Blue Band X PLANJE Leidschendam geeft geen toestemming voor Kartrace Transfernieuws Piket en v. d. Berg nog steeds puntloos Tomaten rijpen te snel JONGEMAN 5 kg. 0.75 NOG TOT 5 AUGUSTUS! HARTEWENS-WEDSTRIJD 16.95 2.95 4.45 4.95 7.50 2.50 3.95 1 PIECK DONDERDAG 30 JULI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA Het is nog: de vraag of de Neder landse wedstrijd in de competitie om het Europese kampioenschap Kartinc, de grote prijs van Neder land, die zondag 16 augustus op het Kartpdrome Leidschendam zou wor den gehouden, doorgang zal vinden. De burgemeester van Leidschendam heeft aan de heer H. J. van Haaren, oud-sportcommissaris van de KNAC en lid van de Internationale Auto mobiel Federatie, laten weten dat zijn gemeente geen vergunning tot het houden van deze Kartingwed- strijd zal afgeven. De n.v. Mecom (dochteronderne ming van de EMS) heeft aan de or ganisatoren verklaard dat de ge meentesecretaris van de gemeente Leidschendam de vergunning had toeezegd. De gemeente Leidschen dam ontkent dat de gemeentesecre taris de vergunning afgegeven heeft; de secretaris mist daartoe zelfs de bevoegdheid. Nederlandse deelnemers aan Olympische Spelen Het NOC heeft de volgende sport lieden voor de Olympische Spelen in Tokio aangewezen: Schieten: Olympia-Match klein ka rabijn liggend 50 meter: J. van Don selaar te Driebergen. Zeilen: als reserves respectievelijk in de drakenklasse, de Flying Dutch- man-klasse en de Finnjollenklasse: C. Groot, I. Jager en B. Wayboer. Roeien: twee zonder stuurman: E. W. Veenemans en S. J. JBlaisse. Skif: R. J. Groen. Twee met stuurman: F. K. J. Hart- suyker, H. Rouwé, D. Vos (stuur man). Dubbel twee: P. F. Bots en N. W. Alwin. Als chef d'equipe is aangewezen: A. J. H. Dokkum te Amsterdam. De halfspeler Gerard Hogenbirk is voor 35.000 van 't Gooi naar Elink- wijk overgegaan, 't Gooi heeft zich daartegenover versterkt met de DOS- spelers en oud-internationals Hum phrey Mijnals en Cock Luiten en met Jan de Jong (Elinkwijk). Voor Mij nals werd 15.000 betaald, voor De Jong 10.000. De reserve-spil van de Rotterdam se eredivisie club Sparta, Gerard Bouwer, is voor een transfer bedrag, dat rond de 30.000 gulden ligt, over gegaan naar de Dordtse tweede divi sieclub DFC. Johnnie Schaap zal het komend seizoen voor De Volewijckers spe len. Hij werd woensdag door SHS aan de Amsterdamsse club verkocht. Het transferbedrag wordt op 8.000,- geschat. Voetbal ADO en DHC zijn woens dag hun oefencampagne met een vriendschappelijke wedstrijd begon nen. De Delftenaren wonnen in eigen huis met 2-1. Bij de rust stond DHC reeds met 1-0 voor. WIELRENNEN Eindzege ontging Jan v. Amsterdam door lekke band Jan van Amsterdam, de Leider- dorpse Swift-renner, heeft gister avond in de Haagse ronde van het Heeswijkplein twee leidersprijzen veroverd. De eindzege in dit tachtig kilometer lange criterium ontging de Leiderdorper door pech. In de laat ste en beslissende fase van de strijd reed Van Amsterdam lek Dit kon echter niets meer aan de leidersprijzen van Jan van Amster dam veranderen. De Leiderdorper was, nadat Heemskerk (Ter Aar) en Hazelhorst (Den Haag) het zonder succes hadden geprobeerd weg te ko men, er alleen vandoor gegaan. In een snel tempo liep hij een honderd tal meters van zijn naaste concurren ten weg en bleef daar ruim tien kilo meter lang alleen „hangen". De aan vallen, die Van Bilzen, Bouquet en Damen inzetten, mislukten allen. Ook Theo ten Dam kreeg geen kans, evenals Martin Kettenis. Enige ron den verder was het echter uit met de vlucht van Van Amsterdam. Rein van Zeist, de voor het Haagse De