HET VUURTORENPLEIN IN NOORD- WIJK WERD FEESTELIJK GEOPEND HUIBERS Binnen 4 uur direkt naar Valkenburg Gedurende zes weken brood aan de bakkerskar ZATERDAG 4 JULI 1964 DE LEIDSE COURANT Commissaris der Koningin wekte met drietand Janus-fontein ten leven SïfflBBÊ i ïïtf actief werk voor de badplaats te kun nen en blijven ontplooien. Commissaris drilde drietand Op verzoek van de burgemeester werd hierna door een lieftallige zee meermin de drietand van Nep tun us overhandigd aan mr. Klaasesz om hiermede een magische handeling te verrichten bij de opening van het plein. De heer Klaasesz vond het een merkwaardige aangelegenheid een plein te openen, te meer omdat hij bij de ingang van de tunnel het bordje had opgemerkt „naar de toiletten". Eveneens vond hij het merkwaardig dat wel eens is gezegd dat Noord- wijk „vol" is. Dit is lang niet het geval, want Noordwijk heeft zich we ten aan te passen aan de tijdsom standigheden en deze ruimte noemde hij een nieuwe parel voor de bad plaats, waarvoor hij gaarne namens de provincie Noordwijk geluk wens te. Over de verdere toekomst van Noordwijk kon spreker weinig zeg gen, omdat meerdere instanties bo ven ons de zeggenschap hebben deze te bepalen. Hem was gevraagd met de drie tand van Neptunus een magische handeling te verrichten, dit deed hij gaarne onder de wens dat het plein aan alle gestelde verwachtingen, zo wel nuttige als aangename zal vol doen. Na drie klappen met de drie- tand begon „Janus" uit de twee mon- wijk is deze trieste balans te zien van den, de vissen en de onderschulp de serie ongelukken en aanrijdingen, water te spuiten, waarvan mr. Klaa- die in nog geen 24 uur tijd plaats sesz veronderstelde dat dit water vonden op de provinciale weg onder niet uit Rotterdam kwam. Katwijk bij de Marine Vliegkamp. Door de voorzitter van de winke- Geheel rechts de VW, waarin eer- liersvereniging van het Vuurtoren- gisteravond de marine-officier W. plein werd na deze plechtigheid dank Harings uit Katwijk om het leven gebracht aan burgemeester Van Ber- kwam na een aanrijding met de grote ckel en de gemeenteraad voor de tot- personenauto, die daar direct naast standkoming van het prachtige plein, staat. De overige gekraakte auto's waarop de winkeliers trots zijn. Als 2Bn overgebleven van de dolle nt, dank bood hij de Noord wij kse vlag die twee beschonken woonwagenbe- aan en verzocht de burgemeester als woners maakten. kroon op zijn werk deze vlag te wil- len hijsen. Onder de vrolijke tonen van Crescendo werd een rondgang over het plein gemaakt, terwijl de drumband met majorettes van „De Echo der Duinen" een stijlvolle show gaf. KATWIJK Achter het politiebureau te Kat- Het uitbreidingsplan Badcentrum- Mr. J. Klaasesz, commissaris van de Vuurtoren te Noordwijk, dat in de Koningin, prikt met de drietand van laatste 10 jaren tot stand is gekomen Neptunus de „Janus"-fontein aan op heeft het aanzien van de badplaats het Vuurtorenplein te Noordwijk. aanzienlijk verhoogd. De kroon op dit werk was zeker de officiële ope- van het fraaie en artistieke Religieuze Kunsthandel Haarlemmerstraat 123 Leiden Tel. 01710-22889 Vuurtorenplein, wat geschiedde door werking voor de Noordwijkse ge- Ook uw adres voor mr. J. Klaasesz, commissaris der ko- meenschap. In dit verband wees hij nlngin in de provincie Zuid-Holland. 0p noodzakelijkheid dat allen zo- \jCD00rtC"33nK0DClI2in2Cn Het plein, ter grootte van 1700 m2 veej mogelijk hun bijdrage zullen tn het nieuwe badcentrum is een storten aan VVV Noordwijk om het (Advertentie) slerstuk voor de gehele Noordzee- kust. Aan de west- en noordzijde van Burgerlijke Stand LEIDEN WIELRIJDER BIJ BOTSING OP DE HERENSINGEL ERNSTIG GEWOND men met een personenauto. Beide en Paalman lege van wethouders, raadsleden, de gemeentesecretaris B. Ike en de heer W. v. Sprang, F. W. Graaf van Lim burg Stirum voorz. van VW, R. Zwolsman, H. Tappenbeck, aannemer Matse en hoofden van dienst van de gemeente met hun voornaamste staf. Nadat de burgemeester de heer en mevr. Klaasesz had binnengeleid, bracht