VLEES IN BLIK HANDIG THUIS EN OVERAL Twee mensen uit één dorp verdronken „Wetter Wille" te water gelaten GARAGE 4 DUURDER De Nerveuze Nerviërs Woningbureau licht woningzoekende op VULCANO DINSDAG 28 JULI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 (Advertentie) ALPHEN AAN DEN RIJN Wederom juweliers in Amsterdam door „klanten" gedupeerd BOOT WERD DOOR LEDEN VAN HOBBY CLUB GEBOUWD Sinds enige tijd heeft de personeels- de 5-jarige Klaas Hipma. Nadat met T orj-fT-xj A A XT rkI71V f>ïTM vereniS*n8 van en Joh- Boot er een harde slag de fles champagne te- ALrHhilN A AIM DejIM KlJlM een onderafdeling bij namelijk een gen de boeg was stuk geslagen, werd HOE DE DUIVEN VLOGEN De leden van de postduivenvereni ging „De Alphense Vrienden Club" Hobby-club". In deze club worden het schip in de takels van de grote tal van leuke dingen in de avond- kraan opgenomen en even latei- uren als vrije tijdsbesteding gebouwd maakte het voor dë eerste keer ken- namen"meT*een"aanti1^luWen^deel en vervaardigd. Wat echter een twee- nis met het water van de Oude Rijn, de wedvlucht vanal Bordeaux ta' ,eden van deze club de heren waar het kort daarop trots rond de wedvlucht vanal Bordeaux B Britsemmer en Joh Hjpma ge_ dree( presteerd hebben was in de club nog De heer Boer zegde namens de Maandagavond zijn twee inwoners Twee jongemannen hebben zater- van de gemeente Wamel bij 't zwem- dagmiddag uit een juwelierszaak uit men verdronken. De 12-iarige W. Kinkerstraat te Amsterdam een Burgers uit Wamel was In de ge- Plateau met 40 damesrlngen weten meente Druten aan het zwemmen, te ontvreemden ter waarde van ca toen hij in de diepte verdween. 1.500. Een van de nog onbekende jongens hield de verkoopster bij de De 42-jarige B. Bouman zocht wat toonbank aan de praat door voor te verfrissing in de rivier de Waal bij wenden dat hij oen ring uitzocht. De Tiel, waarbij hij verdronk. De man ander, die met zijn rug tegen de eta- laat vrouw en twee kinderen na. Het lagerult geleund stond, zag kans de stoffelijk overschot van de jongen is ringen weg te grissen, gevonden, maar dat van de heer Bouman wordt nog gezocht. Voorts heeft een winkelierster in de Leidsestraat te Amsterdam aan gifte gedaan door twee mannen te zijn opgelicht. Zij kochten een Ivo ren Chinees schaakspel en betaalden met twee cheques van 100 dollar, die vals bleken. De politie vermoedt, dat het in dit geval dezelfde mannen waren, die onlangs een juwelier in de Leidsestraat voor een kostbare ring Reparatie en onderhoud van au- hebben opgelicht. Volgens de politie to s mag nu 4 percent duurder wor- ZOu grotere oplettendheid van de den. Dit besluit is genomen na over- winkeliers in het bijzonder de juwe- leg tussen het ministerie van Econo- liers, oplichtingen van deze aard kun» mische Zaken en de BOVAG en op nen voorkomen, grond van nadere onderzoekingen, waarbij de sterke kostenstijgingen, die met name in het begin van 1964 zich in deze bedrijfstak hebben voor- De 70-jarige J. B. uit Ierseke is gedaan, mede in aanmerking zijn ge- gisteren, toen hij met zijn fiets de rijksweg nabij Kruiningen wilde oversteken, gegrepen door een per sonenauto. Ernstig gewond werd 't bejaarde slachtoffer naar een zieken huis in Goes overgebracht, waar hij kort na aankomst overleed. over een afstand van 899 km. De Jeugdbende in aktie op Schouwen-Duiveland Een aantal in Renesse op Schou- foT^T^rtefw^wt^en ^t vooegComen. Zij hes,eten na"- be^e 5 W - - - - - \»ron wdoi-mi» ui mof hun fom.iso belegerd. De heer Ten H. had te- Na afloop van de plechtigheid ver- VOren een jongen een klap gege- gen. zamelde men zich in het kantoor vam ven, die een mislukte inbraakpoging het bedrijf, waar