Jeugdterrorisme in Hoogmade voor de rechtbank Rondvaartboten in Amsterdam gaan met de tram concurreren Sikkens richtte verkoopmij. op Salman - Noordwijk heeft abonnement op Gladiolenwisselbeker ONOPLETTENDHEID OORZAAK VAN VEEL ONGELUKKEN OP DE WEG Echtpaar gegrepen door vrachtauto Raad van Huissen blijft vergaderen tot geschil uit de wereld is Proces verwacht tegen „Saturne" SPORT uvs - L)AG 4 AUGUSTUS 1964 DE LEIDSE COURANT ISFOLKLORESTRAFBAAR Volgens de verdediger van 'n jon geman, die zich maandagmiddag voor de Haagse politierechter had te ver antwoorden, is in Hoogmade (gem. Woubrugge) het een folkloristisch gebeuren met behulp van hooi en stro een nachtelijk vuur te ontste ken; de boeren staan er die ingre diënten zelfs voor af. En daarom zou niet van „wederrechtelijk toeëige- nen" daarvan gesproken kunnen worden. Doch de officier van Justi tie tapte uit een heel ander vaatje: „En nou is het afgelopen daar in Hoogmade anders zal de justitie jul lie eens wat anders leren," zo waar schuwde hij. Elf jongelieden, in de leeftijd van 19-24 jaar stonden terecht omdat zij nieuwjaarsnacht in de Kerkstraat *n vuur hadden ontstoken en daarvoor hooi en stro bij enkele boeren weg gehaald, benevens van vernielingen in aan abri, waarin eveneens 'n vuur was gestookt, zodat alle ramen wa ren gesprongen. Diefstal van hooi en stro; vuur sto ken met brandgevaar voor een aan grenzend pakhuis, 't met stenen ver nielen van ruiten der abri was het elftal ten laste gelegd. Ze stonden in twee groepen wat branie-achtig voor de rechter. „Het is hier geen grapje, wat jullie gedaan hebben is ernstig genoeg," constateerde de rechter. Een publicatiebord van de ge meente was mee in vlammen opge gaan. De gemeente stelde 'n eis voor schadevergoeding tot totaal f 1140 in. VREES VOOR WRAAK De meeste boeren hadden geen scha devergoeding voor gestolen hooi en stro willen hebben. „Geen wonder, dat durven ze niet," stelde de offi cier van Justitie het geval. Het is zo'n beetje een gewoonterecht daar in Hoogmade, dat oudejaarsnacht de jeugd de boel beheerst. Men blijft dan maar liever goede vrienden met hen; anders kan het wel eens kwa der gevolgen hebben," zo constateer de hij. De politie één man kan tegen dat alles weinig uitrichten en laat het dan meestal maar gaan. Dooh toen de officier vernam wat er ge beurd was, had hij ditmaal besliste opdracht gegeven tegen betrokkenen procesverbaal op te maken. „En Geen parkeerplaatsen meer in binnenstad De Verenigde Amsterdamse reders hebben besloten per 1 september a.s. een speciale wa- terdienst te beginnen voor kantoorpersoneel en anderen die hun werk in de binnenstad verrichten. Deze diensten zijn vooral bedoeld voor langpar- keerders, die in de binnenstad moeten zoeken naar een par keerplaats. Zij kunnen straks buiten het centrum hun wagen plaatsen en over het water snel naar men hoopt de bin nenstad bereiken. De diensten van de reders worden op de ochtend- en avondspitsuren ge houden. De prijs bedraagt voor de deelnemers dertig gulden per maand. Het hangt van de voorinschrijving af met hoe veel boten men gaat varen. Voorlopig denkt men aan zes stuks. De tijden zijn gunstig voor deze dienst, zo zei de se cretaris van de Amsterdamse Binnen vaart-reders; vóór tien uur zyn er toch nog haast geen rondvaartklanten en kan elke reder wel een of meer bootjes missen. Vooral de snelheid van de boten moet het doen. Zij moe ten met vaart van een van de vier aanlegpunten naar 't cen trum (Raadhuisstraat) kunnen varen. Anders kunnen de men sen beter de tram nemen. denk erom, als er weer eens iets der gelijks gebeurt, dan zal het jullie be rouwen. Deze week zijn er oranje feesten in Hoogmade, maar we heb ben onze maatregelen genomen en houden jullie in de gaten. Het is al buitengewoon brutaal rommel te ma ken als gebeurd en de gemeente dat te laten opruimen. De bevolking van Hoogmade geeft weinig medewer