Dragline vernielde belangrijke kabel Leidse Bioscopen De Nerveuze Nerviërs Besteller voorlopig op vrije voeten VULCANO WOENSDAG 8 JULI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Help de familie Van Werkhoven Zoals gisteren gemeld is het huis van de fami lie Van Werkhoven tot de grond toe afgebrand. De brand brak midden in de nacht uit, zodat men zich ternauwernood heeft kunnen redden- Vanzelfspre kend heeft men van have en goed niets uit het huis kunnen halen. Midden in de nacht stonden vijf mensen in pyama buiten en zagen alles en alles verlo ren gaan. Gelukkig is de jonge familie voldoende verzekerd al kost het altijd geld, maar de andere bewoners de neer Th. v. Werk hoven en zijn echtgenote heb ben een flink verlies geleden, omdat het verzekerde bedrag te gering is. Ondergetekenden hebben ge meend een aktiecomité op te richten tot financiële mede werking. Help de familie Van Werk hoven door uw bijdragen te storten op gironummer 75459 t.n.v. W. van Resteren te Oegst- geest, met vermelding „Help de fam. Van Werkhoven", of een bedrag aan geld af te geven aan een der leden van het ak tiecomité. Het comité van aanbeveling: J. F. M. Steenmetser, loco- burgemeester. Oranjelaan 6; ds. I. Meyer, ger. predikant, Fred. Hendriklaan 19; ds. J. Kappers, ger. predikant, W. de Zwijger laan 24; M. J. van Gorkom, di- rekteur gem.werken, Pr. Irene- laan 13, allen te Oegstgeest. Het bestuur van de perso neelsvereniging gemeente Oegstgeest: G. J. Heeren, voorzitter, Dorpsstraat 62, Oegstgeest; K. de Jeu, secretaris, Abr. Crijns- senstr. 8, Leiden; C. G. Keere- weer, lid, Rozenlaan 12; W. v. Resteren, lid, Terweeweg 29; J. Leget, Terweeweg 42, allen te Oegstgeest. CrLA MOLENPR ACHT OP TbF1 een tv-camera is, het beeld van de instrumenten met deze satelliet te mo- UL/imULLIl r A/IGn X ur UEj buitenwereld op de „beeldbuis", die gen meesturen. Tf I?I"7D J7V7TP IF 1 iDT Pil onfe he"enen m°et fii"' De Nederlandse werkgroep hoopt REU RING TE HAARLEM altijd recht staat, hoe ook de stand na 1967, wanneer de satellieten van van hoofd en ogen mag zijn? Over de Europese ruimte-research organi- De „clou" van de wekelijkse keu- lie Moonlight met gele, gespikkelde ^^"vaT^eLhtchTek nreïtZt" "tle ®SR0> gelanceerd zullen wor- ring in het Krelagehuis was gisteren bloemen die de bloembladen sterk hand°lt het i d%da! eltP.erlm,enten faarin op he - de inzending van de fa. Konijnen- laten krullen. Lilium Testaceum, ln 0®"%' rnl™h™^» «1. A P„^ ïelfde ter,relntaIs de Ameri- burg Mark te Noordwijk. Ruim groei- en bloeiwijze veel op de be- bonden' aan het K^'inklilk Nede^ ,anSe zal «ebeurte?. ook te k™™ twintig verschillende variëteiten kende lUium Candium Candium (De tods G^thuis voor Ooe Mers t^ mtvoeren en v00rt te 2etten' hadden de Noordwijkse kwekers te Madonna-lelie) gelijkend, werd ln- Utt«ht promoveerde Promotor wis k«k gezet en er bestond zeer veel gezonden door de fa. L. Slikker uit orofdr' J tTnDoeslhate belangstelling voor. Daar stnnrtpn TTo«»moirorU nQ TeaV^iuuiA»- Pro1- ar- Ien uoescnaie. voor. Daar stonden Heemskerk. De tint is Isabellakleu- o.m. de fraaie rose Grand Prix, de rig, waartegen de oranje meeldraden middelgrote abrikooskleurige Finis- fraai afsteken. Joh. W. Tijms uit As- hing Touck, de rood met geel gete- sendelft besloot de keuring met Bel- kende Traumerei, de ongemeen lingham-zaailingen, lelies die qua ty- fraaie Renate Tebaldi met de vlam- pe wel sterk naar het Pardalinum- mend rode kleur en de mooi gebouw- type (Panterlelie) overhellen, terwijl de tak, de rood gevlekte gele Kobold er naar onze smaak ook bloed in zit en de iets forsere a Capella, even- van lilium Canadense. eens geel met rood merk. Uit Sas- senheim kwam de fa. Jonkman-Hul sebosch met de fraaie helderrode Jo- li Coeur, een zeer vroegbloeiende variëteit, die nu al enkele weken aan één stuk ten tonele wordt gevoerd. Van een geheel andere genre wa ren de gladiolen van de fa. J. van Winsen uit Warmond. Deze toonde Nederlands apparaat mee in V.S.