Nieuwe supermarkt in Burgerlijke Stand flatgebouw aan Stationsweg POGING TOT AANRANDING VERHINDERD RINGSLANG GEVANGEN Brandweer moest inzittenden bevrijden Gemeenteraad van Oegstgeest verdeeld over grondprijzen en huurbedragen door warmtestuwing marktsituatie. D<handel Weerbericht Het weer in Etirona PAUZE PINT WOENSDAG 15 JULI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Men rekent op passanten en toekomstige ontwikkeling Daar ook de onderscheidene coöpe ratieve verbruiksverenigingen in ons land er naar streven om in een snel tempo van de z.g. toonbankwinkels over te schakelen naar super-mark ten, werden tot dusver landelijk niet minder dan 63 „super- Coöps" ge opend. Er zijn nu nog circa 25 van dergelijke projecten bij de onder scheidene CO-OP's onder handen. In dit kader heeft Leiden sedert vanmorgen 10 uur nabij het Stations plein, hoek Stationsweg een grote en moderne super-markt gekregen, die door de CO-OP „Rijnland" wordt geëxploiteerd. De officiële opening van deze Super-Coöp - de 64ste in ons land - werd gisteravond in te genwoordigheid van een groot aan tal genodigden verricht door de heer Drukker, die drs. J. E. van Netten, directeur van de CO-OP „Nederland", verving daar deze door besprekingen In Brussel over coöperatieve samen werking in Europa gebonden werd. Dat Leiden inderdaad een moderne super-markt rijker is geworden, werd het gezelschap gisteravond dui delijk tijdens een rondgang onder leiding van de heer J. Riezenkampt, directeur van de CO-OP Rijnland. Voordien had de regionaal voorzitter tijdens een toespraak in café-restau rant Zomerzorg een inzicht gegeven in de ontwikkeling van dit super markt-plan. Hij verheelde niet, dat de exploitatie van deze buiten de woongebieden liggende supermarkt moeilijk kan zijn. Toch meende men indertijd van het aanbod van Philips- pensio^enfonds, dat eigenaar is van het pand in te moeten gaan. Daarbij rekent men in het bijzonder op be zoek van passanten en van bewoners van randgemeenten, die met bus of auto komen. Voorts houdt men de toekomstige ontwikkeling van dit stadsdeel in het oog. Een zebra-pad dat tot voor de deur van de super markt leidt was een van zijn wensen aan het gemeentebestuur, dat vertegenwoordigd werd door wethouder Sannes. In de nacht van 14 op 15 juli om streeks kwart over één is een stu dente, die huiswaarts keerde in de Vreewijkstraat vastgegrepen door 'n man met kennelijk minder eerbare bedoelingen. Het meisje wist zich los te rukken en de politie te waarschu wen. Ondanks het vage signalement, dat zij kon geven slaagde de politie erin om ongeveer een half uur later een dertigjarige granietwerker uit Leiden op de Valkbrug aan te hou den. De man ontkende aanvankelijk, maar heeft later een bekentenis af gelegd. KOFFIEBAR De opzet van de Leidse vestiging - die inclusief de z.g. verwerkings ruimten een totale oppervlakte van 450 m2 heeft - wijkt belangrijk af van de gebruikelijke „supers". Hier werd namelijk in hoge mate reke ning gehouden met een voortdurende stroom van voorbij ganger^ van en naar het station en de bushalten. Om die reden is nabij de ingang in de Leidse super een