STILETTO'S STRAKS BIJ DE WET VERBODEN Vermiste Zaandamse meisjes weer terecht automobilist Inbrekers zetten loodzware reed door na aanrijding brandkast samen op straat... Vier zwaar gewonden WOENSDAG 22 JULI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Woensdag zal in Cintra bij Lissabon het huwelijk voltrokken worden van hertog Amedeo van Aosta met prinses Claude, dochter van de graaf van Parijs. De plechtigheid is eerder uitgesteld wegens ziekte van ex-koning Umberto van Italië, getuige van de hertog van Aosta. Op de foto v.l.n.r.: hertog Amedeo van Aosta, prinses Claude, ex-koningin Maria Jose van Italië en ex-koning Umberto van Italië. Maria Jose leeft al jarenlang ge scheiden van Umberto. Inleveren tegen vergoeding Zeer gevaarlijk wapen, vooral in handen van jeugdigen De Staten-Generaal heeft van mi nister Scholten (Justitie) het voor stel ontvangen 't bezit van stiletto's en andere gevaarlijke handwapens te verbieden en overtredingen van dit verbod te straffen met maximaal twee maanden gevangenisstraf, of 'n geldboete van 400 gulden. Als het verbod wordt uitgevaardigd zullen de bezitters van stiletto's en handwa pens veertien dagen de tijd krijgen de wapens bij de plaatselijke politie in te leveren tegen een nader te be palen tegemoetkoming. Veel geweld plegingen met stiletto's zijn de laat. ste tijd voorgekomen. Er bestaat alle aanleiding voor, volgens de minister, een dergelijk gevaarlijk wapen zo veel mogelijk uit het land te weren. In de memorie van toelichting op het ingediende ontwerp van een wet tot wering van ongewenste handwa pens zegt de minister verder, dat het verschijnsel in ons land zich voor doet, dat particulieren bepaalde wa pens kopen, zonder dat die aankopen een aanvaardbaar doel hebben. Ook de mentaliteit, die tot aankoop heeft geleid, maakt het bezit ervan een ge vaar voor de rechtsorde. Verrassing. De stiletto's (messen, waarvan het lemmet door een drukmechanisme of een zwaaibeweging zeer snel uit het heft tevoorschijn kan worden ge haald) zijn voor elk normaal gebruik ongeschikt. „Zij hebben alleen de functie van een hoogstgevaarlijk en bij verrassing te hanteren aanvals- steekwapen", zegt minister Scholten. Hjj wijst er verder op, dat veel jeug dige personen de stiletto's in bezit hebben. Het wetsontwerp is gericht tegen al die wapens, die als wapen in de samenleving- geen maatschappelijk aanvaardbare bestemming kunnen hebben, en die bovendien als ge bruiksvoorwerp niet van nut zijn. De minister zal de wet allereerst van toepassing verklaren op de stiletto's. Legerwapens vallen uiteraard buiten het wetsontwerp. Opnieuw bezien. De mogelijkheid, om de wapens in te leveren, wordt geschapen, omdat thans het bezit nog niet illegaal is. Het betalen van een tegemoetkoming zal er toe bijdragen, dat de inlevering ook plaats vindt. De minister kondigt voorts aan, dat hy van plan is de gehele wetgeving op het gebied van wapenen, vuurwa penen en munitie opnieuw te be zien. De Amsterdamse kinderpolitie heeft gisteren de 18-jarige Erna de Haan en de 19-jarige Carla Meijns kunnen aanhouden, die op 4 juni uit hun ouderlijke woning in Zaandam waren weggelopen. Een anonieme tipgever bracht de politie ter kennis, dat de dames uit Parijs waren terug gekeerd en bij een familie in Amster dam-West verbleven. Onderzocht wordt of de familie die de meisjes logies verleende daarmee een straf baar feit heeft gepleegd. U kunt 'n Amerikaan roken ATTENTE INBREKER In Den Haag is de 47-jarige „beroepsinbreker" A. G. S. H. W. gearresteerd. Hij heeft tot