Kinderfantasie in „De Rui F te Leiden Amerikaanse soldaat beschermd door Duitse arts William Miller kandidaat voor vice-presidentschap? Verzet tegen bewind Ben Bella Medische diensten I VRIJDAG 10 JULI 1964 DE LEIDSE COURANT DE liniaal, het onontbeerlijke vlak- gummetje en het nette tekenschrift met de doorzichtige blaadjes ertus sen tegen het afgeven van kleurpot lood hebben afgedaan bij de heer H.T. Bronner, hoofd van de Monte- sorieschool te Leiden. Daarvan ge tuigen de muren van het jeugdhotel „De Ruif* in de Jan Vossensteeg, die zijn versierd met in beeld gebrachte droom- en gedachtewereld van leer lingen van 8 tot 12 jaar. Schilder- en boetseerwerkjes, maskers en poppen in grillige vormen en bonte kleuren geven een inponerende indruk van waartoe een kind in staat is wan neer het zijn fantasie en sluimerende creativiteit ongeremd tot ontwik keling kan brengen. De heer Bron ner is een enthousiast voorstander van vrije expressiemogelijkheden voor het kind. Hij laat zijn leerlin gen in de turen, die op het rooster Promoties Leidse Universiteit Asfn de Rijksuniversiteit te Leiden is gepromoveerd tot doctor in de fa culteit der Geneeskunde op proef schrift getiteld „Membrane formati on by phospholipids in water-tertiary butanol systems" de heer J. Th. Hoo- geveen, geboren te 's-Gravenhage in 1922, thans wonende te Den Haag. De promotor was prof. dr. H. L. Booy. Ook promoveerde tot doctor in de faculteit der Geneeskunde op proef schrift getiteld „Influenza of central and peripheral P (pH) on the venti latory ressponse to hypoxic chemio- ceptor co2 stimulation" de heer J. W. Riedstra geboren te Groningen in 1925, thans wonende te Leiden. De promotor was prof. dr. J. W. Duyff. De promotie geschiedde Cum Laude. Eveneens promoveerde tot doctor in de faculteit der Geneeskunde op proefschrift getiteld „The formation of immunoglobulins by human tis- seus in vitro" de heer R. van Furth geboren te 's-Gravenhage, thans wo nende te Leiden. De promotor was prof. dr. J. Mul der. De promotie geschiedde Cum Laude. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor de examens: Doc- toraalex. Ned. Recht: de heer K. Veenstra (Amsterdam); de heer E. D. E. van Lier (Amsterdam); A. G. Pos (Amstelveen) en de heer C. M. van den Oever (Den Haag). Kand. ex. Geschiedenis: de here A. H. Meyer (Leiden); de heer L. Es- meyer (Utrecht) en de heer C. L. Noordhoek (Vlaardingen). Doet. ex. Klassieke taal- en letter kunde: Mej. A. K. de Buck (Leiden); Kand. ex. Klassieke taal- en letter kunde: de heer F. J. A. M. Meyer (Leiden); Doet. ex. Sociologie: de heer C. v. d. Merwe (Wassenaar) en de heer J. L Goudsmit (Leiden). Kand. ex. Sociologie: de héér A. Sturkenboom (Den Haag) en mej. M. Kranenburg (Den Haag). Kand. ex. L. Wis- en Nat.: de heer J. Siwon (Leiden) en mej. A. A. W. Dekkers (Voorburg). Kand. ex. D. Wis- en Nat.: de heer M. Donze (Leiden). Kand. ex. A. Wis- en Nat.: de heer J. J. Eggermont (Leiden); de heer G. M. van den Heuvel (Leiden); de heer G. J. K. van Hijningen (Leiden) ■de heer H. B. Brom (Leiden); de heer A. van Oosten (Leiden); de heer M. de Graaf (Leiden); de heer J. D. P. van Dijk (Leiden); A. F. G. M. Bo- minaar (Leiden). Kand. ex. F. Wis- en Nat.: de heer W. van Dokkum (Leiden); de heer H. Nieuwenhuijse (Leiden); de heer J. Reedijk (Leiden); de heer A. Vis ser (Leiden); de heer J. W. de Jong (Leiden). Kand. ex. K. Wis- en