MUZIEKSTUDENT EN BUREN MAKEN geslaagden HET ELKAAR LASTIG MET LAWAAI Conflict over toestand materieel leidde tot ontslag generaal Hollert DE TWENTSCHE BANK N.V. Opnieuw groot proces in West-Duitsland Moord in Zweden na twee jaar ontdekt SVENSON KRIJGT ZEVEN JAAR Militair bij veldloop overleden VRIJDAG 10 JULI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Voor de vice-president van de rechtbank van Amsterdam mr. J. Knottenbelt, heeft gisteren een kort geding gediend over enerzijds de hin der die benedenbewoners van een muziekstudent ondervinden van diens dagelijks pianostuderen en anderzijds de storende geluiden (slaan met deu ren, bonzen, radio en t.v. hard aan zetten) die deze buren maken waar mee volgens de muziekstudent ge tracht wordt zijn pianostudie te ver hinderen. Het voorstel van de presi dent aan beide partijen om door on derling overleg tot een bevredigende regeling te komen slaagde niet. Wel kwamen er twee voorstellen uit de bus: ten eerste over uren gedurende welke de muziekstudent wil piano spelen en ten tweede inhoudende dat de buren na zes uur 's avonds en zon dags verschoond willen blijven van het pianospel van de muziekstudent. Mr. Knottenbelt vatte de kern van het geding aldus samen „Mensen houdt op met lawaai maken als ik speel. Houd op met spelen als ik lawaai maak". De raadsman van de student, mr. F. M. J. van de Loo, zei dat zijn cliënt zich volkomen in een impasse bevindt in deze situatie. Zijn studie dreigt erg achteruit te gaan. Als zijn cijfers omlaag gaan loopt hij het ge vaar dat hij zijn studiebeurs van de overheid prijs moet geven. Bij zijn pianostudie, aldus de advocaat, zal de muziekstudent weieens een „flinke dreun moeten kunnen geven". De student heeft indertijd met het oog op zijn studie juist de hoogste flat genomen. Voorts ligt in zijn kamer een isolerende vloerbedekking en staat de vleugel op doppen om het doortrillen te voorkomen. NOODZAAK De raadsman merkte nog op dat zijn cliënt moet spelen voor zijn stu die. Hij begrijpt dat dit niet zo ver schrikkelijk plezierig is voor zijn buren. De student ziet uit naar mo gelijkheden om elders te studeren, maar, zo betoogde zijn advocaat, hij kan daar zijn studieprogramma niet van laten afhangen. De Koninklijke Nederlandse Toonkunstenaars Vereni ging. waarvan de student, de heer J. Vischjager, lid is, heeft zich voor deze zaak geïnteresseerd omdat het om een probleem gaat waarvoor vele mu sici en muziekstudenten zich geplaatst zien. De raadsman van de benedenburen, mr. G. B. Marcus, zei dat zijn cliën ten ontkennen nodeloos lawaai te maken. Herhaaldelijk hebben zij be leefd en vriendelijk gevraagd zach ter te spelen of des avonds niet te willen spelen. Op een onbehoorlijke manier had de student hautain ge antwoord, en hij had nooit enige te- Zoals gemeld is brigade-generaal J. L. Hollert (50) van zijn functie ontheven als commandant van de 41e Nederlandse pantser-infanterie-bri- gade in West Duitsland. Hij is door de chef van de generale staf met ver lof gestuurd. De 41e brigade is een ver vooruitgeschoven post van de Nato in Seedorf, nabij het IJzeren Gordijn. Nader is bekend geworden, dat liet ontslag een gevolg is van ernstig ge brek in het noodzakelijk onderhoud van het materiaal. Men beschuldigt generaal Hollert ervan, dat hij niet het juiste midden heeft gevonden tussen hoge geoefendheid van de pa rate troepen en van onderhoud