De Zijl sterker dan DVZ in stugge en harde strijd GEBREK AAN ZALEN DREIGT TOPCLUBS UIT LEIDEN TE VERDRIJVEN Te harde wind handicap bij militaire kampioenschappen Wereldkampioen Bozon door lawine gedood Haagse rechtbank ZES MAANDEN GEEIST TEGEN VROUW DIE BABY ERNSTIG VERWAARLOOSDE WOENSDAG 8 JULI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Bijna 3 miljoen gulden uit toto uitgekeerd Het bestuur van de Nederlandse Sport Federatie heeft voor 1964 gel den uit de sporttoto beschikbaar ge steld voor een aantal accommodaties en enige bonden. Het totaal der uit- keringen voor de zes objecten be- Het Haagse DVZ heeft gisteravond wist Aad Kapaan de beide ploegen draagt 2.952.500- door hard en onprettig spel de neder- echter te nivelleren, maar Taco Riet laag tegen de Zijl proberen te voor- zorgde opnieuw voor een Alkmaarse 1IU«a"®f-coniite sportpaleis komen, maar ondanks het zeer zwak- voorsprong. van Brienenoord te Rotterdam ont- ke fluiten van arbiter Brogt is dit De supporters in de kaasstad gin- va**gt voor de bouw van een sport- niet gelukt. In de eerste periode werd gen al eens uit zitten rekenen, met Pa^s-complexeen bijdrage van in er op behoorlijk niveau gespeeld. De hoeveel punten voorsprong DAW totaal f 1.500.000,-. Hagenaars waren weliswaar iets meer wel zou winnen. In de derde periode bestuur van de stichting „Het in de aanval, maar de Zijl verdedigde ging het heel anders! Cock van der Dorp ontvangt als bijdrage in de goed, waarbij het keepen van Joop Wilk maakte 22, een stand waarin kosten verbonden aan de bouw en/of Bodt opviel. geen wijziging meer kwam. Zelfs aar>leg van sportaccommodaties in niet, toen DAW de hele laatste speel- de nieuwbouw van „Het Dorp" een In een snel Leids offensief wist tijd met een man meer in het water bedrag a fonds perdu van 250.000,-. Wim Bergman vrij voor de doelver- wasDeze toezegging was reeds officieus dediger te komen, en zijn ploeg aan De dames van He Leidsohe 7wem- Iedaan d°or h.et bestuur van de Ned. «n voorsprong te helpen. club sATldenich i^w^na" *8^5 StM? J? d.e '^7de Sfn u Z3J e het een tWeede Plaols' Nad!lt de rust in Mhouw te AmierHsm spelpeil. DVZ speelde te hard, waar- rfe wed»triid tecen Te Werve met S<?bouw te Amsterdam, door iedere Ziil-aanval in de kiem weasirya tegen ie weive met H f ePrnpPritphestiiir wS-d lesmooïd. Toch«n _2-l voorsprong was ingegaan, Rol door de Haagse Zoals wij gisteren reeds berichtten, staat de Leidse basketballclub „The Bona Stars" voor een vertrek uit Leiden. Een beslissing van de Nederlandse Basketballbond heeft dit vertrek welhaast nood zakelijk gemaakt. De nijpende zalennood in Leiden dwingt de ver eniging elders haar toevlucht te gaan zoeken, maar de heer A. J. Kallenberg, voorzitter van de „Stars" voelt er weinig voor Leiden te verlaten. Het advies van de N.B.B. om in Den Haag te gaan spelen Den Haag is ook maar één zaal.rijk, die geschikt is voor basketball! is weinig reëel, vindt de heer Kallenberg. „Als de NBB bij haar beslissing blijft, en wij dus in Den Haag moeten gaan spelen, kunnen wij twee dingen doen: de vereniging onmiddellijk opheffen, of per wedstrijd 75 gulden betalen, en dan uiteindelijk óók over de kop gaan". STUDIEBOEKEN voor H.B.S. GYM. M.M.S. TECHN. SCHOOL enz. BOEKHANDEL werd gesmoord. Toch lukte het Gé werd de eindstand bepaald od 3 2 ontvangt een bijdrage a fonds perdu Rol door de Haagse defensie heen Alle doelpunten kwaS h^d van 880.000,- als bijdrage in de ex- te komen. Geheel vry voor doel faal- van Ineke^an de^ Broek tra kosten verbonden aan de bouw u;;ivan inene van aer Broek. „Qr, h™. 