king, wil kennelijk zelf haar boon tjes doppen. Maar dat zullen we niet toelaten; dat terroriseren in Hoog made moet afgelopen zijn; jullie denken zeker dat je het daar voor het zeggen hebt," beet de officier de verdachten toe, die nu wel wat be dremmeld stonden te kijken. De eis tegen alle verdachten luidde boeten van f 80. En daar zal dan de schade vergoeding bij komen. „De gemeente probeert zoveel mo gelijk van ons te halen; ze hebben wel een kilometer weg verbeterd en het bord was al oud," verweerden verdachten zich. De raadsman van één van hen be toogde dat, gezien de „folkloristi sche" inslag van het gebeurde, er eigenlijk niet van wederrechtelijk wegnemen van hooi en stro kan wor den gesproken en voor de rest vroeg hij een boete, want de jongelui wa ren wel wat te ver gegaan met hun brandje stichten. De rechter legde de verdachten boeten op, variërend van f30,- tot f 75.-. „KOPSTOOT' ALS DANK VOOR EEN SIGAAR Volgens een luitenant-vlieger op vliegveld Valkenburg gedetacheerd, zat er niets onvriendelijks in zijn aanbod aan een medebezoeker van een danszaal in Noordwijk, hem een sigaar te geven. Want die bezoeker had om een sigaret gevraagd, die de luitenant niet had, wèl een sigaar. Maar de vriendelijkheid werd niet beloond, „Stank voor dank", noemde de Haagse politierechter het. Want de mede-bezoeker wilde met de lui tenant gaan vechten, die daar niets voor voelde. Uiteindelijk kwam hij om te dansen en niet om te vechten. Doch toen hij zich met zijn collega naar buiten begaf en in een auto stapte, volgde de man van de ver smade sigaar hem en begon beide luitenants door het geopende por tierraampje te slaan, terwijl ook aan de auto werd gerukt en getrokken, zodat deze beschadigd werd. De aanvaller liet bij de politierech ter verstek gaan, dat wil zeggen, hij kwam te laat. De officier wilde wel aannemen, dat de drank bij het ge beurde een rol had gespeeld en eiste daarom f 100,- boete plus toewijzing van een deel der civiele vordering. De rechter veroordeelde conform die eis. De Sikkens Groep N.V. (deel uit makend van het concern Koninklijke Zout-Ketjen) heeft een nieuwe ven nootschap ogericht, Sikkens Verkoop Nederland N.V.> zo blijkt uit het bij voegsel van de Staatscourant. Het maatschappelijk kapitaal van deze verkoopmaatschappij bedraagt f 100 duizend, geheel geplaatst en in con tanten volgestort. Tot dusver had ieder bedrijf van de Sikkens Groep haar eigen afzet- apparaat voor huisschilderlakken. De verkoopafdelingen van drie bedrij ven heeft men thans gecombineerd in de verkoopmaatschappij, die per 1 juli met haar activiteiten is begon nen. Sikkens Verkoop zal zich uit sluitend bezighouden met de afzet van huisschilderlakken. De verkoop van verfsoorten voor andere toepas singen blijven de produktiebedrijven afzonderlijk behandelen. De directie verwacht door de concentratie van verkoopactiviteiten een intensievere bewerking van de markt te kunnen bereiken. De 2000 inwoners van het stad je Harvey, 150 km ten zuiden van Perth, in Australië, zijn geëvacueerd. Het gevaar bestaat dat een stuwdam in de omgeving het niet zal houden. Een 80-jarige man is maandag in San Francisco aangekomen na 'n fietstocht van 5.200 km uit New York. Hij deed 86 dagen over de 5.200 km. LEIDSE KANTONRECHTER „Mijn lading bestond uit melkbus sen en die belemmerden mij het ach teruitzicht zodat ik die auto niet heb zien aankomen", voerde een 33-ja- rige chauffeur uit Wilnesveld tot zijn verdediging aan. De Wilnesveldse chauffeur stond terecht, omdat hij met zijn vrachtauto op rijksweg 4a onder Alkemade ter inleiding van een inhaalmanoeuvre een zwenking naar links had gemaakt en wel op het moment, dat een achteropkomende personenauto zich reeds naast zijn vrachtauto bevond. Er volgde een fikse botsing en een niet geringe schaderekening. Zowel de plv. kan tonrechter, mr. H. R. Goudsmit, als de officier mr. N. J. Out, wezen