Spartaan uitkomende Leidenaar, wilde het ook wel eens gaan probe ren. Met Van Noord en Van der Knaap bouwde hij een lichte voor sprong op, die echter bij lange na niet voldoende was. Nadat Jan van Amsterdam lek had gereden vormde zich in de slotfase opnieuw een drie man sterke kop groep - Smit, Jongkind en Van der Voort - die echter ook geen vrijheid kreeg. In de laatste ronde werden de vluchters teruggepakt. In de mas sasprint toonde Gerard van Noord zich verreweg de snelste en klopte zijn rivalen met een wiel verschil. Vlak voor de streep, in de laatste bocht deed zich nog een valpartij voor waarbij de Leidse nieuweling Wim Zaalberg o.a. onzacht met de stenen in aanraking kwam. Uitslag: 1. G. van Noord (Den Haag); 2. A. Kettenis (Den Haag); 3. Wim Paul (Den Haag); 4. A. Jongkind (Aalsmeer): 5. B. Romijn (Den Haag); 6. Th. ten Dam (Den Haag); 7. A. Heemskerk (Ter Aar); 8. Th Moen (Poeldijk); 9. E. Kroon (Den Haag); 10. J. v. d. Voort (Poeldijk); 12. R. v. Zeist (Leiden); 17. F. Zoohs (Voorschoten). Leidersprijzen: Jan v. Amsterdam. VEILIG CIRCUIT De wedstrijd in Leidschendam zou de derde zijn in een reeks van vier geldend voor de Europese titel. Eerder zijn wedstrijden in Zwitser land en Duitsland gehouden. Een ontmoeting in Frankrijk zal de com petitie besluiten. Rijders uit Italië, Frankrijk, Zwit serland, België, Engeland, Denemar ken, Zweden, Monaco, Duitsland en Nederland zouden in Leidschendam aan de start komen. Het circuit van Leidschendam geldt als het veiligste circuit in Nederland en een der vei- ligsten van Europa. Met de organisatie van het evene ment is tussen de 15.000 en 20.000 gulden gemoeid, Inmiddels zijn reeds duizenden luciferdoosjes en affiches verspreid, waarop de kampioen schappen van Leidenschendam ver meld. PAARDENSPORT KOERSEN TE NOOTDORP Een zeer goed bezet Nootdorp ge noot gisteravond van koersen waar van de Zilveren Zweep de tophit was. In de finale ging Ziganita enorm hard van start en met gemak hield zij Jackie Moore in diens slotaanval op de tweede plaats. Ydolius kon de rest net lossen en de derde plaats ver overen voor Vincent Hollandia. De eerste serie bracht enige sen satie. Quicksilver was er niet, maar daarnaast werd 50 vier van de acht paarden - uitgeschakeld. Xyleri S en Ziva Beluris leidden lang, maar de laatste werd in de laatste bocht ook minder goed en toen zij werd uitgeschakeld ging Xeres gemakke lijk door naar de winst. Ziganita maakte er in de tweede serie korte metten mee. Zij startte snel en Jackie Moore kon haar nooit te nakomen. Op haar beurt stelde Jackie haar plaats in de finale veilig door William Axkit en Ydolius ruim achter zich te laten. Zoranus Axkit won zijn koers je gemakkelijk. Antha Thelma is komende maar liep het nog niet uit. Yvonne Majowan hoefde voor de tweede plaats niet veel te doen. Met Bohemien reed Wagenaar jr een aardig koersje. Hij hield 't paard aan de praat en eindigde kort achter Boy v. Ferges. Caravelle zorgde op zijn beurt voor een ererondje van Wagenaar jr. Xylophoon koerste met leerling v. d. Rijk naar verrassende winst in de tweede Ariokoers. Twee gelukkigen hadden hiermede bijna vierduizend gulden. SCHAKEN Studentenschaak olympiade De Nederlandse deelnemers aan de Studentenschaakolympiade, die in de Poolse stad Krakau wordt gehouden, stellen bijzonder teleur. Terwijl in vo rige jaren Nederland meestal het best- geplaatste Westeuropese land was, zijn onze landgenoten er dit jaar zelfs niet in geslaagd zich voor de finale te plaat sen. De wedstrijd tegen Oostenrijk, waarin een 22 gelijkspel noodzakelijk was voor de finaleplaats, ging