DE WANDELENDE WEKKER VAN LEIDEN IS VROEG OP VULCANO j| Pijn op reis? WITTE KRUIS I MAAKT U VLOT WEFR FIT! A KRANTENBEZORGERS gevraagd AKTIEVE BEZORGERS Drie jongens verdronken Leidse Bioscopen DE MOORD IN ROTTERDAM Wraaklustige brandstichter kreeg 9 maanden Oplichter in 't groot kreeg anderhalf jaar HAARLEM STELT VERBOUWING SCHOUWBURG UIT MEER WONINGEN DAN OOIT EERSTE HELFT VAN 1964 Schade aan visstand bij bodemonderzoek in het IJsselmeer WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA l De oudste - en waarschijnlijk nog enige - porder van ons land Wist dat er tenminste één Lei- denaar is, die iedere morgen om half drie uit zijn bed stapt, zich aan kleedt en uiterlijk drie uur A half vier zijn huis verlaat? De vaste slapers zullen ongetwij feld opmerken: „Hé, ik had nooit gedacht, dat .,'s morgens drie uur" ook bestond".'. De Leidenaar P. Col- la weet dat echter al vijftig jaar. De nu 77-jarige porder de enige, die Leiden nog heeft is een vitale, kleine man, die al een halve eeuw lang iedere morgen om drie uur op ziin fiets stapt om zijn zestig klanten, verspreid over heel Leiden, te wek ken. Alleen als het glad is maar dan moet fietsen ook totaal onmogelijk ziin gaat hij te voet. Dat bete kent dan nóg vroeger opstaan, want als extra service wekt hij de slapen- den wat eerder, opdat ze wat meer tijd hebben om op hun werk te ver schijnen. Hoe hij er toe gekomen is porder te worden? Toen vijftig jaar ge leden een vacature ontstond in de pordersbranche, omdat de vrouw, die iedere morgen de mensen uit de oude buurt rondom de Uiterste Gracht wekte, overleed, zocht men naarstig naar een opvolger. Men benaderde de toen 27-jarige P. Colla. Deze bleek best bereid de taak op zich te nemen, omdat hij in de barbier salon, waar hij sinds zijn twaalfde jaar lange dagen maakte, maar wei nig verdiende. Colla ging in zijn „vrije tijd" (in de morgenuren van drie tot zeven) wat bij verdienen. Sindsdien heeft hij dit werk vijftig jaar lang verricht. En nog staat hij trouw elke ochtend om drie uur naast zijn bed. „Wat wil je, de klanten re kenen op me. En alle zestig willen ze noch te laat. noch te vroeg ge wekt worden. Nee, ik neem er geen klanten meer bij. dat kan ik niet vóórwerken", zo vertelt de heer Colla. Heeft Colla zich wel eens verslapen, zo vragen we. ,Nee. dat is me ge lukkig nooit gebeurd, al scheelde het één keer niet veel. Die bewuste mor gen liep de wekker niet af. Ik werd toch wakker door 'n licht, metaalach tig geluid. Ik veronderstel, dat dat veroorzaakt werd door het springen van de uurwerkveer. Daarna heb ik gelijk voorzorgsmaatregelen genomen en een tweede wekker aangeschaft. Mocht er een het 's nachts begeven, dan zit ik toch safe. En dat moet, want porren is een precies karwei. Onder zijn klanten bevinden zich bakkers, fabrieksarbeiders, melkboe ren, verpleegsters, handelsreizigers en studenten. Nee, hij praat, nooit met zijn cliënten, daar is 's morgens geen tijd voor. Van sommigen kent hij niet eens de naam. De deur en de bel, dat zijn de dingen, waar hij re kening mee moet houden. Bij iedere klant drukt hij op de afgesproken tijd op de bel en wacht, tot hy aan de reacties merkt, dat de slapende is „verrezen". /"\f porder Colla zich leuke voorval- len herinnert uit zijn loopbaan? Nou en of. Toen vroeger nog niet alle huizen van een bel waren voorzien, bediende hij zich van een oude tafel poot om de deuren mee te bewerken. Dat ging goed, totdat de omwonenden een klacht indienden bij de politie. Het nachtelijk rumoer veroorzaakte veel ergernis bij de mensen, die niet zo vroeg op moesten. Porder Colla heeft toen de burgemeester verzocht aan ieder huis een bel aan te laten