Visvakantie! Tennistoernooi werd gekweld met urenlange partijen TARWESTENGELGALMUG Transfernieuws Zes zwaargewonden bij aanrijding Rijksweg twaalf VRIJDAG 31 JULI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA S ker-H. Bierman 6-4 6-2, H. v. Nes- S. de Niet 6-2 6-0, J. Stofkoer-E. Verhage 6-1- 6-3; 4e ronde: J. Stof- koper-G. A. v. Werkum 6-4 6-1, H. v. Nes-D. R. Okma 6-2 6-0. D.-E. C, 2e ronde: mej. R. Wien- tjes-J. Penseel 1-6 6-2 6-0; 3e ronde: mevr. C. de Ruyter-mej. E. Kengen 1-6 6-4 6-1, mej. G. de Vos-mej. B. de Mol 6-0 6-1. H.-D. C, le ronde: F. Brinks/L. v.d. Bül-T. Soewandi/T. Pflug 2-6 6-2 6-3, Gen der geplaatsten in A van het Pino 8-10 6-3 6-4, mej. J. v. d. Koogh- tennistoernooi om de Open Leidse mej. S. Schmeink 6-2 6-4. ^rtaiiwi a Kampioenschappen Is gisteren in D.-E. B, halve finale: mej. J. Over- Werkum/Tv Werkum-W "siie- ernstig gevaar geweest! Bü de he- dijkink-mej. J. v.d. Koogh 4-6 6-0 ker^ v d Ree5^7 7^6-^ronde: ren kwam Lex Karamoy te spelen 8-6. T Rodermond/P Vroeeon-P Bakker/ tegen zijn Haagse clubgenoot Lard H.-D. B, le ronde: J. Kluivers/H a PensTflT6 2 3c ronde* w( Kemmerling die een goede service Jansen-M. Harteloh/W. v. Wijk 6-0 Beven/J Tienstra-A v Aeist/W* en een snelle start heeft maar in het 6-0; 2e ronde: F. Bonte/R. Koggink- Schalks 6-2 6-4 achterveld nog teveel fouten maakte J. v. Steenls/P. Tiele 6-2 6-4, I. Fe- n voor méér dan vijf tegengames (6-3 rir/J. Holleman-J. de Groot/J. Burki D"D* .C' 2® r0,nde: me.vr- A- s°°" 6-2). Willem Maris had geen consi- 6-3 6-2; 3e ronde: G. Pasma/R Brö- nius/mej. T. Bouhuys-mej. A. v. Ve- deratie met Dick Bouwman (6-0 6-1). ring-H. Keizer/W. de Jong 6-3 3-6 netiën/mej. A. Heymans 6-2 6-1; hal- Hans Keizer kon Hen Nijeboer aan 7-5. ve finale: mevr. F. Benninga/mevr. het net niet passeren. Alleen Dick v. G.-D. B, 2e ronde: J. Bos/R. Urlus- E- Bakker-mevr. D. Penseel/mevr. N. Galen Last en Jan Holleman duel- mej. E. Heymans/H. Mulder 6-1 6-3; Brinks 6-3 7-5. leerden drie sets lang voor de zege mevr. J. de Ruyter/C. de Ruyter- G.-D. C, le ronde: mej. A. Hey- bij de eerste belandde (6-2 3-6 6-3). mevr. C. Hellenga/B. Hageman 6-2 mans/A. v. Aelst-mevr. D. Boot/L. 8-6. Braakman 6-3 6-2; 2e ronde: mej. I. H.-E. C, 2e ronde: P. Vroegop-F. Hofmans/H. v. Nes-mej. E. Kengen/ v. Straaten 6-0 6-1; 3e ronde: J. Bak- G. Verdoes 6-3 3-6 7-5. Helma Noordhoek Hegt verraste Henny van Rijn (6-4 7-5), maar haar volgende partij, tegen mevr. Kie- boom, vergde ruim 3 y« uur en ze verloor die ook nog! Hans van Dal- sum en Willem Maris werden geheel verrast door de felle tegenstand van Henk Nijeboer en Hans v. d. Weg die de eerste set grepen (6-4), de tweede set een 2-0 voorsprong kre gen maar met 6-4 verloren, en in de beslissende set zelfs 3-1 stonden en later 6-5, maar de partij met 4-6 6-4 OOK IN ZUID-HOLLAND De tarwestengelgalmug heeft be- ving 70-100 pet), enige duizenden v halve in Groningen ook schade aan- hectaren licht tot ernstig (opbrengst- 8-6~ aan''hun"tegenstanders moesten gericht in het rivierengebied van derving 30-70 pet), afstaan. Gelderland, in de rivierkleigebieden Het rivierkleigebied van Gelder van Utrecht, Zuid- en Noord-Holland land vertoont ongeveer hetzelfde DRIE UUR in de Haarlemmermeer en om beeld, zij het dat ernstige aantasting liggende polders, zo heeft minister in iets mindere mate voorkomt. De wedstrijdleiding had gisteren te Biesheuvel (landbouw) meegedeeld In de rivierkleigebieden van 1 mpen met ettelijke superlange in antwoord op schriftelijke vragen Utrecht, Zuid-Holland en Noord-Hol- wedstrijden die uren vergden. Des- van het