Nat.: de heer W. J. de Munk (Lisse); de heer H. A. Udo de Haes (Leiden); de heer J. S. du Pont (Leiden), mej. E. B. J. Prins (Leiden); mej. M. A. Coppel (Lei den); mej. J. M. Servaas (Leiden). Doet. ex. Wiskunde: mej. M. Go- dijn (Leiden); de heer J. H. v. Gel drop (Rotterdam); de heer E. de Leede (Leiden). Doet. ex. Nat. de heer P. Das (Lei den); de heer Z. E. H. A. El Hadi (Leiden); de heer R. G. van Welze- nis (Rotterdam); de heer C. A W. Citteur (Leiden) (Cum Laude). MULO-EXAMENS zijn uitgetrokken voor de tekenles sen zoveel mogelijk hun gang gaan met allerlei materialen die hen bij het uitleven van hun fantasie en scheppingsdrang van pas kunnen komen. KIPPEGAAS EN POLLEPELS ZIJN leerlingen krijgen vaak op drachten in groepsverband en leren van alle materialen iets maken: zij verven en versieren pollepels en ma ken poppen, linoleumsneden en te- kenigen met Japans vetkrijt op al lerlei formaten papier. De gistermiddag geopende exposi tie in JDe Ruif heeft vooral tot doel de ouders van de kinderen te laten kennismaken met de resultaten van de ongeremde creativiteit van hun kinderen en bij hen daarvoor begrip te kweken. „Want niet alleen de on derwijskrachten spelen een belang rijke rol bij de ontwikkeling van de spontaniteit van het kind. maar ook de ouders. Zij treten vaak niet wat er op school gebeurd en hebben er weinig aandacht voor. Kritiek op 't doen en laten van het kind remt de fantasie en de eerste die vaak kri tiek levert is de „schoolmeester", want deze deelt de lakens uit" al dus de heer Bronner die hoopt dat het geexposeerde werk veel waar dering en weerklank zal vinden. L. v. B. Prijzenbeschikkingen geven moeilijkheden Indien alle verdachten gisteren ter zitting van de Haagse economische politierechter zijn verschenen, zou den de ingezetenen van Alphen a. d. Rijn die dag het zonder brood heb ben moeten stellen, of met brood van een dag tevoren genoegen moeten ne men. Niet minder dan vijftien bakkers uit Alphen a. d. Rijn moesten zich verantwoorden terzake overtreding der Prijzenbeschikking. Nu waren alleen de voorzitter en de secretaris van de plaatselijke bakkersorganisa tie naar Den Haag gekomen en zij brachten de machtigingen van hun collega's mee, zodat de bakkerij on gestoord kon voortgaan. Het ging in deze eigenlijk om een cent, hetgeen de zaak er toch niet onbelangrijk maakt. Want een cent per brood maakt op de duur toch weer een aar dig verschil. Bovendien werden de voorschrif ten overtreden en daarom was tegen alle bakkers procesverbaal opge maakt. De kwestie was nogal gecom pliceerd. De aanvankelijke brood prijs in Alphen bedroeg begin van dit jaar 51 cent voor voltebruin- brood en 54 cent voor witbrood. Toen kwam een mededeling, dat de prijzen met 3 cent verhoogd moch ten worden, evenwel met een maxi mum van 56 cent. De Alphense bak kers gooiden de 3 cent erop en kwa men met hun witbrood dus tot 57 ct. „Dat trekken we dan later wel weer gelijk", zo luidde hun redene ring. „Later", dat is bij een volgende prijsverhoging, waarmee kennelijk al rekening werd gehouden. Er is over deze aangelegenheid heel wat ge schreven en gewreven. Een moeilijk heid was al, zoals de voorzitter der organisatie vootr de rechter uiteen zette, dat veel halfjes brood worden verkocht en dan komt men met de halve cent niet goed uit. Voorts gel den in andere plaatsen ook weer an dere prijzen. Een vertegenwoordiger van