'bouw te Amsterdam. n i 1 iiAPT I 1 Het gemeentebestuur van Utrecht UVCrnClü MOEj 1 hClpCIl de hij echter, zodat de keeper ge makkelijk de bal kon bemachtigen. Wim Bergman wist echter de score op te voeren, met een doorslagbal die hem werd aangegeven door Loek van Kampen. Eindelijk, na de helft, kon DVZ aan een tegendoelpunt komen. Piet van der Berg kreeg teveel ruimte van Leo Stokhuyzen, en met een fraaie boogbal kwam de stand op 12. Voor het einde van deze derde periode wist de Zijl de voorsprong van een nieuw zwembad Den Hom mel voor de Europese zwem- en wa- terpolokampioenschappen in 1966. De totale kosten bedragen 4,5 mil joen gulden. Het bestuur van de stichting Noord- Nederlandse kunstijsbaan te Beester- zwaag ontvangt een bijdrage a fonds perdu van 300.000,- ten behoeve van de aanleg van een 400 meter kunstijsbaan te Heerenveen. De to tale aanlegkosten bedragen 3 miljoen vwe"zwemmen8 mTtaldekbaimwaar1 •kSport*van"huiMcam'! 8 Het bestuur van de Nederlandse hfi tJ!« ïi'.r Pioenen door een lawine verloren. Na- jiu-jitsu en judo bond ontvangt een totlokte. Lisfig spe e kl e hij af drie maanden geleden geldlening onder verband van 2e hy- Trtnr. Woo" f O "e.;bi he* Saluver-dal in Zwitserland de potheek voor de aankoop van een w*rd in doinn'tQti «LoufigiïHS Duitse Barbi Henneberger en de Ame- pand ten behoeve van een bondsbu- wil! SïïS! rikaan Bud Werner het leven verloren reau te Utrecht. door een lawine, is dinsdag de Franse Het bestuur van de Nederlandse oud-wereldkampioen (1962) Charles Bo- Volleybalbond ontvangt een geld- zon bij de beklimming van de Aiguille lening onder verband van 2e hypo- verte in het Mont Blanc-massief als één theek van 7.500,- voor de noodza- van een groep van veertien man het kelijke reparaties aan het Bondsge- bouw in Voorburg. ONVERWACHT DlnWAókpToap Zttt Amsterdamse van een lawine. DJK, maakte zich niet erg druk voor de wedstrijd tegen Sleutelstad. Dil is een volkomen misrekening gebleken. De Leidenaars waren goed op dreef, en wisten een punt van de ploeg van Hans van Bekkum af te snoe pen. In Amsterdam won DJK de derby tegen AZ '70, dat hiermede in de onderste regionen belandde. DJK heeft nu de beste kansen. In de eerste speeltijd nam DAW door een goal van Hans van Bekkum een voorsprong. Na de eerste rust ATLETIEK IN LEIDSE HOUT TWEE TITELS VOOR JAN VAN HEEK het Leidse Hout werden gehouden, zijn door de harde wind nadelig beïnvloed. Op de sprintnummers hadden de lopers te veel stenn van de wind en op de langere looonummers was het leveren van goede prestaties onmogelijk. HONKBAL Nederland verliest van Anier. legerteam Het Nederlandse honkbal negental heeft dinsdagavond in het Haarlemse honkbalstadion een oefenwedstrijd te gen het in Duitsland gelegerde Ameri kaanse legerteam Ramslein met 713 verloren. De Amerikanen buitten de itorm in de rug goed uit. Zij sloegen o.a. 4 homeruns. Maat en Crouwel tik