brengen. Leuk was het altijd, als studenten hem opdroegen om drie uur een van hun studiegenoten op zijn „gast" zo vroeg mogelijk te wekken. Dat le verde hem dan een royale fooi op, die hem natuurlijk achterdochtig maakte. Maar hij moest de wensen van zijn opdrachtgevers nu eenmaal eerbiedigen en toog naar het opgege ven adres. Aan de reacties van de woedende student was dan duidelijk te merken, dat deze het zoveelste slachtoffer van een grap uit het rijk geschakeerde arsenaal studentenstre ken was geworden. Een ander vermakelijk, iedere dag terugkerend, voorval: de heer Colla moet elke ochtend een oude man wek ken, die nog met geen kanon wak ker is te krijgen. Dan gaat Colla de slaapkamer binnen en roept zo hard hij kan aan het oor van de slaper. Helpt dat niet, dan slaat hij de dekens terug, wat meestal afdoende is. Een opvolger, nee, die is er niet en die zal er wel niet meer komen ook. Maar dat is voorlopig nog hele maal niet nodig, want de heer Colla denkt nog niet aan stoppen. Hij voelt zich nog fit en hij rijdt, of het nu winter of zomer is, nog even op gewekt zijn klanten af, als vijftig jaar geleden. Daar moet je dan wel ijzersterk voor zijn, om op 77-jarige leeftijd, in het holst van de nacht, in weer en wind een flink aantal kilometers „weg te trappen" DE LEIDSE COURANT, vraagt voor Leiden, Oegstgeest Hoge honorering Bijzonder geschikt voor scholieren. Sollicitaties Abonnementenafdeling: Papengracht 52, Leiden, telefoon 20935 Haags miljoenenproject op losse schroeven De goedgekeurde plannen van de N.V. Bredero Vast Goed In Utrecht om aan het Haagse Buitenhof een winkel- en kantorenpand te laten verrijzen staan op losse schroeven. Het project, waarvan de bouwkosten becijferd zijn op zeven miljoen gulden, kan niet worden gerealiseerd als niet gesloopt en gebouwd wordt op de grond, waarop thans het pand Buitenhof 47 staat. Dit pand komt se der kort op de ontwerplijst van be schermde monumenten voor. Bredero vindt, dat het onvoldoende is, dat het pand op die lijst staat, al leen omdat het ouder is dan vijftig jaar. Het pand is volgens Bredero niet van algemeen belang om zijn schoonheid, zijn betekenis voor we tenschap, zijn volkskundige waarde of zijn geschiedkundige herinnerin gen. Buitenhof 47 en omliggende panden werden gekocht tegen prijzen, die wa ren gebaseerd op toekomstverwach tingen, die de gemeente bij Bredero opwekte. De bouwvergunning wacht alleen nog op rijksgoedkeuring. Het bin- nenpand van Buitenhof 47 is reeds ge sloopt. Bredero Vast Goed N.V. vraagt de gemeenteraad van Den Haag om het ministerie van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen in overwe ging te geven Buitenhof 47 van de ontwerplijst beschermde monumen ten af te voeren. (Advertentie) Gisteravond is de 11-jarige Johan Kaas bij het spelen in de Entrepot- haven bij de Zeeburgerkade te Am sterdam in het water gevallen en verdronken. Gisteren is de 9-jarige zoon van de familie H. A. Gunnewick te Lich tenvoorde (Gld.) in het plaatselijke zwembad verdronken. Verdronken is voorts het 2-jarig zoontje van de familie Wonnink uit Hasselt. Het gebeurde in de De- demsvaart niet ver van het huis van zijn ouders. Toen het jongetje gister middag vermist werd is men gaan zoeken. Buren vonden het in de De- demsvaart, waar het vermoedelijk by het spelen in is geraakt. De films in de week van 30 juli tot 5 augustus zijn door de Katholieke Filmcentrale als volgt gekeurd Camera: „55 Dagen Peking" 14 jr. Dagelijks ook zondag 8 uur. Lido: „Rio Bravo". 14 jaar Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zond. 2.30 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Luxor: „Aan de Rivièra". (Alle leeftijden) Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zond 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Rex: „Love in Las Vegas**. 