfull 7-13, Alfretton 11- 13, Am. Anjers Sim Rood 9-19, Sim Rose 8-17, Sim Wit 6-13, Arthur Sim 9-12, Carry Sim 11-19, Princess Ann 8-12, Orchid Beauty 21-22, Dazzler 17-20, Rozen 5-37 p. st. R'VEEN, 5 aug. Groente. Toma ten A 1,80-2,00, idem B 1,90-2,10, id. C 1,65-1,75, idem cc 1,65 per bakje van 6 kg. Kropsla 4,00-25,00, Andij vie 14,00-16,00, Snijbonen 48,00-73,00, Kassnijbonen 81,00-97,00, Snijbonen stek 30,00-36,00, Dubb. Stambonen 38,00-62,00, Komkommers 11,00-17,00 p. 100. DEN BOSCH, 5 aug. Vee. Aan voer 7756; runderen 1121; graskalve ren 271; vette kalveren 1381; nuch tere kalveren 900; schapen 641; gei ten 29; fokzeugen 33; slachtvarkens 529; lopers 14; biggen 2188; slacht- runderen 649. Prijzen: melk-, kalfkoeien 925-1575; guste koeien 8.85-12.75; graskalveren 350-550; kalfvaarzen 1175-1565; klam- vaarzen 985-1100; guiste vaarzen 915- 1080; pinken 635-850; nuchtere kal veren 175-325; weideschapen 85-125; ooien met lammeren 75-105; drach tige zeugen 350-450; lopers 75-95; big gen 55-70; slachtrunderen extra kwal. 4.50-4.65, le kwal. 4.20-4.40, 2e kwal. 3.90-4.15, 3e kwal. 3.65-3.85; vette stie ren 4.25-4.45; worstkoeien 3.45-3.65; vette kalveren le kwal. 3.00-3.25, 2e kwal. 2.75-2.95, 3e kwal. 2.50-2.70; nuchtere slachtkal veren 1.60 - 1.95; slachtzeugen le kwal. 1.50-1.58, 2e kwal. 1.48-1.52; slachtvarkens 1.75- 1.85; vette schapen 105-135; vette lammeren 110-125. Aanvoer, handel, prijzen: melk-, kalfkoeien: groter, goed, gehand- half bew. zw. bew. motregen geh. bew. zw. bew. licht bew. licht bew. onbew. onbew. mist licht bew. licht bew. onbew. onbew. onbew. onbew. zw. bew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. 30 14 28 21 27 12 30 21 30 17 29 17 35 17 31 21 36 20 DE ZOMERGASTEN ZIJN VERTROKKEN De laatst-gekomen zomergasten zijn het eerst weer vertrokken. Iemand noemde de zwaluwen „snobs". De zomer brengen ze heel chic hier door; de winter in het zuiden, aan de Nijl of in Zuid-Afrika, waar het dan weer zomer is. Niet alle zwa luwen zijn afgereisd. Alleen de gier zwaluwen, die twee maanden lang rond de kerktoren hebben gezwierd. Ze zijn weg en blijven weg tot vol gend jaar einde mei. We zijn zover- schrikkelijk knap, maar dat er nu niemand zo knap is om ons te ver tellen, wat die zwaluwen bezielt, hoe ze aan hun feilloze aardrijks kunde komen en wie de uitvinder is van die pijlsnelle vliegtuigjes, die ge ruisloos rond de aarde snellen. Als we die uitvinding kenden, zou ieder een een zwaluw willen worden! PUZZEL Nr. 506. - Horizontaal: 1 makker, 4 zekere dans, 7 wezenlijk, 9 gem. in Overrijssel, 11 bedekking van een gebouw, 12 vriend (Fr.), 14 voor voegsel, 15 gebod, 16 scheik. element (afkorting), 17 slobkous (Vlaams), 19 scheepsvloer, 20 gem. in N.H., 24 een plant met bittere blaren en bloe men, 26 deel van de onderarm, 27 inwendig lichaamsdeel. Vertikaal: 1 motorschip (afkor ting), 2 rijstbrandewijn, 3 voorzet-, sel, 4 flauw, 5 aansporing, vooruit dan toch, 6 muzieknoot, 8 bosvogels, 9 lange nekharen van dieren, 10 ge meente in Overrijssel, 11 soort van hond, 13 opening ener fuik, 18 wat gesproken wordt, 19 dunne overjas, 21 voegwoord, 22 kleinigheid, 23 voorzetsel, 25 jongensnaam. PUNT Nou lijk je precies op je pasfoto! haafd; guiste koeien: behoorlijk, duur, duur; jongvee: ruim, gedrukt, niet gehandhaafd; vette kalveren: groter, goed, weinig verandering; nuchtere slachtkal veren: normaal, vlug, hoger; schapen, lammeren: ruimer, redelijk, prijsh.; fokzeugen: groot, beter, duur der; lopers, biggen: minder, gemak kelijk, vaster; slachtvee: behoorlijk, lui, duur; slachtzeugen: groter, flauw, weinig verandering.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3