Vierkant bier Bier dat tintelt van plesier Hoppig bier. Vat-vers bier Bier dat BIER is van kraag tot bodem Yo*»" so'n 6fer?Vierkant vóór! DE LEIDSCHE SPAARBANK VROUWELIJKE ASSISTENTEN LEIDSCHE SPAARBANK DINSDAG 4 AUGUSTUS 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 NOORD WIJK MIDGETGOLFWEDSTRIJDEN OM DE „SEINPOST" WISSELBEKER Op de midgetgolfbanen van „Sein post" werden badgasten wedstrijden om de „Seinposf'-wisselbeker ge speeld. Hiervoor bestond grote be langstelling. Bij de dames legde me vrouw De Vries met 41 slagen be slag op de trofee. Bij de heren deed de heer J. Zon dag uit Schaarsbergen de 18 holes in 42 slagen. Het was voor de derde achtereenvolgende maal dat de heer Zondag beslag op de Seinpost-beker legde, zodat de onderscheiding defi nitief in zijn bezit kwam. BONDSSTRANDDAG VAN DE KUSTBRIGADES IN NOORDWIJK Op zaterdag, 15 augustus a.s. geeft de Noordwijkse Reddingsbrigade op het strand bij de politiepost een de monstratie. Dit gebeurt in combi natie met de Bondsstranddag van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het redden van drenkelingen. Niet minder dan veertien ploegen uit de kustplaatsen Egmond aan Zee, Wijk aan Zee, Zandvoort, Noordwijk, Katwijk, Den Haag en Rotterdam (Hoek van Holland) zullen er aan deelnemen. 's Morgens om 11 uur houden de ploegen roeiwedstrijden met de vlet ten. De demonstraties beginnen des middags om 3 uur. Inbraak in juwelierszaak In de nacht van zaterdag op zon dag j.l. is ingebroken in de juweliers zaak van de heer Bruggemans aan de Hoofdstraat te Noordwijk aan Zee. De dieven sloegen een gat in de etalageruit en roofden een aantal gouden sieraden uit de vitrine. Twee voorbijgangers ontdekten des morgens vroeg de diefstal. Terwijl een van hen de etalage bewaakte, waarschuwde de ander de politie. Een patrouille stelde een onderzoek in. Eerst nadat de agenten met veel moeite de woning waren binnenge klommen, slaagden zij er in het ju weliersechtpaar, dat tot laat in de nacht had gewerkt, te wekken. Uit de etalages bleek voor enkele hon derden guldens te zijn ontvreemd. De heer Bruggeman is tegen deze inbraak niet verzekerd. Daags tevoren sloegen de inbre kers hun slag in de winkel van het technisch bureau De Ruiter, 's Mor gens om ongeveer vier uur. werd de zoon van de eigenaar wakker door slagen op de etalageruit. Hij wekte zijn vader, waarna bleek, dat er 'n gat in de ruit was geslagen. Een draagbaar radiotoestel werd vermist. Omwonenden hebben enkele perso nen zien weglopen. De recherche stelde een onderzoek in. DIEFSTALLEN UIT AUTO'S Op klaarlichte dag vonden te Noord wijk enkele diefstallen uit auto's plaats. Een tandarts, die zijn wagen op de Oranje Nassaustraat gepar keerd had, miste 's avonds een foto toestel en een filmcamera. Ten nadele van een Duitse gast, die zijn auto bij het Golfbad had neergezet, werd een draagbaar radio toestel gestolen. Toen hij na een paar uur terugkwam, bleek hem, dat de dieven de linnen kap van zijn Volks wagen hadden stuk gesneden. KATWIJK AAN DEN RIJN Badgastenbridgedrive In samen werking met de vereniging voor Vreemdelingenverkeer organiseerde de bridgeclub „De Brug" in het Pa rochiehuis weer een drive voor