14 jaar. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zond. 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Studio: „De Fantast". 18 jaar. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zond. 2.30 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Trianon: „Irma la Douce (18 jr.) Dag. 2.00, en 8.00 uur. Zond. 2.00. 5.00 en 8.00 uur. Verdachte tekenaar nog steeds in arrest De verdachte in de moordzaak IJsclubdwarsstr., de 23-jarige bouw kundig tekenaar A. van L. uit Rot terdam, blijft nog steeds ontkennen de 28-jarige mevrouw E. Hagers- Segov in de nacht van woensdag 22 op donderdag 23 juli in haar woning met een broodmes om het leven te hebben gebracht. De officier van Justitie, mr. J. D. de Jong, die de zaak thans behan delt, verklaarde gistermiddag dat het gerechtelijk vooronderzoek onder lei ding van rechter-commissaris mr. C. J. van Zeben, nog steeds voortduurt Mr. de Jong voegde er nog aan toe, dat in een groot aantal details, die ten nauwste met de zaak verband houden, nog steeds geen klaarheid is gekomen. De verdachte verblijft sinds vorige week woensdag in het huis van be waring te Rotterdam. Tot een gevangenisstraf van negen maanden met aftrek van voorarrest werd de 30-jarige J. van T. uit Arr- hem gisteren veroordeeld door de Utrechtse rechtbank wegens brand stichting. De man, die al een reeks veroordelingen achter de rug heeft, werd bij zijn voorlaatste veroordeling ter beschikking van de regering ge steld. Hij had toen een poging ge daan zijn echtgenote van het leven te beroven. De man kreeg een plaats in het psychopaten-asyl in Den Haag. Toen hij dit jaar op Paas-proef- verlof mocht, ging hij naar Utrecht waar zijn ex-vrouw zich op een woonboot in Utrechts drijvende rosse wijk had geïnstalleerd. Hij probeer de daar de b^l in brand te steken, de schade bleef tot wat geblakerde meubels beperkt. Bij een vorig ver lof had hij ook al een poging ge daan brand te stichten op de boot. De uitspraak was conform de eis. De 30-jarige Utrechtse Timmerman J. A. van der K. werd gistermorgen door de rechtbank in zijn woonplaats veroordeeld tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar met aftrek van voorarrest. De man had een uitge breide reeks opliehtingen, verduiste- ingen en andere onregelmatigheden in deze sfeer op zijn geweten. Het ging weliswaar in de meeste gevallen om betrekkelijk kleine be dragen, maar de schaal waarop hij deze feiten pleegde, maakte zijn zaak tot een zeer ernstige. De delic ten werden gepleegd in Utrecht, De Bilt en Breda. Naast een gevangenisstraf van an derhalf jaar had de officier van Ju stitie een voorwaardelijke ter be schikkingstelling van de regering ge- eist, iets waar de rechtbank zich niet fK"fc kon verenigen. B. en W. van Haarlem zijn genood zaakt de verbouwing van de stads schouwburg om financiële redenen - de begroting 1965 vertoont een tekort van f 3.350.000 - uit te stellen. In de komende maanden zullen slechts kleine verbeteringen aan het toneel worden aangebracht. GOEDE RAAD IS OUD Met de verjaardag van het raadslid de heer J. Wiersma, die vandaag 76 jaar wordt, zal de raad van de gemeente Barne- veld een merkwaardig record boeken; die dag zullen de 21 le den van deze raad gemiddeld 65 jaar zyn. Met reden mag dit college zich dan „raad der ouden" noemen. Het hoogste gemiddelde wordt geboekt door de uit drie leden bestaande fractie van de P. v. d. A„ namelijk 69 jaar. De drie AR- en de 4 SGP-fractieleden volgen daarop met ,een gemid delde van 66.5 jaar, terwijl de acht C.H.