hij dank aan de commissaris der koningin voor diens tegenwoor digheid en sprak zijn waardering uit voor de ondervonden medewerking van de heer Klaasesz voor het uit breidingsplan, dat hier tot stand is gekomen. Eveneens bracht hij dank aan het Hoogheemraadschap van Rijnland in het bijzonder aan de Dijkgraaf voor de vergunning tot aan leg van de tunnel naar de overzijde van de boulevard. Dankbaar was spreker voor de kun dige adviezen voor dit uitbreidings plan van de heren prof. Donkersloot, hoogleraar te Delft, van wijlen prof. Wenckebach, drs. Van Wessem, di recteur van de Lakenhal Leiden, W. Tweehuizen, die wegens ziekte helaas niet aanwezig kon zijn en aan de beeldhouwer J. P. v. Kralingen uit Leiden voor de artistieke uitvoering van het beeld. Dank ook aan de heer Matse en zijn staf, waarbij hij bij uitzondering één naam wilde noemen, n.l. de heer De Graaf voor de des kundige leiding bij de bouw van het plein, waarvoor hij de grootste be wondering had. Bij „Janus" Hierna begaven zich de aanwezi gen via de tunnel naar het plein. Bij aankomst gaf burgemeester een kort relaas voor de grote menigte om het plein van het gesprokene in het Zin- ger-hotel, maar wilde nog eens spe ciaal wijzen op het beeld met de twee gezichten, in de volksmond al spoedig genoemd „Janus", één ge richt naar zee en één haar binnen als symbool tot eendrachtige samen- VOOR DE ZIEKENBUS De stand van de actie „In de bus voor de bus" voor het Rotterdams Zee-hospitium te Katwijk aan Zee is thans 3384.75. De actie gaat door. Zij is bestemd voor het aankopen van een busje voor vervoer van patiënten op het terrein van het Hospitum te Katwijk-Zee. Het gironummer is 28316. Geboren: Karei Albert Johan z.v. J. J. C. Mulder en P. Vigeleyn Ni- kijuluw; Robin z.v. A. W. v. d. Burg en E. B. Klaassen; Edwin Wilfred smakt, en kreeg een grote wond aan Córnelis z.v. J. T. Dolmans en M. E. zijn hoofd. In ernstige toestand is hij Persenaire; Jan Willem Peter z.v. J. door de EHD naar het Academisch D. Groeneveld en H. M. Mieremet; Ziekenhuis overgebracht. Paul Eric z.v. J. L. den Edel en W. A. v. d. Linden; Anton Herman z.v. MOTORRIJDER KWAM TE VALLEN bur^ MarUn^^aSbS' T vensbergen en S. Schellingerhout; Gisteren is een 42-jarige Liedenaar johannes z.v. A. A. E. Bakker en M. als bestuurder van een motorfiets op HoppenbrouwerArnoldus Alfonsus de kruising van de Oosterkerkstraat Maria zv P M Verdel en M. M. en de Langestraat in botsing geko- Hillebrand; Ingrid d.v. A. C. Gressie het plein bevindt zich een overdekte galerij met 21 winkels, waar men ge zellig kan winkelen, terwijl bij min der gunstig weer de gasten op het plein zich aangenaam kunnen verpo zen. De muur aan de zuidzijde van het plein toont gestyleerde vissen en zeesterren in basreliëf. Deze figuren worden herhaald in de banken om de fontein. Boven de monumentale fontein prijkt een beeld, voorstellende een zeegod, ontworpen door architect W. Gisteravond omstreeks tien minu- voertuigen reden in de richting van H. Tweehuysen en gemaakt door de jen voor zeven is op de Herensingel de Herengracht. De bestuurder van Gehuwd: T. J. Sekuur en R. G. S. beeldhouwer J. P. v. Kralingen uit een wielrijder in botsing gekomen de motor wilde ter hoogte van het jongsma; H. A. Kuijpers en A. Hil- Leiden. met een bestelauto. De wielrijder, 'n kruispunt de voor hem rijdende auto iebrand. 53-jarige fabrieksarbeider uit Leiden, inhalen, juist op het ogenblik, dat de Dankbetuigingen die vermoedelijk onder invloed ver- auto linksaf sloeg, de Langestraat in. Overleden: C. J. Kempen, 45 jaar, keerde, reed in een richting, tegen- De motorrijder werd hierdoor „ge- man; I. Engers, 78 iaar, man; M. Voordat de officiële opening plaats overgesteld aan die van de personen- sneden", en liep bij zijn val een ge- Brouwer, 79 jaar, wed. v. H. Beij; vond, verzamelden zich vele geno- auto. broken rechter onderarm en enkele q. W. van Es, 47 jaar. man; P. Ver- digden in het Zinger-hotel, onder wie Hy sloeg plotseling linksaf, de minder ernstige schaafwonden