HARINGVLIETBRUG IN in Utrechts zwembad GEBRUIK GENOMEN De Nerveuze Nerviërs VULCANO Jongen verdronk Duitse officieren van hun funktie ontheven VOORZITTER H. VAN VEELEN OPGEVOLGD DOOR H. VAN SANTEN visie h te ie visie r n&mw u Leidse Bioscopen MAANDAG 20 JULI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 GOEREE-OVERFLAKKEE UIT ISOLEMENT MATROOS VERDRONKEN De elfjarige Kees Mulder uit Utrecht Het Zuidhollandse eiland Goeree- ook terecht trots op zijn, dat zij zelve Overflakkee heeft vndaag opge- deze brug bevochten hebben." houden te bestaan, althans: het ei land is geen eiland meer, nu van- Dq nieuwe Haringvlietbrug werd morgen de vaste oeververbinding gebouw onder supervisie van de di- met de Hoekse Waard (Numansdorp) rectie bruggen van de Rijkswater- officieel in gebruik is genomen. staat en op kosten van de N.V. Brug- verblnding Haringvliet. De bouw- Het was mr. J. van Aartsen, minis- kosten van de brug bedragen Kunstmaandorkest. Verder had d« NTS aandeel in het programma. Terwijl za- De 21-jarige matroos J. Donks uit terdagavond noodweer over ons land Waspik is tijdens zjjn eerste reis met woedde en de sporen daarvan ook op het schip „Damco 136" bij het aan het tv-beeld zichtbaar waren, heeft om boord varen bij Lobith in de Rijn ge- roepster Jetta van Leeuwen medege- vallen en verdronken. deeld, dat die sporen verband hielden I Matroos Donks had in Lobith in- met hinderlijke reacties op de zender is zaterdagmorgen in het Academisch kopen gedaan. Met de sloep van een Lopik. De zanggroep van zes pretentie- Ziekenhuis overleden, nadat hij vitJ- sleepboot is hü vannacht bij terug- loze broertjes en zusjes uit Madagascar dag in bewusteloze toestand uit het keer naar zijn schip waarschijnlijk bracht niet alleen divertissement voor Noorderbad in Utrecht was gehaald, tegen de Damco 136 geslagen, over tieners, maar ook voor ouderen, vanaf boord gevallen en verdronken. Het .The saints go marching In" tot een De jongen kon niet zwemmen, maar lichaam van de matroos is nog niet bekende sonate van Mozart. En die hij sprong toch in het diepe bassin, gevonden. aparte zangertjes tussen 15 en 20 jaar, openbaarden niet alleen uitstekende De omstanders dachten d»t hij kome- stemmen, maar hadden ook zin voor het die speelde en pas toen hu met meer elde en pas toen nu met meer FlAfACJ AD l\f|£C KAMP gebaar. Bepaald stijlvol was daarna het boven kwam doken de broers Henk IJUlAto Ur imö-IVAiYir optreden van Herbert da Silva en José en Danny de Groot hem na. Een 17- Motos. Een flamenco wil er bij het pu- v«u UC uciik vcuiagcn j jarig meisje, Vinkenburg, paste Zondagmorgen is Docos weer op bliek altijd wel in. Ook de Masonfilm- ter van Verkeer en Waterstaat, die 44.500.000, welk bedrag ten dele jnond op mond beademing_toe, maar kamp gegaan. Twee elftallen (14-16 film van nu bracht wel wat toevallig- de Haringvlietbrug, met een lengte werd opgebracht door Zuid-Holland r°en, JOI}êen door de GGD naar jr) zjjn weer naar Zundert en hopen heden. Ontmoedigend waren de caprio- van ruim twaalfhonderd meter voor- en Zeeland en door alle gemeenten beademingscentrum van het zie- op een g0ed, sportief en gezellig len van de NCRV, inbegrepen het on- lopig de langste brug in ons land, van Goeree-Overflakkee en van kenhuis werd gebracht, was hij nog kamp. 