ROUTE VAN HET BLOEMENCORSO Met schoenpoetsen en ramenzemen reis naar Straatsburg verdiend PERSIBMLIJXE LEIIIEEI ZOETERWOUDE ONTVING VERZOEK VAN LEIDEN TOT VUILNISSTORTING OP ZOETERWOUDS GEBIED Leidse Bioscopen VULCANO DONDERDAG 30 JULI 196* SBB DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Het corso RijnsburgOestgeest—Leiden zal zaterdag aan staande de volgende route nemen: RIJNSBURG 1.30 uur nam. Vertrek van terrein Veiling „Flora", Oegstgeesterweg, Brouwerstraat, Noordeinde, Petronella van Saksenstraat, Evertsenstraat, Trompstraat, De Ruyterstraat. Kanaal straat, Katwijkerweg, Langevaart, Sandtlaan, Herenweg, Kerkstraat, Vliet N.Z., Koestraatbrug, Vliet Z.Z., Smid straat, Oestgeesterweg. Van Rijnsburg naar Oegstgeest via Rijnsburger weg en Rijnzichtweg. OEGSTGEEST 2.30 uur nam. Rijnzichtweg, Van Assendelftstraat, Rhijngeesterstraatweg, Endegeesterlaan, Geversstraat en via Leidsestraatweg en Rijnsburgerweg na^r Leiden. LEIDEN 3.10 uur nam. Stationsplein, Stationsweg, Steenstraat, Blauwpoortsbrug, Haarlemmerstraat, Pelikaanstraat, Hooigracht, Hooge- woerd, Breestraat (ongeveer te 3.45 uur namiddag), Noord einde, Rembrandtstraat. PAUZE in de Doelenkazerne. 5.15 uur nam. Noordeinde, Witte Singel, Zoeterwoudse Singel, Lammen- schansweg, Tomatenstraat, Zoeterwoudseweg, Vijf-Meilaan, Boshuizerkade, Ter Haarkade, Haagweg, Rijnzichtbrug, Morsweg, Morssingel Stationsplein en via de Rijnsburger weg naar Oegstgeest. Leidsestraatweg, Geversstraat, Leidse Buurt, Rijnzichtweg, Rijnsburgerweg naar Rijnsburg. Avondroute door Rijnsburg zoals 's middags. BAPtOTEUVltif ligtvoet GANGETJE LEIDEN (Advertentie) 46 van de 100 dodelijke ongelukken met voetgangers betreffen kinderen Van elke honderd voetgangers, die in 1962 in ons land in het verkeer werden gedood, zijn er 46 kinderen en 31 bejaarden. In 1962 kwamen in totaal 485 voetgangers in het ver keer om het leven, waarvan 125 van 5 jaar of jonger, 99 van 614 jaar, 110 van 1564 jaar en 151 van 65 jaar en ouder. In alle leeftijdsgroe pen overtreft het aantal mannen, dat als voetganger om het leven komt, in aanzienlijke mate het aan tal vrouwen. Dit blijkt uit „statistiek van de verkeersongevallen op de openbare weg", dat door het CBS is gepubliceerd. Van de in totaal 224 kinderen tot 14 jaar, die in 1962 als voetganger om het leven kwamen, verongeluk ten er 139 bij het oversteken en 56 tijdens het spelen op de rijweg of rond een vervoermiddel. Gebleken is, dat een in de straat stilstaande vrachtauto of opleggercombinatie een grote aantrekkingskracht uit oefende op vaak zeer jonge kinderen. Bij het wegrijden leidde dit tot fa tale gevolgen. Opmerkelijk groot was voorts het aantal kinderen, dat werd overreden bij het oversteken achter of tussen geparkeerde auto's (33 do den). ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. V.S. van Amerika: ss. Statendam (2-8), ms. Pr. Margriet (5-8); Argen tinië: ms. Yapeyu (3-8); Australië: ms. Bischofstein 2-8), ss. Theseus (5-8); Brazilië: ms. Kennemerland (2-8); Canada: ss. Franconia (2-8), ms. Svanefjell (5-8); Chili: ms. Bur- genstein (2-8); Ned. Antillen: ms. Pr. der Nederlanden (5-8); Suriname: ms. Willemstad (.4-8); Z.-Afrika (Rep) en Z.W.-Afrika: ms. Stirling Castle (2-8), ms. Zaankerk (5-8). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. Bedragen van 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTELIJKE DIENST VOOR KASBEHEER ER KREDIETWEZEN iü. IEL 202TO HURTE GOLF Op de met automatische halve bomen beveiligde spoorwegovergang aan de Van Weedestraat in Soest- dijk is gisteravond rond half twaalf de 19-jarige C. Ruizendaal uit Soest met zijn bromfiets door de sneltrein BaarnUtrecht aangereden en op slag gedood. WARMONDSE MEISJES NAAR EURO-RALLY Morgenochtend om kwart over ze ven zal vanaf „De Burcht" te War mond een 20-tal meisjes naar Straats burg (Frankrijk) vertrekken, voor het deelnemen aan de Euro-rally, welke georganiseerd wordt door de internationale K.A.J, en V.K.A.J. Dat vertrek zal een begin zijn van een 10-daagse reis, maar hef betekent tegelijkertijd het einde van maanden lange activiteiten van Warmondse jongeren. Het ramen-zemen, auto- wassen en op baby's passen zal dan voorlopig voorbij zijn. Deze werk jes werden in de afgelopen maanden verricht door katholieke werkende meisjes uit Wamond. Zij wilden deel nemen aan de Euro-rally in Straats burg, welke op 2 en 3 augustus a.s, zal worden gehouden. De meisjes uit Warmond wilden daar present zijn, maar voor velen waren de kosten te hoog. Men stak de koppen bij el- De films in de week van 30 juli tot 5 augustus zijn door de Katholieke Filmcentrale als volgt gekeurd Camera: „55 Dagen Peking", 14 jr. Dagelijks ook zondag 8 uur, Lido: „Rio Bravo", 14 jaar Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Luxor: „Aan de Rivièra". (Alle leeftijden) Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Rex: „Love in Las Vegas". 14 jaar. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zond. 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Studio: „De Fantast". 18 jaar. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Trianon: „Irma la Douce". (18 jr.) Dag. 2.00, en 8.00 uur. Zond. 2.00, 5.00 en 8.00 uur. kaar en ging om het geld bijeen te krijgen, kleine diensten aan de bur gerij aanbieden. Door middel van folders werd aan dit plan een ruime bekendheid ge geven en voor een kwartje poetste men een paar schoenen, tot zij glom men als de zon. Men stond op wacht bij baby's en waste auto's bij de vleet. De baby-sitcentrale werd een groot succes. Sommige ouders, en ook kinderen vrezen dat dit insti tuut zal worden opgeheven, zodra de reis naar Frankrijk is gemaakt. Men wil in Straatsburg goed voor de dag komen. Op de openingsdag zal Nederland worden vertegenwoordigd door een drumband en een volksdansgroep, die is samengesteld uit meisjes uit War mond en enkele uit Leiden. In het stadion zullen demonstraties van volksdansen worden gehouden. Voor de ogen van Europese jongeren zul len zij, gestoken in Hollandse kle derdrachten, de aanwezigheid van Nederland onderstrepen. Radio en te levisie hebben reeds opnamen ge maakt van de repetities. SOLIDARITEIT De Euro-rally in Straatsburg wordt gehouden om gestalte te geven aan een „grenzenloze" solidariteit onder de werkende jeugd van verschillende landen. Men wil kennis nemen van eikaars (werk)omstandigheden en daarmee begrip voor elkaar kweken en op deze wijze mee te werken aan het waar maken van de Europese ge dachte. Aan deze ontmoeting van jongeren ^uit verschillende landen is een enquête voorafgegaan, waarin 'n onderzoek werd gedaan naar de werk omstandigheden van jongelui van de zelfde leeftijd in verschillende Euro pese landen. De gegevens en conclu sies ontleend aan dit onderzoek zijn samengevat in een z.g. Europees Jon- gerenstatuut. Ook hierin heeft War mond zijn steentje bijgedragen. Tus sen haakjes zij opgemerkt, dat in Warmond bleek dat de meeste meis jes en jongens naar hun zin werken. Alleen is het jammer dat er nog meis jes zijn, die minder dan 14 dagen va- cantie hebben, dit geldt voorname lijk nog de meisjes die in de huis houding of winkels werken. Als sluitstuk van het onderzoek komt men in Straatsburg met maar liefst 25 duizend jongeren bijeen. De initiatiefnemers Lies van Rijn en Clara Sikking wensen wij met de anderen een goede reis en een be houden thuiskomst. De voltallige gemeenteraad