Kassen die het tegen noodweer aflegden Gediplomeerden Huishoudschool „St. Agnes" te Wassenaar BLIKSEM TROF HOOIBERG KAAGCONCOURS MET FINALE BESLOTEN WARMONDSE STRATENLOOP WAS NET VOOR BUI BINNEN KATWIJKS WIT GELE KRUIS NAM AFSCHEID VAN ZUSTER NIVARDA Vernieling aan Leidse tol bij Warmond Scheepsberichten Matrassenfabriek afgebrand MAANDAG 20 JULI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Toen de onweersbui m alle hevig heid losbarstte, werden in Roelof- arendsveen bomen als grassprietjes uit de grond gezogen, enkele kassen werden in hun geheel gevloerd, op sommige bedrijven sneuvelden hon derden eenruiters, terwijl verschei dene kassen die wel bleven staan toch behoorlijk glasschade en schade aan de luchtinstallaties verkregen. Ook de te velde staande gewassen verkregen op bepaalde plaatsen veel schade. Het feit, dat het noodweer plaats vond aan het begin van de vakantie van de bouwvakkers, maakt alles nog moeilijker. Immers, waar dringende reparatie nog iets kan red den, moet nu gewacht worden tot na deze vakantie. Gelukkig hoorden wij ook nog een ander geluid, nl. dat enkele vakmensen hun vakantie on derbreken om de helpende hand te bieden. Onze fotograaf gaf met bij gaand plaatje een kleine indruk van de op sommige plaatsen omvangrijke schade. (Kas van de heer v. Klink, schade f50.000). Aan de r.k. huishoudschool „St. Assistenten H: Nelleke v. d. Bar- Agnes" in Wassenaar zijn geslaagd: selaar, Marian Bredero, Coby Bou- Primaire opleiding: Annemieke huis, Ria de Bruyn, Meriam van Dil- Akerboom, Mieke Batavier, Boukje len, Els Gras, Johanna v. d. Hijden, de Boer, Nelly v. d. Burg. Tineke Riana Kapel (met lof), Wil Kooloos, Hogedoorn (met lof), Marian Jansen, Doortje v. d. Lans (met lof), Corrien Hanny Komen, Greetje Mimpen, Overdevest, Annemarie Overdevest, Marga Noordoven, Carla Orie, Yvon- Ineke Ruygrok, Albertine Vogels, ne de Romijn, Thecla Rood akkers, Marian van der Vossen. Gerda Ruygrok, Paula Rijsdijk. Tru- Assistenten N: Gerda Biezen, Ma- dy Spruyt, Lia Winkelman, Tineke rian Barsboom, Astrid Brandt, Joke van Wissen, Elly Zonneveld, Joke Groenewegen, Anny v. d. Kamp, Zonneveld, Anneke v. d Bent, Ma- Henny Meegdes (met lof), Joke rion Brederode, Nanneke v. Kempen, Noordermeer, Marijke Prins, Els Marian Knijnenburg, Dorothy van Ruigrok v. d. Werve, Anneke Slats, Leeuwen, Annemarie Leenman, Elly Marian Slats, Ria van Wissen. Oosterveer. Henny Meeuwenoord Leerling verkoopsters: Wil Beuk, (met lof), Maria Raaphorst, Marian Nelleke Bierman, Lies van Blaricum Romeyn, Gerda Ruygrok, Henny Ria Coenen, Magda Corel, Elly Da- Turnhout, The a Versteegen, Gerda men, Desirée Gerlach, Joke Hogen- Vink, Ria van Wissen, Marga Zonne- eist, Lida Klaverveld, Anneke Kou- veld, Jeanne Arendts. Louise Bra- wenhoven, Juleke Ouwerkerk, Mar- ham, Ina van Dijk (met lof), Berni ga Quée, Astrid van Schaick, Tineke Braun, Anneke Ernst, Corrie van der Slats, Ria Straathof (met lof), Alber- Ham, Ada v. d. Kamp, Olga Knijnen- ta Tipker, Marian Versteeg, Marijke burg, Janny Kortekaas, Toos Lam- Vogels, Joke van