van het rijklaar materieel. Juist het ge reed zijn van het materiaal is op zo'n voorpost van het grootste belang als de vijand mocht toeslaan. Generaal Hollertt heeft 'het juist gezocht in grote geoefendheid van 'i personeel, waardoor de tanks voort durend in gebruik waren en vaak in de reparatie-hallen stonden. Dit schijnt de aandacht getrokken te hebben. Men achtte het in de NATO een gevaarlijke situatie. Op hoog ni veau is over de kwestie conflict ont staan. Ook meldt men uit Seedorf, dat generaal Hollert het oneens was met het besluit Cent Urion-tanks niet voor 1970 te vervangen. Brigade generaal Hollert is commandant van de 41e pantserdivisie sinds mid den 1963. Voordien was hij hoofd van de afdeling inlichtingen bij de gene rale staf. H. P. Wijnen te Amsterdam gepromoveerd Aan de universiteit van Amster dam is gisteren de heer H. P. Wijnen uit Noordwijk aan Zee gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op het proefschrift „Hypothesen over enkele congenitale vitia van het caudale ge deelte van het menselijk lichaam aan een morpohologisch onderzoek ge toetst". De heer Wijnen is geboren te Den Haag; hij heeft gestudeerd aan de Universiteit van Amsterdam, waar hij in 1955 het artsexamen aflegde. Daar na heeft hij een chirurgische oplei ding gevolgd bij prof. dr. A. Kummer in het Binnengasthuis te Amsterdam. Thans is hij werkzaam in de kliniek voor hart- en longchirurgie van het Academisch Ziekenhuis te Leiden. gemoetkoming gedaan, zei de advo caat. Het gebeurt herhaaldelijk, ook op zondag, dat visite van de student speelt. Volgens de advocaat maakt de studie van de student het niet noodzakelijk dat hij uitsluitend thuis op zijn vleugel studeert. Voor een aanzienlijk deel kan hij dit ook bij zijn pleegmoeder thuis doen. Voorts behoeft het geven van pianoles niet op zijn vleugel thuis te gebeuren, dat kan bij zijn leerlingen thuis geschie den, zo merkte de advocaat nog op De president zal op donderdag 16 juli uitspraak doen. voor de eindexamens Middelbare- en MuLo-scholen worden uit genodigd te solliciteren bij één der onderstaane kantoren van OEGSTGEEST, NOORDWIJK, NOORDWIJKERHOUT, LISSE Met vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. DAGGELD VERHOOGD Het tarief voor daggeld (call mo ney) is, ingaande heden, met een half procent verhoogd tot 31/2 pro cent. Dit als gevolg van de toene mende krapte op de geldmarkt. Op 8 dezer 'werd het tarief met een half procent verlaagd tot drie procent. (Advertentie) HUMOR en IRONIE IN PIKANTE AFFAIRE STUDIO Julia, nog steeds een knappe en gevierde actrice, voelt dat de tjjd ook op haar vat begint te krijgen. De vrouw, die zicb nog steeds bewust is van baar physieke mogelijkheden, tobt echter ook zwaar met haar huwelijks leven. Haar man, een beroemd regis seur, ziet in haar meer z(jn topster dan zijn echtgenote. Dat deze platonische verhouding Julia allerminst bevalt wordt duidelijk als een jonge belasting adviseur aandacht gaat schenken aan de teleurgestelde vrouw. De gevoelens van de jongeman voor de vrouw zijn echter maar betrekkelijk. Via Julia pro beert hij een knappe jongedame te in troduceren in de Londense toneelwereld. Hij slaagt daarin, maar Julia doorziet dit. Julia vecht het duel met haar me deminnares uit op de planken. Tijdens een première overspeelt Julia haar tegenspeelster Avice en haar rivale druipt geslagen af als het applaus neer daalt