1 GEMEENTEBESTUUR VAN WANSSUM beirsoverzicht - met fanfarekorps - OP BEZOEK IN VOORSCHOTEN Leidse Agenda MINISTER LUNS IN JULI NAAR RUSLAND mark i berk u i en MAANDAG 22 JUNI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 GEVARIEERDE UITVOERING DOOR LEERLINGEN LEIDSE MUZIEKSCHOOL Met medewerking van het Leids Jeugd Kamerorkest onder leiding van Henk Briër is vrijdagavond de jaar lijkse uitvoering van de Leidse Mu ziekschool gegeven. Er traden in hoofdzaak ensembles, gekozen uit de grote schare leerlingen, op. Evenals verleden jaar vond deze avond plaats in de aula van de Louise de Coligny- HBS. De accordeon-orkesten A en B openden onder leiding van L. Boel- laard de rij van optredenden. Klas se A liet een paar elegante walsen horen. B voerde de mars „Der Feuer- reiter" van Herold, een tango-mars van de bekende leider van 't Hoh- ner-accordeonorkest, Rudolf Würth- ner en de vrolijke mars van Haner uit. In combinatie werd, inderdaad spontaan, de Spontaanmars van Lan- gerak gespeeld. De dirigent is er steeds op uit .originele accordeon- muziek te laten spelen; accuraat en met veel elan werd voldaan aan de eisen, die door de dirigent werden gesteld. VIOOL-ENSEMBLE Mevr. Gerda Bromelow presenteerde een klein programma met haar vi ool-ensemble. Van de Italiaanse vioolmeester Rieciotti werden twee delen uit het tweede Concertino ge nomen, en van de grote Vivaldi uit diens Con certo Grosso opus 3 nr. 8 het Allegro. Een zware opgaaf, maar uitstekend begrepen en gespeeld. Deze avond vierde de jeugd van de muziekschool volop hoogtij. Nu Was het jeugd ensemble van de blokfluit- leerlingen onder leiding van de heer P. Kunst goed op dreef in de „Par tita for David" van de Marez Oyens; blokfluiten en slagwerk doen 't goed samen. Vier blokfluiten in diverse toonhoogten speelden een anoniem werk voor vier instrumenten, en twee dansen van Lau; dan 'n suite van Pezel. Zij hadden groot succes, evenals de drie jonge meisjes, leer lingen van de solozangklasse onder leiding van mevr. Stevens-Ridder hof. Zij zongen drie Terzetten uit „Die Zauberflöte" van Mozart. Zeer geslaagd was de ongekunstelde een voudige zangvoordracht van drie met reine ongerepte stemmen begaafde meisjes. De heer Stevens, die hen op de vleugel begeleidde, heeft er zelf veel plezier aan beleefd. GOED SAMENSPEL Leerlingen van de klasse voor klari net, studerend onder de heren Lee- tber en Stoofs, hadden succes met de voordracht van „The original Grand Quartet" van Waterson. Zij gaven zorgvuldig voorbereid samenspel te horen. Een heel prettige afwisseling gaf de declamatie van Anandi Teeuw, die studeert bij mevr. Koppejan. Geestig, levendig en vrij was de voordracht van deze jonge declama- trice in „De fee" van Annie M. G. Schmidt. Een trio voor slagwerk krijgt men niet elke dag te horen. Drie leerlin gen van de heer Stordiau lieten een meerdelig trio van Benson horen. Goed op hun tellen passend, op el kander goed ingesteld, speelden zij met grote zekerheid, en men werd door dit ongewoon ensemble geboeid. Het Leids Jeugd-Kamerorkest onder leiding van Henk Briër kwam eerst na de pauze in actie. Zij hadden de begeleiding op zich genomen voor 't Concert in C voor twee piano's van J. S. Bach, waarmede de twee leer lingen van de heer Geirnaert de da mes Marijke Bot en Inge Rössle on getwijfeld eer ingelegd zullen heb ben. Wij mogen dit ook veronder stellen voor de wedergave van het Concert in E voor