verversingen wer- in de tent deed. Deze jongen kwam Op 3 april van dit jaar werd de £en aangeboden en men nog geruime daarna met circa dertig vriendjes kiel gelegd. Sindsdien hebben beiden "J" gezellig bijeen bleef. terug. Zij gooiden alle ruiten in en probeerden de tent af te breken. Zij De „Wetter Wille" heeft een lengte belegerden de beheerder en zijn Vooruitgang waar beiden werk- van 8,75 m is 3 meter breed en heeft vrouw, die eerst na een uur kans zag TTifciacr a-nirnmet oorc+o tion rhii zaam zijn om aan hun kruiser te een holte van 1,40 meter. Er staat te ontsnappen en telefonisch de poli- •rv 1 fn q1 a vai Fiifk- 9 TVpr" werken. Alles hebben de mannen een 42 pk motor in van het merk tie te alarmeren. Toen deze arri- - - J i zelf gedaan, waarbij hen voortreffe- BMC, Er is accommodatie aan boord veerde, waren de jongens echter Groeneveld 1-4-5 en 6; J. Verdell 2-3 en 7 en A. van Eijck 8. Tevens werd door de Alphense Vriendenclub deelgenomen aan de vlucht vanuit Neufvilles over een afstand van 183 km. Aankomst eerste d f JC duif om 11.13.41 uur en laatste duif werf van om 11.36.10 uur. RADIO TELEVISIE ligtvoet gunst; 4 en 7 D. van Es; 5 Jac. Ver kade; 6 A. Groeneveld; 8 D. Ver kade; 9 erj 10 J. Hogenes. lijke medewerking is verleend door voor 6 personen, de bedrijfsleider de heer J. Boer en reeds vertrokken. GANGETJE LEIDEN (Advertentie) De leden van de p.v. „De Blauw- 1* Van de Werf he" tn^uontpn aleHSfe Stolen. band" namen gisteren met 264 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Vil voorde waar de duiven om 7 uur werden gelost. TE WATER Zaterdag was het zo ver, dat het Na de vlucht van 136 km werd de mir^li« h» rw00 eerste duif om 8 45.34 uur-geklokt. >?h,p' dat ïnnrilddels de Fliese naam Uitslag aankomst eerste tien dui ven: 1 en 6 W. Beek; 2 J. Landaal; „Wetter Wille" had gekregen, het geen in het Nederlands „Water vreug de" betekent, te water kon worden O A "Dioortl A «v. P m - Wc L C* 4 v, IC W dLCl AUU VVLllLlt.il 7 f^nRin RH In pÏÏt A gelaten- Natuurlijk waren de direc- 7 J. van Ryn, 8 H. Sassen en 9 J. A. van VmHrüf hu Hit „nipfc* - Mens; 10 B. Hoger vorst. Voorts werd deelgenomen met 73 duiven aan de wedvlucht vanaf St. Denis waar de duiven om 6 uur met z.w. wind werden gelost. Aankomst eerste duif om 10.38.49 Uitslag aankomst eerste tien dui ven: 1 B. Hoger vorst; 2, 6 en 7 S. Blauw; 3, 9 en 10 H. S. Mens; 4 A. Dissel; 5 E. van Egmond; 8 J. van Rijn. De concourscommissie „Rijn- vluchten en wel vanaf Corbeil, hef fee en Duffel. tieleden van het bedrijf bij dit unieke gebeuren aanwezig alsmede de fami lieleden van de beide bouwers. De doopplechtigheid werd verricht dooi de 2l/a-jarige Gooitste Britsemmer en Een vervolgverhaal van Suske en Wiske De Amsterdamse centrale recher- Gouwestreek" organiseerde drie wed- che heeft onder verdenking van op- lichting van een woningzoekende jongeman, de 40-jarige exploitante In Duffel werden 1400 jonge dui- van een woningbureau in de hoofd- ven gelost. Uitslag aankomst eerste stad, mej. G. K., aangehouden. Zij tien duiven: 1 en 5 Gebroeders De heeft volgens de recherche toegege- Wit; 2 J. C. van Donk; 3 „De Com- ven een onwaar verhaal te hebben binatie"; 4 Gebroeders Metselaar; 6 verteld aan de jongeman. A. Dissel; 7 Gebroeders Van Wage- Deze heeft 100 inschrijfgeld be ningen; 8 W. Kruiswijk; 9 Gebroeders taald en 1500 voor overnamekosten Lexks en 10 J. Ruiterman. voor een woning. Achteraf bleek Uitslag wedvlucht vanaf Corbeil zonder dat mej. K. dit wist deze waaraan met 461 duiven werd deel- woning slechts tijdelijk niet bewoond genomen: 1 en 10 Gebroeders De Wit; te zijn, omdat de bewoonster in een 2 S. Blauw; 3 H. van