over de grote actrice Julia. Dit pikante gegeven naar de roman van Somerset Maugham wordt met veel vaart gebracht. Lili Palmer speelt de rol van de actrice en het is een prach tige creatie geworden. Bijzonder knap brengt zij de actrice, die ook in haar privéleven voortdurend achter *n mas ker leeft. Slechts zelden laat zij haar ware-gevoelens die echter wel duide lijk worden door de loop van de gebeur tenissen zien. Voortdurend legt zij over haar passie en in de grond tra gische emoties een rookgordijn van ironie en toneelmatigheid. De rol van haar minnaar wordt goed gespeeld door Charles Boyer, de jongeman, die met al zijn berekendheid zich toch laat ont maskeren. Ondanks de humor waarmee de af faire behandeld wordt, was de aard van het gegeven voor de KFC aanlei ding deze rolprent voor te behouden aan volwassenen. MENSELIJK VERHAAL MET GLAMOUR-SAUS LIDO „Captain Newman" vertelt het verhaal van een legerarts, die te werk gesteld is in een psychiatrische inrichting in de Arizona-woestijn. De soldaten die daar uit het heetst van het gevecht naartoe worden gebracht zijn niet lichamelijk maar geestelijk gewond geraakt. Op het slagveld in vliegtuig of op slagschip heeft hun geest een deuk gekregen. Sommigen van hen zijn ver oordeeld tot levenslange krankzinnig heid, anderen weten met behulp van de zenuwarts de juiste weg in het la byrinth van hun onderbewustzijn terug te vinden. Gregery Peck speelt als van ouds innemend, maar iets te gevernist, de rol van de dokter. Hij wordt daarbij terzijde gestaan door een vrouwelijke arts-officier die goede kansen zou ma ken in een schoonheidswedstrijd en dat schijnt zij (Angie Dickinson) heel goed te beseffen. Voorts speelt Tony Curtiss een niet onaardige rol als het manusje- van-alles in het psychiatrisch instituut. Het gegeven is menselijk het verhaal is vlot verteld, maar jammer genoeg is het geheel te overvloedig van een Holly - wood-glamour-saus overgoten. KFC- keuring: 14 jaar. EEN HITCHCOCK CAMERA De film De Strop is een korte Hitchcock. De hoofdfilm in dit theater duurt slechts even langer dan een uur. Het voorprogramma wordt overigens aardig met wat gezellig en kleurrijk bijwerk aangevuld. De Hitch- cock-rolprent verraadt direct het stem pel van de maker. Er is een psycholo gische achtergrond met de bekende mystificaties. Hitchcock slaagt er steeds weer in voorwerpen een centrale rol te laten spelen. In deze film is het een boekenkist, waarin door twee studen ten een lijk is verborgen. Zij zijn over eengekomen, dat zij de superieure mis daad zullen plegen een moord, waarvan nooit iemand het naatje van de kous zal ontdekken. Om 't moord dadig werkstuk tot ongekend meester schap op te voeren, nodigen zij na de moord kennissen, onder wie de vader van de vermoorde, uit om een gezellig avondje door te brengen. Men plaatst kaarsen en het koud buffet op de be trokken boekenkist. Hitchcock heeft weer voor de nodige spanning gezorgd. Gezegd mag echter worden dat dit werk het is in kleur opgenomen zeker niet tot zijn besten gerekend mag worden. KFC: 18 jaar. GEESTIGE KOMEDIE LUXOR Doris Day is een van die weinige „sterren", die zich ondanks het klimmen der jaren onverminderd weten te handhaven. Ongetwijfeld zal haar charmante verschijning hier niet vreemd aan zijn, maar haar grootste verdienste is te ^vinden in haar overrompelend- frisse spel, dat zij vrijwel in iedere film, waarin