twee fluiten, door Veronica Steinbach en Hein v. Vliet, die goede studie maken bij de lera ren, de» heren Bik en Smidt. Ook de begeleiding door het Leids jeugd- kamerorkest is vertrouwenswaard. Dan vermeldt 't programma nog de variaties en fuga op een thema van Kuhnau. Voor dit werk van Andries- sen heeft Henk Briër terecht grote affiniteit, en zoals wij dit werk al eens van dit jeugd-ensemble hebben gehoord, is het niet te betwijfelen of ook nu zal de interpretatie aller be langstelling en waardering hebben gehad. Aan 't begin van deze succesvolle avond sprak de heer Geernaert een kort welkomstwoord tot de wethou der van onderwijs, de verschillende leerkrachten, de bestuursleden en de vele belangstellenden die in de zaal aanwezig waren. J. KORTMANN DEKEN VAN LEIDEN AFWEZIG Vanaf vandaag, maandag 22 juni, tot dinsdag 7 juli is Deken W. P. M. Ha ring afwezig. Correspondentie bestemd voor het bisdom zende men, gedurende die tijd, rechtstreeks naar Rotterdam. Voor permissies of dispensaties richte men zich tot de Deken van Alphen. Geslaagd Aan de Technische Hoge school te Delft is geslaagd voor het kand.examen werktuigkundig ingenieur de heer A Mulder te Leiden. SPEELTUINVER. WESTERKWARTIER Zaterdagmiddag organise_erde de speeltuinvereniging „Westerkwartier" sportwedstrijden op de speeltuin om fraaie prijzen. Meisjes van 6 en 7 jaar, blokrapen: 1. Ria Swiers; 2. Ivonne Brouwer; 3. Dientje Verver. Jongens van 6 en 7 jaar, blokrapen: 1. Paul Hartvelt; 2. Mattie de Man; 3. J. Willegroch. Meisjes van 8 en 9 jaar, zaklopen: 1. Marleinije Uljee; 2. Ina Swiers; 3. Marleentje Roodakkers. Jongens van 8 en 9 jaar, zaklopen: 1. Rudie Kop; 2. Chris van Putten; 3. Hennie Holswilder; 4. Dickie de Wilde. Alle kinderen werden getracteerd. Volgende week zijn er voor de oude de kinderen rolschaatswedstrijden. Boeiend afscheid van Toon Middelhuis Allerlei bij de KRO Het KRO-programma van zondag avond heeft van alles wat gebracht. Uitspringende onderdelen werden vooraf gegaan door veel sport, vanaf de namiddag reeds. Deze keer is ook het Nijmeegs studentencabaret „Nie tes welles" voor de amera getreden met een paar korte flitsen, waar som migen het mee konden doen. Van meer rustige aard was het Bizet-con- cert van het Kunstmaandorkest met de bekende Arlesienne suite. Voor het laatst had Omer Grawet een van zijn interessante ontmoetingen, nu met Toon Middelhuis, die afscheid neemt als voorzitter van het Ned. katholiek vakverbond. Het was een gesprek op zijn best met een vurige ondervraagde, die soms met een apar te gelaatsuitdrukking kracht zette bij het afscheid dat hij tegenover de in telligente vragensteller weggaf. De tweede aflevering van „Kente ring" was mogelijk wat negatief ge kleurd, maar waarschijnlijk heeft re gisseur Hans Wortelboer willen aan duiden, dat er niets gaande is in de katholieke kerk. Daarbij had hij zich gericht op gedachten van paus Joan nes. Ook viel het licht op het devotie leven dat menigeen niet meer aan spreekt, op het clericalisme en ver meende materiële rjjkdom van de Kerk. Terugblik Voor het laatst in dit seizoen on derging de kijker een liedje met Ca roline Kaart, ook nu beschaafd van voordracht en getimbreerd. Aan het slot bracht ze zelf de kijker „achter de schermen" en kondigde aan, dat ze in het najaar zal terugkomen, maar dan met een ander soort programma, hopelijk zonder kitsch in de regie van Willy van Hemert. Musicaal van ge heel