's Morgens werd om half acht nozele sleutelwerk van Joop Doderer openstelde. „Met het gereedkomen Schouwen-Duiveland en ten dele nie^ bij bewustzijn gekomen. (je Mis bijgewoond in de kapel in de hobbyrubriek „Doe het vooral van deze brug is voor de eilanden- werd geleend. De kosten van rente, uitt van bet Bonaventura-lyceum. Hierna zelf'. Gelukkig betrof het een laatste gemeenschap Goeree-Overflakkee en aflossing, alsmede die van onderhoud HET ZWEMMEN IN ZEE volgde in de kantine van de Kikker- aflevering. Dick Houwaart heeft van Schouwen-Duiveland een belangrijke en bediening worden gedekt uit te VERDRONKEN polder een geanimeerd ontbijt, dat Peter van Kampen de leiding over de mijlpaal bereikt en is een essentiele heffen bruggelden. weer voortreffelijk door de heer en rubriek .Attentie" overgenomen; zijn schakel voltooid, die straks zal pas- Een vroege wandelaar ontdekte mevrouw Uloit was klaargemaakt, entree was veelbelovend. Er waren ac- sen j in het toekomstige autowegen- Als geldgevers treden op enkele gistermorgen om half vijf in zee bij Qm g qq uur werd het vertrek- tuele onderwerpen aan de orde, in de net", aldus de bewindsman. Hij wees grote verzekeringsmaatschappijen en Zandvoort het stoffelijk overschot gejn gegeVen voor de ruim honderd trant van .Brandpunt" en „Achter het er in zijn toespraak op, dat voorlo- een pensioenfonds. Het Rijk is ver- van een zwemmer. Het was de 41- kilometer lange rit naar Zundert. Ge- nieuws"- Verfrissing was bij de NCRV pig het voornamelijk de belangen plicht uiterlijk 4 jaar na voltooiing jarige heer N. Rens, een monteur uit iukkie was het tiidens de reis niet wel nodi6- Hebben we intussen goed van deze gemeenschappen zijn, die van de weg over de Haringvlietdam Amsterdam, die met zijn caravan in meer zo warm ais zaterdag Na een gehoord, dat de NCRV het volgend jaar door deze oeververbinding gediend en in elk geval vóór of op 1 juli een caravankamp te Zandvoort ver- vaorstioe(iise rit ziin we allemaal be- met de andere Omroepen zal gaan mee- zullen worden. „Zij kunnen er dan 1975 de brug tegen boekwaarde over bleef. De man was om drie uur 's houden aangekomen in het zeer- gast- doen in de sP°rtsectI« van de NTS? De te nemen. nachts gaan zwemmen. vrüe Zundert. Na kenniimaking met commentator van-nu heeft zich alvast de kampstaf, hebben we de tent in met het zondagvoetbal Ingelaten. orde gemaakt voor de eerste kamp- Soldaat overleden na veldloop in hitte Jaarvergadering R.K.S.V. Teylingen Ondanks de tropische warmte had- Bij de rondvraag kwam ter sprake den toch velen gehoor gegeven aan de topgangsprijzen voor de nieuwe nacht. Vanuit Zundert de hartelijke groeten. Uw verslaggever houdt U op de hoogte over het wel en wee van de Docos-jeugd. EEN DER LEIDERS. de uitnodiging tot de jaarvergadering, overdekte tribune. Deze zijn nog niet Voorzitter H. L. v. Veelen verwelkom- geheel rond. Er zullen seizoenkaarten Een compagniecommandant, twee de de leden en g.a. kapelaan Omtzigt, komen. De normale toegang tot de sectie-commandanten en een groeps- alsmede mej. Juffermans, afgevaar- tribune zajl^ komen op 0.50 voor commandant van het Westduitse le- digde van het hoofdbestuur. Aller- iedereen. Diverse vragen over ger zijn gisteren van hun functie ont- eerst gaf hij een terugblik op het sportraad werden beantwoord, ue heven na de dood van een 20-jarige 40-jarig jubileum en dankte nog- heer Van Veelen dankte bestuursle- recruut. maals het comité voor het geslaagde den en leden voor hun medewerking werk. tijdens zijn voorzitterschap en be- Deze soldaar, Anton Deigl, was in loofde zijn krachten te blijven ge- de nacht oo vrijdag in een ziekenhuis Hierna volgden in vogelvlucht de ven in het belang van de vereniging overleden nadat hij donderdag tijdens prestaties van de elftallen in het af- zoals hij steeds heeft gedaan, een veldloop als gevolg van de grote gelopen jaar. Dank werd gebracht op Komende uitzendingen Vanavond, na de speelfilm „Het eiland onzer dromen" brengt de NTS een uit voerige reportage over complotten tegen Hitier. Daaronder hoort ook de mis lukte aanval onder leiding van Von Stauffenberg. waarover men j.l. zater dag al iets heeft kunnen vernemen in Vara's „Achter het nieuws". Dinsdag is er de NCRV met de Beverly Hillbillies, een nieuwe aflevering van het trio Pim Jacobs en jazz-zangeres Rita Reys en een film „Het recht krijgt zijn loop". Terugblik Het tweede net heeft een concert in het beroemde