verkoopruimte van circa 100 m2 gecreëerd, waar uitslui tend over de toonbank wordt ver kocht en wel o.a. tabaks artikelen, soeveniers en vers fruit (voor de be zoekers van de ziekenhuizen). Naast een speciale ruimte waar gebak en koeksoorten worden verkocht, be vindt zich een koffiebar. Achter de verkoopruimte begint de feitelijke super-markt waar het publiek zich dus zelf bedient en gebruik kan ma ken van „inkoop-wagentjes". Deze ruimte omvat o.m. ook een moderne slagerij waar alle vleeswa ren uitsluitend in zelfbediening wor den verkocht. Het vlees wordt be werkt en verpakt in een aparte koel cel van 8 meter lengte, waar een constante temperatuur van 8 graden Celsius heerst. Ook de groente-afde ling beschikt over een aparte koel ruimte en gekoelde uitstalattributen. Een eigen bakkerij zorgt voor de aanvoer van het benodigde luxe ge bak en de koek-assortimenten. Drie kassa's met automatische teruggave van wisselgeld moeten een vlotte verrekening van de inkopen garan deren. FLATGEBOUW Met het in gebruik nemen van twee eenheden in het Philips-flatge- bouw zijn alle winkels aan de Sta tionsweg-zijde bezet. Gevestigd zijn thans garage Vlasveld, dealer voor N.S.U.-prinz-auto's, Hans van Bellen, dameskapsalon en parfumerie. Kroes meubelhandel en Co-op Rijnland. Voor de winkels aan de zijde van het Stationsplein bestond slechts geringe belangstelling. Naast Alberts Corner, is nog slechts een showroom en kan toor,, voor technische apparatuur ge vestigd. Winkels daarnaast zullen in gebruik genomen worden door het Gewestelijk Administratie-kantoor. In september zal de tweede helft van 't woongedeelte van dit flatgebouw in gebruik genomen worden. Woensdagmiddag 15 juli omstreeks twee uur heeft de politie zich over een slang ontfermd, die op de Var kenmarkt lag. Het is een ringslang (natrix maura) met een lengte van ongeveer een meter. De slang is over gebracht naar het Museum voor Na tuurlijke Historie. De herkomst van het dier is nog onzeker, vermoedelijk is het ontsnapt uit een terrarium. Ve len is het onbekend dat de ringslang volkomen ongevaarlijk is voor de mens. Zij wordt vaak verward met de adder. Geboren: Susanna Helena, d.v. J. J. Lardé en S. A. Zweistra; Patrick Hendrik z. v. H. J. W. Blok en H. Labordus; Johanna d. v. A. J. van Beusekom en M. J. Baas; Adriaan Jacob z. v. K. den Breejen en C. Quist; Vincent Hendrikus z. v. C. F. Ottenhof en M. v. Dissel; Cornells Frederik z. v. C. F. Ottenhof en M. v. Dissel; Eduard Theodorus Hendri- cus z. v. H. L. de Grijs en G. E. v. d. Maat; Petronella Amelia Jolanda d. v. J. L. den Hoed en A. Poeliejoe; An- dré Johannes z. v. W. P. Slats en J. A. J. Wolters. Gehuwd: J. Bruyn en J. M. Goor- machtig. Overleden: J. M. ArnolduS 76 j. wed. v. A. van Weeren; J. P. Dixkse 90 j. wed. v. G. J. van den Berg; J. Schouten 76 j. man. Ondertrouwd: A. v. Iperen en T. Zeilstra; A. C. v. d. Helm en M. A. U. v. Latum; W. N. Vlootman en H. C. H. Juffermans; A. P. M. Koenen en M. M. v. Deventer; J. P. Tijssen en H. J. M. F. Kriek; J. Spring in 't Veld en A. D. M. v. Looij; M. Pijnnaken en E. M. Bonte; J. A. Barton en M. E. I. Gordijn; W. Hoogstraten