de Ned. Bakkerij Stichting liet over deze af faire eveneens zijn licht schijnen en zette uiteen, dat met het ministerie een en ander was besproken en uit eindelijk het allemaal landelijk is recht getrokken. De politierechter constateerde evenwel, dat tevoren de bakkers dan toch in overtreding wa ren. Hij sloeg dit weliswaar niet zo zwaar aan, doch een straf diende te voLgen. Alle verdachten werden ver oordeeld tot 10 boete of 2 dagen hechtenis. EEN STERK STAALTJE GROTE PARTIJ HEREN- OVERHEMDEN Tricot Nylon en Bell-O-Fast, winkelprijs 17.90 NU 11.90 moderne effen en gedessinneerd. NATUURLIJK BIJ: HAARLEMMERSTRAAT 172—174—179 MIDZA TE DURE RIJLESSEN De houdster van een rijschool uit Sassenheira bereken de voor de rij lessen 7.50 doch toegestaan was 6,70, intussen verhoogd tot 6,90. Wegens overtreding der Prijzenbe- schikking had zij voor de politie rechter te verantwoorden, waar ver dachte mededeelde er echt met de gesfld prijzen nft uit te kunnen ko men. Inderdaad zijn uw prijzen laag", gaf de Officier toe, maar de regeling was nu eenmaal overtreden en de eis luidde 50 moete, waarna de rechter 35 boete oplegde. „Wilt u in cassatie", informeerde de rechter. „Schiet ik er wat mee op?" luidde de vraag van verdachte. „Niks", moest de rechter verklaren. Dus liet verdachte het zo. TE LEIDEN Diploma mulo A: de dames C. v. d. Weyden, J. Marbus. M. A. van Ark, D. D. M. Heller, A. Flippo, H. Marjolee, N. Privé, J. Lichte. De heren: C A. de Blaey, Oude We tering, F. Brands, J. F. Labrijn, N. Choufoer, A. J. v. d. Kroef, M. A. Struik, P. M. van Egmond, T. D. Hout- hoff, J. D. Kanbier, A. v. d. Perk, Oegstgeest, W. M. J. Rodenburg, W. J. Jasperse, A. J. Kempeneers. Afgewezen 9 kandidaten. Waar geen plaatsnaam vermeld is, is deze te Leiden. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Ver. Staten ss Nw Amsterdam (12-7), ms Korendijk (15-7); Argentinië, ms Rhöne (15-7): Australië ms Münster- land (12-7), ms Iberia (14-7); Brazilië ms Rhöne (15-7); Canada ss Nieuw Amsterdam (12-7); Chili ms Baren- stein (12-7), ms Neder Waal (14-7); Ned. Antillen ms Hermes (14-7); Nw. Zeeland ms Limerick (12-7), ms Hapa- rangi (15-7); Suriname ms Oranjestad (14-7); Z.-Afrika (Rep.) ms Pendennis Castle (12-7) en Z.-W—Afrika ms Slo- terkerk (15-7). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Zuid-Afrika blijft in Wereld Post Unie Afrikaanse en Aziatische leden van de Wereld Post Unie verlieten gisteren de vergadering van de Unie in Wenen, nadat de Zwitserse dele gatie gevraagd had om stemming over de eis, van de Aziatische en Afrikaanse delegaties de Zuidafri- kaanse delegatie weg te sturen van de vergadering. Met 58 tegen 56 stemmen werd het Afro-aziatische voorstel verworpen. DE PAUS OVER DE VAKBONDEN Paus Paulus verklaart in een don derdag te Vaticaanstad gepubliceer de brief, dat de vakbonden geen „pressure groups" moeten worden, wel elke vorm van klassegeest moe ten trachten uit te bannen. Ze moe ten met de werkgevers samenwerken voor het nationaal, algemeen welzijn en dus voor het internationaal wel zijn, aldus de Paus in zijn brief, die namens hem door zijn staatssecreta ris, kardinaal Cicognani, geschreven is aan de organisatoren van de 51ste sociale week van Franse katholieken, die gisteren begon. Een Duitse arts, dr. O. Rack uit Mannheim, herbergt sinds zaterdag een weggelopen soldaat van 't Ame rikaanse leger. Volgens dr. Rack