Grote zege in Knokke Jongen (13) door schrikdraad gedood ZES VERDRINKINGEN Meisje raakte beklemd in afvoer van zwembad ACHT JAAR VOOR DOODSLAG BABY V Al J DAG 17 JULI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 De Nederlandse songfestivalploeg heeft het in Knokke klaargespeeld. Onze meisjes zijn als eersten geëindigd. Het waren dan ook verdiende bloemen, die zij na afloop in de armen kregen om zo het publiek voor de ovatio nele hulde te danken. V.l.n.r. zien we hier Shirley, Hon ka Biluska, Trea Dobbs, Willeke Alberti, daarboven Rita Hovink en Lou van Rees, de ploeglei der, die terecht in de hulde deelde. Voor de tweede maal in enkele dagen hebben vijf Nederlandse meisjes, in leeftijd variërend van 17 tot 23 jaar, en in zangkwali teiten variërend van goed tot voortreffelijk, hun Belgische te genstanders en -sters de muzikale das omgedaan. Het kostte deze keer meer, véél meer moeite, maar het Nederlandse overwicht was, ondanks het feit, dat het Bel gische programma nu v.éél meer inhoud had dan de vorige keer, nog groot genoeg voor een uit eindelijke zege met 449 tegen 385 punten; een uitslag, die aller minst doet vermoeden, dat de Nederlandse meisjes het zo moei lijk hebben gehad. De Belgische équipe was het eerst aan de beurt, en het werd al gauw duidelijk, dat de ploeg van Lou van Rees het zwaar zou krijgen. De „zin- gènde mannequin" Kalinka, die twee dagen tevoren zo ver onder de maat bleef,„bleek potseling veel meer in haar_mars te hebben dan zij die eer ste keer had laten blijken. En niet alleen zij, maar ook de andere leden van de Belgische ploeg zongen de veel betere liedjes goed. Deze kwaliteit, gevoegd bij het chauvenistisch-over- dreven applaus van het overwegend Belgische publiek stelden onze ver tegenwoordigsters voor een uiterst zware taak. Trea begon, nerveuzer dan ooit, maar haar zenuwen verhinderden niet, dat vooral „My boy Lollipop" er bijzonder leuk uit kwam. Ilonka was wel iets minder, maar Rita, deze keer zeer gespannen (anders heeft zij nooit last van plankenkoorts) deed de hoop weer enigszins opleven. VERSTANDIG De keuze van Willeke was bijzon der verstandig gedaan: „De winter was lang", het liedje, waarmee zij in ons land op de platenmarkt hoge verkoopcijfers haalt. Iedere TV-kij- ker heeft ongetwijfeld genoten van de reacties van varer Willy, die zijn gezicht van aanvankelijk angstig naar, even later, opgelucht en breed- lachend trok. Willekes „P'rche, per- che" veroverde de zaal, die haar chau vinists he houding plotseling liet varen en in een ovationaal applaus losbarstte. Maar het beste was voor het laatst bewaard: Shirley, zichzelf begelei dend aan de vleugel gaf een grootse realisatie aan de Nederlandse versie van „Georgia", die door de zaal met laaiend enthousiasme werd ontvan gen. Zo mogelijk nóg geestdriftiger rea geerde het publiek op haar tweede en laatste liedje, „You are my world": iedereen stond op, en juichte, in de wetenschap, dat hier een groot ta lent op de planken stond. PERSPRIJS En nu maar wachten. De tijd werd aangenaam gevuld met de uitreiking van de Pers-prijs aan de Engelse su per-zangeres Elkie Brookep-missehien wel de grootste ontdekkitig van het Knokke-feest. De overwinning kwam misschien wel onverwacht, maar echt niet als een donderslag bij heldere hemel. Natuurlijk, er werd gejuicht, gehuild, gezongen en gezoend, maar het enthousiasme bleef ditmaal binnen de perken. Wat overigens niet weg neemt, dat Lou van Rees en „zijn" meisjes bijzonder in hun nopjes wa ren met hun zege. TÓCH BEZWAREN Toch moet ons één bezwaar van het hart. De Belgen mogen dan wel verloren hebben, zij hebben in ieder geval getoond, dat hun vaderlandse lichte lied voldoende kwaliteit bezit. Waarom zou de Nederlandse ploeg dat ook niet kunnen? De Neder- landse liedjes, die voor het voetlicht zijn gebracht (bijvoorbeeld „De win ter was lang") zijn goed, maar is het goede Nederlandse repertoire nu zo klein, dat ons Knokke-programma moest worden aangevuld met import liedjes? Nederland mag op deze wijze dan wel hebben aangetoond, dat het zangtalenten van groot fqrmaat bezit, - maar over';, de kwaliteit van het va derlandse lied is hiermee nog niets gezegd. Boer Koekoek honds behandeld De Raad van Discipline voor de Kynologie heeft de fractie voorzitter van de Boerenpartij, de heer Koekoek, voor altijd ge diskwalificeerd met alle hon den, die hij heeft, zal hebben, fokt en zal fokken. Hij