-satelliet HET OOG ALS TV-CAMERA Telefoonverkeer gestoord Een dragline heeft gisteren tijdens werkzaamheden aan de Rijksweg Amersfoort-Utrecht twee telefoonka bels vernield, waardoor het telefoon verkeer tussen het westen en noor den van ons land geruime tijd ge stoord is geweest. Ook internationale lijnen, zoals Brussel-Hamburg en Londen-Düsseldorf ondervonden hin der van de breuk. Over de kabel in kwestie liepen 2880 verbindingsmo gelijkheden. De DAF-fabrieken zullen medio september de honderdduizendste per sonenauto afleveren. Gistermiddag is de 50.000ste vrachtauto van de lo pende band gekomen. Wanneer zich geen ernstige recessies voordoen in de economische situatie zal de hon derdduizendste vrachtauto reeds in 1970 worden afgeleverd, zo deelde de heer H. van Doorn gisteren mede. De films in de week van 2 juli t/m 9 juli zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Op kamers bij „die" vrouw, 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 00 en 9.15 uur. Lido: De zwarte panter van Rathana, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4 45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: En dat allesom de vrouw, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Het einde van een gentleman, volwassenen. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Trianon: Irma la Douce, str. volw. Dagelijks: 2 en 8 uur. Zondag: 2 uur, 5 en 8 uur. Rex: Mandrin, de gentleman-bandiet, 14 jaar. Do./zo. Ma./wo. Programma ontraden. Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. De Amsterdamse hoogleraar in de kernfysica prof. dr. A. H. Wapstra heeft van het Nationaal Bureau voor Ruimtevaart der Ver. Staten (NASA) toestemming gekregen om als de laatste tests ook goed verlopen een Aan da Hyxs—teit «- utree», nl. de charmante kleine nanusgladio- promoveerde gistermiddag de heer van metingen aan de elektronen in de len, die heel wat minder gemakkelijk A. Colenbrander uit Utrecht tot doe- kosmische straling te plaatsen in een Sigï wl!K nog eïht^efcen" da ïw* Dit^en" zT^GO^ trum waar men diverse kwekers van "Eye and Otolith" (a centrifuge stu- Het „Orbiting Geophysical Obser- dy on the ocular response to otolith T,t®*y"> rond .d« aard« haaiend uj vu u. vcu.«. geofysisch observatorium. Een werk- stmilation). groep van de Koninklijke Nederland- se Academit van Wetenschappen te Het menselijk oog wordt vaak, en Delft, waar prof. Wapstra doceert aan dit genre gladiolen vindt. Men toon de o.m. de rode Robinetta, prachtig van tint en inderdaad een uitschie ter in de nanussen, de rose Madeion en last but not least de fraaie rose Reflection. Verder noteerden we wat berecht, vergeleken met een fototoe- de Technische Hogeschool, heeft het nog kleinbloemige gladiolen van P. E,,, off beter met tv-camera. apparaat doen construeren. Visser uit St. Pancras, waarvan Bas- f°toamateur weet dat hij een ra niet best van bouw was, maar wel scheve horizon op zqn foto krijgt als Het zou de eerste keer zijn dat bijzonder fraai van kleur: zuiver de camera niat goed recht houdt, een apparaat, ontworpen door Ne- cattleya-lila. dat Seldt zelfs voor de modernste derlandse wetenschapsmensen, in een Kooy Co uit Lisse liet de kloeke «.volautomatische" camera's. Heeft Amerikaanse satelliet mee zou gaan. sierui Allium giganteum zien met men er echter wel eans bÜ stil ge- Er zijn ook aanvragen van Britse, een iets lichter getinte zaailing, die staan hoe bet komt dat, als ons Oog Franse en Italiaanse geleerden om ook grote lilarose bloemen heeft. Hoe voortreffelijk