ver- dachtes beroep op het feit, dat de lading zijn uitzicht belemmerde, radicaal van de hand. Temeer nog, daar de bestuurder van genoemde auto en diens echtgenote nadrukke lijk verklaarden, dat hun auto zich naast de vrachtauto bevond toen ver dachte naar links uithaalde. „Noch ongeacht 't feit, dat de lading het uit zicht niet mag belemmeren, heeft U blijkbaar ook niet de moeite geno men om eerst in de zijspiegel te kij ken voor U de inhaalbaan opreed", kwam de plv. kantonrechter tot de conclusie. „Ik dacht, dat de weg vrij was", aldus verdachte. „Vooral op een der gelijke drukke verkeersweg kan de nonchalance, waarmede U manoeu vreerde zeer ernstige gevolgen heb ben", wees de officier verdachte nog eens op zijn grove fout. Inverband hiermede eiste hij dan ook naast een geldboete van 75.- subs 15 dagen de voorwaardelijke ontzegging van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 3 maanden, proeftijd 2 jaar. De plv. kantonrechter zag geen re den tot enige clementie en voniste derhalve conform. In de buurschap Radewijk bij Har- denberg is gisteren een verkeerson geluk gebeurd dat aan een echtpaar uit Hardenberg het leven heeft ge kost. De heer A. Geertjes (65) en me vrouw Z. S. Geertjes-Richterink (61) reden op een bromfiets plotseling de weg op en werden gegrepen door een vrachtauto. Mgr. J. P. Huibers 65 jaar priester Mgr. Huibers, die op 15 augustus a.s. zijn 65-jarig priesterschap hoopt te herdenken, verzoekt ons mede te delen dat deze viering in alle een voud zal plaatsvinden met het opdra gen van het H. Misoffer in zeer be sloten kring in Huize Bosbeek te Heemstede. Hij beveelt zich bijzonder aan in het gebed bij alle priesters en alle oud-diocesanen. Er zal geen ge legenheid zijn voor bezoek. Proces over een weg De kwestie van de aanleg van een weg houdt de gemoederen van de Huissenaren bezig. De burgemeester heeft n.l. aan de directie van het transportbedrijf Maters beloofd, dat naar een nieuw te bouwen fabriek ook een weg aangelegd zou worden. Toen de fabriek er echter stond, stel de de raad, dat hij met de toezeggin gen van de burgemeester niets te ma ken had. Er werd een motie van wan trouwen ingediend, de weg kwam er niet Daarna is het bedrijf gaan proce deren. Met gevolg dat het in gelijk werd gesteld en de gemeente werd gedwongen honderdduizend gulden schadevergoeding te betalen en een weg aan te leggen. Gedeputeerde Staten bemoeide zich met de zaak en gelaste, dat als er een weg zou ko men, er een duidelijke overeenkomst tussen gemeente en bedrijf moest be staan, zodat het bedrijf straks niet weer kan gaan procederen. Het touwtrekken over de inhoud van de overeenkomst is thans in vol le gang. Maar dit begint de raadsle den - men spreekt al van sabotage - zo te vervelen - dat zij in meerder heid hebben besloten iedere veertien dagen een raadsvergadering te hou den over dit onderwerp, ook al valt er nog niets te bespreken. Een van de advocaten van de tegenpartij is zelfs met vakantie. Toch vergaderen zegt de raadiedere veertien da gen. Totdat de zaak rond is. Dat de raadsliedendie niets hebben om te praten toch zestien gulden presen tiegeld zullen ontvangen is een zaak, die minder het gemoed van de raads leden beroert Over de wijze, waarop een 26-ja- rige metselaar uit Katwijk met zyn auto een gevaar op de weg was ge weest waren de magistraten nog minder te spreken. Uit het onder zoek bleek, dat de metselaar in de avond van de 14e maart in de Ten Brittenstraat geen voorrang had verleend aan een van rechts komende auto. De botsing kwam dermate he vig aan, dat de bestuurder een zware hersenschudding en zijn echtgenote enkele verwondingen en kneuzingen opliepen. Vooral de reden waarom verdachte geen voorrang verleende, vonden de rechter en officier zeer afkeurenswaardig. De metselaar ver klaarde namelijk: „Ik kon die auto niet zien aankomen, omdat mijn rui ten beslagen waren vanwege het slechte weer". Vooral omdat ver dachte volgens de getuigen met een vrij hoge snelheid had gereden re pliceerde de plv. kantonrechter zeer scherp: „U waagde het er dus maar op en hield geen rekening met het feit, dat U anderen in levensgevaar kon brengen". Het requisitoir was kort maar krachtig. Naast een geld boete van 90.