namelijk met 31 verloren. Nadat Ad v. d. Berg snel had verloren, maakten in tweede zitting Jongsma en Ree remise, maar Van Wijngaarden verloor, waardoor Nederland in de B-groep werd inge deeld. Ook in de B-groep zijn de prestaties tot dusver alles behalve fameus. Van Engeland, in andere jaren een „vaste klant", werd met maar liefst 3 verloren, waarbij wederom alleen Jongs ma remise hield. Van Wijngaarden verloor, evenals Ad van den Berg, die tegen de uit Singapore afkomstige Lee 'n bijzonder goede stelling kreeg en op een gegeven ogenblik zelfs de dame kon winnen tegen twee lopers. Hij wil de echter een nóg gunstiger afwikke ling forceren en kwam in een verloren De directie van de N.V. Hus te Den Haag heeft het bestuur van het Con sumenten Contact Orgaan ophelde ring gevraagd over de door het CCO gehouden steekproef naar het aantal beschuiten per rol Hus-beschuit. Zij wil weten hoe dit onderzoek plaats vond. Het CCO wees er op dat rol len beschuit twaalf beschuiten be vatten i.p.v. dertien, zoals gebruike lijk is. De beschuiten van Hus zijn niet steeds van dezelfde dikte, zo legt de directie uit, omdat zij geen fa- brieksartikel zijn, maar bakkerspro- dukten. Een afwijking van slechts een mm per beschuit naar boven of naar beneden betekent resp. twaalf of veertien beschuiten in een rol. Door het warme weer verloopt het rijpingsproces van de tomaten in de Nederlandse kassen en warenhuizen op het ogenblik zeer vlug. De aan voeren van dit produkt zijn hierdoor groot geworden en de vraag, vooral van buitenlandse zijde is minder ge worden, mede door concurrentie van natuurtomaten. De prijzen van de Nederlandse kastomaten zijn hierdoor de laatste dagen vrij sterk teruggelopen en plaatselijk is zelfs doordraai opge treden in een hoeveelheid van bete kenis. De ophoudprijs van tomaten is thans f 1,65 per eenmalige krat van 6 kg; f 2,per meermalige krat van 6 kg en f 4,per meermalige krat van 12 kg. Doorgedraaide to maten gaan naar de industrie voor verdere verwerking. De teler krijgt bij doordraai van zijn produkt een vergoeding van f 0,25 per kg voor klasse I kwaliteit en f 0,20 per kg voor klasse II kwaliteit. Per 28 juli is deze vergoeding bij doordraai verhoogd, want vóór deze datum lagen de vergoedingsprijzen 5 cent per kg lager. Westduits loodrecht opstijgend vliegtuig sneller dan geluid In West-Duitsland is gisteren met een loodrecht opstijgende en lan dend vliegtuig de snelheid van het geluid overschreden, wat nog niet eerder gebeurd was met een dergelijk toestel. Blijkens een mededeling van de Westduitse „Entwioklungsring- Süd" heeft de door deze groep ont wikkelde „VJ 101 C-X 1" na van een vliegveld bij Ingolstadt in Beieren te zijn opgestegen de geluidsgrens doorbroken. In de ontwikkelings groep werken samen de ondernemin gen Boelkow, Heinkel en Meeser- schmitt. De ontwikkeling van dit eer ste Westduitse verticaal opstijgende en landende toestel, dat in opdracht van het ministerie van defensie ge bouwd werd, heeft vijf jaar geduurd en ongeveer 270 miljoen gulden ge- Voorzien van de H.H. Sacramenten der Zie ken overleed na een Gods H. Wil, onze in nig geliefde man, va der WILHELMUS ADRIANUS DISSELDORP echtgenoot van Adriana C. Hillebrand in de leeftijd van 49 jr A. C. Disseldorp— Hillebrand Nico Truus Corry Rijp wetering, 29 Juli 1964 Past. v. d. Plaatatr. 