van Zoeterwoude had onder voorzitter schap van burgemeester Detmers gis teren niet veel tijd nodig om een overigens niet zo lange agenda af te werken. Zoals in Zoeterwoude ge bruikelijk: „precies op tijd begon nen", stonden wij na een uurtje al weer op straat. Wèl bleef de raad zoals eveneens gebruikelijk nog een wijle achter voor wat gezel lige kout of ernstiger zaken, die nog niet voor 's burgers oren waren be stemd. GOEDKOOP BOUWEN Verheugend was de mededeling, dat men' er in Zoeterwoude in ge slaagd schijnt goedkoper te gaan bouwen. Na een bespreking met plaatselijke aannemers kon aan de gemeentearchitect een opdracht tot ontwerp worden gegeven. Dit ont werp heeft in Den Haag genade ge vonden en voor acht woningen is de rijksgoedkeuring verleend. Bovendien werden vier particuliere plannen goedgekeurd, er komen dertien pre miewoningen van de woningbouw vereniging in de Zuidbuurt en zeven vrije sectorhuizen zijn in aanbouw. LEIDS VUILNIS De gemeente Leiden heeft tot Zoe terwoude het verzoek gericht Leids vuil op Zoeterwouds gebied te mogen deponeren. B. en w. zouden daar in beginsel geen bezwaar tegen hebben, mits aan bepaalde voorwaarden zou worden voldaan en de eigenaresse van de gedachte plek (de oude zand- putten bij Rijksweg 4A aan het einde van de Roomburgerweg), gravin Van Rechteren Limpurg en waarover de Heidemij het rentmeesterschap voert, overigens geen bezwaren maakt. B. en w. willen eerst een hinderwet vergunning afwachten en dan de voorwaarden opstellen in overleg met de rentmeester. Voordien wordt er categorisch geweigerd. Een der voorwaarden aan Leiden zal overi gens wel zijn, dat ook Zoeterwoude op die plek zal mogen storten. WEGWIJZER De ANWB heeft tot de raad het verzoek gericht bij te dragen in de kosten van een nieuwe bewegwijze ring bij de Leiderdorpse brug over de Rijn. Het onderhoud en de eigen dom blijft bij de ANWB. Tegen de gevraagde bijdrage van f 3.458,93 voor de aanleg en bijkomende wer ken had de raad geen bezwaar. ALLERHANDE Voor het overige valt er weinig te vermelden. Onderhandelingen over onteigening in de Westeindse polder zijn;nog gaande; het uitbreidingsplan Zuidbuurt wordt herzien: aan G. W. Versteegen zal uit billijkheidsover wegingen alsnog een schadevergoe ding van f 671 voor kosten aan een dam en een hek worden verleend; 4 hectare grond in de Roomburger polder ten behoeve van de sport beoefening zal worden aangekocht voor de som van f 2,- per c.a.; aan de architect zullen de ontwerpkos- ten. voor een niet doorgegaan bouw plan van 21 woningwetwoningen in de Loethe alsnog van gemeentewege worden uitbetaald; een crediet van f 35.000 werd gevoteerd voor twee dienstwoningen bij de rioolwaterzui veringsinstallatie; de heer W. P. S. de Groot krijgt voor een jaar weer het jachtrecht op de gemeente-eigen dommen voor twee gulden per h.a., terwijl voorts zaken van administra tieve aard eveneens onder de hamer doorgingen. RONDVRAAG Bij rondvraag werd geinformeerd naar de stand van zaken a.g. het voetpad voor de schoolkinderen aan de Noordbuurtseweg, geklaagd werd over mindere geluidsdichtheid van de openbare telefooncel postkantoor, over de concentratie van de water leidingbedrijven Rijn- en Gouw streek (Burgemeester; Hierover is nog niets positiefs bekend), het zo nu en dan bruine water uit de wa terleiding en enkele minder belang rijke zaken. Russische acteur in Nederlandse film De Russische acteur Akim Taml- roffdie o.a. een rol heeft gespeeld in de film „het proces", is gister middag vanuit Moskou op Schiphol aangekomen om de rol van bakker brandmeester te spelen in de film van Paul Cammermans, die thans de definitieve titel „spuit elf" heeft gekregen en waarvan