en M. Boom; N. Broeghuisen en C. J. El- fert; F. L. v. Holthoon en G. W. Meerburg H. A. Koevoets en E. Rooijakkers J. W. Vermeulen en H. C van der Meij; L. Q. v. Rooden en J. M. M. Beckers; A. H. Runne en A. M. Feitkamp; J. v. Hooidonk en M. v. d. Bosch; W. P. F. J. Vinkesteyn en L. P. den Os; J. Veldhuijzen en M. J. N. Keijser; W. D. N. Honders en W. A. M. Blokhuizen; J. de Jong en C. J. v. d. Weijden; G. J. Lolling en C. L. Veeiman; P. A. Vessies en M. J. van Kesteren; P. van de Meeberg en G. E. de Vrind; A. C. Verheij en M. F. E. Kessels; H. F. W. Corpel en A. F. Lambooij; J. Vlasveld en C. J. P. Stuifzand. VLO-EXAMENS TE LEIDEN Geslaagd voor diploma A: de dames: J. Jonker, B. E. Kruyt, J. C. Kruijt, A. M. Kuijt allen te Katwijk, A. B. v. d. Veen Oegstgeest, W. Eriks Voorschoten, A. Kooy Bodegraven, J. v. d. Linden Katwijk, L. v. d. Linden te Katwijk IJ. C. Jonk Leiden, C. v. d. Berg Oegstgeest, C. Fruneaux Leiden, M. M. Baalbergen Katwijk, C. W. Bekker, Katwijk, A. M. E.ok, Katwijk, M. P. v. d. Spijk Katwijk, G. J. Calsijn Leiden. De heren: J. H. Zandvliet te Noord wij kerhout, E. H. F. Kleen Katwijk, J. v. Duijn Katwijk, W. H. v. d. Linden Leiden, H. Mark Leiden. De dames: A. H. v. d. Leest, Leiden, G. H. Rekkers, Voorschoten, R. Schol- tens, Leidschendam; A. v. Iterson, Rijnsburg; J. W. Hasenoot, Katwijk; A. C. de Jong, Katwijk; J. C. v. Elk, Rijnsburg; M. G. v. Rijn, Noord- wijk; A. H. Knobbe, Katwijk; I. Koelewijn, Katwijk; J. Uittenbo- gaard, Noordwijkerhout. De heren: D. v. d. Vis, Sassenheim, W. A. C. Haverkamp, Leiden; N. J. Klein, Voorschoten; J. T. Westerbeek, Voorschoten; G. P. v. Zijp, Voorscho ten; J. H. J. Hens, Noordwijk; T. de Jong, Koudekerk a. d. Rijn; M. H. Kuivenhoven, Leiden; W. A. Pardon, Leiden; J. G. Erades, Valkenburg Z.H.; M. Wischmeijer, Rijnsburg; P. A. J. Remmelzwaal, Katwijk a. Zee.; R. Hegeman, Katwijk. Tevens geslaagd voor Midden standsdiploma. NOORDWIJK Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het ingenieursexamen civiel-inge- nieur de heer J. van den Hoonaard te Noordwijk aan Zee. Leidse ambtenaren gewond geraakt Een auto van gemeentewerken te Leiden is vanmorgen omstreeks 10 uur in volle vaart tegen de achter zijde van een bus van de NZH gere den. Drie employé's van gemeente werken Leiden zijn gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde op de Rijns- burgerweg ter hoogte van de Lijster straat. De klap kwam zo hard aan, dat de wagen aan de voorzijde werd ingedeukt, waardoor de naast de be stuurder zittenden klem geraakten. De brandweer moest eraan te pas komen, nadat de chauffeur van de NZH-bus had getracht met een sleep lijn het verbogen staal omhoog te trekken. De lijn knapte echter. De brand weer slaagde er daarna in de inzit tenden te bevrijden. Het waren de hoofdopzichter van de afdeling be strating en riolering J. M. van Ingen (v. d. Waalstraat), die op de hoek- plaats het ergst eraan toe was. Hij liep snijwonden en inwendige kneu zingen op. Voorts de opzichter van riolering en bestrating A. A. Petit (Rapenburg 85). De chauffeur werd lichtgewond. Hij verklaarde, dat hij door het