-raadsleden gemid deld 68.6 jaar oud zijn. De een mansfracties van KVP en WD laten het bij respectievelijk 65 en 49 jaar. Daarmee is het VVD- raadslld, de heer H. H. Knoop, de benjamin in de raad. Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek werden in de maand juni van dit jaar 8518 nieu we woningen voltooid. Dit is een ho ger cijfer dan ooit in een maand juni werd bereikt. In juni 1963 kwa men 8151 woningen gereed. In de jaren 1950 t.m. 1962 kwa men in de maand juni gemiddeld 7149 woningen gereed. In het eerste half jaar van 1964 werden 42.111 nieuwe woningen op geleverd, tegen 30.066 in het eerste half jaar van 1963. Gemiddeld kwamen in de ovéreen- komstige periode van de jaren 1958 t.m. 1962 37.973 woningen. Sedert juni 1945 zijn nu in totaal 1.135.738 nieuwe woningen gebouwd, waarvan er 118.125 werden uitge voerd in systeembouw. Verder seismisch bodemonderzoek op het IJsselmeer is opgeschort tot in overleg met het ministerie van Landbouw en Visserij aan de betrok ken oliemaatschappijen nadere richt lijnen kunnen worden gegeven. Minister Andriessen heeft toege geven. dat bij het seismisch onder zoek, waarbij springstof in het water tot ontploffing wordt gebracht, scha de is toegebracht aan de visstand. Om verdere schade te voorkomen is het onderzoek voorlopig opgeschort. AETHERKLAI\KEl\ DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1964 HILVERSUM I 402 m 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws, 7.10 Ochtendgymnas tiek, 7.20 Lichte grammofoonmuziek, 7.50 Dagopening, 8.00 Nieuws, 8.15 Nieuws, 8.15 Lichte grammofoonmu ziek, 9.00 Ochtendgymnastiek, 9.10 De groenteman, 9.15 Klassieke gram mofoonmuziek, 9.35 Waterstanden, 9.40 Morgenwijding, 10.00 Lichte grammofoonmuziek, 10.50 Voor de kleuters, 11.00 Nieuws, 11.02 Huis houdelijke zaken, lezing, 11.15 Radio- philharmonisch orkest: klassieke mu ziek, 12.00 Licht ensemble met zang soliste, 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Promenade- orkest: concertmarsen, 13.00 Nieuws, 13.15 Reportage van de Europese roeikampioenschappen voor heren te Amsterdam, 13.20 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmu ziek, 18.25 Beursberichten, 13.20 Mi litair orkest ,14.00 Klassieke kamer muziek, 14.45 En passant, cabaret- programma, 15.15 Lichte grammo foonmuziek. 16.00 Nieuws, 16.02 So praan en piano: moderne liederen; 16.30 Churchill als parlementslid, le zing; 16.45 Licht instrumentaal kwar tet, 17.00 Voor de jeugd, 18.00 Nieuws, 18.20 Reportage van de Europese roeikampioenschappen voor heren te Amsterdam, 18.20 Lichte grammo foonmuziek, 18.30 Licht orkest met zangsoliste. 19.00 Sportparade, 19.30 Lichte mu2iek, 20.00 Nieuws, 20.05 Stereofonische uitzending: Sopraan en piano: klassieke liederen, 20.50 Bondig Bulletin: wekelijkse kunst notities, 21.00 Omroeporkest en so list: Moderne en klassieke muziek, 21.45 Licht ensemble met zangsolis ten, 22.30 Nieuws, 22.40 Actualiteiten, 23.05 Pizzicato: nieuwsflitsen en ac tualiteiten uit de lichte muziekwe reld, 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m 7.00 Nieuws, 7.10 Morgengebed, 7.15 Lichte grammofoonmuziek. 7.55 Overweging, 8.00 Nieuws, 8.15 Lichte grammofoonmuziek, praatje voor de vrouw, toeristische tips en program- m: voor de kinderen, 10.00 Klassieke grammofoonmuziek, operettefragmen ten en praatje voor de vrouw, 11.00 Voor de zieken: 11.45 Lichte gram mofoonmuziek, 12.15 Leven op het land, gesprek, 12.30 Mededelingen t. b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Deze Week, praatjes en ber„ 13.00 Nieuws, 13.15 Klassieke grammofoonmuziek, 13.45 Voor de vrouw. 