Tivoli van Kopenhagen, een politiefilm en een reportage van de Europese kampioenschappen Latijns- Amerikaanse dansen, zaterdagavond ge houden in het Casino van Knokke. Bij de Avro kan men woensdagavond lan ger dan een uur kijken en luisteren naar Voor de katholieke kijkers was zon- nieuw tv-debuut van jonge talenten. Zó dagavond wel het meest interessant de staat het in de Omroepbladen: jonge g.0jt Hierna dankte de nieuwe voorzitter actualiteit die de KRO bracht in ver- talenten; maar de eerste aflevering in hitte in elkaar was gezakt. De groep aan de „pool-man" Schrier, die ruim Van Santen voor het in hem gestelde band met het dubbele jubileum van deze serie heeft wel bewezen, dat men waartoe hij behoorde had na een /2000.had bijeen gepoold. Ook het vertrouwen en sloot deze geslaagde kardinaal Alfrink. De producent had geneigd is, al te gemakkelijk'te spreken J~ kaartcommissie jaarvergadering met de chr. groet. verstandig geput uit het in archieven van talent, ook waar dat ten ene male en elders ruimschoots aanwezige film- ontbreekt. De bekende film „Dood van Sportdag 1964. Op 9 aug. zal er materiaal; en hy kon teruggrijpen naar een handelsreiziger" kan men woensdag kamp in Esslingen. de elftalcommissie, die dit jaar weer wederom een sportdag worden ge- recente opnamen, die rechtstreeks met op het tweede net zien. Midden in het De divisiecammandant heeft een een zware taak had vervuld, maar houden, bjj voldoende deelname, de feestviering verband hielden. Eerder zeilseizoen biedt de NCRV donderdag nu en bloc bedankte. Morgen, dinsdag, tussen 7 en 8 liur op de avond heeft men kunnen genie- een muzikale comedie en daarna een Veel dank werd gebracht aan de kunnen junioren, adspiranten en pu- ten van prachtig pianospel van Theo reportage in verband met het 125-jarig afd ioued die zich steeds uitbreidt P*llen .zictl hiervoor opgeven in het Bruins, als solist op het concert van bestaan van onze spoorwegen in septem- - - clubhuis op het sportpark. populaire Franse klassieken door het ber a.s. veldoefening het bevel gekregen in vele werk van de looppas een afstand van 900 meter af werd zeer gewaardeerd, te leggen, op de terugweg naar het Voorzitter Van Veelen dankte ook gerechtelijk onderzoek gelast. Soldaat neergeschoten door het actieve werk van de jeugd- Voorts is in de nacht van donder- leiding. De leden spoorde hu aan zich dag op vrijdag in de buurt van Ko- zo spoedig mogelijk medisch te la- blenz een Westduitse soldaat in mys- ten keuren, daar door de KNVB terieuze omstandigheden om het le- wordt vereist, dat iedere voetballer ven gekomen. Hy was door een ko- om de drie jaar word gekeurd. Deze gel uit een karabijn van klein kali- medische verklaring moet vóór 15 ber getroffen. Het schot zou zijn af- aug. in het bezit van de vereniging gevuurd door een burger die door zijn. Ook werden de leden aange de politie wordt gezocht. spoord het formulier betreffende het seizoen '6465 voor 25 juli in te leveren bij H. van Santen, Concordia- straat 3. Uit het keurig verzorgde jaarver slag bleek, dat het ledental steeds hoger wordt. Ook financieel is de vereniging kerngezond. Het verslag van de jeugdafd. me- oreerde vele activiteiten en toonde ook een sterke stijging van leden aantal. Helaas is het aantal straf zaken te hoog. De aftredende bestuursleden Van Veelen, Van Santen, Zeestraten en Kaptyn werden allen herkozen. Bij de hierna uitgebrachte stem ming voor voorzitter bleek de heer H. van Santen met grote meerderheid tot voorzitter te zijn gekozen. De scheidende voorzitter Van Veelen werd dank gebracht voor zijn enorm vele werk aan de vereniging. 2.30, 7.00, en 9.15 uur. De nieuwe voorzitter zal trachten zijn 4.45 7.00 en 9.15 uur. werk voort te zetten. De films in de week van 17 juli tot 23 juli zijn door de Katholieke Film moreerde vele activiteiten en toonde Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Afspraakje in September". (Alle leeftijden). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9,15 uur. Zondag: 2 30, 4.45. 7 00 en 9 15 uur Lido: „Meisjes in verkeerde handen". (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur Zondag: 2 30. 4 45 7.00 en 9.15 uur Luxor: „Slaapkamergeheimpjes" (alle leeftijden). Dagelijks Zondag: Studio: „Adorable Julia". (Volwassenen). Dagelijks 2.30. 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7 00 en 9.13 uur. Iedere morgen, behalve zondags: 10.30 uur v.m.. Pietje Bel. Trianon: Irma la Douce. str. volw. Dagelijks: 2 en 8 uur. Zondag: 2 uur. 5 en 8 uur. Rex: „De laatste dagen van Rome" (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur Zondag 2 30. 4 45 7 15 en 9.15 uur Een vervolgverhaal van Suske en Wioke Ma.-wo.: „Waarom moet ik ven". (18 jaar). Moeilijkheden. De verkiezing van een nieuwe elf talcommissie gaf vele moeilijkheden. Bij monde van de heer Elstgeest werd desgevraagd bekend gemaakt de re den van het aftreden. Hoofdzaak was de weinige sportieve medewerking der leden en gebrek aan deelneming van de training. Veel werd hierover gesproken en het uiteindelijk resul taat was, dat het bestuur zal trachten een compromis met de bestaande ster- commissie te sluiten bij gebrek aan andere gegadigden. Aetherklanken DINSDAG HILVERSUM I, 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Lichte grammofoon- muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Ochtend gymnastiek. 9.10 De groenteman. 9.15 Klassieke grammofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespreking. 10.00 Lichte grammofoonmuziek. 10.50 Voor de kletuers. 11.00 Korte nieuwsuitzen ding. 11.02 Voor de zieken. 12.00 Licht ensemble met zangsoliste. 12.20 Regeringsuitzending: Uitzending voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Pro menade-orkest: Musical- en operette muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen, eventueel actueel of grammo foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht ensemble met zangsolisten. 14.00 Voor de kinderen. 15.00 Omroep, koor: moderne muziek. 15.15 Het kan niet altijd kaviaar zijn, hoorspel (dl. 10) (herhaling van 21 april 1963). 16.00 Nieuws. 16.02 Stereofonische uitzending: Pianorecital: klassieke en moderne muziek. 16.30 Lichte gram mofoonmuziek. 17.25 New York cal ling, praatje. 17.30 Voor de teenagers. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Orgelspel: amusementsmuziek. 18.30 RVU: Wijsgerig Perspectief: Ideologie I, door prof. dr. R. F. Beerling. 19.00 Paris vous parle, ge sproken brief uit Parijs. 19.05 Bari ton en piano: klassieke liederen. 19.35 Beatrix-„Feest"-Oord, feestelijk con cert door militair orkest. 20.00 Nws. 20.05 Licht ensemble met solist. 20.40 Internationaal jeugdorkest en -koor: klassieke en moderne muziek. 21.25 Vakantie binnen onze grenzen, repor tage. 21.55 Lichte grammofoonmu ziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualitei ten. 23.00 Russisch-romantische or kestmuziek (gr.). 23.55—24.00 Nieuw». HILVERSUM II, 298 M. 7.00—24.00 KRO KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgenge bed. 7.15 Ouverture radio voor vroege mensen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmu ziek, afgewisseld door Praatje voor de vrouw, toeristische tips en program ma voor de kinderen. 10.10 Lichtba ken, lezing. 10.20 Lichte orkestmu ziek, met praatje voor de vrouw. Vervolgens: Lichte grammofoonmu? ziek. 11.50 Volaan vooruit, praat, je. 12.00 Angelus. 12.04 Lichte gram mofoonmuziek. (12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.3312.45 Voor de boeren). 12.55 Katholiek nws. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte grammo foonmuziek voor de jeugd. 14.00 Voor de plattelandsvrouwen. 14.10 Siesta: gevarieerd muzikaal programma met; muzikale quiz; klassieke kamermu ziek en lichte Duitse muziek. 