ander genre was het optreden van het echtpaar Pim Jacobs en Rita Reys. Pim zelf ontwikkelde ragfijne piano-accoorden en Rita toonde zich wederom een uitzonderlijke figuur in het vocale genre. We hebben verder kunnen lachen om de grappige Lu cille Ball, deze keer in Mexico. Hel zaterdagavondamusement kwam van de Vara (die in het najaar wel niet veel meer zal doen met Tom Man ders). Het accent lag in drie kwar tier rondom Louis Davids, die 25 jaar geleden overleed. Met behulp van oude film- geluidsbandjes en platen werd een duidelijke levensschets ge geven van de man, wiens liedjes nu nog actueel zijn. Johny Kraaykamp zong minder bekende wijsjes van Davids en strooi- de wat minder toepasselijke grapjes rond. Aansluitend werd een actueel filmpje gedraaid van de pas overle den 83-jarige Oostenrijkse humorist Hans Moser. Nadat in „Achter het nieuws" inzicht was gegeven rondom Piet Exter (die Grieks moet over doen), over de jongste bankfusie? en 't dagelijkse leven in Moskou, kwam een ontwapenend filmpje „Happy" op het scherm, het eerste van een nieuwe serie. Er werd tenslotte veel tijd besteed aan een Zweeds-Duitse coproduktie vol oppervlakkige show met veel decorwisseling en overcom pleet met een wat pikante can-can. „DAS RIESENRAD" Nadat Jan de Hartogs toneelwerk „Het hemelbed" reeds in 1952 onder de titel „The Fourposter" was ver filmd, is nu een Weense filmversie verschenen. Hoofdrolspelers zijn de emotionele Maria Schell en de intelli gente O. W. Fischer. Het is wel tien jaar geleden, dat beiden samen voor de camera's zijn geweest. De nieuwe film, waarin deze twee een hoofdrol vervullen en die vanavond op het scherm verschijnt, heet „Das Rie- renrad". Deze film vol Weense sfeer is noch tans een boeiend epos geworden over vijftig jaar wereldgebeuren en huwe lijk van het gelukkige echtpaar Eli sabeth en Rudolf Hill. De kijker be leeft de geschiedenis vanaf de ro mantische keizerstijd, middels een lied van Mozart en de charleston van de twintiger jaren tot het drukke le ven van vandaag. Die terugblik op een halve eeuw Europa speelt zich deels af in een gondel van het reu zenrad midden in het Weense Prater De film brengt aan veertien jarigen en ouderen stellig een ontspannende avond. Komende uitzendingen Behalve de film „Das Riesenrad" kan men vanavond (maar dan op het tweede net) een andere speelfilm meemaken, namelijk „The smallest show on earth" onder regie van Ba sil Dearden. De NCRV heeft dinsdag een korte vakantiequiz, een even eens korte politiefilm en een Duits programma met Nico Dostal. Woens dag heeft de Avro een nieuwe Dick van Dykeshow, een debuut van jonge talenten en een film uit de Naked City-serie. De NTS brengt een repor tage over het 350-jarig bestaan van de rijksuniversiteit in Groningen. Het toneelstuk, dat de NCRV donderdag biedt, heet „De grote veroveraar", met een keur van bekende tonelisten. Men heeft het spel ruim twee jaar eerder op het scherm kunnen zien. Op het tweede net gaat de klucht „Das Madel aus der Vorstadt" uit te zenden in het kader van de Oosten rijkse week. We maken er op attent, dat elke avond aan het slot van de uitzending een filmverslag van de Franse t.v. wordt gegeven over de gehouden etappes van de Tour de France, met Nederlands commentaar van Barend Barendse. ZIEKENTRIDUUM VRAAGT ZANGERS In verband met het jaarlijkse feeste lijke ziekentriduum, dat deze week weer in de parochiekerk van O.L. Vrouw Hemelvaart en