le den en badgasten. De uitslag luidt als volgt: Groep rood: 1 mevrouw Den Dulk- J. Parlevliet 78 m.p.; 2 S. Visser-C. Duindam 74 m.p.; 3 J. de Jong-J. van der Plas 70 m.p.; 4 en 5 Verboog- Van der Meer en N. Parlevliet-C. den Duik 61 m.p.; 6 de heer en me vrouw D. Parlevliet 59 m.p.; 7 mevr. De Lange-N. Parlevliet 52 m.p.; 8 de heer en mevr. W. Klos 49 m.p. Groep zwart: 1 H. Booij-Ulrich 45 m.p.; 2 E. J. van Leeuw en-A. de Rui ter 38 m.p.; 3 en 4 M. Hermans-A. de Lange en M. Pluimgraaff-J. Pluim- graaff 37 m.p.; 5 gebr. De Lange 35 m.p.; 6 Berkheij-L. van der Plas 32 m.p.; 7 de heer en mevr. M. van den Anker 28 m.p. v.v.v. Voor deze week heeft VW het volgende programma aan gekondigd: Dinsdag: Het Ned. Herv. gemengd koor uit Waddinxveen, di recteur Martinus Egberts uit Rotter dam zal in de nieuwe kerk aan de Voorstraat te Katwijk aan Zee een koorconcert geven. Aan het orgel Feike Asma uit 's-Gravenhage. Aan vang nam. 8 uur. Woensdag: Caril lonbespeling door Peter Bakker, bei aardier te Hilversum en te Nijkerk, van 8 tot 9 uur des avonds. Donder dag: Strandfeesten op het parkeer- keerterrein bij „De Zwaan" op de Zuidboulevard voor kinderen van 3 jaar en ouder. Aanvang der spelen des morgens om half tien. Opgave voor deelname aan de start tot 9.15 uur 's morgens. Des avonds te half 9 lampionoptocht met medewerking der plaatselijke muziekverenigingen. De start is aan de Koninginneweg, de finish aan de Drieplassenweg. Om 8 uur des avonds badgastenbridgedri ve in het Parochiehuis aan de Kerk straat. Inschrijving tot 8 uur (f 1.50 p. p.). Vrijdagavond om 7 uur Vol leybalwedstrijd op het St. Andreas- plein. Des avonds om 7 uur puzzel- rit voor auto's, scooters, motorrijwie len en brommers. Opgave voor deel name des avonds om half 7 aan de start. De finish aan het tennispark aan de Sportlaan, eind Zuid-Boule vard. En Zaterdag carillonbespeling door P. van Zalege beiaardier te Be verwijk van 8 tot 9 uur. Hoe de duiven vlogen Met 49 oude duiven hield de postduivenver eniging „De Rhijnmonders" een wed vlucht vanaf Bordeaux, afstand 900 km. De uitslag hiervan was: J. Meu- lendijk 1, J. Jungerius 2, G. Note- boom 3, 4, H. Smit 5. KATWIJK Geslaagd Te Amsterdam is ge slaagd voor 't examen Engels MO-A, de heer B. de Brijn. BELAARDBESPELING Woens dagavond van acht tot negen uur zal de beiaard in de toren van de Oude Kerk worden bespeeld door de heer P. Bakker, beiaardier van Hilver sum en Nijkerk. Het programma luidt als volgt: 1 Preludium en fuga bwv 553 (J. S. Bach), 2 Volksliederen- fantasie; 3 Uit „De Gruytters Bei- aardboek": a. Air (anoniem); b. An dante (D. Rayck)4. Thema met variaties (Staf Nees); 5. Variaties over „Hernhutters avondlied" (Jac. Bonset); 6. Sonatine: allegro non troppo - adagio - rondo (J. Pleyel); 7. Drie volksliederen: a. Long long ago; b. My old Kentucky Home; c. Au clair de la lune; 8. Petit en Frit- sensuite: prelude .air - fugato - fi nale (W. Vogel); 9. Koraal. WARMOND Geslaagd Voor het diploma cos- tuumnaaien zijn geslaagd de dames Bea Buijs, Annemiek Leenen, Alie Mens, Cilia v. d. Post, Corrie Versluijs, Plong Versluijs, Corrie de Vroomen en Rie- neke de Winter. Voor het examen cou peuse zijn geslaagd