zonlicht verblind was. De bus stond bij de halte geparkeerd, De chauffeur heeft dit niet gezien; met gevolg, dat hij met de rechter- voorzijde van de auto tegen de lin- ker-achterzijde van de bus reed. De gemeenteauto werd zeer zwaar be schadigd, de bus liep lichte schade op, (Foto De Leidse Courant) VOORSCHOTEN geveld" volgde kapelaan Warmer dam enige jaren de studie in klas sieken aan de Nijmeegse universiteit. Bij afwezigheid van burgemeester H. L. du Boeuff werd de raadszitting gisteravond geleid door de loco-bur- gemeetser, wethouder J. F. M. Steen metser terwijl de plaats van de ge meentesecretaris werd ingenomen door mr. B. C. van Krieken. Er wa ren echter meer veranderingen o.a. werd het nieuw-benoemde lid van de raad, de heer C. Kamsteeg (PC) be ëdigd en geïnstalleerd. Hij volgt wij len de heer J. Blansjaar op. Professor mr. P. J.'G. Kapteyn nam afscheid en hij zal in de PvdA-frac- tie opgevolgd worden door drs. J. W. de Graaf wiens geloofsbrief in orde werd bevonden. AFSCHEID Aan het einde van de raadszitting sprak de voorzitter, de heer Steen metser de scheidende prof. Kapteyn op gloedvolle wijze toe. „U bent nog geen twee jaar in de raad, maar wij hebben U leren kennen als iemand die intens deelnam! U was o.a. lid van de commissie van openbare wer ken en U nam zitting in de commissie van kunstopdrachten. Wij hebben al len mogen profiteren van uw helde re adviezen en uw objectiviteit. „Ook de heer v. Dunné (WD) de nestor van de raad, sprak namens de raads leden woorden van afscheid aan het adres van prof. Kapteyn. Prof. Kap teyn bedankte de sprekers voor hun welgemeende termen „Het was leuk om met mensen te werken die ieder op hun eigen manier hun best de den voor het algemeen belang". Hij bedankte voorts de ambtenaren van secretarie en gemeentewerken voor de ondervonden samenwerking, alsmede de pers. Uit de ingekomen stukken blijkt onder meer dat de commissie voor kunstopdrachten een gemeentelijk fonds zal stichten. De commissie vraagt hiervoor een bedrag van 5000 gulden uit te trekken. Dit verzoek zal op de begroting van 1965 worden be handeld. Grondprijs en huurbedrag In de vorige raadszitting deelden B. en W. aan de heer Kapteyn (Pv dA) mede, dat een hogere grondprijs niet van invloed was op de huur van de huizen die op die duurdere grond gebouwd zouden worden. De heer Kapteyn bleek toen echter de mening toegedaan dat dit wel degelijk het ge val was. Hij stelde toen aan B. en W. de vraag wat er met de huurprijs zou gebeuren als men de grondprijs welke was vastgesteld op 5280 gulden per woning met duizend gulden zou verlagen. B. en W. zegden toe dit te zullen onderzoeken en gisteravond deelden zij mede dat is gebleken dat de grondpr. van woningwetwoningen wel van invloed is op de huren. Indien de grondprijs voor de 30 woningwetwoningen, waarvoor in de raadsvergadering van 17 juni 1964 de prens werd vastgesteld op 5280 gul den per woning, met 1000 gulden zou worden verlaagd, betekent dit, dat de huur van 23.25 tot 22.40 per week kan worden verlaagd. B. en W. zijn echter van mening, dat de grondprijs moet worden gehandhaafd, omdat de bouw van deze 