St Joseph aan de He rensingel wordt gehouden, worden de heren zangers van de koren uit Lei den en naaste omgeving opgeroepen woensdag en vrijdag a.s. him medewer king te verlenen. De zieken en bejaar den, die vaak een heel jaar lang uit zien naar dit voor hen zo grandioze triduum, zullen hen er dankbaar voor zijn. AUTO GESTOLEN Tussen 19 juni 7.30 uur en 20 juni 5.05 uur is vanaf de Van Swietenstraat 'n Volkswagen personenauto ontvreemd. De wagen, gekentekend XT 74-49, is grijs-blauw van kleur. KAUWGOM-AUTOMAAT GEKRAAKT In de nacht van zaterdag op zondag is aan de Jan Willem Frisostraat een aan de gevel van perceel nr. 10 be vestigde kauwgom-automaat geforceerd. Behalve een hoeveelheid snoepgoed is een geldbedrag, vermoedelijk ter groot te van ongeveer 60 gulden, verdwenen. Succes voor drumband R.K. Leidse Harmoniekapel Voor de derde achtereenvolgende maal, behaalde de drumband van de R.K. Harmonie-Kapel met 133»/« gisteren een eerste prijs in de eerste afdeling, op het Bonds-conconrs, dat in Poeldijk werd gehouden. Een zeer mooi succes voor de dames- en herenleden van deze drumband, want dit betekende tevens, dat de drumband gepromoveerd is naar de afdeling uit muntendheid. Zoals bekend behaalde twee weken geleden de muzikanten op hetzelfde con cours eveneens een eerste prijs. Het gaat dus in de goede richting. Het is alleen zo jammer, dat er zo weinig nieu we leden zich melden. Er zijn toch ge noeg katholieke muzikanten of muziek beoefenaars in de stad. Vooral de jon geren, die iets voor muziek voelen, ra den wij aan zich bij onze enige katho lieke harmonie aan te sluiten. Gouden jubileum Dr. van Voorthuijsenschool door de schooljeugd gevierd In het kader van de festiviteiten rond het gouden jubileum van hun school hebben de leerlingen van de Dr. A. van Voorthuijsenschool zater dagmiddag op het terrein van de Doelenkazerne (Kokschool) zichtbaar en hoorbaar genoten van een non- stopfeestprogramma, dat hun werd aangeboden door de oudercommissie. Het feestprogramma, dat op voor treffelijke wijze werd geregisseerd door de commissieleden de heren A. C. de Lezenne Coulander en A. Heet- veld, omvatte allereerst een muzikale show, uitgevoerd door het jeugdor kest en drumband „De Burcht". Na een korte pauze voor het nut tigen van de nodige tractaties en die muzikaal werd opgeluisterd door het draaiorgel van de heer Van Putten, werd het feestprogramma verder ge heel verzorgd door het bekende kin dercircus „Elleboog" uit Amsterdam, dat een alleraardigst en volkomen op een „grote mensencircus" afge stemd programma bracht. Onder directie van de 13-jarige Wim Hogers, die zich tevens ont popte als een vlot en geestig spreek- stalmeester, gaven de jeugdige ar tiesten op vlotte wijze een parodie op een compleet circusprogramma. In hun kwaliteit van gastheer en gastvrouwe gaven kolonel T. H. Wes- sels en mevrouw Wessels eveneens van hun belangstelling voor het ju bileum-kinderfeest blijk. Nachtwandeltocht „Willen is Kunnen De Leidse wandelsportvereniging „Willen is Kunnen" (lid van de Wan delkring Leiden en van de KNBvLO) heeft in de nacht van vrijdag op za terdag jl. wederom met groot succes een nachtwandeltocht over een af stand van 60 km. georganiseerd. Tus- Zaterdagmiddag was er feest in Voorschoten. Om elf uur kwam het gemeentebestuur van Wanssum uit Limburg, met een fanfarekorps een bezoek brengen aan het college van b. en w. van Voorschoten met het doel de