- subs 18 dagen, eiste de officier bij wijze van ernstige Is Saturne een behendigheidsspel of een gokspel? Over dit probleem zal de Haarlemse rechtbank zich bin nenkort gaan beraden. Saturne is 'n semi-roulette-spel dat op het ogen blik in gebruik is in het Zandvoortse Badhotel. De officier van Justitie, mr. L. H. Feitsma, verklaarde dat het proef proces begon op zijn initiatief en niet op aandringen van de minister van Justitie. Mr. Feitsma noemde het van het grootste belang om een snelle beslissing in deze zaak te hebben om eventuele gevolgen elders te voorko men. Voordat het proefproces is be ëindigd zal mr. Feitsma geen op dracht geven de speeltafel met toe behoren in beslag te nemen. In Zand- voort zelf beschouwt het publiek het spel niet als een behendigheidsspel, maar eerder als een gokspel. Aldus de indruk, die de politie heeft ge kregen. waarschuwing de voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden, proef tijd 2 jaar. „Ik heb zelf ooft nogal wat schade opgelopen", lichtte ver dachte zijn verzoek om clementie Geen voorrang nader toe. De plv. kantonrechter kwam hem echter niets tegemoet en vonniste conform. Meningsverschil Een 34-jarige tuinder uit Leid- schendam draaide in de avond van de 11e mei jl. met een door hem be stuurde vrachtauto vanaf de Zeeweg te Katwijk de Kon. Julianalaan in en liet daarbij de doorgang voor een achteropkomende auto niet vrij, het geen een schadelijke botsing ople verde. „Ik heb eerst goed uitgeke ken en ging pas naar links toen ik niets zag aankomen", verklaarde de tuinder zeer onlogisch. „Hij kwam toch niet uit de grond oprijzen", merkte de plv. kantonrechter op. „Neen, maar hij reed kennelijk in een z.g. „dode hoek" waardoor ik hem niet zag", liet verdachte zich niet voor één gat vangen. „Ik reed niet in een dode hoek, doch vrijwel naast zijn vrachtauto toen hij links af ging en mij dus als het ware de vluchtheuvel opjoeg", verklaarde de getuige- automobilist min of meer verontwaardigd. „Als hij beter had opgelet en dus mijn richtingaanwij zer had zien branden, zou er niets rijn gebeurd", deed verdachte een liieuwe poging om zijn onschuld aan te tonen. „Ik heb geen richtingaan wijzer gezien en hij draaide pardoes linksaf, zodat er voor mij geen uit wijkmogelijkheid overbleef", zo ver zekerde de getuige hierna nog met nadruk. Nadat de plv. kantonrechter een einde aan dit dispuut had ge maakt, gaf de officier te kennen, dat hij verdachtes schuld overduidelijk bewezen achtte en eiste daarom 35.- boete subs 7 dagen. „Als ik die boe te krijg, vind ik dat zeer onrecht vaardig, want niet ik, doch hij heeft schuld", gaf de tuinder zich geens zins gewonnen. „Wees blij, dat de officier maar 35.- eist, want ik had een veel hogere boete in mijn ge dachten", diende de plv. kantonrech ter hem van repliek. De tuinder zweeg toen en hoorde zonder mor ren aan, dat de plv. kantonrechter conform de eis vonniste, omdat hij niet boven de eis uit wilde gaan. De Argentijnse regering heeft een wetsontwerp ingediend om de breedte van de territoriale wateren van drie op zes mijl te brengen, zulks ter bescherming van de eigen vis serij. Intensieve strijd om de beste gladiool van dit jaar In de keuringzaal van het Krela- gehuis te Haarlem waren maandag niet minder dan 75 soorten gladiolen opgesteld. Het ging om de mooiste van 1964. Een schitterend sortiment grootbloemige in de fijnste pastel kleuren. Jammer dat de kleinbloe- mige en inzonderheid de Butterfly typen niet konden meedingen. Het is vooral in dit ras, dat men de won derlijkste kleuren en kleurencombi