de opnamen in Thorn (Limburg) worden gemaakt. In deze film, waarvan de hoofdrol vertolkt wordt door Paul Cammer mans die tevens de regie heeft, spe len voorts Rien van Nunen (vader Stief been), Kittie Courbois, Bern- hard Droog, de Franse acteur Jac ques Duhilfo in de rol van de pyro maan en de 76-jarige Italiaanse ac teur Carlo Pisacane in de rol van de ceremoniemeester van de kerk. „N1ET-ROKEN" IN NS-RESTAURATIEWAGENS Begin augustus zullen de Neder landse Spoorwegen in alle restaura tie-afdelingen en restauratierijtuigen van de treinen „niet roken"-bordjes laten ophangen. Het treinpersoneel en het perso neel van wagons-lits hebben de op dracht gekregen nauwlettend toe te zien op de handhaving van het rook verbod. AETHERKLANKEN VRIJDAG HILVERSUM I, 402 M. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00 VARA. 13.00 AVRO. 16.00 VPRO. 21.00— 24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnas. tiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuz. 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.40 Kinder- strip. 8.50 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.00 Te land en te water, een informatief programma voor weg- en waterweggebruikers. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Vocaal dubbelkwartet. 10.15 Fluit en piano: klassieke muziek. 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Zij die van de zon leven, va kantiedagboek. (herhaling van 4 juli jl.11.35 Lichte grammofoonmuziek. 12.20 Regeringsuitzending: Uitzen ding voor de landbouw. 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Stereofonische uitzending: Or gelkwartet: lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, even tueel actueel of grammofoonmuziek. 13.20 Foto- en film tips. 13.25 Beurs berichten. 13.30 Licht ensemble met zangsolist. 14.00 Pianorecital: klas sieke en moderne muziek. 14.30 De goede keus, hoorspel. 15.00 Sopraan en piano. 16.00 Nieuws. Aansluitend: Plezierig pensioen, lezing, (II). 16.15 Lichte grammofoonmuziek. 16.40 Voor de jeugd. 17.00 Pianorecital met toelichting: klassieke muziek. 17.30 Ronduit muzikaal: lichte muziek en lezing. 18.00 Nieuws. 18.15 Amuse mentsmuziek. 18.30 Bèta: nieuws uit de wereld van de natuurwetenschap pen, 18.40 Jazz-rondo. 19.00, Kiosk. 19.10 Klassieke en moderne piano muziek. 19.30 Orde of structuur?, ge sprek. 19.50 Bariton en piano: klas sieke liederen. 19.55 Eerste kolom: dagelijkse dingen vrij zinnig beke ken. 20.00 Nieuws. 20.05 Na de over winning, hoorspel. 20.35 Lichte or kestmuziek. 20.50 Interview. 21.00 Promenade orkest. 21.30 De Olym pische Spelen, klankbeeld (III). 22.00 Amusementsmuz. (gr.). 22.30 Nieuws 22.40 Licht orgelspel. 23.00 Balans: actuele kroniek. 23.15 Lichte gram mofoonmuziek. 23.45 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 M. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Lichte grammofoonmuziek. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lich te grammofoonmuziek, praatje voor de vrouw, toeristische tips en pro gramma voor de kinderen. 10.00 Licht klassiek concert (gr.). 10.20 In de platensoos: amusementsmu ziek (gr.). 11.00 Voor de zieken. 11.40 Volksliedjes (gr.). 12.00 Ange lus, 12.04 Lichte grammofoonmu ziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Platennleuws. 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte grammofoonmuziek. 14.00 Promenade-orkest en soliste: operamuziek. 14.50 Grammofoonmu ziek. 15.00 Engelse ballades (gr.). 15.30 Voor de zieken. 16.30 Moderne grammofoonmuziek. 17.00 Voor de kinderen. 17.30 Lichte grammofoon muziek voor de jeugd. 18.00 Lichte grammofoonmuziek, afgewisseld door boeken- en vakantietips voor tieners. 19.00 Nieuws. 19.10 Actua liteiten. 