eerste kennismaking van vo rig jaar op groter schaal te herhalen. „Wij hebben onze naam als Lim burger geen eer aangedaan, want wij komen precies op tijd. Het weer on derweg gaf helaas geen reden even te verpozen", aldus de burgemeester van Wanssum, drs. R. Dittrich, in zijn openingstoespraak in het Cultureel Centrum tot burgemeester L. de Kool van Voorschoten en de Beide Voor- schotense wethouders. Wanssum bood enige tuinbouwprodukten aan, aspes- ges en champignons, voor ieder van de edelachtbare heren een kist vol. Burgemeester de Kool dankte voor de aangeboden oogsten des velds en was ervan overtuigd dat Wanssum een fel kloppend hart heeft, dat gerepre senteerd wordt door het fanfarèkorps. Een korps, aldus burgemeester De Kool, dat Voorschoten niet kent, om dat hoewel burgers van één land, de Limburgers en de Hollander elkan der helaas te weinig ontmoeten. Maar ondanks hun verschillen zijn zij één. Het fanfareorkest „Concordia" met de zes bestuursleden direct na het verenigingsvaandel, zes achtbare he ren in het zwart met hoge hoed, maakte een rondtocht door de kom van het dorp, om de Voorschotenaar te verstaan te geven, dat de vriend schap Wanssum-Voorschoten niet moet blijven een kennismaking tus sen de bestuurderen der gemeente, maar tussen de burgers. De jeugd van Voorschoten dacht over dit alles niet na, maar danste en sprong vrolijk achter fanfare, de ouderen openden verbaasd de deuren om het passe ren te aanschouwen van een echte sen 22 en 23 uur startten vanuit de zaal van het parochiehuis in de Ma ria Gijzensteeg niet minder dan 95 lange-afstand-tippelaars, die via een prachtig parcours dwars door het Rijnlandse polderland de vrij zware tocht onder wel zeer ongunstige weersomstandigheden ondernamen. Mede omdat deze tocht voor zeer velen een welkome trainingsgele genheid voor de komende Vierdaagse bood, kwamen de deelnemers, waar onder twee dames, practisch uit alle delen van het land en hadden enkele tippelaars zelfs de verre reis vanuit Friesland ondernomen om aan deze grote krachtproef deel te nemen. On danks de kou en de regen swaren er slechts negen uitvallers, zodat 86 fi nalisten de speciaal ontworpen en ditmaal niet gemakkelijk verdiende herinneringsstandaard in ontvangst mochten nemen. Onder hen bevond de Leiderdorpse wandelveteraan, de 66-jarige heer J. van Bergen Hene gouwen, die dus weer een zeer bij zondere prestatie leverde. De grote triomfater was echter de Leidse wan del-coryfee, de 71-jarige heer J. v. d. Fluit, die evenals vorig jaar deze monster-tocht weer to4 een goed ein de bracht en zich onder de eerste 30 finalisten bevond. Resteert nog een woord van lof voor de leden van de Leidse EHBO- Raad die geheel belangeloos de tocht met de verzorgingsauto meemaakten en de nodige assistenties hebben ver leend vooral toen tijdens de zware regenval de blaren een geduchte hin der gingen vormen. Zij leverden dit maal een groot aandeel in het wel slagen van deze tocht. Van zaterdag 20 juni tot en met vrijdag 26 juni 1964: Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorscho ten zijn geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 21 juni ge sloten van 8 uur tot 24 uur. MAANDAG 22 JUNI WV Jaarvergadering in café- rest. Van der Heijden, Breestr. 