naties aantreft. Voor de beste bloem uit deze groep zal in 1965 ook een zilveren wisselbeker beschikbaar worden gesteld. Van de kleuren zijn vooral het geel, blauw en purper 't slechtst vertegenwoordigd. Het kwe ken van deze soorten levert ook de grootste moeilijkheden. Een opval- HUISBRANDOLIE GOEDKOPER Sinds 1 augustus is de huisbrand olie nr. 1 bij afname van duizend tot vierduizend liter in prijs ver laagd tot 10,65 per honderd liter. Bij afname van meer dan 4000 liter bedraagt de prijs per 100 liter 9,50. Huisbrandolie nr. 2 kost bij afna me van duizend tot vierduizend liter 9.00 per honderd liter. Bij afname van 4.000 liter en meer 8.75. CNV-VOORZITTER VERLAAT TWEEDE KAMER Gisteren heeft de heer J. van Ei bergen, de nieuwe voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond, zijn ontslagbrief gestuurd aan Ka mervoorzitter Van Thiel. De heer Van Eibergen is bekend geworden toen hij in december 1960 de motie over de woningbouw in diende, die op 23 december de val van het kabinet De Quay veroor zaakte. Hij was lid van de A.R.-frac- tie. Bij K.B. is benoemd tot hoogheem raad van- het Hoogheemraadschap van Rijnland, B. Plomp te Nieuw koop. ZOETERWOUDE (Dorp) Op zaterdag 1 aug. organiseerde de visvereniging WV uit Zoeterwoude een viswedstrijd ten bate van boven genoemde doel en deze wedstrijd is dank zij het werk van bestuur en le den van genoemde vereniging, een groot succes geworden. Niet minder dan 480 deelnemers zochten en vonden een plaats aan de waterkant om het tegen elkaar op te nemen. Het was erg druk langs de Vliet, hier en daar zelfs gezellig druk. Klokslag 3 uur ging het fluitsignaal en zag men een eindeloze rij hen gels over het water hangen. Toen om 4.30 uur het eindsignaal klonk, toog ieder naar café Cronesteijn, waar inmiddels de prijzen waren tentoon gesteld. Na een toepasselijk woord van de heer C. Berg, voorzitter van het co mité uitgaansdag bejaarden, werden de prijzen uitgereikt. De eerste prijs was een roeiboot, die beschikbaar was gesteld door de organiserende vereniging WV. Deze werd gewonnen door de heer Jongeleen .Hij had een „wonderbare visvangst" n.l. 15 stuks. De 2e prijs was voor J. Schouten met 12 stuks, de 3e voor J. Brugman met 11 stuks. Maar er waren 180 waardevolle prijzen, zodat ook zij die maar één visje wisten te verschalken, ook nog met een prijs naar huis gingen. Het gelukkige bestuur van WV kon aan het eveneens gelukkige be stuur van „Uitgaansdag bejaarden" een bedrag van f 702.65 afdragen, als batig saldo van deze wedstrijd. lende koppeling van eigenschappen. Het diepe purper, ten onrechte „zwart" genoemd, was alleen ver tegenwoordigd door Black Giant, 'n mooie aanwinst van de fa. Jonkman- Hulsebosch uit Sassenheim. Van het rood stonden er in verschillende nuances 18 soorten en van het zalm-, rose- en abrikooskleur samen 11 va riëteiten. De 14 keurmeesters kennen aan elke gladiool uit een kleurklasse een aantal punten toe. Hiermee is echter de beslissing niet gevallen. Op de proeftuin van de Kon. Alg. Ver. v. Bl.-Cultuur staan ook de soorten en zijn ook daar beoordeeld, groeiend onder natuurlijke omstandigheden. Bovendien kan de gladiool, die hier geen kwaliteitscertificaat krijgt niet meedingen in de nu gehouden wed strijd. Zo kwam het, dat de variëteit Rot terdam van A. J. Preyde uit Bree- zand en President Kennedy van Sal man uit Noordwijk een gelijk aan tal punten van de keurmeesters kre gen toegewezen. De fijn-getinte oran jekleurige Pres. Kennedy was ech ter op de proeftuin even hoger ge waardeerd. Rotterdam moest met 0,02 punt verschil het onderspit del ven. Weer is dus de zilveren wisselbe ker gewonnen door N.V. H. J. Sal man en Zn., die in de 20 kleurklas- sen 9 keer bekroond werd. VOETBAL Oefenprogramma Het oefenprogramma van het eerste elftal van UVS ziet er als volgt uit: Zondag 16 aug.: UVS-DEM (Bever wijk), 14.30 uur; zaterdag 22 aug.: Gou- da-UVS. 