een STERK STAALTJE Nederlanders weer vooraan in Tour van de Toekomst UITSLAGEN en KLASSEMENTEN Bestuurder werd onwel Roomburg en f eidse Hout voor laatste hindernis ZATERDAG 4 JULI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1* SCHUURING DERDE IN PERPIGNAN Nederland behoeft in de vierde Ronde van de Toekomst *een genoegen te nemen ir.et een figurantenrol. Dat werd vrijdag duidelijk tijdens de derde etappe van Montpellier naar Perpignan, toen de ploeg van Oerrit Schulte zich voortreffelijk herstelde van een nogal teleurstellend begin. Hoewel het zeker zo warm was als daags tevoren, konden de renners in de oranje shirts nu ineens wel meekomen. Cor Schuuring. in Montpellier gearri veerd met bijna 20 min. achterstand op de winnaar, streed ruim 120 km. in de voorste gelederen en moest in de sprint op de boulevard Wilson te Perpignan slechts de kort voor het einde uit de kopgroep weggelopen Italiaan Luc Dalla Bona en diens landgenoot Pietro Campagnari laten voor gaan. Zoet zevende tororvJTCm>M?r-sgrf36^MPJCRrr De overige Nederlanders maakten ruim 25 km. voor het einde in samen werking met de Spanjaarden hele maal niet tevreden met de aanwezig heid van twee Italianen in de kop groep de ontsnapping van een elf man sterke formatie, met o.a. Jan Pieterse en Bert Zoet, mogelijk. Deze elf achtervolgers bevochten op het laatste gedeelte nog een winst van bijna een minuut op het peloton, waarna Bert Zoet de actie succesvol afsloot met een sprintzege, die een zevende plaats in het etappe-klasse ment opleverde. „Als je maar moraal hebt, dan voel je de warmte niet" had een kwade Gerrit Schulte zijn renners donderdagavond in Montpellier ge zegd. „Maar aan moraal mankeert het jullie nu juist. Probeer het mor gen eens beter te doen". Schulte, oude rot in het wieler-metier, kreeg gelijk. Zonder uitzondering waren zijn coureurs in Perpignan van me ning, dat het een stuk beter was ge gaan, terwijl zij toch veel aanvallen der hadden gereden dan in de twee de rit. Derde leider Voor de derde maal in evenzovele dagen heeft de T2, zoals de Tour de l'Avenir door de volgers kortweg wordt genoemd, een nieuwe leider gekregen. In het aan tradities rijke stadje Perpignan kon de 26-jarige Pool Joseph Beker tevreden grijn zend de gele trui met de witte ban den aantrekken. Beker, van wie in zijn woonplaats Wroclaw beweerd wordt, dat hij wel klasse maar geen doorzettingsvermogen bezit, heeft overduidelijk bewezen dat deze praatjes ten onrechte in de wereld zijn gekomen. Na de finish wilde h\j zijn succes meteen al vieren door in plaats van de toegestane twee maar liefst vier of vijf flesjes mineraalwa ter uit de gereedstaande kist te graaien en dat leidde., zowaar bijna tot een vechtpartij üMs'en de Poor en enkele officials. Maar Ja, wat doet iemand in zijn opwinding als hij in zijn allereerste Tour de l'Avenir meteen al de leiderstrui verovert? En per slot van rekening had Joseph Beker wel een beloning verdiend, want in de lange vlucht die het ka rakter van de etappe bepaalde, had hij toch wel het grootste aandeel ge had. Na kort voor Beziers (72 km.) geheel alleen een zeven man sterke kopgroep te hebben achterhaald nam hij het grootste gedeelte van het zware werk voor zijn rekening, waarbij hij pas tegen het einde meer steun ontving van Cor Schuuring, die na een wat