had de uit Hawaii afkomstige 28-jarige Richard Aikala te lijden van geeste lijke wreedheid van de zijde van zijn superieuren vanwege zijn huids kleur. Het belangrijkste probleem van Aikala was dat hij geen toestemming van het Amerikaanse leger kreeg om te trouwen met een 21-jarig Duits meisje, een vroegere assistente van de arts. Toen het paar bij dr. Rack om raad kwam vragen, besloot deze de soldaat in zijn huis op te ne men. In een open brief aan de opperbe- velheber van de Amerikaanse strijd krachten in Europa schreef dr. Rack dat hij zich als mens en als medicus verplicht voelde de soldaat in be scherming te nemen tegen rassen haat, geestelijke wreedheid en mis plaatste rechtspraak. De voorzitter van de republikeinse partij, William Miller, zal mogelijk kandidaat voor het vice-president schap worden als senator Goldwater volgende week op de partij conventie tot kandidaat voor het president schap wordt gekozen. Iemand uit de omgeving van Gold water zei woensdag, dat Goldwater Miller heeft genoemd als eerste kan didaat voor het vice-presidentschap. Miller is lid van het huis van afge vaardigde voor de staat New York. In tegenstelling tot Goldwater stem de hü voor de wet op de burger rechten. Paus naar Orvieto De bisschop van Orvieto in Italië, mgr. V. Dondeo, heeft de gelovigen van zijn bisdom meegedeeld, dat Paus Paulus VI dinsdag 11 augustus naar Orvieto zal komen om aan het Sa cramentsfeest deel te nemen. In Or vieto wordt jaarlijks het feit her dacht, dat 7 eeuwen geleden een priester, die aan het H. Offer twij felde, bloed uit de H. Hostie zag stromen. Aan de authenticiteit van dit gebeuren wordt door de historici getwijfeld. In ieder geval stelde Paus Urbanus IV op 11 augustus 1264 in de bul „Transiturus" het Sacraments feest te Orvieto, waar hij toen resi deerde, in. INDIA REKENT OP KOMST VAN PAUS Kardinaal-aartsbisschop Gracias van Bombay heeft na zijn terugkomst van de wereldreis, die hem ook naar Nederland bracht, in Bombay ver klaard, dat „het meer dan mogelijk en welhaast waarschijnlijk is, dat de H. Vader tijdens het internationale eucharistische congres in november/ december van dit jaar een bezoek aan Bombay zal brengen". Woordvoerders van de Alitalia, waarmee de Paus in januari naar het H. Land vloog, hebben verklaard dat een bezoek van één dag aan Bom bay heel goed te organiseren is. De Paus zou dan in de namiddag van Rome moeten vertrekken om des ochtends in Bombay aan te komen. Hij zou dan de hele dag hebben voor het Eucharistisch Congres en des avonds weer naar Rome kunnen te rugkeren. In het vliegtuig zou ge makkelijk slaapruirpte kunnen wor den aangebracht. Meisje sprong van tweede verdieping Een sprong van de tweede verdie ping uit haar huis in Rotterdam moest het 17-jarige meisje Meta W. er eergisteren voor over hebben om bij haar vriend de 23-jarige W. B. te komen. In de auto van B. ging het paar er vandoor, de ouders van het meisje in pijnlijke onzekerheid ach terlatend. De volgende dag was het avon tuurlijke paar echter weer terug. Familie van de jongeman in Wormer- veer bleek niet thuis te zijn en het meisje bleek hulp nodig te hebben omdat zij bij haar sprong een ge kneusde enkel opgelopen bleek te hebben. De jongeman werd bij zijn thuiskomst gearresteerd op verden king van schaking. Veertien zuigelingen van nog geen jaar oud zijn op verschillende plaatsen in het Australische Queens