30 woningen reeds aanmerkelijke offers uit de gemeente kas vergt, n.l. per woning wegens: a verkoop van grond be neden de kostprijs: f 1.342,48 b een transactie met ES- SO Nederland N.V. waardoor de grond voor 30.000 gulden minder werd ver kocht dan onder nor male omstandigheden bedwongen 'had kun nen worden f 1.000, Totaal f 2.243,48 Dit is voor 30 woningen f 70.274,40. Als de grondprijs bovendien wordt verlaagd met f 1000 dan komt voor elke woning ten laste van de ge meente f 3.342,48 en dit is voor 30 woningen een bedrag van rond hon derdduizend gulden. Er ontstond een uitgebreide dis cussie en de heer Kapteyn stelde voor de prijs van de grond per woning terug te brengen van 5280 gulden tot 4300 gulden. De heer Nieuwkoop (PC) vond dat deze verhoging- van grondprijs aanvaard diende te wor den. De heer Dunné (VVD) stelde, dat de prijs van de grond welke in 1961 was opgelegd geen redelijke prijs was. (De grondprijs per woning bedroeg toen 3.050 gulden). De heer Van Weizen (PC) be treurde het dat de voorlichting van B. en W. niet goed was en dat Pro fessor Kapteyn gelijk heeft gekregen. Hij sprak de hoop uit dat in volgende gevalen het onderzoek beter zou slui ten. Voorts wees hij erop dat niet alleen de woningbouwver. Buitenlust hogere prijzen voor de grond moet betalen maar dat deze verhoging voor ande ren eveneens doorwerkt. De heer Bergmeyer (KVP) be toogde dat men open kaart diende te spelen. „Als we de grondprijs ver hogen, zegt u ons dan dat dit ook 'n huurverhoging tot gevolg heeft. Dan kunnen wij, de leden van de raad, altijd nog zeggen ja of neen". Wethouder van der Voet verklaar de dat het toch altijd de wens van de raad is geweest een hogere grond prijs te bedingen. „Juist", zei mr. Bergmeyer, „maar dan met de restrictie dat wij nooit geweten hebben dat een hogere grondprijs gekoppeld was aan een hogere huur". Nadat ieder zijn mening te kennen had gegeven kwam prof. Kapteyn met het voorstel de prijs te verlagen van 5280 gulden tot 4300 gulden zijnde het bedrag dat het laatst ge calculeerd werd t.a.v. van de wonin gen. De voorzitter bracht dit tegenvoor stel in stemming. Het werd verwor pen met 8 stemmen tegen en zeven voor (KVP 3, PvdA 3 en PC 1 stem). Wegenaanleg Kerkbuurtplan Een krediet van f 2.150.892,05 werd beschikbaar gesteld voor weg aanleg in het Kerkbuurtplan (zie on ze editie van 9 jl.) Mevrouw Cmits (WD) zeg al vele eindelozd straten liggen maar hoe gaat het met de grondverkoop in dit plan, zo vroeg zij. „Praktisch alle grond is verkocht" deelde de voor zitter mede. De heer Brouwer (PC) pleitte voor een uniforme verlichting in de ze wijk. Kruispunt. Nu de bouw van de Raiffeisenbank op de hoek van de Kempenaarstraat- BEURS0VERZ1CHT INTERNATIONALS VRIENDELIJKER Amsterdam 16 juli Met de steun KAPELAANSBENOEMING De weeleerw. heer J. A. Duive- steijn, die 5 jaar kapelaan is geweest in de St. Laurentiusparochie, is be noemd tot kapelaan te Rotterdam. Het afscheid van kapelaan Duive- steijn zal waarschijnlijk volgende van een iets hoger Wall-street week donderdagavond plaats hebben rug heeft het Damrak zich vanmid- in het Bondsgebouw. dag