moeilijk begin naar een 30 km. voor het einde nog de kracht voor een demarrage, maar toen was Dalla Bona attent. Het deerde Beker nauwelijks: je kunt uiteindelijk niet alles hebben. Het was toch al mooi genoeg zo en de Pool gunde in Per pignan de Italianen hun' dubbele triomf dan ook best. Hij had zijn doel bereikt. Sprintduel Schuuring daarentegen ambieerde 'n eerste of tweede plaats meer. Dalla Bona kon hij in diens laatste tussen- sprint niet volgen, maar met Cam pagnari vocht de breed-geschouderde Amsterdammer op de laatste 200 m. een heftig duel uit. Campagnari won met centimeters verschil. Strop voor Spanjaarden Voor de tot dusver met de Italia nen oppermachtige Spanjaarden was het een slechte dag. Niet alleen moest Gines Garcia zijn daags tevoren ver worven trui afstaan aan Beker, maar bovendien raakte Ramon Mendiburu na een val zo ver achterop, dat hij in het klassement van de derde naar de 17e plaats terug viel. De Spaanse ploeg is echter vast van plan in de zware berg-etappe naar Andorra dit verlies weer goed te maken. RONDFv-d.TOEKOMST-^eT: T32km-8iul? werkelijk grote vorm was gegroeid De overige koplopers deden er niet veel aan. De Belg Benoit van Roy, de Portugees Leao en de Zuidslaviër Valencic wilden wel, maar konden niet, de Zwitser Weber nota bene winnaar van twee ritten in de ronde van Zwitserland voor profs had al moeite genoeg om het tempo te volgen en moest zelfs na 120 km. met vertrokken gezicht de anderen laten gaan en de beide Italianen Dalla Bona en Campagnari voelden er uiteraard weinig voor om Beker de gele trui op een presenteerblaadje aan te bieden en zodoende de positie van hun kopman Gimondi in Montpellier nog tweede in het klas sement op zes sec. van de leider te verzwakken. Geen nood. Beker, deed het wel alleen. Zelfs vond hij Zaterdagochtend werd een stap gezet in de richting van een betere drinkwatervoorziening van de stad Rotter dam. Met behulp van zes drijvende bokken werd een bijzonder grote zinker in de Oude Maas gelegd. De sin ker, bestaande uit drie aan elkaar gekoppelde buizen, heeft een lengte van 305 meter en een gewicht van 650 ton. In de toekomst aal de Maasstad door middel van dit buizenstelsel water uit het nieuwe waterwingebied „De Beerenplaat" ontva ngen. Foto: de tinkbuls in de takels. DERDE ETAPPE 1 Dalla Bona (Italië) 174 km in 4 uur 29 min. 8 sec. (met bon. 4.28.38). Op 8 sec.: 2 Campagnari (I; met bon. 4.29.01). 3 Schuuring. Op 10 sec.: 4 Beker (Pol.). Op 14 sec.: 5 Valencic (Z.-S.). Op 19 sec.: 6 Leao (Port.). Op 1.38: 7 Zoet. 8 Swerts (B). 9 Gawliczek (Pol.). 10 Diaz (S.). 11 Wolf (Tsj.). 12 Sambi (I.). 13 Pieterse. 14 Kudra (Pol.). 15 Blanco (S.). -Öp---ftaHr-32 Cornelisse. 44 Peters. 46 Visser. 55 Karstens. 59 Lute. De Portugees Ferrer en de Brit Butler staakten de strijd. Eerder had den de Zwitsérs Jaisli, Heineman en Maggi, de Fransman Rigon, de Ma rokkanen Cherkaoui, El Gourch en Chandora en de Tsjech Heller opge geven. DAGPLOEGENKLASSEMENT 1 Italië (Dalla Bona, Campagnari en Sambi) 13.29.10. Op 2.31: 2 Polen en Nederland (Schuuring, Zoet en Pieterse). ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Beker 15 uur 17 sec. Op 44 sec.: 2 Garcia. KOERSEN OP DUINDIGT Op 50 sec.: 3 Gimondi. Op 1.20: 4 Tous. Op 1.49: 5 Chappe. Op 4.00: 6 Spruyt. Op 4.10: 7 Aimar. Op 4.17: 8 Schleck. Óp 4.25: 9 Kudra. Op 4,45: 10 Kozlowski. Op 4.58: 11 Campag nari. Op 5.08: 12 Perkins. Op 5 43: 13 Peters. Op 6 21: 14 Martinazzo. Op 6.33: 15 Pieterse. Op 7.14: 16 Valada. Op 7.22: 17 Mendiburu. Op 8.11: 18 Dalla Bona. Op 8.42: 19 Wolf. Op 9.00. 20 Leao. Op 11.12: 35 Cornelisse en Karstens. Op 14.57: 56 Zoet. Op 20.47: 67 Schuuring. Op 22.82: 68 Lute. Op 23.10: 69 Visser. ALG. PLOEGENKLASSEMENT Spanje 45 u. 2 min. 44 sec. Op 4.33: 2 Polen. Op 8.08: 3 Italië. Op 18.43: 4 Frankrijk. Op 19.00 5 Ne derland. Op 19.20: 6 België. Op 21.10: 7 Groot-Brittannië. Op 21.52: 8 Por tugal. VANDAAG EN MORGEN Vierde etappe van Thuir naar An dorra over een afstand van 154 km. In het bergtraject zijn opgenomen: La Perche (1610 m), Puymorens (1916 m) en Port d'Envalira (2407 m). Zondag wordt er een tijdrit over 36 km verreden. DIPLOMAZWEMMEN GEHANDICAPTEN Het belangrijkste nummer van Raaphorstprijs: Barry Williams, het uit tien koersen bestaande pro- Bastogne, Bold Mac. £e geza™en!',k®. °n. ïfej' gramma, dat zondagmiddag op Duin- Ockenburgprüs. met tno: Aureola, H.K. Invalidenbond en de Alg. Ned. digt wordt gegeven is het Van Brie- Annemarie, Cato, Zilver Kid. Invalidenbond houden op 8 juli a s. nens Memoriaal, een ren voor twee- Altissimaprijs. tweede afdeling: avonds 8 15 uur m de Overdekte jarige volbloeds. Het is eigenlijk on- Ulysses, Mowgli. Crusader. Zweminrichting aan de Haarl.-straat doenlijk om in deze koers een op Huis-ten-Boschprijs: Pigh Life II, diplomazwemmen voor gehandicap- feiten gebaseerde voorspelling te ge- Axkit, Hollandia, Tabor, ven. Xuthus T. Door het kleine aantal koersen Haesboekprijs: Xanthia S, Yostra, voor twee jarige renpaarden hebben Yvonne, Hollandia. de negen ingeschreven deelnemers zo weinig gelopen dat er vrijwel niets TENNIS van te zeggen valt. Right Roval kwam één keer uit en zegevierde toen over Waikuru. De laatste, een paard van de heer F. J. Frowein, legde in zijn daarop volgende koers beslag op de eerste plaats. Chungo, Delaware. Cherokes en Dancing Lady hebben tot nu toe genoegen moeten nemen met onder geschikte plaatsen. Op papier zou Right Royal zijn tweede optreden weer in een zege moeten omzetten. Waikuru is het i aangewezen tweede paard. In een OKKER «1 KARAMOY koers met der gel uk jong goed viert de onzekerheid echter hoogtij en ver- Ng veej vyven en zessen zal morgen- mnrf?ens rassmgen hehoren zeker met tot de ochtend de Kanaalwee tn telden des morgens- onmogelijkheden. de derradM1t uit de eerste klas. HLTC In de eerste ren van de middag u„ Haarlem tegen Roomburg amntre- maakt Easter Surprise haar opwach- H H.t biin, zeirer «jat de Haar- ting. Ze gaat proberen met een over- ,emse gast<an Tom okker in de gelede- derdaS e? Y1Jdag Jn f)eltt genoudfr winning op onder andere Kohinoor ren bebben Lex Karamov zal dan moe- eerden, is de Amsterdammer J. Let- en FWine Peter het leed over haar ten proberen teeen de op dit ogenblik J*"® kampioen alle catego" nederlaag in de Derbv wat te verzach- sterkste speler die Nederland heeft, ziin neen geworden, ten. Het Daard van de heer Langeveld onfesiagen competitie-record te hand- maakt daar een bijzonder goede kans baveni °PBii do dravers gaat Pieh Life TI in aemiddeld Is de Leidse ploeg lets 't hoofdnummer proberen zlin wil *iJÏ5L''ïïf aan ziin tegenstanders od te lessen