land in een tijdsbestek van zeven weken op geheinjzinnige wijze over leden. Aanvankelijk werd gedacht, dat de kinderen waren gestikt, maar deskundigen achten dit uitgesloten. Dokters stellen nu een onderzoek in. In Algerië is een op 6 juli geda teerd pamflet verspreid waarin wordt meegedeeld, dat een „nationaal co mité voor de verdediging van een revolutie" is gevormd, dat zich tot doel stelt het land te „bevrijden" van het huidige regime onder leiding van president Ben Bella. Dit bewind is door de „werkelijk revolutionaire krachten" buiten de wet gesteld en mist „daardoor elk wettig gezag". Het pamflet is getekend door de voormalige minister van PTT, Mous- sa Hassani, die zaterdag jl. uit de FLN (het nationale bevrijdingsfront) de regeringspartij, is, gestoten. Hij zou zich in het Aures-gebergte heb ben teruggetrokken. Arrestatie De familie van Abderahman Fares, die voorzitter was van het voorlopi ge Algerijnse bewind, heeft meege deeld, dat deze dinsdagavond in zijn woning is gearresteerd. De reden van de arrestatie is niet bekend. BRITS-GUYANA In Brits-Guyana worden vijf negers vermist, nadat zij waren beschoten toen zij vee bijeen dreven. Elders in het land deden zich ook schietpar tijen voor tussen Indiërs en negers. De bomaanslag op een boot op de rivier de Demerara van maandag blijkt aan 24 van de 50 opvarenden het leven te hebben gekost. KORTE ~GOLF Aangereden door een uit de rich ting Dieren met grote snelheid nade rende personenauto is donderdag morgen tegen half twaalf op de snel weg Dieren-Doesburg, aan de Does- burgse kant der IJsselbrug, de wiel rijder Th. Vermeulen uit Doesburg. De wielrijder was op slag dood. Hij was ongehuwd. De bestuurder van de personenauto kreeg een shock. Zijn auto werd zwaar beschadigd. Donderdagmiddag omstreeks 4 uur is de 42-jarige palingvisser J. Kras uit IJmuiden bij het verhalen van zijn vlet overboord gevallen in de nabijheid van de Zuidersluis te IJmuiden. Een collega wist hem na ongeveer 3 minuten boven water te brengen, maar de heer Kras bleek toen overleden. Een verpleegtehuis voor beade mingspatiënten zal binnenkort ver rijzen aan de Stevinstraat te Den Haag. Men is begonnen met de voor bereidende werkzaamheden voor de bouw. Een belangrijk gedeelte van de kosten, die ongeveer 700 000 gul den bedragen, zal door het Prinses Beatrix Fonds worden betaald. Een Deense luitenant is donder dag tot een maand arrest veroordeeld wegens mishandeling van dienst plichtigen. Zijn kapitein kreeg acht dagen omdat hij hun klachten niet aan zijn meerderen had doorgegeven. De toestand van Roberto Arias, echtgenoot van de Engelse danseres Margot Fonteyn, is plotseling slechter geworden. Donderdag werd bekend gemaakt, dat hij aan een infectie in de borst lijdt. Arias is voor verdere behandeling van zijn schotwonden, opgelopen bij een aanslag in Panama vorige maand, vorige week in Lon den aangekomen. OEGSTGEEST RAADSAGENDA De raad vergadert op woensdag 15 juli te 19.30 uur in de raadzaal. Agenda o.a.: Beëdiging en installatie van het nieuw-benoemde lid van de raad, de heer C. Kamsteeg; onderzoek van de geloofsbrief van het nieuw-benoemde lid van de raad, de heer drs. J. W. de Graaf, ter voorziening in de a.s. vacature ontstaan door het bedanken van de heer prof. mr. P. J. G. Kap- teyn; voorstel van burgemeester en wethouders tot afbraak van de onbe woonbaar verklaarde woningen Abts- poelweg