Hollandse irissen ook in juli kunnen zijn, liet de fa. Gebrs. Passchier uit Noordwijk zien. Die toonde Imperator in een kwaliteit die men in mei niet beter kan bren gen. De bollen waren geremd en op 10 maart geplant. Drie vazen vol stonden er van deze veel gevraagde Hollandse iris. De fa. J. G. Hogervorst uit Oegst geest etaleerde allium sphaerocepha- lum, harde iets taps toelopende bloe men die aan de bovenzijde purper en aan de onderkant groenig getint zijn. De Oegstgeestse firma liet ze zien verwerkt met Heliopsis, een uitstekende combinatie dat geel met purper. Dezelfde allium bracht ook naamgenoot H. L. Hogervorst uit Bennebroek en die liet ze zien in combinatie met rose gladiolus nanus. Ook heel goed. Een heel late pioen bracht de fa. J. de Jong zn uit Aalsmeer. Van Til-Hartman uit Hil- legom pousseerde de aparte gele le- Op vakantie in eigen garage Vorige week vertrok de fa milie De Neef uit Zeist met auto en caravan op vakantie naar Zwitserland. Enige kilo meters van huis, de familie was dus nog maar een paar minu+en op vakantie, brak de Koppeling, waarmee de caravan aan de auto bevestigd was. De caravan sloeg over de kop, en werd vrij wel onherstelbaar vernield. Door de schok verloor de heer De Neef de macht over het stuur van zijn auto, die de an dere rijbaan opslipte. Er was gelukkig geen tegemoetkomend verkeer, zodat de schade ver der beperkt bleef tot enkele van schrik vertrokken gezich ten. De vakantie moest voortijdig afgebroken worden, en dus ging de familie terug naar huis. Of liever: niet naar huis, maar naar de garage, waar de fa milie De Neef haar intrek moest nemen, aangezien de woning al voor de duur van de geplande vakantie verhuurd was aan va kantiegangers Een vervolgverhaal van Suske en Wiske Op last van de officier van Justitie te Amsterdam is de 28-jarige bestel ler M. J. voorlopig in vrijheid ge steld. De man werd sedert zaterdag ochtend in arrest gehouden in ver band met diens mogelijke schuld aan de dood van de onder hem in de Tweede Oosterparkstraat wonende 60- jarige huisschilder W. A. Alberts. Diens lichaam was in het trappor taal gevonden. De politie onderzoekt of de man een dodelijke val heeft gemaakt, of door M. J. bij wie hij die ochtend op bezoek was geweest, de trap af werd geduwd. Aetherklanken DONDERDAG 9 JULI 1964 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend- gymn. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9.00 Ochtendgymn. 9.10 De groenteman. 9.15 Oude ork.muz. gr. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Arbeidsvitaminen gr. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Huishoudelijke zaken, lezing. 11.15 Omroepork.: klass. en mod. muz. 12.00 Instrum. ens. en zangsol.: jazzmuz. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Metropole-ork. en ac cordeon. 13.00 Nws. 13.15 Meded., evt. act. of gram. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht ens. 14.00 Viool en piano: klass. en mod. muz. 14.40 En Pas sant: licht progr. 15.10 Sopraan en piano: klass. en mod. liederen (ste- reof. uitz.). Vanaf 16.00 Evt. onder breking reportage Tour de France 1964. 15.40 Lichte gram. 16.00 Nws. 16.02 Lichte gram. verv. 16.45 Voor dracht. 17.00 Minjon. 18.00 Nws. 18.15 Evt. act. 18.20 Pianospel met instru mentale begeleiding gr. 18.30 Lichte ork.muz. en zangsol. 19.00 Sportpa- rade. 19.30 Frank Cordell in Hilver sum: klankbeeld. 20.00 Nws. 20.05 Utrechts Stedelijk Orkest, koren en solisten: Gewijde muz. (In de pauze: lezing over de kinderkruistochten). 22.20 Wekelijkse kunstnotities. 22.30 Nws. 22.40 Journaal met nabeschou wing Tour de France 1964. 23.10 Piz zicato: Nws-flitsen en act. uit de lichte muz.wereld. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 KRO. 11.45 VPRO. 14.15-24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Lichte gram. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram., praatje voor de vrouw, toeristische tips en kleuterprogr. 9.55 Lichte gram. en inkooppraatje voor de huisvrouw. 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.45 Lichte gram. 12.15 Leven op het land, gesprek. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Deze Week. 13.00 Nws. 13.15 Promenade-ork. en radio- koor. 13.45 Voor de vrouw. 14.15 Ge deeltelijke uitz. van de bondsdag van de Bond van Chr. Geref. Vrouwen verenigingen te Utrecht. 15.00 Lichte gram. 15.20 Holland Festival 1964: Mannenkoor en zangsol.: klass. muz. 16.00 Ned. Herv. middagdienst. 16.30 Vocaal kwartet: klass. liederen. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Lichte gram. voor de teenagers. 18.15 Sportagenda. 18.20 Promenade-ork. en sol. 19.00 Nws en weerpraatje. 19.10 Koorzang gr. 19.3Q Radiokrant. 19.50 Lichte gram. 20.20 Radio-Vossenjacht: luis teraars op zoek naar radio-reporters. 21.30 Lichte gram. 21.45 Viool en piano gr.: klass. muz. 22.00 Kerkor gelconcert. 22.30 Nws en herh. SOS- berichten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Platen- nws. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 15.00-15.45 Kinderen van ons volk, docum. progr. 16.00-16.15 Voor de kinderen. 19.30 De Flintstones, te kenfilm (dl 30). NTS: 20 00 Jour naal. KRO: 20.20 Brandpunt. 20.40 Kijk op kunst. NTS: 21.10 De schel menstreken van Scapln, toneelspel. KRO: 22.45 Epiloog. NTS: 22.55 Jour naal. 23.00-23.10 Filmverslag van de Tour de France. door Antonio del Monte 19) „Je bent waarschijnlijk in de ver onderstelling, dat je door veel te sparen hier nog wel 's weg komt", spotte Maddalena. Sybille kreeg een vuurrode kleur en knikte. „Dat hebben we allemaal gepro beerd", zei Maddalena bitter. „Maar Ciest atti schijnt vleugels te hebben, die iedereen omver kunnen klapperen. Wanneer het er op aan komt, heeft ze plotseling de hele stad achter zich." „Laat ze je terughalen?" vroeg Sybille langzaam. Maddalena zette haar handen in haar zij: „Denk er niet meer aai> mens. Wat kan je het tenslotte nog allemaal schelen." „Maar ik wil er uit!" riep Sybille. „Ik wil me niet langer laten ringe loren door Ciesatti!" Ze gooide het kussen op haar bed en begon haar kamertje rond te lopen. „Trouw dan een rijke man", advi seerde Maddalena grijnzend, „Als hij een bom duiten voor je betaalt kom je wel weg." Ze liep naar de deur. „O ja, de heer Nobili is op bezoek. Overal buik en goud en grijns. Amuseer je." Ze liep de gang op en begon te fluiten. Iets, dat zo maar in haar gedachten opkwam. Ze merkte ineens, dat het 't radiodeuntje van het pleintje was. In de morgen had ze haar gordij nen dichtgetrokken, zodat haar ka mer halfdonker was toen ze de deur openmaakte. Er lagen wat kleren die ze had laten slingeren op een stoel en op de tafel lag een vergeten poe derdons. Ze schoof de gordijnen open en keek naar buiten. De uren waren grauw en goor en zo dichtbij, dat je ze nooit tot bergen zou kunnen om- fantaseren. Wanneer Maddelena met haar bo venlichaam over het kozijn leunde, kon ze een klein vierkant van lucht zien. Strak-blauwe lucht, scherp af tekenend tegen het grauwe huis. Haar kamer was een smalle pijpen la. Er was behang van grote, donker rode rozen, die de ruimte nog kleiner maakten en het bed en de stoel wa ren overtrokken met roze zijde. Er hingen een paar schilderijtjes van kleurige juffrouwen, die met hun half-geloken ogen Maddalena volg den bij iedere stap die ze deed. Ze hoorde de kamerdeur van Sybille gaan en even later voetstappen op de trap. Ineens herinnerde ze zich, dat ze in de benedengang haar bloemen had laten liggen. Toen ze op het portaal stond, hoorde ze beneden de deur ópen- en dicht