fd L lï! Hii kan moeiliikheden ondervinden ,g! d" ®rtif van dT elf van traininsssenoten AxHt Hollan- nie'v da PartiirkfnD dia en Zinnora. Xuthus T, aan wie worden er in elk geval negen Pi«*h Life zestig meter moet geven, sesPe Russische Rembrandt uit Leidse tijd Omtrent de ontdekking in Rusland van een schilderij, dat, zoals reeds gemeld, aan Rembrandt wordt toe geschreven en dient» moeder sou voorstellen, bericht het Russische persbureau Tass nader dat deze is gedaan door de student Penteleimon Musienko, die het doek aantrof bij de kunstverzameling van het Pets- perskaya-klooster in Kiev Musienko verklkaarde getroffen te zijn door het grote vakmanschap dat uit het werk sprak. Het toont, op een bruin-groe nige achtergrond, een swak-glim- laohend vrouwengelaat in een gou- dige tint, en met lang grijzend haar DE 10 GROOTSE ZAKEN IN EUROBA Kón Shell (Ned-Enjel.*) Unilever (Ne*€r»get.d ■■■■Kl miljard British Petroleum ÉüfilIM 2.0mlllaM (Engeland) I.R.I. (Itallf) BH29 miljard Nat. Cbal Board (Engeland) CES 2,4 miljard Imperial Chem. Ind. (Engeland) Hl 1,8 miljard volks wagen (Duitsland) 1,6 miljard Philip» (Nederig H1,3 miljard Siemens (Duitsland) BB 1,3 miljard Fiat (Italië) BlSir-iljard» tgjjjj over de schouders. Het doek meet 46 bij 56 centimeter, ziet er „bestorven" uit en vertoont talrijke barstjes die bruin-grijs overgeschilderd zijn. De deskundigen die het doek heb ben onderzocht menen vast te kun nen stellen dat het dateert uit 1628, toen Rembrant in Leiden woonde. Bij bestraling met infra-rood had men een monogram ontdekt zoals ook voorkomt op Rembrands zelfportret van 1629. Men meent dat dit doek in de eer ste helft van de achttiende eeuw naai Kiev is meegebracht door een van de kunstenaars die men uit Italië en Frankrijk had laten komen om de kerken aldaar te verluchten. Het bureau voor kunsthistorische documenten verklaarde dat Rem brandt verscheidene portretten en et sen van zijn moeder heeft gemaakt Of het bij het in Kiev gevonden por tret gaat om een tot dusverre onbe kend werk, kon men ons niet mede delen, daar men van het schilderij nog geen foto heeft ontvangen. Eén dode De 14-jarige Jan van Dooren uit Sint Wlllebrord (gemeente Rucphen) is gistermiddag op rijksweg 56 ondei Etten-Leur verongelukt. Hij reed mee in het busje van zijn vader, de 42-jarige G. van Dooren, die onwel werd als gevolg, waarvan de auto tegen een langs de weg staande boom botste. De jongen, die naast zijn va der zat, wa3 op slag dood. De vader bekwam geen letsel. Achter de auto van de heer Van Dooren reden even eens in een busje broers van het slachtoffer. Zij konden geen hulp meer bieden. Zij waren allen van een karwei op weg naar huis. De heer Van Dooren heeft in Sint Willebrord een isolatiebedrijf. LUIKSE CRETONNE GORDIJNSTOF 2.98 in 5 frisse kleurstellingen. In onze zelfkeuze-zaak voor gordijnen btf: Outsider, ten. Zij die interesse hebben voor dit Revalidatiewerk zijn van harte wel kom. DUEL TUSSEN het falen van De Munnik ln de promotie naar de tweede klas. is het te hopen, dat Roomburg en De Leidse Hout er in zullen slagen de eer van de Sleutelstad hoog te houden. Aanvang der wedstrijden 10.00 uur Judo Tijdens de Europese stu dentenkampioenschappen, die don derdag en vrijdag in Delft gehouden WATERPOLO bii een gunstige koers zelfs in staat om te