zal dus nimmer zou hij daar behoefte aan zou voelen een officiële stamboom van een hond kunnen krijgen. De heer Koekoek heeft zo blijkt zonneklaar uit het offi ciële kynologenblad op 29 september 1961 e en"»oxer ver kocht aan de heer Spaak (Arn hem), die toen in Amsterdam woonde. In juli van het vorig jaar heeft de heer Koekoek hem de stamboom van de betreffen de boxer nagestuurd, doch het bleek later, dat deze stamboom een in 1962 gestorven hond be trof. Bovendien had de heer Koe koek voor deze stamboom tien gulden gevraagd, terwijl op de eerste plaats een dergelijk stuk bij een hond niet verkocht mag worden en bovendien het aan vragen van een hondestamboom slechts vijf gulden kost. De heer Koekoek heeft zich niet verweerd tegen deze aan klacht. Ook niet tegen de op merking van de Raad van Dis cipline, dat hij „alle kwalitei ten om zich op het terrein van de kynologie te bewegen mist en te werk is gegaan zonder de elementaire zorgvuldigheid in acht te nemen." Schoolboeken H.B.S. MM.S. LYCEUM GYMNASIUM L.T.S. - U.T.S. enz. Zamlvliet's BOEK- EN KANTOORHANDEL HAARLEMMERSTR. 117A, LEIDEN TELEFOON 20421 In verband met de moeilijkheden waarin de pluimveehouderij van de sec tor consumptie-eier-legbedrijven is geraakt, heeft de nationale christelijke organisatie van boerenpluimveehouders donderdag een bijeenkomst be legd in de markthal te Barneveld. Ook boer Koekoek (rechts) was van de partij. De 13-jarige Johannes Jan Prins uit Blokzijl is gisteren door electrocutie om het leven gekomen. De jongen (Advertentie) had in de omgeving van zijn woon- Titel „hertog en hertogin van Madrid" in het geding Prinses Irene en haar echtgenoot prins Charles van Bourbon-Parma zijn thans officieel bij een Madrileen- se rechtbank aangeklaagd wegens het wederrechtelijk voeren van de titels hertog en hertogin van Madrid. De aanklager zou prins Francisco José van Habsburg-Lotharingen zijn, een afwisselend in Oostenrijk en de V.S. wonende vrijgezel van omstreeks 50 jaar. Prins Francisco had reeds geruime tijd geleden zijn verontwaar diging uitgesproken over het feit, dat de vader van prins Charles, prins Xavier de titel aan zijn zoon en schoondochter had verleend, volgens prins Francisco, die zichezelf hertog van Madrid noemt. De Haarlemse rechtbank heeft gis teren de 21-jarige loswerkman J. C. B. Uit Beverwijk veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf en terbeschik kingstelling van de regering, d.w.z. twee jaar meer dan door de officier van justitie was geëist, wegens dood slag op zijn nog geen twee jaar oud dochtertje. Op 21 februari van dit jaar was het kind bijzonder huilerig en dit ir riteerde de jonge vader zodanig, dat hij de baby, toen zijn vrouw bood schappen aan het doen was, met het hoofdje in het kussen had gedrukt tot het dood was. Hobby in Didam huizenbouwen in vrije tijd Gistermiddag is in het sportfondsen- bad te Zaltbommel de 9-jarige Adèle van Dam verdronken. Het meisje werd gevonden in het kinderbad met één been vastgezogen in een afvoerbuis, die was aangesloten op een pomp. Direct werden pogingen ondernomen het been uit de buis te bevrijden maar dit lukte niet door de grote zuigkracht van de pomp. Ook toen deze was uitgeschakeld duurde het nog enige tijd voor het meisje boven water kon worden ge bracht. Vanaf het moment dat het kind werd gevonden totdat de arts arriveer de, is mond-op-mond-beademing toege past. De dokter kon slechts de dood constateren. Direct na het ongeluk werd het bad gesloten. Morgen zal het weer open zijn. Vooralsnog moet het ongeval worden toegeschreven aan een ongelukkige sa menloop van omstandigheden. De aan- en afvoerbuizen van het badwater zijn in de wanden van het bad aangebracht zonder dat er voor de openingen roos ters zijn. Het ontbreken van deze roos ters was nooit punt van discussie ge weest bij de raad van beheer van het sportfondsenbad. De dag tevoren had een personeelslid een lid van de raad van beheer erop attent gemaakt dat afsluiting door mid del van een rooster wenselijk was, omdat er voorwerpen door werden af gezogen. Het bad werd vier weken ge leden officieel geopend. IN DE WAAL VERDRONKEN In de rivier de Waal bij Heilouw zijn gistermiddag twee 16-jarige jongens verdronken. Het zijn de ulo-leerlingen Jan Willem van Horssen en zijn buur jongen Henk van Horssen. Het ongeval gebeurde om half vijf. Beide jongens die niet konden zwemmen, waren in het water toen