Wissen, Leny Rijs- boo, Nelia Oehl, Els Parlevliet, Cor- dijk. rie Pieterse, Leny Remmerswaal, Ria Kostuumnaaister: Janny Brons, de Ruyter, Ineke v. d. Salm, Marian Suzanne Remmerswaal (met lof), van Veen. Trees van Veen, Angela Willy Verhart. Vlek, Mitta Goddijn, Carla Bollen, Coupeuse: Ineke Remmerswaal Diny v. d. Drift, Johanna de Groot, (met lof). Lucia van der Ham, Elly v. d. Hulst, Middag-opleiding: Marian van der Ella Karremans (met lof); Joke Knij- Ham, Elly van Herk, Adri Jongeneel. nenburg (met lof), Elly Looyenstein I.V.I.O.-opleiding Klimroos: Anne- Xandra van Moorsel, Louise Peeters, mieke Akerboom, Nelly v. d. Burg, Astrid Peverelli, Annelies Ruigrok Tineke Hogedoorn, Marian Jansen, v. d. Werve, Nelly de Ruyter, Gerda Greetje Mimpen, Marga Noordoven, Verhart, Ria Verhart. Gerda Ruygrok, Paula Rijsdijk, Tru- Assistenten A: Toos van Bommel, dy Spruyt, Tineke van Wissen, Joke Ellen v. d. Ham, Trees Hoogenboom, Marian Knijnenburg, Joke Koöt, Ma rieke van Leeuwen, Jerry Maas, Zonneveld, Annemarie Leenman, Do rothy van Leeuwen, Henny Meeu wenoord, Marian Knijnenburg, Maria Truus Nanoings, Lida Nell, Jozien Raaphorst, Gerda Ruygrok, Henny v. Noort, Marja van Spronssen, An- Turnhout, Marga Zonneveld, Diny v. neke Veelenturf (met, lof); Rietje v. d. Drift, Johanna de Groot, Ella Kar- Velsen, Conny Wagenaar, Ineke remans, Joke Knijnenburg, Gerda Pauëlsen Verhart, Ria Verhart. I.VJ.O.-opleiding A.V.V. I: Nelle ke v. d. Bar?~laar, Ria de Bruyn, Me riam van Dillen, Els Gras, Riana Ka pel, Doortje v. d. Lans, Corrien Overdevest, Annemarie Overdevest, Ineke Ruygrok, Marian van der Vos sen, Alberta Tipker, Marga Quée, Toos van Bommel, Ellen van der Ham, Marian Knijnenburg, Joke Koot, Marieke van Leeuwen, Jerry HOOGMADE Tijdens een zeer kort onweer dat za- Maas', Truus" Nannings^ Lida Nell, terdag omstreeks het middaguur boven ineke Pauëlsen, Marja van Sprons- het dorp ontlastte, sloeg de bliksem in sen) Anneke Veelenturf, Rietje van de hooiberg van de veehouder St. Win- Velsen, Conny Wagenaar. ters, gelegen aan de Boskade te Hoog- LV.I.O.-opleiding A.V.V. II: Lies made. van Blaricum, Juleke Ouwerkerk, In enkele ogenblikken laaiden de j0k€ Hogenelst, Joke van Wissen, vlammen aan alle kanten hoog op. en Nelleke* Bierman, Marian Verstege, er dreigde groot gevaar voor de aan- Ria Straathof, Leny Rosdijk, Sonja grenzende gebouwen, waarin vele var- Lausberg. Elly Damen. kens aanwezig waren. Zwemdiploma: A: Lida Klaver - Daar op dit tijdstip velen op de lan- veld, Geertje Rijsdijk, Sanny Prins, derijen aan het werk waren in deze om- Ineke Ruygrok; B: Joke van Wissen, geving, werd met alle hulpmiddelen ge- Babs van Vliet, Ineke Noordermeer, tracht het vuur te bedwingen. Nelly Zoetemelk; C: Wil Kooloos, O. Spoedig was de vrijwillige brandweer Knijnenburg, Lenkie van Wissen, T. onder leiding van commandant C. Th. Wildenberg v. Rijn aanwezig om hun taak over te E.H.B.O.