4a H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op zaterdag 1 augustus a.s. te 10 uur in de pa rochiekerk van O.L.Vr Geboorte te Rijpwete ring, waarna begrafenis op liet r.k. kerkhof al daar. Rozenkransbidden om 7 uur 's avonds in de kerk. Langs deze weg zeggen wij hartelijk dank aan al len, die hun belangstelling hebben getoond bij ons j 40-jarig huwelijksfeest. R. J. DE BOER J. DE BOER— ROESSEN Zoeterwoude, juli 1964 Vrouwenweg 3 1 J. VAN GENT ARTS PRAKTIJK HERVAT H. A. Reterink ARTS j Johan Evertsenlaan 14 Oegstgeest AFWEZIG tot 17 augustus Waarneming: plaatselijke huisartsen. 3F I.v.m. werkkring om geving Katwijk-Noordwijk woningruil gevraagd. 4 a 5 kamerwoning. Aangeb.: 5 kamerwoning, keuken, badcel, 2 w.c.'s en schuur tje, huur 84.- p. mnd. Rot terdam. Franselaan, telef. 1 010155806. Br. onder no. I 2232 bur. v. d. blad. Volkstaal in Liturgie door Rome goedgekeurd De post-conciliaire raad voor de liturgie te Rome ten aanzien van de invoering der volkstaal zijn inge willigd. Ten aanzien van de overige voor stellen welke de Nederlandse bise schoppen geruime tijd terug hebben voorgelegd, wordt megedeeld, dat daarover zal worden beslist in de algemene bepalingen die spoedig voor j heel de Kerk zullen verschijnen. De raad voor de liturgie heeft voorts aan het Nederlands Episcopaat doen weten, dat het niet gewenst is, dat de plaatselijke kerkelijke autoriteiten veranderingen in de canon aanbren gen. Het KNP verneemt van officiële zijde dat de Nederlandse bisschoppen in een bijeenkomst begin september over de uit Rome ontvangen goed keuring en de daarna te nemen maat regelen zullen beraden. De uitwer king zal echter nog enige tijd in beslag nemen. DANKBETUIGING Voor uw gebed en medeleven tijdens de ziekte en het overlijden van moeder, mevrouw CORNELIA VAN LEEUWEN—VAN MEURS betuigen wij U onze hartelijke dank. FAMILIE VAN LEEUWEN Zoeterwoude. juli 1964 Zuidbuurtseweg 44 Financierings Maatschappij „NEMAFI" beeft plaats voor een (min. 21 jaar) met minstens voltooide U.L.O.-opleiding, en eni ge jaren administratieve ervaring, ter opleiding op de interessante afdeling Bijzondere Zaken. Soil.: Rijnsburgerweg 3, Leiden, telef. 01710—52340. Presburg N.V. vraagt per 1 september of eerder, een prima verkoopster leerl. verkoopster en hulpverkoopsters Aanmelden tussen 9-19 u. of na telefonische afspraak Donkersteeg 15 Zaterdagreolame 5 Vruchtenpensees voor 1.25 G. P. v.d. KROGT Hoge Rijndijk 199 Zoeterwoude - Tel. 20165 Gevr.: winkeljuffrouw, leeftijd 16 jaar. Ban ketbakkerij J. Dogterom, 5 Meiplein 130-132, telef. 33709. *3? Leraar zoekt ruime zit- slaapkamer. Br. onder no. 5813 bur. v. d. blad. Pakken oude couranten Verkrijgbaar aan ons bureau DS. MARTIN LUTHER KING VOOR NEDERLANDSE TV Zondag 16 augustus zullen het Convent van Kerken en het Ikor gezamenlijk per televisie een repor tage uitzenden van een massale bij eenkomst in het Amsterdamse RAI- gebouw, waar als spreker optreedt ds. Martin Luther King. De bijeen komst heeft het karakter van een kerkdienst, waarmee de vijfjaarlijk se conferentie van Europese Baptis ten, die ditmaal in Nederland wordt gehouden, wordt besloten. De uit zending per televisie vindt plaats van 10.00-11.00 uur. eindspel terecht. Joop Piket speelde tegen Richardson de Lg5-variant van 't Konings-Indisch, in Nederland langza merhand „Leidse variant" genoemd, maar wilde het al te mooi en al te knap doen, waarna een zure nul ook zijn deel werd. Het is tot zover dus wel bijzonder weinig, wat de Leidenaars hier presteren, al kan het tot troost strekken, dat de Belgen, die alle wed strijden verloren, het nóg slechter doen. In de finalegroep hebben de sterke Rus sen (met Chodos, Sawon Mnatsakanjan en andere spelers uit het Russische kam pioenschap) de beste kansen na de overwinning op de titelhouder, Tsjecho- Slowakije. In de volgende ronde ont moeten onze landgenoten Roemenië. GRIJP UW KANS! 4440 prijzen voor groot en klein. Zorg dat Uw inzending uiterlijk 5 augustus bij Blue Band is. Haal een formulier bij Uw Blue Band leverancier. 