tl Hevige vechtpartij op Nieuwe Beestenmarkt in Leiden DAME UIT ALPHEN VERONGELUKT IN HAASTRECHT Weerbericht Het weer in Europa Zandzuiger - 95.000 kg - uit Rijn bij Haagse Schouw gelicht Op 80 wielen over weg naar Maaldrift PAUZE PINT DE LEID SE COURANT PAGINA 3 SPAN1AARD OF WOND genoemde voeger in het nauw ge- arAiijAAnu iriiwuiw bracht De loswerkmani van het Bij een hevig gevecht op de Nieu- café-bezoek nog een bierglas had Beestenmarkt te Leiden voor hotel overgehouden, wierp dit naar de „De Morschpoort", is zaterdagmiddag voeger, die het opving, kapotsloeg en om kwart over vijf de 29-jarige de Spanjaard ermee te lijf ging. Spanjaard P. Jimenesz gewond ge- Hij bracht hem diepe snijwonden raakt. De man raakte een stuk van in het gelaat aan. De Spanjaard zijn bovenlip kwijt, terwijl hem te- moest door de EHD naar het Aca- vens diepe snijwonden in het gelaat demisch Ziekenhuis worden overge- werden toegebracht door middel van bracht. De twee Leidenaars zijn op een gebroken bierglas. gesloten. ZOETERWOUDE (H.R.) 9e DAG VAN DE ORANJEFEESTEN AAN DE HOGE RIJNDIJK Het was zaterdag weer een mooie dag met veel zon, voor een program ma van kinderfeesten. Reeds vroeg Ijl de morgen waren de leden van de commissie aan 't werk om de kinder feesten voor te bereiden, zodat om 10 uur met de kleinsten begonnen kon worden. Tal van mooie prijzen waren hiervoor beschikbaar. De ge lukkige winnaars waren: Meisjes van 6 en 7 jaar, die met vlaggetje steken elkaar moesten be kampen, terwijl de jongens van de zelfde leeftijd met hardlopen met blokken een prijs trachtten te beha len. De uitslag was: Meisjes 6 en 7 jaar: 1. Jolanda van Mil, 2. Ria Freeke, 3. Anne Margreet van der Meer, 4. Ria Koek, 5. Marfeho Peters en 6. Oorra de Haan. Jongens 6 en 7 jaar: 1. Kees Ho- HAZERSWOUDE BURENHULP IN HET RIETVELD Omwonende boeren uit het Rietveld, en dan vooral die uit het Alphense ge deelte, zijn de veehouder Horsman te hulp gekomen tijdens de hooibouw. Zij beschouwden de werkzaamheden louter en alleen een plicht, die op hen rustte als buren van het vorige week zo zwaar getroffen gezin van de familie Hors man uit het Rietveld. In de nacht van zaterdag op zondag van vorige week immers verongelukte in Woubrugge de zoon van veehouder Hórsman buiten zijn schuld, toen hij daar met zijn motorfiets reed. De ver ongelukte, enige zoon in het gezin, zou ip de toekomst het bedrijf van zijn vader overnemen. Omdat de vader, het leed niet kunnende dragen, zich onder doktersbehandeling moest stellen, dreig, de er een stilstand in de zo drukke werkzaamheden op de boerderij. De bu iten van het gezin hebben daarop de koppen bij elkaar gestoken en hebben de hooibouw voor hun rekening geno- „Samen Sterk" verloor De plaat selijke damver. Samen Sterk, welks éérste team in de komende competitie In de overgangsklasse zal uitkomen, is zoveel mogelijk doende getraind in de hieuwe omgeving aan te treden. Dien tengevolge wordt er deze zomer een tweetal wedstrijden gespeeld tussen de eerste teams van Samen Sterk en Bos koop. De eerste ontmoeting leverde een 17-13 zege op voor de Boskopers. Op 30 juni wordt de returnwedstrijd ge speeld en de Boskopers hebben dan aan een gelijk spel genoeg om de wisselbe ker, die in 1963 ook al naar de boom- ^wekersplaats verhuisde, naar hun prij- zenkast mee te voeren. Mag ik u even voorgaan Het was wel een echt gezellige kennismaking met onze reis genoten, zaterdagavond. Het is nu ook veel beter te begrijpen, hoe wij onze negen dagen