PROFESSOR WERD DIERENTEMMER George Jacob Keller, vroeger professor, in Madison Square Gardens met twee van zyn pupillen. Hy heeft zyn leraarschap opgegeven om aan zyn roeping dierentemmer by Ringling Bros en het Barnum Baily.circus gehoor te geven Mevrouw Keiler neemt de dictaten op van haar man, die een boek schryft over zyn ervaringen als dompteur. Keukengrapjes: Prof. Keiler kookt zijn favoriete schotel, spaghetti, en laat zyn vrouw de saus proeven. Mevrouw Keiler, een zangeres, en haar man zyn in een leeuwenkooi getrouwd Een Bengaalse tyger oefent een „flessenloop" met zyn trainer, die hem met zyn witte handschoenen de weg wijst. Goochelaars en circusartiesten noemen zich nog al gauw professor, maar George Jacob Keller 62 mag als beroemd dierentemmer inderdaad aanspraak maken op deze titel. Hy studeerde aan de Bucknell-universi- teit en het Teachers College in Co lumbia en bovendien was professor Keiler jarenlang hoofd van „The Fine Arts Department at State College" in Bloomberg tot hij op een dag tot de conclusie kwam, dat hy als dieren temmer meer kon verdienen dan met lesgeven aan studenten Hoe hy over deze enorme overgang denkt? „Een kooi met twaalf dieren is gemakkelijker te dresseren dan een klas met studenten", zo antwoordde hy. Of ik wel eens bang ben? ,,Ja, en of Maar ik laat het de dieren nooit merken De wilde dieren zijn allemaal eigen dom van prof. Keiler en hun onder houd vraagt nogal wat. „Zy eten in een week het vlees van twee paarden" zo vertelde hy ons. Prof. Keller is bij het dresseren van de leeuwen en tijgers heel wat keer tjes aangevallen. Daar wijzen trou wens ook de littekens op aan zyn ar men en zijn gezicht. Eens, zo vertelde hy, had hij zyn hoofd in de muil van een leeuw toen het beest vergat, wat het moest doen... Wanneer hy niet op tournee is, woont prof. Keiler op zijn grote ranch in Californië, met zyn wilde dieren en zijn vrouw Ginny. Twee (vroegere) leerlingen van prof. Keller Albert Lapchak en Bill Sca- Keller, terwijl hij met zijn zwarte panter Zombi speelt. Tijgers en jaguars mihorn zyn nu zijn assistenten vindt prof. Keiler veel gevaarlijker dan panters. In de kleedkamer geeft de professor les in het temmen van dieren aan twee van zijn vroegere leerlingen, c assistenten zijn geworden. Hij legt uit, hoe belangryk het is, witte handschoenen te dragen.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 11