zij een rol speelt, aan de dag legt. Zo ook in „Pillow Talk", wel ke rolprent in ons land de tenden tieuze titel „Slaapkamergeheimpjes" heeft meegekregen. Men krijgt een kol deriek en volmaakt onschuldig verhaal voorgeschoteld, dat door een geestige regie van het begin tot het einde tot glimlachend toekijken noodt. Enkele minder geslaagde vrolijkheden zal men de makers gaarne vergeven. Het feit, dat deze film al eerder in een van de Leidse bioscopen op het programma heeft gestaan, zal ongetwijfeld voor de genen, die Doris Day in haar rol van binnenhuis-architecte nog niet hebben gezien, een aanbeveling zijn. Iedereen, die een avond (of middag) onbezorgd uit wil zijn, kan in het Luxor-theater terecht. HET GOEDE SPOOR BIJSTER REX De echte Eddie is niet te ver slaan, en dat blijkt -maar weer uit „Ed die op het spoor der verdweifen vrou wen". Er worden kinderen ontvoerd, verdovende middelen gesmokkeld, aller lei vrouwelijke schoonheden geknuffeld en meisjes op het verkeerde pad gehol pen. Eddie heeft het bijzonder moeilijk in dit verhaal, maar zijn schier boven menselijke kracht en hoge mate van intelligentie staan borg voor de onver mijdelijke zege aan het eind van de film. De in Eddie-films gebruikelijke soort romantiek is rijkelijk- rondge- sproeid in dit armoedige verhaaltje. Maar wie ervan houdt kan een verma kelijk anderhalf uurtje gaan doorbren gen in het Rex-theater waar tot en met zondag Eddie zich in de vreemdste hou dingen over het witte doek beweegt. Iedereen die ouder is dan 14 jaar mag Eddie gaan bekijken. De film, die vanaf maandag op het programma staat, „Hunde woll Ihr ewig leben" verdient ongetwijfeld meer aanbeveling. Het rauwe verhaal, dat in deze door Duit sers over Nazi's gemaakte film wordt verteld, is echter verre van opwekkend. KFC keurde deze film voor 14 jaar en ouder. TRIANON „Irma la Douce" blijft nog een week langer in Leiden. KFC: strikt volwassenen. De voormalige SS-generaal Karl Wolff, een medewerker van het hoofd van de SS, Heinrich Himmler, zal van af maandag in Miinchen terechtstaan wegens deelneming aan de moord op minstens 300.000 Joden. De nu 64-jarige Wolff, die inder tijd als verbindingsman optrad tus sen Himmler en Adolf Hitler, zou in 1942 het bevel gegeven hebben tot het transport van Joden uit Warschau naar de vernietigingskampen Tre- blinka, Belzes en Sobibor. Hij zou ook in 1941 in Minsk in tegenwoor digheid van Himmler het bevel gege ven hebben tot het doodschieten van 100 Joden. Het maandag beginnende proces zal twee maanden duren. Er zullen ongeveer 400 getuigen verhoord wor den. Wolff bevindt zich sinds 1962 in voorarrest. RUBY KRANKZINNIG „Ruby is volslagen gek", zo heeft gisteren de advocaat Jo Tomahill verklaard nadat hij zijn cliënt in diens cel had bezocht. De moorde naar van Lee Harvey Oswald, die op zijn beurt, naar algemeen wordt aan genomen, president Kennedy heeft gedood, had zijn kleren gescheurd en zijn tweede advocaat, Phil Burle- som, enige vuistslagen gegeven, toen deze hem trachtte te kalmeren. De twee juristen waren de ter dood veroordeelde Ruby komen opzoeken om met hem de grote lijnen van hun pleidooien in het komende proces in hoger beroep vast te stellen. Ruby had uitgeroepen, dat elke maand in de V.S. 100.000 Joden worden ver moord door de communisten, omdat hij de communist Oswald had ge dood. Zomerstormen fataal voor zeehondenpups De zomerstormen