eerste kamerlid ir. J. Baas land en in de Haarlemmermeer en ondanks werd het schema geheel af- (VVD). omliggende polders zijn in totaal gewerkt, dank zij het fraaie zomer- In Groningen, voornamelijk het Ol- enige honderden hectaren ernstig, weer, wat evenwel oefenmeester dambt, zijn enige honderden hecta- Heazebroek dwong de banen extra ren ernstig aangetast (opbrengstder nat te spuiten. Wat b.v. te zeggen van de drie uurs partij waarin Anita Moolen- broek met 8-10 6-3 6-4 Anja Pino versloeg? Of de even lange halve fi nale van Joly Overdijkink, die pas na 4-6 6-0 8-6 (na 5-1 achter in de laatste set) van Josien v.d. Koogh won? Hans Kruyt kwam verrassend in de derde ronde via Ron Blommen- daal, en Jaap Noordman kon helaas Koggink niet van diezelfde prestatie afhouden. Bram Madera kwam te- gén Frans Engelenburg 5-1 voor, maar speelde toen te voorzichtig en verloor met 7-5 6-1! Ook Engelen burg zit nu in de derde ronde. In C bereikte Gerdien de Vos bijna 'zon der moeite de kwartfinale via mej. De Mol. Evenzo mevr. De Ruyter via Evelien Kengen. Uitslagen H.-E. A: H. Herok-K. Thomas 6-0 8-6, W. Maris-D. Bouman 6-1 6-0, H. Nijeboer-H. Keizer 6-2 6-3, L. Kara- moy-L. Kemmerling 6-2 6-3, D. v. Galen Last-J. Holleman 6-2 2-6 6-3. D.-E. A, le ronde: mej. H. Noord- hoek Hogt-mej. H. v. Rijn 6-4 7-5; 2e ronde: mevr. Kieboom-mej. H. Noordhoek Hegt 9-11 7-5 6-4, mej. M. Jansen-mej. K. Kerssemakers 6-1 6-3. H.-D. A, halve competitie* H. van Dalsum'W. Maris-J. v.d. Weg/K. Nijeboer 4-6 6-4 8-6. H.-E. B, 2e ronde: R. Blommen- ta"tLiukufkuks 3-6 s64'7°; 3eron^ Schneider op dreef sc^H^n^™'"v^^0"d^oi£5d 6H3. Evert Schneider, de >anSe Haagse een" 6-2; 4e ronde: F. Engelenburg-B. Ma- student, blijkt momenteel ini voor- d gmollenho®d aan het werk dera 7-5 6-1. treffelijke vorm. Op de tweede dag h nlots„lin. aeressiei D.-E. B, 2e ronde: mej. A Moolen- van het internationaal tennistoernooi. 'orden dier aaEgevallen. De man broek-mej. C de Visser 6-4 6-3; 3e dat m het Santpoort» Brederode zich de letterUjk schuimbek- ronde: mej. A. Moolenbroek-mej. A wordt gehouden, dwong Schneider, kende hond met een hooivork van die in de eerste ronde de Australiër h t lüf t houden. het dier vluchtte Primsoe had verslagen, Tom Okker, tensloJlte de ryksweg 32 op, waar het Nederlands tennisser nummer een, d00r een passerende auto werd over- tot 'nspr;mf' ?e P?rtS tUS; reden. De gemeentepobtie heeft het sen de be de Nederlanders trok veel dier daarna doodgeschoten. Het ka- belangstelling en het was jammer daver opgezonden naar de vee dat de duisternis halverwege 'n eind artsenykundige dienst te Leeuwar- ?a?k^f.aanJ,et dat moment den v00r doorzending naar de Rijks had Okker de eerste set met 6-4 ge- seruminrichting te Rotterdam voor wonnen, maar stond Schneider in de na(jer onderzoek. Een Duitse ploeg In de Oost-Europese ploegen vormt de groep Oost-Duitse meisjes een afzonderlijk blok. Terwijl de Russinnen en de Roemeensen elkaar bij het weerzien om de hals vlogen, moeten de Oostduitse meisjes het minder uitbundig doen. Er lopen tal van funktionarissen rond dit groepje, dat maar wei nig kans krijgt tot contact met de andere deelneemsters. Maai ondanks de strenge controle slaagde een Oostduits meisje bij aankomst op Schiphol erin een Nederlandse official in het oor te fluisteren „het nu pas te geloven dat zij in Nederland was". Het is begrijpelijk dat de skiff euse Karen Ulrich-Wolf, het enige Westduitse lid van deze „gezamenlijke Duitse ploeg", weinig voelt .voor de benauwende sfeer onder haar afgescheiden landgenoten en elders onderdak heeft gezocht. Karen Ulrich-Wolf