16.30 uur, deze wedstrijd wordt in Waddinxveen gespeeld ten bate van het Koningin Wilhelminafonds; zondag 30 aug.: „Dirk Groentoernooi" in Aals meer, aanvang 12 uur. Deelnemende verenigingen Aalsmeer, Schoten, OSV en UVS; zondag 6 september: UVS- Neptunus, 14.30 uur. WATERPOLO De Zijl II kampioen Door gisteravond in Poelmeer het Heemsteedse HPC 2 met 21 te ver slaan is het tweede team van De Zijl kampioen van de reserve derde klasse F geworden. De Leidenaars zullen nu moeten proheren een plaatsje in de re serve tweede klasse te veroveren. HPC nam gisteravond in het wel spannende, maar geenszins fraaie water- poloduel al spoedig de leiding door van een grove defensiefout te profiteren, maar nog voor de wisseling wist Leo Stockhuizen gelijk te maken. Na de rust was het Hans Snel (m de eerste helft had deze speler een strafworp gemist) die De Zijl-reserves aan de zege en het kampioenschap hielp. TENNIS Zweden wint Europese zone van Davis Cup Voor de zesde maal na de tweede wereldoorlog heeft Zweden de Euro pese zone van het Davis Cuptoernooi gewonnen. Het versloeg in de finale Frankrijk met 41. Het beslissende punt werd gescoord door Jan Erik Lundquist, die met 3—6 7—5 6—4 61 Pierre Darmon versloeg. Ulf Schmidt bepaalde de einduitslag op 41 door *n 62 64 68 62 overwinning op Pierre Barthes. Australië heeft zich geplaatst voor de finale van de Amerikaanse zone door een 41 zege op Mexico. In de laatste enkelspelen versloegen de beide Wim- bledonfinalisten Roy Emerson en Fred Stolle respectievelijk Rafael Osuna en Antonio Palafox. In deze finale speelt Australië van 14 tot 16 augustus tegen Chili. De Venezolaan Enrique Herrera heeft tijdens een sportfeest in Cara cas verbluffende tijden gemaakt op de sprint. Hij zegevierde op de 100 meter in 10,1 sec. en op de 200 m in 20,5 sec. Brigadier Piet en de semi-prof 146. De brigadier was het eerst bo ven en keek voorzichtig met zijn neus over het randje van de stuur hut. Daar zag hy toen een klein man neke staan, die stoer de spaken van een levensgroot stuurwiel vasthield en die voorzien was van een bepaald indrukwekkende snor. Hy was ge kleed in de uniform van een eerste stuurman en hy hield strak zijn ogen gevestigd op de horizon. De enkele instrumenten vóór hem wierpen een zacht licht over zyn gelaat in de ove rigens stikdonkere ruimte. „Da's maar een klein kietelkapiteintje, Ka- rel", fluisterde brigadier Piet. „Die zal tegen ons beiden wel niet veel kunnen uitrichten. Laten we maar brutaalweg naar binnen stappen en hem om hulp vragen". „Het mot toch een keer gebeuren", zei Karei nuchter en hy opende de deur. „Wie daar?" vroeg de stuurman zon der om te kijken. „Neem me niet kwalijk, stuurman", antwoordde Piet in zyn beste Italiaans. „Wij verzoe ken u vriendelijk om hulp, want wij zijn vluchtelingen. Wij hadden ons op uw schip verstopt en Toen draaide de kleine stuurman zich met een forse ruk om, met één behen dige greep het electrische licht ont stekende in de stuurhut. En toen was het Karei en Piet of de wereld verging of er een atoombom ont plofte. Onmiddellijk herkenden zij in het kleine manneke een persoon, met wie zij die dag al eerder te ma ken hadden gehad. In het dagelijkse leven mocht deze persoon dan al stuurman zijn, in zijn vrije tijd trad hy op als voetbalscheidsrechter „Lieve help, die heeft vanmiddag voor ons gefloten stamelde Ka- rel Kleuntjes ontdaan. Nu moet het gezegd worden, dat de kleine stuurman niet minder ontdaan was, want hij herkende in de twee ver fomfaaide verstekelingen onmiddel lijk de twee voetballers, die hem die middag zo'n nare poets gebakken hadden en die de hele wedstrijd in de war hadden gestuurd „Por ei di pedeballisti capiti di asinoro!" brulde hij stampvoetend. Hij schold ze de huid vol en eindigde zijn hys terisch gegil met het bekende bevel: „Alle hens aan dek!!" (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5