zijn spijt moeten ervaren, dat zijn rol als attente getuige niet bepaald geslaagd is ge weest. Zaterdagmorgen vroeg stond hij te morrelen aan de sloten van de kantine van het ten nispark „Hanenburg" te Den Haag, toen hij in zijn werk zaamheden werd gestoord door de kantinebeheerder. W. zei toen, dat hij binnen een kijkje wilde nemen, omdat hij meende een inbreker gesigna leerd te hebben. Hij adviseer de de kantinebaas de politie op te bellen en grondig te onder zoeken, of er binnen niets ver dwenen was. Hij zou dan later nog wel eens bellen, om te vragen hoe het afgelopen was. Inderdaad heeft W. later ge beld. Maar de kantinebeheer der had inmiddels de politie gewaarschuwd, die uit „be roepsachterdocht" een oog je in het zeil hield. Toen dan ook aan het einde van het ge sprek een rechercheur W. uit nodigde even langs te komen, werd aan W.'s kant de hoorn op de haak gesmeten. Een paar uur later kon W. in de omge ving van het tennispark wor den gearresteerd. U kunt ook Maar u kunt ook 'n Virginia rokende onvergelijkbare Golden Fiction melange kiezen Voor rokers met een eigen stijl 'Jm, Maandagavond zijn twee mensen in Utrecht om het leven gekomen bij een frontale botsing tussen een per sonen- en een vrachtauto. De personenauto schoot door nog onbekende oorzaak plotseling naar links en werd door de tegemoetkomende vrachtauto geramd. De chauffeur van de vrachtauto brak een pols. Politie staat voor een raadsel Tegenover het gemeentelijk sport park op de Boelelaan in Buitenvel- dert is gisteravond de 17-jarige mon teur J. C. van Meeteren uit Amster dam met zijn bromfiets aangereden door een nog onbekende automobi list, aan wie hij geen voorrang ver leende. De monteur werd ernstig ge wond. De automobilist reed door. De Amsterdamse politie houdt het voor mogelijk dat hij van schrik is door gereden dan wel in een gestolen wa gen zat. Volgens de politie is de auto ver moedelijk een Opel en is de linker zijde van de wagen beschadigd. Zij verzoekt hen, die inlichtingen kun nen verschaffen, zich in verbinding te stellen met het bureau Overtoom (tel. 020-126012). De 21-jarige J. Verkerk uit Utrecht is gisteren nabij Valence (Frankrijk) in de Rhone verdronken. Volgens de politie ter plaatse kreeg de jonge man in het koude water kramp. Om standers die dit zagen, sprongen te water en slaagden erin hem op de kant te krijgen. Onmiddellijk werd kunstmatige ademhaling toegepast, hetgeen echter niet meer mocht ba ten. De heer Verkerk was met drie vrienden op weg naar de Franse Rivièra. uitbreken van de brand niet aanwe zig. Boven woonde mej. Deering. De woonkamer, waarin het lichaam van de vrouw gevonden is, en een gang zijn totaal uitgebrand. i 1 1 TT IC Op terugweg aangehouden Twee beruchte brandkastkrakers uit Den Haag hebben de Zeister poli tie voor een raadsel geplaatst door een loodzware brandkast gevuld met een bedrag van rond achtduizend gulden en een grote hoeveelheid reis biljetten, gereed gemaakt voor toe risten, uit het kantoor van het reis bureau Lissone Lindeman aan de Slotlaan te Zeist te slepen, deze in een Volkswagenbusje te plaatsen en haar enkele honderden meters van de plaats van de inbraak op het trottoir langs de Utrechtseweg te deponeren. Dit alles speelde zich af in de nacht van maandag op dinsdag tussen twee uur en kwart voor drie. KLEM GEREDEN. De politie ontdekte het tweetal tij dens- een surveillancerit, toen het de brandkast op het trottoir had gede poneerd, in het Volkswagenbusje stapte en zonder verlichting in de richting Utrecht wegreed. Het busje