maakt slechts in naam deel uit van de ploeg. Toernooi te Santpoort enige honderden hectaren matig en wederom enige honderden hectaren licht aangetast. „BEDRIJFSRISICO" Gezien de totale met tarwe en gerst bebouwde oppervlakte (in Groningen b.v. 50.000 ha) kan niet worden ge sproken van een misoogst, die gehele gebieden treft, zo zegt minister Bies heuvel. Hij deelt verder mee, dat een over zicht van de omvang van de aan tasting op dit moment niet anders dan globaal kan zijn-. Vooral voor die gebieden, waar sprake is van lichte schade, moet een opgave onder voor behoud worden gedaan, omdat onder andere het optreden van schimmel (een gevolg van beschadiging door de larve van deze mug) sterk wordt beinvloed door dt. weersomstandig heden in de komende weken. De aantasting heeft voornamelijk plaatsgevonden bij tarwe en in lich tere mate bij gerst. Er zijn veel ge vallen met overwegend lichte schade. De thans opgetreden aantasting kon een zo grote schade aannemen door de sterke gra^nverbouw .in be paalde streken en moet daarom wor den gerekend tot de bédrijfsrisico's, die aanvaard moeten worden, zo meent minister Biesheuvel. ONDERLINGE MEERKAMPEN „DE SPARTAAN" HONDSDOLHEID IN HEEREVEEN? Onder Heerenveen heeft zich waar- KUYPERS REMISE MET LEHMANN De hangpartijen in de grootmeester- tweede set met 3-5 voor. groep van het IBM-toernooi in Amster dam Kuypers-Lehmann en Lehmann- De uitslagen luiden: Dückstein zijn uitgespeeld. Beide ont- Heren, kwartfinales: Alvarez (Co- moetingen eindigden in remise. lumbia)-Sayal (Ind.) 6-2 6-2, Ryan De stand luidt nu: (Z.-Afr.)-Van Eysden (Ned.) 6-3 6-2, 1 Larsen 6 p., 2-3 Donner en Lehmann Hernandez (Phil.)-Nieland (.Ned.) 5'/: p.; 4-5 Dückstein en Van Schéltinga 9.7 6-4, Bey (Rhod.)-Sylvester (Z.- 5 p.; 6-7 Kuijpers en Pirc 3>/s p.; 8 Ene- Afr.) 6-1 6-4, Phillips (Z.-Afr.)-Sum- voldsen 3 p.; 9 Barcza 2p.; 10 Van mers (Z.-Afr.) 6-1 6-4, Hajer (Ned.)- lak (PvdA) heeft in schriftelijke vra- STRAFVERVOLGING TEGEN „FIESTA"? Het Eerste Kamerlid, de heer Po- Geet V» p. Saul (Z.-Afr.) 6-1 6-4, Okker (Ned.)- gen aan de ministers van justitie en Schneider (Ned.) 6-4 3-5 (gestaakt van economische zaken gevraagd of wegens duisternis), Maud (Z.-Afr.)- in het gebeurde rond het reisbureau Bluett (Eng.) 6-2 7-5. Fiesta Tours voldoende termen zijn Eerste ronde dames-enkel: Spruyt gevonden voor strafvervolging en/of (Ned.)-Boenstroem (Zw.) 2-6 6-3 voor enige maatregel van de over- 9-7, De Jongh (Ned.)-Thadani (Ind.) heid om burgers zo veel mogelijk 6-1 6-2, Nydeus (Zw.)-v. d. Heuvel tegen verkeerde praktijken van reis- (Ned.) 6-4 8-6. bureaus te beschermen. Brigadier Piet en de semi-prof De 24-jarige middenvoor Chiel Jansen van Sportclub Enschede ver laat na een eenjarig verblijf de oos telijke club weer. Jansen afkomstig van DHC, gaat weer terug naar het westen des lands. Het komende sei zoen speelt hij voor de tweede divi sieclub Xerxes, die zo mompelt men tenminste in Enschede voor deze transactie ongeveer 45.000 heeft betaald. De tweede divisieclub 't Gooi heeft voor het nieuwe seizoen de Haarlemmer Kluit als trainer aange steld. Deze neemt de plaats in van de Engelsman Ron Dellow. De 27-jarige spil van Wagenin- gen, Leo Kuhnen, is voor het komen de seizoen gecontracteerd door het Utrechtse DOS. De besturen van beide clubs wensten geen mededeling te doen over het transferbedrag. Wim Onderstal, doelman bij de Haagse eerste divisieclub Holland Sport, is door de Schiedamse tweede divisiéclub Hermes/DVS aangekocht. 