ten ieder ook een keer de bal over de 95 m. lijn. Starting Pitcher Hofman moest in de le innings al 6 runs incas seren. Peters loste hem na 3 innings af en Urbanus nam de laatste 2 innings voor zijn rekening. De inningscijfers waren: Ramstein 6-0-0-3-0-3-0-1 13. Nederland 0-2-2-0-0-0-3-0 7. WIELRENNEN Geen grote rol voor Swift-combinatie in Avondzesdaagse Het gaat er na de tweede dag van de nationale avondzesdaagse wel somber voor de Leidse Swift-combinatle en de Bollenstreek uit Lisse uit zien. Deze verenigingen misten maandagavond in de Haagse Betje Wolffstraat de slag en ook gisteravond tijdens de tweede wed strijd. die op Rozenburg werd gehou den zat er geen blauw-wit shirt van de Leidenaars of een groen-wit tricot van de Bollenstreek-renners bij de eerste twintig aankomende coureurs. De Rotterdammer Evert Dolman, die maandagavond niet aan de start was gekomen, liet op het door de harde wind geteisterde Rozenburg zien, dat hij niet voor niets in Oostenrijk tot de beste renners behoorde. Kij nam samen met de streekfavoriet Bouwe Minnekes een ruipie voorsprong en bleef deze Delta-rijder in de laatste meters voor. De Leidenaar Henny van Gent is op het ogenblik de best geklasseerde Sier telstad-bewoner. Van Gent, die voor het Haagse De Spartaan uitkomt, bezet de gedeelde vijfde plaats. De Leidenaar veroverde deze plaats door zowel maan dag in Den Haag als gisteren in Ro zenburg voorin te zitten. Van de Swift- renners reden Cock van der Hulst (22e) en Piet Bregman de wedstrijd op Rozen burg uit, terwijl Nol Kloosterman, Zoons en Rijkelijkhuizen de strijd staak ten. Piet Bregman is met 2 pun'en de enige geklasseerde Swift-renner. Hij be zet de 26e plaats. De uitslagen en klassementen zijn: Individueel: 1 G. Cuvelier (Bataaf) 31 p.. 2 Th. ten Dam (Spartaan) 25 p., 3 W. Paul (Sparta) 21 p.. 4 J. Wuurman (Champion) 21 p., 5 J. Hoogland (Bat) 20 p., 6 H. van Gent (Soartaan) 20 p., 7 H. Schouten (Bataaf) 20 p., 8 B. Min nekes (Delta) 19 p. Ploegenklassement: 1 De Bataaf (Half weg) 80 p., 2 De Spartaan (Den Haag) 63 p., 3 Sparta (Den Haag) 40 p., 4 Delta (Spijkenisse) 35 p., 5 De Mol (Dor drecht) 34 p., 6 Apollo (Rotterdam) 26 p., 7 Kennemerland (Beverwijk) 26 p., 8 De Pedaalridders (R'dam) 26 p. Sprintklassement: 1 G. Cuvelier (Ba taaf) 4 p.; 2 W. Paul (Sparta) 3 p.; 3 W. van Dok (West-Frisia) 3 p. harde wind hetgeen resulteerde in nog niet eens zulke slechte tijden: 3.56.9 en 3.58.2. De voornaamste uitslagen luiden: 100 m.: 1 Tamminga 10,6, 2 De Winter 10,6. 200 m.: 1 Tamminga 22,1, 2 Essen- stam 22,3. 400 m.: 1 Livense 50,7, 2 Kerssens 51,2. 800 m.: 1 v. Muiken 1.57.6, 2 Mallon 1.57.8. 1500 m.: 1 Snepvangers 3.56.9, 2 Blok 3.58.2. 5000 m.: 1 Willems 15.29.4, 2 Marcusse 15.37.2. Discus: 1 Van Heek 43.36 m., 2 Ver- De atletiekkampioenschappen van de schuren 37.70 m. drie krijgsmachtonderdelen, die dinsdag Kogel: 1 V. d. Wiel 13,25 m., 2 Ver traditiegetrouw op de sintelbaan van schuren 12.50 m. Speer: 1 V. d. Wiel 57,33 m., 2 Van Merode 53,36 m. Hoog: 1 Van Heek 1,85 m., 2 De Gruyl 1,80 m. Ver: 1 De Winter 7,29 m., 2 Verhees 6.83 m. m., 2 Alleen de Amsterdammer Leo de Win ter had geluk, dat bij zijn vertesprong van 7.22 meter, waarmee hij het mili- macht 43.3 sec. tair record