in Oostenrijk gaan doorbrengen. Het gaat een fantastisch mooie vakantie worden. Garantie hiervoor is bij mij de deelne mers. Toch hebben wij niet alle kruit verschoten. Er staat wel heel veel in de reisgids. Voor negen dagen naar Oostenrijk, van 1 tot 9 augustus, met deze moge lijkheden van trips en verras singen, tegen de prijs van 175.Onbegrijpelijk, dat dit mogelijk is. Per 2 juli gaan we de inschrij vingen volstrekt beeindigen. We hebben nog enkele plaat sen over in de bus. Mochten er in deze enkele dagen nog jon geren zijn, die met hun plan nen zijn vastgelopen, dan moe ten zij er wel vlot bij zijn. Deze reis is bedoeld voor R.K. Jongeren in de leeftijd van 17- 25 jaren, die wonen in Leiden en omgeving. Men kan zich in verbinding stellen met J. Vin- kenstyn, Joh. Verhulststraat 3 in Leiden, of telefonisch met ondergetekende. Ik ben wel benieuwd van wie ik in de eeuwige sneeuw de eerste bal kan verwachten. P. Gedeon v. d .Werf o.f.m., Valeriusstraat 96, Leiden, Tel. 01710-23 9 76. gervorst, 2. Hanneman van Zaal, 3. Loeki de Jeu, 4. Paul van der Hey- den en 5. Nico de Kier. Meisjes 8 en 9 jaar, was ophangen: 1. Lenie Rijsdijk, 2. Liesbeth Meyer, 3. Sjaneke Vreeburg, 4. Anneke van Dijk, 5. Anneke Vlasveld en 6. Trie- nie van Spijkers. Jongens 8 en 9 jaar, zaklopen: 1. Hans Hogervorst, 2. Robby Meyer, 3. Wim vgn der Hoeven, 4. Frans O ver dijk, 5. Peter van der Heijden, 6. Henry Turnhout, 7. Huuib van Mil. Meisjes 10 en 11 jaar, op zoek naar geluk: 1. Greetje Vermeulen, 2. Ine ke van der Valk, 3. Marjan Berk, 4. Janneke Romijn, 5. Annemieke Tim merman. Jongens 10 en 11 jaar, hardlopen met hindernissen: 1. Hans Meijer, 2. Kees Spierenburg, 3. Hein den Elzen, 4. Leen van der Hoeven, 5. Jaap van Diemen. Meisjes, 12, 13 en 14 jaar, ringste ken op de fiets: 1. Marian Zevenho ven, 2. Sjaan Vervoorn, 3. Loes van der Hoeven, 4. Ans van Diest, 5. Ber tha Koek. Jongens 12, 13 en 14 jaar, lang zaamaan op de fiets: 1. Kees Zwet sloot, 2. Hans de Groot, 3. Ko Omt- zigt, 4. Arie Anker en 5. Renè Kaiser. Met toepasselijke woorden werden de prijzen uitgereikt. Het jaarlijkse tobbetje steken en 't vuurwerk hebben wij gemist, toch heerste er de gehele avond een vro lijke stemming op het feestterrein. De vechtpartij werd gevoerd tus sen een 25-jarige Leidse voeger en een 27-jarige Leidse loswerkman tegen enige Spanjaarden, die in ho tel De Morschpoort verblijven. De ruzie werd uitgelokt door de genoem de Leidenaars, die samen met nog twee vrienden aan het drinken wa ren geslagen. Bij de vechtpartij werd Bij een verkeersongeval in de ge meente Haastrecht is zaterdagmor gen om kwart voor twaalf mej. H. F. Prijs uit Alphen aan den Rijn om het leven gekomen. Zij reed met haar bromfiets op het rijwielpad, toen zij werd gepasseerd door een andere bromfiets. Waarschijnlijk is zij hier van zo geschrokken, dat zij de macht over het stuur verloor en met haar hoofd op het rijwielpad terechtkwam. Met een schedelbasisfractuur werd zij in het ziekenhuis te Oudewater overgebracht, waar zij in de loop van zaterdag aan haar verwondingen is bezweken. Cabot Lodge gaat Scranton steunen Medegedeeld door het KNMI. Geldig van maandagavond tot dinsdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur. KOEL WEER Wisselende bewolking met enkele verspreid voorkomende buien. Krachtige tot matige noordwestelijke wind. Koel weer. CABOT LODGE plicht HELSINKI 1. bew. 20 10 STOCKHOLM onbew. 20 10 OSLO onbew. 20 10 KOPENHAGEN 1. bew. 20 10 ABERDEEN onbew. 