143; Angstig wegedoken in het ruun achter konden verbergen. Eindelijk De transfersom is niet bekend. van het schip wachtten Karei en en ten lange leste scheen er genoeg Wilfrid Slyngad de "Jarige mid- Piet af wat er nu verder gebeuren geladen te zijn, want het storten van voor van het Surinaamse voetbal- ging. Ze zagen er nu nog zwarter en de kolen hield op en een gespierde elftal, zal het komend seizoen de kleu- ontoonbaarder uit dan ooit en hun dekknecht smeet onder donderend ren van ADO gaan verdedigen. Slyn- kleren hingen in flarden aan hun geraas de luiken op het ruim. Toen ead die half augustus naar Nederland lyf. Doch het einde van hun lijden werd het stil en donker tegelijk.. vertrekt zal voorlopig als amateur was nog niet in zicht, want lading na „Wedden dat we toch nog in Afrika bij de Hagenaars gaan spelen. Men lading kolen werd in het ruim ge- belanden?" mopperde Karei. „Dat verwacht echter bij ADO dat Slyn- stort. Op een gegeven ogenblik was wordt een reis om de wereld in een gad in de loop van het seizoen een de hoeveelheid kolen zelfs zó groot onbekende oceaanstomer. Als wij contract zal worden aangeboden. geworden, dat ze er zich gemakkelijk hier maandenlang zonder eten opge- Op zaterdag 5 en zondag ber a.s. organiseert „De Spartaan" haar onderlinge meerkampen voor al haar leden. In een 4-jr-6- en 7-kamp zullen de meisjes en jongens elkaar bestrijden bij het lopen, springen en werpen. De heren zullen voor de eerste maal in de geschiedenis van „De Spartaan" uitkomen in een tienkamp, waarvan op zaterdag zal worden af gewerkt de 100 meter, het versprin gen, het kogelstoten, het hoogsprin gen en de 400 meter. Op de 2de dag luidt het programma: 110 meter hor den, discuswerpen, polsstokhoogsprin gen, speerwerpen en tot besluit de 1500 meter. De wedstrijden zullen worden ge houden op het Gem. Sportpark te Lisse en wel op zaterdag vanaf 11.00 uur en op zondag vanaf 12.00 uur. Zweefvliegen Frans Brackel van de zweefvliegclub „Noord-Oost Pol der" heeft gisteren in Joegoslavië met een „Orao" prestatie-zweefvlieg tuig het Nederlandse snelheidsrecord over een driehoeksparcours van twee- honderd kilometer gebracht op 56,5 kilometer per uur. ZEILJACHT OVERVAREN Gisteren omstreeks één uur is op het Zijpe ter hoogte van Zijpe een zeiljacht overvaren door een motor- spits uit Terneuzen. Het jachtje, waarvan de naam nog niet bekend is, is gezonken maar de bemanning van drie koppen kon zich in veiligheid stellen op de motorspits. Het gezon ken jacht, dat in veertig meter diep water op de bodem ligt, nam deel aan een zeilwedstrijd tussen Willem stad en Zierikzee. Over de toedracht van het ongeluk is nog niets bekend. Op rijksweg 12 in de gemeente Driebergen is vanmorgen vroeg een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waar bij zes personen zwaar zijn gewond. Twee der gewonden, die zijn opgeno men in een ziekenhuis te Utrecht, verkeren in levensgevaar. Op de rijbaan Utrecht-Arnhem werden twee auto's, die geparkeerd hadden gestaan en juist bezig waren met optrekken, aangereden door een achterop komende trailer met opleg ger. Een van de auto's werd in de middenberm gedrukt, de andere werd door de trailer volkomen vermor zeld. Van de zes inzittenden werden er twee uitgeslingerd. De vier overigen werden door de te hulp geroepen brandweer uit de wrakstukken be vrijd. De inzittenden waren de fa milie Pannemans uit Utrecht, be staande uit vijf personen alsmede een 14-jarig jongetje. Van hen wer den de moeder en een dochtertje zeer ernstig gewond. Voor hun leven wordt gevreesd. De overigen werden min of meer ernstig gewond. De chauffeur van de trailer, Van H. uit Rotterdam, kreeg een shock. Op de rijbaan ontstond