omstanders merkten dat er iets niet in orde was. Aanvankelijk meende men dat de jongens gekheid maakten. Maar toen men te hulp wilde komen waren ze beiden reeds in de diepte verdwenen. Inwoners uit Hellouw gingen direct dreggen. Om half zes werd de eerste jongen geborgen, een uur later zijn buurjongen. Het ongeluk gebeurde slechts enkele meters uit de wal. JONGEN IN ZWEMBAD VERDRONKEN Donderdag is in het zwembad van het natuurbad „De Efteling" in Kaatsheu vel de 13-jarige Henny Holtmaat uit Luttenberg verdronken. De jongen kon niet zwemmen. Hij had zich desondanks in het diepe ge deelte van het zwembad begeven. Hij was met een groep kinderen op vakan tie in Udenhout. IN BRIELSE MEER VERDRONKEN De 14-jarige jongen Hadde van der Mijde uit Rozenburg is gistermiddag in het Brielse Meer verdronken. De plaats gezwommen en wilde over een afrastering van schrikdraad stappen, die tengevolge van een defect onder 220 volt spanning stond. Bij de aan raking van de draad was de jongen op slag dood. Andere kinderen, die het vriendje van de draad wilden trekken, kregen stroomstoten door hun lichaam, maar liepen geen letsel op. 5,25 pet. lening ten laste van de staat toegewezen Het ministerie van^financiën deelt mede, dat van-het.,ópïlö- juli ÏÓ64 op 514 lening 1964, ten laste van de staat der Nederlanden, ingeschreven bedrag 93 pet. wordt toegewezen. Zo als bekend is de lening groot 200 miljoen. Bij het leggen van aardgas leidingen is donderdagmorgen om ongeveer half twaalf de 55-jarige J. Schipper uit Nieuw-Buinen bij Wes- 'terbork om het leven gekomen. Hij was bezig bij een dragline om de gas buizen te leggen en is daarbij komen te vallen. Hij is doodgedrukt tussen de dragline en een gasbuis. jongen kon niet zwemmen en ging bui ten het afgebakende gedeelte van het zwembad in het Brielse Meer. Omstreeks half drie miste een vriend je hem, waarna de rijkspolitie van Ro zenburg en de rijkspolitie te water de omgeving van het zwembad afzochten. Omstreeks half vijf is de jongen leven loos boven water gehaald. KIND VERMOEDELIJK VERDRONKEN De 2-jarige Jopie Luijtgaarden uit de Zoutkeetsingel in Den Haag is gister middag vermoedelijk in het water van de singel in zijn straat gevallen en verdronken. Een voorbijganger be weert de handjes van het jongetje boven water te hebben zien uitsteken. De vader van het kind is, toen hem dit werd verteld, nog te water gegaan en er is verder nog gedregd door twee kikvorsmannen van de brandweer, maar tot nu toe is het kind onvindbaar. De Zwitserse ingenieur Karl Karpf heeft een filterinstallatie ontworpen, welke de schadelijke uitlaatgassen met 95% kan beperken. De installatie kost ongeveer 250 gulden. Het filter, dat op een basis van actieve kool werkt, moet tweemaal per jaar vervangen worden. De kosten hiervan be dragen 3.50. Van de particuliere woningen in Didam een gemeente in de Gelderse Achterhoek - wordt de laatste jaren zestig tot zeventig procent in de vrije tijd gebouwd. Dat hoeft niets bijzon ders te zijn, als er in een gemeente van rond elf duizend zielen weinig wordt gebouwd. Dat is in Didam evenwel niet het geval. Thans worden niet minder dan 62 bouwplannen uitgevoerd in de vrije tijd. Het tempo van de bouw- vakkers-Didammers ligt zeer hoog. Met de meeste huizen begon men in maart en verschillende ervan zijn reeds „onder de kap". Een en ander is voor de minister van volkshuisvesting en bouwnijver heid, drs. P. C. W. M. Bogaers, aan leiding om eens een kijkje in Didam te nemen. Dat gaat hij op 23 juli doen. Ongeveer tachtig procent van de woningen in Didam is particulier eigendom, de wens van de Didam- mer om een eigen woning te bezit ten komt hierin duidelijk tot uitdruk king. Dit verklaart evenwel nog niet, waarom veel Didammers in staat moeten worden geacht hun eigen wo ning te bouwen. Opheldering hier over verschaft de historie. Reeds ja ren is het gewoonte in Didam om el kaar te helpen bij de bouw van een huis. De ontwikkeling bracht ook met zich, dat Didam in verhouding veel bouwvakkers heeft: meer dan 850 personen, anders gezegd: ongeveer 26 procent van de beroepsbevolking van Didam is werkzaam in de bouw vakken. Prins Bernhard wordt begroet door gezagvoerder W. F. Mörzer Bruyns van de „Oranje" in de Amsterdamse haven. De prins heeft aan boord de lunch gebruikt met de commissarissen van de stoomvaart maatschappij Neder land

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7