-jeugddiploma: Toos van nemen. Bommel, Ellen v. d. Ham, Trees Hoo- Na ruim een uur dacht men het vuur genboom, Marian Knijnenburg, Joke meester te zijn, het bleek echter dat 't Koot, Marieke van Leeuwen, Jerry hout wat onder het hooi was aange- Maas, Truus Nannings, Marja van bracht, had vlam gevat en trachtte zich Spronssen, Anneke Veelenturf, Con- steeds van binnen uit uit te breiden. ny Wagenaar, Nelleke v. d. Barse- De nablussing eiste dan ook veel tijd, laar, Marian Bredero, Coby Bouhuis, zodat tijdens de nacht de brandweer Ria de Bruyn, Els Gras, Johanna v. steeds moest optreden. d. Hijden, Riana Kapel, Wil Kooloos, Zondagmiddag is met vereende krach- Doortje van der Lans, Corrien Over- ten de gehele berg leeggehaald om de devest, Annemarie Overdevest, Ine- vuurhaard te kunnen verwijderen. ke Ruygrok, Albertine Vogels, Ma- Hoewel de heer Winters verzekerd is, rian van der Vossen, Joke Groene- zal deze brand zeker nog wel een schade, wegen, Anny van der Kamp, Henny post zijn. Meegdes, Joke Noordermeer, Anneke In de loop van de avond werd tijdens Slats, Marian Slats, het noodweer wederom alarm gesla gen. Nu betrof het de kleedruimte van de voetbalveren. MMO, welke door de storm werd omgedrukt. Met vereende krachten heeft men door het aanbrengen van steunen de wanden kunnen behouden. Een gedeel te van het dak was niet te redden en had voor het weekeinde de eerste di- vloog in stukken uiteen. visieclub Blauw Wit uit Amsterdam Het nieuwe gedeelte wat nog maar uitgenodigd, kort tevoren met eigen krachten was Zaterdag speelden de juniorenelf- aangebracht, beliep geen schade. tallen van de beide verenigingen een Ook verschillende bomen konden het wedstrijd, waarin de jeugd van BI. geweld van de storm niet weerstaan en Wit dank zij een veel betere tech- knapten af en versperden op enkelen niek een grote 7—0 overwinning wis- plaatsen de rijweg. ten te behalen. NIEUWKOOP GESLAAGDE SPORTDAG De voetbalvereniging Nieuwkoop In de eerste wedstrijd van zondag traden de veteranenelftallen tegen elkaar in het strijdperk. Ook hier bleken de gastheren de sterksten. Het was toch een aardige wedstrijd en ofschoon de Nieuwkoopse vetera nen met good old Gijs de Rooy aan het hoofd goed partij gaven, wisten de gastheren Han Koehein in het doel tweemaal te passeren. De hoofdschotel kwam daarna met het eerste elftal van Nieuwkoop te gen een goede Blauw Wit-kombina- tie. Er was een talrijk publiek dat enthousiast meeleefde met een boeiende strijd, die werd gestreden. Loco-burgemeester E. H. van Dam mocht de aftrap nemen, waarna BI. Wit met de sterke wind in de rug onmiddellijk ten aanval toog. Of- sohoon technisch veel bekwamer, werden de BI. Wit-aanvallen veel te slordig afgewerkt, zodat zij geen ef- fekt hadden. Na een half uur pas seerde Antoon v. d. Weydeij de BI. Wit-keeper, doch een achterspeler wist de bal met de hand uit het doel te slaan. De door Leen Aartman ge nomen penalty werd sportief in han den van de keeper geschoten. Na 5 min. werd het toch 10 voor Nieuw koop toen Henny Kwakkentoos over de uitgelopen keeper taktisch in-' schoot. Na rust maakten de gasten al spoedig 11. Doch wederom wist Henny Kwakkenbosch uit een vrije trap Nieuwkoop een voorsprong te