een geweldige rava ge, mede doordat de lading van de auto's, die voornamelijk uit kisten bestond, op de weg terechtkwam. Zwemmen Bij het Amerikaanse zwemkampioenschap 1500 meter voor dames heeft Patty Caretto donder dag in Los Altos een nieuw wereld- rekord gevestigd. Zij zwom de af stand in 18.30.5 en bleef daarmee on der het oude record van haar land genote Carolyn House, dat op 18.44.0 stond. sloten blijven in dat ruim, dan vin den ze ons kale en beschimmelde skelet, als ze de luiken eindelijk open gooien!" „Goeie hemel, vent, wat ben je plotseling somber!" viel brigadier Piet uit. „We blyven hier toch zeker niet rustig zitten! We zul len heus wel proberen er uit te ko men! Hoor maar, de boot vaart al!" En voor de zoveelste maal had briga dier Piet gelijk. Het eentonige ge stamp van de scheepsmotoren begon de ruimte te vullen en uit het getril van de wanden en het geklots van het water konden ze duidelijk opma ken, dat de boot inderdaad voer Piet besloot nu eens poolshoogte te gaan nemen en ontstak een lucifer. „Schei nou uut!" tierde Karei. „Di rect steek je de kolen ook nog in de brand!" „Zwam niet!" zei Piet. „Kolen steek je zo maar niet in de brand! Kijk liever maar eens hier! Daar zit een luikje!" Politie tevreden over „Zwarte Zes De invloed van de op 14 mei door het Verbond voor Veilig Verkeer en de rijkspolitie begonnen actie „Zwar te Zes" is in het gehele land duide lijk merkbaar. Hoewel statistische gegevens uiteraard nog niet bekend zijn, heeft majoor F. C. M. Offermans, hoofd van het bureau Verkeerszaken der rijkspolitie de stellige indruk, dat - dankzij de actie - het aantal onge lukken is verminderd. De grote me dewerking, die de actie heeft onder vonden van ANWB, autobladen, ra dio, pers, televisie enz. heeft er in belangrijke mate toe bijgedragen, dat de Nederlandse automobilisten zich het belang van de zes verkeersfou- ten, die de actie tracht te bestrijden, bewust zijn geworden. Bij grote evenementen, zoals TT- races, motor- en autoraces te Zand- voort, Acht van Chaam en dergelijke worden duizenden folders uitgereikt. Tevens heeft de rijkspolitie nu een praalwagen laten maken, die onder andere te zien zal zijn bij het Rijns- burgse bloemencorso, maar later wel licht ook op de boulevards van Zand- voort en Scheveningen. Treinlocomotief vertikte het verder De elektrische locomotief met vast zittende remmen is er oorzaak van geweest dat de reizigers van de laat ste trein Zandvoort/Eindhoven gister avond een uur lang hebben kunnen zien hoe de omgeving van Halfweg er bij avond uit ziet. Om negen uur vertikte de treinlocomotief het ten gevolge van geblokkeerde remmen verder te rijden. Spoorwegtechnici kwamen opda gen, maar zij slaagden er niet in het euvel te verhelpen. Een uur lang werd er aan de locomotief gesleu teld en gedraaid, maar de remblok- ken bleven door nog niet opgehel derde oorzaak vastzitten. Toen wer den de wagons afgekoppeld en trok een diesellocomotief de trein naar Haarlem terug. In de afgelopen nacht,zijn van een tentoonstelling van horloges en ju welen, die in het paleis- Beaulieu in Lausanne wordt gehouden, juwelen tot een waarde van naar schatting twee miljoen Zwitserse franc (ruim anderhalf, miljoen gulden) gestolen. Van de vijftien vitrines werden er twaalf volkomen leeggeroofd. De zusters Dominicanessen te Voor schoten hebben op 30 juli tijdens de kapittelvergadering tot Algemeen Overste herkozen: zuster Pascoline Coopmans. Tot raadzusters zijn herkozen: zus ter Petronella Camp en Priorin Bo nifacio Hamer en zuster Elia Kleijn.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5