NORTH 't is weer tijd voor Verwarring rond reisbureau „Fiesta Tours" blijft groot INTRODUCTIE KORTING MET GARANTIE „RIETJE AFINK IS IN DEN HAAG" Loonsverhoging teniet gedaan door stijgen van de prijzen Goede vangst van Amsterdamse politie Haarlemmer verduisterde Jeugdige dieven gearresteerd DINSDAG 28 JULI 1964DP LEIDSE COURANT 'lite. zó zacht zó geurig 1.15 Luister naar ,,'t Is weer tijd voor North State", met de üutch Swing College Band o.l.v. Peter Schilperoort via Radio Veronica- za. 11.15, zo. 10.30, di. 19.00, do. 18.45 u* (Advertentie) Het percenage is sterk beïnvloed door bijzondere loonsverhogingen in bepaalde bedrijfstakken. Niet min der dan 19 procent bedroeg de loon stijging in de bouwvak-wereld. In het Horeca-bedrijf en het wasserij bedrijf bedroeg de stijigng twintig procent. In de landbouw, omvattend 75.000 werknemers bedroeg de stij ging 14.8 procent. IT I 1 Henry Whitfield (wijzend, geheel rechts), de nieuwe eigenaar van de „Fiesta Tours" in Londen, wordt hier belegerd door boze vakantiegangers, die hun reis naar Spanje in duigen zien vallen nu zij op het kantoor van de „Fiesta Tours" in Albermarle Street te horen krijgen, dat er geen garantie kan worden gegeven voor de door hen gestorte bedragen. De debatten in het kantoor lie pen zo hoog, dat de politie eraan te pas moest komen om Whitfield te ontzetten. Faillissement Het Fiesta-fiasco is in de loop van gisteren zijn voltooiing genaderd met de opdracht, die de heer Martin Schroder, directeur van Martini Air Charter, aan zijn advocaten heeft gegeven om in Rotterdam terstond het faillissement aan te vragen van „Fiesta Tours". Een van zijn advo caten, mr. J. C. Lankhof, vertelde dat hij reeds met deze aanvrage be zig was, doch eerst nog wilde nagaan, of reeds iemand anders met deze faillissementsaanvrage voorgeweest is. Onderzoek Ook in Engeland, waar eveneens een aantal toeristen zich van een schone droom beroofd zagen, is de beroering én de verwarring rond de gehele zaak groot. De „Sunday Mir ror", het grote Britse zondagsblad, wijdde in zijn laatste editie 'n groot artikel aan dit „vakantie-drama". De heer Whitfield, die zoals wij gis teren reeds berichtten het be drijf van de gebroeders Schildkamp uit Rotterdam mét de schulden heeft overgenomen, maar later bemerkte, dat de schulden veel en veel groter waren dan was gezegd, zal een onaf hankelijk onderzoek laten instellen naar de gang van zaken in zijn on derneming. Prettig bericht De heer Schroder had gisteren ech ter nog een prettig bericht voor die Fiesta-toeristen, die hun vakantie nog te goed hebben. In samenwer king met het Haarlemse reisbureau „Centouri" heeft Martin's Air Char ters namelijk besloten de toekom stige vakantiegangers tegen 'n ver goeding van 50 a 75 gulden alsnog hun vastgestelde vakantie te laten maken. De direkteur van het Haar lemse reisbureau vertelde nog ge noeg bedden in Barcelona en Palma de Majorca gereserveerd te hebben om de nog resterende 400 Fiesta- toeristen tevreden te stellen. De hotel- en de overtochtskosten voor de gedupeerde zullen gezamen lijk door „Centouri" en Martin's Air Charters gedragen worden. Dit be drag wordt op ongeveer 100.000 geschat, afgezien nog van de 91.000 die de chartermaatschappij reeds van ^Fiesta" te vorderen heeft. Geen krediet De 71 passagiers echter, die gister- morgen-vroeg en in de loop van de middag op eigen risico met een toe stel van Schreiner Airways naar Spanje zijn gevlogen, vernamen op het vliegveld van Perpignan, dat, wanneer zij 90 gulden contant be taalden, er een mogelijkheid was dat zij in hotels aan de Costa Brava zou den worden ondergebracht, omdat geen enkele hotelhouder meer bereid is „Fiesta" enig krediet te geven. De reisleider van het Rotterdamse