geven. Echter voor korte duur, want direct daarop was het weer 22. Toch zou de overwinning bij de thuisklub blijven, want vlak voor tijd schoot Leen Saune van grote af stand hard op doel en doordat de BI. Wit-keeper miste werd het 32 voor Nieuwkoop en daarbij bleef het. EXAMENS DR. ARIëNS-ULO Bij de in de afgelopen week gehou den examens behaalden de candida- ten van deze school de volgens re sultaten; Willy Burgmeijer, Nieuwveen, mulo A; Greta Hoogerwerf, Nieuwkoop, A; Wiliy van Koest, Nieuwkoop, A; Di ny Nieuwenhuizen, Nieuwkoop, A; Lonnie Pieterse, Noorden, A; Ria Tersteeg. Noorden, A; Truus Uytte- waal, Ter Aar, A; Willy Vink, Noor den, A èn B; Greet Voorn, Wilnis, A; Corrie Vroonhof, Nieuwkoop, A; Jan v. d. Bosch, Noorden, A; Hans Groe nendijk, Noorden, A èn B; Dick v. d. Haak, Nieuwkoop. A èn B; An toon Hoogerwerf, Nieuwkoop, A; Joop van Lammeren, Nieuwkoop, A èn B; Henk Leliveld, Ter Aar, A èn B; Martien Notenboom, Nieuwveen, A; Ben Splinter, Ter Aar, A; Siem van Veen, Zevenhoven, A; Wim Ver- hage, Nieuwkoop, A; Peter van der Weijden, Nieuwkoop, A èn B; Frans Westerbos, Nieuwkoop, A èn B. Op een candidaat na behaalden allen ook het middenstandsdiploma. ALPHEN AAN DEN RIJN Het noodweer De zich zater dagavond boven ons land ontlasten de onweersbui heeft ook Alphen a. d. Rijn niet gepasseerd zonder sporen achter te laten. De storm, die zijn vernielende frontlijn hoofdzakelijk trok tussen Alphen a. d. Rijn en Aar- landerveen, ontwortelde en ontkroon de talloos vele bomen aan de Oost- kanaalweg en de Nieuwkoopse weg. Het belastingkantoor verloor 'n aan tal ruiten, die door de storm wer den ingedrukt. Voorts moest een van de nieuwe verlichte wegbewijzings borden van de ANWB bij de rotonde in de Steekterweg nabij de hefbrug het ontgelden. Onmiddellijk in verband met dit natuurverschijnsel staat het ongeval, dat de heer W. S. H. uit Ter Aar is overkomen, toen hij zaterdagavond laat, om circa 24.00 uur met zijn per sonenauto de Oostkanaalweg passeer de. Personeel van Provinciale Wa terstaat was daar nl. doende een kruin van een boom, die door 'n ruk wind van de stam was afgedraaid, doch aan enkele takken was blijven hangen, naar beneden te halen. Daar de boomkrpin vlak voor de rode waarschuwingslampen lag, misten deze hun doel. H. botste nl. tegen een boom. De auto werd zwaar be schadigd. De heer H. Kreeg geen per soonlijk letseL Prijs voor „Zusjes Oorthuyse" uit De Zilk Het Kaagconcours, dat zes weken lang iedere zondagmiddag Boerderij Meerrust te Warmond tot een cen trum van muzikale activiteit heeft gemaakt, is weer ten einde. Gister middag is in de snikhete zaal van het restaurant de finale gehouden, waar voor enkele duizenden uit Leiden en de zeer wijde omtrek van hun be langstelling hebben blijk gegeven. Ondanks het aantal inschrijvingen, dat dit jaar veel groter was dan vo rig jaar, is het geen sterk bezette fi nale geworden. Uit het totaal van 120 inschrijvingen zijn er twintig toe gelaten tot de finale, waarbij de Avro bandopnamen heeft gemaakt. Drie winnaars kwamen uit de bus: Les Gars du Nord, met