Vegten; 4 en 7 inrichting wordt verpleegd. Haar J. Tij sterman; 5 J. de Riet; 6 Gebroe- broer, de voortvluchtige 35-jarige ders Oosterman; 8 G. Nagel; 9 W, losarbeider W. van R. had de wo- van Rijn. ning tegen 500 overname-kosten Uitslag wedvlucht vanaf Ruffec aan het woningbureau aangeboden, waaraan met 400 duiven werd deel- Mej. K. zegt 500 te hebben gege- genomen: 1 en 3 Gebroeders Ooster- ven aan een kennis, een 41-jarige man; 2 en 8 H. van Vegten; 4 G. van chauffeur. Deze heeft tegenover de Brienen; 5 E. v. d. Werf; 7 J. C. de Riet; 9 F. Sterk; 10 J. de Beer. recherche toegegeven geld te hebben ontvangen. TELEVISIE-OMROEPSTER LONNEKE HOOGLAND GAAT TROUWEN In augustus zal Lonneke Hoogland, televisie-omroepster bij de AVRO, gaan trouwen met mr. J. S. de Soet, hoofd verkoopontwikkeling bij de KLM. Hij was eerder gehuwd met mevrouw Fenny de Soet-ten Bosch, de Nederlandse tenniskampioene, die begin 1959 overleed. Zij hoopt het omroepwerk bij de televisie voort te zetten. AETHERKLANKEN WOENSDAG 29 JULI HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA 9.40 VPRO 10.00-24.00 VARA 7,00 Nieuws, 7,10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Soc. strijdlied. 7,23 Lichte gram.- muziek, 8.00 Nieuws en Soc. strijdlied. 8.18 Lichte gram.muz. 8.40 Kinderstrip. 8.50 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.00 Kookpraatje. 9.05 Klassieke gram. muz. 9.35 Waterstanden, 9.40 Twee boe ken één boodschap, lezing (II). 10.00 Liohte gram.muz. 11.00 Nieuws. 11.02 Vrij entree, cab. 11.20 Stereof. uitzen ding: Licht ork. met zangsolisten en licht vocaal ensemble. 11.45 Pianorecital (opn.): mod. muziek. 12,05 Stereof. uitz.: Ritmisch strijkorkest. 12.30 Meded. tb.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het plat teland. 12.88 Stereof. uitz.: Musette-ork. 13.00 Nieuws. 13.15 Stereof. uitz.: Roe meens ork. 13.45 Peking benaderd door zijn buren, lezing. 14.00 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muzik, lezing. 14.50 Op bezoek bij nieuwe bewoner^, toespr. 15.00 Verzoekprogramma voor de jeugd (om 16.0016.02 Nieuws). 16.30 Voor de zieken. 17.00 Wegwijzer: tips voor va kantie- en snipperdagen, afgewisseld met gram.muziek. 17.50 Regeringsuitz.: Geven en nemen. Tips voor en van luisteraars. 18.00 Nieuws. -8.15 Steref. uiz.: Dansorkest met zangsolisten. 18.50 Lichte gram.muz. 19.00 Voor de kinde ren. 19.10 Artistieke Staalkaart. 19.40 Licht orgelspel. 20.00 Niuews. 20.05 Mu zikale vakantietrips (gr.). 20.55 De man met het hamertje, hoorspel (herh. van 4 okt. 1961). 22.00 Lichte gram.muziek (stereof. uitz.). 22.20 Sport halverwege. 22.30 Nieuws. 22.40 Balans, actuele kro niek. 22.55 Lichte gram.muz, 23.10 Jazz. magazine. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 NCRV 7,00 Nieuws, 7.10 Dagopening. 7,20 Lichte gram.muziek. 7.45 Radiokrant. 8,00 Nieuws, 8.15 Gew. muziek (gr.) 8,30 Amusementsmuziek (gr.)- 8.^5 pa- dlokpör, 9,00 Voor de zieken. 9.30 Lichte gram.muz. 9.40 Voor de vrouw, 10.10 Klassieke kamermuz, (gr,). 10.30 Mor- gendienst. 11.00 Mod. gram.muziek. 11.15 Lichte gram.muz. 12.00 Licht instrumen taal trio. 12.30 Meded, t.b.v, land- en tuinbouw. 12.33 Klassieke gram.muziek. 12.37 Ned. Herv. kerkdienst. 13.00 Nws. 13.15 Licht instr. kwintet. 13,40 Tran sistor, licht programma. 1500 Mod. gram.muz. 15.20 Strijkkwartet: mod. muziek. 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Licht instrumentaal trio. 17.15 Jazzmuz. 17.45 Accordeonorkest. 18.05 Vocaal ensemble: geestelijke liederen. 18,30 Het Spektrum. 18.45 Nieuwe gram.platen. 19.00 Nieuws en wcerpraatje. 19.10 Muziek van het Leger des Heils (gr.), 19.30 Radiokrant. 