14.15 Metropole orkest, 14.45 Geestelijke liederen, 16.00 Alle den volcke, klankbeeld, 16.45 Klassieke cellosonates (gr.), 17.00 Voor de jeugd, 17.30 Lichte grammofoonmuziek voor de teen agers, 18.15 Sportagenda. 18.20 Pro menade orkest en soliste, 19.00 Nieuws en weerpraatje, 19.10 Vocaal ensemble met zangsolist (gr.): klas sieke muziek, 19.30 Radiokrant, 19.50 Pianospel: lichte muziek, 20.10 Lich te grammofoonmuziek, 21.40 Zet - Pé, licht programma, 22.00 Kerkor gelconcert, 22.30 Nieuws en herha ling SOS-berichten, 22.40 Avondover denking, 22.55 Boekbespreking, 23.00 Platennieuws, 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 15.0015.45 Voor de vrouw; 16.0016.15 Voor de kinderen; 19.30 De Flintstones, tekenfilm (dl. 31); NTS: 20.00 Journaal; KRO: 20.20 Brandpunt; 20.40 Zomerwedstrijd; NTS: 20.50 Niet op z'n burgers, ge filmd programma over klederdrach ten; KRO: 21.20 Als het je tijd is...., toneelstuk; 22.45 Epiloog; NTS: 22.55 23.00 Journaal. NCRV: 20.40 Herrie om Harrie, TV-spel; 21.20 Documentair program ma over het politie-apparaat; 21.45 Drie maal negen, TV-film; 22.10 22.35 Dierenleven, documentaire film (II). door Antonio del Monte 43 Daar was om te beginnen het feit, dat ze weer geld verdiende. Toen iedereen in het dorp crediet weigerde en ze tenslotte geen andere oplossing wisten dan naar de priester te gaan om wat geld te lenen, had Giulio, de kraterwachter iets gestuurd. En Nino had hier en daar wel eens wat kunnen verdienen, maar dat was altijd nog te weinig om er behoorlijk van te kunnen leven. Maddalena was een beetje veran derd. Ze kon soms uren lang zwijgen en ging als een schim door het huis. En Nino, nu hij een groot deel van 't inkomen verzorgde, begon zich zo'n beetje het mannetje in huis te voe len en werd hoe langer hoe brutaler. Opeens had Alvaro de boot stil ge legd. Het was nu doodstil op het ein deloze watervlak. Zo stil, dat Maria haar ogen opende en verwonderd rondkeek. De zon brandde op het kleine, witte eilandje in de diepblauwe zee, die glansde als een saffier. Donato stond op om zich uit te kle den en zich gereed te maken voor zijn eerste duikpoging. Hij kwam uit de kajuit in een donkerblauwe zwem broek, de duikershelm rond z'n hoofd geklemd. Nog even keek hij rond. Achter het masker knipperden zijn ogen tegen het witte, blinkende licht. „Ik ben benieuwd of het lukt", zei Maria. Maar Alvaro gaf geen antwoord. Hij had het anker laten zakken en zat een tijdje donker voor zich uit te kij ken. Af en toe dronk hij een slok wijn uit een slanke, donkergroene fles. Hij zweeg. Ook toen Donato gereed stond om te duiken. Hij schoof de fles weer terug in het kastje en ging languit, met de handen onder zijn hoofd liggen sla pen. Maria keek soms naar hem, maar hij hield zijn ogen aldoor gesloten, ofschoon ze er van overtuigd was, dat hij nog niet in slaap was geval len en ieder geluid hoorde. Ze zat aan de pompinstallatie en Donato liet zich geruisloos in het wa ter zakken. Hij klemde zijn handen om de rand van de boot en achter de ronde, doorzichtige platen in het mas ker, keken zijn ogen een moment naar Maria. Ze knikte en opeens liet hij zich zakken. Ze zag zijn gestalte nog een, ogenblik als eeri enorme schaduw aan de oppervlakte van het water schuiven, maar daarna kon ze niets meer onderscheiden, want de zon to verde een oogverblindende hoeveel heid flikkerende glinsteringen op het deinende zeevlak. Langzaam en regelmatig begon ze te pompen. In het begin telde ze er bij. Haar hand ging op en neer met de stelselmatigheid van een kloppend hart. Het was een werkje, dat ze dro mende zou kunnen verrichten, zo dikwijls had ze het al gedaan. Op dit tijdstip realiseerde ze zich echter voor het eerst, dat er in haar hand een mensenleven gevangen