la, 2 en 3; idem tot ruiling van grond bij het perceel Wijtten- bachweg 43; idem tot beschikbaar stelling van een krediet voor de uit voering van het z.g. Kerkbuurtplan; idem tot overname van grond op de hoek Terweeweg-de Kempenaer- straat en beschikbaarstelling van een krediet voor verbetering van dit kruispunt; idem tot verkoop van bouwgrond aan de Boerenleenbank- Oegstgeest; idem tot vaststelling van het uitbreidingsplan Oegstgeest- kwartier 1963 met bijbehorende be bouwingsvoorschriften; idem inzake het voeren van een procedure tot ontbinding van de pachtovereen komst met A. C. Paardekooper; idem tot verlenging van medewerking voor de stichting van een R.K. kleuter school; idem tot verlenging van me dewerking voor de bouw van twee theorielokalen van de vglo-school Duinzicht; idem tot het verlenen van medewerking vóór het vernieuwen van de riolering van de R.K. Meis jesschool; idem tot het verlenen van een krediet i.v.m. onteigening gron den Van der Putten. Ruiling van grond. De eigenaar van het pand Wijttenbachweg 43, prof. dr. J. G. Hagedoorn, heeft ver zocht vóór zijn pand een afrastering te mogen plaatsen op een afstand van 1 meter uit de voorgevel. Een voor dit pand gelegen strook grond ter breedte van 1.25 meter is zijn eigendom. De buiten de afrastering blijvende strook grond ter grootte van plm. 10 m2, eigendom van prof. Hagedoorn, zou deze willen ruilen tegen een naast zijn pand gelegen strook grond ter grootte van plm. 32 m2, welke eigendom is van de ge meente. B. en w. stellen voor tot deze grondruil te besluiten onder voor waarde, dat plm. 22 m2 grond, zijnde het verschil in oppervlakte tussen de te ruilen grondstroken, door be trokkene van de gemeente wordt ge kocht voor de prijs van f 15,- per m2. Prof. Hagedoorn heeft zich be reid verklaard de afrastering voor zijn pand zo mogelijk te doen ver vaardigen van natuurstenen palen, verbonden door smeedijzeren kettin gen. Ontbinding pachtovereenkomst. In 1961 werd de gemeente door aan koop van de Stichting Mgr. C. L. van Wykerslooth eigenaresse van een per- Kan concilie zalig- v verklaring Paus Johannes uitroepen De congregatie der Riten heeft de vraag bestudeerd of het kerkrechte lijk en theologisch mogelijk is, dat Paus Johannes XXIII bij acclamatie door het Concilie zalig wordt ver klaard. Het betrof een zuiver theo retische discussie over de theologi sche mogelijkheid van een dergelijke gang van zaken. Over het resultaat van de besprekingen is niets bekend gemaakt. ceel groot 1.15.50 ha gelegen ten wes ten van de Rhijngeesterstraatweg na bij de rioolwaterzuiveringsinrichtin^. De pachtovereenkomst voor dit perceel dateert van Kerstmis 1953 en is met Kerstmis 1959 van rechtswege voor een periode van zes jaar ver lengd, zodat zij met Kerstmis 1965 eindigt. Krachtens beschikking van de Pachtkamer te Leiden van 10 okto ber 1957 is de pacht overgegaan op de heer A. C. Paardekooper te Lisse. Het verpachte is gelegen in het uit breidingsplan Oegstgeest-Noord en heeft daarin de bestemming: sport terrein. In verband met de voorgeno men aanleg van korfbalvelden wen sen b. en w. de pachtovereenkomst met 1 januari 1965 te beëindigen. Hoewel gepoogd wordt langs min nelijke weg tot overeenstemming te geraken is dit nog niet het geval. Dit wordt mede veroorzaakt doordat de heer Paardekooper een deel van het land onderverpacht. Het komt ons daarom wenselijk