19,50 Radio orkest van Beromünster met solist en mannenkoor: klassieke muziek. 21,10 Natuur in nood, docu mentaire over de natuurbescherming (III). 21,25 Musette-ensemble met zang solisten. 21.50 Kanttekeningen. 22,00 Ne derlandse volksmond. 22.30 Nieuws en SOS-berichten (herh.), 22,40 Dagslui ting, 23,00 Gew. orgelmuziek (gr,). 23.10 Vreemdeling in onze wereld, lezing. 23.25 Lichte gram.muz. 23.45 Volkslied jes (gr.). 23.55—24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS; 17,00 De Verrekijker, internat, jeugdprogramma, NCRV; 17.10—17.45 Voor de kinderen, 19.30 Barend de Beer, f I o voor de kinderen. 19.35 De Beverly Hillbillies, tv-film. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Memo. 20.35 Wegwijzer, vakantie-quiz. 21,00 14—18: de oor log, die een eind aan alle oorlogen moest maken, doe. programma, 22.30 Dagsluiting. NTS: 22.40—22-45 Journaal. Experimentele uitzendingen op het tweede net f kanaal 27). AVRO: 20.35 Jazz-programma, 21.00— 22.40 Een zaak van leven en dood, speel film. door Antonio del Monte 36) Maddalena wilde zich wel omdraaien en de trappen afgaan, maar ze durf de niet. Hulpeloos keek ze naar de gezichten voor haar. Ze bleven star en onbeweeglijk, als maskers. „Wat willen jullie dan van me?" vroeg ze weer. Haar stem klonk iets te hoog en iedereen bemerkte hggr onzekerheid. Achter haar ogen begonnen plotse ling tranen te branden. Een donker rode kleur vloeide over haar wangen. Ze kneep haar nagels in haar hand palmen. „Niet eens de kerk kan ik binnen komen". zei ze wanhopig, „Is dat soms chiAelijke liefde en barmhartigheid? Geef me antwoord, in plaats dat jullie gaan bidden. Wat willen jullie dan dat ik doe?" Voor haar veranderde geen enkel gezicht. Haar woorden schenen nie mand te kunnen bereiken door de grondeloze stilte, die opsteeg uit de massa voor haar. „Je hoeft me geen antwoord te ge ven hoor", riep Maddalena. „Denken jullie soms,, dat ik het prettig vind om tussen jullie te moe ten leven? Jullie, die me van de morgen tot de avond behandelen als een schurftige hond? Ik walg er van! Van jullie allemaal, hoor je dat' Maar ik moet hier blijven. En als jullie me dan niet willen, waarom laat je me dan niet wegjagen?" Stilte, sillte!" riep een vrouw verschrikt. „Dit is toch een kerk!" Nu begon plotseling het orgel weer te spelen, De zachte, trillende tonen dreven door het portaal naar buiten. De dienst kon nu ieder ogen blik beginnen. Uit de achterste rijen begonnen zich zwijgend enkele mensen los te maken. Schoorvoetend gingen ze het schip van de kerk binnen. Het grij ze licht viel streperig door de ho ge ramen en op het altaar brandden de slanke kaarsen met gouden, rech te vlammetjes. Allengs gingen meer mensen naar binnen. Lucia knielde en sloeg haar kruis. En na haar kwamen haar man en haar kinderen. De kerk vul de zich met zwijgende bewegende wilde een stap naar voren doen. Ze gestalten. De huishoudster van de priester maakte een beweging. „Wees maar gerust", riep Madda- draaide zich om en ging weg, want lena. „Wees maar gerust. Ik ze wilde niet graag te laat komen. kerk niet binnengaan. God is immers Maddalena zag, dat er nu overal niet alleen daarbinnen. God is over- lege plekken ontstonden. ,Wat doe je hier toch", zei Rosina zacht. „Je kunt toch beter weggaan?" „Om te bidden ben ik gekomen", zei Maddalena, „Dat verwondert al. O, God. Ze sloeg haar ham, voor haar ge zicht en snikte. Even later was ook Rosina naar binnen gegaan. Maddalena merkte hè? Maar ik ben gekomen om God te het* pas, toen het gezang van de V idden, dat Hij me tenminste niet gemeente in krachtige golven naar verlaat. Omdatomdat ik het al> leen niet meer afkan. Ik wou bid» luiten stuwde. Er was nu