gaan en een moment de kirrende lach van signora Cie satti, die haar uiterste best deed het aantal drankjes zo hoog mogelijk op te voeren. Verder was het doodstil in huis. Maar toen Maddalena halverwege de trap was, begon plotseling dé tele foon te ratelen. Het gebeurde 20 on verwachts, dat haar hart begon te bonken van schrik. Vlug nam ze de hoorn van de haak en zei: „U spreekt met het huis van mevrouw Ciesatti." „Dan ben ik verkeerd verbonden", zei hij. „Ik oet spreken met me vrouw Natoli". „Ja", hakkelde Maddalena. „Dat. dat ben ik!" „Ik kom mijn belofte inlossen", zei hij, alsof dat heel vanzelfspre kend was. „Maar ik heb onverwachts een telegram uit Ghiffa gekregen..." „Een telegram....?" echode Mad dalena. „Ja, van mijn moeder. Ze is niet zo heel goed en ze vraagt of ik direct wil thuiskomen. Nu vertrek ik met de trein van vier uur." „De trein van vier uur...." her haalde Maddalena langzaam. Er ontstond even een stilte aan de andere kant van de lijn. „Ze is al zo oud", zei hij daarna. „Ik moet wel gaan. Maar ik had zo graag nog die kop koffie met je ge dronken „Op het station bedoel je?" lachte Maddalena zenuwachtig. „Wil je dat doen? Ik sta dan om half vier bij de controle Onverwachts werd toen de ver» binding verbroken. De juffrouw vaij de centrale zei, dat er een dringend lnterlocaal gesprek voor het hotel was. Maddalena hoorde een klik dan stond ze verwezen te kijken, de telefoon nog in haar hand. Wat later ging ze de trap af. Zo in gedachten of ze aan het mediteren was. Ze bemerkte pas haar vergis sing, toen ze Ciesatti zag, die met haar tas in zijn hand haastig naar de keuken snelde om de groenten schoon te maken. Ze begon te lachen om haar eigen domheid en ging dan weer de trap op. In haar kamer zat ze een tijd rus tig voor zich uit te kijken. Mevrouw Ciesatti kwam binnen zonder klop pen en Maddalena maakte er niet eens aanmerkingen op, ofschoon dit al jarenlang een punt van strijd was geweest tussen hen. „Je moet vóór mij naar de wijn handelaar gaan", zei mevrouw Cie satti in de opening van de deur. „Ik ben tot de ontdekking gekomen, dat hij mijn bestelling volkomen verkeerd heeft uitgevoerd." „Kan ik dan niet opbellen." Mevrouw Ciesattin aarzelde een ogenblik, Dan bewoog ze met een ge- ergerd gebaar haar hand met de flon kerende ringen. „Jij wilt altijd anders dan een an der", zei ze. Je moet iets mee terug nemen." Nu had Maddelena een rede om zich te kunnen verkleden, want het zou wel eens moeilijkheden kunnen opleveren om op tijd aan het station te zijn. Mevrouw Ciesatti controleer de vrijwel ieder stap, die haar huis genoten buiten de deur zetten en vooral wanneer die stap geen finan ciële revenuen opleverde. Ze ontmoetten elkaar nog even in de benedengang. Mevrouw Ciesatti nam haar vluchtig op, maar ze scheen geen enkele verandering aan Madda lena te zien. Bij de wijnhandelaar kwam ze voor niets. Lachend en met drukke gebaren kwam hij naar haar tóe: „Mevrouw Ciesatti heeft net opge beld, dat u weer terug moet komen, Alles is in orde. Ze had zich ver» gist." zei Maddalena en het verwon derde haar een moment. Maar zo spoedig werden haar gedachten door andere dingen in beslag genomen, dat ze terug was voor ze het wist. Zeer geagiteerd maakte signora Cie satti de voordeur, open. „Wat heb jij aan de hand?" riep ze en ze vatte op een dusdanige manier voor de ingang post, dat Maddalena er onmogelijk meer door kon. „Wat?' vroeg Maddalena ver baasd. „Ik begrijp u niet!" „Nee, nee", hoonde mevrouw Cie satti. „Dat zal wel niet. Dan zal ik je wel eens even uit de droom hel pen: de politie is net voor je aan de deur geweest. De politie! Hoor je dat!" Maddalena zweeg en haalde ten slotte haar schouders op: „Nou èn?" (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2