voor de ontbinding bij de Pachtkamer van het Kanton gerecht te Leiden te vorderen. De beide raadscommissies kunnen zich met dit voorstel verenigen. Verbetering kruispunt Terweeweg- de Kempenaerstraat. Binnenkort zal het nieuwe bankgebouw van de Coöperatieve Raiffeisenbank „Leiden- Oegstgeest" op de hoek van de Ter- weeweg en de De Kempenaerstraat gereed komen, in verband waarmede het trottoir ter plaatse zal moeten worden verbreed. Tevens achten b. en w. het gewenst het gedeelte Terwee weg-westzij de tussen de De Kempenaerstraat en het parkeerterrein te verbreden, waar door dit gemakkelijker te bereiken is, terwijl wij bovendien de hier te genover gelegen hoek wensen te wij zigen, zodat de rijweg ter plaatse kan worden verbreed. De Coöperatieve Raiffeisenbank is bereid als bijdrage in de kosten van betegeling gelijktijdig met de over dracht van de grond aan de gemeen te voor elke m2 afgestane grond een bedrag van f 7,- voor de betegeling van deze grond te betalen. Voor de verbetering van het kruis punt en de kosten van grondover- dracht vragen b. en w. een krediet van f 10.000. LEIDEN EN OMGEVING Leiden Gedurende het komende weekend nemen waar wijzigingen in deze lijst voorbehouden! dkt. Pieterse, Rijndijk 4, tel. 24403; dkt. Tegelaar, Burggravenlaan 14, tel. 34092; dkt. Brand, Zocherstraat 1, tel. 26946; dkt. Veldhuyzen, De Laat de Kanterstraat 35, tel. 20617; dkt. Lig- tenberg, Witte Singel 33, tel. 22630. Apotheek „Tot Hulp der Menschheid" Hooigracht 48, tel. 21060. Alkemade en Leimuiden Dkt Van der Werf, Koppoellaan 1, Rijp- wetering, tel. 01712-202; dkt. Van Ha- selen, Kerkstraat 91, Oude Wetering, tel. 01713-217. Bodegraven Dkt. D. Ragay, Noordstraat, tel. 2030; zuster P. Con- radi, Prins Bernhardstraat 2, tel. 2086 Dierenarts J. van Oosterom, Burg. Vinklaan, tel. 2136. Boskoop Dkt. G. A. S. Jonge- neel, Burg. Colijnstraat, tel. 2019. Wijkverpleging zuster Van Dam, Ga lerij, tel. 2141. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. J. J. van den Andel, Van den Endelaan 123, tel. 5417. Apotheek voor Hillegom en Lisse: Lissese Apotheek, Vierkant, Lisse. Tandarts Bollenstreek A. Dis selkoen, Sassenheim, Hoofdstraat 306, tel. 8166. Wit-Gele Kruis zuster M. C. Glas, Meerstraat 206, tel. 5351. Katwijk aan den Rijn Dkt. J. Bergman, tel. 2921. Apotheek Prince- straat 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee Dkt. A. G. de Jager, tel. 3777. Apotheek zie Katwijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn Wijk verpleging zuster Vlek, Maarsman- steeg 49, Leiden, tel. 01710-21673 (óók voor Leiderdorp en Hazerswoude- Rijndijk). Bij ongevallen aan de Rijn dijk tel. 01714-278. Langeraar en Nieuwveen Dkt. J. Nooter, Woubrugge, tel. 01729-104. Wijkverpleging zuster Verhaar, tel. 01722-345, b.g.g. 02976-245. Leiderdorp Dkt. H. A. Blauwen- draad, Hogewaard 4, Koudekerk, teL 01714-208. Apotheek zie Leiden. Wijk verpleging zie Koudekerk. Leidschendam Dkt. Hannig, Kon. Wilhelminalaan 64, tel. 3494. Wijk verpleging Groene Kruis St. Willi- brordusstraat 2, tel. 3449. Ambulance tel. 3923. Apotheek Lakke, Kon. Wil helminalaan 471c, Voorburg, tel. 070- 720275. Lisse Dkt. F. L. J. M. Haase, Heereweg 337, tel. 3685. Apotheek en tandarts Bollenstreek zie Hillegom, Nieuwkoop en Noorden Dkt. M. Sanders, Beatrixlaan 11, Nieuwkoop, tel. 01725-555. Noordwijk Dkt. Goudriaan, tel. 2332. Wit-Gele Kruis zuster Laaper, tel. 