hebben naar het zich laat aanzien een grote slachting aangericht onder de zeehondenpups in het Waddengebied. De laatste da gen zijn tientallen diertjes dood of volkomen uitgeput aangespoeld op de stranden van de eilanden in de Wad denzee. De zeehondenbabies zijn door de stormen van de laatste dagen van hun mQeders afgedreven. Voor de dieren is dit fataal, omdat zij zeker vijf weken gezoogd moeten worden voor zij in staat zijn zelf vis te be machtigen. Het staat wel vast, dat de zomer stormen oorzaak van de sterfte in de kraamkolonies van de zeehonden zijn. Aanvankelijk dacht men dat de olie boringen er iets mee te maken zou den hebben, maar hiervan is men al spoedig terugekomen. De zeehonden brengen namelijk hun jongen ter we reld tussen de Waddeneilanden en het vasteland en van olieboringen is in dit gebied in het geheel geen spra ke. AUPING LEDIKANTEN MATRASSEN één- en twee-persoons. In vele modellen. TEXTIELHANDEL- EN WONINGINRICHTING W.J. ZIRKZEE De politie van Stockholm heeft woesdagavond een afschuwelijke moord ontdekt, bijna twee jaar na dat deze was begaan. Vilhelm Rodius, employé van een grote Stockholmse bank, bekende een hem toevertrouwde cliënt, de 72- jarige tandarts Robert Asplin, in zijn woning te hebben gelokt en neerge slagen te hebben. Hij had het lijk in stukken gesneden en in de kachel verbrand. Tijdens de operatie had hij zijn kleren uitgetrokken om moge lijke bloedsporen te voorkomen. De 53-jarige bankemployé, die een zakelijk, nuchter verslag van het ge beurde gaf, zei tot zijn daad te zijn gekomen uit vrees voor ontdek king van verduistering van 320.000 kronen (ongeveer 220.000 gulden). Hij had het vermogen van de tand arts verduisterd en opgemaakt. De politie was de dader op het spoor gekomen toen zij bij haar po gingen om het verdwijnen van de tandarts op te helderen, op de door Rodius gepleegde verduistering stiet. Kapitein Alfred Svenson van het Amerikaanse leger, die op drie mei 1963 in een jeep de grens overstak naar Oost-Duitsland, is gisteren door een militaire rechtbank in Franfort tot zeven jaar gevangenisstraf ver oordeeld wegens desertie en diefstal van een legerjeep. De 31-jarige Svenson, die vóór zijn vlucht deel uitmaakte van de inlich tingendienst van het Amerikaanse le ger in West-Duitsland, had tijdens het proces verklaard, dat hij begin september 1963 in Oost-Berlijn was gearresteerd na een gevecht waarin hij verwikkeld was geraakt. Hij was in een Oostberlijnse gevangenis in eenzame opsluiting gehouden, had verdovende middelen gekregen en was met foltering bedreigd, voordat hij een interview waarin hij weste lijke journalisten vertelde waarom hij de kant van het communisme had gekozen. De uit Litouwen afkomstige offi cier werd een jaar nadat hij Oost- Duitsland was binnengekomen, uit het land gezet. Svenson zal naar de V.S. worden overgebracht, waar hij zijn straf in Fort Leavenworth, Texas, zal uitzit ten. Uit de etalage van een juwe lierszaak in Tokio is een diamant ter waarde van 55.000 dollar verdwenen. De diamant van 4,79 karaat was ge zet in een platina ring. Een dertigjarige inwoner van Tahiti is op het eiland Taoe in Sa moa aangespoeld nadat hij 125 dagen lang in een vissersbootje op zee had gezworven, waarbij hij 1.500 mijl heeft afgelegd. Zijn bootje was ver gaan en zijn metgezel was omgeko men. Staking bij Britse luchtvaartmaatschappijen 900 werktuigkundigeen en 400 man tarnsportpersoneel van de Britisch European Airways (BEA) in Lon den hebben besloten vandaag niet te werken uit protest tegen een par keer regeling. 