werd klem gereden, waarop de be stuurder, de 24-jarige J. N. G. zijn verontschuldigingen aanbood voor 't rijden zonder licht, en uit eigen be weging zijn rijbewijs en de papieren van de huurauto toonde. Het verzoek van de agenten om maar even mee naar het bureau te gaan, werd door de 38-jarige M. D. M., een koopman uit Den Haag, ingewilligd, maar G. zag kans om de benen te nemen. Hij verdween in de bosjes naast het rust huis aan de Utrechtseweg en zelfs de speurhond kon hem niet meer te rug vinden. De aangehoudene M. ont kende hardnekkig iets van de brand kast af te weten. In het Volkswagen busje werden twee kokosmatten aan getroffen, die eveneens waren ont vreemd uit het kantoor van het reis bureau. De matten waren gebruikt om de zware brandkast naar de ach terdeur van het kantoor te slepen, waarvan de inbrekers een valse sleu tel hadden. De op het trottoir ge plaatste brandkast die in ongeschon den staat verkeerde, werd naar het bureau overgebracht. SLACHTOFFER VAN BRAND IN HAARLEM GEÏDENTIFICEERD De politie neemt aan, dat 't slacht offer van de brand in de Schagchel- straat in Haarlem, waarvan wij in onze editie van gisteren reeds berich ten, de 64-jarige bewoonster mej. Hendrica Helena Deering is. Hoe de brand is ontstaan kon de recherche niet vaststellen. Daarom heeft ze contact opgenomen met des kundigen die in de loop van de mid dag met hun wekzaamheden zijn be gonnen. Het pand bestond uit drie delen: beneden is een naai-atelier gevestigd. Op de eerste verdieping woont een 74-jarige heer. Deze was tijdens het bij botsing Halfweg Bij een frontale botsing op de Haarlemmerweg bij de Liedeweg in Halfweg van gisteravond twee inzit tenden van een Duitse en twee van een Nederlandse auto ernstig ge wond. Voorts werden nog twee in zittenden van de Nederlandse wa gen licht gewond. Het ongeluk gebeurde, toen de bestuurder van de Duitse auto een file verliet naar de middelste baan van de drie rijbanen, toen juist een tegenligger naderde. In de Duitse auto werden ernstig gewond de 37-jarige eigenaar van een taxibedrijf Paul Schnitler uit Detmold en een 27-jarige vrouw en in de Nederlandse auto mevrouw Buitenhuizen en een nog onbekende man. De 15-jarige Jaap van den Berge uit Bruinisse die maandagmiddag met een bromfiets in botsing kwam met een personenbusje, bestuurd door de chauffeur P. A. de K. uit Bruinisse is gistermiddag zonder tot bewustzijn te zijn gekomen aan de gevolgen van de botsing overleden. De jongen reed op de Grevelin- gendam en wilde van de weg voor langzaam verkeer oversteken naar de weg voor snelverkeer, die nog in aanleg is. Zandhopen aan de kant van de weg belemmerden het uit zicht met het gevolg dat hij door een auto werd gegrepen en met een schedelbasisfractuur in het zieken huis te Zierikzee moest worden op genomen. Rolls Razor Ltd, het wasmachineconcern van de 33-ja rige miljonair John Bloom uit Londen, is opgeheven. De ondergang van Bloom's spectaculaire onderneming vindt zijn vermoedelijke oorzaak in de verzadiging van de Britse wasmachinemarkt. Aangenomen wordt, dat Bloom zijn persoonlijk vermogen voor het grootste ge deelte heeft gered. Op de foto de 32-jarige John Bloom met ztyn charmante echtgenote Anne. In de vier Oranje steden, Breda, het Duitse plaatsje Dillenburg, het Franse stadje Orange en het Belgische Diest, zijn dinsdag standbeelden onthuld van een troubadour. De standbeelden, welke zijn aangeboden door een firma in Breda, symboliseren de verbondenheid van de vier steden.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7