zang van Wim Lamsdorff, The Solids, een beatgroep uit Den Haag en de zusjes Oorthuyse uit De Zilk, vier meiskes van 9, 11, 13 en 15 jaar, die de harten van het publiek stalen met hun frisse en ori ginele optreden. De drie prijswin naars zullen binnenkort naar de Bo- vema-studio's in Heemstede tijgen voor een plaatopnamen. The Noise- makers, winnaars rock and roll van het eerste Kaagconcours, boden een reusachtige beker aan voor de best verzorgde roek-groep, The Light nings uit Rotterdam. De jury wisselde geregeld tijdens het Kaagconcours, doch de kern heb ben we alle zes weken aangetroffen: John H. Cordell, voorzitter, Harry Vernes, Wim Kuyper en Ge Hofenk. Deze jury kreeg wekelijks een be paalde aanvulling en bestond tijdens de finale behalve uit de reeds ge noemde, ook uit Paul Acket, hoofd redacteur Muziek Express, Victor Conselman, muziekjournalist en Cees van Zijtveld, d. j. van Radio Veroni ca. Voorwaar een uiterst capabele jury. In het kader van de door de VW Warmond georganiseerde evenemen ten ter gelegenheid van de 44e Kaag- week, werd er zaterdagavond de Warmondse Stratenloop gehouden, georganiseerd in samenwerking met de atletiekvereniging „De Bataven" te Leiden. Aan deze wedstrijd werd behalve door KNAU-atleten, ook door vele ongeoefend en deelgenomen. Vele in woners van Warmond hadden zich bij de start en langs de route verza meld. Het parkoers liep door de Dorpsstraat van Warmond. Om half acht werd het startschot voor de 1000 meter junioren gelost door bur gemeester Langemeijer. Ondanks het steeds slechter worden de weer konden de vier afstanden nog gelopen worden. Door de deel name van enkele Engelse toeristen kregen deze wedstrijden een inter nationaal tintje! De uitslagen luiden: 1000 meter junioren ongeoefend: 1 H. Kortekaas, Lisse; 2 R. El ving; 3 H. Witteman, Leiden. 1000 meter junioren geoefend: 1 N. White, Engeland, 2 A. Belt, De Bataven, Leiden, 3 R. Green, En geland. 2500 meter senioren ongeoefend: 1 J. Borst, Hoogmade, 2 A. Heems kerk, Warmond; 3 S. Velzeboer, Oud- Ade. HILLEGOM Portier geopend Toen de heer H. J. W. en mej. J. E. beiden uit Hillegom, zaterdagmorgen hun va kantie zouden beginnen per brom fiets werd ter hoogte van de Patri moniumstraat, aan de Weerestein- straat, van een stilstaande auto door de inzittende J. de W. plotseling het portier geopend. Mej. J. E. werd daarbij ernstig gewond aan haar knie. Dr. Van der Kaade heeft te zijnen huize de eerste hulp verleend. De reis naar Friesland moest wor den uitgesteld. De onfortuinlijke bromfietsers zouden daar deze week in ondertrouw gaan. Buitengewoon veel belangstelling werd er betoond door de parochianen en niet-parochianen bij het afscheid van zuster Nivarda, de wijkzuster van het Wit-Gele Kruis in het pa rochiehuis. Onder die vele aanwezi gen zagen we o.m. paters Francis canen uit het Missiecollege, de heer A. Proost, chef op Sociale Zaken bij de gemeente en het voltallig be stuur van het Wit-Gele kruis. Kapelaan H. P. Meijer,- g a. van het Wit-Gele Kruis dankte zuster Nivarda voor alles wat zij in de 10 jaar