aan degaal, 78 jaar, man; J. van Varik, burgemeester en mevr. Van Berckel, Alexanderstraat in, waardoor hij zÜn rechterknie op. De bestuurder 71 jaarj echtgen. van J. M. Wijnbeek; burgemeester Van der Weijden, vlak voor de bestelauto kwam, die van de personenauto heeft hem naar w. Kleine-Staarmaan, 76 jaar, echtg. Noord wij kerhout, burgemeester hem niet meer kon ontwijken. De het Academisch Ziekenhuis overge- v. q. Edelaar; J. Waasdorp, 47 jaar, Smolders, Voorhout, het Volledige col- wielrijder werd tegen de grond ge- bracht. man. IN LEIDEN en OEGSTGEEST Huisvrouw zal zich wat moeite moeten getroosten Gedurende 6 weken - twee maal een periode van drie weken - zullen de huisvrouwen in Leiden en Oegst- geest het brood aan de bakkerskar moeten komen afhalen. Het is een uitvloeisel van de nieuwe C.A.O., waarin is bepaald, dat de bakker recht heeft op een aaneengesloten vakantie van drie weken. De eerste periode valt van 13 juli t.e.m. 1 aug. en de tweede daaropaansluitend van 3 t e.m. 22 augustus. Vanzelfsprekend bl'jft bet in deze tiid mogeliik brood af te halen, in de winkels, welke bui ten de vakantieperiode vallen. Teneinde deze regeling zo goed mogelijk te doen verlopen het De eerste en daarom bevlagde Valkenburg Expres is vandaag, na dat hoofdconducteur Kronenberg het vertreksein had gegeven door machi nist C. J. Hamberg vanuit Leiden naar Valkenburg gereden. Reeds vele vacantiegangers maakten gebruik van deze aantrekkelijke reismogelijk heid naar het Zuidlimburgse vacantie- oord. Het is, zoals de naam zegt, een directe verbinding. Overstappen in Utrecht of Eindhoven is er dus niet meer bij. De Valkenburg-expres, die iedere zaterdag tot 29 augustus om negen uur van het station Leiden vertrekt, is binnen vier uur (12.41) in Valken burg. De reis gaat via Delft, Tilburg en Eindhoven. Behalve uit Leiden heeft de NS nog drie directe verbindingen met Valkenburg gedurende de zomer maanden ingesteld. blijft altijd een experiment, waarbij de bakkers bij voorbaat de medewer king van de huisvrouwen inroepen - zijn Leiden en Oegstgeest in ruim 60 rayons verdeeld. Iedere bakker (twee doen er aan deze regeling niet mee) krijgt ongeveer 500 klanten te be dienen. Zodra de bakker in een straat verschijnt kondigt hij zijn komst luid- bellend aan. Het is de bedoeling, dat hij meerdere malen in een straat van standplaats verwisselt. Vergunning is aangevraagd om 's morgens reeds om half negen met de broodbezor ging te beginnen, die dan tot pl.m. 1 uur ('s zaterdags tot 3 u.) zal voort duren. Deze regeling wijkt af van die in voorgaande jaren toen de bakkers geheel vrij waren in het regelen van de vakantie en men ook geen reke ning diende te houden met een aan eengesloten vakantie van drie weken. Veelal werd in het verleden vakan- tiepersoneel aangetrokken, dat vol komen vreemd stond tegenover de bezorging en de daaraan verbonden service. Gevolg: in sommige wijken kreeg men geen of eerst laat brood. De cliënt was veelal toen „stiefkind". Hoewel men in bakkerskringen be grijpt, dat ook aan de nieuwe rege ling nog wel enkele fouten zullen kleven, heeft men de verwachting, dat deze regeling na één of twee da gen, beter zal voldoen dan de eer tijds toegepaste. Mochten er echter klachten komen, dan kunnen deze in de eerste perio de worden gemeld bij de Coöperatie aan de Korevaarstraat en in de 2e periode bij de LBF aan de Mare. CONTANT Gedurende deze zes weken zal, met handhaving van de kwaliteit, het assortiment brood iets kleiner zijn en moeten de leveranties steeds contant worden betaald. Ook zal het op prijs worden gesteld, dat de bak ker zo mogelijk wordt ingalicht wan neer en hoe lang een gezin met va kantie gaat. Dit om 'n te groot over schoot aan brood te voorkomen. De bakkers hebben er begrip voor, dat de thans toe te passen regeling voor bewoners van hofjes en voor hen, die slecht ter been zijn, moei lijkheden met zich meebrengt, doch met wat burenhulp zou ook dit pro bleem op te lossen zijn.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3