kunnen herstellen ten opzichte In zijn plaats is benoemd tot ka- Van de lusteloze stemming voor de pelaan de weleerw. heer Herman Pe- hoofdfondsen van gisteren. Praktisch trus Warmerdam, geborer op 25 mrt. alle internationals openden, zij het in 1931 en priester gewijd op 23 mei geringe mate, boven het voorgaande 1955. slotniveau. Kon. Olie verbeterde tot Na kapelaan geweest te zijn te f 164.90 (f 164.30). Philips tot f 152. Roelof arendsveen en leraar op „Ha- (f 151.40), Unilever deed f 146.70 -(f 146.10). AKU boekte twee punten koerswinst op 466. De gepubliceerde I i| tweede kwartaalcijfers van het AKU- I flVPfSPffPIl concern zijn, aldus de beurs, ontegen- U VC1zeggelijk gunstig. Dat de koers er niet I in gunstige zin op reageert kenmerkt O m de hoofdfondsen was aan de krap pe kant. Bij het onderzoek naar het over- lijden van cadet-sergeant Meerdink Veldboom op 14 juli konden geen organische afwijkingen worden vast gesteld. Warmtestuwing zal de oor zaak zijn geweest van de bewuste- MARKTBERICHIEIN BARNEVELD, 16 juli. Eieren Aan- voer 2.400.000 stuks. Handel traag. Prij- loosheid en het overlijden, zo deelt zen (in per 100 stuks): eieren van de L.V.D. mede. 60-65 gram 9.50—10.50, alg. prijs 10.00, kg. prijs 1.63 op basis Öl'/s gram. Henne- eieren van 43-59 gram 4.809.00, kg prijs Terweegweg zijn voltooiing nadert 1.12—1.53. zal het kruispunt aldaar verbetert BARNEVELD, 15 juli. Pluimvee worden. Dit vergt een bedrag van ^.anvoer pl.m. 23.000 stuks, handel kalm, 10.000 gulden. Men ging.akkoord met traag. Prijzen (in per kg.). Slachtkip- het beschikba.ar stellen van het kre- pen lichte 1.201.30, zware 1.401.50. diet. Mevrouw Samkalden (PvdA) Slachtkuikens 1.20—1.40. maakte zich wat bezorgd over de GOUDA, 16 juli. Kaas Aanvoer venters welke op het ruime kruis- 129 partijen kaas. Prijzen: le kwaliteit punt hun koopwaar aan de man 2.80—2.91, 2e kwaliteit 2.70—2.79, extra brengen. „Waar moeten zij met hun kwaliteit 2.923.38. De handel was re- wagens naar toe". „Wij zulen met delijk. de belangen van de venters rekening 's Hertogenbosch, 15 juli 1964, Vee houden" aldus de voorzitter. Mevr. Aaanvoer 7962: Runderen 1164, Gras- Smit-Witvliet betoogde dat het wat kalveren 316, Vette kalveren 1455, rommelig aandeed zo „hier en daar Nuchtere kalveren 1119, Schapen een venter" tegen te komen. 162, Lammeren 512, Geiten 28, Fok- zeugen 22, Slachtvarkens 435, Lopers Boerenleenbank 8, Biggen 2050, Slachtrunderen 691. Prijzen: Melk of kalfkoeien 900-1550, De nieuwe Boerenleenbank (ter ver- Guistekoeien 875-1260, Graskalveren vanging van het gebouw aan de Terwee- 350-550, Kalfvaarzen 1175-1550, weg) zal gebouwd worden op de hoek Klamvaarzen 950-1050, Guistevaar- Wijttenbachweg-Lijtweg. De oppervlak- zen 900-1070, Pinken 650-850, Nuch- te van het perceel zal 1450 m2 bedragen tere kalveren voor fok of mesterjj en de prijs van de grond is 80 gulden 175-315, Weideschapen 80-125, Ooien per m2. Men besloot tot de verkoop met lammeren 70-100, Drachtige zeu- van genoemd perceel! Mr. Bergmeyer gen 365-460, Lopers 78-98, Biggen 52- sprak er zijn ontsteltenis over uit. dat 68, Slachtrunderen extra kw. 4.45- het meer dan drie jaar geduurd heeft 4.60, idem le kw. 4.15-4.30, idem 2e alvorens deze transactie tot stand kwam.kw. 3.85-4.05, idem 3e kw. 3.50-3.70, Verwachting, medegedeeld door het KNMI, geldig van donderdagavond tot vrijdag avond, opgemaakt te 11.15 uur. WARM TOT ZEER WARM Warm tot zeer warm, zonnig en droog weer behoudens een kleine kans op een lokale on weersbui. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak uit ooste lijke richtingen. HELSINKI onbew. 27 14 STOCKHOLM zw. bew. 27 10 OSLO mist 17 15 KOPENHAGEN licht bew. 22 16 ABERDEEN licht bew. 22 8 LONDEN zw. bew. 26 13 AMSTERDAM mist 26 14 BRUSSEL onbew. 29 17 LUXEMBURG onbew. 33 19 PARIJS onbew. 31 14 BORDEAUX onbew. 33 18 GRENOBLE onbew. 32 16 NICE onbew. 28 22 BERLIJN zw. bew. 31 20 FRANKFORT zw. bew. 35 21 MüNCHEN onbew. 30 17 ZURICH onbew. 30 ,13 GENèVE onbew. 30 14 LOCARNO onbew. 30 16 WENEN zw. bew. 29 16 INNSBRUCK licht bew. 29 11 BELGRADO onbew. 15 ROME onbew. 33 17 AJACCIO onbew. 26 16 MADRID half bew. 36 22 MALLORCA onbew. 31 17 LISSABON onbew. 33 17 AFWEZIGE AANWEZIGHEID Wie het lot van mensheid en men sen gadeslaat, krijgt de indruk dat we aan ons lot worden overgelaten en dat men meer van Gods afwezig heid dan van Zijn aanwezigheid kan merken. Men moet dan „een sprong in het geloof" nemen lazen we hier en daar en geloven wordt dan „een vraagstuk". Hét is weer eens wat anders en daarom voor sommigen interessanter. In zijn boek „No absent God" betoogt M. C. d'Ar- cy, minder interessant maar meer overeenkomstig de werkelijkheid, dat „de afwezigheid van God bete kent een afwezigheid van de mens van zichzelf". Ieder mens, die zich zelf niet ontvlucht, vindt moeiteloos Gods aanwezigheid in zichzelf. Men zou het een „natuurlijke openbaring kunnen noemen, die volkomen zeker heid geeft. PV ZZEL Hor. 1 oorspronkelijk, 8 ontkenning (Eng.), 9 meisjesnaam, 10 scheik. ele ment (afk.), 11 dwaas, 13 emeritus (afk.), 14 kweker, 16 dauwachtige be dekking, 17 ontgonnen land, 18 vogel, 20 lengtemaat (afk.), 22 deel van het oor, 23 afkorting van idem, 24 aanw. voornaamw., 26 vaarwel, 27 likdoorn. Vert. 1 gem. in Groningen, 2 stok, 3 afkorting van item, 4 plaats aan de Moezel bij Trier, 5 voedsel, 6 gem. in Gelderl., 7 beroerd (fig.), 11 tuchtroede, 12 grote forse man, 14 mak, 15 cilinder vormig voorwerp, 19 verstand, 21 gaffel vormige stutpaal, 23 wereldtaal, 25 boom, 26 jaar (afk. Lat.). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 522. Hor. 1 lei, 4 dol, 6 Karei, 7 Ot, 9 do, 10 Drimmelen, 15 one, 16 eik, 17 Muntendam, 20 uw, 21 no, 22 onder, 24 sip, 25 die. Vert. 1 lood, 2 ik, 3 tram, 4 dl, 5 loon, 8 trouw, 9 Dekan, 11 Inn, 12 met, 13 een, 14 lid, 17 muis, 18 ende, 19 mode, 22 op, 23 R.D. —Emma, wanneer doe je de achterdeur nou eens dicht? Vette stieren 4.20-4.40, Worstkoeien 3.35-3.55, Vette kalveren 3.20-3.40, idem 2e kw. 2.90-3.10, idem 3e kw! 2.60-2.80, Nuchtere slachtkalveren 1.45-1.85, Slachtzeugen le kw. 1.52- 1.60, idem 2e kw. 1.47-1.51, Slacht varkens 1.80-2.00, Vette schapen 105- 150, Vette lammeren 105-130.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3