zat: wanneer ze ophield met pompen, zou Donato van verse lucht verstoten blijven en reddeloos verloren zijn. Hij ging steeds dieper. Aan zijn lichaam zaten zijn armen als vleugels en hij zonk in een tijd loze wereld van helder, bewegend glas. Een zilveren vis flitste op een afstand aan hem voorbij. En op de bodem sloeg het schip een langgerekte zwarte schaduw. Doch Donato merkte het niet. Zijn armen en benen maakten gelijkma tige bewegingen. Het licht van de zon werd allengs waziger. Het stond bo ven zijn hoofd in een brede laag van doorschijnende, stralende tinten. Meer naar beneden werd het water grijzer en strakker glas. Het omspan de de dingen als een onbewogen har nas, ondoorkomelijk en onmenselijk langdurig. Donato was nu vlak bij de bodem. Er waren geen schaduwen en geen lichtglanzingen meer. Boven hem lag zijn boot te drijven in een ander tijd perk en werd van zijn bestaan ge scheiden door onbreekbaar, langge rekt matglas. Donato danste met zichzelf. Hij verplaatste zijn éne been, zijn armen zwierven omhoog en zijn bo venlichaam boog zich achterover. Maar hij behield zijn evenwicht. Nog even, dan raakte zijn voorvoet de bo dem. En langzaam, geconcentreerd op iedere centimeter, daalde zijn li chaam in een menselijke stand. De bodem was zanderig en gekar teld als de golven aan de oppervlakte. Een wolk van zwarte, traag vloeien de stof dwarrelde omhoog als een kronkelend monster. Donato bewoog zich voort. Op sommige plaatsen was de grond begroeid met een hard, kleurloos mos, dat zich uitstrekte als een bekerfde, rimpelige korst. Ergens anders had de grond zich opgehoopt tot een gril lige berg, waarop zich roerloze plan ten hadden vastgezet. En nog verder ontstonden er plotseling kuilen, of 'n storm had gewoed en de wind het zand had weggevaagd. Donato merkte het nauwelijks. Hij ontweek automatisch al deze dingen, zoals mensen in een straat een stand beeld. Er was een rif, van dunne afge brokkelde rotslagen, dat zich strekte als een geraamte met grijparmen. Maar nergens was een wrak. Donato wachtte even. Hij stond daar als de eerste mens in een onbe woonde wereld. Hij probeerde na te gaan of hij een fout gemaakt kon hebben. Of hij van richting moest veranderen om te komën aan de plek waar de loden kist met het geld lag. Hij was zo zeker geweest van zijn berekeningen, dat het hem verwon derde, dat hij niets anders vond dan water en de alledaagse dingen van een zeebodem. Door zijn hoofd flitsten getallen en lijnen. Terwijl hij rookte, had hij ze op een blaadje van zijn zakboekje geschreven in het huis van Enzo, waar hij de vorige avond zijn intrek had genomen. Donato kende de wind en de zee en de diepte en hij vergiste zich zel den of nooit met de bepaling van 'n plaats. Al had hij dan in zijn leven vele dingen gedaan, die daarmee weinig samenhang vertoonden, hij beheerste zijn vak uitermate goed en hij ver giste zich eerder in mensen dan in de altijd grillige beweging van de zee. Hij schrok toen hy het zich reali seerde. Als een bewoner van een an dere planeet stond hy daar roerloos in zijn duikerstenue, alsof de grond zich aan hem had vastgezogen en zijn voeten nooit meer zou loslaten. Wie bewees hem, dat Alvaro hem niet bedroog? Achter het masker verstrakte Do- nato's gezicht. Zijn ogen verwijdden zich zonder iets te zien. Was het schip wel op deze hoogte gezonken en niet veel dichter bij de kust? Waarom zou Alvaro hem laten delen? Hij had in zyn leven vaker een duikerspak aangehad dan een ge steven overhemd en bestond er dus niet alle reden te vermoeden, dat Al varo vandaag of morgen alleen naar de bodem van de zee zou afdalen? (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2