300 man van de trans portafdeling van de Britisch Over seas Corporation (BOAC) sloten zich bij de staking aan. De BEA heeft alle vluchten van Londen, Airport vandaag tot 19 uur laten vervallen. Er wordt gestaakt - voor 24 uur - door 1.678 man perso neel van luchtvaart- en petroleum- maatschappijen. Zij eisen een toe slag voor het tijdverlies dat zij heb ben doordat de nieuwe autoparkeer plaats anderhalve km van het werk af ligt. Verdediger van Mandela gearresteerd Braam Fisher, de eerste verdedi ger in het proces van Rivonia, is naar uit goede bron is vernomen, in Johannesburg gearresteerd. Fisher, een communist, is een van de beste advocaten in Zuid-Afrika. Zeven van de beklaagden in het proces van Rivonia, allen Afrikanen, zijn veroordeeld tot levenslange ge vangenisstraf wegens gezagsonder mijnende activiteit. Onder hen be vinden zich Nelson Mandela en Wal ter Sisoeloe, voormalig vice-voorzit- ter en gewezen secretaris-generaal van het „Nationale Afrikaanse Con- De 39-jarige wachtmeester der eer ste klasse van de Koninklijke Mare chaussee, C. van Leeuwen uit Soes- terberg, is gistermiddag tijdens een tien kilometer-veldloop in de ge meente Baarn onwel geworden en ter plaatse overleden. De wachtmeester was gehuwd. Hij behoorde tot de Brigade Soesterberg van de Koninklijke Marechaussee. ZWEMMEN LZC II Politie vond sabotagemateriaal De Zuidafrikaanse minister van justitie, Balthazar Vorster, heeft gis teravond meegedeeld, dat bij een re cente politie-overval in Kaapstad vijftig kilogram dynamiet, vijfen twintig kilogram elektrische ontste kers, onderdelen voor tijdbommen „en een grote verscheidenheid van ander sabotagemateriaal" gevonden zijn. Ook werd een clandestiene ra diozender in beslag genomen, de tweede in korte tijd. Zondag jl. maak te Vorster meiding van de inbeslag neming van een „zeer krachtige zen der". De politie heeft na haar vondst verscheidene arrestaties verricht. Brigadier Piet en de semi-prof 125: We hebben het allemaal kunnen lezen: ondanks de scherpe bewaking, was brigadier Piet er op zéér gesle pen wijze in geslaagd het stadion binnen te dringen, en dat nog wel onder het toeziend oog van inspec teur Alessandro Fiasco in hoogst eigen persoon. Hij wist natuurlijk de weg niet, want hij begon met ijskoud achter een paar knappe jongelui aan te wandelen, die er met hun wilde wollen dassen werkelijk als grote voetballers uitzagen. Doch die wilde dassen maakten hoegenaamd geen indruk op een kleine, vurige contro leur, die op wacht stond voor de kleedkamers. „Dat ze voetballers benne, dat zegge ze allemaal", grom de het manneke, die zijn taak blijk baar zéér serieus opvatte. „An praat jes heb ik niks. Kaarte mot ik zieh. Kaarte". De wildgedaste jongelui toonden nu gewoon hun uitnodigings kaarten en dat deed Piet ook maar, wat tot gevolg had, dat de contro leur ze zonder bezwaar doorliet. Toen Piet de kleedkamers binnen trad wa ren er al twee voetballers aanwezig, die bezig waren zich te kleden voor de wedstrijd. „Verroest!" dacht de brigges toen een tikje oneerbiedig. „Ik ga me ook verkleden. Ik ga mee doen. Ik doe net of ik Alfredo Pinan- ti ben!" Had Piet dan wel eens meer gevoetbald? Nou gevoetbald kun je dat eigenlijk niet noemen. Hij had het