reisbureau, de heer Safa, die met de „gedupeerden" naar Spanje is ge reisd, had de vakantiegangers de verzekering gegeven, dat hij vol doende geld bij zich had om de ho telrekeningen te betalen. Bij aan komst in Spanje bleek dat hij slechts 7000 bij zich had in plaats van de 24.000 gulden, die de heer J. A. J. Mulderink van het Rotterdamse reis bureau beloofd had mee te zullen geven om de achterstallige hotelre keningen te betalen. Thans wachten de mensen nog op het vliegveld van Perpignan, omdat er nog geen mo gelijkheid is naar de Costa Brava door te gaan, als er geen geld op ta fel komt. Bovendien is het nog de vraag of de heer Schreiner, die de vakantiegangers op hun eigen risico naar Spanje heeft gevlogen, hen weer zal komen ophalen. „Heerlijke vakantie Gistermiddag rond half drie ar riveerde een Friendship-toestel van Schreiner Airways, met 36 „gedu peerde" vakantiegangers van Fiesta Tours, uit Perpignan op Zestienho ven bij Rotterdam. Zij waren nog net op tijd om 24 vertrekkenden, die met een DC-3 naar Barcelona vertrokken, van hun ervaringen mededeling te doen. Deze ervaringen vielen best mee; behalve enige spanning op de eer ste twee dagen en enig ongerief in Perpignan, waar nogal lang op het toestel dat hen naar Nederland zou brengen moest worden gewacht, was alles geheel naar wens verlopen. Niemand van de 36 thuiskerenden had enig financieel nadeel onder- De loonoperatie heeft in elk geval het grote voordeel gehad, aldus het rapport, dat de zwarte lonen wer den teruggedrongen. Het zwarte loon daalde in het eerste kwartaal 1964 met een derde. Onverminderd duurt Negentien mensen kwamen om het leven en acht werden 'gewond bij een echter de spanning op de arbeids- ernstig ongeluk in Frankrijk. Een autobus met volksdansers schoot bij voort. Het is de SER niet dui- Epinal door een brugleuning en belandde ondersteboven op eenlagerge- £lukrf legen spoorbaan. De volksdansgroep keerde terug van een voorstelling ';oductfe veri7)0pt regelmatig. Sty- welke zij hadden gegeven tijdens een Europese wedstrijd voor dergelijke ging van de industriële productie be- groepen. Onder de omgekomenen bevond zich ook de chauffeur van de draagt circa vijf en een half pro bus. De foto toont een overzicht tijdens het reddingswerk. cent. Op vier procent wordt de ge vonden en alleen verklaarden zon der meer „een heerlijke vakantie te hebben gehad." Politie kreeg tip De Haagse politie heeft gistermid dag van een onbekend gebleven man een tip gekregen, dat Rietje Afink, het verdwenen meisje, in Den Haag zou zijn. De man belde de politie en zei dat in de Nobelstraat vier jonge mannen bij een auto met een Duits nummerbord met een meisje stonden te praten, dat Rietje Afink zou kun nen zijn. De Haagse politie zond on middellijk een bericht aan alle wa gens, dat de auto moest worden aan gehouden. Dit gebeurde korte tijd daarna bij de Grote Markt in Den Haag. De vier jongemannen Duitse studenten waren zeer verbaasd over de gang van zaken. Zij konden direct vertellen wie het meisje was: de verloofde van één van hen. Te Lincoln in de Amerikaanse staat Nebraska is maandag kort na de start een B-47 straalbommenwer- per neergestort. De vier inzittenden kwamen om het leven. Zachter dan het zachtste verband dat U kent. btiaverienue; SEREIND 1964 WEER GELIJK Reële welvaart thans met 6 gestegen middelde stijging van de arbeidspro ductiviteit geraamd. Tenslotte nog een blik op de toe komst van de SER: aan het eind van 1964 zal als gevolg van de loonkos tenstijging de reële verbetering voor De eerste vijf maanden van dit jaar de werknemers practisch verloren heeft de loonstijging in ons land ge- zÜn gegaan als gevolg van het stij- middeld bedragen 13.8 procent. De 6en der prijzen. reële