85. Aanvang 20.00 uur. Holland Festival Opvoering van „Getemde Feeks", op de binnen plaats van de Academie, Rapenburg. Aanvang 20.30 uur. DINSDAG 23 JUNI Holland Festival Uitvoering van „Die Hohe Messe" in de Pieterskerk, aanvang 19.45 uur. Holland Festival Opvoering van „Getemde Feeks", op de binnenplaats van de Academie, Rapenburg. Aan vang 20.30 uur. BIOSCOPEN De films in de week van 18 tot en met 24 juni zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Er helpt geen lieve vader aan (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7 00 9.15 uur Lido: Wrekende kogels (19 j.). Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00. 9.15 uur Luxor: The Christine Keeler Story (volw,). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9:15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.00, 9.15 uur Studio: Billy Budd (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.00. 9 15 uur Trianon: Irma la Douce (volw.). Geprolongeerd Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00. en 8.00 uur. Rex: Gunfight at Comanche Creek (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4 45, 7 15, 9 15 uur Ma. t/m wo.: Al Capone (str. volw.). Limburgse fanfare met al de kleur en charme. Direkteur N. N. v. d. Kro nenberg en president G. Rutten be wezen overtuigd, dat Noord-Limburg een besloten gemeenschap mag zijn, maar dat dit de muziek ten goede kan komen. Terwijl de zestig muzi kanten het dorp veroverden, brach ten de beide collegae van b. en w. een bezoek aan het raadhuis van Voorschoten. Wanssum, een Noord-Limburgs dorp bestaat uit de gemeente Wans sum met het kerkdorp Geijsteren. Het aantal inwoners bedraagt 1550. De burgemeester, drs. R. Dittrich, wordt in zijn bestuurlijke functie ge assisteerd door de heer van Geijste ren. W. Baren de Weichs de Wenne, als wethouder en loco-burgemeester en door de heer J. van der Veen, als wethouder. De gemeente-secretaris, de heer H. Vissers, sprak als wens van de be zoekers uit, dat het mogelijk zou wor den door uitwisseling van kinderen, tijdens de vacantiemaanden, vooral de kinderen uit het besloten dorp Wans sum, geheel rooms-katholiek, kennis te laten maken met de gemengde wereld, die open moet staan voor al les. Of dit alles dit jaar nog te ver wezenlijken zal zijn, was de heer Vissers niet bekend. Na de koffietafel in het Cultureel Cetrum vertrokken de gasten en gastheren naar Avifauna en maak ten een boottocht op de Kagerplassen en het Braassemmermeer. Om vijf uur waren zfj in Den Haag op de Van Alkemadelaan, waar zij een se renade brachten aan hun ere-diri- gënt, dr. F. Houben, oud commissaris der Koningin in Limburg, ter gele genheid van de zestigste verjaardag van de echtgenote van de oud-goe- verneur. Dr. F. Houben hanteerde zelf tijdens enige muziekwerken de dirigeerstok. Terug in Voorschoten, nadat een rondrit door Scheveningen gemaakt was, werd de inwendige mens versterkt in de Grote Vink en tot slot bood het Limburgse fanfare orkest de burgerij met medewerking van de beide plaatselijke muziek verenigingen een concert op de Voor straat aan. In goede stemming werd tegen het middernachtelijk uur de te rugtocht aanvaard. SPORTDAG K.P.J. Gisteren werd op het SVLV-ter- rein te Voorschoten de jaarlijkse sportdag gehouden van het district Leiden van de K.P.J. Voor het eerst onder hun nieuwe naam toonden de K.PJ.-leden hun kwaliteiten op sportgebied. De overvloedige regen,die enige stagnatie in het programma teweeg brachten en waardoor ook enkele takken van sport geen doorgang von den, kon toch het enthousiasme niet verminderen waarmede de dames zo wel als de heren op het nogal glib berige veld hun prestaties leverden. De uitslagen van de individuele sporten en teamsporten zijn als volgt: 100 meter heren: 1. P. Bank, 2. A. Boogmans, 3. H. v. d. Geest. 