19.25 Het Congres Kerk in Nood, te Königstein, beschouwing. 19.30 Verzoekprogramma voor de militairen. 20.25 Die Frau ohne Schatten, opera (3e acte) (stereofo nische uitzending). 21.25 Tokio be reidt zich voor op de Olympische Spelen, klankbeeld. 21.45 Lichte grammofoonmuziek. 22.20 Actuali teiten. 22.25 Boekbespreking. 22.80 Nieuws. 22.40 Klassieke en moderne grammofoonmuz. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE NTS; 14.3015,30 Binnenkomst van de deelnemers van de vierde en laatste dag van de Vierdaagse. KRO: 19.30 Voor de jeugd. NTS: 20.00 Jour naal. 20.20 Brandpunt. 20,50 In de Rommelpot, TV-spel (dl. 2). 21.20 Bonanza. TV-füm (dl. 8). 22.10 Ik ben met udocumentaire over de concilies in de geschiedenis van de katholieke kerk (dl. 1). NTS: 22.35 —22.40 Journaal. door Antonio del Monte 38 Donato kwam aan met de postboot. Hij was een grote, forse man, zorg vuldig gekleed in een donkergroene broek met een messcherpe vouw er in; een geel overhemd, waarvan het hagelschone boord geopend was en waarvan de punten over de revers van zijn geruite jasje lagen. Over zijn zwarte, golvende haren lag een vettige glans en het was laag op zijn voorhoofd ingeplant, Hij had een krachtig gezicht met brede juk beenderen en smalle ogen, die op 'n bepaalde achterbakse manier in de wereld loerden. Over het algemeen maakte hij een knappere indruk dan hij in werkelijkheid was. En altijd wanneer hij naar vrou wen keek, was zijn succes verzekerd. Waarschijnlijk toch waren niet al leen zijn glinsterende ogen d# oor zaak, misschien eerder het feit, dat hij de kunst verstond sommige din gen op het juiste moment en in de juiste situatie te zeggen. Voor zijn veertig jaren zag hij er bijzonder jong uit. Van beroep was hij diepzee-duiker, maar de wonderlijke practjjken die hem daarneven bezig hielden, waren zijn reputatie niet altijd ten goede gekomen. Maar hij had uitzonderlijk veel vrienden en zo bleef de kwestie van zijn dubieuze naam over het al gemeen tot de theorie beperkt en on dervond hij in het dagelijks leven meer voor- dan nadeel van de min of meer mysterieuze sluier, die rond zijn persoonlijkheid hing. Hij had ook geen vaste woon- of verblijfplaats. Soms was hij lange tijd achtereen in de havenbuurten van Napels gevestigd, maar dan plotse ling weer even geheimzinnig ver dwenen als hij er gekomen was. Het schip lag al aan de kade ge meerd en de passagiers verdrongen zich om hun passagebiljetten af te geven en de loopplank af te gaan, toen Donato nog over de railing leun de als een toeriet, die niet verzadigd raakt van zijn eerste indrukken van het vreemde land. Hij keek naar de mensen die krioel den over de kade en reikhalzend uit zagen naar vrienden of verwanten. Ofschoon het bijzonder lang geleden was, dat hij op Vulcano was, waren de meeste mensen toch geen vreem den voor hem. Als in een film flitsten de bekende gezichten aan hem voor bij, maar de man die hij zocht, was er niet. Antonio was de eerste die hem ont dekte. Hij stootte Rosina aan en zei; „Is dat Donato niet? Donato, waar mee Maddalena destijds naar Napels is gegaan?" De man aan de railing richtte zich juist op. Hij streek zijn haren ach terover en uit zijn jasje haalde hij een pakje sigaretten. Met zijn han den beschermde hij het vlammetje van zijn aansteker tegen de wind. „Ja!" riep Rosina. „Carmela, kijk eens! Daar staat Donato!" De sigaret bungelde tussen zijn lip pen terwijl hij het passagebiljet uit zijn portefeuille haalde. Hij droeg een pinkring, die flitste in de zon. „Donato!;" schreeuwde Antonio en hij begon hem driftig te wenken. Zijn stem leek eerst het rumoer niet te kunnen overschreewen. Maar opeens keek Donato op. Zoekend