de dames Ria Da- men en Ria v. d. Nieuwendijk, alleen leerlingen van de r.k. Modevakschool te Warmond. De postduivenvereniging „Warmond" hield zaterdag een wedvlucht voor jon ge duiven vanaf St. Ghislain, afstand 201 km. In concours waren 241 duiven, die gelost werd en om 8 uur met zwak ke oosten wind. Aankomst eerste prijs- duif om 11.03.12, laatste prijsduif om 11.26.15. Snelheid eerste duif 1098,76, laatste duif 971.66 m. per minuut. De uitslag was: J. den Dunne 1, 7, 8, 9, C. v. d. Zwart 2, Jac. Kortekaas 3 en 6, Jac. Roest 4, H. Koekkoek 5, dr. J. Ven- ker 10. Be.iaardensociëteit De bejaarden- sociëteit, die gehouden wordt in 't Tref punt. is wegens vakantie van de ver zorgsters gesloten tot 9 september a.s. Men kan echter gedurende deze vakan tieperiode gebruik maken van de koe pel in het Leerustpark en wel op dins dag van 10 tot 12 uur. Spreekuur burgemeester De bur gemeester is op 6, 13 en 20 augustus a.s. verhinderd zijn wekelijks spreekuur te houden. Het eerstvolgend spreekuur zal plaats vinden op donderdag 27 aug. a.s. van des voormiddags 10 tot 12 uur. LISSE Geboren: Hendricus Martinus z. v. W. F. Hoogkamer en H. C. Hoo- gervorst. Cornelia Goverdina d. v. C. J. Bierman en T. J. van der Zwet. Charles Adelbertus Maria z. v. J. A. Lengerd en J. M. van der Linden. In- grid Clasina Gemma d. v. T. C. J. van Dijk en A. J. de Ridder. Robertus Johannes z. v. J. P. Kortekaas en C. M. van Lierop. Wilhelmus Christiaan Maria z. v. L. J. van Schie en T. G. W. van der Eist. Franciscus Johannes z. v. A. J. van den Berk en E A. M. Bakker. Antonius Lambertus Marga- retha Maria z. v. M. P. S. Busch- man en M. A. R. Beugelsdijk. Ondertrouwd: Antonius C. van der Meer wonende te Alkemade en Maria J. C. Schenk. Johannes J. K. Bregman, wonende te Leiderdorp en Henny Oudshoorn. Gerardus W. Hoogkamer te Hillegom en Adriana P. H. van der Ploeg. BLOEMBOLLENVEILING De prijzen zijn voor de meeste soorten niet slecht, maar de uitzon deringen hierop worden wel telkens wat groter. De markt begint zich nu wat af te tekenen, maar zoals elk jaar blijft het nog steeds de vraag hoe het seizoen zal verlopen. Tulpen zift 12 zift 11 Bellona 9.95 8.15 Brilliant Star 27.70 23.15 Cassini 11.50 10.45 Couleur Cardinal 20.40 17.65 Gen. de Wet 12.55 12.20 Grand Due 19.10 18.20 Ibis 14.30 12.25 Joffre 13.85 12.45 Prins Carnaval 13.85 13.20 Prins v. Oostenrijk 11.20 10.80 Proserpine 14.70 13.35 Sunburst 11.50 10.80 Dubbele vroege tulpen Carlton 7.30 7.— Electra 16.35 14.85 Mr. v. d. Hoeff 15.25 13.70 Oranje Nassau 16.10 14.65 Stockholm 17.55 14.75 Vuurbaak 14.70 13.55 Willemsoord 17.50 16.50 Mendel tulpen Bing Crossby 13.30 10.75 Collini 21.20 Early Queen 11.65 8.75 Fridjof Nansen 10.25 8.50 Fuga 9.10 7.90 Imperator 9.95 7.20 John Gay 8.60 7.80 King of the Reds 8.50 7.30 Olaf 7.65 6.75 Olga 12.75 10.25 Orange Wonder 11.25 9.85 Van der Eerden 7.75 6.75 White Virgin 7.55 7.10 SASSENHEIM Geboren: Maria Wilhelmina. dr. v. J. A. van der Meij en E. A. M. Hoo- gervorst; Adrianus Petrus Maria, zn. van J. G. M. van Dorp en C. E. Bon; Andries Hendrik, zn. v. H. G. Ku- perus en E. A. Romkema; Sylvia Alida Cornelia, dr. van J. J. Herruer en W. Th. de Jeu; Pieter