zeven centimeter scherper stelde, de wind juist binnen de toege stane 2 m per sec. bleef. De AAC'er kwam bij zijn laatste sprong zelfs nog tot 7,29 m. maar toen had hij te veel steun van de wind. De Winter liet met 6,76 m., 7,22 m., 7.12 m„ 7,05 m., 7,21 m., 7.29 m. een zeer con stante serie opmeten. Hinkstapsprong: 1 Kuiper 13,5 De Waard 13,07 m. 4 x 100 m.: 1 Landmacht 43,3, 2 Lucht- Zeewater-zwembad in Noordwijk open Zaterdag a.s. zal het eerste ver warmde zeewater openluchtbad in Nederland te Noordwijk in front van Drie uitblinkers het Rembrandt Hotel aldaar in ge bruik worden genomen. Gelijk reeds Drie atleten behaalden tijdens deze eerder werd bekend gemaakt zal het kampioenschappen twee titels. Tien- bad de naam „Saskia" krijgen, kamper Jan van Heek won het discus werpen en het hoogspringen. Bij 't dis- De opening geschiedt in tegenwoor- cuswerpen kwam de Leidse spor'toffi- digheid van de burgemeester van cier tot 43.36 m.. de beste prestatie die Noordwijk en vindt plaats om 10.30 hij dit jaar geleverd heeft. Piet Tam- uur. Het geheel zal een enigszins minga, de kleine Haagse sprinter, nam feestelijk karakter krijgen door ver- de 100 en 200 meter voor zijn rekening schillende demonstraties op zwemge- in resp. 10.6 en 22,1 sec. Op de 100 m. bied o.a. zullen twee zeventallen wa- moest de Trekvogelatleet felle strijd Ie- terpolo-demonstraties geven; voorts veren met Leo de Winter, die ook 10,6 schoonzwemmen door leden van liet afdrukken. De Hagenaar Van de zwemvereniging „Admiraal de Ruy- Wiel was de derde atleet met twee ter" te Amsterdam in vier nummers titels Hij won het kogelstoten en speer- van vier dames elk waaronder Ne- werpen met resp. 13,25 m. en 57,33 m. derlandse en Europese kampioenen. Henk Snepvangers en Anton Blok le- Het gehele programma zal ongeveer verden een moedig gevecht tegen de één uur duren. In beide gevallen betekent dit, dat Leiden een belangrijke exponent van de sportwereld in de Sleutelstad gaat verliezen. En dit is niet uitslui tend het gevolg van het door de N.B.B. genomen besluit, dat teams in de Ededivisie en landelijke Eerste Klasse niet meer op buitenvelden mogen spelen. De uiteindelijke oor zaak is te vinden in het feit, dat Lei den nog steeds geen sporthal heeft. Leiden is, ondanks het feit, dat topsport maar dun gezaaid is, een stad met mogelijkheden. Mogelijkhe den, die tot ontwikkeling kunnen ko men. „The Bona Stars" is een bloei ende vereniging en heeft die bloei vrijwel op eigen kracht bewerkstel ligd. Nu de Stars zich een zo belang rijke plaats hebben verworven en die nu BUITEN HUN SCHULD drei gen te verliezen, lijkt het ons wense lijk, dat de overheid, zo enigszins mogelijk, de helpende hand toesteekt. Volleybal in nood De heer J. van Egmond, voorzitter van de afdeling Leiden van de Ne derlandse Volleybalbond, zit met een soortgelijke probleem, al ligt hier de situatie wel wat eenvoudiger. De gymnastiekzaal van het Stedelijk Gymnasium aan de Fruinlaan, die zoals bekend tot op heden steeds het toneel is geweest van de thuiswed strijden van de Leidse top-teams (De Kangoeroes, SVL, VVS, KVC en Ar- gos) is door de NeVoBo afgekeurd voor wedstrijden in de hoofdklasse en landelijke overgangsklasse. Vori ge jaren werd steeds