van haar verblijf in Katwijk heeft gedaan. Heel veel werk, waar voor we steeds veel bewondering hadden en dat door alleen ten zeer ste op prijs werd gesteld. „U was steeds daar aanwezig waar niet al leen uw hulp op medisch gebied werd gevraagd, maar ook met woord en raad kon worden geholpen. En niet alleen in Katwijk doch ook in Valkenburg en Rijnsburg. Wat u daarmee heeft bereikt weet alleen de Hemelse Vader. U gaat uw gewaar- jdeerd werk voortzetten in het zie kenhuis te Dordrecht Wij hopen dat '(P werk met dezelfde ijver, met' jeugdig enthousiasme zal worden voortgezet door zuster Jobina. Dat er dezelfde samenwerking zal blij ven bestaan tussen bestuur, patiënten en U. Wij wensen u zuster Jobina, veel goeds toe en dat de zegen van boven op uw werk moge neerdalen." Vervolgens sprak de voorzitter van het Wit-Gele Kruis, de heer C. J. A. Willemse. „Dat de parodhie het jam mer vindt dat u weg gaat is duide- merkbaar aan de heden betoonde belangstelling. U hebt in de 10 jaar, dat u hier werkte aller harten ge wonnen. U stond altijd klaar om, waar uw hulp nodig was, op uw brommer te klimmen en hulp te verschaffen. Niet alleen met een pleister enz., maar ook met raad en daad en niet alleen bij katholieken maar ook bij andersdenkenden. U verzorgde veel kinderuitzendingen. Deed veel werk op het consultatie bureau en bij de patiënten De voorzitter reikte dan het door de parochie bijeengebrachte geld voor 'n geschenk aan zuster Nivarda over. Na dankwoorden van zuster Nivar da voor de betoonde belangstelling wenste de voorzuster zuster Nivar da veel goeds toe in haar nieuwe plaats Dordrecht. Daarna kreeg het groot aantal belangstellenden gele heiden van zuster Nivarda afscheid te nemen en zuster Jobina te ver welkomen. Het verkeer heeft op de Haarlem- mertrekvaartweg letterlijk en figuur lijk tol geëist. Een van de pas geres taureerde pilaren van de Leidse Tol bij het zwembad Poelmeer werd het slachtoffer van een aanrijding tussen een personenauto en een vrachtauto. Laatstgenoemd voertuig schoot met zoveel vaart tegen de pilaar voor het tolhuis aan, dat deze op een halve meter boven de grond afknapte en in drieën brak. 2500 meter senioren geoefend C- klasse der KNAU: 1 H. v. Kasteren A.V. '40, Delft; 2 H. Giels, Olympus, Alkmaar; N. Ridder. D-klasse der KNAU: 1 J. Wolvers GAC, Hilversum; 2 H. Buitenweg, A.V. '34, Apeldoorn; 3 E. Hooger- hand LDA, Den Haag. Na afloop volgde de prijsuitreiking welke wegens de erbarmelijke weers omstandigheden in hotel „De Stad Rome" plaats vond. Voorzitter J. Tijdhof der VW reikte met 'n gees tige speech de prijzen uit. Hij ver ontschuldigde de burgemeester, die plotseling weggeroepen was. Deze eerste Warmondse Stratenloop was een succes geworden zo meende hij. Alle reden is er dan ook hiervan een traditie te maken. Vice-voorzitter Presser van „De Bataven" roemde de uitmuntende organisatie van de ze wedstrijd. Hij uitte zijn waarde ring voor het vele en goede werk door VW-secretaris, H. M. Tromp en zijn medewerkers mejuffr. Bre de veld en de heren Van Bentem en Van Niekerk