winnen. Tabor is de vier de kandidaat. Sleutelstad stelt zich veilig met overwinning op DVZ Sleutelstad hoeft zich geen kopzorgen De Leidse Hout krijgt na de krappe 5-4 overwinning op Tilburg 2 Maas t-v v.,, Vlaardingen op bezoek. De degradant meer te maken: door de zege van gis- De eerste koers be_i t om yit de o^rgang^s a. die toevallig teravond op het Haagse DVZ is prolon- dit competitieseizoen tegen Roomburg gatie van de plaats in de tweede klasse speelde en tweemaal verloor, komt in gewaarborgd. Ook het tweede team van Leiden op bezoek De Leidse Hout speelt Sleutelstad doet het best: de ingelaste in de opstelling zoals vorige week werd wedstrijd tegen Zwemlust 3 werd met uitgekomen Ook nu weer zullen de he- niet minder dan 6-1 gewonnen AZC renpartijen de basis voor de zege moe- beeft theoretisch nog kampioenskansen, ten worden. f die gehandhaafd bleven door de 1-0 zege aunca uiïo n. Na de nederlaag van Unicum en de op Njord '59. Maar erg geloofwaardig is Van Brienens Mpmoriaal: Right daarop volgende degradatie waardoor zij het niet. De dames van de Leidsche Royal Waikuru, Delaware. thans in de derde klas zijn aangeland en Zwemclub werden op eigen terrein ge- twpp en onze prognoses znn: Zorgvlietnriis: Coco S, Besuvio. Cnmtpsse. Torraise. ARissimanrns. eerste afdeling: Eas- te1" Sumrise. Flving Peter. Kohinoor. VoorlmdeDrijs. met trio: Bravour S A^i"o. 7anv. Ruicenhopkoriis: Brian Hanover. Barones Julia H. Chimène Mac. NEDERLAND ZIT IN DE DRIE GROOTSTE ONDERNEMINGEN VAN EUROPA In onze grafiek geven wij een overzicht van de tien „reuzen" van Europa. Het zijn de grootste onder nemingen die Europa kent en hun om zet loopt in de miljarden. In onze grafiek is de omzet berekend naar de bruto-omzet over 1962. Alleen het cijfer voor de National Coal Board is de netto-omzet. Totaal kent Europa 16 ondernemingen met een verkoop van meer dan 1 miljard dollar. Van de Europese autof abrieken zijn Volkswagen en Fiat de grootste. De derde autofabriek van Europa, British Motor Corp, komt met zijn bruto-om zet op ca. 870 miljoen dollar. Van de grootste tien Europese bedrijven heeft Nederland er in 3 belangen. slagen door die Haghe. Het reserve ze vental van AZC versloeg SNA 2 met 5-2. MATIGE WEDSTRIJD. In een trage wedstrijd heeft Sleutel stad gisteren DVZ verslagen. Beide ploegen waren onmachtig om tot goed waterpolo te komen, maar de Leidenaars wisten een doelpunt meer te maken. In de eerste periode gaf Cock van der Wilk de bal af aan Wim van Zijl, die de Haag se goalie het nakijken gaf. Eerst diep in de tweede speeltijd werd het tweede doelpunt gescoord, opnieuw door Van Zijl. In de derde periode scoorde Sleu telstad ook het derde doelpunt. Jan Bredeveld bracht de bal op, en met een slingerbal vanaf de mid voorplaats maakte Cees Hooidonk 3-0. De Leide naars dachten dat ze nu wel op rozen zaten. Daarin vergisten ze echter. Arie Zandhuis kreeg een strafworp toegewe zen, en via de handen van Wim van Rooyen werd het 3-1. Vlak voor het ein- de van deze speeltijd werd Piet van der Berg van de gasten uit het water ge stuurd. Tegen de verhouding van het aantal spelers in, maar wel in overeen stemming met het slechte spel van de Leidenaars, maakte Wim Goedhart 3-2. Gelukkig voor Sleutelstad floot tijd- waarnemer Werter vrij spoedig af voor het einde van de wedstrijd. MOLENTOCHTEN IN ZUID-HOLLAND Op initiatief van de provinciale V.V.V. van Zuid-Holland worden ook dit jaar weer in samenwerking met de provinciale waterstaat op alle za terdagmiddagen van juli en augus tus molendagen georganiseerd. Wind en weder dienende zullen de molens langs de Kinderdijk vanaf 4 juli Iede re zaterdag van half twee tot half zes 's middags draaien. De folder, die uitgegeven is ter Illustratie van deze molendagen, is verkrijgbaar bij alle grotere V.V.V.