dispensatie verkregen, doch dit jaar houdt de NeVoBo voet bij stuk. Aanleiding tot de afkeuring is het feit, dat de dwarsbalken in de zaal zodanig zijn aangebracht, dat een goede set-up - een in volleybal ui terst belangrijk spelonderdeel - niet kan worden gegeven. De heer Van Egmond heeft, op zoek naar geschik- DE KOERSEN TE HILVERSUM De uitslagen van de dinsdag in Hilversum gehouden koersen luiden: Uilprijs (2040 meter): 1. Bernadotte (M. Bakhuis) tijd: 3.02.4. Km tyd 1.29.4; 2. Benny Hol- landia; 3. Comtesse Terraise. Win. 6,-, pl. 1,80, 1,60, 2,40. cov. 5,50, kop. 7.10. Vinkprijs (afst. 2000 meter): 1. Annemarie d'Aster (J. Wagenaar jr) 2.50.0 1.25.0; 2. Bernadine; 3. Black Lady. Win. 3,-, pl. 2,10, 1,60, 4,70, cov. 4,40, kop. 8,20. Waterhoenprijs (afst. 2440 m): 1 Annie Norma (C. Swart) 3.34.0 1.26.3; 2. Alie Belwin; 3. Asega V. Win. 16.30, pl. 3,50, 2,90, 3,70, cov. 9.00, kop. 5,90, trio 1800,60. Hilversum Bazyx-prijs (2000 m): 1. Axkit Hollandia (M. Vergay) 2.45.9 1.22.1; 2. Brento Kitty; 3. Yankee Maid. Win. 2,10, pl. 1,30, 1,60, cov. 4,90, kop. 4,60. Boekvinkprijs (2000 meter): 1. Mitchouka (J. Vreeswijk) 2.47.9 1 22.3; 2. Ydolius; 3. Astyanax. Win. 4,80, pl. 1,80, 1,50, 1,70, cov. ƒ4,70, kop. 13.40, trio 155,80. Zeearend-prijs (2000 m) autost. 1. Zita Belwin (E. Kooyman) 2.47.8 1.23.9; 2. Ziganita; 3. Wings. Win. 2,50, pl. 1,30, 1,40, cov. 4,40, kop. 4,30. Adelaar-prijs (2020 m): 1. Zion B (M. Vergay) 2.53,8 1.26.-; Anna Scotch; 3. Alkestis van E. Win. 4,80, pl. 2,40, 2,50, cov. 4,30, kop. 13,90. Totalisator omzet 130.818. te speelruimte voor zijn hoofdklasse- en overgangsklasse-teams contact op genomen met de Leidse veiling, maar daar stuitte hij op hetzelfde bezwaar, op grond waarvan ook de heer Kal lenberg besloten heeft af te zien van deze mogelijkheid: de zaal is te koud en nauwelijks te verwarmen en kleed- en douchegelegenheden ont breken geheel. Speurtochten in de omgeving van Leiden - o.a. Rijns burg - leverden al evenmin resultaat op. fa. J. N. GE IJ ER Botermarkt 26 - Leiden - Tel. 20519 (Advertentie) TOCH NOG GYMNASIUM Thans wordt door ingenieurs na gegaan of de balken in de zaal van het Stedelijk Gymnasium zo ver plaatst kunnen worden, dat het spel er geen hinder van ondervindt. Maar, zelfs als deze deskundigen tot een gunstig advies komen, hangt het „ja" of „nee" nog altijd af van het College van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium Bovendien heeft de Leidse afde ling van de NeVoBo de gemeente nog gevraagd de zaal van de Louise de Coligny-HBS ter beschikking te stel len. Maar daarvoor voelt de gemeen te niet veel: „Zonde van de zaal Medische hulp had geen resultaat De officier van justitie bij de recht bank in Den Haag eiste gisteren zes maanden gevangenisstraf tegen de 31-jarige havenarbeider C. H. P. F. uit Den Haag en tegen diens 23-jari- ge echtgenote J. M. W. V. omdat zij onvoldoende zorg hebben besteed aan hun baby van zes maanden, waardoor het kind is overleden. De officier constateerde, dat het consultatiebureau in zijn taak even eens tekort geschoten was. De baby was als derde kind in het gezin op 24 september 1963 geboren. Vier we ken later had de vrouw zich met de baby bij het consultatiebureau ge meld. Doordat het