16.00 Voor de zieken. 16.30 U hebt voor rang: Godsdienstig porgramma. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Jazz-band (gr.) en boekentips voor de jeugd. 17.50 Regeringsuitzending: Hier is Cu- rom.door Auke Cloo. 18.00 Lich- grammofoonmuziek. 18.50 Voor de kleintjes. 19.00 Nieuws. 19.10 Actua liteiten. 19.25 Dansorkest en jazz- ensemble. 20.00 Holland Festival 1964: Residentie-orkest: Moderne muziek. 20.35 De andere richting, hoorspel. 21.40 Holland Festival 1964: Sopraan en piano: moderne en klassieke lie deren. 22.20 Aktualiteiten of gram mofoonmuziek. 22.25 Boekbesprer king, 22.30 Nieuws. 22.40 Liedjes, 23.10 Lichte orkestmuziek en zang solisten. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 19.30 Barend de Beer, film voor kinderen. 19.35 De Beverly Hillbillies, TV-film. NTS: 20.00 jour naal. NCRV: 20.20 Memo. 20.35 Dzjes zien: jazzmuziek. 21.10 Het schip in: gesprekken over onze koopvaardij. 21.45 't Recht krijgt z'n loop, TV- film. 22.35 Dagsluiting: 22.40—22.45 Journaal. EXPERIMENTELE UITZENDINGEN OP HET TWEEDE NET (KANAAL 27) NTS: 20.35 Eurovise: Tivoli-symfo- nie-orkest van Kopenhagen: populaire 19e eeuwse muziek en balletten. 21.20 Driemaal negen, TV-filma 21.45— 22.35 Reportage van de Europese kampioenschappen Latijns-Ameri kaanse dansen in Knokke. door Antonio del Monte 29) „Het zal best wel weer gaa.i", ver onderstelde Ghianna „Mens ik heb nooit meer dan een halve dag uitge trokken voor icrijgen van een kind. Veronderstel! Waar moeten al die magen van gevuld worden als ik in bed lig!" Ze kneep Lucia hartelijk in haa: nand. „Even doorzetten, meid, je zal zien dan ben je morgen alles vergeten." Ze trok zich terug uit de kring om w^er aan het werk te gaar.. ,Ik vina het zielig", zei Rosina op weg naar de groevewand. Ghianna naald; haar schouders op. ,,'t Is in elk geval een opvreter min der", zei ze. .En dat is ook belang rijk". „En een nieuw kind heb je gau wer dan een zak goud vond An tonio Maria was bezig de hond naar bui ten te jagen en Maddalena had haar werk weer opgepakt. Het ging haar nu al veel gemakkelijker af. Ze wist nu hoe ze zich niet nodeloos moe be hoefde te maken. „Je vindt het nu misschien pretti ger om in de groeve te werken?" vroeg Enzo tegemoetkomend. „Dan doe je het maar met een kalm gan getje." „Waarom?" vroeg Lucia onverschil lig. „Dacht je dat ik die paar wa gentjes niet vooruit kon krijgen?" Ze had donkerblauwe ogen die langs hem heenstaarden en haar huid leek op een blad, dat in de herfst krakend van een boomtak wordt gewaaid. ,Goed", stemde Enzo toe. „Ik zal Maria ander werk geven." Het was in enkele minuten gere geld. Maria kreeg een plaats aan de groevewand en als altijd begon Lu cia haar kiepkarretje over de rails te duwen. Soms had ze het gevoel of haar buik bezig was te scheuren, maar ze beet haar tanden op elkaar, haar vingers grepen krampachtig om het gloeiende metaal van haar wagentje en wanneer Rossano of Carmencita een grap maakten, lachte ze net zo hard mee. Ze schopte naar de hond die niet meer van de groeve was weg te slaan en telkens nu ièdereen voor de voeten liep. Ze zong mee met de anderen. Maak te een praatje. En na een uur scheen iedereen te zijn vergeten, dat Lucia de vorige dag een kind had gekre gen. Antonio en Carmencita schepten haar karretje vol, maar Carmencita zorgde er steeds voor. dat er minder in kwam dan gewoonlijk. Doch het ontging Lucia volkomen. Terwijl ze naar de helling voort strompelde, moest ze er geregeld aan denken hoe gisteren het kindje in haar armen had gelegen. Hoe het warme, bewegende lijfje plotseling koud en stijf was geworden en niet meer wilde luisteren naar de lief kozing van haar strelende hand. De priester had troostende woor den tot haar gesproken en samen met haar man het kindje naar het kerk hof gebracht. Het huis was stil en eenzaam geworden. Langs het raam gingen