3? Alle soorten merken en maten vloerkleden v.a. 15.-; bankstellen v.a. 65.-; dressoirs 9.-; kasten 15.-; boekenkast 25.-- kinder trapauto; kinderledikan ten; autopeds; driewieler fietsjes; wentelbedden; le dikanten; kapokbedstellen schrijfbureaus, enz. Nieu- wenburg, Hooigr. 55 (geen winkel). <2? Huur Phiiips-televisie voor 25.95 per maand, zon der vooruitbetaling maar met recht van koop. Mor gen al bij l thuis? Bel dan vóór 6 uur 010-120705 en s avorids 070-863977. 3? Koelkasten: Bauknecht Ignis, Friventa, Bosch v.a 298.—. Van Zijp, Haar lemmerstraat 279. 3? Divanbedden, wentel bedden; stalen ledikanten. Een pracht collectie tegen de laagste prijzen vindt U bij De Kleine Winst, Haar lemmerstraat 51, Leiden. 3? Feestartikelen, liedjes, guirlandes, lampions, fop- artikelen, mutsen, enz. Pa pierhandel Dane, Haar- lemmerstr. 27, tel. 20631. Brigadier Piet en de semi-prof 142: Nog geen kwartier later werd de kolenwagen aangekoppeld. Het ge bons van buffers tegen buffers en het gesnuif van locomotieven wees tenminste duidelijk-in die richting. ,Nou, wat heb ik je gezegd", lachte Piet. „We gaan!" „Misschien kom men we wel bie de negers in Afrika terecht in plaats van gewoon thuus", mopperde Karei, die nu wel helemaal geen plezier meer in het leven had. „We gaan beslist niet naar Afrika, want er ligt nog steeds geen spoor brug over de Middellandse Zee. Ik denk trouwens, dat we eerst een beetje gaan rangeren, want we staan alweer stil. Wacht maar rustig af'. „Hoe kan ik nou rustig blieven bie zo'n hondeleven!" viel Karei uit. „Ik heb binnen een dag of vier in ieskar- retjes gezeten, in koelwagens van het spoor, ik ben ten prooi geweest an de afschuwelijkste achtervolging, ik heb over levensgevaarlijke daken motten klauteren en noe stoppen ze mien nog in een kolenwagen ook!" Meer kon de arme Karei Kleuntjes echter niet zeggen, want op dat mo ment werd de hele wagen opgehe ven, alsof een reuzehand treintje ging spelenZonder dat onze twee landgenoten dat wisten, was de kolenwagen namelijk op een van die moderne losinstallaties gereden, die men bij ons in de mijnstreek wel aantreft. Het moge dan zo zijn, dat men op deze wijze vlug en handig een hele kolenwagen lossen kan, voor de onvrijwillige assistenten bij zo'n wijze van lossing is het bepaald geen pretje. „We vallen!" brulde Karei nog, maar dat was een tamelijk over bodige opmerking. Gelukig maar, dat de twee kerels hun positieven goed bü elkaar hielden, want nu lie ten ze zich bliksemsnel opzij rollen, zodra ze de bodem raakten. Zo wer den ze op een haartje na gemist door de hele lading kolen, die zojuist in het ruim van een schip was gestort. Dames- zomertruitjes luchtig glansgaren zonnetruitje. Van 8.95 NU Gewatt. spreien met twee volants in prachtige bloemdessins 2-persoons NU 35.75 1-peraoons NU 29.75 Lange witte herenjassen met revers, fijne witt satijndrill. Van 21.35 NU Kleuter- badbroekjes zuiver wol. in rood, geel, blauw. Van 4.25 NU Poiyeter kussens grote maat,, stevig gevuld met witte overtrek. Van 5.25 NU Meisjestruitjes vlot glansgaren truitjt met kraagje. Maat 2 van 7.75, NU Badlakens in nieuw streepdessin. zware kwaliteit badsto! grote maat. Van 9.95 NU Werksokken ijzersterke werksokken alleen in grijs. NU 2 paar voor Ontbijtlakens gezellige ontbijtlakens. in moderne ruitdessins van 5.95 NU

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9