kindje bleef af vallen, werd in overleg met de huis arts de opneming in een ziekenhuis geregeld. Hieruit werd het op 4 ja nuari ontslagen. Hierbij kreeg de vrouw de raad regelmatig met de baby naar het consultatiebureau te gaan. Ze deed dit op 14 januari, maar daarna niet meer. In de nacht van 5 op 6 april, toen het echtpaar laat thuis kwam, bleek de baby te zijn overleden. HUIDAANDOENING Gisteren vertelde de vrouw voor de rechtbank, dat het kind, toen het naar het ziekenhuis ging. een ern stige huidaandoening had. Deze was genezen toen de baby weer thuis kwam. Het kind was echter erg stil, speelde nooit en huilde weinig. Ook had het last van stuipen. President: „Waarom bent u niet terug gegaan naar het consultatiebu reau?" .Ik had er de. moed niet toe", antwoordde de vrouw die in snikken uitbarstte. De verhouding met haar man bleek slecht te zijn. President: „Vindt u dat u zich je gens de baby iets hebt te verwijten?" „Ik geeft toe het niet voldoende aan dacht te hebben geschonken", zei de vrouw. Ze ontkende echter dat 'de baby ongewenst was. Op bepaald stroeve toon voegde de president ver volgens de man toe: „U hebt uw vrouw wel schandelijk in de steek gelaten in plaats van haar tot steun te zijn. U zag dat ze het niet meer aan kon, maar ging rustig iedere dag naar uw vriendin. U kunt in het hu welijk niet volstaan met uw vrouw geld te geven voor het huishouden en de rest aan haar over te laten". De man zei hierop, dat hij zich wel schuldig voelde omdat hij het huis houden had verwaarloosd, maar niet aan de dood van het kind. DRIE FACTOREN Dr. J. Zeldenrust, patholoog-ana toom, die sectie op het lijkje heeft verricht, verklaarde dat drie facto ren de dood van de baby hebben ver oorzaakt: onvoldoende voeding, con ditie der organen en bloedarmoede met ontsteking van de organen. Op een vraag van de raadsman zei de kinderarts dr. W. van Zeben, dat het consultatiebureau, toen de vrouw zich na enige tijd niet had gemeld, op huisbezoek had dienen te gaan. Dit is de vaste regel. De officier van justitie stelde zijn eis ten aanzien van de vrouw in zes maanden gevangenisstraf, waarvan een maand voorwaardelijk met af trek van voorarrest. Na raadkamer stelde de rechtbank beide verdach ten onmiddellijk in vrijheid. Uitspra ken op 21 juli. Geslaagden Leidse Hout-ULO Geslaagd voor het diploma A: de dames: H. W. Lamers, Leiderdorp; E. M. Odendaal, Leiderdorp; W. E. E. Oos terhof, Leiderdorp; A. L. v. d. Hoo naard, Noordwijk; E. C. Dekker, Voorschoten; H. J. Kruijt, Voorscho ten; L. C. Noordergraaf, Noordwijk; M. Verloop, Noordwijk. W. L. Klap, Leiden; E. Klay, Lei den; V. C. Koen, Leiden; M. Bernet, Leiderdorp: A. C. van Beveren, Zoe- terwoude; E. Boon, Leiderdorp; C. van Dommele, Leiderdorp: J. v. d. Graaf, Zoeterwoude; Y. v. d. Hoogen, Leiderdorp; J. J. van Beelen, Noord wijk; M. M. v. Dobben de Bruyn, Noordwijk; J. A. Duyndam, Noord wijk. De heren: W. F. Kooreman, Leiden; P. M. La- man, Leiden; A. Leune, Leiderdorp; L. Cornelis, Leiden; N. F. Roest, Lei derdorp; O. Schouten, Leiderdorp; J. v. d. Vliet, Leiderdorp; P. Hooge- veen, Noordwijk; J. Looren de Jong, Noordwijk; A. P. van Aartsen, Voor schoten; A. de Bes, Voorschoten; M. Brinks, Voorschoten; C. van Veen, Voorschoten; J. C. Daniels, Voorscho ten; J. G. Schneyder, Noordwijk. R. H. Jongmans, Leiden; L. C. Ju, Leiden; C. W. Klerks, Leiden; N. H. v. Seggelen, Leiden; A. B. Versteegt, Leiden; J. Lansink, Leiderdorp; H. S. Ligtvoet, Leiden; L. Klinkhamer, Leiden; J. N. Matze, Hazerswoude; W. A. van der Spek, Hazerswoude; D. B. Branderhorst, Leiderdorp; H. van Beelen, Noordwijk: K. van der Deyl, Noordwijk. Afgewezen 10 kandidaten. M.M.S.