niemand den, dat jullie ermee ophouden mijn haar de toegang tot de kerk zou kun» zuster tegen me op te stoken. Wat neri belemmeren. In het portaal la- kan zij er aan doen, dat ik in Napels gen de blauwgrijze plavuizen of de geweest ben? Iedereen weet het, Jul- vijandige voeten er nooit op gestaan lie hebben wel gezorgd dat je het hadden, Het schip van de kerk weer- aan iedereen vertellen kon. Aan de kaatste de stem van de priester of honden en aan de stenen en ook aan de gedachten van de bezoekers in de haar moesten jullie het zeggen. En lange rijen banken alleen vredig en nou? Wat moet ik nou doen? Willen goed waren. Ze zou naar binnen kun- jullie me tot wanhoop drijven? Zijn nen gaan. Alle ogen zouden op haar jullie Christenen? Wat doen jullie gevestigd zijn, maar ze kon onge- daarbinnen als je zo slecht bent? Jul lie zijn niks anders dan huichelaars.' mand meer in het portaal. De pries ter was binnen gekomen en begon de mis te celebreren. De kerkdeu- stoord haar kruis slaan en ergens een plaats zoeken. Slechts de mensen naast haar zouden zodanig opschik- Behalve Rosina stond er_nu nie- ken, dat ze volkomen alleen zou ko- Langzaam draaide Maddalena zich om en schuifelde de trap af. De kat, ren stonden wijd open. In de scheme- die zich in de schaduw van de hui- rige opening brandden wazig en ver zen had genesteld, keek haar na met de trillende kaarsvlammetjes. Rosina groene spleetogen. Maddalena ging de doodstille dorps straat door. De luiken van de huizen waren gesloten. De deuren dicht en de winkels gegrendeld. Daartussen waren de nauwe steegjes naar de kade hoge vlakken van zwarte scha duw. Het dorp was verlaten en onbe woond als na een epidemie. Ze kwam buiten de huizenrij en vlak bij de woning van Rosa sloeg ze rechtsaf en ging het smalle bin nenpad op. Ze merkte niets van haar omge ving. Ze liep langs de rotswand, maar ze had geen angst meer voor het ravijn. Dan kwam ze op de vlakte, waar de puimsteengroeve lag. Stil en leeg onder de blauwe hemel. De wind speelde met de bomen en de struiken in het dal en joeg af en toe grote wolken stof van de puim- steenpoederbeyg alst sneeuw in het groen. Maddalena klom hoger. Er waren nu geen trapjes meer en door men senvoeten platgetrapte paden. Hoe verder ze kwam, hoe minder kleu ren er waren, Langzaam aan werd alles grauw en grijs. Er kwamen hier zelden of nooit mensen. Op sommige plaatsen was het pad dan ook overgroeid door door nige planten en dikwijls moest ze over een hoop stenen stappen, die van een rotshelling was gegle den. Een enkele keer schoof een dier angstig het ritselend struikgewas in. He pad was bochtig en smal. De aarde werd korreliger en donkerder. Het land werd kaal en heuvelig en na een tijdje waren er ook bijna geen planten rpeer. Het ravijn lag nu ver achter haar. Maddalena keek op, Ze had nog nooit zo ver gelopen. Voor haar plooide zich als een serie spinneweb- ben een droog en onvruchtbara land. schap. Het was of eertijds een grote, wilde zee over de aarde had gewoed en diepe rimpelige putten had ach tergelaten, die nu lagen te ver. schroeien in de gloeiende zon. In de verte kwam een man aan, Met langzame stappen ging hij over het kronkelige weggetje. Hij had een stok in zijn hand, die licht over het pad sleepte. Misschien kwam het door zijn baard en zijn lange grijze haren, die flad derden in de wind, maar hij liep daar of hij vergroeid was met deze dorre, naargeestige aardvlakte. Som? bleef hij een ogenblik staan, dan wroette hij met z]jn stok in de grond, maar even later ging hij dan weer verder met gebogen hoofd en in pre cies hetzelfde tempo. (Wórdt vervold)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2