18 8 LONDEN zw. bew. 21 15 AMSTERDAM zw. bew. 19 12 BRUSSEL geh. bew. 20 15 LUXEMBURG regen 26 14 PARIJS geh. bew. 21 15 BORDEAUX geh. bew. 27 16 GRENOBLE onbew. 27 17 NICE onbew. 26 20 BERLIJN 1. bew. 26 11 FRANKFURT regen 29 16 MüNCHEN geh. bew. 24 15 ZüRICH h. bew. 26 14 GENèVE onbew. 28 12 LOCARNO onbew. 25 14 WENEN regen 31 19 INNSBRUCK zw. bew. 21 13 BELGRADO onbew. 31 18 ATHENE h. bew. 22 ROME mist 27 15 AJACCIO onb^w. 25 16 MADRID h. bew. 27 16 MALLORCA 1. bew. 30 18 LISSABON onbew. 30 20 WASSENAAR In de afgelopen nacht is een zand zuiger van de firma Griekspoor die werkzaam is - als onderaannemer van de Amsterdamse Aannemings maatschappij - bij het maken van de nieuwe aansluitingen van de Rijks weg by Oegstgeest over een afstand van ongeveer 2 kilometer over de weg vervoerd. De zandzuiger. Titan genaamd lag tot nu toe in de Oude Rijn tussen „De Vink" en de „Haagse Schouw" en moest getransporteerd worden naar het kunstmatige meer, dat ter hoogte van de Maaldrift ten noordwesten van de Rijksstraatweg - achter de daar gevestigde autosloperij - gegra ven is. De klei uit dit meer is ge bruikt voor het lichaam van het nieu we gedeelte van de rijksweg 4 dat ten westen van de Haagse Schouw ligt. De Titan gaat uit dit meer het zand zuigen, dat voor de verdere werk zaamheden ter hoogte van de Leidse Buurt, enkele kilometers verder, be nodigd is. Het titanenwerk - de zandzuiger weegt 95.000 kg - werd verricht door de firma Stoof te Breda. Op opleg gers, die in totaal 80 zware wielen telden, werd het gevaarte voorzich tig over de weg gevoerd, nadat het met alle omzichtigheid uit het water van de Oude Rijn was getakeld. Het vervoer op zichzelf leverde niet zo veel problemen op. Het optakelen en het weer in het water brengen van de Titan kostten uiteraard de meeste tijd en inspanning. Toen de Titan op de plaats van bestemming was aange komen werd met behulp van zware krikken en balken het enorme ge vaarte langzaam maar zeker de zand- helling afgeschoven naar het water. Het reuzenkarwei dat door de Bra banders met vakbekwaamheid werd uitgevoerd, trok ondanks het vroege uur vrij veel bekijks. WASSENAAR Aanwinst voor „Wassenaar". Naar wij vernemen zullen de gele deren van Wassenaar 1 in het vol gend seizoen worden versterkt door de speler W. Elligens, die tot nu toe als profvoetballer speelde in het Schiedamse SVV. Elligens, die vroe ger ook in Wassenaar heeft gespeeld is dus nu weer op zijn „basis" terug gekeerd! Nieuwe bestuursleden bij WIK. In een dezer dagen gehouden bij zondere algemene ledenvergadering van de sportvereniging WIK is voor zien in de bestuursvakatures, die op de jaarvergadering in februari zijn ontstaan door het aftreden van de heer A. Sluimers als voorzitter en het zich niet als algemeen secretaris herkiesbaar stellen van de heer H. Langerak. Tot nieuwe voorzitter werd gekozen de heer A. Bloem, ter wijl de heer B. van der Laan zich met het algemeen secretariaat zal belasten. De heer H. Langerak blijft als 2de voorzitter deel uitmaken van het bestuur. De vergadering bekrach tigde voorts de benoeming tot com missaris van de zwemafdeling van mevr. E. de Koster als opvolgster van de heer N. Kagenaar. De heer J. N. P. van der Mast, erevoorzitter van de vereniging sprak hartelijke woorden van dank tot de heer Slui- De bromfietser, die haar passeerde. De aftredende Amerikaanse am- heeft haar in geen geval geraakt: hij bassadeur in Zuid-Vietnam, Henry week zo ver naar links uit dat hu Cabot Lodge, heeft