de voorbijgangers in de dorps straat en vanaf het Kerkplein hoorde ze de helle stemmen van de spelende jongens. Later in de middag ging haar man naar „De drie tonnen" en liet zich een paar glazen wijn schenken om de teleurstelling te vergeten. Hij kwam terug en bedisselde humeurig over de kinderen, die langzamerhand hun gewone drukte weer terugvonden. Lucia was opgestaan. Ze schuifelde door de kamer, met haar hand steun zoekend aan de muur. Ze beslechtte een ruzie tussen de twee kleinsten, die vochten om een stuk brood, bij uitzondering in sardine-olie gedoopt. Haar man slaakte een zucht van verlichting toen ze weer bij de tafel zat en met haar schelle stem als ge woonlijk bevelen uitdeelde. Wat vroe ger dan anders ging hij uit voor zijn avondwandeling. Het was waar: ze had niet het recht om te treuren over een gestor ven kindje van een paar uur, terwijl de andere kinderen nauwelijks te eten hadden. Ze wist heel goed dat de priester gelijk had: dat het allemaal zo veel beter was en Gods wegen ondoor grondelijk. Lucia liet haar karretje kiepen. Ze keek naar de witte, kruipende massa en voelde een donkere, stekende pijn in haar borst. Het was er gekomen op het ogenblik, dat haar kindje niet meer ademde en voor het eerst had ze het bewust gemerkt toen haar man het kleine, witte kistje het huis uitdroeg. Ze boog haar hoofd. Schuin bene den haar lag woest en wild het ra vijn; de ontzaglijke berg van puim steenpoeder lag in de diepte te glin steren in de zon. En daaronder was de aarde. De korrelige rode aarde, waarin haar kindje koud en leven loos lag te vergaan Een warme adem streek plotseling over haar bruine hand. Ze schrok zo, dat haar hart begon te bonzen als een zware klok. De aderen in haar hals klopten en trilden en haar keel werd dichtgebonden door een droge, scher pe brok. Met zijn natte neur kwam de hond tegen haar nagels. Hij jankte en kwispelstaartte. Hij had al een hele tijd rondgelopen en om aandacht ge bedeld, maar niemand keek naar hem. Hij hield zijn kop schuin en keek haar aan, popelend om te spelen. Een dolle drift laaide in Lucia om hoog. Ze hief haar hand en sloeg. Maar het beest was keffend wegge rend en met zijn poten wijd-uit, lag hij van een afstand hijgend te kijken of Lucia hem misschien achterna zou rennen als Maddalena of Maria. „Schiet op!" riep Rossano vriende lijk. „Ik ben er al haast!" Hij lachte en zette zijn wagentje stil om Lucia de gelegenheid te ge ven de verloren minuten in te ha len. Terwijl ze snel voortliep, sprong de hond haar achterna. Hij rende de groeve binnen en bij het eindpunt van de rails zat hij triomfantelijk op haar te wachten. Ze keek naar hem terwijl Antonio en Carmencita haar wagentje volschepten. Hij probeerde tegen haar op te springen en haar hand te likken, maar toen Lucia vol afgrijzen een stap naar achteren week, rende hij naar Maria en weer terug. Lucia wachtte tot haar wagen vol zou zijn. De hond nestelde zich tegen haar benen. Hij drukte zijn warme lichaam zo dicht tegen haar aan, dat ze zijn hart voelde kloppen. De pijn in haar borst en de een zaamheid in haar hart werden gro ter. De hond maakte geluidjes van ple zier, zoals haar kind toen het warm en levend in de holte van haar be schermende lichaam lag. Er perste zich een geluid door haar keel naar buiten. Ze opende haar mond en haar tanige handen balden zich tot vuisten. ,Rót hond", zei ze schor. Onver wachts bukte ze zich. Haar handen klauwden om het magere hondenlijf en hieven het omhoog. Haar nagels priemden in zijn kale, schamele vacht. Met rauwe geluiden begon het dier te janken. Hij spartelde in haar han den en het schuim schoot tussen zijn lippen. Maar Lucia's vingers omklem- dden hem als duimschroeven. Ze lachte hysterisch en met al haar kracht wierp zij hem in het volge- schepte karretje. (Wordt vervold)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2