- kantoren in Nederland. EREPENNING VOOR MENS LIEVEND HULPBETOON Bij K.B. is als blijk van goedkeu ring en tevredenheid toegekend de erepenning voor menslievend hulp betoon, in brons, aan J. Korpershoek te Valkenburg (Z.-H.), matroos aan boord van het ms „Bintang", wegens de met gevaar voor eigen leven on dernomen poging tot het redden van de magazijnmeester van genoemd schip, die in de nacht van 20 septem ber 1963 in het 7 meter diepe water van de haven van Ashtabula (Ohio (USA) was gevallen. T.B.C.-HAARD IN ROTTERDAM In Rotterdam zijn 17 inwoners van de woonwijken Hoogvliet, Pernis en Spijkenisse in een sanatorium opge nomen en een gelijk aantal is onder behandeling van artsen gesteld we gens t.b.c. Begin mei bleek in het gemeente ziekenhuis een jong meisje door t.b.c. te zijn aangetast. De bron van de ziek te bleek een 40-jarige vrouw te zijn uit de familie- en kennissenkring van het meisje. De uitgebreide familie en de kennissenkring waren toeval lig kort achter elkaar bijeen ge weest op een bruiloft, een verjaar dag en een begrafenis. De ster van een nieuwe Russi ^che documentaire film, getiteld „Ge boren in 1805", is Sjirali Moeslimov een 159 jaar oude boer en zijn 92- jarige vrouw, die in de bergen van Azerbeidsjan wonen HAARLEMMERSTRAAT 179 (hoek Hoogl. Kerksteeg) MIDZA (Advertentie) PATER DEODATUS 0. Cap OVERREDEN Op de Ringbaan West tn Tilburg is de 53-jarige Capucljner pater Deo- datus (ln de wereld Anton Li) van het Capucijner-klooster ln Tilburg, aangereden door een personenauto met aanhanger. De pater, die per fiets de Hoge Witsiebaan wilde Inslaan, stond voorgesorteerd in het linker rijvak, toen de auto een bestelwagen ging inhalen en blijkbaar de geestelijke te laat opmerkte. Via de motorkap werd hij door de voorruit van de auto ge slingerd. Een uur na aankomst in het St. Elizabethziekenhuis is het slacht offer aan de opgelopen verwondingen overleden. Eindexamens Leeuwenhorst Geslaagd aan het klein Seminarie Leeuwenhorst te Noord w ij kerhout voor gymnasium A: B. Barnhoorn, F. Blokhuizen. H. de Bont, F. v. d. Burg, H. Eygenraam, J. Hosman, P. Koch en H. Schrama. Gymnasium B: B. Morssink, Th. Segers en J. Verdel. Geslaagd voor het schoolexamen A. v. d. Gun. Afgewezen geen. Agressieve kat onder controle De Amsterdamse politie heeft in een woning aan de Lijnbaansgracht een kat gevangen die zich zeer agres sief gedroeg en de vrouw des huizes en haar drie-jarig dochtertje had ge beten. Hoewel meer gedacht wordt aan de z.g. vreesziekte dan aan honds dolheid zijn de verschijnselen dezer ziekten zozeer op eikaar gelijkend, dat het dier op last van de Veteri naire Dienst te Haarlem in het asyl is opgenomen en onder controle wordt gehouden. Ook de moeder en het kind blijven voorshands onder medische controle.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 12