gleden zijn ogen over de mensen. Eindelijk had hij Antonio gezien. Hij lachte en be gaf zich onmiddellijk naar de loop plank. De menigte bij de haven was al erg gedund. Over de kade gingen kleine groepjes van mensen in de richting van het dorp. Sommigen sjouwden met koffers, omring door lachende en pratende familieleden. Donato kwam de loopplank af. Hij lachte en kwam met uitgestoken han den op Antonio af. Hij droeg een handtas van bruin en groen linnen. Terwijl zij stonden te praten keken Rosina en Carmela van een afstand nieuwsgierig toe. Ook de anderen hadden nu Donato ontdekt en hij kreeg vele groeten te beantwoorden, want een goede roep ging hem altijd naar het eiland vooruit. „Maddalena is ook weer terug", vertelde Antonio met hem oplopend. „Het is nog niet zo lang geleden, dat ze met de postboot uit Napels kwam". „Zo", zei Donato en hij fronste zijn wenkbrauwen. Hij zoog geërgerd aan zijn sigaret en inhaleerde diep de rook. Hij keek ineens een beétje zorgelijk. „Ik ben blij, dat ik niet met haar getrouwd ben", viel hij Antonio op eens in de rede. „Ik had een leven als een hel gekregen. Ze wou al niet deugen toen ze in Napels de eerste voet aan wal had gezet." Antonio zweeg. Hij likte zijn bo venlip en glimlachte. „Wat is er van haar terecht geko men?" informeerde Donato. „Hoe leeft ze hier?" „Weet je dan niet, dat ze werd uit gewezen door de politie?" grinnikte Antonio. „Ze probeert hier zo'n beet je de deftige dame uit te hangen, maar het lukt niet erg! Het hele dorp weet hoe ze in Napels de beest heeft uitgehangen en we zijn van plan aan de politie te vragen haar weer terug te laten halen." Hij dacht aan de ge schiedenis van het hondje in de puim steengroeve en grijnsde, doch net op het ogenblik, dat hij het hele ver haal in geuren en kleuren wou gaan vertellen, vroeg Donato: „En Alva- ro? Hoe gaat het met Alvaro?" Terstond hield Antonio op met het likken van zijn lip. Hij stak de han den in de zakken van zijn blauwe broek en keek Donato verwonderd aan. „Ik ken geen Alvaro", zei hij tenslotte. „Die woont hier niet." Er mengde zich plotseling een man in het gesprek. Hij was klein en ge zet en had ronde, pientere kraal oogjes. Hij was eveneens van de post boot afgekomen en had al die tijd over de kade heen en'weer geslen terd. Waarschijnlijk wachtte hij op vrienden of familieleden, die zich verlaat hadden. Hij kwam naderbij en stond ineens naast Antonio: „Zei u Alvaro?" vroeg hij geïnte resseerd. Antonio wist zo spoedig geen ant woord te geven. Van de één keek hij naar de ander. Maar Donato knikt#, Tegelijkertijd haalde hij zijn sigaretten \e voor schijn en bood de vreemdeling er één aan. Hij knipte met zijn aansto ker een vlammetje omhoog en vroeg terloops: „Ja, Alvaro Giuseppe. Kent u hem misschien?" „Natuurlijk ken ik hem!" lachte de onbekende man. „Ik woon in Lipari en vroeger heeft hij me daar dikwijls opgezocht. Heeft u soms ook op „de Sirius" gevaren?" Donato wilde de as van zijn si garet tikken, maar de beweging van zijn hand haperde. Hij begon plotse ling heftig te kuchen en moest het antwoord schuldig blijven. „O!" riep Antonio inmiddels. ,Ik weet het al! Je bedoelt waarschijn lijk de man, die van „De Sirius" is ge red en met het bootje van Figaro is binnen gekomen!" „Ja", antwoordde Donato lang zaam. „Ja, die bedoel ik." „Het moet een verschrikkelijke ramp zijn geweest", vervolgde de man, die kennelijk zeer in zijn schik was met het feit, dat hij onver wachts aanspraak had gevonden, „In Lipari hoorden wij, dat het schip practisch doormidden moet zijn ge broken en vrijwel direct is gezon ken. Was Alvaro niet de enige over levende?" (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2