-examens te Leiden 123: „Het is haast niet te geloven", lachte brigadier Piet, die de kaart van de grond had opgeraapt en hem blij bekeek. „Dat is de aanschrijving, waarin men Alfredo Pinanti uitno digt mee te doen aan de wedstrijd van de Fiorenza Boys. Die steek ik in mijn zak. Wedden, dat ik dan het stadion binnenkom?" Piet deed de kostbare kaart heimelijk in zijn zak verdwijnen en wierp toen een blik op het achterbankje van de luxe sportwagen van genoemde Alfredo. Op dat bankje lag een eenvoudig voetbalkoffertje, sterk en sportief en afgesloten met twee riemen. On opvallend en quasi-onschuldig wan delde onze brigadier nu om de auto heen en hij lichtte de voetbalkoffer zó snel van de achterbank op, dat niemand er iets van bemerkte. De mensen waren ook zó in beslag ge nomen door de glanzende aanwezig heid van de grote Alfredo Pinanti, dat ze alleen nog maar oog hadden voor zijn handtekening, die hij nog steeds gul uitdeelde. Intussen was Piet met het voetbalkoffertje op de ingang van het stadion afgelopen „Ik ga inplaats van Alfredo mee doen", grijnsde hij. „En een knap perd, die mij nu nog tegenhoudt!" Even later dook hij al op voor de neus van inspecteur Alessandro Fiasco, die stomverbaasd de man herkende, met wie hij dezelfde nacht broeder lijk in één badkuip geslapen had. „Ik eh ik dacht, dat u Pietro Brigan- dini heette?" vroeg de inspecteur, toen Piet hem lachend zijn aanschrij ving onder de neus hield. „Nee nee", zei Piet ondeugend. „Mijn ware naam is Alfredo Pinanti!" Geslaagd voor het eindexamen MMS aan de gemeentelijke middel bare school voor meisjes (Louise De Coligny HBS): Inge van den Berg, Leiderdorp, Han- nie de Best, Katwijk aan Zee, Marja Brouwer, Marianne Burgerjon, Oegstgeest, Annelies Buys, Katwijk aan Zee, Janny Dool,, Jitske Eisenga, Noordwijk aan Zee, Margreet Fasel, Margriet Feitkamp, Flopr Gerritsen, Voorschoten, Joke van de Gevel. Oegstgeest. Yone van Gruting. Lei derdorp, Ria de Hay, Voorschoten, Jeanne Heemskerk, Annet Herfst. Trudy Huter, Oegstgeest, Bonnjp Krist,, Coos Pluim Mentz, Leider dorp, Riek Popken, Teggy Rauws, Leiderdorp, Erica van Roijen, Mar- lou Wessels, Dineke Wilmink, An drea van Wingerden, Liesbeth van Wingerden, Margo Winsemius, Lei derdorp, Mia van Wijland, Carla Zuiderduip, Wiesje Dahmen, Leid- schendam, Fenneke Fockema An- dreae, Ineke van der Heide, Joke van der Heide, Oegstgeest, Irene van der Horst, Leiderdorp. Truus de Jong. Leiderdorp, Jeannet Kanbier. Bea Kramer, Yvonne Kuyt, Willy Labru- jère, Gea Ludwig, Den Haag, Els Mulder, Oegstgeest, Trees Oerlemans. Noordwijk, Els Ouwehand. Margriet Runhaar, Annet Siere, Xilia Veen. Alphen a. d. Rijn, Yms van der Veen Meerstadt, Alphen a. d. Rijn, Willv Vogel Waar geen plaatsnaam werd vermeld is bedoeld Leiden.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9