zaterdag op een zijn been aan de links van het rij- persconferentie gezegd dat hij geen SÏÏÏm SSTpSh JSSï* eft T P°sitie in de Amerikaanse politiek schaafd. Mej. Prijs was 63 jaar oud. tracht te krijgen. Hij achtte het zijn plicht om gouverneur Scranton te steunen bij diens compagne. mers, die gedurende 7 jaren het voor- 6 gisteren naar de Vere- zitterschap van WIK op voortreffe- ™Sde Staten is vertrokken, achtte lijke wijze heeft bekleed. Hij bood de..kans op een algehele oorlog in de scheidende voorzitter en diens Azie zeer klein, maar hij wist niet echtgenote afscheidsgeschenken aan. de 00rl°6 zich tot buiten de gren zen van Zuid-Vietnam zou uitbrei- Excelsior geeft concert. De mu- den- ziekvereniging Excelsior zal a.s. don- concert8 Vgeven2 in^e °mu Jektoit "p ^0If»hev*8 die d°°rhaar het Burchtpleift. Er zal een program- vP°?,ta"e gl£eIi weef ma van populaire lichte muziek wor- ÏJJjSjF' r>le?e.tocht ^on den uitppvnprri worden gehouden. De leden van het comité dankte hij voor de organisa- L. Looijestijn in hoofdbestuur Nat- 'ï1 vrMe besteed aan de Kath. Thuisfront. De heer L A vo,°rbereidingen. Waardering had hy M. Looijestijn te Wassenaar is'be- ook voot de vorm van de Bejaarden- noemd tot lid van het landelijk hoofd- aorgl Vervolgens werd de reis voort- bestuur van het Nationaal Katholiek en Xla n e" Zaltbom- Thuisfront. De heer Looijestijn was ""i1 bere;£Ê men Utrecht en ver in 1946 een van de oprichters van de ™lgen?. Avifauna waar een uitge- afdeling Wassenaar van het Katho- bfeld dm" werd opgediend. Aan de liek Thuisfront. Hij heeft bovendien glunderende gezichten van de be- enige tijd de functie van gewestelijk laarden was te ^len' wol het commissaris vervuld hoogtepunt van de dag was. Gewoon- te getrouw werden de deelnemers i?T-ni7-pT\r|"DT> hier ook toegesproken door de hen LIlflIJIl/ItJJLFivIr vergezellende geestelijkheid, t.w. ds. Minnema, kapelaan Van den Bosch JAARLIJKSE AUTOTOCHT VOOR en de heer Van den Heek. Deze zei DE BEJAARDEN h.et zeer op prijs te stellen, dat ook zij op deze dag waren uitgenodigd De jaarlijkse autotocht, die zater- en daarvan gaarne gebruik maakten dag jl., begunstigd door fraai zomer- om ook eens met de bejaarden ken- weer, werd gehouden is opnieuw 'n nis te maken onder prettige omstan- succesvol uitstapje geweest voor de digheden. Namens de bejaarden sprak ruim 180 bejaarden die in vier tou- de heer J. de Jong, die speciaal de ringcars een trip maakten naar Bra- leden van het comité dankte voor de bant. Via Rotterdam-Kinderdijk en zeer geslaagde tocht. Tenslotte sprak Gorinchem bereikte men Brabant en de voorzitter van het comité, de heer werd koers gezet naar Oisterwijk S. A. Reyerse, en de geestelijken waar in hotel „Weyenbergh" koffie voor hun bereidheid de bejaarden te met gebak werd gepresenteerd. Bur- vergezellen. Dank ook aan de be- gemeester mr. M. R. Gallas, die met jaarden die in zo groten getale de zijn echtgenote de tocht tot Avifauna reisgenoten waren geweest van het meemaakte, maar niet aan het diner comité en aan de Leiderdorpse be- kon aanziten, heeft daarom reeds tij- volking en de bedrijven voor de fi- dens de koffiepauze de bejaarden nanciële medewerking, toegesproken. Hij merkte op dat, ge- En ongetwijfeld zullen comité en zien de opgewekte en montere ge- bejaarden de Leiderdorpse Harmonie zichten, hij er haast aan ging twij- dankbaar zijn voor de muzikale ont- felen of wel alle deelnemers de voor- vangst, toen om half tien de bussen geschreven