100 meter dames: 1. W. Kraan, 2. M. Lourier, 3. B. Verlaan. Hoogspringen heren: 1. en 2. P. Bank en N. Straathof; 3. en 4. D. v. d. Poel en H. de Jong. Hoogspringen: 1. R. Koot, 2. R. v. d Krogt, 3. L. de Groot. Touwtrekken: 1. Oud-Ade-Rijpwe- tering; 2. Hazerswoude-D.; 3. Hoog- made. Verspringen heren: 1. D. Borst, 2. D. v. d. Poel, 3. N. Rotteveel. Verspringen dames: 1. M. Lourier, 2. T. Straathof, 3. en 4. D. Verlaan en R. Gordijn. 4x100 m. estafette heren: 1. Hoog- made; 2. Oud-Ade-Rijpwetering; 3. Hazerswoude Dorp. 4x100 m. estafette dames: 1. Oud- Ade-Rijpwetering; 2. Zoeterwoude; 3. Hazerswoude-Dorp. 400 meter heren: 1. H. Verdegaal; 2 K. Witteman; 3. D. Borst. 1500 meter heren: 1. H. Verdegaal; 2. P. Brugman; 3. A. Brugman. Volleybal dames. I. Zoeterwoude; 2. Hazerswoude Dorp. Volleybal heren: 1. Zoeterwoude; 2. Hoogmade. Totale uitslag van de afdelingen: Heren: 1. Hoogmade 312 p.; 2. Oud- Ade-Rijpwetering 275 p 3. Hazers woude Dorp 240 p.; 4. Groenendijk (Hazerswoude) 231 p.; 5. Zoeterwou de 221 p.; 6. Voorschoten 208 p.; 7. Leidschendam 114 p. Dames: 1. Zoeterwoude 163,5 p.; 2. Hazerswoude Dorp 163 p.; 3. Oud- Ade-Rijpwetering 157 p.; 4. Leid schendam 134 p.; 5. Groenendijk (Ha zerswoude) 111 p.; 6. Hoogmade 105 P- De dag werd besloten met een ge zellige dansavond in „De Burcht" te Leiden, waar „The Musical Cosmo politans" de na deze kille regendag wat koude ledematen spoedig op tem peratuur brachten door hun gezelli ge dansmuziek. De dansleiding was in handen van de heer Castelein Jr. Tussen de dansen vond onder luid bijval de prijsuitreiking plaats door de districtsvoorzitter, de heer P. v. d. Hulst. Ondanks de regen die alles een enigszins somber karakter gaf, kan deze sportdag, mede door het gezel lige slot toch als geslaagd beschouwd worden. VOORSCHOTEN SUCCES VOOR DRUMBAND „ST. LAURENTIUS" De drumband van de r.k. harmonie „St. Laurentius" heeft op met concours te Poeldijk van de Zuid-Hollandse Bond voor katholieke muziekgezelschappen met 136>/ï punt in de eerste afdeling een eerste prijs behaald. De band stond onder leiding van de heer H. Karre- mans. Stilstaand werd gespeeld „Drum mers good luck" en marcherend de Opbouwmars. Na het behalen van dit succes kwam de /erheugde band terug in Voorschoten én maakte een korte mars door 't dorp. POLITIEKE BEURS Amsterdam, 22 juni Niettegen staande de hogere slotkoersen van vrijdag in Wall Street, alsmede de ze ker niet ongunstige stemming aldaar voor de Nederlandse hoofdfondsen, hebben de internationale waarden vanmiddag in Amsterdam over de gehele linie koersverliezen geleden, zij het, met een minimaal aantal ge dane zaken. De beurs stond kennelijk onder invloed van de drukbesproken politieke situatie in Zuidoost-Azië (Laos). AKU daalde zes punten, vergele ken met het voorgaande slotniveau, tot 479. Hoogovens vier puntdn lager op 624. Philips en Unilevers een gul den lager op resp. f 151.80 en f 142.70. Kon. Olie verloor een halve gulden op f 159.40. In de scheepvaartsector kwamen de noteringen moeilijk tot stand. De stemming was er eveneens gedrukt De leidende cultures lagen verdeeld in de markt. De staatsfondsenmarkt begon vandaag de nieuwe beursweek met een flauwe stemming. In de lokale afdelingen