verricht. Een volgend jaar hoopte hij allen weer in War mond terug te zien. Gemeentesecretarie In verband met de kinder- en volksspelen zal de gemeente-secretarie op dinsdag en woensdag a.s. voor het publiek ge sloten zijn. Het bureau is op deze dagen geopend van des voormiddags half negen tot negen uur. ZOETERWOUDE NOODLANDING Gistermiddag omstreeks tien minu ten over drie heeft een Tiger-Moth van een reklame-bedrijf uit Hilvèr- sum een noodlanding gemaakt we gens benzine-gebrek. De sleep kwam terecht in de Weipoort. Nadat vanuit Hilversum benzine was gebracht en toestemming van de Rijksluchtvaart dienst was verkregen, steeg de piloot B. om kwart over zes weer op. LEIDERDORP Geboren: Arie, z. van Abram Muijen en M. H. Fontein. Alexander, zn. van A. L. Iterson en L. Verburg. Gehuwd: Martinus de Graaf, 25 jaar en Geertruida van den Berg. 21 jaar Johannes Antonius van der Ploeg, 26 jaar, en Wilhelmina C. M. BaL Aludra, 18 Fernandonoronha gepasseerd naar Las Palmas Banggai, 19 te Karachi Kennemerland p. 18 Ouessant nr. Am sterdam, 19 IJmuiden verwacht Kermia, 18 v. Kandia naar Mena Kenia 18 ten anker rede Killingholm, 19 te Killingholm Vlieland, 19 v. Stavanger nr. Petit Couronne Algorab 18 v. Santos nr. Rio de Janeiro Almkerk, 18 ten anker rede Suez Wonogiri 18 te Marseille Area 17 van Miri naar Singapore y Bengkalis, 18 v. Port Said naar Malta Kara, 19 te Curasao Katsedijk 18 v. New Orleans n. Le Havre Kloosterdijk 20 te Vera Cruz Kopionella 18 v. Lyttelton nr. Singapore Kreon 19 te Georgetown Marathon 18 v. Port of Spain, 20 te Paramaribo Montferland, 18 v. Montevideo nr. Bu enos Aires Willem Ruys 19 te Madeira Banda 20 te Buenaventura Khasiella 19 v. Pta Cardon nr. Searsport Sarpedon 17 te Lorenzo Marques Sirrah 20 v. Panamakanaal n. Anchorage Telamon 20 te Maracaibo Keizerswaard 20 v. Dingle n. Curasao Wonosari 20 te Port Sudan SCHADE HALF MILJOEN Tijdens een onweersbui sloeg za terdagmiddag om vier uur de blik sem in de Bruca Matrassenfabriek op het industrieterrein „Het Dolle- goor" in Almelo, waardoor een zo felle brand ontstond, dat gebouw, voorraden en machinepark in een half uur tot een volledige ruïne wer den. De schade bedraagt bij benade ring een half miljoen gulden. In het gebouw, dat een vloeropper vlakte heeft van ruim achthonderd vierkante meter, stond een vracht auto, die kort nadat de brandweer arriveerde, met een hevige knal ont plofte. Als gevolg van deze explosie weken de muren van de industriehal uiteen en kwam het dak voor een deel omlaag. De Bruca matrassenfabriek, eigen dom van de N.V. Kapokfabriek v/h J. A. Bruggencate, was na een brand die op 7 november van het vorig jaar de kapokfabriek in de Tuinstraat te Almelo in as legde, verplaatst naar een vroegere hal van de machinefa briek N.V. 't Hart, die nu dus verlo ren ging. Bij deze hal zijn nieuwe ruimten voor de ondernemingen in aanbouw, onder andere een kapok fabriek. De brandweer slaagde erin deze nieuwe gebouwen, die onmid dellijk naast dé verbrande hal staan, te behouden.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4