Cornelis, zn. van C. J. Lunenburg en P. Wijf je; Anna Maria, dr. van J. Ch. C. Wouters en A. A. H. Pierik; Marina Hendrika Margaretha, dr. v. C. A. Luijk en Adriana Verhoeff; Jacque line Susanna, dr. v. H. van Meurs en L. Ch. Keers; Karin Henriette Hélène, dr. v. W. Zeijerveld en M. J. Korsuize. Ondertrouwd: Cornelis Johannes Joseph van Haastregt, 24 jaar (War mond) en Elisabeth Petronella Ch. Nederstigt, 21 jaar; Bastiaan Alle- blas, 31 jaar, en Neeltje Spaargaren, 26 jaar. Gehuwd: Gerrit Hendrik Kramer, 20 jaar, en Jacoba Onos, 19 jaar (Haarlemmermeer). Overleden: Jacobus Johannes Kar- remans, 59 jaar. Scheepsberichten Acmaea t. 3 te Nynashamm; Wo- nosari 3 v. Karachi, 4 te Bedi Bunder verw.; Alcor 3 thv Guardafui verw. n. Aden; Kermia 3 v. Port Said n. Lissabon. Kloosterdijk, 3 te New Or leans; Pericles 1 v. Sanantonio n. Iqueque; Nieuw Amsterdam 3 v. Rot terdam n. Andelsness; Kennemer- land 4 v. Hamburg n. A'dam. Ulysses 4 te Laguaira; Agamemnon 4 v. Am sterdam n. W.-Indië; Socrates 4 v. A'dam n. Bremen. draai-instAllatie hembrug defect. Sinds vanochtend circa 10 uur is het mechanisme defect waarmee de Hembrug wordt geopend en gesloten. Voor de Hembrug lagen kwart voor één drie (Nederlandse) vrachtsche pen op doorvaart te wachten, nl. het binnenkomende ms „Hunzeborg" en de uitgaande „Texelstroom" (bestem ming Huil) en „Minos" (bestemming Kopenhagen). P. l. stal directeur-gene raal van de volks gezondheid. Tot directeur-genbraal van de volks gezondheid is bij K.B. benoemd de heer P. L. Stal, thans plaatsvervan gend directeur-generaal. De benoe ming gaat in per 1 oktober a.s. De heer Stal, die arts is, volgt prof. dr. Muntendam op, die gewoon hoog leraar in de sociale geneeskunde aan de rijksuniversiteit in Leiden zal wor den. Dokter Pieter Leonard Stal is sinds 1 juni 1959 plaatvervangend direc teur-generaal van de volksgezondheid. canadees na verkeersongeval overleden Een auto met vier bewoners van Quebec in Canada is gisteren in een scherpe bocht in Hoge Zwaluwe in botsing gekomen met een zware bestelwagen. Een van de inzittenden, een 48-jarige man, werd daarbij zo ernstig gewond, dat hij later in het ziekenhuis te Breda is overleden. Een andere inzittende liep lichte verwondingen op. De auto werd to taal vernield. Vier Zwitserse bergbeklimmers die zaterdag op weg waren gegaan, zijn dood aangetroffen op de Aiguil le du Chardonnet in Zwitserland. Oranjeboom c»«u6Kjaa. vraagt tegen nader overeen te komen datum - enkele voor loketdiensten en administratie. Salarisgrenzen f 280.(op 18-jarige leeftijd) tot f 480.per maand. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het hoofdkantoor. Oude Rijn 56 (postbus 247). Persoonlijk bezoek liefst na telefonische afspraak (telefoon 20403). OUDE RIJN 56 BEVRIJDINGSPLEIN 7 OEGSTGEEST: GEVERSSTRAAT 46 Rijdend bijkantoor met 12 standplaatsen REED ROLLER BIT Co. (Ned.) N.V. ROOSEVELTSTRAAT 6 LEIDEN TELEF. 01710—32446 vraagt: ENIGE DRAAIERS of aankomende draaiers SLIJPERS MACHINEBEDIENERS MAGAZIJNBEDIENDEN Sollicitaties: dagelijks van 912 en van 25 uur aan bovengenoemd adres of woensdagavond 5 augustus van 1920 uur.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4