welvaartsverbetering van het gehele jaar (loonstijging min kosten stijging) zal over het gehele jaar 1964 waarschijnlijk vijf tot zes procent bedragen. Aan het eind van het jaar zullen prijs en loonstijging elkaar dicht benaderd zijn. In zijn halfjaar lijkse rapport becijfert de Sociaal Economische Raad dit, waarbij hij constateert dat de prijzen dit jaar zeven procent boven die van het vorig jaar zullen liggen. De genoem de gemiddelde loonstijging van 13.8 procent gaat uit boven het percen tage, dat in ret akkoord van de Stichting van de Arbeid eind vorig jaar is vastgelegd. Rechercheurs der Amsterdamse cen trale recherche hebben eind vorige week twee inbrekers op heterdaad betrapt, die bij hun verhoor hebben bekend de afgelopen vier maanden circa 50 diefstallen en inbraken in de hoofdstad te hebben gepleegd. Het zijn twee zeer goede bekenden van de politie, de 30-jarige lasser J. van den B. en de 29-jarige verwar mingsmonteur F. J. B., die begin van dit jaar vrij kwamen. Zij hebben nu „schoon schip gemaakt" zei de re cherche. Bij de inbraken is er een, die gepleegd werd in een textielzaak op de Keizersgracht, waarbij de buit een waarde had van 15 mille. Anneke Grönloh gaat 29 augustus trouwen Het 22-jarige zangeresje Anneke Grönloh, die verschillende „toppers" als „Brandend Zand" en „Soerabaja" op haar naam heeft staan, zal op 29 augustus in Amsterdam in het hu welijk treden met de heer W. J. van der Laan, medewerker van „Radio Veronica". De bruidegom hoopt bin nenkort voor de REM te gaan wer ken. Het echtpaar gaat inwonen bij Anneke's moeder tot het nieuwe huis in Amstelveen klaar is. „De bruidsjapon maak ik zelf, want ik wil dat Anneke er keurig uitziet. Trouwen doe je tenslotte maar één keer. Ik had liever gezien dat Anne ke na haar huwelijk ophield met zingen, maar daar voelt ze niets voor", vertelde de moeder van de bruid. GESTIKT IN ZANDBAK Het zesjarige zoontje Gerrit van de familie Boumans te Gennep is gistermiddag bij het spelen in een zandbak gestikt. Het jongetje had in de zandbak een tunnel gegraven en was daar ingekropen. De tunnel stortte in. ZILVEREN BISSCHOPSFEEST MGR. ALBERS De bisschop van Malang, mgr. E. J. Albers, van de Orde der Carme- lieten, zal op 10 augustus zijn zilve ren bisschopsjubileum herdenken. De viering geschiedt in Malang zelf, waar de katholieken grootse plech tigheden hebben ontworpen voor de dagen van 8 tot en met 11 augustus. Een bescheiden viering zal in Ne derland nog plaats vinden, wanneer de bisschop zelf eind van deze maand voor een kort oponthoud arriveert. Mgr. Albers zal de derde zitting van het Vaticaans Concilie bijwonen, wel ke op 14 september begint. De 36-jarige Haarlemmer D. H. S. heeft zich bij de politie in Antwer pen gemeld met de mededeling dat hij zich heeft schuldig gemaakt aan verduistering van postzegels. Hij had geschreven op adverten ties in het „Nederlandsch Maandblad van Philatelie", waarin handelaren postzegels te koop aanboden en enige zichtzendingen ontvangen. Een zen ding van een handelaar uit Loener- sloot verkocht hij in Haarlem voor f 1600, een zending van een hande laar uit Bussum deed hij in Antwer pen van de hand voor f 400. Daarna meldde hij zich bij de politie. De man zal naar Haarlem worden overgebracht. De Amsterdamse centrale recher che heeft de 19-jarige A. E. P. gear resteerd, onder verdenking van het stelen van 4 bromfietsen. Voorts wordt hij tezamen met zijn vriend, de 18-jarige J. E. D. v. d. V. nog ver dacht van het stelen van tien brom fietsen en het plegen van acht in braken in de hoofdstad. De jongelui, die pas drie maanden weer op' vrije voeten waren, hebben elkaar in een jeugdgevangenis leren kennen.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7