2338 of 3067. Apotheek alleen aan Zee: Hoofdstraat 59. Noordwijkerhout Dkt. K. A. van Praag, Herenweg 17, tel. 02533-2385. Tandarts Bollenstreek zie Hillegom. Wijkverpleging Wit-Gele Kruis, Rust hof 1, tel. 2468. Oegstgeest Dkt. H. A. Reterink, Joh. Evertsenlaan 19. tel. 50394. Wit- Gele Kruis zuster Warmenhoven, tel. 51188, b.g.g. 52426. Rijnsburg Zie Katwijk aan den Rijn. Sassenheim Dkt. J. M. van Nes, Hoofdstraat 155. Tandarts Bollen streek zie Hillegom. Valkenburg Zie Katwijk aan den Rijn. Voorschoten Dkt. J. E. James, Leidse weg 51, tel. 2520. Tandarts Ch. Kengen, Kon. Wilhelminalaan. Apo theek Leidseweg 66, tel. 2525. Wassenaar Dkt. J. A. Römer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501; dkt. H. S. Boogaart, Storm van 's Graven- sandeweg 1, tel. 4466. Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Zwammerdam Dkt. K. Gill, Zwammerdam, tel. 01726-2527. 3? Enkele merk-wasma- chines, combinaties en centrifuges gebruikt, doch In prima staat, garantie vanaf 45,-. Korevaarstr. 6a, Leiden, tel. 24398. G? Autoschade en exper tise. snelle afwerking Eigen plaatwerkerij en spuitinrichting. Blonk's Autobedrijf Nieuwstraat 33-41 Leiden, tel. 30600. 3? Dauphine, 89000 km. Keuringsrapport. nieuw gespoten en nieuwe bekle ding. Te mooi voor vakan tiewagentje f 2500. Rijn dijk 220, Voorschoten, tel. 01710—26347. <2? Aangeboden, Klein Ex peditiebedrijf met Chevro- letvrachtauto, 5 ton op k.t. Ook afzonderlijk te koop. Brieven onder nr. 5645 bur. v. d. blad. Douche-vlonder f 1.98. Grote maat 55 cm lang, zware kwaliteit gladge- schuurd beukenholt, geheel geschroefd. Prijs f 2.95. Alleen met inlevering van deze advertentie voor f 1.98. IVA, Haarlemmer straat 48, NOVA, Noord- einde 43, Leiden. <2T Wegens vertrek Philips TV, 53 cm als nieuw f 275, Philips radio, klein model f 35.-; Damessportfiets f 35.-; Jongensfiets f 35.-. Sleestofzuiger 220 vl. f 25.-. Zijlsingel 33. <2? Wandelwagentje f 5.98. Kinderwandelwagentje voor de pop. Flinke maat. stevige metalen uitvoe ring, luxe afwerking, ge heel opvouwbaar. Voor de ze priis alleen bij: IVA. Haarlemmerstraat 48 No va, Npordeinde 43, Lei den. tg Woonschip zoeken een ligplaats voor een klein woonschip of een woon schip met ligplaats. Leiden of omgeving, H. R. Troost, Haven 14, tel. 01710— 21664, Leiden. <2? Te koop aangeb. Opel Olympia in eerste lak, iets moeis, 1955, f 750, Hva- cinthstraat 18, Voorscho ten. Rijwielkoopjes. Mag- neetsportrijwiel f 95: R.S.- kabelremmen f 105, Ra leigh 3 versnelling f 125. Rudge supersport f 105, Raleigh kabelremmen f 105 Alles in staat van nieuw, vol jaar garantie. Rijwiel handel Sjouke, Hogewoerd <2? Te koop Volkswagen- bus b.j. 1957, in goede staat. Prijs f 875. Zeestraat 105, Noordwijkerhout. 3? Aangeboden VW pick up, zeer goed onderhou den wagen, nw. banden, losse huif. Garage Otto, Herenweg 2123, Noord- wijk, tel. 01719—2820. S? Prijzen verloting Ron de van Zoeterwoude ge vallen op de nrs. 463. 535, 213, 751, 60. 169, 125. 467, 162, 308, afhalen bij: Th. v. d. Berg. Vlietweg 31, Zoe terwoude. 3? Gevraagd jonge nette werkster alleen voor de ochtenduren met extra hoog loon. Snackbar A. Mullens, Steenstraat 3a, Leiden. Kistenfabriek Gulde- mond, Valkenburgseweg 19 Katwijk a. d. Rijn, tel. 01718—2843 vraagt machi- Pe-personeel. leeftijd 18 jaar en ouder. Omscholing is mogelijk.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4