werden aandelen Pluvier op 30 bieden en 40 laten geadviseerd. De laatstgedane notering was 4834. Zoals bekend heeft de maatschappij surseance van beta ling aangevraagd. Op verzoek van het beursbestuur werd vandaag geen no tering opgemaakt in aandelen Arch N.V. Dit om het publiek goed inzage te geven van de verschenen berich ten van vrijdag en vandaag van deze maatschappij speciaal voor wat be treft de winstcijfers. Op woensdag 1 juli kan het claim recht worden ingeschreven op 8551 aandelen ASW apparatenfabriek te gen 250 procent. De aandelen zijn groot nominaal f 125. De claimhandel begint woensdag 24 juni. Maandag 6 juli kan eveneens met claimrecht worden ingeschreven op f 1,2 min aandelen Oving N.V. a pari. De claim- handel begint donderdag 25 juni. Voor de eerste koers van de zeven procent obligaties Co-op Nederland werd een prijs opgegeven van circa 120 procent. Verder kwamen van daag claims William Pont voor het eerst in de handel. De taxatieprijs was f 180. Aandelen Kom. Zout wer den hoger geadviseerd. De verenigde kunstmestfabrieken M ekog-Albatros N.V. gaat, op een 50/50 basis, met de Badische Anilin und Soda-Fabrik A.G. een dochter maatschappij in Pernis oprichten, uitsluitend voor het vervaardigen van ammoniak. Hiervoor zal een fa briek worden gebouwd. Mekog-Al- batros is voornemens tot verdere uit breidingen waarmee in totaal inclu sief de nieuwe ammoniakfabriek, een bedrag is gemoeid van circa f 200 min. Zoals bekend bezit de Kon/Shel groep 40, de Kon. Shel/Ketjen 40 en de Hoogovens 20 procent van het aandelenkapitaal Mekog-Albatros. De Kon. Shel/Ketjen gaat een nieuwe zwavelzuurfabriek in de Bot lek bouwen. Op uitnodiging van de minister van buitenlandse zaken van de USSR, de heer A. Gromiko, zal de Nederlandse minister van buitenlandse zaken, vergezeld van mevrouw Luns. een officieel bezoek a^n de Sowjetunie brengen van 6 tot 14 juli aanstaande. De minister zal voorts vergezeld zijn van enkele ambtenaren van zijn de partement. Geallieerde luchtverdedigings oefening Door de geallieerde luchtstrijd krachten van centraal Europa, waar onder ook de Koninklijke Nederland se Luchtmacht, zal een luchtverde digingsoefening worden gehouden op 23 en 24 juni, waarbij zowel hoog als laag gevlogen wordt Tijdens deze oefening zal er ook 's avonds en 's nachts gevlogen worden. P. J. J.ÜËRTENS VOORZITTER N.K.V. De verbondsraad van het Neder lands Katholiek Vakverbond heeft vanmorgen in Utrecht met algemene stemmen de heer P. J J Mertens be noemd tot voorzitter van het N K V De heer Mertens volgt de heer J Middelhuis op, die wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd de vakbeweging verlaat De heer Mertens is de afgelopen tien iaar secretaris van het N.K.V. geweest, speciaal belast met vraagstukken op het gebied van de sociale verzeke ring. TITO ONTMOET ZIJN ROEMEENSE COLLEGA De Zuidslavische president maar schalk Tito heeft vandaag in een ge bied aan de Roemeense grens een ontmoeting met zijn Roemeense ambtgenoot Georgioe-Dej. Tito wordt donderdag in Warschau verwacht voor een officieel bezoek van enkele dagen Politieke kringen in de Poolse hoofdstad hopen met dit bezoek meer aanhang voor het plan-Gomulka, dat het „bevriezen" van kernwapens in midden-Europa voorstelt, te verwerven. A'DAM, 22 juni. Vee. Aanvoer 219 runderen en 145 varkens. Prijs runderen 3,00-4,60, id. varkens 2,50- 2,55.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4