leeftijd van 70 jaar had- weer in Leiderdorp arriveerden, voor den bereikt. Dankbaar was hij de afgegaan door de kapel, trok de stoet naar het Burgemeester Brugplein waar, na enkele vrolijke marsen, het einde kwam van een voor de bejaar den onvergetelijke dag. Geboren: Addy Alida Jolanda d.v. J. H. D. Hozee en M. v. Boelen; Frank z.v. J. Verhoogt en S. v. Dijk; Edwin z.v. D. v. Leeuwen en J. C. v. Rossum; Roland z.v. H. de Jong en H. Th. Wouters. Gehuwd: W. Bosman 39 j. en J. Platteel 42 j., toek. adr.: Jaagpad 9. Ondertrouwd: J. A. v. d. Ploeg 26 j., te Rolde, en W. C. M. Bal 20 j., toek. adr.: Eswal 20; L. Kuijvenhoven 19 j., te Leiden, en J. G. Braamzeel 22 j., toek. adr.: Splinterlaan 109; F. C. den Boer 29 j., te Vlaardingen, en G. Combee 20 j., toek. adr.: Vlaardingen, Thomas a Kempisstr. 122; M. de Graaf 25 j. en G. v. d. Berg 21 j., te Leiden, toek. adr.: Koudekerk a. d. Rijn, Hondsdijksemolen. v_ Paus Paulus VI heeft in het Vaticaan een groep Japanse Boeddhisten ontvangen. De Heilige Vader antwoordde de goodwillmisgie, dat hij volledig akkoord ging met hun appèl op de vrede en vriendschappelijke betrekkingen tussen alle religies. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 29 juni 1964 Vee Aanvoer ^64 runderen en 88 varkens. Prijzen runderen 1ste kwaliteit 3.60 4.60. Varkens 1ste kwaliteit 2.60 2.65. ROTTERDAM 29 juni, Vee Aan voer: vette koeien 1139, varkens 676; vette koeien: 405-440, 390-405, 370- 380; varkens 214, 212, 210. Vette koeien: aanvoer even groter, handel kalm, prijzen gedrukt vooral bij af loop, prijs boven notering, worst koeien 350-370; varkens: als vorige week, vlug, hoger, prima vleesvar kens boven notering, zware varkens 180-185 p. kg., slaohtzeugen 160-168. Heden: de apostelen Petrus en Paulus. Mis: „Nu weet ik zeker dat God zijn engel gezonden heeft (uit de Handelingen van de Aposte len). ZEKERHEID „Nu weet ik zekerroept van daag de beschermheer van de stad Leiden, Petrus, uit. Deze uitroep hebben na hem zovelen geslaakt. In ieder zoekend hart komt op een ge geven ogenblik de zekerheid, in de Katholieke Kerk de onuitputtelijke levensbron, Christus, gevonden te hebben. Volgens de zeer nadrukke lijke profetie van de Heiland zal zijn Kerk gebouwd zijn op de apostel Petrus. Hoe men het ook keert of wendt en wat voor redelijke en on redelijke bezwaren en wensen men ook heeft: er is maar één christelijke gemeenschap, waarin deze voorzeg ging is vervuld. Hou dus trouw aan de Stoel van Petrus. PUZZEL Nr. 510. Horizontaal: 1 uitbraak- sel van een vulkaan, 4 voorzetsel, 6 overdracht van een wissel, 7 natuur lijk waterbekken, 9 in het jaar onzes Heren (afk. Lat.), 10 vreemde munt, 12 bijwoord, 13 winst. 16 rijkstele foon (afk.), 17 rechten inbegrepen (afk.), 19 gem. in Utrecht, 22 fami lielid, 23 voedsel om te lokken, 24 muzieknoot, 25 zoon van Juda, 27 wild zwijn, 29 titel (afk.), 30 oude boomtronk. Vertikaal: 1 strandeiland tussen lagune en zee, 2 slede, 3 in het ver volg, 4 oriënt express (afk.), 5 streek op de grens van N. Brab. en Limb., 6 aalmoes, 7 gem. in Limb., 8 rail road (afk.), 11 eerwaarde heer (afk. Lat.), 14 bid (Lat.), 15 vordering, 18 lipharen, 19 korf, 20 deel van de mast, 21 zijtak Fulda, 22 rivier in Italië, 26 slede, 28 volgens andere (afk.). Oplossing morgenavond. WASSENAAR Geslaagd Aan de Technische Hoge school te Delft is geslaagd voor het in genieursexamen natuurk. ingenieur de heer E. G. A. W. van Hooff.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3