wel eens een „keurtje" gedaan op het Kerkplein en hij had ook wel eens een beetje „gemetst" op de open zandvlakte bij de waterto ren, maar verder had hij zich eigen lijk nooit met deze fraaie sport be zig gehouden. En desondanks ging die brutale Piet zich nu in het pakje steken van Alfredo Pinanti. Rest ons dan nu alleen nog even te vermelden, dat hij op een gegeven moment dooi de ramen ook Karei Kleuntjes zag aankomen, geflankeerd door de twee schurken, Diavolo en Angelico. GEEN KAMPIOEN De reserves van de Leidsche Zwem- club zijn er niet in geslaagd in Gouda twee punten te veroveren op GZC, die nodig waren om het kampioenschap te behalen in de reserve tweede klasse. DKD ontving in Leiderdorp dekam pioen van de vierde klasse, het Haagse DES. Zij heeft een voor de Hagenaars vrij kleine nederlaag geleden van 73. In het Spaardersbad vond LZC 2 haar meester. Nadat het tweede zevental van GZC voor rust reeds een 31 voor sprong had veroverd, wisten de Leide- naars nog keer op keer terug te komen. Met nog slechts enkele seconden spelen werd de stand zelfs 55! Maar in het allerlaatste ogenblik verraste de Goudse ploeg de LZC-defensie met een ver schot, waardoor de eindstand op 65 werd gebracht. Alle Leidse treffers kwamen op naam van Gerard de Leeuw. DKD heeft het tegen de routine van DES moeten laten afweten. Na de eer ste twee speeltijden was de stand nog beperkt gebleven tot 43, maar in de tweede helft waren de Hagenaars vol ledig de meerderen. Hierbij dient echter aangetekend te worden, dat DKD met zijn verder aanvallen niet veel geluk had. De Leiderdorpse doelpunten wer den bij de volgende standen alle ge maakt ddbr Dick van Gaaien: 11, 23 en 34. ROOSTER 13—18 JULI Maandag 13 juli: De Zijl-Njord '59 dames: LZC-Haarlem dames; De Zijl 1- Sleutelstad 1; De Zijl 2-DWT 2: LZC 2- Meeuwen 3; De Plas 1-DKD 2. Dinsdag 14 juli: LGB-De Gouwe da mes: BZ PC 1-De Zijl 3. Woensdag 15 juli: LWV 1-Dockey- ard 1. Donderdag 16 juli: AZC-DES dames; Gouwe a-DKD meisjes; LZC b-LZC a adsp. Vrijdag 17 juli: Sleutelstad-NVA da mes; LZC 1-HZC 1; Sleutelstad 2-UZSC 2; Sleutelstad 3-DKD 2. De Leidse Golfbrekers' hebben het lofwaardig initiatief genomen om ook diploma C te gaan zwemmen en niet bij A en B te blijven steken. Gisteravond hebben 11 meisjes en 8 jongens voor enthousiast publiek hun kunnen getoond aan mevrouw Witteman. De prestaties werden nauwkeurig gadegeslagen, maar er werden geen fouten gemaakt, zodat alle deelnemers in het bezit kwamen van het diploma. De geslaagden zijn: Antoinette Heemskerk, Jos Aalders, Elly Julien. Ingrid van Elstrik, Jopie de Hei den, Annemiek van Leeuwen. Marijke Knijnenburg. Cora Blom, Willy Bleys- wijk, Annalies Ammerlaan. Fiet van Amele, Toon Timp, Adrie Krol, Henny de Boer, Hans van Noort. Piet Zand vliet Mar van Beukering, Piet Verburg en Koos de Heiden. INTERNATIONALE TWEEKAMP De Leidsche Zwemclub organiseert a.s. zaterdagavond om half acht in het Leiderdorpse zwembad „De Kleine Does" een internationale tweekamp met het Berlijnse Neukölln. Zondagmiddag neemt deze Berljjnse vereniging deel aan een internationaal waterpolotoer- nooi. Hieraan nemen verder deel: Meeu wen, Polar Bears, Neptunus Arnhem en LZC. KRINGKAMPIOENSCHAPPEN Op woensdag 15 juli zullen in het zwembad De Gouwe te Waddinxveen de kringkampioenschappen worden ge- Wordt ver void) houden.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9